2013 Geg 20 14:42

Rungtynės:

VMFD „Žalgiris“ 3 - 3 „Šiauliai“
(baudinių serija 8:7)

5' [0 - 1] Arminas Vaskela
13' [1 - 1] Andro Švrljuga
34' [1 - 2] Marko Rašo
45' [2 - 2] Andrius Skerla
91' [3 - 2] Vedranas Gercas
98' [3 - 3] Tomas Birškys

Nors aktyviau rungtynes pradėjo vilniečiai, jau 5-ą rungtynių minutę kontratakoje „Šiaulių“ puolėjas Georgi Alaverdashvili iš dešinioje atakos krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę Arminui Vaskelai, kuris ramiai susistabdęs kamuolį kaire koja tiksliai jį pasiuntė į vartus.
Tiesa, šiauliečiai persvara džiaugėsi neilgai. 13-ą rungtynių minutę atsidūręs vienas prieš vartininką įvartį smūgiu kaire koja į tolimąjį vartų kampą įmušė Andro Švrljuga ir išlygino rezultatą. Rezultatyvų perdavimą jam atliko Ramūnas Radavičius.
Išlyginę rezultatą „Žalgirio“ futbolininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir ėmė kurti progas. 23-ią minutę po kampinio pavojingai šalia vartų smūgiavo Andrius Skerla, o 25-ą Kamilo Bilinskio smūgį atrėmė „Šiaulių“ vartininkas.
Pirmo kėlinio viduryje kamuolys vėl atsidūrė vilniečių vartuose, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas, nes prieš tai šoninis arbitras užfiksavo nuošalę „Šiaulių“ komandos puolėjui Niko Tokičiui.
34-ą minutę „Žalgirio“ gynėjas Luka Peričius nepataikė į kamuolį, kuris nukrito tiesiai Marko Rašo po kojomis. Ką tik aikštėje po keitimo pasirodęs šiauliečių saugas pasinaudojo proga ir tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį.
45-ą minutę puikų įvartį galva pelnė žalgiriečių gynėjas Andrius Skerla. Komandos į rūbines ilsėtis išėjo esant lygiam rezultatui 2:2.
Atkakli ir kovinga dvikova tęsėsi ir antrame kėlinyje. Nors kamuolį daugiau kontroliavę vilniečiai sukūrė ne vieną pavojingą progą, tačiau įmušti nesugebėjo, todėl komandoms teko žaisti pratęsimą - 2:2.
Sužaidus vos 20 sekundžių pirmame pratęsimo kėlinyje (91 min.) Vedranas Gercas pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė į priekį „Žalgrio“ komandą į priekį.
Po septynių minučių rezultatas trečią kartą šiose rungtynėse tapo lygus. 98-ą minutę tiksliu smūgiu pasižymėjo tik pratęsimo metu aikštėje pasirodęs Tomas Birškys.
108-ą minutę šiauliečių vartus išgelbėjo vartininkas Paulius Pocius. Jis atrėmė du iš eilės smūgius. Iš pradžių galva po kampinio kamuolį į vartus bandė pasiųsti Artūras Žulpa, iškart po to atšokusį kamuolį smūgiavo A. Švrljuga.
Po septynių minučių dar kartą įspūdingai Manto Kuklio smūgį atrėmė „Šiaulių“ komandos vartų sargas. Per likusį laiką šiauliečiams pavyko atsilaikyti - pratęsimas nugalėtojo neišaiškino, todėl komandos teko mušti 11 metrų baudinius - 3:3.
Nervingoje baudinių serijoje sėkmė lydėjo vilniečius, kurie antrus metus iš eilės iškovojo LFF taurę ir padovanojo kelialapį Pakruojo „Kruojos“ futbolininkams į UEFA Euopos lygos kvalifikacijos varžybas.

...

2013 Geg 20 14:43

LFF taurės finalas „Žalgiris" 3 - 3 „Šiauliai" (rungtynių įvarčiai) (2013-05-19)

...

2013 Geg 20 14:46

LFF taurės finalas „Žalgiris" 3 - 3 „Šiauliai" - 11 metrų baudiniai (8-7) (2013-05-19)

Makenzis
Pranešimai: 7334
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

2013 Geg 21 12:51

Ar "Druskininkų Hermio" taurė iš "Šiaulių" nebuvo atimta?

Praėjusį sekmadnienį, Gegužės 19 d. Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione įvyko LFF "Druskininkų Hermio" taurės finalas. Jame susitiko titulą ginantys Vilniaus MFD "Žalgirio" ir Šiaulių "Šiaulių" futbolininkai. Po dramatiškų rungtynių ir baudinių serijos pergalę rezultatu 11:10 šventė vilniečiai. Tačiau ar jų pergalė iškovota pelnytai? O gal vis tik taurė iš "Šiaulių" buvo atimta?

Įspūdingo spektaklio aistroms nurimus

Po 2012/13 m. LFF „Druskininkų Hermio” taurės finalo varžybų Futbolo teisėjų asociacijos prezidentas S. Slyva teisėjų brigados darbą įvertinio – labai gerai. FC „Šiauliams“ kyla klausimas: „Ar tikrai teisėjų darbas turėjo būti įvertintas – labai gerai“. Futbolo specialistų ir Lietuvos Nacionalinės rinktinės trenerių nuomonė kitokia. Dar prieš finalines varžybas FC „Šiauliai“ prašė pakeisti varžybų teisėjų brigadą dėl kelių priežasčių:

1. Finalinių varžybų aikštės teisėjas – Nerijus Dunauskas ir asistentai yra iš Vilniaus miesto, o VMFD „Žalgiris“ taip pat Vilniaus miesto komanda.

2. VMFD „Žalgirio“ vadovė Vilma Venslovaitienė ir finalinių varžybų teisėjas Nerijus Dunauskas priklauso vienai politinei partijai, dalyvavusiai 2012 m. seimo rinkimuose.

Mūsų nuomonė ir prašymas liko neišgirstas.

Ar panaši situacija dėl šiurkščių teisėjų klaidų neprimena 2010/11 m. LFF taurės finalo, kai FK „Banga“ taip pat pralaimėjo finalines varžybas? Futbolo bendruomenėje nusistovėjusi nuomonė, kad Nerijus Dunauskas taip pat niekada neklysta. Ar Nerijus Dunauskas turintis aukštas pareigas LFF bus suklydęs ar kaip visada teisus?

Kad FC „Šiaulių“ nuomonė nebūtų subjektyvi, klubas palieka futbolo bendruomenei spręsti,kas teisus – teisėjų asociacija ir N. Dunauskas ar FC „Šiauliai“.

Savo nuomonę galite išreikšti balsuodami apklausoje.

Epizodai, kurie FC "Šiauliai" nuomone turėjo įtakos varžybų eigai ir rezultatui:

27 min. Niko Tokič nuošalėje nebuvo, tačiau įvartis neįskaitytas, motyvuojant, kad žaidėjas buvo nuošalėje.

45 min. neužfiksuota nuošalė Jakub Wilk. Epizodo metu uždirbtas kampinis po kurio A. Skerla pelnė išlyginamąjį įvartį.

66 min. nefiksuojama Jakub WIlk pražanga prieš Filip Žderič, taip pat nesportinis elgesys prieš "Šiaulių" žaidėją, kuris turėjo būti įvertintas raudona kortele. Kamuolys skiriamas "Žalgiriui".

1. Tokičiui nuošalės nebuvo;
2. Wilkas ant ribos ir iš šio taško 100 proc. niekas nepasakys buvo nuošalė ar ne;
3. Turėjo būti skirta pražanga Wilkui dar prieš baudos aikštelę, o už grubų veiksmą po to prieš Žderičių - minimum geltona.

...

2013 Geg 21 13:04

Joo, kai prasideda teisėjų šou, tai nafig, nelieka vietos normaliam futbolui... :roll:

...

2013 Geg 21 13:57

Remigijus Riekašius
ar Kruoja, ar Šiauliai Europoje, manau didelio skirtumo nebūtų. Net dėl Žalgirio nesu didelis optimistas, nes jie tarp neskirstytų komandų patenka ir jau pirmame etape gali gauti tokį varžovą, kurio lengvai neperkąsi.

Dovydas Ušakovas
Nesinorėtų daryti išankstinių išvadų, bet reikia palaukti varžybų įrašo. Nes per pirmajį pratęsimą, kai jau rezultatas buvo 3-3, Rašo išėjo vienas prieš Vitkauską, o ten nuošalė, kurios, galimai, nebuvo. Jei peržiūrėjus įrašą paaiškės, kad ten jos nebuvo, eilinį kartą parodys teisėjai tai, kaip jie bijo, kad Žalgiris nenudegtų.

Paulius Jakelis
Na, šiandien tikrai nebuvo idealus teisėjavimas, bet klaidų buvo į abi puses. Jei būtų norėjęs nužudyti Šiaulius, būtų pvz. pendelį pastatęs už Gerco laikymą ir tiek Gavosi puiki drama, o laimėjo šaltesni nervai. Džiaugiuosi už Kruoją ir Žalgirį, gaila Šiaulių. Na, toks gyvenimas.

Tai taip, aš ir neteigiu kategoriškai, kad ten nebuvo nuošalės. Galėjo pastatyti ir prieš Gercą pendelį, ir prieš Lionią, jei neklystu, antrame kėlinyje, bet ne tokie pendeliai finaluose statomi.

Dėl Gerco, tai nežinau, treneris rinktinės už manęs sedėdamas penkis pakartojo elf meter

Spilkiukas Spilkiukass
Dovydai-eik pasimelsk

geriantis
Pranešimai: 1450
Užsiregistravo: 2010 Geg 25 21:59

2013 Geg 21 14:00

kodėl kaltinamas Dunauskas jeigu vėliavėles kilnoja šoniniai teisėjai?? dėl tų nuošalių buvimo nebuvimo slidus reikalas, tokių neišgaudo niekas, netgi geriausi teisėjai, kad dėl vilko-žderičiaus, tai pražangos sakyčiau greičiau nebuvo nei buvo, žderičius sudaivino, po to iš pykčio griebė kamuolį rankomis (geltona kortelė), po to griebė vilką už kojos (geltona kortelė), tada vilkas atbula koja įspyrė žderičiui (geltona arba raudona), teisėjas praleido šį epizodą pro akis, logiškiausia abiem parodyt po geltoną kortelę, bet nepaisant viso šito kaip galima teigti, kad atėmė taurę?? juk neaišku kaip viskas būtų pakrypę toliau, čia juk ne 90+ kažkelintą min padaryta lemtinga klaida, komandos dar žaidė daug laiko ir daug kartų dar pasižymėjo ir dar daugiau galėjo pasižymėti

...

2013 Geg 21 14:22

Estijoje kita futbolo kultūra, tai ten už blevygojimus ir panašius incidentus kortas rodo. LT tai įprasta su teisėjais ginčytis, jiems patarinėti... :mrgreen:
Dažnai pykstama, kai geltoną kortą gauna už kalbas, simuliacijas, bet reikia gi auklėti futbolistus, kad dirbtų kojytėm, o ne liežuviu aikštėje maltų... dalintų kortas, abiems ir teisingai darytų... esu prisižiūrėjęs rėksnių, kurie per visas rungtynes tik daug kalba, o to futbolo ir nelieka... :roll:

Teisėjai gi ima rodyti kortas kur nereikia, kai kontrakto nelabai ir yra, o kai laužomos kojos, ar nesportiškai elgiamasi, tai nemato to... :roll:

matvaju
Pranešimai: 1703
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 10:26

2013 Geg 21 15:43

Tokiciui tikria nebuvo nuosales, bet atrodo nuosale ufiksavo tam kuris parbego (galbut) is nuosales ir numete galva kamuoli tokiciui. Per video nesimato kur stovejo tas zaidejas (numetes galva tokiciui kamuoli) kai siauliu ginejai kamuoli ismuso belekur link zalgirio vartu.

Rieshutas
Pranešimai: 85
Užsiregistravo: 2012 Kov 26 14:28
Palaikoma komanda: Žalgiris

2013 Geg 21 15:49

ar nuošalė Žalgiriui 1 kėl pabaigoj sunku pasakyt - tas linijas lai braižo, kiek nori, vis tiek matosi, kad nesutampa su aikštės pjovimo linijom :roll:
Tokičiui nuošalės nebuvo, tik ar įmuštų jis tą įvartį nebūčiau toks tikras, nes, kiek suprantu, dešinėj buvęs Žalgirio žaidėjas pasakė Skerlai, kad nuošalė, nes matosi, kaip paskutinę akimirką jis praktiškai sustoja - toks patyręs gynėjas tikrai patrukdytų ir neleistų taip laisvai mušt, imo.

dėl Viliko spyrio tai sunku spręst, jei jam tą pačią koją šiaulietis apsikabino. O apie atimtas taures, tai nežinau, kaip tos klaidos galėjo atimt kažką iš Šiaulių, jei įmušė (o tai gal "teisėjai jiems leido įmušt"?) beveik tiek pat įvarčių Žalgiriui, kiek tas nuo kovo praleidęs.

Dėl teisėjų brigados tai kiek Lietuva turi FIFA kategorijos teisėjų? tris? ( http://www.lfta.lt/index.php/teiseju-kategorijos" onclick="window.open(this.href);return false; ) ir du iš jų buvo aikštėje, kai trečias vertino darbą? tai jei nepatinka, kaip Slyva vertina darbą, kodėl tu galvoji, kad jis tau solidžiau sušvilps?

matvaju

2013 Geg 21 15:53

Dvi komandos džiaugiasi, viena – liūdi
Sekmadienį Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) „Druskininkų Hermio“ taurę. Sostinės komandos pergale džiaugėsi ne tik klubas ir Vilniaus ekipos sirgaliai, bet ir Pakruojo „Kruoja“, gavusi bilietą į UEFA Europos lygos kvalifikacinį turnyrą.

Šventė kultūringai

„Šventės baigėsi. Trečiadienį laukia rungtynės. Ruošiamės. Ar spėsime atsigauti? Žinoma. Kito kelio nėra“, – Futbolo.TV sakė žaidžiantis taurės laimėtojų treneris Andrius Skerla.

„Šventėme kultūringai“, – šypsojosi 36-erių „Žalgirio“ gynėjas. Jo teigimu, grįžus į Vilnių, žalgiriečius pasitiko gausus sirgalių būrys.

„Labai malonu, kad aistruoliai ir keliauja su mumis, ir pasitinka. Džiugu, kad yra toks ryšys“, – kalbėjo A. Skerla.

„Žalgiris“ šiame sezone iškovojo antrąjį trofėjų. Vilniečiai pačioje sezono pradžioje Marijampolės „Arvi“ arenoje kėlė šalies Supertaurę.

„Nenorėčiau vertinti, kuris trofėjus svarbesnis. Kiekviena taurė reikalinga klubui, visų žaidėjų gyvenimo aprašymui. Būtų kvaila patekti į finalą ir nenorėti laimėti, – tvirtino A. Skerla. – Be abejo, kai tokia rungtynių eiga, laimėti dar saldžiau. Jei mačas būtų pasisukęs kita linkme, gal nebūtų tiek daug emocijų. Dabar buvo tikrai sunku, vyko verta finalo dvikova. Abi komandos norėjo laimėti.“

„Kruojos“ knygoje – naujas puslapis

„Žalgirio“ pergale džiaugėsi ne tik Vilniaus komandos sirgaliai, bet ir „Kruojos“ komanda.

„Dauguma mūsų žaidėjų sekmadienį vykusį finalą žiūrėjo kartu, – sakė Pakruojo ekipą treniruojantis Aidas Dambrauskas. – Žinoma, džiaugsmas buvo neapsakomas. Laukėme „Žalgirio“ pergalės ir pirmąjį kartą istorijoje patekome į tarptautines varžybas.“

Pasak A. Dambrausko, kelialapis į UEFA Europos lygos kvalifikacinį turnyrą – didelis pasiekimas:
„Anksčiau niekas negalvojo, kad žaisime aukščiausioje šalies lygoje, o dabar – dar vienas naujas etapas. Bilietas į tarptautines varžybas – savotiškas atpildas už praėjusius metus. Užsibrėžtų bronzos medalių iškovoti nepavyko, bet vietą Europoje laimėjome padedant kitiems.“

A. Dambrauskas neabejoja, kad „Kruoja“ tarptautiniams mačams stiprins komandos sudėtį. Pakruojo ekipą domina visų pozicijų žaidėjai.

Pakruojiečiai kol kas nežino, kur žais UEFA Europos lygos kvalifikacinių etapų namų rungtynes. „Kruoja“ prioritetą teikia Šiaulių miesto savivaldybės stadionui. Pakruojį nuo Šiaulių skiria 40 kilometrų, tad klubas tikėtųsi daugiau žiūrovų.

„Šiauliai“ žiūri į priekį

„Kruoja“ išsvajotos vietos UEFA Europos lygos kvalifikaciniame turnyre galėjo ir negauti. „Šiauliams“ pergalė LFF „Druskininkų Hermio“ taurės finale būtų atvėrusi kelią į Europą.

„Komanda – nusivylusi. Pralaimėjome, bet nieko nebepakeisi. Reikia žiūrėti į priekį. Laukia rungtynės su „Atlantu“ ir joms ruošiamės“, – kalbėjo „Šiaulių“ treneris Tomas Kančelskis.

Jo teigimu, ekipą po rungtynių aplankė liūdesys ir apmaudas. Tačiau jie po pralaimėjimo mušant 11 metrų baudinius – žmogiškas. „Nepasisekė. Kaip ten bebūtų, nesėkmę pamiršau. Bandysiu įtikinti ir vyrus žiūrėti į priekį“, – žadėjo T. Kančelskis.

Pasak „Šiaulių“ stratego, jis po rungtynių auklėtiniams padėkojo už atsidavimą. Treneris priekaištų už kovingumą neturi nė vienam futbolininkui. Iki to, kad T. Kančelskis būtų visiškai patenkintas, pritrūko įvykdyto tikslo – iškovotos taurės.

Ar nelaimėjus svarbiausios sezono pergalės ir nepatekus į UEFA Europos lygą komandos sudėtis nesikeis, nebus atsisakyta legionierių paslaugų? „Kol kas jokių pakeitimų nėra. Dabar svarbiausia – ketvirtadienio rungtynės“, – sakė T. Kančelskis.