„TauRagai“

Re: TauRagai

Standartinė gdrs » 2010 Geg 24 12:00


„Tau ragai“ – juodai raudona armija plečiasi Atnaujinta: 2010-05-19 13:01:51

Tomas RAULINAVIČIUS

[email protected]


Prieš keletą metų susiformavęs Tauragės futbolo komandos sirgalių būrys „Tau ragai“ oficialiuose dokumentuose neegzistuoja. Bendraujant su vyrais paaiškėja, kad tai ne taip ir svarbu. Ištikimiausia „Tauro“ palaikymo armija nepraleido nė vienų varžybų, naudoja savo lėšas, mėgsta alų ir apie futbolą žino beveik viską. Šalikais apsijuosę, šūkius skanduojantys tauragiškiai sirgaliaus gyvenimo būdo ypatybėmis dalijasi su „Tauragės žinių“ skaitytojais.

Varžybos svarbesnės už žmoną

„Mūsų spalvos – juoda ir raudona, mūsų tikslas – būti čempionais. Kas mes esam? „Tauras“ Tauragės! Šalala lalalalala ei ei, šalalalalalalala ei ei, šalalalalalalala, „Tauras“ nugalės visus!“ – Vytauto stadione gerai visiems žinomą skanduotę rėkia gausus būrys Tauragės miesto futbolo komandą palaikančių aistruolių.

Ištikimiausių futbolo komandos vyrukų būrys 2008-ųjų liepos vidury susibūrė į grupę „Tau ragai“. Nuo tada jie visuomet kartu. Nesvarbu – lietus ar vėjas, už savas lėšas jie keliauja į kitus Lietuvos miestus. Su nekantrumu ir nerimu vyrukai laukia UEFA Europos taurės burtų, mat tada komandą palaikyti teks užsienio šalyje.

– Tikimės, kad neištrauks Gruzijos, Kazachstano ar kitos tolimos šalies klubo. Juk tada reiks vizos, tai užtruks daug laiko ir kainuos nemažus pinigus, – kalbėjo „Tau ragų“ sirgalių komandos vadas Rolandas.

37 metų vyrukas tikina, kad kol kas nepraleido nė vienų oficialių „Tauro“ varžybų, nebuvo vos keliose draugiškose, be to, dažnai vyksta į Lietuvos rinktinės futbolo rungtynes.

Likus dviem valandoms iki varžybų, „Tau ragų“ šutvė renkasi prie „Deizės“. Ritualu virtęs susibūrimas nepraeina be bokalaičio alaus ar kitokio energijos suteikiančio gėrimo.

– Nėra tokio dalyko, dėl kurio negalėčiau dalyvauti varžybose. Turbūt palikčiau mirštančią žmoną. Darbas futbolui taip pat negali trukdyti, – rimtu veidu kalbėjo prisistatyti nepanoręs „Tau ragų“ fronto narys.

Nekenčia Kauno „Ultrų“

Namuose vykstančiose varžybose „Tau ragų“ komandos šūkius palaiko apie 20 žmonių. Tiesa, yra buvę, kad susirinko apie 50 žmonių. Daugelis jų – moksleiviai ar nesenai mokyklą baigę jaunuoliai. Yra ir tokių, kurie dirba ir yra sukūrę šeimas. Vyrukai tikisi, kad „Tau ragų“ gretas papildys daugiau norinčiųjų gyventi futbolo sirgaliaus gyvenimo ritmu. Šis palaikymo klubas dar visai naujas ir neturi gilių tradicijų, tokių, kokios yra Vilniaus „Žalgirio“ sirgalių palaikymo komandoje „Pietų IV“.
„Tau ragų“ vyrai pripažįsta, kad muštynėse dalyvauti tenka, nors ir retai. Tiesa, piktų žodžių apie Kauno „Ultras“ jie galėtų pasakyti labai daug.

– Su visai kitų komandų fanais sutariame gerai. Su „Ekrano“ „Pirmąja armada“ į muštynes įsivėlė žiūrovai, tai visai kas kita. O Kauno „Ultrų“ nemėgsta niekas, – aistringai pasakojo Rolandas, puikiai žinantis, kokios būna tikrosios fanų muštynės.

Pašnekovas tikino, kad ypač aršūs radikalių sirgalių būriai yra Lenkijoje, Rusijoje, Serbijoje. Jie nublanksta net prieš nacistiškai nusiteikusius Italijos, Anglijos futbolo aistruolius. „Tau ragų“ būrio šūkius užvedantis Ramūnas sako gerai prisimenantis muštynes Tauragėje su Kauno „Ultromis“.

– Ir pats gavau, ir kitiems daviau, – nenoriai pasakojo vaikinas ir teigė, kad visiškai nebijo pakovoti dėl klubo garbės.

„Tau ragams“ diriguojantis Rolandas šypsosi prisiminęs neseniai gimusios „Klaipėdos“ komandos sirgalių pasirodymą Tauragėje.

– Vilniuje jie tikrai gaus lupti, jei elgsis kaip pas mus. Vyrai turbūt nežino, kad einant pro vartus į stadioną šūkiai nereikalingi, – futbolo fanų taisykles dėstė tauragiškis.

Palaiko „biednesnius“

Baigiantis varžyboms „Tauro“ pergalę vainikuoja dūminės šaškės. Sužinoti, kur jų galima įsigyti, tiksliai nepavyko, vyrai išdavė jų perkantys Lenkijoje.

– Nuo paprastų žiūrovų mes skiriamės tuo, kad rezultatas mus tenkins bet koks. Mes visada būsime su „Tauru“, o žiūrovams reikia tik pergalių, – kalbėjo Rolandas.

Būrys „Tau ragų“ fanų sutartinai kalbėjo, kad „Tauras“ – mylimiausia jų komanda. O per televiziją rodomose varžybose jie dažnai palaiko mažesniu biudžetus turinčias ekipas.

Varžybose girdimas skanduotes sirgaliai nukopijavo ir pritaikė „Tauro“ komandai. Tik maža dalis jų kurtos pačių.

– Olė – olė, šiandien Tauragė laimės. Lalalai la, lalalai la, šiandien Tauragė laimės! – skanduotes pradėjo užvedinėtojų pareigas turintys Egidijus ir Ramūnas.

Gerklingi vyrukai išdavė, kad ypač garsiai šaukti gali Rolandas.

1984 metais „Vytauto“ stadiono atidarymą prisimenantis „Tau ragų“ vadas sako nesuprantąs, kodėl futbolas jam toks svarbus, bet be jo neįsivaizduojantis savo gyvenimo. Fanai niekad neprašė pinigų klubo ar rėmėjų.

– Tai būtų šlykštu. Mes – ne parsidavėliai ir ne išlaikytiniai. Autobusą nuomojamės patys, viską perkam už savo pinigus, – pokalbį baigė vyrai, pridurdami, kad tai esminė tikro sirgalių klubo taisyklė.

http://www.taurageszinios.lt/lt/sportas/item/165
gdrs
 
Pranešimai: 767
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 11:26

Re: TauRagai

Standartinė Greenas » 2010 Geg 24 12:11

Gausėja gretos? Kiek jų šį sezoną beliko? 10? Ir tie pasisakymai apie KU, tai juoką keliantys... kaži kas būtų jei tektų jiem atsakyti už savo žodžius :roll:
Greenas
 
Pranešimai: 647
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 12:05
Palaikoma komanda: Kybartų Sveikata

Re: TauRagai

Standartinė ledinukas » 2010 Geg 24 12:41

Sitas straipsnis nieko vertas.... Atejo zurnalistas nieko neismanantis ne tik apie futbola, bet ir apie organizuota palaikyma... Tas pavadinimas, kad gretos dideja irgi is oro apimtas, nesamoniu prirase. Cia yra jau pataisyta, bet, kai isejo laikrastis tai pirmieji zodziai buvo parasyti: musu spalvos - ZALIA ir raudona....
ledinukas
 
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2010 Vas 17 15:51
Palaikoma komanda: Tauras

Re: TauRagai

Standartinė Valiukas » 2010 Geg 24 13:16

ledinukas rašė:kai isejo laikrastis tai pirmieji zodziai buvo parasyti: musu spalvos - ZALIA ir raudona....

:lol: EPIC FAIL
Valiukas
 
Pranešimai: 372
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:43
Palaikoma komanda: "Ekranas"

Re: TauRagai

Standartinė slasher » 2010 Geg 24 13:32

ledinukas rašė:Cia yra jau pataisyta, bet, kai isejo laikrastis tai pirmieji zodziai buvo parasyti: musu spalvos - ZALIA ir raudona....

haha, bus jums burnoti prieš FBK. Maladiec korespondentas, taikliai pasityčiojo :lol:
slasher
 
Pranešimai: 5333
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: TauRagai

Standartinė samot » 2010 Geg 24 14:09

Realiai tai as nesuprantu kodel Tauragu mazeja taip greitai , nors komanda neblogai gan jau zaidzia. Dabar Tauragu turbut net maziau nei tu paciu FCK ar Tornados..
samot
 

Re: TauRagai

Standartinė ledinukas » 2010 Geg 24 14:12

samot rašė:Realiai tai as nesuprantu kodel Tauragu mazeja taip greitai , nors komanda neblogai gan jau zaidzia. Dabar Tauragu turbut net maziau nei tu paciu FCK ar Tornados..

Todel, kad taurageje zmonem yra geda palaikyti savo komanda tokiu budu, Jie geriau praeidami pasitycios is TauRagu nei prisijungs prie ju, bet dabar manyciau isvykose turetume surinkti po 20 zmoniu bent.
ledinukas
 
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2010 Vas 17 15:51
Palaikoma komanda: Tauras

Re: TauRagai

Standartinė samot » 2010 Geg 24 14:17

O namie net 20 gi nebuna ... Nu per apzvalgas is sono neatrodo kad butu 20
samot
 

Re: TauRagai

Standartinė Greenas » 2010 Geg 24 14:23

Tai jau tikrai... namie 10, o išvykoj po 20 bus :D Kaip jūs tiek surinksit? Važiuodami į Vilnių, Kauną ir Klaipėdą reklamuositės, kad vežate jaunimą pasiganyt po Akropolius?
Greenas
 
Pranešimai: 647
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 12:05
Palaikoma komanda: Kybartų Sveikata

Re: TauRagai

Standartinė ledinukas » 2010 Geg 24 14:42

Isvykose musu visada daugiau buna, nes daugumai prie savu zmoniu geda palaikyti komanda...
ledinukas
 
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2010 Vas 17 15:51
Palaikoma komanda: Tauras

Re: TauRagai

Standartinė karys » 2010 Geg 24 14:43

ledinukas rašė:Isvykose musu visada daugiau buna, nes daugumai prie savu zmoniu geda palaikyti komanda...


nlb pagaunu o kas cia per mentalitetas, kad geda prie savu zmoniu palaikyti?
Apie Vilniaus “Žalgirį” ir futbolą apskritai… http://offside.blogas.lt
karys
 
Pranešimai: 6078
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: TauRagai

Standartinė ledinukas » 2010 Geg 24 14:47

Nu trg visi visus pazista ir jei tik pamato saviski tarp TauRagu iskart pradeda p***davotis is jo ir pan todel namie musu buna apie 10, o isvykose daugiau prisijungia.
ledinukas
 
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2010 Vas 17 15:51
Palaikoma komanda: Tauras

Re: TauRagai

Standartinė ledinukas » 2010 Geg 24 14:48

Zodziu Taurage dar nera tas miestas, kuris gali tureti rimta organizuota palaikyma... Kaip bebutu gaila.
ledinukas
 
Pranešimai: 421
Užsiregistravo: 2010 Vas 17 15:51
Palaikoma komanda: Tauras

Re: TauRagai

Standartinė Valiukas » 2010 Geg 24 14:59

Na jei argumentuotumėt tuo, jog tarkim Vilniuj, Kaune ar toj pačioj Klaipėdoj mokosi nemažai jaunimo iš Tauragės (ar šiaip ten daug "emigrantų" iš Tauragės) ir kai komanda žaidžia ten, jie prisijungia prie "Tauragų", dėl to išvykų skaičius būna didesnis nei namų, tada dar būtų daugmaž logiška ir suprantama. Bet jei iš tiesų yra taip, kad Tauragėj žmonės neina į "Tauragų" tribūną, nes jiems gėda, juos ten kažkas pi***voja ar panašiai, o į išvykas tie patys žmonės mielai važiuoja, tai tada tikrai absurdas..
Valiukas
 
Pranešimai: 372
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:43
Palaikoma komanda: "Ekranas"

Re: TauRagai

Standartinė samot » 2010 Geg 24 16:07

ledinuk ,bet juk tai apgailetina,........... Privalot eit ir PARODYT TAI ,kAD prie tauragu buti yra garbe , o ne geda blemb
samot
 

AnkstesnisKitas

Grįžti į Fanai / Ultros

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

cron