Rungtynės bus uždaros - nei žiūrovų, nei transliacijos.
Gerai, kad rezultatas neužslaptintas. :D Kam čia tasai paslaptingumas?

Lyg būtų ne futbolą žaidę, o draugiškai uraną sodrinę atominei bombai. :D

2018 Bir 11 10:29

LIETUVOS RINKTINĖ APMAUDŽIAI PRALAIMĖJO IRANUI

Rusijos sostinėje Maskvoje Lietuvos rinktinė išmėgino jėgas su pasaulio čempionatui besiruošiančia Irano rinktine. Irano delegacijos nurodymu, rungtynės vyko be žiūrovų, jos nebuvo filmuojamos ir fotografuojamos.

Mačas vyko „Spartak“ klubo treniruočių bazėje, šalia „Spartak“ stadiono, kuriame vyks ir pasaulio čempionato rungtynės. Stadiono ir aikščių prieigose budėjo daugybė policijos pareigūnų, nors rungtynės vyko „už uždarų durų“ ir žiūrovai į rungtynes nebuvo įleidžiami. Lietuvos rinktinei atvykus į aikštę, teko praeiti saugumo patikrinimus, ne mažesnius negu oro uostuose.

Lietuvos rinktinės sudėtis: Tomas Švedkauskas, Algis Jankauskas (46 min. Tomas Mikuckis), Justinas Januševskis, Egidijus Vaitkūnas (46 min. Rolandas Baravykas), Valdemaras Borovskis, Artūras Žulpa, Modestas Vorobjovas (46 min. Povilas Leimonas), Mantas Kuklys (87 min. Simonas Paulius), Ernestas Veliulis (60 min. Vykintas Slivka), Justas Lasickas ir Karolis Laukžemis (60 min. Simonas Urbys).

Atsargoje: Ignas Plūkas, Džiugas Bartkus, Edvinas Girdvainis, Ovidijus Verbickas, Arvydas Novikovas, Fedoras Černychas, Darvydas Šernas.

Po dviejų Baltijos taurės turnyro rungtynių Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas susitikime su Iranu leido pasireikšti mažiau žaidusiems futbolininkams. Nacionalinės Lietuvos rinktinės gretose debiutavo du futbolininkai – vartininkas T. Švedkauskas ir gynėjas J. Januševskis.

Irano rinktinei tai paskutinės kontrolinės rungtynės prieš pasaulio čempionatą. B grupėje Iranas susitiks su Maroku, Portugalija ir Ispanija.

Irano startinė sudėtis: Ali Beiranvand, Morteza Pouraliganji, Ramin Rezaeian, Roozbeh Cheshmi, Milad Mohammadi, Masoud Shojaei, Omid Ebrahimi, Ehsan Hajsafi, Sardar Azmoun, Alireza Jahanbakhsh, Mahdi Taremi.

Irano rinktinės treneris portugalas Carlosas Queirozas į aikštę leido stipriausią sudėtį. Puolimo grandyje – rezultatyviausias Olandijos čempionato futbolininkas Alireza Jahanbakhshas iš Alkmaro AZ klubo ir Sardaras Azmounas iš Kazanės „Rubin“, sauguose – Masoudas Shojaei iš Atėnų AEK ir Ehsanas Hajsafi iš Pirėjo „Olympiakos“.

Rungtynėms teisėjavo brigada iš Rusijos. Aikštės teisėjas A. Eskovas.

Rungtynių pradžioje žaidimas daugiausia vyko aikštės viduryje. Kamuolį daugiau kontroliavo Lietuvos rinktinė, tačiau progų sukurti nepavyko. Pirmas smūgis į vartus buvo 9 min., kai Irano puolėjas M. Taremi smūgiavo nuo baudos aikštelės linijos, tačiau tai nesukėlė didesnių problemų vartininkui T. Švedkauskui.

12 min. M. Kuklys pakėlė baudos smūgį į varžovų baudos aikštelę, tačiau kamuolį perėmė Irano vartininkas.

21 min. V. Borovskis griaunamas prie baudos aikštelės linijos. Po pakelto baudos smūgio į vartus galva bandė smūgiuoti A. Jankauskas, tačiau smūgis nepavyko. Lietuviai tęsė atakas ir netrukus vėl surengė ataką, tačiau perdavimas į baudos aikštelę J. Lasickui nebuvo tikslus ir jis kamuolio nepasiekė.

Įpusėjus kėliniui pavojingais išpuoliais atsakė varžovai. Po pavojingo perdavimo iš krašto, Irano puolėjai nepasiekė kamuolio. Po lietuvių klaidos prie savo baudos aikštelės iraniečių lyderis A. Jahanbakhshas smūgiavo iš 14 m. atstumo, kamuolys praskriejo šalia vartų.

43 min. J. Lasickas uždirbo kampinį. Po kampinio galva smūgiavo A. Jankauskas, tačiau smūgis netikslus.

Kėlinio pabaigoje geltona kortele nubaustas K. Laukžemis.

Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių 0:0.

Per pertrauką E. Jankauskas pakeitė tris žaidėjus. Vietoje E. Vaitkūno, A. Jankausko ir M. Vorobjovo į aikštę išbėgo T. Mikuckis, R. Baravykas ir P. Leimonas.

Antrą kėlinį aktyviau pradėjo lietuviai. 49 min. po pakelto kampinio pirmą lietuvių smūgį nuo 14 m. blokavo varžovai, o J. Lasicko smūgiuotas kamuolys pralėkė virš vartų.

57 min. lietuvių klaida prie baudos aikštelės vos nesibaigė įvarčiu. M. Kuklys prarado kamuolį, jį perėmė varžovas ir perdavė vienam prieš vartininką iššokusiam komandos draugui. Tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

Netrukus puikią kombinaciją surengė Lietuvos rinktinė. Po perdavimo į baudos aikštelę, kamuolys tiksliai perduotas atgal prie baudos aikštelės linijos, bet P. Leimono smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Dar vienas pavojus prie Irano vartų kilo 59 min. po kampinio. Nuo pirmo išpuolio iraniečiai apsigynė, toliau sekė dar vienas perdavimas į baudos aikštelę J. Januševskio link, tačiau jis nepasiekė kamuolio ir smūgis galva buvo netikslus.

60 min. dar du keitimai Lietuvos rinktinės gretose. E. Veliulį pakeitė V. Slivka, o K. Laukžemį – S. Urbys.

62 min. realiausią progą pasižymėti turėjo Irano futbolininkai. Jų pavojingas smūgis nuo 16 m. atstumo pralėkė virš vartų.

Iki 70 min. visus šešis, kontrolinėse rungtynėse leidžiamus keitimus, atliko Irano rinktinė.

80 min. Irano komandos ataka. P. Leimonas išmušė kamuolį varžovui iš po kojų, iranietis krito, prašydamas baudinio. Teisėjo sprendimu, viskas vyko pagal taisykles.

85 min. varžovai pakėlė kampinį. Lietuviai išmušė kamuolį iš baudos aikštelės, iranietis nuo 17 m. atstumo smūgiavo netiksliai.

87 min. Simonas Paulius pakeitė M. Kuklį, iš pastarojo kapitono raištį perėmė T. Mikuckis.

Rungtynių pabaigoje į lietuvių vartus įlėkė įvartis. Po užsitęsusios Irano atakos, nuo baudos aikštelės linijos smūgiavo K. Ansarifardas - kamuolys lietęs virpstą suspurdėjo vartų tinkle. 88 min. Iranas išsiveržė į priekį 1:0.

Rezultatas liko nepakitęs iki rungtynių pabaigos. Lietuvos rinktinė pralaimėjo Iranui rezultatu 0:1.

Kitas kontrolines rungtynes Lietuvos futbolininkai žais birželio 12 dieną Varšuvoje su Lenkijos rinktine, kuriai tai bus išlydėtuvės į pasaulio čempionatą. H grupėje lenkai žais su Senegalo, Kolumbijos ir Japonijos rinktinėmis.

2018 Bir 11 10:30

VARŽOVŲ ANALIZĖ: GERIAUSIA AZIJOS KOMANDA

Jau už kelių valandų Lietuvos vyrų futbolo rinktinės laukia Irano nacionalinės komandos iššūkis. Būsimus varžovus apibūdina Lietuvos rinktinės analitikas Marius Babravičius.

Irano komanda pirmoji atvyko į Rusiją, kur jau kitą savaitę prasidės pasaulio futbolo čempionatas. Mačas su Lietuvos rinktine Irano futbolininkams bus generalinė repeticija prieš planetos pirmenybes. Iranas pasaulio čempionate žais B grupėje su Ispanija, Europos čempione Portugalija bei Maroku.

„Edgaro Jankausko treniravimo metu mes pirmą kartą žaidžiame su Azijos regiono rinktine, - sakė nacionalinės komandos analitikas Marius Babravičius. - Tai labai įdomi komanda, artima Armėnijos stiliui ir braižui. Jie labai nori kontroliuoti kamuolį, žaisti per vidurį, kokybiškai ginasi. Analizuojant 3-4 pastarąsias rungtynes matosi, kad pasaulio čempionatui nori pasiruošti nuo gynybos. Savo žaidimą lipdo ne taip, kaip norėtų žaisti, o taip, kaip jiems reikės toje grupėje žaisti. Iranas ginsis labai kompaktiškai ir ieškos kelių kontratakose. Žaidžiant su mumis, manau, jie norės galutinai išbandyti savo taktines schemas“.

Lietuvos rinktinė su Azijos žemyno rinktinėmis draugiškose rungtynėse yra susitikusi 6 kartus. Pažintį su Azijos atstovais lietuviai pradėjo 1996 m., kai Vilniaus „Žalgirio“ stadione 4:0 buvo sutriuškinta Indonezija. Vėliau sekė dvi nesėkmės. 2002 m. Maltoje vykusiame susitikime 0:3 pralaimėta Jordanijai, o 2006 m. Kuveite 0:1 nusileista vietos rinktinei.

2007 m. Kaune po dviejų dabartinio LFF prezidento Tomo Danilevičiaus įvarčių rezultatu 2:1 nugalėta Turkmėnistano rinktinė. Dar du, 2014 m. vykę susitikimai baigėsi lygiosiomis. Turkijoje 1:1 sužaista su Kazachstano rinktine. Tokiu pat rezultatu baigėsi ir rungtynės Austrijoje su Jungtinių Arabų Emyratų ekipa.

Irano nacionalinėje komando ir nemažas būrys žaidėjų, kurie vilki Europos klubų marškinėlius. Rezultatyviausiai pasaulio čempionato atrankoje žaidęs Sardaras Azmounas gina Kazanės „Rubin“ garbę. Graikijos grando Pirėjo „Olympiakos“ marškinėlius vilki Ehsanas Hajsafi ir Karimas Ansarifardas, o Anglijos „Nottingham Forest“ komandai atstovauja Ashkanas Dejagahas.

„Pagrindiniai Irano žaidėjai rungtyniauja Europos čempionatuose, jiems tikrai nėra svetimas europietiškas futbolas, o su Europos komandomis jiems teks žaisti ir pasaulio čempionate. Jie norės žaisti savo futbolą, pagrįstą trumpais perdavimais, kombinaciniu „išėjimu“ į atakas“, - teigė M.Babravičius.

Mačas su Iranu vyks 18 val. Maskvos „Spartak“ treniruočių aikštyne, tačiau Irano rinktinės pageidavimu jis vyks be žiūrovų ir nebus transliuojamas, todėl rungtynių eigą galėsite sekti interneto svetainėje LFF.lt.

„Vienerios rungtynės nieko nepakeis iš esmės. Taip greitai taktiniai dalykai nesišlifuoja, - sakė Lietuvos rinktinės analitikas. - Tikrai šis vienas mačas jų varžovams nebus didelė naujovė, manau, tai daugiau jų pasitikėjimo savimi išsaugojimas ir pačių savivertės pakėlimas“.

Iraniečiai turi aukščiausią reitingą (FIFA-36) iš pasaulio čempionate dalyvaujančių Azijos rinktinių.

„Visada įdomu, ar tavo analizė yra atlikta kokybiškai ir ar rasti tie raktai, kai analizė persikelia į rungtynes, - sakė M.Babravičius. - Džiugu, kad kaip viską planavai, taip ir vyksta. Jei Iranui neblogai seksis pasaulio čempionate, bus įdomu stebėti, ar keičiasi kas nors, ką mes analizavome“.

2018 Bir 12 19:43

nors lenkai ir ne elitine komanda...bet skirtumas tiesiog milziniskas...

2018 Bir 12 19:44

Ta prasme ne elitinė? 8 pasaulyje, elitiškiau jau nebepatempsi...

Zemaitiss

2018 Bir 12 19:47

o tavo manymu tas reitingas logiskas?as manau ir patsai galetum daugiau pajegesniu komandu isvardint..nei likusios 7....

Zemaitiss

2018 Bir 12 20:41

nu jo perziuru sistema veikia nepriekaistingai...kazkaip keistai ir neiprasta...kai sprendimai keiciami...:)

2018 Bir 13 15:33

LIETUVOS RINKTINĖ NUSILEIDO LENKIJAI

Lietuvos nacionalinė rinktinė antradienį Varšuvoje užbaigė kontrolinių rungtynių ciklą. Stebint daugiau nei 50 tūkst. žiūrovų, Edgaro Jankausko auklėtiniai turėjo pripažinti pasaulio čempionate žaisiančios Lenkijos rinktinės pranašumą 0:4.

Lietuviai pradėjo rungtynes aktyviai spausdami varžovus jų aikštės pusėje. Jau trečią minutę Darvydui Šernui baudos aikštelėje pavyko pasiųsti kamuolį į varžovų vartus, bet arbitro pakelta vėliavėlė signalizavo nuošalę. Netrukus mūsų komanda kėlė kampinį, bet jis nedavė vaisių.

9 minutę pirmasis pavojus kilo prie svečių vartų. Maciejus Rybusas atliko perdavimą iš kairiojo krašto į vartininko aikštelę, tačiau Egidijus Vaitkūnas buvo vietoje ir laiku galva išmušė kamuolį į užribį.

17 minutę į vartus smūgiavo Darvydas Šernas. Po Fedoro Černycho perdavimo, alytiškis galva pasiekė kamuolį, bet nestiprus smūgis nesukėlė problemų vartininkui Lukašui Fabianskiui.

Po poros minučių lenkai išsiveržė į priekį. Dawidas Kownacki atliko ilgą perdavimą kairiajame baudos aikštelės krašte buvusiam M. Rybusui, kuris vienu lietimu atmetė kamuolį R. Lewandowski, o puolėjas stipriu smūgiu nuginklavo Džiugą Bartkų.

26 minutę dėl traumos aikštę teko palikti Lietuvos kapitonui Fedorui Černychui, kurį pakeitė Justas Lasickas.

33 minutę lenkai padvigubino pranašumą. Arbitras paskyrė baudos smūgį į Lietuvos vartus šalia baudos aikštelės linijos ties centru. R. Lewandowski nepriekaištingai realizavo galimybę ir pasiuntė kamuolį į vartus nuo skersinio.

Lietuvos rinktinei toliau teko gintis didelėmis pajėgomis ir tai pavyko daryti gana sėkmingai – varžovų išpuoliai buvo stabdomi ir baudos aikštelėje, ir už jos ribų.

41 minutę Lietuvos vartus nuo dar vieno įvarčio išgelbėjo D. Bartkus. Vartų sargas puikiai atrėmė priešais jį iššokusio D. Kownacki smūgį. Į tai lietuviai atsakė galingu D. Šerno šūviu į viršutinį vartų kampą, tačiau L. Fabianski pademonstravo meistriškumą ir smūgį atrėmė.

Po pertraukos aikštėje lietuviai jautėsi drąsiau ir dažniau lankėsi oponentų aikštės pusėje, tačiau lenkai po kiek laiko vėl pradėjo kelti pavojų Lietuvos rinktinės vartams.

66 minutę Grzegorzas Krychowiakas kulnu įmušė kamuolį į vartus, tačiau po vaizdo įrašo peržiūros teisėjai įvarčio neįskaitė.

Vis dėlto netrukus Lenkijos futbolininkai įmušė trečiąjį įvartį. Šeimininkai sėkmingai pasinaudojo lietuvių klaida baudos aikštelėje, kai Bartoszas Bereszynski atliko perdavimą vartų link besiveržusiam D. Kownacki, kuris smūgiu pažeme įveikė vartininką. 21-erių puolėjas kovo mėnesį panašiai pelnė įvartį ir į Lietuvos U-21 rinktinės vartus.

82 minutę teisėjas skyrė baudinį į Lietuvos rinktinės vartus, kai Algis Jankauskas sužaidė ranka baudos aikštelėje. Baudinį realizavo Jakubas Blaszczykowskis.

Iki susitikimo pabaigos rezultatas išliko nepakitęs – Lenkijos rinktinė šventė pergalę 4:0.

Rungtynių statistika:

Lenkija – Lietuva 4:0 (2:0)
PGE Narodowy stadionas, Varšuva
Teisėjas: Kevin Blom (Nyderlandai)

Įvarčiai: 19 min. R. Lewandowski (1:0), 33 min. R. Lewandowski (2:0), 70 min. D. Kownacki (3:0), 82 min. J. Blaszczykowski (4:0, iš 11 m baudinio)

Lietuvos sudėtis: Džiugas Bartkus, Rolandas Baravykas (74 min. Valdemar Borovskij), Edvinas Girdvainis, Algis Jankauskas, Egidijus Vaitkūnas, Simonas Paulius (58 min. Vykintas Slivka), Modestas Vorobjovas, Ovidijus Verbickas, Arvydas Novikovas, Fedor Černych (26 min. Justas Lasickas), Darvydas Šernas (73 min. Karolis Laukžemis).

Atsargoje: Ignas Plūkas, Tomas Švedkauskas, Justinas Januševskij, Simonas Urbys, Ernestas Veliulis, Tomas Mikuckis, Povilas Leimonas.

GS3
Pranešimai: 2518
Užsiregistravo: 2014 Sau 16 18:58

2018 Bir 20 11:39

Pagaliau Lietuva zais su iveikiamais savo lygio varzovais! Nors svetimoj aikstelej gali sutrukdyti karstis (zinoma, juokauju).

O is tikruju, manau, tai ne rungtynese esme, o tame, kad LFF klerkiukai gales pasidaryti atostogas tropikuose :D

2018 Bir 20 12:52

Permetus akimis kiek dėmesio ir kokį boom Šri lanka įsivaizduoja, tai susidaro toks įspūdis, kad jiems ta mūsų rinktinė atrodo, kaip kokia Ispanija :DDD
Kažin koks ten turi būti futbolo lygis, jei jau mes jiems atrodome tokie VAUUUUUU