bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11249
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Futbolo suvažiavimas kovo 5 d.

2010 Vas 19 14:48

Gerbiami futbolo bendruomenės nariai,

Kviečiu visus neabejingus futbolui, sportui, vaikų užimtumui aktyviai dalyvauti kuriant Lietuvos futbolo strategiją 2010 – 2020 m.
Dėkoju visiems, kurie jau pareiškė savo nuomonę apie esamą Lietuvos futbolo situaciją ir pateikė pasiūlymus prioritetinėms veiklos kryptims (tyrimas atliktas 2009 m. rugsėjį).
Šiandien laukiame Jūsų pagalbos formuojant konkrečius tikslus bei uždavinius, kurie mūsų laukia artimiausiu metu.
Kviečiu Jus į futbolo suvažiavimą, vyksiantį kovo 5 d., penktadienį, Nacionalinėje futbolo akademijoje (Aušros 40 D, Kaunas).
Suvažiavimo metu pristatysime Jūsų teiktus pasiūlymus, preliminarias Lietuvos futbolo strategines kryptis, o darbo grupėse visi kartu braižysime kelius kaip futbolą padaryti populiariausia sporto ir laisvalaikio forma Lietuvoje.
LFF vardu kreipiuosi į Jus prašydamas informuoti savo bendruomenę, kolegas, draugus apie rengiamą konferenciją. Konferencijoje gali dalyvauti ir keli Jūsų organizacjos atstovai. Užpildykite specialią registracijos formą (pridedame) ir atsiųskite ją el.paštu [email protected] iki vasario 25 d., ketvirtadienio. Suvažiavimo dalyvių skaičius ribotas. Užsiregistravusiems suvažiavimo dalyviams išsiųsime papildomą medžiagą, bei patvirtinsime Jūsų sėkmingą registraciją.
Iškilus klausimams, prašome kreiptis telefonu 868223400.
Tikiuosi Jūsų visų aktyvaus dalyvavimo kuriant Lietuvos futbolo ateitį!

Liutauras Varanavičius
Lietuvos futbolo federacijos prezidentas

----------------------------------

P.S. Jei kam reikia registracijos formos, kreipkitės į mane tiesiogiai, atsiųsdami žinutę.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11249
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Futbolo suvažiavimas kovo 5 d.

2010 Kov 03 15:40

Lietuvos futbolo bendruomenė renkasi Kaune aptarti ateities planų
2010-03-03 14:14
http://www.lff.lt/news.php?news_id=7484

Lietuvos futbolo federacija kviečia šalies futbolo ir sporto bendruomenę į suvažiavimą, kuris vyks šį penktadienį, kovo 5 d., Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune.

Lietuvos futbolo apskričių federacijų bei klubų, sporto asociacijų atstovai, treneriai, teisėjai, sporto ir vidurinių mokyklų mokytojai, sirgaliai, sporto žurnalistai, savivaldos ir valstybinių įstaigų atstovai – visi, neabejingi futbolui, sportui, vaikų užimtumui renkasi į Kauną bendrai diskusijai dėl Lietuvos futbolo strategijos 2010 – 2020 m.

Futbolo bendruomenė jau turėjo galimybę pareikšti savo nuomonę apie dabartinę futbolo situaciją Lietuvoje rudenį vykusioje apklausoje išsakę savo pastabas ir pasiūlymus.

Remiantis išsakytomis mintimis buvo išskirtos keturios pagrindinės futbolo vystymo kryptys: masiškumo ir profesionalumo didinimas, futbolo kultūros ugdymas bei infrastruktūros plėtra.

Šį penktadienį futbolo bendruomenė sieks suformuoti konkrečius tikslus bei uždavinius, kurie leistų pasiekti pagrindinį tikslą – iki 2020 metų futbolą įtvirtinti kaip populiariausią sporto šaką Lietuvoje.

Visą suvažiavimo dieną truksiančiose diskusijose ir darbo grupėse išanalizuoti projektai bei pasiūlymai guls į bendrą Lietuvos futbolo strategiją 2010 – 2020 m. Planuojama, kad šalies futbolo entuziastų nubraižyta šios sporto šakos ateities vizija su konkrečiais tikslais ir uždaviniais bus patvirtinta šių metų gegužę vyksiančioje Lietuvos futbolo federacijos kasmetinėje konferencijoje.

Taip pat pridedame suvažiavimo programą, rudenį atlikto tyrimo rezultatus ir būsimos Lietuvos futbolo strategijos 2010-2020 m. gaires.

2010 m. kovo mėn 5 d. Futbolo suvažiavimo programa (http://www.lff.lt/docs/2010-03-05%20Fut ... ograma.pdf)

Lietuvos futbolo įvaizdžio ir esamos situacijos tyrimas (2009 m. rugpjūtis-rugsėjis). Rezultatų apžvalga ir išvados (http://www.lff.lt/docs/Isorinio%20tyrim ... sejis).pdf)

Lietuvos futbolo vizija ir strateginės kryptys 2010-2020 m. (http://www.lff.lt/docs/LFF%20strategija ... olonos.pdf)

slasher
Pranešimai: 5333
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: Futbolo suvažiavimas kovo 5 d.

2010 Kov 06 09:36

gal kas buvo ir girdėjo kokių priemonių bus imtasi 5000 žiūrovų vidurkiui pasiekt Alygoj ir 30 profesionalių klubų sukūrimui? Visos kitos ten dėstomos problemos po teisybei nelabai aktualios.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11249
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Futbolo suvažiavimas kovo 5 d.

2010 Kov 08 12:21

Kaune diskutavusi futbolo bendruomenė sutarė siekti vieno tikslo
2010-03-06 18:23
http://www.lff.lt/news.php?news_id=7495

Žengtas dar vienas svarbus žingsnis kuriant Lietuvos futbolo strategiją 2010-2020 metams. Kovo 5 dieną Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune įvyko šalies futbolo bendruomenės suvažiavimas.

Į suvažiavimą buvo pakviesti įvairiausių sričių futbolo specialistai. Jie pasidalino į keturias darbo grupes ir diskutavo pagal išskirtas keturias futbolo vystymo kryptis - masiškumo ir profesionalumo didinimą, futbolo kultūros ugdymą bei infrastruktūros plėtrą. Visų pateikti pasiūlymai padės suformuoti Lietuvos futbolo strategiją.

„Suvažiavime dalyvavo labai plati auditorija - ta bendruomenės dalis, kuriai tikrai rūpi Lietuvos futbolo ateitis. Išgirdome labai daug minčių ir idėjų, vyko karštos diskusijos. Džiugu, kad daugeliui mūsų iškeltų futbolo vystymo krypčių buvo pritarta, jos pasipildė svarbiomis detalėmis, specifinėmis problemomis. Tačiau vis dėlto visi sutarėme dėl pagrindinio tikslo – siekti, kad futbolas įsitvirtintų kaip populiariausia sporto šaka“, - teigė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Liutauras Varanavičius.

Išsakytos mintys ir pasiūlymai guls į vieną bendrą dokumentą – Lietuvos futbolo strategiją 2010-2020 metams. „Ją planuojame pasitvirtinti gegužę vyksiančioje LFF Konferencijoje. Vėliau šios strategijos pagrindu dalinsimės užduotis ir visi bendrai dirbsime. Pagrindinis tikslas – gerokai kilstelti futbolo lygį Lietuvoje, siekti profesionalumo ir skatinti masiškumą, sutvarkyti infrastruktūrą ir kelti futbolo kultūros lygį“, - sakė LFF vadovas.

Tinklapiui LFF.lt savo mintimis apie suvažiavimą pasidalijo ir suvažiavimo dalyviai.

Ingvaras Butautas (Lietuvos futbolo sirgalių atstovas):
„Dar prieš šį suvažiavimą aktyviausiems aistruoliams buvo pasiūlyta įgyvendinti senai brandintą idėją ir burtis į organizuotą Lietuvos rinktinės fanų grupę. Malonu, kad Lietuvos futbolo federacija skatina šio projekto savarankiškumą ir žada visokeriopą paramą. Tikiuosi, kad susikūrus tokiai grupei entuziastų atsirastų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, kur gyvena nemažai mūsų tautiečių.

Kalbant apie futbolo kultūros ugdymą visi sutiko, kad to pagrindas yra tradicijos. Apmaudu, kad Lietuvoje jų mažai, nes netrūksta vienadienių futbolo klubų. Be to, tik maža visų klubų dalis rimtai stengiasi pritraukti žiūrovus į stadionus arba tikisi greitų rezultatų. Tačiau sukurti tradicijoms gali prireikti dešimtmečių.“

Darius Butkus (Panevėžio futbolo akademijos direktorius):
„Labai gerai, kad toks suvažiavimas įvyko. Tikiuosi, kad tai padės futbolui pajudėti į priekį. Nusprendėme kuria linkme ir kokiais žingsniais tai darysime. Manau, kad tokių suvažiavimų ateityje reikėtų ir daugiau – vis dėlto reikės nuolat aptarti įvairius klausimus, įvertinti atliktus darbus ir esamą progresą. Šiandien išgirdau ar prisiminiau tam tikrų idėjų, kurias galbūt bandysiu pritaikyti ir savo veikloje. Bet manau nėra kur skubėti, reikia viską gerai apgalvoti.“

Žydrūnas Grudzinskas (Vilniaus vaikų futbolo akademijos „Žalgirietis“ treneris):
„Šis suvažiavimas buvo naudingas visiems atvykusiems. Smagu, kad LFF yra aktyvi ir stengiasi pakeisti Lietuvos futbolo padėtį. Keliami tikslai ir uždaviniai yra įgyvendinami. Sužinojau, kad labai arti tikslo yra papildomo ugdymo krepšelių, jų judėjimo paskui vaikus idėjos įgyvendinimas. Tai palengvins privačių futbolo struktūrų darbą ir padės sukurti didesnę konkurenciją, nes, mano nuomone, biudžetinės sporto mokyklos buvo užmigusios ant laurų. Visa tai bus tik į naudą vaikų futbolui.

Taip pat paminėčiau buvusią diskusiją apie futbolo klubų pasyvumą kuriant bendrą futbolo produktą. Man tai aktualu, nes kai dirbau „Futbolas LT“ laidos prodiuseriu, gauti vaizdo informaciją iš klubų buvo tikrai sunku. Viliuosi, kad klubai vis labiau rodys iniciatyvą ir futbolo visuomenė turės daugiau galimybių žinoti apie įvykius šalies čempionatuose.“

Nerijus Kesminas (Sporto žurnalistas, komentatorius):
„Federacijos iniciatyva yra iš tiesų sveikintina. Kuo daugiau kalbame, tuo daugiau suprantame, ko iš tiesų mums trūksta, ko reikia. Tai vertinga informacija iš pirmų lūpų. Kiekvienas turime kažką įdomaus ir naudingo, vertingo.
Dalyvavau diskusijos grupėje apie futbolo kultūrą. Labai gaila, kad Lietuvoje to neturime. Tačiau turime ją pradėti kurti. Pavyzdžiui, Anglijoje šeimos žiūri rungtynes ir sau pačios sukuria šventę, nepriklausomai nuo rezultato. Mūsų šalyje klubų kultūrą turėtų kurti klubai. Kol kas to neturime, nes klubai egzistuoja trumpą laiką, neturi gilių tradicijų ir fanų kultūros. Klubai turėtų skatinti vaikų susidomėjimą.“

Viačislavas Novikovas (Kauno „LKKA ir Teledemos“ vyriausiasis treneris):
„Džiugu, kad šiandien diskusijoje išgirdome nemažai įdomių minčių, perspektyvių idėjų ir svajonių. Žmogui reikia svajoti, nes kitaip jis degraduoja. Reikia turėti užsibrėžtą tikslą ir jo siekti. Gerai, kad buvo įvairių sričių atstovų – ne vien profesionalų, bet ir mėgėjų. Jie įnešė įvairovės į diskusijas. Dalyvavau grupėje apie profesionalumo didinimą, kur išgirdau minčių apie profesionalaus klubų kūrimą, jų struktūrą. LFF nustatytos gairės įpareigoja klubus galvoti apie ateitį. Tai aktualu ir mūsų klubui, kuris yra dar jaunas ir tik formuojasi.“

Kęstutis Paknys (Vilniaus futbolo mokyklos direktorius):
„Tokio pobūdžio susitikimai yra labai reikalingi. Diskusijos visais nagrinėtais klausimais yra labai vertingos. Pats akcentuočiau masinį futbolą ir futbolo kultūrą. Norėtųsi, kad futbolo žmonių susitikimai būtų organizuojami kur kas dažniau. Susitinkame ir nuolatos bendraujame su savo srities specialistais, futbolo mokyklų darbuotojais, treneriais. Tačiau susitikimas su platesnio rato žmonėmis atneša kur kas daugiau naudos. Dirbdami kartu, diskutuodami, tardamiesi, išsakydami savo nuomones ir pasiūlymus kartu turime kurti sporto bazes, spręsti problemas, susijusias su vaikų treniravimu ir ugdymu.“

Jonas Stažys (Tauragės futbolo treneris):
"Jau daugelį metų esu futbole, tačiau pirmą kartą dalyvavau tokiame susitikime, kuris paliko didelį įspūdį. Viskas buvo išdėstyta konkrečiais pavyzdžiais ir skaičiais. Dešimtmečiui kuriama strategija privalo turėti konkrečius tikslus. Tikiu,kad visi klausimai yra išsprendžiami. Turime dirbti visi - tai nėra vien LFF, atskiro klubo ar prezidento darbas. Tai mūsų visų pareiga".

Vilma Venslovaitienė (VMFD “Žalgiris” direktorė):
“Tai labai sveikintina iniciatyva. Tik tokiu būdu galima išjudinti sustabarėjusią futbolo visuomenę ir pakeisti situaciją Lietuvos futbole. Šiandien diskutavome, jog visų pirma reikia pradėti Lietuvoje kurti tikrus futbolo klubus. Tokius, kurie yra neatsiejama bendruomenės dalis ir jo valdyme dalyvauja ne vienas žmogus. Siūlyčiau šiuo klausimu perimti Vokietijos modelį. Taip pat labai svarbu, kad klubo vadovai būtų atestuojami. Ne kiekvienas vadybininkas gali užsiimti šia specifine veikla. Svarbi futbolo sistemos dalis yra ir treneriai - ypač jaunimo ir vaikų. Jie visi turi būti pedagogai, gerai išmanyti tiek psichologiją, tiek fiziologiją.

Kad visos šios idėjos būtų įgyvendintos, būtinas tęstinumas. Tikiuosi, jog viskas nepasibaigs tik šiuo suvažiavimu. Reikia sudėlioti aiškų veiksmų planą, suburti iniciatyvines grupes, paskirti atsakingus asmenis, kurie užsiimtų visų šių tikslų įgyvendinimu. Tikiu, jog tai įmanoma, tik reikia kryptingai dirbti“.

Giedrius Vitkus (Marijampolės futbolo centro direktorius):
„Manau, kad tokie susitikimai yra labai reikalingi ne tik futbolo visuomenei. Siekiame vieno tikslo - futbolo lygio pakilimo mūsų šalyje. Visi Lietuvos miestai, užmiesčiai, visi kūno kultūros mokytojai, treneriai, net ir tėvai turėtų dirbti su jaunąja karta. Reikia skatinti ją sportuoti, o vėliau specializuoti, nukreipti į vieną ar kitą sporto šaką pagal gabumus. Esu tikras, kad kiekviena apskritis turėtų turėti po futbolo akademiją, o aukščiausias šių akademijos auklėtinių tikslas turėtų būti patekimas į nacionalines futbolo akademijas. Kuo daugiau visi diskutuosime, tuo daugiau pasieksime.“

slasher
Pranešimai: 5333
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Re: Futbolo suvažiavimas kovo 5 d.

2010 Kov 08 16:19

Tačiau vis dėlto visi sutarėme dėl pagrindinio tikslo – siekti, kad futbolas įsitvirtintų kaip populiariausia sporto šaka
Pagrindinis tikslas – gerokai kilstelti futbolo lygį Lietuvoje, siekti profesionalumo ir skatinti masiškumą, sutvarkyti infrastruktūrą ir kelti futbolo kultūros lygį
per dvidešimt metų pagaliau sukurti skambūs tikslai. Po dvidešimt metų vėl bus sušaukta kokia konferencija ir bus patvirtinta tų tikslų įgyvendinimo strategija ir planas. O kada juos įgyvendins tai jau man bus #$!%&*@!....

Grįžti į