Užsiregistravo: 2010 Vas 10 21:36
Palaikoma komanda: VFMD Žalgiris

Re: 2013 m. UEFA U-21 čempionato atranka

2011 Rgs 02 09:42

kadangi klausimas dėl galimo u-21 (ne)patekimo į euro čempą buvo išspręstas jau birželio mėnesį, tai vakarykštis rezultatas nenuliūdino, o štai žaidimas pradžiugino. Jaunimas davė kovą, kokią ir priklauso duoti žaidžiant namie ir švedams pasisekė, kad jaunuoliams dar šiek tiek trūksta psichologinio tvirtumo.
Kvitkauskas su Jakeliu (beje, tikrai geri komentatoriai neatsižvelgiant į jų amžių, neveltui Kvitkauskas ne tik teisės magistras moka dėstyt, mintis)šiek tiek apsidraudė pradžioje mačo vis kartodami, kad „va tuojs tuojs švedai įjungs visą savo pajėgumą pradės žaisti abiem kojom baigs juokauti parodys tikrą klasę, nu ir jau tada sulygins mus su žeme“, gerai, kad underiai turėjo kitą nuomonę.Su nekantrumu laukiu pirmadienio, manau, Sūduvos Elfsborg scenarijus neturėtų pasikartoti.

2011 Rgs 06 09:07

U-21 rinktinei Švedijoje koją pakišo baudinys ir apmaudžios klaidos

Lietuvos U-21 rinktinei nesėkmingai susiklostė antrosios iš eilės rungtynės su Švedijos bendraamžiais. Po itin apmaudžiai pabaigoje pralaimėto mačo namuose, lietuviai išvykoje priešinosi varžovams pusantro kėlinio.

Tačiau po ginčytino 11 metrų baudinio ir apmaudžios vartininko klaidos rungtynių pabaigoje palūžo ir pralaimėjo 0:4.

„Tokie epizodai išmuša iš vėžių. Praleidome vaikiškus įvarčius", - po dvikovos sakė rinktinės treneris Vitalijus Stankevičius.

Pataikė į skersinį

Į Lietuvos ekipos sudėtį šioms rungtynėms grįžo Marijampolės „Sūduvos" saugas Karolis Chvedukas ir puolėjas Tadas Eliošius. Rungtynių pradžioje lietuviams nieko blogo nežadėjo. Svečiai sėkmingai griovė varžovų atakas, o šeiminkai tik kartą sugebėjo grasinti vartininkui Emilijui Zubui, kuris nesunkiai sugavo kamuolį.

Tačiau 21 minutę po oro dvikovos baudos aikštelėje arbitras iš Slovakijos Jánas Valášekas užfiksavo abejotiną Karolio Urbaičio pražangą prieš Johną Guidetti ir skyrė 11 metrų baudinį. Jį realizavo pats „Manchester City" puolėjas.

Po dešimties minučių lietuviai buvo arti išlyginamojo įvarčio, tačiau fortūna mūsiškiams vėl nesišypsojo. Po tolimo perdavimo į baudos aikštelę Jaunius Juozaitis smūgiavo galva iš po gynėjo nugaros ir kamuolys atsimušė į skersinį ir atšoko už vartų linijos.

Apmaudi vartininko klaida

Vėliau po Aurimo Vilkaičio klaidos gynyboje Rasmusas Jonssonas galėjo įmušti antrą įvartį, tačiau šį kartą puikiai sužaidė vartininkas E.Zubas. Pačiam A.Vilkaičiui šis epizodas galėjo būti ir traumos pasėkmė.

Kurį laiką šlubčiojęs trejais metais už komandos draugus jaunesnis gynėjas po pertraukos į aikštę grįžti nebegalėjo, tad rinktinės treneriams teko į gynybą atitraukti J.Juozaitį.

Antrajame kėlinyje švedai taip pat nedažnai prasibraudavo prie mūsiškių vartų, tačiau antrasis varžovų smūgis lietuviams baigėsi liūdnai - vartininkas E.Zubas nesugavo R.Jönssono smūgiuoto kamuolio ir šis prasprudęs pro rankas įskriejo į vartus.

Pabaigoje palūžo

Dvikovai baigiantis svečiai palūžo ir praleido dar du įvarčius. 82 min. po baudos smūgio Samuelis Armenterosas nedengiamas iš arti įmušė galva, o 86 min. po perdavimo iš krašto laisvas likęs R.Jönssonas pasižymėjo dar kartą.

Pasak Lietuvos U-21 rinktinės trenerio Vitalijaus Stankevičiaus, rezultatą nulėmė skirtas baudinys ir vėliau sekusios šiurkščios klaidos.

„Švedijos komanda tikrai gera ir šiandien mus paliko be kamuolio, žaidė disciplinuotai. Dėl to sunkiai sekėsi rengti atakas ir nesukūrėme daug pavojingų išpuolių. Gynyboje žaidėme tikrai neblogai, tačiau tas baudinys ir antrasis įvartis... Tokie epizodai išmuša iš vėžių ir vaikinai turbūt palūžo. Trečiasis įvartis taip pat krito po vartininko klaidos. Bet jo nekaltinu, pralaimėjo visa komanda. Praleidome gana vaikiškus įvarčius, todėl toks ir rezultatas", - kalbėjo V.Stankevičius.

Spalį Lietuvos jaunimo rinktinė svečiuose susitiks su Maltos ekipa, o lapkritį svečiuosis Slovėnijoje ir Ukrainoje.

Rungtynių statistika

Švedija U-21 - Lietuva U-21 4:0 (1:0)
Kalmaro „Guldfalgen" stadionas
Teisėjas - Ján Valášek (Slovakija)
Įvarčiai: 22 min. John Guidetti (iš 11 m.), 58 ir 86 min. Rasmus Jönsson, 82 min. Samuel Armenteros (Švedija)
Įspėti: 68 min. Pontus Jansson (Švedija); 21 min. Karolis Urbaitis, 80 min. Vytautas Andriuškevičius (Lietuva)

Lietuva U-21: Emilijus Zubas, Karolis Jarmalavičius, Vytautas Andriuškevičius, Aurimas Vilkaitis (46 min. Artūras Žulpa), Karolis Urbaitis, Arminas Vaskela (56 min. Edvinas Petkus), Jaunius Juozaitis, Fedor Černych, Karolis Chvedukas (75 min. Martynas Dapkus), Audrius Brokas, Tadas Eliošius. Atsarginiai: Aivaras Bražinskas, Arnas Ribokas, Tautvydas Eliošius, Donatas Nakrošius.

2011 Rgs 06 09:32

Taip išgirtas Zubas praktiškai ir nulėmė rungtynių baigtį. Kai antrose iš eilės rungtynėse tai kartojasi, nejučia prisimeni kuo pasižyminčiam klubui jis atstovauja. Gynyboje Urbaitis, Lazio žvaigždė Vilkaitis absoliučiai tuščia vieta. Andriuškevičius į rungtynių pabaigą irgi subyrėjo. Loserių komandos žaidimo organizatorius Chvedukas, tarsi patvirtino savo klubo nuostatą pralaiminėti. Jo nebuvo ir žaidimo jis nė nesirengė organizuoti. Greičiau jis mautų su Eliošium iš tos ašarų pakalnės Sūduvos. Eliošius irgi aikštelėje, kaip koks superstaras elgiasi - vaikštinėja, kartais palengva pabėga pakovoti dėl kokio kamuolio, o jei gauna tikslų perdavimą nežino ką toliau daryti. Vaskela kiek mačiau už Žalgirį draskosi iš paskutiniųjų, demonstruoja puikią techniką, bet vakar matėme gebėjimus momentaliai prarasti kamuolį. Gal geriau imti daugiau žaidėjų pagrindą iš vieno klubo, bent jau kažkoks susižaidimas vyraus, dabar tikrai liūdnai atrodėm, kai akivaizdžiai matėsi, kai žaidėjai nesupranta vienas kito. Vienintelė viltis vakar buvo, kad po pertraukos treneriai įtikins žaidėjus kovoti dėl pergalės, bet deja...

2011 Rgs 06 10:22

Dėl Vilkaičio nenorėčiau sutikti, nors vakar pirmo kėlinio ir nemačiau, bet Marijampolėje tai jis tikrai solidžiai atrodė. o dėl kitų, tai sutinku su Slešeriu. vaizdelis šiek tiek pasikeitė į aikštę išėjus Dapkui. maladec tauraginis,gerai atsitverdavo, netgi keletą tikslių pasų sugebėjo perskirsty centre, vienintelis nesileido stumdomas, nes gale švedai pradėjo trypti lietuvius ir ne tik žaidybinėse situacijose.tiesą sakė R. Statkevičius, šio bachūro nepastumsi. visi likę tai netgi priėmę perdavimą pralaimėdavo kone kiekvieną mikrodvikovą, kaip ir jau tapo įprasta, jausmas toks, kad žaidžia 1990 vs. 1995. keista matyti tokią pasimetusią lyginant su praeitu ketvirtadieniu rinktinę.

2011 Rgs 06 11:01

Dėl Vilkaičio nenorėčiau sutikti, nors vakar pirmo kėlinio ir nemačiau, bet Marijampolėje tai jis tikrai solidžiai atrodė. .
Jeigu jau treneris po kėlinio surizikavo jį pakeisti į Žulpą ir jei neklystu Juozaitį permesti į gynybą, tai tikrai nekaip atrodė. Ypač įsiminė jo palydovo vaidmuo švedų puolėjui, bėgant per pusę aikštės ir stengiantis kuo mažiau jam maišytis po kojomis. Gerai, tik kad švedas netrukdomas pataikė į Zubą.

2011 spalio 12d.

Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinė atsirevanšavo Maltos bendraamžiams. Antradienį Europos U-21 čempionato atrankos rungtynėse Goco saloje lietuviai įveikė varžovus 2:0, o visas rungtynes sėkmingai vartus gynė “Ekrano” vartininkas Emilijus Zubas.

Lietuvių gretose pasižymėjo Martynas Dapkus ir Artūras Žulpa.

Po rungtynių lietuvių treneris M.Neoras džiaugėsi futbolininkų atsidavimu ir teigė tikėjęsis sunkių rungtynių.

"Neseniai Maltoje laimėti nepavyko ir ukrainiečiams. Stadione išvydome ne geriausios kokybės veją - panaši, kaip Lietuvoje pavasarį. Pradžia buvo nervinga, bet vėliau įsižaidėme ir rungtyniavome pagal planą. Po įvarčio jo diktavome savo sąlygas. Antrajame kėlinyje buvo atsiradusi įtampa, bet įvartis leido lengviau atsikvėpti. Visi vaikinai stengėsi ir manau, kad nugalėjome pelnytai", - kalbėjo M.Neoras.

Kitas rungtynes Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė žais po mėnesio. Lapkričio 10-ąją mūsiškių laukia kelionė į Slovėniją, o po penkių dienų - į Ukrainą.
Visą gyvenimą, visad kartu!

britty

2011 Spa 12 17:19

Lietuvos U-21 rinktinė iš Maltos grįš su pergale
2011-10-11

Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinė atsirevanšavo Maltos bendraamžiams. Antradienį Europos U-21 čempionato atrankos rungtynėse Goco saloje lietuviai įveikė varžovus 2:0 po įvarčių kėlinių viduryje. Pasižymėjo Martynas Dapkus ir Artūras Žulpa.

„Visi vaikinai idėjo savo indėlį ir iškovojome pelnytą pergalę", - sakė rinktinei laikinai vadovavęs treneris Mindaugas Neoras.

Įvarčius įpusėjus kėliniams mušė saugai

Pirmąsias tarpusavio rungtynes Šiauliuose po dramatiško antrojo kėlinio rezultatu 2:1 netikėtai laimėjo Maltos komanda, kuri pasinaudojo lietuvių gauta raudona kortele. Tai buvo ne vieninteliai Maltos taškai šiame cikle - turnyrą ši ekipa pradėjo lygiosiomis su Suomija, o penktadienį išplėšė lygiąsias 2:2 namuose su Ukraina.

Revanšo Lietuvos komandai teko siekti be vyriausiojo trenerio - dėl artimo asmens ligos Lietuvoje teko likti Vitalijui Stankevičiui, tad komandai vadovavo jo asistentas Mindaugas Neoras.

Pirmajame kėlinyje vienas aktyviausių buvo startinėje sudėtyje debiutavęs Martynas Dapkus. 13 minutę po Vytauto Andriuškevičiaus pakelto kampinio saugas iš arti smūgiavo virš vartų. Kėlinio viduryje po panašaus epizodo lietuviai pelnė įvartį. Po kampinio Audrius Brokas numetė kamuolį galva ir M.Dapkus šį kartą mušė tiksliai.

Maltos bandymai išlyginti rezultatą buvo netikslūs. Aktyviausi šeimininkai buvo antrojo kėlinio pradžioje, tačiau apsigynusi Lietuvos komanda įtvirtino savo pranašumą. Po S.Pauliaus perdavimo iš krašto atšokusį kamuolį iš baudos aikštelės prieigų vienu lietimu į vartus pasiuntė Artūras Žulpa. Dvikovos pabaiga buvo nervinga, arbitras parodė nemažai įspėjimų, tačiau rezultatas nepasikeitė.

Pasikeitusi gynybos grandis sužaidė sėkmingai

Treneris pažymėjo, kad iki tol problemų keldavusi gynybos grandis šį kartą sužaidė sėkmingai, nors net du futbolininkai šioje grandyje žaidė pirmą kartą.

„Traumą gavus Karoliui Jarmalavičiui. į kairį gynybos kraštą pastūmėme S.Paulių. Jis šiek tiek nuogąstavo dėl šios pozicijos, bet sužaidė patikimai. Sėkmingai sužaidė ir kitas krašto gynėjas, rinktinės naujokas Ernestas Pilypas. Viduryje mums labai pravertė iš nacionalinės rinktinės grįžęs Vytautas Andriuškevičius", - sakė M.Neoras.

Jis pagyrė ir du trim metais jaunesnius futbolininkus - Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinius Aurimą Vilkaitį ir Martyną Dapkų. „Aurimas rungtyniavo gerai, o M.Dapkus buvo itin aktyvus pirmajame kėlinyje, atliko daug naudingo darbo, įmušė įvartį. Savo indėlį į pergalę šiandien idėjo visi žaidėjai", - teigė M.Neoras.

Malta U-21 - Lietuva U-21 0:2 (0:1)
Goco stadionas
Teisėjas - Vlado Glodjović (Serbija)
Įvarčiai: 26 min. Martynas Dapkus, 59 min. Artūras Žulpa (Lietuva)
Įspėti: 70 min. Leighton Greich, 78 min. Terence Vella (Malta); 58 min. Emilijus Zubas, 79 min. Vytautas Andriuškevičius, 81 min. Karolis Chvedukas, 81 min. Martynas Dapkus (Lietuva)

Lietuva: Emilijus Zubas, Simonas Paulius (87 min. Marius Miškinis), Vytautas Andriuškevičius, Aurimas Vilkaitis, Ernestas Pilypas, Fedor Černych, Karolis Chvedukas, Artūras Žulpa, Martynas Dapkus, Audrius Brokas (62 min. Jaunius Juozaitis), Tadas Eliošius (90+3 min. Edvinas Petkus). Atsarginiai: Aivaras Bražinskas, Ernestas Veliulis, Arminas Vaskela, Donatas Nakrošius.

2011 Lap 15 21:58

Ukraina U21 - Lietuva U21 2:0

geriantis
Pranešimai: 1450
Užsiregistravo: 2010 Geg 25 21:59

2011 Lap 16 08:49

nu kaip laimėti aš neįsivaizduoju, didesnę dalį rungtynių lietuviai žaidė geriau nei ukrainiečiai, o įvarčiai krenta tik į mūsų vartus, Novikovas buvo geriausias žaidėjas mūsų rinktinėje, įsiminė dar geras Eliošiaus žaidimas, o ir kiti žaidėjai neiškrito iš žaidimo, tik vat įvarčių kaip nėr taip nėr, treneriai turbūt nemokina žaidėjų spirti į vartus ar kaip čia

Nesugebėjusi užbaigti atakų U-21 futbolo rinktinė išvykoje nusileido ukrainiečiams

Lietuvos U-21 rinktinei nepavyko baigti metų aukštesne gaida. Tikslumo užbaigiant atakas trūkumas ir dvi klaidos gynyboje lėmė lietuvių pralaimėjimą 0:2 svečiuose prieš Ukrainos komandą.

Pirmąjį įvartį ukrainiečiai pelnė prieš pat pertrauką. Antrajame kėlinyje lietuviai surengė varžovų vartų atakų bangą, tačiau ji nuslūgo po praleisto antrojo įvarčio.

„Matėsi komanda ir žaidimas, bet kai turėjome aiškią iniciatyvą, trūko atakų užbaigėjo. Varžovai iškart pasinaudojo mūsų klaidomis, mes jų – ne“, - teigė rinktinės vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius.

Suklydo pačioje kėlinio pabaigoje

Rungtynes šeimininkai pradėjo aktyviau – po kartą labai pavojingi buvo jų smūgis ir perdavimas iš kairiojo baudos aikštelės krašto. Vėliau žaidimas po truputį išsilygino ir lietuviai vis labiau įsidrasino. 33 min. šalia vartų iš toli smūgiavo Audrius Brokas, 38 min. tiesiai į vartininką baudos smūgiu mušė Arvydas Novikovas.

Tačiau baigiantis kėlinio laikui Ukrainai pavyko išsiveržti į priekį. Po tolimo perdavimo Donecko „Šachtar“ saugas Oleksandras Karavajevas dešiniajame atakos krašte aplenkė Karolį Urbaitį ir atmetė kamuolį atgal laisvam Kijevo „Dinamo“ žaidėjui Serhijui Ribalkai, kuris iš 12 metrų smūgiavo tiksliai.

“Pradėjome rungtynes šiek tiek susikaustę. Bet vėliau žaidimą išlyginome ir galima sakyti, kad pirmąjį įvartį varžovai įmušė kontratakoje. Apmaudu praleisti tokiu metu, dėl to pasikeitė tikslai prieš antrąjį kėlinį“, - sakė rinktinės vyriausiasis treneris Vitalijus Stankevičius.

Spaudė varžovus iki antro praleisto įvarčio

Po pertraukos lietuvių gretose Jaunių Juozaitį pakeitė Fedoras Černychas. „Jauniui pirmajame kėlinyje nelabai sekėsi, o Fedoras sustiprino aikštės vidurį, ir tai davė vaisių. Prireikė laiko įsibėgėti, bet pradėjome varžovus spausti, žaisti trumpais perdavimais ir neblogai pavyko“, - prisiminė V.Stankevičius.

Antrasis kėlinys prasidėjo pavojingu Dmytro Khomčenovskio reidu kraštu. Tačiau vėliau žaidimą kontroliavo svečiai iš Lietuvos, kurie prispaudė varžovus jų aikštės pusėje. Ukrainos vartininkui Maxymui Kovaliui teko atremti Arvydo Novikovo iš toli spirtą kamuolį, dar pora mūsiškių bandymų blokavo gynėjai.

67 min. lietuviai turėjo geriausią šansą, tačiau kamuolį baudos aikštelėje išsaugojusiam Tadui Eliošiui įmušti sutrukdė vartininkas. Netrukus galva pro šalį smūgiavo Audrius Brokas, iš toli varžovų vartininką patikrino Karolis Chvedukas.

Neįmuši tu – įmuša tau. Ši nerašyta futbolo taisyklė pasitvirtino 74 min., kai po kampinio galva pamuštą kamuolį iš labai arti į vartus pasiuntė neapdairiai laisvas paliktas Yevhenas Šachovas.

„Antrajame kėlinyje prireikė šiek tiek laiko įsibėgėti, bet 20-25 minučių tikrai turėjome aiškią iniciatyvą, privertėme varžovų vartininką padirbėti. Deja, suklydome po standartinės padėties ir praleidome antrą įvartį. Po jo komanda dar tarsi palūžo - dar bandė kautis, tačiau labiau iš inercijos, todėl galėjome praleisti ir trečią įvartį", - reziumavo antrąją rungtynių pusę V.Stankevičius.

Trūksta atakų užbaigėjo

Po dvikovos V.Stankevičius teigė, kad daugelis futbolininkų nenuvylė, o analizuodamas nesėkmės priežastis labiausiai išsskyrė atakas galinčio sėkmingai užbaigti futbolininko stygių.

„Didesnę rungtynių dalį tikrai matėsi komanda ir žaidimas. Tačiau kai prispaudėme varžovus trūko atakų užbaigimo. Neturime žaidėjo, kuris tai galėtų padaryti šaltakraujiškai. Tai ne vien šios rinktinės problema“ - svarstė treneris – „Gal žaidėjams trūksta ir pasitikėjimo savo jėgomis, nes įbridus į nesėkmes vis sunkiau atsistatyti psichologiškai. Atsiliepė ir nuovargis, nes šią savaitę du kartus žaidėme išvykose ir praktiškai dvi pilnas dienas – nuo ryto iki vakaro - praleidome keliaudami.“

Septintose šio atrankos atrankos rungtynėse Lietuvos U-21 rinktinė žaidė jau penktu skirtingu gynybos ketvertu. Pasak V.Stankevičiaus, taip atsitinka ne ieškant tinkamų žaidėjų, o tiesiog kamšant spragas šioje grandyje.

„Ruošiantis ciklui žaidė Paulius Drublionis, tačiau jis patyrė sunkią traumą. Marius Miškinis vienerias rungtynes praleido dėl kortelės, o dabar negalėjo padėti dėl traumos. Aurimas Vilkaitis gerai užsirekomendavo rungtynėse su švedais, bet šią savaitę grįžo į U-19 rinktinę. Daugiau vidurio gynėjų šioje amžiaus grupėje nelabai turime. Net Vytautas Andriuškevičius, Donatas Nakrošius yra labiau krašto gynėjai, o Jaunius Juozaitis – saugas. Tenka suktis iš padėties“, - dėstė treneris.

Kitas oficialias rungtynes Lietuvos U-21 rinktinė žais jau po daugiau nei pusmečio – 2012 metų birželį su Ukrainos ekipa namuose. Rugpjūtį mūsiškiai svečiuosis Suomijoje, o rugsėjį priims pastarąją komandą savo aikštėje.

Ukraina U-21 - Lietuva U-21 2:0 (1:0)
Sevastopolio stadionas
Teisėjas – Anatoliy Vishnichenko (Kazachstanas)

Įvarčiai: 45 min. Serhiy Rybalka, 74 min. Yevhen Shakhov (Ukraina)
Įspėti: 11 min. Karolis Urbaitis, 76 min. Tadas Eliošius (Lietuva)

Lietuva U-21: Emilijus Zubas, Vytautas Andriuškevičius, Jaunius Juozaitis (46 min. Fedor Černych), Donatas Nakrošius, Ernestas Pilypas, Artūras Žulpa (85 min. Ernestas Veliulis), Karolis Urbaitis, Karolis Chvedukas, Arvydas Novikovas, Tadas Eliošius, Audrius Brokas (76 min. Arminas Vaskela). Atsarginiai: Aivaras Bražinskas, Edgaras Žarskis, Karolis Jarmalavičius, Edvinas Petkus.

Antrosios atrankos grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

2012 Bir 04 19:58

raudona kortelė nesupratau už ką iš viso :( nebuvo ten nei vienos geltonos kortelės vertos pražangos, nekalbant jau apie raudoną, teisėjas užtikrintai švilpia į vieną pusę, ukrainiečiai per visą kėlinį nei vienos pražangos, o lietuviai 10 ir raudona kortelė :(

2012 Bir 04 21:48

Aišku, to, ką žaidė mūsų rinktinė antrame kėlinyje, futbolu nepavadinsi, bet istorijoje liks tik rezas. Futbolas tuo ir įdomus, kad atrodo idealiai žaidžianti komanda nesugeba įveikti į savo baudos aikštelę susispietusios ir vieną sėkmingą ataką padariusios kitos komandos.. Pagarba už kovingumą!