Klaipėdos „Neptūnas“ B; Kauno „Be1 NFA“ B; Telšių „Džiugas“ B; Alytaus „Dainava“ B; Kauno raj. „Garliava“ B; Vilniaus raj. „TransINVEST“ B; Vilniaus „Žalgiris“ C;; Kauno raj. „Hegelmann“ C;

I lygos licencijas gavo 17 klubų ir komandų: Joniškio „Saned“; „Šilutė“; Vilniaus „Viltis“ Kauno VJFM „Fortūna“; Klaipėdos FM; „Ukmergė“; Biržų „Širvėna“; Utenos „Utenis“; Klaipėdos „Sirijus“; Kauno r. „Hegelmann Litauen“ C; Vilniaus „Žalgiris“ C Telšių „Džiugas“ B; Alytaus „Dainava“ B Vilniaus r. „TransINVEST“ B; „Garliava“ B; Klaipėdos „Neptūnas“ B; Jonavos „Be1“ B;

* FK „Prienai“ – dėl nustatytais terminais nepateiktos licencijavimo dokumentacijos (sporto, personalo, teisinių, infrastruktūros ir finansinių kriterijų srityse);

2024 Kov 01 12:13

Patvirtintos visos ateinančio sezono LFF II lygos komandos
29 vasario, 2024

Lietuvos futbolo federacijos Vykdomasis komitetas patvirtino būsimo LFF II lygos sezono komandas dalyves.

Iš viso sezone varžysis 16 komandų. Verta paminėti, jog dvi iš jų į pirmenybes priimtos be licencijų, joms buvo suteiktos išimtys ir Drausmės komiteto posėdyje bus sprendžiama dėl galimo sankcijų pritaikymo. Šios komandos – Kybartų „Sveikata“ ir Panevėžio raj. „Dembava“.

LFF Vykdomasis komitetas patenkino klubų prašymus suteikti teisę dalyvauti 2024 m. LFF II lygos pirmenybėse išimties tvarka, neįgijus licencijos.

Išimties tvarka pirmenybėse dalyvausiantiems klubams LFF Drausmės komitetas svarstys dėl galimo sankcijų pritaikymo atitinkamoms komandoms. Konkrečių klubams taikytinų sankcijų klausimas bus svarstomas artimiausiame LFF Drausmės komiteto posėdyje.

Pirmasis pirmenybių turas numatytas balandžio 12–14 dienomis.

2024 Kov 01 20:08

Realiai nepriėmė Utenio, Prienų, Sirijaus.

Ir tada dar nebuvo patenkinti naujai prikurtų bekų atėjimai.

Re: 2024 m.

2024 Kov 04 19:36

LFF II lygos pirmas turas numatomas balandžio 12-14 dienomis.

Re: 2024 m.

2024 Kov 08 15:51

Drausmės komitetas priėmė sprendimus dėl „Sveikatos“ ir „Dembavos“ klubų

LFF Vykdomasis komitetas patenkino šių klubų prašymus suteikti teisę dalyvauti 2024 m. LFF II lygos pirmenybėse išimties tvarka, neįgijus licencijos. Posėdžiavęs Drausmės komitetas priėmė sprendimus dėl sankcijų abejoms komandoms.

LFF Drausmės komitetas abiems klubams skyrė 2500 eurų pinigines baudas bei trijų taškų atėmimo sankciją 2024-ųjų LFF II lygos sezone.

Apeliacinis skundas dėl šio LFF DK sprendimo gali būti pateikiamas LFF Apeliaciniam komitetui Drausmės kodekse nustatyta tvarka ne vėliau kaip per 7 dienas nuo šio sprendimo įteikimo datos.

Re: 2024 m.

2024 Kov 22 23:21

Lietuvos futbolo federacija: FK „Prienai“ suteikta LFF II lygos licencija, bet išlieka sportinio principo problema

Kovo 12 d. portalas kvitrina.com gavo LFF raštą, pasirašytą LFF prezidento Edgaro Stankevičiaus, kuriame išdėstytos priežastys, kodėl FK „Prienai“, įgijęs LFF II lygos licenciją, nepateko į 16 komandų sąrašą, kurios dalyvaus 2024 metų LFF II lygos pirmenybėse.

Pirma. FK „Prienai“ 2023 metais KAFF III lygos pirmenybėse užėmė tik 4-ąją vietą ir nėra iškovoję teisės dalyvauti LFF II lygos čempionate sportiniu principu. Taip pat komanda nėra pateikusi prašymo dėl priėmimo į LFF II lygą išimties tvarka (ne sportiniu principu).

LFF rašte išdėstyti argumentai ir dėl komandų, kurios, pagal nuostatus, turėjo iškristi iš LFF II lygos. Taip pat išvardinti argumentai ir dėl FK „Sveikata“ bei FK „Dembava“ įtraukimo į galutinį LFF II lygos komandų sąrašą.

Visgi, rašto pabaigoje įvardinta, jog <jau šiuo metu> yra renkama informacija apie klubus, kurie norėtų dalyvauti LFF II lygos B divizione. Tai būtų pilotinis projektas, kuris galėtų startuoti dar šiame futbolo sezone.

Visas LFF atsakymo tekstas ČIA.

LFF išsakė savo poziciją. Su ja galima sutikti, arba ne. Kai kurie argumentai ginčytini (dėl komandų dalyvavimo be licencijų ir dėl komandų, kurios turėjo iškristi į III lygą), bet aiškus vienas aspektas – FK „Prienai“ futbolininkai netapo 2023 metų sezone KAFF III lygos nugalėtojais ir neįgijo automatiškai teisės žaisti LFF II lygos pirmenybėse. Nors ir šioje situacijoje yra klaustukų, nes visos prieš FK „Prienai“ išsirikiavusios komandos atisakė galimybės žaisti LFF II lygoje, o FK „Prienai“ nutarė pasinaudoti ja. Ir rezultatas aiškus -LFF II lygos licencija gauta. Tai rodo, kad vykstantys permainų procesai Prienų futbole turi teigiamų aspektų.

Re: 2024 m.

2024 Kov 22 23:42

Kokia būtų prasmė klubams nežaisti apskrities pirmenybėse ir geriau žaisti B divizione? Proga laimėti titulą didesnė III Lygoje; Klubų lygmuo bus visai toks pats; Kelionių išlaidos pigesnės...

Bet, kaip ir rašiau, geriau jau būtų buvę daryti argentinietišką II Lygą ir turėti 20+ klubų.

Re: 2024 m.

2024 Kov 23 11:50

Teko girdėti, Šilutei šiemet iškeltas tikslas užimti tokią pačią vietą kaip praėjusiais metais - likti penktiems.

Gali būti sudėtingai įgyvendinamas tikslas - favoritai kaip ir Žalgiris B su Klaipėdos FM (mano), gal dar kokia Jonava sužais, bet sunku įsivaizduoti ką dar galima būtų praleisti į priekį... Saned?. Sūduvos bekai?..

Re: 2024 m.

2024 Kov 29 01:27

Alternatyva „Garliavai“ - palikusi Elitinę lygą, U-18 komanda kausis II B lygoje

Aštuonis ukrainiečius ir vieną tadžiką savo sudėtyje turinčiai „Garliavos“ U-18 komandai dėl nuolat pažeidinėjamų Elitinės lygos varžybų nuostatų buvo skirti techniniai pralaimėjimai. Klubas po šio Drausmės komiteto sprendimo nusprendė trauktis iš čempionato.

Šįvakar po susitikimo su LFF atstovais, buvo rastas kompromisas - komanda bus priimta į dar kuriamą Antros lygos B divizioną, kuriame pabėgėlių statusą turintiems nepilnamečiams ukrainiečiams nebus taikomas legionierių statusas.

„Tiek LFF, tiek LVJUFA, tiek Garliavos klubas anksčiau galėjo išspręsti šią situaciją vienokiu ar kitokiu būdu. Buvo padaryta komunikavimo problemų tiek iš federacijos pusės, tiek iš jaunių asociacijos. To neslepiu ir tą pripažįstu. Manau, ir Garliava liko patenkinta šiuo susitikimu, nes buvo atskleista informacija, kurią mes turime apie šį klubą, apie šio klubo asmenis. Gale dienos visi išėjo patenkinti“ - po tris valandas vykusio susitikimo komentavo LFF prezidentas Edgaras Stankevičius, pažadėjęs, kad nuo kitų metų ukrainiečiai jaunimo lygose nebus laikomi legionieriais.

Apie pozityvumą kalbėjo ir „Garliavos“ vadovas Henrikas Grigas. Nepaisant to, kad jis prieš susitikimą nieko nesitikėjo, jam pasibaigus konstatavo, kad rado sprendimus dėl abiejų principinių klausimų. „Pozityvus susitikimas, radome bendrą sprendimą. Gaila, kad šis U-18 sezonas mūsų vaikinams pasibaigė, bet po trijų savaičių mes pradėsime II lygos B divizioną, kuriame visi žaidėjai galės dalyvauti ne legionieriaus statusu ir tęsti treniruotes, varžybas“ - sakė H.Grigas.

Labiausiai nepatenkinta susitikimu liko „Garliavos“ tėvelių atstovė, kuri federacijai darsyk pažėrė priekaištų.

„Nenorėjo jie pripažinti, kad šitas susitikimas buvo nulemtas viešumo. Nesutikčiau, kad federacija geranoriškai sukvietė į šitą susitikimą ir manau, kad šis susitikimas buvo labai stipriai pavėluotas dėl to, kad mūsų komandai į Elitinę U-18 lygą galimybių sugrįžti nebėra. Mes esame šitos amžiaus grupės jaunuoliai, mes norėtume žaisti šioje amžiaus grupėje, bet jau galimybės grįžti nėra. Kuo galime pasidžiaugti, kad federacija pasiūlė tikriausiai palankų sprendimą „Garliavos“ klubui II lygos B divizione, kuris dar tik kuriamas iš tikrųjų. Tenai komanda galės dalyvauti be apribojimų - tai yra gerai, bet šitą savo čempionatą mes baigėme su nuoskauda“ - sakė vieno žaidėjo mama.

LFF II lygos startas: kosminis „Žalgiris“ B

Praėjusį penktadienį dvikovomis Alytuje, Klaipėdoje, Prienuose ir Telšiuose startavo 2024-ųjų metų LFF II lygos pirmenybėse. Pirmame ture netrūko nei intriguojančių susitikimų, nei galingų pergalių, tarp kurių – ir „Žalgirio“ B aštuoni sausi įvarčiai į naujokės Biržų „Širvėnos“ ekipos vartus.

Intriga

Pirmajame ture nė vienas susitikimas nesibaigė lygiosiomis, tačiau trejose rungtynėse nugalėtoją lėmė pergalės vieno įvarčio skirtumu. Tokiu būdu pirmuosius tris sezono taškus iškovojo „Šilutė“, „Dembava“ ir „Sūduva“ B.

Ypač dramatiškai rungtynės klostėsi sostinėje, kur Eivino Černiausko treniruojami „Sūduvos“ jaunuoliai 3:2 palaužė „Viltį“. Šioje dvikovoje vilniečiai pirmavo, tačiau vėliau Linas Zingertas įspūdingu baudos smūgiu rezultatą išlygino. Kaip parodė vėlesni įvykiai, tai nebuvo paskutinis kartas, kai po standartinės situacijos krito įvartis. Nemažiau efektingai tiesioginiu baudos smūgiu pasižymėjo ir „Vilties“ atakų lyderis Tomas Chomičius.

Gvido Juškos treniruojama „Šilutė“ sezoną pradėjo trenerio gimtajame mieste Telšiuose. Ten žiūrovai 72 minutes neišvydo nei vieno įvarčio, o vėliau per tris minutes – net tris. Du iš trijų įvarčių priklauso Pauliui Lotužiui, kuris „Šilutei“ garantavo pergalę.

Dar labiau intriguojančią rungtynių pabaigą sukūrė „Fortūna“ ir „Dembava“. Kaune vykusios akistatos pirmajame kėlinyje komandos apsikeitė įvarčiais, o galutiniai taškai buvo sudėti tik per teisėjo pridėtą laiką. 89 minutę Klaidas Jaškus išlygino rezultatą, tačiau dar po dviejų minučių Panevėžio rajono atstovai išprovokavo pražangą baudos aikštelėje ir dar po minutės Ibrahimas Moro realizavo 11 metrų baudinį bei savo komandai padovanojo tris taškus.

Triuškinimai

Skirtingai nei apžvelgtose rungtynėse, keturios lygos komandos sezono starte iškovojo įtikinamas (ne mažiau nei trijų įvarčių persvara) pergales. Šioje grafoje įspūdingiausiai atrodo „Žalgirio“ B pasirodymas. Sulaukę pagalbos iš pagrindinės komandos, žalgiriečiai į naujokės „Širvėnos“ vartus sumušė net aštuonis įvarčius. Šeimininkams pamatus pergalei sudėjo Martynas Šetkus, Meinardas Mikulėnas ir Patrikas Matyžonok. Su pagrindine „Žalgirio“ komanda pasiruošimą sezonui įveikę futbolininkai varžovus, visų pirma, lenkė fiziškumu.

Toks didelis skirtumas stebina ir dėl to, kad „Širvenos“ ekipai atstovavo nemažai A lygos patirties turinčių futbolininkų: Edvardas Tamulevičius, Donatas Petrauskas, Domantas Nebilevičius, Tadas Markevičius.

Penkiais įvarčiais kitą naujoką „Neptūną“ B apdovanojo pernai iš Pirmos lygos iškritusi „Jonava“. Tikslą sugrįžti į antrąjį pagal stiprumą šalies divizioną keliantys jonaviškiai iki pertraukos sumušė tris įvarčius, po pertraukos – dar du. Po rezultatyvų žodį dvikovoje tarė Jonas Ulberkis ir Ričardas Beniušis, o visu gražumu spindėjo Mariaus Ganusausko žvaigždė – jo hetrikas leido futbolininkui tapti rezultatyviausiu lygos žaidėju.

Visiškai rungtynės nesusiklostė antrą sezoną LFF II lygoje pradėjusiai „Ukmergei“. Su „TransINVEST“ B sužaidus vos penkias minutes, traumą patyrė Motiejus Slivka. Netrukus Lietuvos rinktinės saugo Vykinto brolis atsidūrė greitosios pagalbos automobilyje ir ligoninėje. Tuo metu aikštėje svečiai laikėsi beveik kėlinį. Prieš pertrauką pelnytas įvartis Vilniaus rajono atstovams itin palengvino gyvenimą antrajame kėlinyje. Tuomet vos per 17 minučių krito dar trys įvarčiai.

Paskutine sutriuškinta ekipa pirmajame ture tapo „Dainava“ B, kuri nepasipriešino Klaipėdos FM jaunuoliams. Vėl būrio svarbiausių žaidėjų netekusi uostamiesčio komanda per pirmąjį kėlinį dviem įvarčiais beveik užsitikrino pergalę. O kad būtų dar ramiau, Dmitrijus Šachraj antrojo kėlinio viduryje skirtumą padidino iki 3:0.

Vilniaus „Žalgiris“ B – Biržų „Širvėna“ 8:0;

Šį savaitgalį antrojo turo dvikovos nevyks, o į stadionus LFF II lygos klubai sugrįš paskutinį balandžio savaitgalį. Visose aštuoniose porose laimėjusios komandos žais prieš pralaimėjusias.