17:30. Andora – Lietuva (Kaunas, NFA stadionas)
laikas keičiasi į 15 val.

2017 Bal 11 17:09

LIETUVA PERGALE UŽBAIGĖ ATRANKOS TURNYRĄ

Lietuvos moterų rinktinė antradienį pergalingai užbaigė preliminarios atrankos į pasaulio čempionato C grupės varžybas. Kauno NFA stadione lietuvės po Anikos Kyžaitės ir Kamilės Vaičiulaitytės įvarčių nugalėjo Andoros komandą 2:0 (0:0).
Rungtynių pradžioje lietuvės spaudė varžoves ir Oksana Imanalijeva jau antrą minutę atliko pirmąjį smūgį į vartus, tačiau varžovės kamuolį blokavo ir vartininkė kamuolį sugavo. Vėliau Simona Veličkaitė išbandė savo taikiklį.
Lietuva toliau daugiau valdė kamuolį ir bandė regzti atakas prie baudos aikštelės prieigų, bet dažniausiai paskutiniojo perdavimo į baudos aikštelę nebuvo, arba jis buvo neutralizuojamas oponenčių. 27 minutę po kurio laiko buvo atliktas smūgis į vartus – laimę iš toli pabandė Algimantė Mikutaitė, bet kamuolys skriejo tiesiai į vartininkės rankas.
36 minutę pavojinga situacija buvo prie Andoros vartų. Liucija Vaitukaitytė standartinėj situacijoje pakėlė kamuolį į baudos aikštelę link tolimojo virpsto, bet atlikti tikslaus smūgio mūsiškėms nepavyko. Atrodė, kad lietuvių įvartis brendo – atakos darėsi vis pavojingesnės ir smūgių daugėjo.
45 minutę Lietuva turėjo puikią progą, bet po A. Mikutaitės perdavimo iš krašto, Samanta Karasovaitė prie dešiniojo virpsto smūgiavo virš vartų.
Antrąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo puikiai. Kamuolį prie baudos aikštelės prieigų gavusi Ania Kyžaitė puikiai smūgiavo jį į viršutinį dešinį vartų kampą. Tai buvo pirmasis Lietuvos įvartis šiame atrankos cikle.
Lietuvės po įvarčio toliau kontroliavo situaciją rungtynėse ir dažnai neleido varžovėms net peržengti vidurio linijos. Netrūko ir smūgių į vartus, bet Andoros vartininkė Ainhoa Fernandeaz Aruiz atrėmė nė vieną smūgį.
86 minutę po L. Vaitukaitytės pakelto kampinio kamuolys vos neįkrito į varžovių vartus – vartininkė šiaip ne taip sugraibė kamuolį ant vartų linijos.
Lietuva spaudė andorietes iki susitikimo galo ir mūsų komandai pavyko įmušti antrąjį įvartį. Per pridėtą teisėjo laiką Kamilė Vaičiulaitytė išnaudojo erdvę dešiniajame krašte ir smūgiavo tiksliai į kairįjį vartų kampą 2:0.
Lietuvės C grupėje liko trečioje vietoje (3 tšk.), bet nepateko į kitą atrankos etapą.

Lietuva – Andora 2:0 (0:0)
Teisėja – Barbara Poxhofer (Austrija)
NFA stadionas, Kaunas
Įvarčiai: 49 min. A. Kyžaitė (1:0), 90+2 K. Vaičiulaitytė (2:0).
Įspėtos: Milda Liužinaitė (66 min.)
Lietuvos rinktinė: Greta Kaselytė, Liucija Vaitukaitytė, Algimantė Mikutaitė, Rita Mažukelytė (46 min. Paulina Potapova), Dovilė Gailevičiūtė, Simona Veličkaitė, Samanta Karasiovaitė (68 min. Lolita Žižytė), Milda Liužinaitė, Ugne Šmitaitė, Anika Kyžaitė, Oksana Imanalijeva (81 min. Kamilė Vaičiulaitytė).
Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Aušra Kelevečkaitė, Laura Ruzgutė, Paulina Narbutaitė.

2017 Bal 12 16:11

FIFA Pasaulio moterų čempionato atranka: Lietuva - Andora (santrauka)

R.Viktoravičius: „Lietuvos moterų futbolo ateitis šviesi“

2017 Bal 12 16:13

R. VIKTORAVIČIUS: "NEPARODĖME OPTIMALIOS SPORTINĖS FORMOS"

Lietuvos moterų rinktinės treneris Rimantas Viktoravičius po pergalingų rungtynių prieš Andoros rinktinę sakė, jog auklėtinės neišpildė visų sumanymų ir teigė, jog komanda turnyre neparodė optimalios formos.
Lietuvės paskutiniosiose C grupės rungtynėse dominavo, bet pergalę 2:0 pasiekė tik po dviejų antrajame kėlinyje įmuštų įvarčių. Mūsų komandai po puikaus smūgio iš toli įvartį įmušė Anika Kyžaitė, o antrąjį – po keitimo pasirodžiusi Kamilė Vaičiulaitytė.
Nepaisant pergalės, rinktinės treneris po dvikovos teigė nelikęs patenkintas tuo, kaip komanda įgyvendino nustatytas užduotis.
"Šios dienos rungtynės nusiteikimo atžvilgiu buvo prasčiausios. Progų realizacija buvo prasta ir merginos nevykdė to, ką kalbėjome prieš rungtynes ir ką darėme treniruočių metu. Trūko realizacijos išpildant progas, susikaupimo, – sakė R. Viktoravičius - Žaidėme pirmu numeriu, rinktinėje esančios „Gintros“ žaidėjos yra prie to pripratusios žaisti Lietuvoje prieš panašaus lygio komandas. Iš jų ir labiausiai tikėjausi. Bet merginos nevykdė to, ko tikėjomės. Mes analizavome Andoros dvejas rungtynes, jos žaidė taip pat, kaip ir šiandien. Norėjome, kad kraštinės saugės padėtų puolėjoms, bet puolime susižaidimo nebuvo. Bet antrajame kėlinyje pakeitėme taktinį išsidėstymą, keturios gynėjos nebuvo būtinos."
Vertindamas turnyrą, kuriame Lietuvos rinktinė liko trečioje vietoje su trimis taškais (buvo nusileista Izraelio ir Moldovos komandoms), strategas svarstė, jog komanda nepademonstravo visų galimybių. „Manau, kad mums pritrūko savaitės, kad pasiektume optimalią formą. Aišku, mums ir nepasisekė. Pirmose rungtynėse praleidome įvartį mačo gale, o mače su Moldova mums nepasisekė su gauta raudona kortele. Buvo iškeltas uždavinys pirma arba antra vieta ir, manau, kad komanda galėjo pasiekti tą tikslą, jis nebuvo nerealus“, – samprotavo treneris.

Jis pripažino, jog nuo tokių varžovų kaip Izraelis mūsiškės atsilieka techniniu lygiu: kamuolio perdavimu, jo stabdymu. „Kadangi sutelkiame dėmesį į kamuolį, turime atlikti lietimu daugiau, aikštės matymas yra prastesnis. Reikia pabrėžti, kad fizinis pasirengimas nebuvo toks, kokio reikia tokiam turnyrui. Kai kurios žaidėjos savo komandose neturi tokio krūvio. Galbūt, jeigu būtume iškovoję tašką prieš Izraelį, kitose rungtynėse turėtume didesnę motyvaciją. Taip pat mūsų pusė komandos sirguliavo, tad tai irgi prisidėjo prie bendro pasirodymo“, – dėstė R. Viktoravičius.
Debiutinį įvartį rinktinėje įmušusi Anika Kyžaitė buvo kukli ir nuopelnus dėl jo atidavė komandai: „Iš pradžių buvo keista įmušus, bet futbolas yra komandinis žaidimas, tai nebuvo tik mano įvartis. Kartu su visa komanda pasiekėme tą tikslą ir man pavyko tai realizuoti, tuo ir džiaugiuosi“.
„Iš trenerio gavome nurodymus daugiau smūgiuoti ir žaisti kraštais, bet ypač pirmajame kėlinyje mums nepavyko išpildyti trenerio lūkesčių ir galbūt tai mums neleido įmušti daugiau įvarčių. Po pertraukos mes pačios supratome, kad netenkina toks rezultatas ir turėjome prisiversti. Įmušus įvarčio gavome daugiau motyvacijos ir labiau pasitikėjome savimi, bet vis tiek norėjome iš savęs reikalauti daugiau“, – kalbėjo A. Kyžaitė.
R. Viktoravičius taip pat pridūrė, jog neteisinga būtų dėl vieno turnyro daryti išvadas apie visą moterų futbolo lygį: „Mūsų komandoje yra 9 mergaitės, kurios prieš du metus su „Gintra-Universitetu“ pasiekė Čempionių lygos aštuntfinalį. Jeigu sugebame patekti į tokio turnyro aštuntfinalį, tikrai nemanau, kad tai yra moterų futbolo akmens amžius. Žinoma, turime skylių komandos komplektavime ir negalime taip gerai sužaisti. Bet turime gero jaunimo, U-17 ir U-19 merginų. Manau, kad Lietuvos moterų futbolo ateitis yra pakankamai šviesi."

2017 Bir 12 10:51

KONTROLINĖSE RUNGTYNĖSE SUSITIKS SU LENKIJA

Lietuvos moterų rinktinė sekmadienį išvyko į Lomžos miestą, kur kontrolinėse rungtynėse susitiks su Lenkijos nacionaline komanda.
Tai bus pirmosios lietuvių rungtynės po balandį vykusio pasaulio čempionato atrankos turnyro. Vyriausiasis komandos treneris Rimantas Viktoravičius į rungtynes pakvietė 18 futbolininkių.
Komandai negalės padėti pagrindinė vartininkė Greta Kaselytė, taip pat į stovyklą neatvyko kitos legionierės Oksana Imanalijeva ir Rita Mažukelytė. Rinktinės sudėtis bus sudaryta vien iš Lietuvoje žaidžiančių žaidėjų.
Rungtynės su Lenkija prasidės pirmadienį 18 val.

Lietuvos moterų rinktinės kandidačių sąrašas:

Vartininkės:
Aušra Klevečkaitė (Šiaulių sporto gimnazija)
Klaudija Savickaitė („Kauno Žalgiris“)

Gynėjos:
Samanta Karasiovaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Algimantė Mikutaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Paulina Narbutaitė (Gargždų „Banga“)
Vestina Neverdauskaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Ugnė Šmitaitė („Kauno Žalgiris“)
Milda Liužinaitė („Kauno Žalgiris“)
Lolita Žižytė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)

Saugės:
Paulina Potapova (Šiaulių sporto gimnazija)
Liucija Vaitukaitytė („Kauno Žalgiris“)
Simona Veličkaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Dovilė Gailevičiūtė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Anika Kyžaitė (Šiaulių sporto gimnazija)

ELTA 2017 m. birželio 12 d. 23:23

Lietuvos moterų futbolo rinktinė draugiškose rungtynėse išvykoje pirmadienį net 0:5 (0:2) pralaimėjo Lenkijos futbolininkėms.

LFF Lietuvos rinktinės treneris Rimantas Viktoravičius šiame mače turėjo remtis beveik vien šalies čempionate rungtyniaujančioms žaidėjomis, komandai negalėjo padėti patyrusios Greta Kaselytė, Rita Mažukėlytė ir Oksana Imanalijeva. Starto sudėtyje debiutavo 18-metė vartininkė Aušra Klevečkaitė. Lietuvos rinktinė Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) reitinge užima 82-ą vietą, o Lenkijos komanda yra 31-a.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/sportas/futbolas/li ... d=74922004" onclick="window.open(this.href);return false;

2017 Bir 13 11:30

LENKIJOJE - GALINGŲ VARŽOVIŲ PAMOKA

Lietuvos moterų rinktinė tarptautinėse kontrolinėse rungtynėse turėjo sunkiausią pastarųjų metų išbandymą - dvikovą su Lenkijos rinktine. Lomžoje vykusiose rungtynėse varžovės įrodė aukštesnį meistriškumą ir nugalėjo 5:0.
Lietuvių Rimantas Viktoravičius turėjo remtis beveik vien šalies čempionato žaidėjomis, ekipai negalėjo padėti patyrusios žaidėjos vartininkė Greta Kaselytė, Rita Mažukėlytė, Oksana Imanalijeva. Startinėje sudėtyje debiutavo 18 metų vartininkė Aušra Klevečkaitė.
Mūsiškių laukė grėsmingiausias priešininkas, su kuriuo teko susitikti pastaraisiais metais - Lenkijos komanda, kuri FIFA reitinge užima 32 vietą ir per paskutines 9 rungtynes iškovojo 7 pergales. Varžovų komandos startinėje sudėtyje rungtynes pradėjo trys Vokietijos "Bundeslygos" klubų atstovės - dvi iš čempionių "Wolfsburg" ekipos ir viena bronzininkių Potsdamo "Turbine".
Lenkės rungtynių kontrolę turėjo savo rankose nuo pirmų minučių ir 6 minutę išsiveržė į priekį, kai Ewelina Kamczyk įmušė pasinaudojusi A.Klevečkaitės klaida - jaunajai vartinkinkai baudos aikštelėje iš rankų išsprūdo kamuolys.
Vėliau lietuvių vartininkė bent kartą puikiai gelbėjo savo komandą, o kartą mūsiškėms nusišypsojo sėkmė, kai kamuolys pataikė į virpstą. Visgi Lenkijai pavyko vėl įmušti prieš pertrauką – 39 minutę Paulina Dudek smūgiu galva tiksliai nukreipė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Kėlinio pabaigoje šansą turėjo ir lietuvės, tačiau vartininkę prabėgusi Simona Veličkaitė neišlaikė kamuolio ir jį spėjo išmušti sugrįžusi gynėja.
Po pertraukos galingas lenkių puolimas buvo sunkiai sulaikomas. 54 minutę "Wolfsburg" klubo narė Agata Tarczynska gavo kamuolį baudos aikštelės viduryje ir atliko smūgį, po kurio kamuolys atsimušė nuo Dovilės Gailevičiūtės ir įkrito į vartus.
Po poros minučių krito dar vienas įvartis – šį kartą standartinėje situacijoje A. Klevečkaitė nesugavo kamuolio ir tiksliai smūgiavo Sandra. Varžovės pergalę užtvirtino paskutiniuoju įvarčiu 82 minutę- po kontratakos pasižymėjo Aleksandra Sikora.

Lenkija – Lietuva 5:0 (2:0)
Lomžos stadionas
Įvarčiai: 6 min. E. Kamczyk (1:0), 39 min. P. Dudek (2:0), 54 min. A. Tarczynska (3:0), 56 min. S. Salata (4:0), 82 min. A. Sikora (5:0).
Lietuvos rinktinės sudėtis: Aušra Klevečkaitė, Vestina Neverdauskaitė, Algimantė Mikutaitė, Samanta Karasiovaitė (84 min. Paulina Narbutaitė), Anika Kyžaitė (58 min. Milda Liužinaitė), Dovilė Gailevičiūtė, Simona Veličkaitė, Laura Ruzgutė (46 min. Lolita Žižytė), Liucija Vaitukaitytė (76 min. Paulina Potapova), Kamilė Vaičiulaitytė (62 min. Gabija Gedgaudaitė). Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Agnė Žėglevičiūtė.

2017 Rgp 04 13:39

ŠIAULIUOSE VYKS KOVOS DĖL BALTIJOS TAURĖS

Rugpjūčio 4-6 dienomis Šiauliuose vyks moterų ir merginų (iki 15 metų) Baltijos taurės turnyrai. Tradicinėse varžybose Lietuvos atstovės susitiks su Latvijos ir Estijos komandomis.

Varžybos vyks Šiaulių miesto savivaldybės stadione nuo penktadienio. Pirmosios varžysis merginų (iki 15 metų) Lietuvos ir Estijos komandos, o po jų vakare vyks moterų rinktinių dvikova.
Baltijos moterų taurės turnyras organizuojamas nuo 1996-ųjų. Šiauliuose šios varžybos rengiamos ketvirtą kartą.
Pernai turnyre nugalėjo jame debiutavusių Farerų Salų ekipa, o užpernai stipriausia buvo Lietuvos komanda.

PRIEŠ BALTIJOS TAURĘ - SU STABILESNIU BRANDUOLIU

Lietuvos moterų futbolo rinktinė susirinko į stovyklą Šiauliuose, kur jau po kelių dienų pradės kovą dėl Baltijos taurės.

Mūsų komandos sudėtyje ryškesnių pasikeitimų nuo balandį vykusių pasaulio čempionato atrankos varžybų neįvyko. Rinktinei ir šį kartą padės užsienyje gyvenančios puolėja Oksana Imanalijeva ir Rita Mažukelytė, taip pat iš Italijos grįžusi vartininkė Greta Kaselytė.
„Mūsų tikslas turnyre yra vienas – būti pirmoms. Turime mikrotraumų – Paulina Potapova yra šiek tiek traumuota. Sportinė forma galėtų būti geresnė, jaučiame nuovargį, bet, tikiuosi, iki penktadienio viskas bus gerai, - kalbėjo rinktinės treneris Rimantas Viktoravičius - Džiugu, kad mūsų komandos branduolys stabilizavosi. Merginos dar yra labai jaunos, bet džiugu, kad turime neblogą pagrindą."
R.Viktoravičiaus auklėtinės turnyrą pradės penktadienį, 18 valandą Šiaulių miesto stadione, kur susitiks su Estijos rinktine. Sekmadienį Lietuva žais prieš Latvijos komandą.
Nuo 1996 metų rengiamos varžybos Šiauliuose vyks jau ketvirtą kartą, o lietuvės bandys susigrąžinti 2015 metais iškovotą titulą.
Lietuvos rinktinės rungtynes tiesiogiai transliuos Futbolo.TV ir DELFI TV.

Baltijos moterų taurės tvarkaraštis:

15 val. Latvija – Lietuva

Greta Kaselytė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")

Gynėjos:
Samanta Karasiovaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Algimantė Mikutaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Paulina Narbutaitė (Gargždų „Banga")
Vestina Neverdauskaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Lolita Žižytė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Saugės:
Simona Veličkaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Rita Mažukelytė („SC Schwyz“, Šveicarija)
Anika Kyžaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")

Puolėjos:
Oksana Imanalijeva („King‘s Lynn Town Ladies“, Anglija)

2017 Rgp 07 12:58

PO SKIRTINGŲ KĖLINIŲ – LYGIOSIOS SU ESTIJA

Baltijos moterų taurės turnyre Lietuvos rinktinė po dviejų skirtingų kėlinių sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Estija.

Pirmajame kėlinyje aikštėje dominavo šeimininkės, kurios turėjo bent dvi geras progas, tačiau po pertraukos arčiau įvarčio buvo Estijos atstovės.
Jau pirmomis minutėmis Lietuvos komanda perėmė iniciatyvą ir jos nepaleido iki kėlinio pabaigos. 13 min. gerą šansą turėjo Simona Veličkaitė, kuri įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau esčių vartininkė atmušė kamuolį. Pirmam kėliniui įpusėjus, po standartinės situacijos, estės grasino mūsiškių vartams, tačiau Lietuvos rinktinės vartininkė Greta Kaselytė buvo savo vietoje ir apgynė vartus.

23 min. S. Veličkaitė sugebėjo aplenkti gynėją ir prasimesti kamuolį pro vartininkę smūgiavo į vartus galva, tačiau paskutinę akimirką estė sugebėjo išspirti kamuolį iš vartų. Lietuvės iki pertraukos demonstravo technišką žaidimą aikštės viduryje, tačiau trūko puolime aštrumo ir estėms pavyko apsiginti.

Pirmojo kėlinio pabaigoje mūsiškės vis dažniau pasirodydavo prie priešininkių vartų ir atliko ne vieną pavojingą standartinę situaciją. Viename epizode prie Estijos vartų įvyko sumaištis, kuri vos nesibaigė smūgiu į vartus. Visgi varžovių vartininkė spėjo užkristi ant kamuolio ir jį sugauti.

Antrasis kėlinys mūsiškių komandai prasidėjo nesėkmingai. Žaidime trūko tikslumo, negana to, traumą patyrė gynėja Ugnė Šmitaitė. Skausmui sumažėjus ji grįžo į aikštę, bet rungtynių nebaigė ir vėliau buvo pakeista.

Estijos komanda po pertraukos suaktyvino žaidimą ir karts nuo karto prasibraudavo prie lietuvių vartų. Pora kartų estės pavojingai smūgiavo šalia ar virš vartų, bent kartą mūsiškių vartus sėkmingai apgynė G. Kaselytė. Antram kėliniui artėjant į pabaigą, įtampa augo, o Lietuvos komandai vis labiau stigo jėgų. Po permainingos ir nervingos kovos rungtynės baigėsi rezultatu 0:0.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės treneris ir žaidėjos teigė nusivylę tokia baigtimi. „Visada norisi pergalės, ypač prieš estes, nes jau daug metų nesame prieš jas laimėję. Tokiam rezultatui įtakos turėjo, jog žaidėjos dar nėra visiškai susižaidusios, pasiruošimo lygis šiek tiek skiriasi. Be to, antrame kėlinyje pasijautė nuovargis“, – vertino treneris Rimantas Viktoravičius.

Anot jo, pirmajame kėlinyje komanda išlaikėme kamuolio kontrolę, tačiau antrame kėlinyje pasijautė nuovargis: „Merginos žaidė keliuose turnyruose, išvargo. Sekmadienį laukia rungtynės su Latvijos rinktine, turime šiek tiek laiko pailsėti ir išanalizuoti priešininkių žaidimą.“

Gynėja Algimantė Mikutaitė pripažino, jog šviežumo trūko: „Savaitgalį žaidžiau klubiniame turnyre, man asmeniškai tikrai buvo sunku. Antrame kėlinyje praradome pusiausvyrą ir valią kovoti, darėmė daugiau klaidų bei pražangų. Apmaudu, tačiau geriau toks rezultatas, nei pralaimėjimas.“

Šeštadienį žais latvės ir estės, o sekmadienį 15 val. susitiks Lietuvos ir Latvijos moterų rinktinės. Rungtynes tiesiogiai transliuos Futbolo.tv.

Rungtynių statistika

Lietuva – Estija 0:0
Šiaulių m. sav. stadionas
Teisėja – Justina Lavrenovaitė (Lietuva)

Lietuva: Greta Kaselytė, Liucija Vaitukaitytė, Algimantė Mikutaitė, Rita Mažukelytė (46 min. Kamilė Vaičiulaitytė), Dovilė Gailevičiūtė, Simona Veličkaitė, Samanta Karasiovaitė (83 min. Paulina Potapova), Vestina Neverdauskaitė, Ugnė Šmitaitė (71 min. Milda Liužinaitė), Anika Kyžaitė, Oksana Imanalijeva (74 min. Lolita Žižytė). Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Aušra Klevečkaitė.

2017 Rgp 07 13:02

LYGIŲJŲ SU LATVIJA NEPAKAKO PERGALEI TURNYRE

Lietuvos moterų rinktinė Baltijos taurės turnyre liko nenugalėta, tačiau turėjo tenkintis antrąja vieta. Lemiamose rungtynėse nepavyko išlaikyti turėtos persvaros ir sužaista Latvijai palankiomis lygiosiomis 1:1.

Penktadienį Lietuva sužaidė lygiosiomis 0:0 su Estija, o šeštadienį latvės įveikė estes užtikrintai rezultatu 3:0. Norėdamos iškovoti Baltijos taurę, lietuvaitės turėjo iškovoti pergalę.

Rungtynės nuo pat pradžių buvo įtemptos abiems komandoms. Latvijos komanda nepasidavė mūsiškių spaudimui ir jau pirmomis minutėmis sukūrė pavojingą situaciją prie G. Kaselytės saugomų vartų, kur kamuolys, atšokęs nuo vartininkės rankų, krito į baudos aikštelę. Po įvykusių grumtyvių prie vartų, mūsiškės sugebėjo išspirti kamuolį į užribį.

Abi rinktinės demonstravo bekompromisę kovą. Nebuvo išvengta nei įspėjimų, nei traumų – jau pirmajame kėlinyje aikštę paliko Oksana Imanalijeva, o prieš pertrauką susižeidė Anika Kyžaite (45 min.), kuri po susidūrimo su Latvijos futbolininke patyrė kojos traumą ir žaisti nebegrįžo.

Latvės pavojingai kontratakavo, tačiau pozicinėse atakose tikslesnės buvo lietuvaitės. Kartą atėmusi kamuolį iš varžovū Liucija Vaitukaitytė smūgiavo šalia vartų. Dar viename epizode trys mūsiškių perdavimai išbalansavo priešininkių gynybą, tačiau po smūgio kamuolys skriejo virš vartų.

Antrasis kėlinys Lietuvos rinktinei prasidėjo sėkmingai. Simona Veličkaitė prasiveržė kraštu per perdavė kamuolį į baudos aikštelės viduį Kamilei Vaičiulaitytei, kuri puikiai pasinaudojo situacija – puolėja apsisuko ir tiksliu smūgiu į vartų kampą pirmąjį įvartį.

Įpusėjus antram kėliniui mūsiškių komanda vis dažniau užbaigdavo atakas smūgiais į vartų plotą, tačiau latvių vartininkė atmušė vieną tolimą smūgį į skersinį, o kartą S. Veličkaitės pavojingas perdavimas iš krašto nepasiekė adresato.

Latvės po truputį atsitiesė ir greitais išpuoliais sugebėjo prasimušti pro mūsiškių gynybą. Po perdavimo iš dešinio krašto Karlina Miksonė sumaniai smūgiavo galva ir vartininkė nespėjo atremti tikslaus smūgio į vartų kraštą.

Likus žaisti kiek mažiau nei dešimt minučių už sustabdytą ataką krašte antroji geltona buvo parodyta Latvijos rinktinės žaidėjai. Lietuvos komanda įgijusi vienos žaidėjos pranašumą surengė varžovų vartų šturmą ir 89 min. turėjo progą įmušti dar vieną įvartį. Po pakelto kampinio virš vartų smūgiavo Paulina Potapova. Rezultatas iki rungtynių pabaigos nepasikeitė – lygiosiomis 1:1 džiaugėsi ir Baltijos taurės turnyre triumfavo Latvijos komanda, o Lietuvos rinktinė liko antra.

Rinktinės treneris Rimantas Viktoravičius neslėpė apmaudo: „Antroji vieta netenkina. Žinoma, merginos šaunuolės, galiu pagirti jas už kovą. Rinktinė talentinga, žaidėjos perspektyvios. Noro ir valios buvo, tačiau sėkmė nusisuko. Nugalėtojų kartos keičiasi. Galbūt kitais metais būsime nugalėtojų karta ir mes.“

Pasak įvarčio autorės Kamilės Vaičiulaitytės, rungtynės pareikalavo labai daug jėgų: „Mes atidavėme visas jėgas, pelnėme įvartį ir įrodėme ,jog nesame silpnesnės už varžoves. Sukūrėme daug progų, tačiau kamuolys skriedavo tai šalia vartų, tai į vartų konstrukciją“.

Lietuva – Latvija 1:1 (0:0)
Šiaulių miesto stadionas
Teisėja – Rasa Imanalijeva (Lietuva)
Įvarčiai: 50 min. Kamilė Vaičiulaitytė (Lietuva), 71 min. Karlina Miksone (Latvija).
Įspėtos: 29 min. Rita Mažukelytė, 47 min. Samanta Karasiovaitė (Lietuva), 73 min. Olga Ševcova (Latvija)
Pašalinta: 81 min. Anna Propošina (Lietuva).

Lietuva: Greta Kaselytė, Liucija Vaitukaitytė, Algimantė Mikutaitė, Rita Mažukelytė, Dovilė Gailevičiūtė, Simona Veličkaitė, Samanta Karasiovaitė (82 min. Paulina Potapova), Vestina Neverdauskaitė, Anika Kyžaitė (45+1 min. Milda Liužinaitė), Oksana Imanalijeva (28 min. Rita Mažukėlytė), Kamilė Vaičiulaitytė
Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Aušra Klevečkaitė, Lolita Žižytė.

Baltijos moterų taurė: Lietuva - Latvija 1:1 (įvarčiai) https://www.youtube.com/watch?v=K_YekOBDbHQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Visur rašo:
Lietuvos moterų rinktinė Baltijos taurės turnyre liko nenugalėta, tačiau Šiauliuose vykusiame turnyre turėjo tenkintis antrąja vieta.
Galima būtų nevynioti į vatą ir rašyti, kad nelaimėjo nė vienų rungtynių, liko be pergalių ir turėjo tenkintis antra vieta. Visa viltis, kad WU-15 po kurio laiko paaugs, o jos triuškina varžoves nepadoriais rezultatais. 8-)

2018 Kov 01 12:56

Сегодня, 13:00. Молдова (жен.) – Литва (жен.), прямая видеотрансляция

Сегодня в 13:00 официальный сайт FMF проведёт прямую видеотрансляцию из манежа СК "Шериф", где состоится товарищеский матч между женскими национальными сборными Молдовы и Литвы.

Портал Moldfootball.com проведет ретрансляцию этой встречи.