Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė bronius » 2018 Lie 09 10:25

Teismas sustabdė Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukciją
BNS
https://www.delfi.lt/verslas/nekilnojam ... d=78518817
2018 m. liepos 9 d. 09:56

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos darbai negali būti pradėti, nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas, praėjusią savaitę tenkinęs Vilniaus inžinerinių tinklų bendrovės „Versina“ skundą ir taikęs laikinąsias apsaugos priemones„Byloje nėra įrodymų, kurie leistų spręsti, kad stadiono būklė kelią tokią grėsmę aplinkos ar visuomenės saugumui bei sveikatai, dėl ko egzistuotų būtinybė kuo skubiau pradėti grėsmes galinčius pašalinti statybos darbus. (...) Teismui pateikti duomenys apie birželį sudarytą sutartį, pirkimo stabdymas netenka prasmės, todėl taikytina alternatyvi priemonė – sutarties vykdymo sustabdymas“, – rašoma liepos 5 dieną priimtoje teismo nutartyje. Apeliacinis teismas panaikino gegužę Kauno apygardos teismo priimtą nutartį, kuria „Versinos“ prašymas dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo buvo atmestas.

„Versina“ teisme siekia, kad būtų panaikintas Kauno miesto savivaldybės sprendimas konkurso laimėtoja paskelbti Turkijos kompaniją „Kayi Insaat Sanayi ve Ticaret“ ir nurodyta iš naujo vertinti konkurso dalyvių pasiūlymus. Šias pretenzijas Kauno apygardos teismas dar nagrinės. Kauno miesto savivaldybė birželio viduryje su „Kayi Insaat Sanayi ve Ticaret“ pasirašė 46 mln. eurų vertės rekonstrukcijos sutartį. Stadiono rekonstrukciją savivaldybė planavo pradėti liepą, o baigti per 20 mėnesių. Iš viso konkurse dalyvavo 8 tiekėjai. Mažiausią kainą – 34,95 mln. eurų – siūlė Turkijos kompanija, bendrovės „Versina“ ir „KRS“ darbus siūlė atlikti už 35,5 mln. eurų. Įmonių „Eikos statyba“ ir „Eika“, „YIT Kausta“, „Mitnija“ nenurodomos vertės pasiūlymai atmesti dėl per didelių kainų, o bendrovių „Autokausta“, „Kauno tiltai“ ir „Fima“, „Hidrostatyba“, „Šilutės automobilių keliai“ ir „HSC Baltic“, „LitCon“ ir „Dzūkijos statyba“ pasiūlymai atmesti, nes jie neatitiko reikalavimų. Stadiono rekonstrukciją nesėkmingai bandė sustabdyti ir Vilniaus statybų bendrovė „LitCon“, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas birželį atmetė jos skundą dėl laikinųjų apsaugos priemonių. Birželį Kauno apygardos teismas taip pat atmetė „LitCon“ ieškinį, kuriuo siekiama, jog būtų panaikinti sprendimai, susiję su įmonės pasiūlymo atmetimu. Žiniasklaidai bendrovė teigė sprendimą planuojanti skųsti.

Kauno Žaliakalnio mikrorajone esantis S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras yra seniausias Lietuvoje sporto ir kultūros renginiams skirtas statinys. 1921 metais Kauno savivaldybės išnuomotame Lietuvos fizinio lavinimo sąjungai žemės sklype buvo įrengta futbolo aikštė ir bėgimo takai.
bronius
Vyr. diskusijų administratorius
 
Pranešimai: 10337
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Miestas: Vilnius
Palaikoma komanda: LT rinktinė

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė bronius » 2018 Lie 09 10:27

Reikia džiaugtis, kad kol kas stadioną dar turime. Baisiausia bus, kai po visų ginčų teismuose po 10 metų stadioną pradės renovuoti, sugriaus jį ir niekada nebeatstatys.
bronius
Vyr. diskusijų administratorius
 
Pranešimai: 10337
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Miestas: Vilnius
Palaikoma komanda: LT rinktinė

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė Anbo » 2018 Lie 09 10:55

oi tie teismai teismeliai :) pyktis ima, bet ką padarysi. dabar tampysis ilgai ir nuobodžiai
Anbo
 
Pranešimai: 6108
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė bronius » 2018 Lie 25 16:13

https://www.delfi.lt/verslas/nekilnojam ... 1#cxrecs_s

Matijošaitis: Vilniuje yra žmonių, kurie labai nenori stadiono Kaune
Paulius Garkauskas
2018 m. liepos 24 d. 18:15

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos projektas įstrigo, o šio klausimo jau netrukus imsis Kauno apygardos teismas. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis žodžių į vatą nevynioja – politiko teigimu, pagalius į ratus kaišioja oponentai, kurie esą nenori matyti naujo stadiono laikinojoje sostinėje. Be to, savivaldybė dievagojasi, kad rekonstrukcijos kaina bus tokia, kaip ir skelbta iš pat pradžių – tai yra beveik 35 mln. Eur.

Žodį tars teismas

Kauno apygardos teismas trečiadienį nagrinės dviejų S. Dariaus ir S. Girėno stadiono konkurse dalyvavusių, bet nelaimėjusių bendrovių „LitCon“ ir „Versina“ ieškinius. Šios dvi Vilniaus įmonės teisme bandys įrodyti, kad savivaldybė esą neteisėtai leido konkurso nugalėtojams pakeisti savo pasiūlymą. Tuo tarpu savivaldybės atstovai tokius kaltinimus vadina „desperatiškomis fantazijomis“. Kauno miesto savivaldybei birželį pasirašius sutartį su mažiausią kainą konkurse pasiūliusia ir laimėtoja pripažinta Turkijos kompanija „Kayi Construction“, šio užsakymo siekusios dvi Vilniaus įmonės kreipėsi į Kauno apygardos teismą. Jų prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones apygardos teismas atmetė. Tiesa, vėliau bendrovei „Versina“ pateikus atskirąjį skundą, šio klausimo ėmęsis Vilniuje įsikūręs Lietuvos apeliacinis teismas beprasidedančią S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukciją vis tik laikinai sustabdė.

„Lietuvoje ir ypač Vilniuje yra nemažai žmonių, kurie nenori, kad Kaunas turėtų modernų stadioną. Blogiausia, kad viešųjų pirkimų taisyklės ir kiti įstatymai yra palankūs tiems, kurie skundžia ir bando viską iš eilės stabdyti. Šiuo atveju dvi konkurso nelaimėjusios įmonės bet kokiomis priemonėmis desperatiškai bando pakeisti konkurso, kurio jie nesugebėjo sąžiningai laimėti, rezultatus. Blogiausia, kad galvodamos apie siaurus savo interesus, jos kenkia Kaunui ir visai Lietuvai. Bet tikiu, kad Lietuvos teismuose dirba sąžiningi ir padorūs žmonės, kurie šioje beprasmiškoje istorijoje galiausiai padės tašką“, - tvirtino Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Įmonės „LitCon“ ir „Versina“ teismą bandys įtikinti, kad savivaldybė Turkijos kompanijai esą leido pakeisti savo pasiūlymą ir taip pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas. „Atsakovas akivaizdžiai pažeidė savo diskreciją, kadangi ieškovo paaiškinimus dėl rašybos ir techninių netikslumų nulemtų pasiūlymo klaidų paaiškinimo nelaikė tinkamais, o gerokai reikšmingesnius ir esmę keičiančius „Kayi Insaat“ pasiūlymo klaidų paaiškinimus jau laikė tinkamais“, - teigiama minėtų įmonių ieškiniuose teismui.

Savivaldybė nesutinka

Kauno miesto savivaldybės atstovai tokius kaltinimus vadina „iš fantastikos srities“. Kauno savivaldybės administracijos vadovo Gintaro Petrausko teigimu, vertinant turkų pasiūlymą buvo iškilę klausimų dėl kelių sąmatoje pateiktų skaičių. Todėl „Kayi Construction“ buvo paprašyta pateikti oficialų paaiškinimą, kuris vėliau buvo patalpintas į oficialią viešųjų pirkimų sistemą. „Jie mums pateikė kelių sąmatos dalių paaiškinimą ir tiek. Pačiame pasiūlyme nebuvo pakeistas nei vienas skaičius ir nei viena raidė. Toks jausmas, kad neradus prie ko prisikabinti, jie sugalvojo štai tokį absurdą ir juo bando įtikinti teismą“, - stebėjosi G. Petrauskas. Savivaldybės duomenimis, iš visų tinkamai konkursui skirtus dokumentus paruošusių įmonių mažiausią kainą pasiūlė nugalėtoja paskelbta „Kayi Construction“ (34,95 mln. Eur). Vilniaus įmonė „Versina“ rekonstruoti stadioną siūlėsi už 35,5 mln. Eur.

Savivaldybė informuoja, kad buvo kilę klausimų dėl turkų kompanijos sąmatoje pateiktų sumų, skirtų paruošiamiesiems darbams. Sulaukę „Kayi Construction“ paaiškinimo, miesto vadovai dėl tolimesnių veiksmų konsultavosi su Viešųjų pirkimų tarnyba. Po šių konsultacijų buvo nuspręsta greta statybos darbų sutarties pasirašyti papildomą susitarimą, kuris miestui padės kontroliuoti mokėjimus už vykdomus darbus. Su Turkijos kompanija „Kayi Construction“ pasirašytoje sutartyje numatyta, kad ši įmonė S. Dariaus ir S. Girėno stadioną per 20 mėnesių rekonstruos už 34,95 mln. Eur. Tiesa, greta šios sumos sutartyje įrašytas ir kitas skaičius, siekiantis 46 mln. Eur. Savivaldybės atstovų teigimu, viešųjų pirkimų procedūros numato būtinybę į sutartį įtraukti išlaidas galimiems papildomiems neplanuotiems darbams. „Ši suma yra tik teorinė. Mes jokių papildomų darbų pirkti neplanuojame ir tikime, kad naują stadioną turėsime išleidę būtent tiek, kiek pasiūlė su mažiausia kaina į konkursą atėjęs dalyvis – 34,95 mln. Eur“, - tvirtino G. Petrauskas.
bronius
Vyr. diskusijų administratorius
 
Pranešimai: 10337
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Miestas: Vilnius
Palaikoma komanda: LT rinktinė

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė bronius » 2018 Lie 25 16:23

Teismas pradeda nagrinėti Kauno stadiono rekonstrukcijos konkurso bylą
Birutė Mačienė
ELTA ir https://www.delfi.lt/verslas/nekilnojam ... 1#cxrecs_s
2018 m. liepos 25 d. 11:28

Dvi statybų įmonės iš sostinės - „LitCon“ ir „Versina“ - bandys įrodyti teisme, kad Kauno miesto savivaldybė neteisėtai leido konkurso dėl S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos nugalėtojai - Turkijos kompanijai „Kayi Construction“ pakeisti savo pasiūlymą. Byla Kauno apygardos teisme pradedama nagrinėti šį trečiadienį. Ieškinius pateikusioms bendrovėms minėtas konkursas nebuvo sėkmingas. Kauno savivaldybė su konkurso nugalėtoja - Turkijos kompanija - sutartį pasirašė birželį, tačiau statybininkai negali pradėti darbų stadione, nes apygardos teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas įsitikinęs, kad Savivaldybė yra teisi. Ji sutarė su konkurso laimėtoja, kad ši stadioną rekonstruos už 35 milijonų eurų. Viešai skelbiama didesnė - 46 mln. eurų suma yra neoficiali, ji - tik dėl to, jei prireiktų finansuoti galimai atsiradusius papildomus darbus. Įstatymas tai leidžia numatyti. Bet sutartyje, pabrėžė G. Petrauskas, kuri pasirašyta, nurodyta stadiono rekonstrukcijos projekto suma - iki 35 mln. eurų. „Esminė priežastis - pralaimėjusiųjų įmonių skundai. Taip būna daugelio konkursų atveju. Ir šiuo atveju jokių pažeidimų čia nėra. Paprastai būna taip: prasideda skundai, o kai mes juos argumentuotai atmetame, kreipiamasi į teismą. Nemanome, kad Savivaldybei nepavyks įrodyti, jog ji yra teisi, pripažinusi konkurso dėl stadiono rekonstrukcijos nugalėtoją turkų kompaniją. O ieškinius padavusios įmonės (viena iš jų, beje, yra buvusi „Vėtrūna“ (dabar - „Versina“) - Kauno „Žalgirio“ arenos statytoja - matome, elgiasi desperatiškai, bandydamos pakeisti konkurso rezultatus. Tačiau teisme viskas paaiškės, ir, tikimės, kad dėl kažkieno siaurų interesų tikrai nebus stabdomas visai šaliai svarbus projektas“, - bylos nagrinėjimo išvakarėse teigė G. Petrauskas.

Jo teigimu, rekonstruotame stadione ateityje vyks nemažai tarptautinių sporto renginių. Vienas jų - 2021 metais. Tai - Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionatas. „Manome, kad iki to laiko tikrai spėsime rekonstruoti S. Dariaus ir S. Girėno stadioną“, - įsitikinęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius G. Petrauskas. ELTA primena, kad tai - ne pirma byla, susijusi su S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija Kaune. Anksčiau nagrinėtą vienos iš konkursą pralaimėjusios įmonės ieškinį teismas atmetė. Nors Savivaldybė garantuoja, kad visos konkurso procedūros atliktos tinkamai, prisilaikant įstatymų, „kaltų dėl susiklosčiusios situacijos paieškos“ vyko ir jos viduje. Prieš keletą savaičių Kauno miesto savivaldybės administracijoje neteko tarnybos buvęs Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Dainius Ratkelis - diplomuotas teisininkas, anksčiau vadovavęs ir pačiai administracijai.
bronius
Vyr. diskusijų administratorius
 
Pranešimai: 10337
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Miestas: Vilnius
Palaikoma komanda: LT rinktinė

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė Anbo » 2018 Lie 31 17:04

kaži ar galima dar kažkur skųsti?

Teisme dėl S. Dariaus ir S. Girėno stadiono konkurso – Kauno pergalė
Visą straipsnį galite rasti https://www.futbolas.lt/naujiena/403921 ... no-pergale
Anbo
 
Pranešimai: 6108
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė Respublik » 2018 Lie 31 20:57

Galima ir dar ilgai :(
Respublik
 
Pranešimai: 1723
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 16:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė Anbo » 2018 Rgp 07 22:35

nu žiūrėsim :)

Kliūčių nebeliko: Turkijos kompanija imasi S. Dariaus ir S. Girėno stadiono projekto
Visą straipsnį galite rasti https://www.futbolas.lt/naujiena/403986 ... o-projekto
Anbo
 
Pranešimai: 6108
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė Anbo » 2018 Rgs 12 19:38

Atsisveikinimas su S. Dariaus ir S. Girėno stadionu: LFF taurės pusfinalis ir mėgėjų turnyras

Paskutines dienas prieš rekonstrukciją skaičiuojantis legendinis S. Dariaus ir S. Girėno stadionas – verda nuo sporto renginių gausos. Šį šeštadienį, rugsėjo 15 dieną, futbolą mylinčius kauniečius ir miesto svečius stadionas pakvies į dvi šventes. Nuo 13 valandos S. Dariaus ir S. Girėno stadione bus galima išvysti dviejų titanų mūšį, kuriame Lietuvos futbolo federacijos taurės pusfinalyje „Kauno Žalgiris“ dėl kelialapio į finalą susikaus su Vilniaus „Žalgiriu“. Iškart po šių intriguojančių rungtynių paskutinį kartą ant stadiono vejos užlips visi futbolo mėgėjai.

Visą straipsnį galite rasti https://www.futbolas.lt/naujiena/404240 ... u-turnyras
Anbo
 
Pranešimai: 6108
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė Tobex » 2018 Rgs 23 10:47

"atsisveikinimo" rungtynėmis D&G stadionas pralenks ir SELą ir Scorpionsus atrodo, Jakelis pasirašė, kad dar bent vienas rungtynes Stumbras žais stadione. Tiesa, matė jau, kad tvoras pradėjo statyti.
Tobex
 
Pranešimai: 6005
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė Tobex » 2018 Spa 13 21:31

Tobex
 
Pranešimai: 6005
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė Respublik » 2018 Spa 14 14:33

Su kuo Chelsea žaistų? :D Dar balandį planuodami baigti pudruočiai...
Respublik
 
Pranešimai: 1723
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 16:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė Tobex » 2018 Spa 14 14:49

tas chelsea tame reportaže tai Š krūva. bet šiaip malonu kai matai, kad ardoma, griaunama ir t.t.
šiaip įdomu kur abu kaunietiški klubai kitą sezoną žais.
Tobex
 
Pranešimai: 6005
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė Respublik » 2018 Spa 14 17:16

ASU stadionas kartais nebuvo užbaigtas remontuoti? Atrodo turėtų atitikti reikalavimus, jeigu ten viskas padaryti. O ar liks 2 klubai Kaune turbūt jau išdiskutuotas klausimas, Stumbras juk buvo pranešę kad žaistų senajame Marijampolės kažkada...
Respublik
 
Pranešimai: 1723
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 16:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

Standartinė bronius » 2018 Spa 14 21:36

Tobex rašė:tas chelsea tame reportaže tai Š krūva. bet šiaip malonu kai matai, kad ardoma, griaunama ir t.t.
šiaip įdomu kur abu kaunietiški klubai kitą sezoną žais.


- Na, maloniau bus, kai pamatysiu statant ką nors. Nes jau tiek visko matėm, kad nebūtų netikėta, jei nugriautų ir nieko nepastatytų :)
bronius
Vyr. diskusijų administratorius
 
Pranešimai: 10337
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Miestas: Vilnius
Palaikoma komanda: LT rinktinė

AnkstesnisKitas

Grįžti į Lietuvos stadionai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių