bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11747
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: įvairūs

2010 Gru 23 09:03

G.Staučė trenerio karjerą tęs Sočio klube
http://www.futbolas.lt/naujiena/gintara ... ocio-klube" onclick="window.open(this.href);return false;
2010 gruodžio mėn. 22 d. 11:48

Vienas geriausių visų laikų Lietuvos vartininkų Gintaras Staučė toliau tęsia trenerio karjerą. Lietuvis pasirašė sutartį su Sočio „Žemčiūžina-Soči“ ekipa, rungtyniaujančia Rusijos pirmojoje lygoje. Naujame klube 40-etis G.Staučė dirbs vartininkų treneriu. 61 susitikimą Lietuvos rinktinės sudėtyje sužaidęs G. Staučė tokias pačias pareigas yra ėjęs „Jurmalos“ (Latvija) bei Maskvos „Spartak“ (Rusija) ekipose. Praėjusį sezoną „Žemčiūžina-Soči“ Rusijos pirmoje lygoje užėmė 8-ąją vietą.

...

Re: Straipsniai užsienio kalbomis

2014 Rgp 18 15:25

Interviu su legendiniu Lietuvos vartininku, dabartiniu Maskvos „Dinamo“ treneriu Gintaru

http://futboloekspertas.lt/video/interv ... ru-stauce/" onclick="window.open(this.href);return false;

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Gintaras Staučė

2016 Lie 20 15:49

Rusijos rinktinė turi naują strategą, į trenerių štabą greičiausiai bus kviečiamas ir Gintaras Staučė
http://www.15min.lt/sportas/naujiena/fu ... -24-658019" onclick="window.open(this.href);return false;

Rusijos futbolo sąjunga apsisprendė. Naujuoju nacionalinės rinktinės vyriausiuoju treneriu paskirtas Stanislavas Čerčesovas. Jis šiame poste pakeis po nesėkmingai susiklosčiusio Europos čempionato postą palikusį Leonidą Sluckį.

Praėjusį sezoną S.Čerčesovas dirbo Lenkijoje ir treniravo Varšuvos „Legia“ ekipą. Jo asistentu Lenkijoje buvo ilgametis Lietuvos rinktinės vartininkas Gintaras Staučė. Neatmetama galimybė, kad savo asistentu gerą bičiulį S.Čerčesovas norės matyti ir Rusijos rinktinėje. Abu vartininkai petys petin dirba nuo 2007-ųjų, kai S.Čerčesovas treniravo Maskvos „Spartak“. Vėliau jis G.Staučę kvietėsi į Sočio „Žemčužiną“, Grozno „Terek“, Permės „Amkar“, Maskvos „Dinamo“ ir „Legia“ klubus.

Makenzis
Pranešimai: 7345
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Gintaras Staučė

2016 Rgp 11 15:27

Rusijos rinktinės vartininkų treneriu paskirtas G.Staučė
http://www.futbolas.lt/lt/naujiena/rusi ... as-gstauce" onclick="window.open(this.href);return false;

Po nesėkmingai Rusijai susiklosčiusio Europos futbolo čempionato, šioje rinktinėje pasikeitė treneriai. Vyriausiuoju treneriu paskirtas Stanislavas Čerčesovas, jo asistentai: Gintaras Staučė, Miroslavas Romaščenko ir Vladimiras Panikovas.

Rusijos spauda skelbia, kad treneriams skirtas 2,4 milijonų dolerių metinis biudžetas.

Konkreti užduotis kol kas nepaskelbta, tačiau neabejojama, kad iš naujųjų trenerių bus laukiama pačių aukščiausių rezultatų.

Priminsime, kad G.Staučę savo štabe norėjo matyti ir Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, tačiau šio specialisto kandidatūra buvo atmesta.

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Gintaras Staučė

2020 Lap 22 18:08

Gintaro Staučės triukai ir pamokos Rusijos rinktinėje: „Jis lietuvis ir tuo viskas pasakyta“
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-1410146

Rusijos futbolo rinktinės treneris ir puolėjas pažėrė komplimentų šios šalies nacionalinės komandos vartininkų treneriu dirbančiam Gintarui Staučei. O lietuvis papasakojo, kaip prisidėjo prie Rusijos rinktinės pergalės, nutikusios per 2018 metų pasaulio čempionato dvikovą su Ispanija.

Rusijos sporto kanalas „Mač TV“ parengė reportažą programai „Trenerių štabas“.

Trečiadienį joje buvo kalbama apie Rusijos futbolo rinktinėje dirbantį Gintarą Staučę.

Iš Alytaus kilęs 50-metis lietuvis didžiąją karjeros dalį pats gynė vartus, ilgiausiai Maskvos „Spartak“, „Duisburg“ klubuose, o taip pat Turkijos, Graikijos ir Latvijos komandose.

Baigęs futbolininko karjerą G.Staučė jau daugiau nei dešimtmetį talkina treneriui Stanislavui Čerčesovui – iš pradžių Rusijos ir Lenkijos klubuose, o nuo 2016 metų – Rusijos rinktinėje.

„Pastarąjį kartą pats stovėjau vartuose 2009 metais „Spartak“ klube. Paskui nusprendžiau nebeskaudinti savo vartininkų, nes visad juos įveikdavau. Todėl nusprendžiau užsiimti tik trenerio veikla, – šypsojosi lietuvis. – Nebaru vaikinų per treniruotes. Tam nėra tikslo. Už ką juos barti? Jiems reikia patarti. Toks mano darbas. Jei padaroma vis ta pati klaida, ją reikia taisyti, o ne barti. Reikia paaiškinti. Jei vartininkas talentingas, bet nedisciplinuotas, tai jį pamokysiu, paaiškinsiu ir parodysiu savo pavyzdžiu.“

G.Staučė daug dėmesio sulaukė Rusijoje per 2018 metų pasaulio čempionatą, kai turnyro šeimininkai aštuntfinalyje eliminavo ispanus po 11 metrų baudinių serijos, per kurią sėkmingai pasirodė G.Staučės paruoštas Igoris Akinfejevas.

„Ar kalbėjau su Akinfejevu prieš baudinių seriją su Ispanija? Visada kalbuosi su vartininkais. Kai sužinojome, kad žaisime su ispanais, peržiūrėjau visų jų sudėtį. Peržiūrėjau kiekvieną žaidėją, ar jis muša 11 metrų baudinius, ar ne. Suskaičiavau apie 12 žaidėjų. Su Igoriu susėdome, o aš jam sudariau sąrašą, kur kuris smūgiuoja. Tada paruošiau jį rungtynėms.

Prieš 11 metrų baudinių seriją aš paklausiau jo, ar jis pasiims tą sąrašą. Jis atsakė: „Tu man rodysi“. Kai žaidėjas prieis prie kamuolio, parodyk, į kurį kampą muš. Viskas bus gerai.“

Visi stovėjome išsirikiavę prie vidurio linijos. Nuo Čerčesovo gavau per pakaušį, nes ne taip laikiau rankas. Aš atsakiau, kad turiu parodyti Igoriui, kur muš varžovas.

Kiek buvai teisus? Ką ištraukėme, taip ir buvo. Štai per mačą su Kroatija buvo apmaudžiau. Kai smūgiavo Brozovičius, jis taikė į sau įprastą kampą, tik tąkart pataikė aukščiau. Modričius pataikė ten pat, bet kamuolys nepaklausė, atsimušė į virpstą, o tada įšoko į vartus.“

Apie 50-metį lietuvį šiltai atsiliepė ir Rusijos rinktinės strategas S.Čerčesovas, ir puolėjas Artiomas Dziuba.

„Mes žmonės, kurie pradžiai susirinko dirbti darbų. O paskui tai jau pereina į draugystę, kas irgi yra pliusas. Mano paties vaidmuo darbe su vartininkais? Jei juokais, tai – netrukdyti. Jei rimtai, tai mano darbas nepastebimas, o matomas yra Staučės, – kalbėjo S.Čerčesovas, pats buvęs vartininkas. – Jis yra atsakingas už komandą komandoje, kaip mes sakome.

Jis – lietuvis, o tuo viskas pasakyta. Šiaurietiškas charakteris, tikslo siekiantis, įkvepiantis. Jis žaidė keliose šalyse tarp jų ir Vokietijoje. Gerai kalba turkiškai, vokiškai, angliškai.“

Apie lietuvį palankiai atsiliepė ir Rusijos rinktinės puolėjas Artiomas Dziuba, pats pastaruoju metu išbrauktas iš nacionalinės komandos dėl kilusio masturbacijos skandalo.

„Kai pamatau Gintarą, visada šypsausi, – programai „Trenerių štabas“ sakė A.Dziuba. – Jis pozityvus, visada gali kažką neįprastai atsakyti.

Kartais jam sakau: „Jūs, ką, Gintarai, internetą įsijungėte, ar ką? Visada kažką susigalvoja. Bet jam patinka tai, ką jis daro, o mes stengiamės tai išpildyti gyvenime.“

Tiesa, išpildyti visko, Rusijos rinktinės futbolininkams pavyksta ne visada.

Trečiadienį mače Belgrade su Serbijos rinktine 0:5 sutriuškinti Rusijos futbolininkai baigė Tautų lygos B diviziono 3-iosios grupės varžybas antroje vietoje, praleidę vengrus.

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Gintaras Staučė

2021 Bir 10 20:09

Čerčesovas apie Staučę – mes skirtingo mentaliteto, bet tai ir padeda mums dirbti kartu
https://www.delfi.lt/sportas/futbolas/c ... d=87434921

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Gintaras Staučė

2021 Bir 12 18:57

Penkmetį Rusijos rinktinėje dirbantis Staučė: nesuprantu tų, kurie gali pamiršti gimtąją kalbą
https://www.delfi.lt/sportas/euro-2020/ ... d=87447117

Artėjant Europos futbolo čempionatui „Sport24“ portalas pakalbino pakankamai retai su žurnalistais bendraujantį Rusijos rinktinės vartininkų trenerį Gintarą Staučę.

Išsamiame pokalbyje daug dėmesio skirta rinktinės vartininkų pasirinkimui, jų psichologijai, klaidoms, paliestas buvusio rinktinės vartų sargo Igorio Akinfejevo sprendimas, taip pat ir – paties G. Staučės vaikystė.

Nuo 2016-ųjų Rusijos rinktinėje dirbantis lietuvis šiame Europos čempionate bus tiesiogiai atsakingas už rinktinės vartininkų Antono Šunino, Jurijaus Diupino ir Matvejaus Safonovo žaidimą.

Pokalbio metu G. Staučė atskleidė, jog žavisi Vokietijos vartininkų treniravimo sistema bei bendrauja su „Bundeslygos“ strategais. Anot jo, vokiečiai pasižymi preciziška disciplina, savo arsenale turi rungtynes imituojančių pratimų, kuriuos penktus metus Rusijos rinktinėje dirbantis specialistas pritaiko nacionalinės komandos treniruotėse.

– Jūsų manymu, kokiomis svarbiausiomis savybėmis turi pasižymėti vartų sargas?, – paklausė žurnalistas Aleksandras Muižnekas.
– Sprendimų priėmimas yra pagrindinis vartininko bruožas, vėliau įvardinčiau pozicijos pasirinkimą ir lyderystę gynyboje.

– Kaip analizuojate vartininkų žaidimą, kokias naudojate technologijas sekdami jų statistiką?
– Stebiu vartininkų veiksmus jų aikštelėse, tada analizuoju, kur ir kaip buvo mušami kamuoliai, kaip vartininkai užsiima pozicijas ir smūgių, ir standartinių situacijų metu. Vartininkai gauna vaizdo įrašą su jų žaidimo epizodais, kartu jį analizuojame, aptariame, jog kitą kartą jie dar labiau pasitikėtų savimi.

Apskritai, jei treniruotėse nespręsime situacijų, panašių į rungtynių akimirkas, greitai atsiras problemos žaidžiant. Jei vartų sargas susidurs su situacijomis, kurias jis jau pažįsta, kaip sakoma, kompiuteris veiks teisingai ir jis galės priimti teisingą sprendimą. Visko numatyti neįmanoma, tačiau vartininkas privalo turėti trafaretą.

– Grįžkime į 2007-uosius: kaip rinkote duomenis prieš 14 metų, kai S. Čerčesovo kvietimu atvykote dirbti į „Spartak“?
– Operatorius rungtynes iš kameros įrašydavo į kompaktinį diską. Nebuvo jokios statistikos, jokių skaičių. Pirmą kartą kai prisėdau analizuoti varžovų žaidimą, praleidau penkias su puse valandos, kad pateikčiau bent kelias išvadas tik apie vieną kėlinį. Gerai, kad dabar yra „InStant“ ir „WyScout“.

– Ar gaunate duomenis iš Rusijos „Premier“ klubų, bendraujate su jų vartininkų treneriais?
– Turime grupę vartininkų, kurie yra kandidatai į rinktinę, aš juos atidžiau stebiu. Analizuoju kiekvieną jų mačą, padarau jų rungtynių vaizdo apžvalgą, pirmą rinktinės stovyklos dieną analizuojame teorinę informaciją, vėliau ir praktiškai sprendžiame užduotis.

– Ar darote tarptautinius tyrimus, sekate pasaulines tendencijas? Ar jums svarbu, kaip keičiasi Rusijos lygos vartininkų žaidimas?
– Neatliekame globalaus pobūdžio tyrimų. Jei kalbame apie asmeninį tobulėjimą, bendrauju su kolegomis, daug skaitau. Neseniai skaičiau apie Jurgeną Kloppą, Christophą Daumą, dar viena gera knyga yra apie trenerį, dirbantį su „Schalke“ jaunimu, domiuosi psichologija, smegenų veikla, kognityviniais įgūdžiais. Per metus perskaitau daugiau nei 20 knygų, visos vokiečių kalba.

Tam yra pakankamai laiko, karantino metu kiekvieną kartą po rinktinės stovyklos grįždavau į Lietuvą. Taip pat aš palaikau ryšius su vokiečių treneriais. Du dirba „Leipzig“ klube (vienas atsakingas už visą klubo sistemą), taip pat bendrauju su „Hoffenheim“ ir „Bochum“ specialistais.

– Kuo jums patrauklus vokiečių požiūris į vartininkų treniravimą?
– Savo kruopštumu. Dabar jų treniruotėse daug rungtynių imitacijos, kuo daugiau pratimų, kuriuose vartininkas turi užsiimti poziciją, judėti, keisti savo padėtį, tuo greičiau jis tobulėja.

Kaip buvo anksčiau? Dirbome visai be jokių vartininkų trenerių. Ateidavo trenerio asistentas, prasmūgiuodavo į rankas, pakeldavo kamuolius į baudos aikštelę, kad pakovotume dėl jų, ir viskas. Dabar, pirmiausia, vykdomas darbas ugdant kamuolio valdymo techniką, atliekant konkrečias užduotis treniruotėse, atsižvelgiama į jos pobūdį. Dažniausiai pasitaiko ne technikos, o taktinių klaidų: pozicijos pasirinkimas, laikysena, pirmas žingsnis, rankų padėtis.

– Ar yra galimybė vartininkui prasibrauti į rinktinę, jei jo atstovaujama komanda nepasiekia įspūdingų rezultatų?
– Kai stebiu vartininko žaidimą, svarbu, kad jis išlaikytų stabilumą ir savo lygį. Mes atsižvelgiame į tai, kaip jis reaguoja į savo klaidas ir kaip atrodo gerose rungtynėse. Pasikartosiu, vartininko pozicijoje stabilumas yra labai svarbus. Galite pakeisti aikštės žaidėją, bet jei pradėsite keisti vartininkus, turėsite didelę bėdą. Komandoms, kurios tai daro, retai pavyksta pasiekti norimų rezultatų. Jei vartų sargas pradeda dažnai klysti, reikia nustatyti priežastį.

Vartininkai yra komanda komandoje. Beveik visur jie yra ekipos lyderiai: kažkas kapitonas, kažkas vicekapitonas. Vartininkas turi turėti savo ego ir padėti vienas kitam tobulėti. O būti nepatenkintam tuo, kad kažkas kitas žaidžia rinktinės pagrinde, yra kelias į niekur. Stebime, kaip vartininkai bendrauja tarpusavyje, taip kuriama komanda. Jei tarp vartininkų nėra pasitikėjimo, jei jie vienas kito nemėgsta, nieko gero nebus. Jei tai įvesite į visą kolektyvą, jis subyrės.

– M. Safonovas yra vienas svarbiausių Rusijos futbolo personų kalbant apie vartininkus, jis stabiliai žaidė Čempionų lygoje, o tą jūs vertinate. Kodėl jo rinktinėje nebuvo anksčiau?
– M. Safonovas su jaunimo rinktine kovojo dėl patekimo į finalinį Europos čempionato etapą. Kiek metų rinktinė nepateko į Europos čempionatą? Jam reikėjo praktikos. Paimti tokį žaidėją į rinktinę ir pasodinti jį ant suolo tam, kad jis CV turėtų įrašą apie rinktinę? Kam tai naudinga?

– Prioritetas, įskaitant ir klubinę sistemą, yra pirmoji komanda. Kuo greičiau žaidėjai pateks į pagrindinę komandą, tuo geriau, ar ne?
– Aš galiu pateikti vieną pavyzdį. Po vienų „Bayern“ rungtynių žurnalistas priėjo prie klubo vadovo Uli Hoenesso: „Toni Kroosas sužaidė savo pirmąsias rungtynes ir atliko rezultatyvų perdavimą. Žvaigždė“. U. Hoenessas atsako: „Ei, ar stebėjai rungtynes? Šiandien geriausias buvo gynėjas Lucio (legionierius iš Brazilijos, žaidęs „Bayern“ 2004-2009). Jis neutralizavo varžovų puolėją, sėkmingai griovė varžovų atakas, nutraukdavo jų perdavimus, nepadarė nė vienos klaidos. Suteikite Kroosui galimybę tobulėti“. Kai jie pradeda jus girti, sakyti, kad esate geriausias, dažnai futbolininkai nustoja tobulėti.

– Ar kritika naudingesnė už pagyras?
– Visko turėtų būti su saiku. Negalite tik girti. Net ir geras žaidimas turi trūkumų. Jei buvo kokia klaida, neteisingas sprendimas, turite pasakyti apie tai, tada bus progresas. Būna ir taip, kad paimate žaidėją iš dublerių į pagrindinę komandą, o tada grąžinate atgal, bet jis nebenori ten eiti, jam ten tampa nebeįdomu treniruotis su antrąja komanda. Turite paaiškinti, pateikti argumentus, kodėl priimtas toks sprendimas.

– Koks komandoje trečio vartininko vaidmuo?
– Iš esmės rinktinėje nėra padalijimo į pirmą, antrą ar trečią vartininką. Jau anksčiau kalbėjau apie vartininkų kolektyvo specifiką. Jei iš šalies įvesite nepriimtiną personą, viskas gali subyrėti. Pasaulio čempionate geriausias variantas buvo Akinfejevo, Lunevo ir Gabulovo trijulė. Visi vienas kitam padėjo treniruotėse, prisidėjo prie abipusio tobulėjimo.

– Pamenate 1993/94 metų taurės finalą? Atrėmėte du CSKA baudinius.
– Taip, du iš eilės. Tuomet puolėjai nebuvo tiriami, analizuojami. Žiūrėjai į žaidėjo judesius, mušančią koją.

– Kaip atremti baudinį? Atskleiskite keliais sakiniais.
– Beveik neįmanoma sureaguoti. Nebent tuo atveju, kai smūgis nestiprus ir kamuolys skrieja kažkur šalia. Svarbu stebėti koją, kuria smūgiuojamas kamuolys, bėgimo kampas ir tai, ar žaidėjas prieš pat smūgį sustoja.

– Teigėte, kad pasaulio čempionato baudinių serija su Kroatija jums asmeniškai buvo didelis nusivylimas, kodėl?
– Kroatija baudinių serijoje viską atliko taip, kaip mes ir prognozavome, tačiau rezultatą nulėmė smulkmenos. Po Luka Modričiaus smūgio kamuolys nuo Igorio Akinfejevo rankos pataikė į virpstą ir nuo jo skriejo į vartus, kroatas Marcelo Brozovičius šovė šiek tiek aukščiau nei paprastai. Labai apmaudu. Žaidėme gerai, buvo likęs vos vienas žingsnis iki finalo, tačiau sėkmė nusisuko nuo Rusijos rinktinės. Ji mus lydėjo mače su ispanais, tačiau su kroatais priešingai.

– Kaip tiksliai Igoriui pranešėte, kur kas smūgiuos?
– Kai tik žinojome savo oponentus, paėmėme visą varžovų sudėtį, studijavome kiekvieno žaidėjo smūgiavimą, turėjome visą statistiką. Rungtynių išvakarėse atidžiai su Igoriu analizavome, kas, kur, kaip realizuoja baudinius. Viską surašėme ant popieriaus lapo, žaidėjo vardą ir jo smūgiavimo tendenciją. Prieš baudinių seriją klausiau Igorio, ar jis su savimi paims tuos užrašus. Jis atsakė, jog parodyčiau ranka.

– Kuo ypatingas jums Igoris Akinfejevas?
– Tuo, kad tiek metų iš eilės žaidė Rusijos rinktinėje. Nepaisant traumų, jis sugebėjo išlaikyti savo aukštą lygį, kai kurie karjeras būtų baigę anksčiau. Igoris mylėjo savo darbą, norėjo likti futbole, nenuleido rankų. Sunkiausia tada, kai sunku, o ne tada, kada viskas gerai. Kiek turite išlieti prakaito, investuoti į save, kad grįžtumėte į tas pačias aukštumas! Tai duota ne visiems. Reikalingas geležinis charakteris. Igoris kaip tik tai ir turi.

– Ko reikia, kad Igoris grįžtų į rinktinę?
– Jis jau priėmė sprendimą, kurį mes gerbiame. Tai nuo mūsų nepriklauso.

– Ar buvo prašymų pakeisti nuomonę iš jūsų pusės?
– Kodėl to klausiate?

– Minėjote apie I. Akinfejevo lygį ir stabilumą, ir jis vis dar geriausias šalyje.
– Igoris visiems viską paaiškino (gegužės 9 d. S. Čerčesovas paskambino I. Akinfejevui ir išgirdo, kad futbolininkas nebeatstovaus komandai).

– Trys geriausi pasaulio vartininkai?
– Dabar jų nevardinsiu. Kai žaidžiau savo laiku, man patiko italas Walteris Zenga – dėl technikos, belgas Michelis Preud'homme – dėl ramybės ir danas Peteris Schmeichelis. Žaidžiau prieš jį su „Galatasaray“ ir Lietuvos rinktine.

– Anksčiau minėjote, jog jus ir dar dvi seseris augino mama. Kodėl viena?
– Mano tėvai išsiskyrė, kai man buvo penkeri. Vėliau mes mažai bendravome su tėvu. Mama man kartą prisipažino: „Tu man buvai svarbiausias tikslas“. Mama dirbo 24 valandas per parą, kad mus užaugintų. Matėme, kaip ji stengėsi, stengėmės ir mes. Ir dabar jai padedame. Negalėjau skųstis vaikystėje, nejutau, kad kažko trūktų. Mama išmokė nepasiduoti ir neatskleisti savo silpnybių. Tik neseniai ji man prisipažino: „Galvojau, kai tu užaugsi, bus man lengviau“.

Iš esmės ji man davė daug. Kai man buvo treji metukai, mano motinai siūlė dirbti Padaugės kaime, kur mes ir gyvenome. Tačiau ji dėl vaikų persikėlė į Alytų. Penkerius metus ji turėjo dirbti, kad galėtų stoti į eilę dėl buto. Jei būčiau likęs kaime, vargu, ar būčiau tapęs futbolininku.

– Apie jūsų tvarkingumą sklinda legendos.
– Nuo mažens taip mane mama augino. Tvarka namuose – tvarka ir galvoje. Treneris Lietuvoje taip pat buvo pavyzdys: negalėjai ateiti į treniruotę nešvariais batais. Jis įskiepijo atsakomybę.

– Kada gavote pirmą gerą atlyginimą?
– Turkijoje. Padėjau mamai atlikti remontą. Niekada nesureikšminau pinigų, jų niekada nebuvo per daug, buvau patenkintas tuo, kiek jų turėjau.

– Būdamas 18-os iš Vilniaus patekote į „Spartak“. Kas buvo sunkiausia pakeitus aplinką?
– Nieko aplink nežinojau, rusiškai nemokėjau. Iš bazės kojos nekeldavau. Padėdavo kvietimai į nacionalinę rinktinę. Dvi savaitės su Lietuvos rinktine, tada atgal į Rusiją. Į Lietuvą grįždavau tik žiemos atostogoms. Dabar yra „Skype“, o tuo metu bazėje buvo vienas telefonas, stodavome į eilę, kad galėtume pasikalbėti su artimaisiais. Tų sunkumų pradžioje netrūko.

– Minėjote, kad galvojate lietuviškai. Vis dar?
– Tai mano gimtoji kalba. Nesuprantu, kaip žmogus gali pamiršti gimtąją kalbą arba ja kalbėti su akcentu. Patikėkite, daug sutikau tokių, matyt, taip nori išsiskirti iš aplinkos.

– Iš „Spartak“ persikėlėte į „Galatasaray“, vėl kitas pasaulis?
– Taip, ir kalba nauja. Pradėjau po truputį bendrauti, kalbėti, taip išmokau turkiškai. Sirgaliai skiriasi. Čempionų lygoje laimėjome prieš „Barceloną“, einu namo, po minutės girdžiu kaip už kelių gatvių aidi kažkoks mitingas, gal demonstracija, gal muštynės, galvojau. Pasirodo, kažkaip sirgaliai sužinojo, kur gyvenu, prie namų susirinko 200 fanų, pradėjo skanduoti mano vardą, dainuoti. Bet jei pralaimėsi, galėjo užmėtyti ir akmenimis, kartais mus saugojo policija. Taip pat Stambule buvo užpuolę kitų komandų gerbėjai.

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Gintaras Staučė

2021 Lie 09 16:07

Parodė duris: S. Čerčesovas atleistas iš Rusijos rinktinės trenerio pareigų
https://lrytas.lt/sportas/futbolas/2021 ... -20026914/

Nuo 2016-ųjų Rusijos futbolo rinktinei vadovavęs Stanislavas Čerčesovas liko be darbo. Po nesėkmingo pasirodymo „Euro 2020“ čempionate Rusijos futbolo sąjunga (RSU) su futbolo specialistu nusprendė pasukti skirtingais keliais.

„Rusijos futbolo sąjunga (RFU) nusprendė nutraukti sutartį su treneriu S.Čerčesovu ir jo trenerių štabu. RFS pradės ieškoti naujų kandidatų į šias pareigas“, – rašoma RFU pranešime.

S.Čerčesovas dar turėjo galiojančią sutartį iki 2022-ųjų gruodžio 30 dienos.

„Ačiū visiems, kas gyveno su manimi rinktinėje futbolu. Penkeri metai darbo nacionalinėje ekipoje liks man atmintyje visam gyvenimui“, – po atstatydinimo komentarą žiniasklaidai išplatino 57-erių buvęs rinktinės strategas.

Kaip teigiama, specialistas atsisakė išeitinės kompensacijos už būsimus metus – jis negaus 2,5 mln. dolerių.

Kartu su S.Čečesovu darbo neteko ir jo štabe dirbęs lietuvis Gintaras Staučė. Futbolo specialistas buvo atsakingas už vartininkų darbą.

Rusijos futbolo rinktinė „Euro 2020“ čempionato B grupėje užėmė paskutinę, ketvirtąją poziciją. Ji į priekį praleido Belgijos, Suomijos ir Danijos futbolininkus.

Tobex
Pranešimai: 10884
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Gintaras Staučė

2022 Geg 31 16:10

Su Stauče kartu dirbantis Čerčesovas pasirašė peticiją prieš Rusijos klubų šalinimą
https://www.lrt.lt/naujienos/sportas/10 ... u-salinima

Buvęs Rusijos futbolo rinktinės treneris Stanislavas Čerčesovas, kuris yra artimas su pačiu Vladimiru Putinu, prisidėjo prie peticijos, protestuojančios prieš Rusijos rinktinių ir klubų pašalinimą iš visų futbolo turnyrų.

Peticijoje teigiama, kad Rusijos rinktinės klubų pašalinimas yra nesąžiningas, kurią įtampą ir susiskaldymą futbolo bendruomenėje.

„Daugybė mūsų matė laikus, kai pasaulis buvo perskirtas Geležinės uždangos, kai konfrontacija truko dešimtmečius. Futbolas padėjo rasti bendrą kalbą ir nešė džiaugsmą viso pasaulio sirgaliams“, – rašoma peticijos tekste.

Be S. Čerčesovo peticiją, skirtą UEFA ir FIFA, pasirašė 27 buvę futbolininkai ir treneriai iš Rusijos, vis jie žaidė futbolą dar SSRS laikais.

58 metų buvęs vartininkas S. Čerčesovas šiuo metu dirba Vengrijos klube „FC Ferenčvaroš“, o jo štabe yra ir lietuvis Gintaras Staučė.

Buvęs Lietuvos futbolo rinktinės vartininkas su S. Čerčesovu dirba iš esmės visą savo karjerą. Dar 2007 m. G. Staučė kaip vartininkų treneris prisijungė prie S. Čerčesovo, kuris tuo metu treniravo Maskvos „Spartak“ ekipą. Nuo tada lietuvis ruso trenerių štabe dirbo visuose jo treniruotuose klubuose ir Rusijos rinktinėje.

Rusijos nacionalinę komandą S. Čerčesovas treniravo nuo 2016 iki 2021 m., 2018 m. pasaulio čempionate pasiekė net ketvirtfinalį, tačiau 2020 m. Europos čempionate neįveikė grupės barjero.

Nuo 2021 m. rusas dirba Vengrijoje, bet Rusijai užpuolus Ukrainą buvo raginama Vengrijoje rusą atleisti. „Ferenčvaroš“ ekipa kol kas to nepadarė, nes ruso treniruojama ekipa po 24 turų yra vienvaldė Vengrijos lygos lyderė.

Tobex
Pranešimai: 10884
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Gintaras Staučė

2022 Geg 31 16:12

įmečiau labiau dėl to, kad nebuvau pastebėjęs, kad Gintaras dirba Vengrijoje

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Gintaras Staučė

2022 Spa 01 00:34

Senesnis
https://ulloi129.hu/2022/08/19/megerte-a-sok-gyakorlas/

Stanislav Cherchesov and his staff pay close attention to practicing set piece situations. Responsible for these is the former great Lithuanian goalkeeper Gintaras Stauce, who plays a major role in this, in addition of also being responsible of the preparation of the goalkeepers. More than once in a match, he can be seen presenting the "figure" in front of a corner, which the players then try to implement. Of course, each idea is worth as much as the players can execute.

Yesterday this went particularly well, as a goal was scored from two corners, and in both cases it was not just a matter of our player kicking the ball straight in front of the goal, so there is hardly any question that the invented tactics played a role in the goals, since the opponent could not defend it.

After the away game in Slovan, I had the opportunity to exchange a few words with Staucé and I mentioned to him how much I liked how consciously they were preparing for this. You could see how much this topic excites him as he highlighted how much they practice it in training and see a great opportunity in it. Interestingly, in Hungary, János Csank was previously considered the coach prince of spot kicks, who – like Cherchesov or Stauce – was also a goalkeeper.

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Gintaras Staučė

2023 Lie 23 16:00

Rusas treneris ir jam talkinantis lietuvis turėjo klausytis: „Rusai, keliaukit namo“
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-2086572

Populiariausias Vengrijos futbolo klubas – Budapešto „Ferencvaroš“ – patyrė gniuždomą nesėkmę Čempionų lygos atrankos varžybose šią savaitę, o tai kainavo postą Rusijos treneriui Stanislavui Čerčesovui, kuriam daug metų talkina ir Gintaras Staučė.

„Ferencvaroš“ buvo laikomas ryškiu favoritu Čempionų lygos atrankos pirmajame etape. Penkis pastaruosius sezonus Vengrijos čempionu tapęs Budapešto klubas juo liko ir po nulinių lygiųjų pirmosiose rungtynėse Farerų salose. Tačiau antrajame mače Vengrijoje šeimininkai jau pirmajame kėlinyje praleido tris įvarčius ir galiausiai pralaimėjo kukliai „Klaksvik“ ekipai 0:3.

Kai Farerų salų futbolininkai valdydavo kamuolį šeimininkų sirgaliai net pradėjo jiems ploti, o savo komandos veiksmus lydėjo švilpimu. Budapešto sirgalių nusivylimo dalis buvo skirta ir treneriui Stanislavui Čerčesovui. „Rusai, keliaukit namo“, – skambėjo tribūnose.

Praėjus kelioms valandoms po rungtynių taip ir nutiko. Klubo prezidentas Gaboras Kubatovas pasikalbėjo su treneriu ir netrukus paskelbė apie jo atleidimą iš posto. Buvo pranešta, kad „Ferencvaroš“ skiriasi su S.Čerčesovu ir jo štabu, o komandai vadovaus buvęs antrasis treneris Csaba Mate. Atleistiesiems klubas turėtų sumokėti kompensacijas.

Tarp 59 metų S.Čerčesovo asistentų Budapšte darbavosi ir 53 metų Gintaras Staučė.

Buvęs Lietuvos futbolo rinktinės vartininkas dar savo karjeros metais gynė Maskvos „Spartak“ vartus 1988-1993 metais, kai pagrindiniu Rusijos klubo vartų sargu buvo S.Čerčesovas.

Po futbolininko karjeros pabaigos G.Staučė tapo etatiniu S.Čerčesovo pagalbininku – iš pradžių Rusijos ir Lenkijos klubuose, o nuo 2016 metų – Rusijos rinktinėje. 2018 metais jiedu padėjo Rusijos futbolininkams pasiekti pasaulio čempionato ketvirtfinalį, kas buvo laikoma didele sėkme šeimininkams. 2021 metais S.Čerčesovas buvo atleistas iš Rusijos rinktinės, o tų pačių metų gruodį priėmė „Ferencvaroš“ pasiūlymą.

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, S.Čerčesovas buvo tarp tų, kurie pasirašė peticiją. Ja rusai, nepaisant savo karių vykdomų žiaurumų, siekė grąžinti savo šalies futbolo klubus į tarptautinę areną, kai FIFA ir UEFA išmetė iš varžybų.

Grįžti į