Serbijos kažkoks klubas, nesijaudink ne Red Star :lol:
Gerai žaidžiantis, bet taipogi esant dideliam norui įveikiamas
kad ne ką blogesnis už tą cervena, vien appiah su morreira ko verti, na bet sėkmės visko būna

2012 Lie 12 21:47

Taip pas juos bene garsiausiu žaidėju galima įvardinti Stephen Appiah, reikia tūrėti pinigų norint išlaikyti toki žaidėją, o jie jų turi.Sūduvos taipogi nenurašau, bet neduoda ramybės viena mintis, bijau dėl vartininko.Jis nekažkas, dar tokios keistos situacijos pas Sūduva nemačiau.Ir kas galėjo prieš keleta metų pasakyti, kad sūduva susidurs su gerų vartininkų stygiumi ? niekas.Čia manau Liubšys kaltas, yra trys vartininkai, bet iš jų nei vienas neneša pagrinde lošt :D

...

2012 Lie 13 10:28

FC DAUGAVA 2 - 3 SŪDUVA
Europos taurės, 2012 07 12, Daugavpils

“Sūduva” pateko į kitą etapą

Namie 0:1 pralaimėjusi Daugpilio “Daugava” ekipai, Marijampolės “Sūduva” svečiuose nugalėjo 3:2 ir pateko į antrąjį kvalifikacinį UEFA Europos lygos etapą.

Marijampoliečiai solidžią persvarą įgijo dar iki pertraukos. Susitikimo pradžioje ekipą į priekį išvedė Marius Šoblinskas, o jau prieš pat komandoms išeinant ilsėtis Rafaelis Ledesma padvigubino rezultatą. Antrąjį kėlinį aktyviai pradėjo “Daugava” ir sužaidus nedaug laiko po dviejų tikslių Stanley Ibe smūgiu rezultatas tapo lygus. Jau baigiantis dvikovai aktyviai žaidęs “Sūduvos” legionierius R.Ledesma dar kartą nuginklavo varžovų vartininką ir išplėšė Lietuvos klubui kelialapį į kitą turnyro etapą.
_______________________________________

...

2012 Lie 13 10:44

TRANSLIACIJA 2012-07-12

FC Daugava ( Daugpilis, Latvija ) - FK Sūduva (Marijampolė)

Rezultatas:
Rungtynės baigėsi. 3:2 pergalę iškovojo "Sūduva"
90' Vietoje Ledesmos aikštėje pasirodo Lasevičius
90' Kovalovo smūgį atremia Davidovas
88' Dar kartą kilo sumaištis prie "Sūduvos" vartų. Šįkart marijampoliečius po Ghonghadzes smūgio išgelbėjo tik virpstas
87' Vietoje Zizilevo aikštėje pasirodo Ghonghadze
86' Vietoje Volkovo aikšėje pasirodo Ulyanov.
83' Baudos smūgis link "Daugavos" vartų. Prie kamuolio Ledesma. Ledesma įsuka kamuolį į vartininko kampą. 3:2 priekyje "Sūduva"
83' Vietoje Eliošiaus aikštėje pasirodo Breivė
82' "Daugavos" ilga ataka baigėsi smūgiu virš vartų
80' Beniušiui rodoma geltona kortelė
79' "Sūduva" stengiasi atakuoti, tačiau atakos nėra tokios pavojingos kaip pirmajame kėlinyje
77' Vietoje Urbos aikštėje pasirodo Lukšys
74' Chvedukai gauna geltoną kortelė už greitos atakos sustabdymą
70' "Daugava" išlyginusi rezultatą įgavo antrąjį kvėpavimą. Šeimininkai labai aktyviai ginasi ir neleidžia "Sūduvai" sėkmingai rengti atakų
67' Urbai rodoma geltona kortelė
66' Slavicko smūgį iš toli blokavo gynėjai
62' Ibe dar kartą žaidžia labai agresyviai, griauna Davidovą, siunčia kamuolį į vartus, bet šįkart teisėjas fiksuoja pražangą puolančiam žaidėjui
58' Chvedukas iš labai toli muša šalia vartų
57' Geltona kortelė rodoma Zizilevui. "Daugava" apsigina nuo "Sūduvos" į baudos aikštelę pakelto kamuolio
56' Vietoje Mamaevo aikštėje pasirodo S.Yashin
54' "Sūduvos" baudos aikštelėje kilo sumaištis, kurioje galingiausias vėl buvo Ibe, kuris laimėjęs stumdymosi pečiais varžybas pasiuntė kamuolį į vartus. 2:2
52' Urba iš labai toli muša aukštai virš vartų
51' Eliošius griauna Kovalova aikštės krašte. Po perdavimo į baudos aikštelę įvartį muša Ibe. 2:1.
50' "Daugava" antrąjį kėlinį pradėjo aktyviai atakuodama
47' Ibe perdavimą už galinės linijos nukreipia Chvedukas. Kampinis prie "Sūduvos" vartų. Niekas neliečia pro vartininko aikštelę skriejusio kamuolio
46' Prasidėjo antrasis kėlinys
Pirmasis kėlinys baigėsi. 2:0
45' Šoblinskas perduoda kamuolį iš krašto, Eliošiau smūgį galva atremia vartininkas, bet atšokusį kamuolį fantastišku smūgiu per save į vartus siunčia Ledesma. 2:0 priekyje "Sūduva"
45' Pridėta viena minutė
41' Pavjingą Ledesmos perdavimą gaudo vartininkas
38' Baudos smūgis link "Sūduvos" vartų. Kamuolys pataiko "Sūduvos" gynėjus
37' Beniušis muša įvartį po Ledesmos perdavimo, bet teisėjas dar kartą fiksuoja nuošalę
37' Lietus Daupilyje liovėsi, bet veja vis dar šlapia
35' Žaidimas dažniau vyksta aikštės viduryje, gausėja pražangų
31' "Daugava" surengė labai pavojingą ataką, bet nė vienas iš smūgiuoti galėjusių žaidėjų kamuolio nepasiekė
30' Šoblinskui už šiurkščią pražangą rodoma geltona kortelė
29' Davidovs išmuša kamuolį iš baudos aikštelės po "Daugavos" pakelto kampinio
27' Urbšiui reikalinga medicininė pagalba
23' Žaidimo tempas kiek nuslūgo. Kamuolį dažniau nei rungtynių pradžioje kontroliuoja latviai
20' Urbšys nesėkmingai smūgiuoja kamuolį nuo savo vartų ir "uždirba" kampinį. Kamuolį gaudo Davidovs
18' Šių rungtynių žiūrovai mato daug gražaus, greito, agresyvaus futbolo. Komandos, ypač "Sūduva", rungtnes pradėjo labai agresyviai
17' Šoblinskas muša dar vieną įvartį, bet šįkart teisėjas fiksuoja nuošalę
15' "Daugavos" futbolininkai atsigauna po pirmųjų minučių šoko. Volkovs atsiduria puikioje padėtyje smūgiuoti, bet jo bandymą atremia patikimai sužaidęs Davidovs
13' Labai pavojingą kontrataką surengė "Daugava", bet niekas "neuždarė" Mamaevo perdavimo
12' "Sūduva" ir toliau spaudžia varžovus. Eliošius griaunamas 25 metrai iki vartų. Prie kamuolio Ledesma. Šoblinskas smūgiuoja į vartus, bet kamuolys skrieja virš vartų
10' Kampinis prie "Daugavos" vartų. Šeimininkai apsigina
8' Ledesma griaunamas 30-35 metrai nuo vartų. Brazilas pats stoja prie kamuolio. Brazilo smūgį atmuša vartininkas, prie kamuolio suskubęs Šoblinskas siunčia jį į vartus. 1:0
6' Dar vienas pavojingas Ledesmos perdavimas išskriejo už galinės linijos niekam jo nepalietus
5' Pirmomis minutėmis "Sūduva" surengė varžovų vartų apgultį
4' Baudos smūgis link "Daugavos" vartų. Prie kamuolio Ledesma. Ikstens gelbsti komandą po pavojingo brazilo smūgio. Kampinis. Šeimininkai apsigina
3' Eliošius labai pavojingai skersavo kamuolį į baudos aikštelę, "Dauagava" nukreipė kamuolį už galinės linijos. Po kampinio galva labai pavojingai į vartus smūgiavo Beniušis, bet savo komandą išgelbėjo vartininkas
2' Radžiaus vietą gynybos viduryje užėmė Leimonas, o Urba žaidžia atraminio saugo pozicijoje
1' Rungtynės prasidėjo
Prieš rungtynes traumą patyrė Radžius, jį startinėje sudėtyje pakeitė Urba
Iki mačo pradžios 20 minučių, tebelyja lietus. Sąlygos žaisti futbolą bus ne pačios geriausios.
Daugpilyje prasidėjo gana stiprus lietus
Rungtynių teisėjas - Stephen Klossner ( Šveicarija )
"Daugava": K.Ikstens, D.Polovinchuk, B.Tsintsadze, M.Mihalj, J.Sokolovs, V.Logins, M.Zizilevs, V.Volkovs, Y.Mamaev, A.Kovalovs, S.Ibe. Atsarginiai: J.Nerugals, G.Ulyanov, J.Simonovs, J.Radevics, M.Ghonghadze, S.Yashin, G.Silagailis.
Komandų sudėtys: "Sūduva": P.Davidovs, S.Loginov, N.Radžius, V.Slavickas, K.Chvedukas, M.Šoblinskas, P.Leimonas, T.Eliošius, A.Urbšys, R.Ledesma, R.Beniušis. Atsarginiai: D.Bartkus, V.Lasevičius, P.Lukšys, V.Bagdanavičius, A.Breivė, P.Kiselevskis, G.Urba.
Laba diena, pradedame rungtynių "Daugava" - "Sūduva" transliaciją. Daugpilyje debesuota, oras gaivus.

___________________________________

...

2012 Lie 13 10:46

„Sūduva“ iškovojo pergalę Latvijoje ir žengė į kitą turnyro etapą

Šiandien, liepos 12 dieną, Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai sužaidė atsakomąsias UEFA Europos lygos rungtynes su Daugpilio „Daugavos“ komanda. Ryžtingai nusiteikę marijampoliečiai iškovojo gražią ir sunkią pergalę išvykoje.
Daugpilio „Daugavos“ stadionas

Rungtynių teisėjas - Stephan Klosner ( Šveicarija )
Daugpilio „Daugava“ 2 – 3 Marijampolės „Sūduva“
7‘ [ 0 – 1 ] Marius Šoblinskas
45+1‘ [ 0 – 2 ] Rafael Ledesma
52‘ [ 1 – 2 ] Stanley Ibe
54‘ [ 2 – 2 ] Stanley Ibe
84‘ [ 2 – 3 ] Rafael Ledesma

„Daugava“: K.Ikstens, D.Polovinchuk, B.Tsintsadze, M.Mihalj, J.Sokolovs, V.Logins, M.Zizilevs ( 87‘ M.Ghonghadze ), V.Volkovs ( 86‘ G.Ulyanov ), Y.Mamaev ( 56‘ S.Yashin ), A.Kovalovs, S.Ibe.
„Sūduva“: P.Davidovs, V.Slavickas, G.Urba ( 77‘ P.Lukšys ), S.Loginov, K.Chvedukas, M.Šoblinskas, P.Leimonas, A.Urbšys, T.Eliošius ( 83‘ A.Breivė ), R.Ledesma ( 90‘ V.Lasevičius ), R.Beniušis.

„Sūduva“ antrąsias rungtynes su Daugpilio komanda pradėjo su keletu pasikeitimų startinėje sudėtyje. Šios dienos rungtynės negalėjo žaisti sergantis Valdemaras Borovskis. Jį gynybos kairėje pakeitė praėjusį mačą saugo pozicijoje žaidęs Karolis Chvedukas. Į startinę sudėtį sugrįžo saugas Marius Šoblinskas. Pasikeitimas įvyko ir puolimo smaigalyje – vietoje Povilo Lukšio mačą nuo pradžių pradėjo Ričardas Beniušis.
Apšilimo metu traumą patyrė vienas iš labiausiai patyrusių „Sūduvos“ futbolininkų Nerijus Radžius, jį pakeitė Gytis Urba.
„Daugava“ komandos sudėtyje įvyko vienintelis pasikeitimas. Vietoje puolėjo iš Gruzijos Mamuka Ghonghadze mačą nuo pirmųjų minučių pradėjo kitas puolėjas latvis Vladimirs Volkovs.
Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai nuo pat rungtynių pradžios spaudė savo priešininkus ir kūrė vieną progą po kitos įmušti įvartį. 3 mačo minutę Ričardo Beniušio smūgį galva atrėmė vartininkas Kaspars Ikstens, kuris savo komandą daug kartų gelbėjo pirmajame susitikime. Jau po minutės vartininkas buvo priverstas „traukti“ Rafaelio Ledesmos baudos smūgį.
8 rungtynių minutę K.Ikstens atrėmė dar vieną R.Ledesmos smūgį, bet pirmasis prie atmušto kamuolio suskubęs Marius Šoblinskas pasiuntė jį į vartus ir išvedė „Sūduvą“ į priekį.
Po įmušto įvarčio marijampoliečiai šiek tiek „sumažino apsukas“, bet sugebėjo nuolatos palaikyti įtampą prie šeimininkų vartų. Antrasis įvartis „pribrendo“ per pridėtą pirmojo kėlinio laiką. Pirmojo įvarčio autorius M.Šoblinskas atliko perdavimą į baudos aikštelę, kurį „uždaryti“ bandė Tadas Eliošius. Pastarojo žaidėjo smūgį atrėmė vartininkas, bet atmuštą kamuolį reto grožio smūgiu per save į vartus pasiuntė Rafaelis Ledesma.
Taigi pirmasis kėlinys baigėsi „Sūduvą“ tenkinančiu rezultatu 2-0.
Rezultatą siekiančiai išlaikyti „Sūduvai“ antrasis kėlinys prasidėjo itin nemaloniai. 51 minutę po perdavimo į baudos aikštelę kamuolį į vartus pasiuntė Staley Ibe. Galingai sudėtas futbolininkas susidūrė su Pavelu Davidovu, bet teisėjas neužfiksavo pražangos prieš vartininką ir „Daugava“ rezultatą sušvelnino.
Labai panašioje situacijoje krito ir išlyginamasis įvartis. Marijampolės klubo baudos aikštelės kilusioje sumaištyje nugalėjo būtent S.Ibe, kuris pečiai išstumdė „Sūduvos“ gynėjus ir pasiuntė kamuolį į P.Davidovo vartų kampą.
Išlyginę rezultatą, „Daugava“ futbolininkai labai aktyviai gynėsi ir neleido „Sūduvai“ lengvai pradėti atakų. 84 minutę šeimininkai prasižengė prieš Povilą Lukšį šalia baudos aikštelės linijos. Šansą smūgiuoti gavęs R.Ledesma jį išnaudojo nepriekaištingai. Vartininkas nesureagavo į sukta brazilo smūgį, kuris skriejo į vartininko saugomą kampą.
Geriausią progą išlyginti rezultatą „Daugava“ turėjo 88 minutę, kai Mamuka Ghonghadzes smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą.
Didelių pastangų dėka „Sūduvai“ pavyko išsaugoti pasiektą rezultatą ir iškovoti pergalę, kuri atvėrė Marijampolės klubui kelią į antrą UEFA Europos lygos etapą.
____________________________________

...

2012 Lie 13 10:56

'Liepājas metalurgs' iekļūst UEFA Eiropas līgas otrajā kvalifikācijas kārtā; Daugavpils 'Daugava' izstājas

Latvijas futbola klubs "Liepājas metalurgs" ceturtdien iekļuva UEFA Eiropas līgas otrajā kvalifikācijas kārtā, bet no turnīra izstājās cita Latvijas komanda Daugavpils "Daugava".

"Daugava" pirmās kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē savā laukumā ar rezultātu 2:3 (0:2) zaudēja Latvijas vārtsarga Pāvela Davidova pārstāvētajai Lietuvas vienībai Mariampoles "Sūduva".

Mača pirmajās 45 minūtēs vārtus guva tikai viesu komandas spēlētāji. Rezultātu jau astotajā minūtē atklāja Marus Šoblinsks, bet pirmā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē brazīlietis Rafaels Ledešma dubultoja "Sūduva" komandas pārsvaru.

Otrā puslaika sākumā "Daugavas" komanda prata panākt sev labvēlīgo rezultātu divu spēļu summā, kad divu minūšu laikā divreiz precīzs bija Nigērijas uzbrucējs Stenlijs Ibe, taču 84.minūtē savus otros vārtus mačā guva Ledešma, nodrošinot "Sūduva" komandai uzvaru un iekļūšanu nākamajā kārtā.

Savukārt Davidovs "Sūduva" komandas vārtos aizvadīja visas 90 minūtes.

Abu komandu pirmajā mačā Mariampolē "Daugava" uzvarēja ar rezultātu 1:0, līdz ar to divu spēļu summā rezultāts bija neizšķirts 3:3. Pateicoties izbraukumā vairāk gūtajiem vārtiem, nākamajā kārtā iekļuva "Sūduva" futbolisti.

Tikmēr "Liepājas metalurgs" pirmās kvalifikācijas kārtas atbildes mačā savā stadionā ar 4:0 (1:0) pārliecinoši pieveica Sanmarīno klubu Montedžardīno "La Fiorita".

Rezultātu jau pirmajā minūtē atklāja Vladimirs Kamešs, bet otros vārtus liepājnieki guva tikai 72.minūtē, kad precīzs bija Valērijs Afanasjevs. Cīņas 83.minūtē Genādijs Soloņicins realizēja 11 metru soda sitienu un panāca 3:0, bet punktu mačam pielika azerbaidžāņu izcelsmes liepājnieku spēlētājs Vugars Askerovs, kurš ar precīzu sitienu izcēlās četras minūtes pirms pamatlaika beigām.

Kopš 73.minūtes "La Fiorita" komanda spēlēja mazākumā, jo par otro brīdinājumu spēlē no laukuma tika noraidīts Marko Belloki.

Šo komandu pirmajā mačā Montedžardīno liepājnieki uzvarēja ar 2:0, līdz ar to divu spēļu summā "Liepājas metalurgs" bija pārāks ar rezultātu 6:0.

Liepājas un Daugavpils klubi Latvijas virslīgas čempionātu pagājušajā sezonā noslēdza attiecīgi otrajā un trešajā vietā. Tikmēr "La Fiorita" futbolisti triumfēja vietējā kausa izcīņas turnīrā, bet "Sūduva" Lietuvas čempionātu noslēdza kopvērtējuma trešajā vietā.

"Liepājas metalurgs" otrajā kvalifikācijas kārtā tiksies ar Polijas klubu Varšavas "Legia".

Savukārt "Sūduva" futbolistiem otrajā kvalifikācijas kārtā pretiniekos būs Serbijas komanda Novisadas "Vojvodina", kas turnīrā iesaistīsies tieši no otrās kārtas.

Kā ziņots, pagājušās sezonas Latvijas kausa ieguvēji "Skonto" Eiropas līgas turnīrā iesaistīsies no otrās kvalifikācijas kārtas, kurā spēkosies ar Horvātijas komandu Splitas "Hajduk".

Otrās kvalifikācijas kārtas cīņas tiks izspēlētas 19. un 26.jūlijā. Trešajā kārtā iekļūs uzvarētāji divu spēļu summā.

Turnīra trešās kvalifikācijas kārtas uzvarētāji iekļūs "play-off" kārtā, kuras spēcīgākās vienības nodrošinās sev vietu Eiropas līgas grupu turnīrā.
_______________________

...

2012 Lie 13 11:34

"Sūduva" Latvijoje eliminavo varžovą

Brazilo smūgiai vedė „Sūduvą" pirmyn

Kaip rašo oficiali „Sūduvos" svetainė, Marijampolės ekipa antrąsias rungtynes su „Daugava" pradėjo su keletu pasikeitimų startinėje sudėtyje. Negalėjo žaisti sergantis Valdemaras Borovskis, o apšilimo metu traumą patyrę Nerijus Radžius. Juos pakeitė saugas Karolis Chvedukas ir jaunasis Gytis Urba. Į startinę sudėtį sugrįžo saugas Marius Šoblinskas, o puolime vietoje Povilo Lukšio mačą nuo pradžių pradėjo Ričardas Beniušis.

Pirmosiose naujo trenerio Dariaus Gvildžio rungtynėse marijampoliečiai nuo pat rungtynių pradžios spaudė savo priešininkus ir kūrė vieną progą po kitos jau pirmosiomis minutėmis, tačiau varžovus gelbėjo vartininkas Kaspars Ikstens. Vis dėlto 8 min. jis ne itin sėkmingai atrėmė Rafaelio Ledesma baudos smūgį ir pirmasis prie atmušto kamuolio suskubęs Marius Šoblinskas išvedė „Sūduvą" į priekį.

Antrąjį įvartį „Sūduva" įmušė prieš pat pertrauką. Tado Eliošiaus smūgiuotą kamuolį ant linijos atrėmė vartininkas, bet smūgiu per save į vartus iš arti įmušė R.Ledesma - 2:0. Tačiau antrojo kėlinio pradžioje „Sūduva" per kelias minutes iššvaistė savo pranašumą. Po baudos smūgio ir perdavimo į baudos aikštelę smūgiu galva įmušė Stanley Ibe. Netrukus po perdavimo iš krašto ir sumaišties baudos aikštelėje jis dar kartą sugebėjo pasiųsti kamuolį į tinklą.

Vis tik lemiamą žodį tarė R.Ledesma. 84 min. brazilas baudos smūgiu užsuko kamuolį į viršutinį varžovų vartų kampą. Dvikovos pabaigoje „Sūduvai" dar teko atlaikyti varžovų šturmą ir smūgį į virpstą, tačiau rezultatas nepasikeitė. Po nesėkmės 0:1 namuose pergalė 3:2 išvykoje atvėrė „Sūduvai" duris į antrą varžybų etapą.

Rungtynių statistika

Daugpilio „Daugava" stadionas,
Teisėjas - Stephan Klossne (Šveicarija)
Daugpilio "Daugava" - Marijampolės "Sūduva 2:3 (0:2)
(pirmos rungtynės 1:0, bendras rezultatas 3:3)
Įvarčiai: 52 ir 54 min. Stanley Ibe ("Daugava"); 7 min. Marius Šoblinskas, 45+1 ir 84 min. Rafael Ledesma ("Sūduva").
Įspėti: 57 min. Mihails Zizilevs ("Daugava"); 30 min. Marius Šoblinskas, 67 min. Gytis Urba, 74 min. Karolis Chvedukas, 81 min. Ričardas Beniušis, 84 min. Rafael Ledesma ("Sūduva").

"Sūduva": Pavel Davidovs; Vaidas Slavickas, Serhiy Loginov, Gytis Urba (78 min. Povilas Lukšys), Povilas Leimonas; Tadas Eliošius (83 min. Armandas Breivė), Karolis Chvedukas, Andrius Urbšys, Marius Šoblinskas; Rafael Ledesma (90+1 min. Vytautas Lasevičius), Ričardas Beniušis. Atsarginiai: Džiugas Bartkus, Povilas Kiselevskis, Vilmantas Bagdanavičius.