bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11216
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Geriausių rinkimai

2010 Lap 23 09:22

D.Šernas: “Žvaigžde nesijaučiu”
2010 lapkričio mėn. 23 d. 08:44:46
Arūnas ABROMAITIS, [email protected]
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/s ... esijauciu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Geriausiu šių metų Lietuvos futbolininku išrinktas Darvydas Šernas - kuklus vaikinas. Titulas jam buvo didelė staigmena. Pasak D.Šerno, pergalę rinkimuose nulėmė Lietuvos rinktinėje pelnyti įvarčiai.

Metų laureatai buvo paskelbti Trakuose vykusioje Lietuvos futbolo sezono uždarymo šventėje. Geriausio šalies futbolininko rinkimai vyko 46-ą kartą, juose dalyvavo šios sporto šakos specialistai ir aistruoliai. Būtent paprastų gerbėjų balsai nulėmė, jog pirmąją vietą užėmė Lodzės klubui “Widzew” atstovaujantis puolėjas D.Šernas. Pernai rinkimuose jis buvo tik šeštas. Šis sezonas 26 metų futbolininkui buvo įspūdingas. Puikus D.Šerno žaidimas padėjo “Widzew” patekti į Lenkijos aukščiausiąją lygą. Joje puolėjas jau pelnė šešis įvarčius ir dalijasi 4-7 vietas rezultatyviausių žaidėjų sąraše. Sezoną vainikavo taiklūs smūgiai į Čekijos ir Ispanijos vartus 2012 m. Europos čempionato atrankos varžybose.

Tapo puolėju

- Rinkimų rezultatai buvo labai netikėti? - paklausėme D.Šerno.
- Tai buvo tikrai didelė staigmena. Pats sužinojau, kai paskambino draugai ir pradėjo sveikinti. Žinojau, kad vyksta geriausio futbolininko rinkimai, bet nenutuokiau, ar esu tarp pagrindinių pretendentų. Nesitikėjau laimėti. Aš geriausiu būčiau išrinkęs Deividą Šemberą. Jis daug metų žaidžia aukštu lygiu, UEFA Čempionų lygoje. Ir už rinktinę visada gerai žaidžia. Be to, šiemet labai gerai atrodė Žydrūnas Karčemarskas.

- Turbūt daugiausia jūsų pergalę rinkimuose lėmė įvarčiai į Čekijos ir Ispanijos rinktinių vartus?
- Manau, kad taip. Tikriausiai dėl šių įvarčių futbolo gerbėjai už mane ir balsavo. Šis sezonas tikrai pats geriausias mano karjeroje. Tačiau apie tokius laimėjimus niekada negalvoju. Juk futbolą žaidžia 11 žaidėjų. Visada svajoju apie komandinius laimėjimus - kad rinktinė patektų į Europos čempionatą ar klubas laimėtų Lenkijos pirmenybes. Tikslai yra tokie, o ne asmeniniai.

- Kas lėmė tokią jūsų pažangą? Subrendote kaip žaidėjas ar įtakos turėjo tai, kad iš krašto saugo tapote puolėju?
- Tikriausiai pasikeitusi pozicija. Žaisdamas puolėju labiau atsiskleidžiau. Aišku, ir metai daro savo. Man jau ne 18 metų, subrendau kaip žaidėjas. Visgi daugiausia lėmė pozicijos pasikeitimas. Žaisdamas krašto saugu tiek įvarčių niekada neįmuši. Puolėjo pozicija man patinka. Jei sekasi, reikia kuo ilgiau išbūti tokios formos ir viskas bus gerai.

Nori į Vokietiją

- Daug sveikinimų sulaukėte?
- Kol kas daugiausia sveikino futbolininkai. Aišku, pasveikino ir šeimos nariai, draugė. “Widzew” žaidėjai dar tikriausiai nieko nežino apie mano laimėjimą, nes vakar buvo laisva diena. Turbūt teks atlaikyti dar vieną sveikinimų bangą.

- Esate rezultatyviausias “Widzew” futbolininkas. Ar Lodzėje jaučiatės žvaigžde?
- Ne, kokia gi aš žvaigždė. Pas mus komandoje jokių žvaigždžių nėra, tik geras kolektyvas. Ekipa dabar užima 14-ąją vietą. Apie kokias žvaigždes galima kalbėti? Labai džiugu, kai ką nors laimi ar muši įvarčius, bet dabar reikia galvoti, kaip komandai pakilti kuo aukščiau. Čempionato pradžia mums buvo nebloga, parinkome taškų. Paskui komanda kažkodėl “sėdo”. Jau keletą rungtynių nerodėme gero futbolo. Tačiau visi stengiasi, daro ką gali. Neseniai pasikeitė treneris. Viskas turėtų būti gerai.

- Nesijaučiate išaugęs “Widzew” marškinėlių?
- Turiu pusantrų metų kontraktą. Artėja žiemos perėjimų langas, bus matyti. Žiemą permainos yra įmanomos. Dabar kalbų daug, bet konkretumo nėra. Kol konkrečių pasiūlymų ant stalo neturiu, sunku ką nors kalbėti.

- Šis prizas dar labiau pakels jūsų akcijas?
- Turbūt.

- Kurioje šalyje labiausiai norėtumėte atsidurti?
- Svajoti galima daug. Tačiau taip galima ir prisisvajoti. Šiaip žaisti Vokietijoje būtų fantastika. Tai tikra futbolo šalis. Būtų didelis žingsnis į priekį, jei ten atsidurčiau.

Raimondas Žutautas - Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiasis treneris: Manau, kad šis apdovanojimas Darvydui suteikiamas avansu, tarsi paskatinimas nesustoti, tobulėti ir gerinti savo žaidimą. Jis puikiai atsiskleidė per paskutinį pusmetį - sėkmingai rungtyniavo savo klube, pelnė įvarčius Lenkijos čempionate, pasižymėjo ir žaisdamas rinktinėje.

1. Darvydas Šernas, 2. Žydrūnas Karčemarskas, 3. Marius Stankevičius

Donatas Vencevičius - Lietuvos nacionalinės rinktinės trenerio asistentas: Šiais metais buvo labai sunku išrinkti geriausią futbolininką. Pasirinkau Ž.Karčemarską, bet prizo vertas ir D.Šernas, ir tas pats D.Šemberas, kurio žaidimas gal ne toks efektingas, bet labai naudingas komandai. Vis dėlto Darvydas buvo labiausiai pastebimas, ryškiausias šio sezono futbolininkas.

1. Žydrūnas Karčemarskas, 2. Darvydas Šernas, 3. Deividas Šemberas

Arminas Narbekovas - Lietuvos nacionalinės rinktinės trenerio asistentas: D.Šernas viską pasiekė savo juodu darbu. Gana neblogame Lietuvos rinktinės žaidimo kontekste jis išsiskyrė savo aštriu ir, svarbiausia, rezultatyviu žaidimu. Per kelerius paskutinius metus jis ryškiai patobulėjo, ir jei nesustos, tai jo laukia šviesi ateitis.

1. Darvydas Šernas, 2. Žydrūnas Karčemarskas, 3. Deividas Šemberas

Geriausi Lietuvos futbolininkai (nuo 2000 m.)
2000 m. Edgaras Jankauskas
2001 m. Edgaras Jankauskas
2002 m. Raimondas Žutautas
2003 m. Robertas Poškus
2004 m. Edgaras Jankauskas
2005 m. Deividas Šemberas
2006 m. Tomas Danilevičius
2007 m. Tomas Danilevičius
2008 m. Marius Stankevičius
2009 m. Marius Stankevičius
2010 m. Darvydas Šernas

Geriausias 2010 m. Lietuvos futbolininkas:
1. Darvydas Šernas 821 tšk.
2. Deividas Šemberas 671 tšk.
3. Marius Stankevičius 602 tšk.

Grįžti į