bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11746
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

A.Breikštas

2010 Bal 08 10:23

A.Breikštas: Nesigailiu pasitraukęs iš futbolo
http://www.futbolas.lt/2010/04/08/a-bre ... s-futbolo/
2010-4-08

„Štai, Artūras Žulpa – vienas mūsų auklėtinių – lygina rezultatą, nes matyt girdi, kad apie jį kalbame“, – nusijuokia Algimantas Breikštas – žmogus, dar prieš keletą metų puoselėjęs ambicingus planus Lietuvos futbolo žemėlapį nudažyti balta ir vyšnine FC „Vilniaus“ spalvomis. Dabar jau neegzistuojančiam klubui tuo metu atstovavo ir dabartinis Vilniaus „Vėtros“ saugas A.Žulpa – vienas iš viso būrio jaunųjų futbolo talentų, kadaise suburtų po „Vilniaus“ vėliava. A.Breikštui pasitraukus iš futbolo, šie talentai pažiro po kitus klubus, o nemažai jų pasuko į „Vėtrą“.

Šios komandos marškinėlius vilki ir A.Breikšto sūnus Algirdas. Tad nenuostabu, kad buvusio FC „Vilniaus“ buvusį prezidentą A.Breikštą sutikome sostinės „Sportimos“ manieže, per čia vykusį Baltijos lygos mačą tarp „Vėtros“ ir „Ventspils“ ekipų.

- Esate dažnas svečias futbolo rungtynėse?

- Šį sezoną futbole lankausi antrą kartą. Buvau manieže, kai „Vėtra“ žaidė su „Kruoja“, o dabar atėjau pažiūrėti, kaip Vilniaus komanda atrodo kaimynų latvių „Ventspils“ ekipos fone.

- „Vėtros“ gretose žaidžia jūsų sūnus. Tikriausiai nereika klausti, kurią A lygos komandą palaikote?

- Kaip bebūtų gaila, neturiu komandos, už kurią sirgčiau. Ateisiu pažiūrėti, kaip žaidžia Vilniaus „Žalgiris“, Marijampolės „Sūduva“, o šiaip nematau komandos, kuri rodytų tokį žaidimą, koks patiktų žmogui, futbole mačiusiam nemažai. Galbūt tai įdomu vaikams, jaunimui, studentams, ar žmonėms, kurie mažai supranta apie futbolą. Aišku, galima palaikyti klubą vien dėl jo pavadinimo, ar dėl miesto, bet aš norėčiau sirgti dėl komandos demonstruojamo žaidimo. O kalbant apie sūnų, tai atstovaudamas „Vilniui“, jis turėjo galimybę žaisti ir tobulėti. Deja, „Vėtra“ jauniems žaidėjams nelabai leidžia pasireikšti. Raginu Algirdą mesti futbolininko karjerą, bet jis yra kitokios nuomonės ir nori sportuoti. O aš bandau jam įrodyti, kad esant tokiam futbolo lygiui, sportuoti galima ir mėgėjiškai. Jam geriau būtų mokytis, dirbti, o futbolą žaisti laisvu nuo mokslo ir darbo laiku.

- Rungtynėse lankotės jau tik kaip eilinis aistruolis. Ar nebūna, kad gailitės pasitraukęs iš futbolo?

- Ne, nesigailiu, nes pamačiau, kad naujovės, kurias diegiau, norėdamas turėti jaunų, gerų profesionalių futbolininkų ir tuo pačiu suteikti progą mokytis mūsų jaunimui, Lietuvos futbolo visuomenėje sulaukė didelio pasipriešinimo. O po to, kai prasidėjo visi tie žingsniai, kuriuos prisiminti nėra prasmės… Gal praėję metai užgrūdino, nes nebeliko jokios širdgėlos. Anksčiau išgyvendavau, kovodavau, norėjau teisybės, geresnio teisėjavimo ir daug kitų gerų dalykų. Dabar į visa tai jau žiūriu apatiškai, nes manau, kad dalis futbolo visuomenės vienaip ar kitaip čia sprendžia savo reikalus. Mano ir Lietuvos futbolo federacijos nuomonės išsiskyrė, nes aš norėjau išspausti maksimalią kokybę iš to, ką Lietuvoje įmanoma išspausti. Tuo metu LFF, manau, labiau propaguoja masinį futbolą. Galbūt iš dalies jiems tai pavyksta.

- Neužtrukote ir Lodzės LKS klube. Tai vis dėlto: Algimantas Breikštas yra nepailstantis kovotojas už savo įsitikinimus ar nelabai kantrus žmogus?

- Į Lenkiją atėjau mąstydamas apie „Vilniaus“ jaunimą. Šiandien Lenkijoje futbolo lygis nedaug aukštesnis nei Lietuvoje, tačiau prieš tris metus jis buvo beveik vienodas. Bet Lenkijoje žymiai geresnė futbolo infrastruktūra. Tikėjausi, kad LKS klubas jauniems „Vilniaus“ žaidėjams taps tramplinu į aukštesnį lygį. Tačiau pataikiau ne į tą klubą. LKS klubo aplinkos žmonės rūpinosi tik savo asmenine nauda. Buvau per silpnas kovoti su jais. Kaip sakoma, vienas lauke – ne karys. Tačiau tai irgi buvo įdomi pamoka, leidusi suprasti, kad šiuo metu mano indėlio į futbolą jau užteks. Galbūt iš mano žodžių susidaro įspūdis, kad per daug kalbu apie teisingumą arba nejaučiu realybės. Bet aš iš prigimties esu maksimalistas, norintis pasiekti kokybišką rezultatą per pakankamai trumpą laiko tarpą. Jei tam tikrą darbą įmanoma nudirbti per tris – penkis metus, o kita žmonių grupė galvoja, kad skubėti nėra kur ir ruošiasi dirbti 20 metų, tai man su jais ne pakeliui. Aš geriau pasiraitosiu rankoves, padirbėsiu kelis metus ir arba pasieksiu tikslą, arba ne. Norėjau atlikti gerus darbus per trumpesnį laiką. Laiką, kuris nebuvo utopinis.

- Prieš pasitraukdamas iš Lietuvos futbolo retoriškai klausėte: „Jeigu dešimt metų augini agurkus ir nematai jokių šios veiklos rezultatų, gal reikia pradėti auginti svogūnus?“ Ar Lietuvoje dirva agurkams auginti jums vis dar atrodo netinkama?

- Į Lietuvos futbolą grįžčiau nebent jei pajausčiau, kad pasikeitė visuomenės požiūris. Gal po penkių ar dešimties metų visi miestai ir kaimai turės po savo mylimą komandą, gal ateis laikas, kai kiekvienas miestas stengsis kuo profesionaliau žiūrėti į tą komandą. Tokiu atveju gal ir man grįžtų noras patirtimi, pinigais ar ryšiais prisidėti prie futbolo vystymo. Bet kol kas man atrodo, kad šiandien daug darbų vyksta tik dėl akių. Kryptingo ir nuoseklaus darbo, kuris kiekybę verstų kokybe, nėra.

- Kokį įspūdį palieka buvę „Vilniaus“ auklėtiniai, šiandien atstovaujantys kitiems Lietuvos klubams?

- Aš galvoju, kad, jei ne tuo metu ambicingi ir neteisingi LFF veiksmai, „Vilnius“ būtų gavęs galimybę žaisti aukščiausioje lygoje (2008 metais „Vilnius“ negavo A lygos licencijos ir rungtyniavo I lygoje – red.), ir visi šie žaidėjai šiandien būtų dar stipresni. Vis dėlto daugelis jų dar jauni, ir pagrindinis jų tikslas yra žaisti. Kiek treneriai leis jiems žaisti, tiek ir turėsime subrendusių futbolininkų. Manau, ateityje mažiausiai penki buvę „Vilniaus“ auklėtiniai atstovaus Lietuvos nacionalinei rinktinei.

slasher
Pranešimai: 5344
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: A.Breikštas

2010 Bal 08 10:35

Breikšto pavardė kažkaip savaime siejasi su neigiamu personažu, kai kalbama apie LT futbolą. Įdomu, ar galėtų kas konkrečiai įvardint, ką jis blogo padarė LT futbolui?

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11746
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: A.Breikštas

2010 Bal 08 10:48

Breikšto pavardė kažkaip savaime siejasi su neigiamu personažu, kai kalbama apie LT futbolą. Įdomu, ar galėtų kas konkrečiai įvardint, ką jis blogo padarė LT futbolui?
- Nenorėjo mokėti pinigų savo žaidėjui (O.Bakalag) ir vietoj A lygos rungtynių Šiauliuose, išvežė komandą į draugišką turnyrą (lygtai?) Austrijoje.

karys
Pranešimai: 9142
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: A.Breikštas

2010 Bal 08 11:10

Breikšto pavardė kažkaip savaime siejasi su neigiamu personažu, kai kalbama apie LT futbolą. Įdomu, ar galėtų kas konkrečiai įvardint, ką jis blogo padarė LT futbolui?
klounada padare kaip ir visi panasus veikejai aka breisktas, kastujevas ir t.t. ... bande prasukt babeks ant smugio kai nesigavo viska mete tada ir gavom super duper intero rezultatus kai zmones is gatves zaizdavo.. vienzo gyvu pavyzdziu irode ka reiskia kai vieno zmogaus uzgaidos deka klubas gali atsirasti ir po to taip pat per sekunde isnykti t.y. koks sh yra oligarchinio tipo klubai ant leituveles ir kad perspektyva turetu butu vsiuomeniniuose klubuose...

bananero
Pranešimai: 312
Užsiregistravo: 2010 Vas 11 15:36
Palaikoma komanda: Žalgiris Vilnius
Miestas: Vilnius

Re: A.Breikštas

2010 Bal 09 11:59

Paskaičius interviu, tai atrodo, kad anam truputį šarabanas susisukęs...
Paveikslėlis

hmmm...
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: 2010 Vas 21 14:42
Palaikoma komanda: Nėra

Re: A.Breikštas

2010 Bal 12 22:39

Nu buvo blogo, bet buvo daug ir gero... Parodykit man iki siol nors viena, kuris butu paemes komanda nuo vaiku ir ja isaugines iki A lygos? Kur dabar tie FCV aukletiniai? beveik visose A lygos komandose arba uzsienyje, tad nemanau, kad blogu cia jaunuoliu padave...
Nu kas buvo tas prazuvo, bet yra tiesos ir Breiksto zodziuose, yra ir netiesoso biski...

šiaip
Pranešimai: 3828
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 17:49

Re: A.Breikštas

2010 Bal 12 23:11

Nu buvo blogo, bet buvo daug ir gero... Parodykit man iki siol nors viena, kuris butu paemes komanda nuo vaiku ir ja isaugines iki A lygos? Kur dabar tie FCV aukletiniai? beveik visose A lygos komandose arba uzsienyje, tad nemanau, kad blogu cia jaunuoliu padave...
Nu kas buvo tas prazuvo, bet yra tiesos ir Breiksto zodziuose, yra ir netiesoso biski...
Kad tik neišauginęs iki A lygos. 2007 metų pabaigoje, kai tie auginti vaikai be legionierių ir patyrusių žaidėjų pradėjo lošti A lygoje pasipylė tokie rezultatai kaip 1:5, 0:6, 1:4, 1:7. 2008 metais I lygoje FCV su savo "galingąja" sudėtimi buvo tik penkti. O kalbant apie FCV auklėtinių likimą, reiktų nepamiršti ir tų, kurie galiausiai nusėdo SFL ar išvis baigė futbolininkų karjerą. Realiai ne tiek jau daug jų ir liko A lygoje (ir tai dar klausimas, ar būtent ne todėl, kad sunykus FCV, pakliuvo į geresnes rankas).

hmmm...
Pranešimai: 144
Užsiregistravo: 2010 Vas 21 14:42
Palaikoma komanda: Nėra

Re: A.Breikštas

2010 Bal 13 08:23

Gerbiamasis, labai skaiciuojate daug, paskaiciuokite kiek isauginti FCV zaideju yra siuo metu A lygoje. Rezultatas vaikams nera svarbu, svarbu patirtis ir teisingai sako, jei butu lose A lygoje ta sezona neaisku kokie butu tie vaikai siuo metu... Nereikia taip kritiskai ziureti, jei pons Breiksta asmeniskai pati "isdure" ar pan. Ne vienas esi toks, ir ne vienas Breikstas isdurinejo...
Del brazilu irgi pritariu... Nereikejo galbut ju cia vezt, bet manau to metis patirtis bylojo, jog patogiau ir ZYMIAI pigiau atsivezti brazila nei moketi 4 kartus daugiau lietuviui, kurio sugebejimai irgi panasus...

šiaip
Pranešimai: 3828
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 17:49

Re: A.Breikštas

2010 Bal 13 08:53

Gerbiamasis, labai skaiciuojate daug, paskaiciuokite kiek isauginti FCV zaideju yra siuo metu A lygoje. Rezultatas vaikams nera svarbu, svarbu patirtis ir teisingai sako, jei butu lose A lygoje ta sezona neaisku kokie butu tie vaikai siuo metu... Nereikia taip kritiskai ziureti, jei pons Breiksta asmeniskai pati "isdure" ar pan. Ne vienas esi toks, ir ne vienas Breikstas isdurinejo...
Del brazilu irgi pritariu... Nereikejo galbut ju cia vezt, bet manau to metis patirtis bylojo, jog patogiau ir ZYMIAI pigiau atsivezti brazila nei moketi 4 kartus daugiau lietuviui, kurio sugebejimai irgi panasus...
Nepradėk burti iš kavos tirščių :) Tu skaičiukus pateik - kiek žaidžia ir kiek A.Breikštas prieš kelis metus iš visos Lietuvos surinko vaikų (prisiminkim, jog ne nuo nulio visus augino, o susirinko tai, kas buvo geriausia!).
P.S. Ir šiaip kad neprisvaigtum ko nereikia - futbolo nežaidžiau ir verslo su A.Breikštu neturėjau. Tad tas ponas neturėjo progos mane išdurti.

futbolinis
Pranešimai: 132
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 15:01
Palaikoma komanda: Lietuvos rinktinė

Re: A.Breikštas

2010 Bal 13 13:23

Pažiūrėjau 6 jauniausius iš 2007 metais Vilniaus FC žaidusius žaidėjus:
  • Brunas Biskys - 2009 m. sužaidė 3 rungtynes Marijampolės „Sūduvoje“, šiemet žaidžia Klaipėdos FC (pasirodė visose 3 rungtynėse)
  • Gediminas Kruša - 2009 m. sėdėjo ant suolo Vilniaus „Vėtros“ komandoje (prasėdėjo net 5 rungtynėse, aikštėje nepasirodė), šiemet žaidė visose 3 rungtynėse už Klaipėdos FC
  • Artūras Žulpa - 2009 m. žaidė 10 rungtynių A lygoje Vilniaus „Vėtroje“ (dar 14 sėdėjo ant suolo), šiemet žaidė visose 4 lygos rungtynėse
  • Tadas Eliošius - 2009 m. sužaidė 23 rungtynes A lygoje už Vilniaus „Vėtrą“, šiemet irgi žaidė visose 4 rungtynėse
  • Ernestas Biskys - 2009 m. žaidė 4 lygos rungtynes Marijampolės „Sūduvoje“, vėliau žaidė KAFF čempionate
  • Eivinas Zagurskas - 2009 m. sužaidė 21 rungtynes Marijampolės „Sūduvoje“, vėliau dingo
Dar keli atsitiktiniai žaidėjai:
  • Gediminas Skrockas - pernai žaidė SFL
  • Algirdas Breikštas - šiemet registruotas Vilniaus „Vėtroje“, tačiau žaidė tik Baltijos lygos rungtynėse
  • Georgas Freidgeimas - šiemet žaidžia Vilniaus „Vėtroje“ (kol kas žaidė 2 rungtynėse)
  • Valdas Pocevičius - pernai žaidė Kėdainių „Nevėžio“ ir Tauragės „Tauro“ komandose, šiemet registruotas Kauno FBK
  • Deivydas Matulevičius - pernai išvyko į Lenkiją
  • Vitalij Viršilo - nebežaidžia Lietuvoje
  • Vikentij Ivanov - pernai žaidė II lygoje
  • Valentin Baranovskij - pernai žaidė III ir II lygose, šiemet I lygoje
Pažiūrėjus keletą atsitiktinių Vilniaus FC rungtynių 2007 m. A lygoje atrodo, kad nelabai jie ten daugiau ką ugdė (didesnė dalis žaidėjų buvo brazilai ar patyrę lietuviai), o pagal šitą sąrašą tai neatrodo, kad priaugino visus žaidėjus iki A lygos, nes tik keli įsitvirtinę A lygos komandose (kurios nuo 2007 m. gerokai atsinaujino, taigi geriems jauniems žaidėjams vietos būtų atsiradę).

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11746
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: A.Breikštas

2010 Bal 13 14:09

Dar pridėsiu Denis Gordej, kuris po FCV subyrėjimo perėjo kaip ir daugelis klubo žaidėjų į "Vėtrą", o šiuo metu atstovauja Gargždų "Bangą".

Tobex
Pranešimai: 10882
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: A.Breikštas

2010 Bal 13 23:39

papsys, eliosius, matulevicius, novikovas ir freidgeimas gali pasiekti nacionalines rinktines lygi

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11746
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: A.Breikštas

2010 Bal 14 00:01

Žulpa irgi.

Greenas
Pranešimai: 647
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 12:05
Palaikoma komanda: Kybartų Sveikata

Re: A.Breikštas

2010 Bal 14 09:12

Man toks klausimas iškilo. Kiek laiko Breikštas trynėsi su ta komanda? Ar kai ji tapo FC Vilnius ar buvo iki tol kai dar vadinosi Šviesa? Nes aš apie Breikštą išgirdau palydinus ne taip ir senai ir per tokį laiko tarpą tikrai negalima užauginti žaidėjų. O tik šiek tiek paauginti. Tai ir įdomu kokį laiko tarpą Breikštas juos auklėjo?

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11746
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: A.Breikštas

2010 Bal 30 13:06

Breikštas nelaimėjo KKSD gen. direktoriaus posto. Egzamine liko ketvirtas:
Naujas sporto vadovas - K.Rimšelis
http://www.sportas.info/naujienos/1283.html

Balandžio 30 d. įvyko Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbtas konkursas Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pareigoms eiti. Konkursą laimėjo daugiausiai balų surinkęs Liberalų centro sąjungos atsakingasis sekretorius Klemensas Rimšelis. Dar iki konkurso užkulisiuose kalbėta, jog K.Rimšelis - realiausias pretendentas užimti KKSD vadovo postą.

Paraiškas dalyvauti konkurse buvo padavę keturi kandidatai - K.Rimšelis, Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis, 2011 m. Europos krepšinio čempionato organizacinio komiteto vadovas ir Lietuvos krepšinio federacijos darbuotojas Mindaugas Špokas ir sporto pasaulyje gerai žinomas verslininkas Algimantas Breikštas.

Per egzaminą raštu K.Rimšelis ir D.kepenis surinko vienodą balų skaičių, tačiau pokalbio metu, komisijos nuomone, geriau pasirodė K.Rimšelis.
Antras konkurse liko D.Kepenis, trečias - M.Špokas.
Per tris dienas kandidatai turi teisę apskųsti konkurso rezultatus.

Grįžti į