2010 m. finalas Sūduva - Ventspils

2010 Bir 11 22:26

„Sūduva“ Baltijos lygos finalą žais savo aikštėje
2010.06.11, 19:36

TrioBet Baltijos futbolo lygos finalas įvyks Marijampolėje. Taip nusprendė turnyro organizatoriai. Finalo rungtynės tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Latvijos vicečempiono „Ventspils“ įvyks liepos 4 dieną. „Sūduvos“ interneto svetainė fksuduva.lt praneša, kad rungtynės bus žaidžiamos naujajame stadione. Jos prasidės 17 valandą.

Christianas Happelis, TrioBet Baltijos lygos vykdantysis direktorius:
„Labai džiaugiamės, jog pavyko sutarti dėl šio bendradarbiavimo su Marijampolės miesto savivaldybe. Tai naujas stadionas ir tikrai vertas, kad jame vyktų Baltijos lygos finalas. Praėjusiais metais įspūdingas finalas įvyko Rygoje, todėl visiškai teisinga būtų šiemet jį surengti kitoje Baltijos valstybėje.”

slasher
Pranešimai: 5344
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: 2010 m. finalas Sūduva - Ventspils

2010 Lie 05 09:13

2009/10 metų Baltijos futbolo lygos čempionų vardus iškovojo Latvijos klubas „Ventspils“, kuris finale Marijampolėje kvapą gniaužiančiose rungtynėse po baudinių serijos privertė pasiduoti vietos „Sūduvą“.

Praėjusį rudenį startavusiame turnyre Lietuvos čempionato bronzos medalininkė „Sūduva“ kelyje į finalą nugalėjo Estijos klubus Narvos „Trans“, Talino „Levadia“ bei Liepojos „Metalurgs“ (Latvija). Latvių vicečempionas „Ventspils“ įveikė Gargždų „Bangos“, Vilniaus „Vėtros“ ir Talino „Flora“ (Estija) komandas.

Pirmajame „Sūduvos“ ir „Ventspils“ dvikovos kėlinyje į Marijampolės naująjį stadioną susirinkę žiūrovai įvarčių neišvydo. Pavojingiausius epizodus komandos sukūrė rungtynių pradžioje. Po marijampoliečių legionieriaus Liu Chao smūgio kamuolį atmušė vartininkas Aleksandrs Kolinko. „Ventspils“ atakoje vartus palikus Mariui Rapaliui „Sūduvą“ išgelbėjo gynėjas Vaidas Slavickas, kuris atmušė į vartus varžovų spirtą kamuolį. Kituose epizoduose komandų vartininkai dažniausiai neturėjo didesnio vargo.

Tikslumo atakų užbaigime trūko ir antrajame kėlinyje. 75 min. neblogu šansu nepasinaudojo jaunasis „Sūduvos“ saugas Karolis Chvedukas, kuriam nepavyko pataikyti į vartus iš 14 metrų. Marijampoliečiai buvo aktyvesni, tačiau 82 min. į priekį išsiveržė „Ventspils“. Greitoje kontratakoje smūgiu pažeme iš kairiojo krašto kamuolį į vartų kampą pasiuntė moldavas Alexandru Dedovas. „Sūduva“ metė visas pajėgas į priekį, tačiau 84 min. Ričardo Beniušio smūgis galva buvo netikslus. Vis dėlto į Marijampolės ekipą grįžęs puolėjas sugebėjo išplėšti lygiąsias trečią pridėtinio laiko minutę. Po perdavimo į baudos aikštelę Eimantas Valaitis galva perdavė kamuolį R.Beniušiui ir šis iš arti smūgiavo tiksliai – 1:1.

Pratęsimą „Sūduvai“ teko pradėti su vienu sužeistu žaidėju aikštėje, nes buvo išnaudoti visi keitimai. Gynėjas Nerijus Radžius liko padėti komandai ir buvo pastumtas į puolimą. Atsiradusi spraga gynyboje aikštės šeimininkams atsiliepė skaudžiai. 98 min. Arturs Zjuzins įsiveržė į baudos aikštelę ir buvo pargriautas. Teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo Jurijs Žigajevs. Po kelių minučių pastarasis atliko baudos smūgį iš 30 metrų ir skriejantį kamuolį į vartus nuo virpsto nukreipė nigerietis MIchaelas Tukura – 1:3.

„Sūduva“ nepasidavė ir 114 min. po kampinio tiksliu smūgiu galva savo komandos viltis atgaivino R.Beniušis. Sužaidus 120 minučių buvo pridėta dar viena ir skaičiuojant paskutines jos sekundes „Sūduva“ išsigelbėjo dar kartą. Smūgiu iš baudos aikštelės prieigų neįtikėtinas lygiąsias 3:3 ir galimybę toliau kovoti dėl pergalės išplėšė Andrius Urbšys. Vis tik 11 metrų baudinių serijoje „Ventspils“ mušė nepriekaištingai visus penkis kartus, o „Sūduvos“ gretose A.Urbšys pataikė į virpstą. Po rungtynių „Ventspils“ atiteko nugalėtojų taurė ir aukso medaliai, o „Sūduvai“ – sidabras ir žiūrovų padėka po įspūdingų rungtynių.