Makenzis
Pranešimai: 7339
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Šlovės galerija: Edgaras Jankauskas

2016 Spa 08 11:03

Škotų sirgalius apie Lietuvos futbolininką E. Jankauską: „Jis genijus“

Skaitykite daugiau: http://sportas.lrytas.lt/futbolas/skotu ... edium=Copy" onclick="window.open(this.href);return false;

Makenzis
Pranešimai: 7339
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Šlovės galerija: Edgaras Jankauskas

2016 Spa 08 11:03

Edgaras Jankauskas Škotijoje – žvaigždė: įvarčiai dar kaitina kraują

Skaitykite daugiau: http://sportas.lrytas.lt/futbolas/edgar ... edium=Copy" onclick="window.open(this.href);return false;

Makenzis
Pranešimai: 7339
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Šlovės galerija: Edgaras Jankauskas

2016 Spa 08 11:04

Lietuvos futbolo atgimimo laukiant: kokius burtus naudoja Edgaras Jankauskas?

Skaitykite daugiau: http://sportas.lrytas.lt/futbolas/lietu ... edium=Copy" onclick="window.open(this.href);return false;

mafia7
Pranešimai: 7309
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Šlovės galerija: Edgaras Jankauskas

2018 Lap 11 08:47

Istorinės rungtynės kuomet Edgaras Jankauskas po ilgos pertraukos grįžo žaisti į aikštę vilkėdamas Porto marškinėlius, Porto žaidė su Barcelona, taip sakant legendų mūšis įvyko 2014 metais, kas dar nematėte pilną rungtynių įrašą galite čia peržiūrėti. Pats peržiūrėjau nuo pradžios iki galo, tiesiog fantastika matyti Van Bommeli, Edgara Davida, Eto ir kitas puikiai iš seniau pažįstamas žvaigždes. Tiesa vaizdą bent man Messi gadino, nu ne į temą lyginant su tuo laikmečio žaidėjais :D Bėja lyginant Davida su Slinjgardu iš ties šie žaidėjai turi panašumų ne tik išvaizda, bet ir modernistine Davido Edgaro žaidimo stilistika anuo laikmečiu
https://www.youtube.com/watch?v=H9Ko4mkuR-c" onclick="window.open(this.href);return false;

mafia7
Pranešimai: 7309
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Šlovės galerija: Edgaras Jankauskas

2018 Lap 12 13:01

Dar kartą pakartosiu, kas nematėte, nepatingėkite, peržiūrėkite rungtynes, nors pradžioje tai priminė daugiau draugiškas rungtynes, buvo daug keitimų, bet rungtynių eigoje matosi, kad ne ant durniaus susirinko, jautėsi, kad vieni ir kiti nori laimėti ir Davidas Edgaras paskui su kamuoliu gražiai judėjo, tik dėl amžiaus greičio trūko, Jankausko bėja visai gražus įvartis, taip gražiai uždarė tą atšokusį kamuolį, tas juodaodis storuliukas labai patiko, linksmas toks visas :lol: tik pavardės jo nepamenu

Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Edgaras Jankauskas

2019 Sau 19 20:53

T.Vencevičius laidoje "Vieni vartai" sakė iš Baltarusijos žurnalistų girdėjęs, kad Edgaru labiausiai domisi Bresto "Dinamo", o kalbos apie Minsko "Dinamo" susidomėjimą nėra rimtos

Respublik
Pranešimai: 8573
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Edgaras Jankauskas

2020 Geg 06 22:53

EXCLUSIEF: "Ik wou zó graag naar Club, mijn loon deed er zelfs niet toe"
http://www.voetbalnieuws.be/news/500317 ... s-niet-toe

Nežinau kur geriau įkelti, tai dėl patogumo tiesiog čia.

Respublik
Pranešimai: 8573
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Edgaras Jankauskas

2020 Geg 09 18:47

E.Jankauskas: įdomiausios karjeros istorijos ir arabų kalbos pamokos
https://www.youtube.com/watch?v=P2WuJZMqiKY


Respublik
Pranešimai: 8573
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Edgaras Jankauskas

2020 Spa 15 22:39

Nejaukiai su Tomu Sinickiu: svečiuose – Edgaras Jankauskas
https://www.youtube.com/watch?v=vmo2d997EIc


JonasPetraitis
Pranešimai: 271
Užsiregistravo: 2018 Lap 04 21:23
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Edgaras Jankauskas

2020 Spa 16 14:47

Psichologija, psichologija, psichologija...

Tobex
Pranešimai: 10882
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Edgaras Jankauskas

2020 Spa 22 19:33

įdomus pokalbis.

Respublik
Pranešimai: 8573
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Edgaras Jankauskas

2020 Spa 23 14:41

Košmaras Rusijoje, tapęs šlove Čempionų lygoje: Jankauskas – apie neeilinę karjerą ir paprastą Mourinho
https://www.tv3.lt/naujiena/sportas/104 ... a-mourinho
2020.05.30

Buvo laikai, kai Lietuva turėjo gerą futbolą. Jei dabar dažnam sirgaliui atrodo, kad lietuviai futbolą žaidžia tik patys sau, tai prieš maždaug dešimt metų futbolininkai iš Lietuvos buvo vertinami užsienyje, o apie jų pasiektas pergales kalbėjo visas pasaulis. Ant UEFA Čempionų lygos nugalėtojų pakylos iki šiol yra lipęs tik vienas lietuvis – Edgaras Jankauskas. Dabar jis sako, kad pasaulinė šlovė kartais tampa ne tik dideliu džiaugsmu, bet ir įsipareigojimu.

Futbolu daug nesidomintys žmonės E. Jankauską dabar, turbūt, geriausiai prisimena kaip Lietuvos rinktinės trenerį, kuriam labai nepasisekė. Išmaišęs devynias šalis, tapęs lygiaverte Europos futbolo elito dalimi, E. Jankauskas nusprendė padėti ir Lietuvai. Jis stojo prie rinktinės vairo ir po pusantrų metų buvo atleistas.

Tačiau tai – toli gražu nuo tikrojo E. Jankausko gyvenimo paveikslo. Tikrasis jis padarė neeilinę futbolininko karjerą ir iki pat šių dienų yra vadinamas vienu geriausių visų laikų Lietuvos puolėjų.

Futbolininko karjerą E. Jankauskas pradėjo ten, kur gimė ir augo – Vilniuje. Tiesa, greitai tvirto sudėjimo jaunuoliui namų komandos nebeužteko – dvidešimtmetis jis persikėlė gyventi ir žaisti į Maskvą.

Maskvoje, kurią pats futbolininkas prisimena kaip košmarą, prasidėjo 15 metų trukusi įvairiaspalvė E. Jankausko karjera, leidusi jam atsidurti tarp pirmo ryškumo futbolo žvaigždžių ir tapti pirmuoju bei vieninteliu lietuviu, laimėjusiu Čempionų lygą.

„Galbūt ir reikėjo pradėti nuo pačio sunkiausio etapo“, – kalbėdamas su naujienų portalu tv3.lt šypteli 45-erių E. Jankauskas.

Vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų Rusijoje vos nemetė futbolo ir nepabėgo namo tuščiomis. Vis dėlto, laiku ir vietoje gauti patarimai jaunuolio gyvenimą tada apvertė aukštyn kojomis.

Plačiau – interviu:

Nuo jūsų karjeros pabaigos prabėgo dešimtmetis. Daug laiko rasti naujų pomėgių. O ko labiausiai pasiilgsta buvęs profesionalas?
Daug dalykų. Turbūt labiausiai sportinės rutinos, kai žinai, kad tavęs laukia treniruotės ir po to viso darbo išpildymas – rungtynės. Tu pagal futbolą dėliojiesi savo gyvenimą, labai pasiilgstu tos tikros disciplinos. Jau dešimt metų nesu profesionalas, bet noriu gyventi taip, kaip gyvenau iki šiol. Stengiuosi ir dabar treniruotis. Tarsi pasąmonė man sako, kad reikia treniruotis, reikia kažką daryti su futbolu, pagal galimybes. Atrodo, kad yra įaugę į kraują, belieka tikėtis, kad sveikata leis išpildyti norus.

Išmaišėte devynias šalis. Pradžia Rusijoje, vos Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, kokia ji buvo?
Po Rusijos visur buvo šiek tiek lengviau. Atvykęs į Belgiją supratau, kad turbūt sunkiausią etapą jau praėjau. Tais laikais Rusijoje tikrai nebuvo lengva, organizacija nebuvo tokia, kokia dabar yra, struktūra, stadionai, viskas nebuvo taip, kaip dabar. Galbūt reikėjo pradėti nuo pačio sunkiausio etapo, dabar manau, kad tai tik į naudą. Tai nebuvo auksiniai laikai, bet man jie suteikė tikrai daug.

Dvidešimtetis Edgaras Jankauskas Maskvoje, vyrų futbole, ar buvo baisu?
Buvo daug kas baisu, bet reikėjo. Tuo metu buvo laikas, kai turėjau pereiti iš vaikų futbolo į suaugusiųjų futbolą. Vienas iš pagrindinių dalykų, be visos buities ir psichologijos, buvo žaidimas galva. Patikėkite, kai pamatai gynėją, jo akis, tai tikrai nėra drąsu šokti į priekį, o reikia. Su laiku supranti, kad jis tavęs irgi bijo, tai taip ir įsisuka, taip ir tampi suaugusiu (šypsosi).

Tada, dar labai jaunas, Maskvoje patyrėte traumą ir negalėjote žaisti. Kokios mintys sukosi galvoje?
Rusijoje norėjau viską mesti, tas miestas (Maskva - aut. past.) pasirodė man labai nesvetingas, buvo karšta, jaučiausi niekam nereikalingas. Tas nuolatinis smogas, patirta trauma, buvo sunku. Aš norėjau bėgti. Atėjau ir pasakiau, kad man reikia namo. Reikiamu metu treneris man labai daug patarė, pasakė, kad tavęs mums reikia, lik, viskas nuo šiol bus geriau.

Vėliau sekė keli metai Ispanijoje. Rytų ir Vakarų Europos futbolas 2000-aisiais. Juos įmanoma palyginti?
Skiriasi viskas – ir greitis, ir žaidėjų, ir pačio čempionato lygis. Jei tu esi pasiruošęs, tai kuo sunkesnis čempionatas, tuo tau bus lengviau. Sunkiausia yra ten patekti, o kai ten jau esi, tai prisitaikai prie aplinkos. Kartais būdavo sunku suvokti – žiūri per televizorių ispanų lygą, matai žvaigždes, o kitą dieną pats prieš juos žaidi. Tada supranti, kad daug dalykų tikrai yra įmanoma. Supranti, kad irgi gali žaisti kietai, vyriškai, taip pat kokį varžovą apgauti. Prisitaikymas turbūt ir yra didžiausia esmė. Viskas priklauso nuo noro ir tavo pasiruošimo. Reikia daug pasiaukojimo, reikia daug tvirtos psichologijos. Su geresniais ir tu pats tampi geresnis. Jei tu esi tarp blogų žaidėjų, tikrai neaugsi, kaip profesionalas.

Jums malonu, kad visi E. Jankauską pristato kaip vienintelį lietuvį, laimėjusį Čempionų lygą?
Nėra buvę gyvenime, kad aš kažkam pasakyčiau, kad aš laimėjau Čempionų lygą, o jūs kažko nelaimėjote. Nėra pasaulyje nė vieno žmogaus, kuriam pats pasakyčiau, kad laimėjau Čempionų lygą. Žeminti kitus, dėl to, kad esi neva tai kažką laimėjęs, yra labai nevyriška ir neteisinga. Toks ir būtų atsakymas.

Na, bet faktas yra įspūdingas...
Tiesa, Čempionų lygos trofėjus mane lydi visą gyvenimą. Kai atvažiuodavau kitur žaisti, tarkime, į Rygą, tai žmonės čia žinojo, kad atvažiuoja Čempionų lygą laimėjęs vyrukas. Norėdavo daugiau pabūti kartu, paklausinėti, tas jautėsi. Jautėsi ir spaudimas, nes bet kas Čempionų lygos vis tiek nelaimi – jiems atrodė, kad aš ir būsiu galbūt koks nerealus žaidėjas. Tai nerealus aš nesu, aš esu žmogus. Bet tai yra normalu.

Skandalingasis Jose Mourinho. Norėtųsi sakyti, kad jus treniravo pasaulinio lygio žvaigždė. Kaip yra iš tikrųjų?
Pasaulinio lygio žvaigžde mes tuos žmones padarome patys. Visos žvaigždės yra tokie patys žmonės, su savo teigiamais ir neigiamais bruožais. Tai nelaikyčiau jo pasaulinio lygio žvaigžde, tačiau tai yra žmogus, kuris padaro daugiau nei kiti. Ko gero, jis kažką darė geriau, nei kiti. Niekas savaime netampa žvaigžde, kurią žino visas pasaulis. Žinoma, tam reikia ir tinkamų aplinkybių, sėkmės. Tuo metu jis dar nebuvo žinomas treneris, buvo paprastas, pradedantis, jaunas treneris, kuris puikiai suprato savo padėtį. Puikiai suprato, kad jo sėkmė priklauso nuo mūsų – todėl jis su mumis elgėsi pagarbiai ir kilniai.

Dabar pats pradėjote trenerio karjerą. Ar naudojate tai, ką gavote iš J. Mourinho?
Žinoma, kad taip. Ne tik iš jo – kiekvienas treneris kažką duoda. Tai žmonės, iš kurių tu mokaisi. Iš vienų pasiimi vieną, iš kitų – kitą. Tikrai buvo dalykų, kuriuos panaudojau savo darbe tokius pačius, kaip naudodavo Jose Mourinho. Tiesa, tikrai buvo ir dalykų, kurių naudoti nenoriu, bet apie juos nepasakosiu (šypteli).

Dabar jums 45-eri. Ar po penkerių, dešimties metų E. Jankauską matysime kaip stiprų futbolo trenerį?
Ketinu dirbti treneriu ateityje, taip. Dirbčiau treneriu ir užsienyje, kodėl gi ne. Futbolo norėsis man iki pat gyvenimo galo, tikrai.

Respublik
Pranešimai: 8573
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Šlovės galerija: Edgaras Jankauskas

2021 Geg 19 20:18

"Nematoma pusė": Pirmas ir vienintelis
https://www.youtube.com/watch?v=gPIxtjRxbjg

Respublik
Pranešimai: 8573
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Šlovės galerija: Edgaras Jankauskas

2021 Geg 25 17:33

Ne laiku kvietimo iš Baltarusijos sulaukęs Jankauskas: dabar viskas nusidažo kitomis spalvomis
https://www.lrt.lt/naujienos/sportas/10 ... -spalvomis

„Mes galvojome tik apie futbolą, norėjosi nusikelti į tuos laikus, kai žaidėme. Toks renginys galėjo duoti tokią galimybę“, – apie iš Baltarusijos gautą kvietimą LRT.lt pasakojo vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų Edgaras Jankauskas.

46-erių Čempionų lygos ir UEFA taurės laimėtojas prieš porą savaičių sulaukė kvietimo sužaisti draugiškame mače, kuris, jo žiniomis, būtų skirtas žinomo Baltarusijos futbolininko Aliaksandro Hlebo atsisveikinimui su profesionalia karjera.

Rungtynės pagal planą turėtų būti žaidžiamos birželio 5 dieną Minsko „Dinamo“ stadione, o varžytųsi tarpusavyje iš Europos futbolininkų sudaryta komanda ir Baltarusijos legendų ekipa. Be E. Jankausko, žaisti Europos komandoje buvo kviečiami tokie žaidėjai, kaip vokietis Kevinas Kuranyi, čekas Tomašas Rosicky, kroatas Zvonimiras Soldo, portugalas Pedro Mendesas.

Tačiau sekmadienį Aliaksandro Lukašenkos režimo suorganizuotas akibrokštas dėl Minske nutupdyto lėktuvo E. Jankauską privertė iš naujo pergalvoti gautą kvietimą.

„Dabar, ko gero, jau esu priėmęs sprendimą po visų šitų paskutinių naujienų ir nemanau, kad tos rungtynės įvyks. Ko gero, nepavyks surinkti Europos komandos. Paaštrėjusi situacija turės įtakos mūsų sprendimams ir atvykimui. Manau, kad niekas nevažiuos į Baltarusiją“, – LRT.lt apie padėtį dėl rungtynių Baltarusijoje pasakojo E. Jankauskas.

Pats E. Jankauskas patikino, kad jei reikėtų šiandien važiuoti į Baltarusiją ir žaisti tame renginyje, jis tikrai to nedarytų. Tiesa, gavęs pirminį kvietimą, E. Jankauskas buvo davęs teigiamą atsakymą ir tikėjosi išvengti sąsajų su politika.

„Kvietimą gavau prieš savaitę ar dvi. Niekas nesitikėjo, kad įvyks tokie įvykiai, ir tas kvietimas, dar kartą pakartosiu, buvo gautas prieš incidentą su lėktuvu. Aš pradžioje daviau sutikimą ir viskas. Man buvo labai gaila, kad žmonės visa tai gretino su politika. Tačiau dabar situacija krypsta visiškai neprognozuojama linkme. Aš iš karto žinojau, kad ši šalis nėra tvarkinga politiškai, todėl mano abejonių dėl šio renginio buvo. Aš klausiau organizatorių, ar nebus politinio prieskonio rungtynėse, ir mane patikino, kad ne. Turėjo atvažiuoti draugai, kolegos atiduoti pagarbą A. Hlebui. Būtų susirinkę žiūrovai, pravėdintų galvas nuo spaudimo šalyje. Šitame dalyke aš nemačiau nieko blogo.

A. Hlebas organizavo savo atsisveikinimo rungtynes ir jokio ryšio su politika neturėjo būti. Aišku, lengva yra viską sugretinti, bet tai neturėjo būti politizuotas renginys. Mes, gavę kvietimus, tokį renginį labiau traktavome kaip žmogaus jubiliejų, tam tikra prasme gimtadienį, į kurį jis sukviečia savo kolegas. Mes galvojome tik apie futbolą, norėjosi nusikelti į tuos laikus, kai žaidėme. Toks renginys galėjo duoti tokią galimybę. Mums buvo svarbu sugrįžti į futbolo aikštę, kur praleidome didžiąją gyvenimo dalį. Nejaugi Baltarusijos žmonės turi galvoti visą parą vien tik apie blogus dalykus? Jie irgi nori kokių nors pramogų, kur gali žmonės išeiti su vaikais, pravėdinti galvas, ir aš mačiau renginį, visiškai nesusijusį su politika, kur yra tik sportas, pozityvios emocijos. A. Hlebas organizavo šitą renginį futbolo gerbėjams, o ne kokiems nors tironams valdžioje ar partijoms. Tai turėjo būti labdaringas renginys, jokių pinigų niekas už žaidimą nebūtų gavęs. Sunku čia buvo įžiūrėti kokią nors politiką. Aišku dabar, vykstant tokiems įvykiams, viskas nusidažo kitomis spalvomis“, – kalbėjo prieš keletą metų Lietuvos futbolo rinktinės trenerio duonos ragavęs E. Jankauskas.

Bendraudamas su delfi.lt žurnalistu Mindaugu Augusčiu, buvęs futbolininkas užsiminė, kad po sprendimo žaisti draugiškas rungtynes Baltarusijoje jį užplūdo žinutės. Žmonės rašė įvairiomis kalbomis, o ne vienoje jų buvo galima rasti priekaištų dėl tariamo palaikymo A. Lukašenkos režimui. LRT.lt paklaustas apie gautas žinutes, E. Jankauskas tikino, kad pradžioje stebėjosi jų turiniu.

„Tiksliai pasakyti negaliu, nes detaliai nežiūrėjau, iš kur jie rašo. Tačiau yra žinučių ir anglų, ir rusų kalbomis. Žinau, kad Baltarusijoje vyksta neramumai, spėju, kad ir baltarusiai man rašė žinutes. Jose buvo prašoma nežaisti, nepalaikyti A. Lukašenkos. Man pradžioje buvo keista, kodėl tokiam renginiui buvo kišami politiniai motyvai, jeigu aš važiuoju į savo draugo atsisveikinimo rungtynes. Norėtųsi žmonėms labai aiškiai ištransliuoti, kad čia neturėjo būti jokio politinio atspalvio. Kita vertus, dabar yra lengva viską sugretinti, kai įvyko tokia situacija su lėktuvu, o ir šiaip ši tema yra jautri. Tad faktas, kad dabar viskas įgavo kitokias spalvas ir kad dabar situacija ženkliai pasikeitė. Jeigu jau įsikišo mūsų Užsienio reikalų ministerija (oficialiai buvo paraginta susilaikyti nuo kelionių į Baltarusiją, – LRT), be abejo, tai keičia situaciją. Kalboms ir nuomonei pakrypus politikos link, viskas kitaip atrodo. Aišku, jei nebūtų to lėktuvo užgrobimo, kokia situacija bebūtų, bet Baltarusijoje vyksta sporto renginiai ir manau, kad daug žmonių tiesiog pavargo nuo politikos, negatyvo ir norėtų renginių, kur galėtų atsipalaiduoti“, – teigė E. Jankauskas.

Lietuvis asmeniškai buvo kviečiamas į A. Hlebo atsisveikinimo mačą, tačiau oficialiame Baltarusijos futbolo federacijos tinklalapyje rungtynės birželio 5 dieną yra pristatomos kiek kitaip. Teigiama, kad Minske suplanuotas draugiškas susitikimas sutaps su Baltarusijos futbolo 110-ies metų jubiliejaus švente.

Turbūt sunku įsivaizduoti, kad toks renginys šalyje galėtų vykti be A. Lukašenkos režimo palaiminimo. Pats E. Jankauskas tokią situaciją, jei tai būtų tiesa, pavadino liūdna.

„Negyvenu Baltarusijoje ir neseku detaliai jų padėties, bet faktas, kad šalies būsena nėra normali. Jeigu yra tokių atsiliepimų, pasvarstymų, tiek negatyvios informacijos yra, tai faktas, kad vyksta negeri dalykai. Tikrai negaliu žinoti, ar kiekvienas toks renginys yra palaimintas paties A. Lukašenkos ir jo aplinkos. Nejaugi jis kiša savo nosį į tokius dalykus? Jei taip, tada tikrai yra liūdna. Jeigu organizuoji savo gimtadienį ir reikia gauti kieno nors leidimą, tuomet labai liūdna. Visiškai nenormalu“, – samprotavo E. Jankauskas.

Respublik
Pranešimai: 8573
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Šlovės galerija: Edgaras Jankauskas

2021 Geg 25 17:42

Į mačą Minske pakviestas Jankauskas: patiriu spaudimą, bet noriu tik pagerbti kolegą
https://www.delfi.lt/sportas/futbolas/i ... d=87278941

Tituluočiausias nepriklausomos Lietuvos futbolininkas Edgaras Jankauskas kitą savaitę turėjo išbėgti ant Minsko „Dinamo“ stadiono vejos parodomosiose rungtynėse, tik galiausiai nusprendė, jog kvietimu pasinaudoti nepavyks. Karjerą jau baigęs 46-erių puolėjas susilaukė daug reakcijų Baltarusijoje paskelbus apie birželio 5 d. vyksiantį žvaigždžių mačą.

Oficiali Baltarusijos futbolo federacijos (ABFF) interneto svetainė anonsuoja, jog akistata tarp Baltarusijos ir Europos žvaigždžių komandų bus skirta Baltarusijos futbolo 110 metų jubiliejui paminėti. Bet E. Jankauskas Delfi sakė buvęs pakviestas į geriausio visų laikų Baltarusijos futbolininko Aleksandro Hlebo atsisveikinimo mačą.

Kartu su UEFA taurės ir Čempionų lygos laimėtoju iš Lietuvos Europos komandai turėtų atstovauti tokios praeities garsenybės kaip vokietis Kevinas Kuranyi, čekas Tomašas Rosicky, kroatas Zvonimiras Soldo, portugalas Pedro Mendesas. Baltarusijos ekipoje kartu su A. Hlebu ketina žaisti Timofejus Kalačiovas, Sergejus Kornilenka, Aleksandras Chatskevičius, Sergejus Štaniukas. Tik neaišku, ar visi žinomi veidai išties susirinks Minske kaip planuota.

Mat parodomosios rungtynės buvo pristatytos dar prieš aviacijos pasaulį sudrebinusį sekmadienio skandalą, kuomet iš Graikijos į Vilnių skridęs reisinis lėktuvas virš Baltarusijos buvo perimtas ir nutupdytas, o jame buvęs informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas Romanas Protasevičius – sulaikytas kartu su savo drauge.

E. Jankauskas teigė neįsigilinęs į per visą Europą aidinčią istoriją, bet sulaukiantis daug žinučių iš nepažįstamų asmenų.

„Gaunu žinučių iš kažkokių žmonių, kurie rašo apie baisius dalykus Baltarusijoje, trėmimus, kankinimus. Net nežinau, ką tai turi bendro su futbolu. Kaip supratau, gavau kvietimą į žaidėjo atsisveikinimo mačą. Vienintelis motyvas ten važiuoti – noras parodyti pagarbą savo kolegai. Nežinau, kaip tai siejasi su politika, lėktuvų perėmimais. Manęs paklausė, ar galėčiau sudalyvauti – gerai, kaip nesudalyvausi. O paskui prasidėjo žinučių rašinėjimas. Iš kur jos ateina? Nežinau, turbūt iš avatariškų paskyrų – rašo apie kažkokias politikas. Aš net perklausiau organizatorių, ar čia koks nors politinis renginys, kodėl žmonės taip nenori, jog įvyktų futbolo rungtynės. Mane patikino, kad tos rungtynės neturi nieko bendra su politika. Manau, visi kaip tik pasiilgę futbolo, pramogų. Ir dabar atsiranda kažkokių žmogelių, kurie politizuoja, bando spręsti savo reikalus per futbolą“, – kalbėjo vilnietis.

Užsienio reikalų ministerija „primygtinai rekomenduoja“ Lietuvos piliečiams nevykti į Baltarusiją, o esantiems joje – palikti šalį. ES rekomenduoja oro transporto bendrovėms vengti Baltarusijos oro erdvės. Paklaustas, ar nesibaimina galimų kelionės trikdžių kilus chaosui civilinėje aviacijoje ir oro linijoms perbraižant įprastus skrydžių maršrutus, E. Jankauskas traukė pečiais.

„Faktas, kad dėl tokių įvykių kyla abejonių – užstrigsi ar neužstrigsi. Rungtynės – dar tik kitą savaitę, žiūrėsiu, ar važiuoti. Tik nežinau, ko man reikėtų ten bijoti – negi žmones gatvėje gaudo ir karia? Tarsi į Somalį važiuotume 2000-aisiais“, – svarstė buvęs tokių klubų kaip „Brugge“ (Belgija), San Sebastiano „Real Sociedad“ (Ispanija), „Porto“, Lisabonos „Benfica“ (abu – Portugalija) ir „Nice“ (Prancūzija) žaidėjas.


Paties E. Jankausko karjera galėjo pasisukti taip, jog jam būtų tekę iš arti išvysti nuo praėjusio rugpjūčio rinkimų besitęsiančius politinius neramumus Baltarusijoje. Prieš dvejus metus buvęs Lietuvos rinktinės strategas derėjosi su Minsko „Dinamo“ klubu, tačiau tuomet jo treneriu taip ir netapo.

Dabar E. Jankauskas tvirtina nenorintis veltis į politiką ir analizuoti situacijos kaimyninėje šalyje. „Sakau sąžiningai: nesu įsigilinęs į politinę padėtį, o pranešimų iš žiniasklaidos, socialinių tinklų yra tiek, kad sunku išsigryninti tiesą. Visada yra dvi pusės: vieni kalba vienaip, kiti – kitaip. Nesinori įsivelti ir būti kažkieno įrankiu. Dėl to galiu kalbėti tik konkrečiai apie šias futbolo rungtynes, į kurias nuvažiavęs parodysiu pagarbą savo kolegai – tik tiek. Jeigu aš pats organizuočiau tokias rungtynes, ir žaidėjai į jas nevažiuotų dėl kažkokio mitingo, maršo, svetimų nesutarimų, kurie su mano profesija ir renginiu neturėtų nieko bendro, man būtų keista. Nenoriu kariauti svetimų karų. Jeigu važiuosiu, tai tik pagerbti A. Hlebą. Suprantu, kad yra neramumai, yra politika, bet mes tikrai nenorime joje dalyvauti“, – dėstė futbolo specialistas.

Tiesa, jis pernelyg nenustebtų, jei po sekmadienio įvykių dalis Europos komandos žvaigždžių į Minską nebeatvyktų. „Įsivaizduoju, kokį spaudimą kiti pradėjo jausti. Nes man pačiam siunčia žinutes apie kruvinus susidorojimus. Įsivaizduoju, kad kiti žaidėjai gauna tą pačią informaciją. Nežinau, kaip jie reaguos, gal kažkas ir persigalvos. O galbūt išvis nebus tų rungtynių, jei jau taip ten baisu, jei į karo frontą važiuojame“, – samprotavo E. Jankauskas.

Jau pasirodžius šiai publikacijai – antradienio popietę – jis perdavė vis dėlto nusprendęs atsisakyti kelionės į Minską.

Su buvusia Londono „Arsenal“ (Anglija), „Barcelona“ (Ispanija) ir „Stuttgart“ (Vokietija) žvaigžde A. Hlebu lietuviui žaisti nėra tekę. Tačiau E. Jankauskas teigia neblogai pažįstantis šešeriais metais jaunesnį baltarusį, kuris iš savo šalies rinktinės ir profesionalaus futbolo pasitraukė pernai.

„Mes kartu niekad nežaidėme, bet vienam prieš kitą – teko ir klubuose, ir rinktinėse. Esame iš kaimyninių šalių, kuriose nėra labai daug futbolininkų, prasimušusių į elitinį lygmenį. Vieni kitus gerai žinome, gerbiame“, – aiškino E. Jankauskas.

Pats jis su didžiuoju sportu atsisveikino 2011 metais ir dirbo treneriu, 2016-2018 metais vadovavo šalies nacionalinei komandai. Palikęs pastarąją, E. Jankauskas profesinėje veikloje padarė ilgą pertrauką, kuri tęsiasi iki šiol.

Per birželio 11 d. prasidėsiantį Europos futbolo čempionatą jis darbuosis kaip televizijos ekspertas.

„Ir anksčiau būdavo, kad per čempionatus televizijos kviesdavo išsakyti savo nuomonę. Nevadinčiau savęs kažkokiu ypatingu ekspertu – tiesiog žiūrėsiu rungtynes ir dalinsiuosi mintimis su žiūrovais“, – sakė E. Jankauskas.

Grįžti į