Pranešimai: 11748

Re: įvairūs

2010 Spa 04 10:49

Edgaras Jankauskas baigia profesionalaus futbolininko karjerą

Vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų Edgaras Jankauskas baigia profesionalaus sportininko karjerą. 35-erių metų snaiperis praėjusią savaitę atsisveikino su JAV MLS lygoje rungtyniaujančiu “New England Revoliution” klubu ir nusprendė pakabinti bucus “ant vinies”.

„Neapleidžia jausmas, kad kažko netenku. Šįkart – visam laikui“, - duodamas interviu dienraščiui „Lietuvos rytas“ prisipažino vienas tituluočiausių šalies futbolininkų, užsiminęs, jog apispręsimą paskubino nuolat pastaruoju metu kamavę kirkšnies skausmai.

UEFA taurės ir UEFA Čempionų lygos laimėtojas sykį jau buvo baigęs karjerą. 2008-ųjų metų sezoną lietuvis baigė Rygos “Skonto” ekipoje ir nusprendė trauktis. Tačiau vėliau sulaukė viliojančio amerikiečių klubo pasiūlymo ir nusprendė sugrįžti.

Pranešimai: 7312

Re: įvairūs

2010 Spa 04 22:12

Keista,kad niekas šiame tinklapyje taip ir nesukūrė atskiros temos Edgaras Jankauskas.Milžiniški pasiekimai,apskritai didelis žmogus futbolo pasaulyje.

Re: įvairūs

2010 Spa 04 23:55

Tiktai dėl to, kad labai retai jau pasirodydavo revoliucionierių sudėtyje. Sukursime temą "Baigę karjerą LT futbaliorai" arba "Šlovės galerija" - Jankė tiktų ir ten, ir ten..

Re: įvairūs

2010 Spa 05 11:59

Devinta T.Žvirgždausko atstovaujamo klubo pergalė Švedijoje
2010 spalio mėn. 4 d. 12:30

Devintą pergalę Švedijos futbolo lygos XXVI turo rungtynėse iškovojo vienuoliktą vietą šešiolikos komandų turnyre užimantis Tomo Žvirgždausko atstovaujamas "Halmstads BK" (32 tšk.) klubas. Sekmadienį namuose "Halmstads BK" futbolininkai rezultatu 2:0 (2:0) nugalėjo pirmenybių autsaiderę "IF Brommapojkarna" (24 tšk.) komandą. Lietuvos futbolininkas žaidė visas rungtynes, o įvarčius nugalėtojams pelnė Joe Sise (2 min.) ir Jonas Gudni Saevarssonas (37 min.). Švedijos futbolo čempionate pirmauja "Malmo FF" (58 tšk.) komanda, lenkianti "Helsingborgs IF" (55 tšk.) ir "Orebro" (45 taškai) klubus.

Re: įvairūs

2010 Spa 07 16:11

Rusijos pirmajame divizione įspėtas V.Alunderis
2010 spalio 07 d., ketvirtadienis

Aštuonioliktą pergalę trisdešimt ketvirtojo turo rungtynėse Rusijos pirmajame divizione iškovojo Tomo Mikuckio atstovaujama Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ ekipa, išvykoje 1:0 (1:0) įveikusi Belgorodo „Saliut“ futbolininkus. Pergalę „Nizhny Novgorod“ komandai lėmė 12 minutę Roman Monarev pelnytas įvartis. T.Mikuckis žaidė visas 90 minučių. Po šios pergalės „Nizhny Novgorod“ komanda turnyrinėje lentelėje pakilo į trečią vietą.

Ir toliau nesėkmingai rungtyniauja Kaliningrado „Baltika“ ekipa, patyrusi trečią nesėkmę iš eilės ir turnyrinėje lentelėje nukritusi į keturioliktą poziciją. Šįkart „Baltika“ net 4:1 (3:0) nusileido Žemutinio Naugardo „Volga“ futbolininkams. Visą mačą rungtyniavęs „Baltika“ ekipos kapitonas Vidas Alunderis, 86 minutę buvo įspėtas.

Re: įvairūs

2010 Spa 07 18:51

Tobex, naujiena dubliuojasi, priedo žaidėjas ne į klubą išvažiavo, o tik į klubo akademiją - tai didžiulis skirtumas. Trinu tavo pranešimą.

Re: įvairūs

2010 Spa 12 00:15

Lenkijos pirmojoje lygoje E.Zagursko ekipos lygiosios
2010 spalio 11 d., pirmadienis

Šeštadienį Lenkijos futbolo pirmojoje lygoje buvo žaidžiami vienuoliktojo turo susitikimai. Antrą susitikimą iš eilės taikiai baigė Lečnos „Gornik“ ekipa, kuriai atstovauja Lietuvos jaunimo rinktinės saugas Eivinas Zagurskas. „Gornik“ šįkart lygiosiomis 1:1 (1:0) išvykoje sužaidė su Poznanės „Warta“ futbolininkais. Aikštės šeimininkai pirmavo po 27 minutę Damian Pawlak pelnyto įvarčio, tačiau antrajame kėlinyje, 61 minutę, Adrian Paluchowski rezultatą išlygino. E.Zagurskas susitikimą pradėjo startinėje komandos sudėtyje ir žaidė iki 88 minutės, kuomet buvo pakeistas. Tašką į savo sąskaitą įsirašiusi „Gornik“ komanda turnyrinėje lentelėje išliko dešimtoje pozicijoje.

Re: U-19

2010 Spa 12 12:27

Jaunas vartininkas iš Lietuvos Anglijoje nesijaučia silpnesnis
2010-10-12 10:43

Šią savaitę į Lietuvą ruoštis spalio 19-24 dienomis Marijampolėje vyksiančioms UEFA U-19 čempionato atrankos etapo kovoms grįžo dar vienas užsienyje rungtyniaujantis žaidėjas - Lukas Lidakevičius. Vienas iš pirmųjų užsienio klubų susidomėjimo sulaukęs buvęs Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinis šiemet sukirto rankomis su Anglijos antrojo pagal pajėgumą diviziono „Barnsley" klubu ir nuo vasaros jame treniruojasi bei žaidžia. Septyniolikmetis klaipėdietis jau spėjo išsikovoti savo vietą dublerių komandoje ir džiaugiasi, kad Nacionalinėje futbolo akademijoje praleisti treji metai padėjo sėkmingai startuoti ir Anglijoje.

- Ar greitai pavyko pritapti prie angliško futbolo?-, LFF.lt paklausė L.Lidakevičiaus.
- Žaidimo atžvilgiu nebuvo sunku, tik reikėjo prisitaikyti prie dvikovų ir kieto žaidimo. Po kelių treniruočių, kuriose pasirodžiau gerai, buvo lengviau įsilieti ir į kolektyvą. Pirmąsias trejas kontrolines rungtynes teko stebėti nuo atsarginių suolo, tačiau vėliau gavau šansą ir sužaidęs sėkmingai įgijau pasitikėjimą. Prieš naują sezoną klubas daug dėmesio skyrė fiziniam pasiruošimui. Tai nenuėjo veltui ir davė apčiuopiamos naudos. Per dešimt žaistų ikisezoninių rungtynių nepatyrėme nei vieno pralaimėjimo. Sezono pradžioje dėl nebaigtų registracijos formalumų negalėjau žaisti pirmųjų keturių susitikimų, bet jau penktose rungtynėse treneriai išleido mane į aikštę.

- Kaip sekasi konkuruoti su kitais žaidėjais?
- Šiuo metu klubo akademijoje treniruojasi 21-as futbolininkas, o vartininkų iš viso yra trys. Prieš kiekvienas rungtynes treneriai turi spręsti galvosūkį kuris žaidėjas šiandien žais. Komandoje iš tiesų didelė konkurencija. Kiekvieno žaidėjo požiūris į darbą yra užkrečiantis. Jaučiasi, jog kiekvienas stengiasi patekti į startinę sudėtį. Kartais treniruojamės su pagrindinės komandos futbolininkas. Iš jų galima daug ko išmokti. Šiuo metu „Barnsley" klube man tenka trečiojo vartininko vaidmuo, tačiau gaunu daug žaidybinio laiko dublerių ekipoje.

- Kokį įspūdį paliko klubas ir Barnslio miestas, gyvenimo ir treniruočių sąlygos?
- „Barnsley" - klubas, turintis savo istoriją, tradicijas. Miestas man labai primena gimtąją Klaipėdą - abu miestai praktiškai tokio pačio dydžio, juose gyvena maždaug toks pat gyventojų skaičius. Tik iš pradžių kilo nesklandumų dėl kalbos, nes šiame mieste žmonės kalba skirtingu dialektu. Čia viskuo esu patenkintas - ir gyvenimo, ir treniruočių sąlygomis. Esu vienintelis legionierius komandoje, gyvenu viename name kartu su kitais žaidėjais iš komandos. Mus prižiūri šeima, kuri rūpinasi, kad nieko netrūktų. Treniruojamės rytais, o pirmadieniais ir ketvirtadieniais pagrindinį dėmesį skiriame mokslui.

- Į Angliją iškeliavai iš Nacionalinės futbolo akademijos. Ką prisimeni iš ten praleisto laiko?
- Tie metai įsimins tikrai ilgam. Akademijoje mus puikiai paruošė fiziškai. Pavyzdžiui, nesenai "Barnsley" klube vykusiuose ištvermės testuose mano pasiektas rezultatas buvo trečias. Be to, akademija - puiki gyvenimo mokykla. Čia teko išmokti gyventi labiau savarankiškai, atskirai nuo tėvų, todėl vėliau man buvo lengviau adaptuotis Anglijoje. Be abejo, reikia paminėti ir puikius trenerius bei akademijos specialistus. Asmeniškai esu dėkingas vartininkų treneriui Algirdui Surgautui. Jis visą tą laiką skyrė ypatingą dėmesį, daug su mumis dirbo ir mus ruošė. Trenerio dėka nuvažiavęs į "Barnsley" nesijaučiau nei fiziškai, nei techniškai silpnesnis už kitus žaidėjus.

- Kitą savaitę su U-19 rinktine žaisite atrankos varžybas. Kaip vertini komandos galimybes?
- Turime neblogą kolektyvą ir komandą, kurioje yra nemažai gerų žaidėjų tiek iš užsienio, tiek iš Lietuvos. Šios rinktinės pliusas - kova iki pat rungtynių pabaigos. Jei vyrai kovos iš visų jėgų ir kiekvienose rungtynėse atiduos save, manau, jog turime galimybę patekti į kitą etapą.

- Pirmasis Jūsų varžovas - Ispanijos komanda. Ką manai apie šią ekipą?
- Apie šios komandos teigiamas savybes galmai kalbėti ilgai. Daug tos rinktinės žaidėjų paliks tokių klubų kaip „Barcelona", Madrido „Real" ar „Sevilla" atsarginius suolelius ir atvažiuos žaisti į šį atrankos turnyrą. Tai žaidėjai, kurie jau yra ragavę aukšto lygio varžybų patirties ir žino ką ir kaip daryti futbolo aikštėje.

- Atrankos turnyre žaisite namuose. Tai bus jūsų pranašumas?
- Be abejo. Laukiame daug žiūrovų mūsų rungtynėse, ypač dvikovoje su Ispanijos komanda. Manau, kad namų sienos, pažįstamas stadionas gali būti stiprus mūsų koziris. Pats daug geriau ir laisviau jaučiuosi grįžęs namo.

Re: įvairūs

2010 Spa 15 09:41

Rusijos pirmojoje lygoje T.Mikuckio ekipa išlieka trečia
2010 spalio 15 d., penktadienis

Ketvirtadienį Rusijos I-oje futbolo lygoje buvo sužaisti 35-ojo turo susitikimai. Trečią pergalę iš eilės iškovojo Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ ekipa, kuriai atstovauja gynėjas iš Lietuvos Tomas Mikuckis. „Nizhny Novgorod“ savo aikštėje 3:1 (2:0) įveikė Vladivostoko „Luch-Energia“ ekipą. Gynėjas iš Lietuvos žaidė visas 90 minučių. Visą susitikimą žaidęs lietuvis 29-ą minutę įmušė pirmąjį susitikimo įvartį. Pergalė „Nizhny Novgorod“ komandai nepadėjo pakilti laipteliu aukščiau ir komanda išliko trečioje turnyrinės lentelės vietoje.

Ketvirtą nesėkmę iš eilės patyrė Vido Alunderio atstovaujama Kaliningrado „Baltika“ komanda, kuri savo aikštėje 0:1 (0:1) nusileidusi Jekaterinburgo „Ual“ futbolininkams. V.Alunderis aikštėje pasirodė iškart po pertraukos ir žaidė iki mačo pabaigos. Nesėkmė „Baltika“ ekipą nubloškė į keturioliktą turnyrinės lentelės vietą. Iki Rusijos pirmosios lygos pabaigos komandoms liko sužaisti po penkis susitikimus.

Re: įvairūs

2010 Spa 16 00:29

Dviejų lietuvių ekipos nesėkmė Lenkijoje
2010 spalio 16 d., šeštadienis

Lenkijos aukščiausioje lygoje penktadienį buvo sužaisti pirmasis devintojo turo susitikimas, kuriame nepasisekė klubui savo gretose turinčiam du futbolininkus iš Lietuvos. Lodzės „Widzew“ savo aikštėje 0:1 (0:1) nusileido Varšuvos „Legia“ komandai ir turnyrinėje lentelėje nukrito į devintą poziciją. Vienintelį ir pergalingą rungtynių įvartį svečiai pelnė 16 minutę. Tikslą pasiekė kroato Ivica Vrdoljak smūgiuotas kamuolys. Visą mačą „Widzew“ ekipos gretose rungtyniavo abu lietuviai – Darvydas Šernas ir Mindaugas Panka. Rungtynėse buvo pelnytas vos vienas įvartis, tačiau arbitras parodė net dešimt geltonų kortelių. 22 minutę už žaidimą ranka tokį įspėjimą gavo ir D.Šernas. Likę turo susitikimai bus žaidžiami šeštadienį ir sekmadienį.

Re: įvairūs

2010 Spa 16 00:33

Ukrainos futbolo čempionate M.Samusiovas nesužaidė net minutės

Ukrainos futbolo čempionate penktadienį startavo 13-ojo turo susitikimai. Viename jų du lietuvius savo gretose turinti Mariupolio „Ilichevets“ ekipa išvykoje 2:2 (0:1) baigė mačą su Simferopolio „Tavria“ komanda. Dar 82 minutę svečiai pirmavo rezultatu 2:0, tačiau aikštės šeimininkams pakako laiko rezultatą išlyginti. „Ilichevets“ gretose registruotas buvo tik Mantas Samusiovas, kuris aikštėje pasirodė po keitimo jau antrą pridėto laiko minutę, tačiau nesužaidus pilnos minutės susitikimas baigėsi. Gediminas Paulauskas rungtynėms registruotas nebuvo. Taškas nepakeitė „Ilichevets“ pozicijos turnyrinėje lentelėje ir ekipa išliko dvylikta. Kiti turo susitikimai bus žaidžiami šeštadienį ir sekmadienį.

Re: įvairūs

2010 Spa 17 22:37

Azerbaidžane dar vienas G.Juškos įvartis
2010 spalio 17 d., sekmadienis

Šeštadienį Azerbaidžano futbolo čempionate buvo sužaisti trys devintojo turo susitikimai. Įspūdingą pergalę savo aikštėje iškovojo dviejų lietuvių atstovaujamas Baku „AZAL“ klubas, net 5:0 (0:0) sutriuškinęs Roberto Poškaus Baku „Inter“ ekipą. Vieną įvartį nugalėtojams pelnė ir lietuvis Gvidas Juška, kuri pasižymėjo 69 minutę pelnydamas antrą ekipos įvartį. Tai buvo jau šeštasis lietuvio įvartis čempionate ir rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše jis yra antras. G.Juška susitikimą pradėjo pagrindinėje „AZAL“ komandos sudėtyje ir žaidė iki 78 minutės, kuomet buvo pakeistas. „AZAL“ ekipos gynėjas Marius Kazlauskas rungtynėms registruotas nebuvo. „Inter“ ekipos gretose puolėjas R.Poškus aikštėje pasirodė po keitimo 60 minutę. Po šios pergalės „AZAL“ turnyrinėje lentelėje pakilo trečią poziciją, aplenkdama savo tiesioginius rungtynių varžovus.

Pralaimėjimą šeštadienio rungtynėse patyrė ir Irmanto Zelmiko „Mughan“ ekipa, išvykoje 0:2 (0:2) nusileidusi „Qabala“ futbolininkams. I.Zelmikas vis dar nebuvo registruotas rungtynių protokole. „Mughan“ turnyrinėje lentelėje užima devintą vietą.

Re: įvairūs

2010 Spa 18 13:08

Rusijos futbolo čempionate E.Česnauskio įvartis
2010 spalio 18 d., pirmadienis

Savaitgalį Rusijos futbolo čempionate buvo žaidžiami 24-ojo turo susitikimai. Įvartį šiame ture pelnė Maskvos „Dinamo“ ekipai atstovaujantis Edgaras Česnauskis, o jo ekipa savo aikštėje net 4:0 (2:0) sutriuškino Machačkalos „Anži“ komandą. Iki 78 rungtynių minutės žaidęs lietuvis pasižymėjo 77 mačo minutę, pelnydamas trečią komandos įvartį. Po šios pergalės „Dinamo“ turnyrinėje lentelėje pakilo į aštuntą poziciją.

Pergalę iškovojo ir Giedriaus Arlauskio Kazanės „Rubin“ klubas, savo aikštėje 2:1 (2:1) įveikęs „Rostov“ futbolininkus. Antroje turnyrinės lentelės vietoje žengiančios „Rubin“ ekipos sudėtyje G.Arlauskio įrašyta nebuvo.

Užtikrintą pergalę rungtynėse Grozne iškovojo Maskvos CSKA futbolininkai, net 3:0 (1:0) įveikdami vietos „Terek“ futbolininkus. CSKA ekipos startinėje sudėtyje susitikimą pradėjęs lietuvis Deividas Šemberas, žaidė iki rungtynių pabaigos. Penkioliktą pergalę į savo sąskaitą įsirašiusi CSKA ir toliau išlieka trečioje turnyrinės lentelės vietoje.

Tašką išvykoje pavyko iškovoti ir lygos autsaiderei Novosibirsko „Sibir“ ekipai, kuriai priklauso Arūnas Klimavičius ir Mantas Savėnas. „Sibir“ 1:1 (0:1) baigė susitikimą su Samaros „Krylja Sovetov“ futbolininkais. Nei vienas lietuvis rungtynėms registruotas nebuvo. Iki Rusijos futbolo čempionato pabaigos likę šeši turai.

Re: įvairūs

2010 Spa 18 16:54

Graikijoje A.Rimkevičiaus komanda nugalėjo, D.Česnauskio klubas patyrė nesėkmę
2010 spalio mėn. 18 d. 16:00

Antrąją pergalę Graikijos futbolo pirmenybių šeštajame ture iškovojo bei su 9 taškais į šeštą vietą pakilo Artūro Rimkevičiaus atstovaujamas Tripolio "Asteras" klubas. "Asteras" futbolininkai sekmadienį svečiuose rezultatu 2:0 (2:0) nugalėjo tryliktojoje pozicijoje likusią "Larissa" (5 tšk.) ekipą, o lietuvis nebuvo registruotas rungtynėms. Po įvartį nugalėtojams pelnė Chrisas (39 min.) ir Roberto (41 min.).

Taip pat 9 taškus turi į devintąją poziciją nukritęs Deivido Česnauskio Salonikų "Aris" klubas, sekmadienį savo aikštėje net 0:4 (0:1) pralaimėjęs į trečią vietą pakilusiai Atėnų AEK (10 tšk.) vienuolikei. Lietuvis žaidė nuo 71 minutės. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Nacho Scocco (61 ir 68 min.), po vieną - Pantelis Kafesas (41 min.) ir Rafikas Djebbouras.

Šešiolikos komandų turnyre pirmauja Pirėjo "Olympiacos" (15 taškų) vienuolikė, tašku lenkianti Atėnų "Panathinaikos" futbolininkus.

Re: įvairūs

2010 Spa 18 19:10

V.Kavaliauskas Latvijoje įmušė septintą įvartį
2010 spalio mėn. 18 d. 18:56

Septintąjį įvartį Latvijos futbolo pirmenybėse įmušė Vitalijus Kavaliauskas, o čempiono titulą ginantis bei trečią vietą dešimties komandų turnyre užimantis trijų lietuvių atstovaujamas Liepojos "Metalurgs" (52 tšk.) klubas namuose net 8:0 (3:0) sutriuškino devintojoje pozicijoje esančią Rygos "Jauniba" (16 tšk.) ekipą. Visą susitikimą žaidęs V. Kavaliauskas pasižymėjo 66-ą minutę, padidinęs šeimininkų pranašumą iki 5:0. Po du įvarčius į svečių vartus įmušė Takafumi Akahoshi (19 ir 71 min.), Kristapas Grebis (35 ir 56 min.) bei Denisas Rakelas (69 ir 78 min.), vieną - Andrejus Prochorenkovas (6 min.). Taip pat visas rungtynes žaidęs komandos kapitonas Tomas Tamošauskas pirmajame kėlinyje (26 min.) buvo įspėtas, o Darius Miceika buvo priverstas praleisti susitikimą dėl diskvalifikacijos.

Latvijos futbolo čempionate pirmauja Rygos "Skonto" (62 tšk.) vienuolikė, lenkianti "Ventspils" (56 taškai) futbolininkus. Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai - po 15 įvarčių - Nathanas Junioras Carvalho ("Skonto") ir Denisas Rakelas ("Metalurgs").