Re: III turas

2011 Bal 03 00:38

Klaidos gynyboje ir neišnaudotos progos puolime kainavo dar vieną pralaimėjimą
2011-04-02

"Kaunas" šeštadienį išvykoje žaidė 2011 m. A lygos čempionato III turo rungtynes. Mūsų varžovas buvo šalies čempionas Panevėžio "Ekranas". Komandos rungtyniavo Marijampolės "Arvi" futbolo arenoje. "Kaunui" šiandien padėti jau galėjo vartininkas Laurynas Vertelis, kuris pirmą kartą sezone gynė "Kauno" vartus.

Rungtynes abi ekipos pradėjo gana aktyviai. "Ekranas" kėlė kelis kampinius, "Kaunas" taip pat atsakė kampiniu ir aktyviu žaidimu puolime. Bet jau 10 min. mūsiškiai neišvengė grubios klaidos. Paprastoje situacijoje suklydus Donatui Nakrošiui vienas prieš "Kauno" vartininką atsidūrė Tadas Markevičius. L.Vertelis bandė atremti varžovo smūgį, bet pro vartininką praslydęs kamuolys palengva riedėjo link mūsų vartų ir nuo virpsto atsidūrė tinkle. 0:1. Praleidę apmaudų įvartį triukšmingai, spalvingai ir nenutylančiom skanduotėm gausiai komandą į Marijampolę atlydėjusių fanų palaikomi geltonai-žali toliau stengėsi kurti atakas. Kėlinio viduryje du "Ekrano" žaidėjai suklydo aikštės krašte ir Ramūnas Mačežinskas su Gvidu Juška atsidūrė prieš vieną "Ekrano" gynėją. Ramūnas viską atliko teisingai - atidavė perdavimą komandos draugui, bet G.Juška smūgiavo taip netaikliai, kad už galvų griebėsi ne tik "Kauną" palaikantys sirgaliai. Praėjus vos minutei vėl buvo galima prisiminti: neįmuši tu - įmuša tau. Po panevėžiečių perdavimo į baudos aikštelę kamuolį kiek neužtikrintai, bet toliau nuo vartų iškumščiuoja L.Vertelis, tačiau prie baudos aikštelės linijos kažkodėl nebuvo nei vieno "Kauno" futbolininko, kuris sutrukdytų Aurimui Kučiui smūgiuoti labai stipriai ir tiksliai. 0:2. 39 min. suklydus "Ekrano" gynybai prie šeimininkų vartų kilo suirutė ir R.Mačežinskas turėjo puikiausią šansą nuginkluoti vartininką, bet ir šioje situacijoje pritrūko šaltakraujiškumo ir sėkmės. Išskyrus tas kelias klaidas gynyboje, kuriomis pirmajame kėlinyje sugebėjo pasinaudoti "Ekranas", mūsų ekipa ko gero sužaidė kol kas geriausią kėlinį šių metų A lygoje, bet susikurtos problemos gynyboje ir neišnaudotos galimybės prie varžovų vartų visas pastangas pavertė niekais, todėl aukščiausią įvertinimą už pirmojo kėlinio pasirodymą galima būtų parašyti tik nuostabiai komandą palaikiusiems mūsų fanams.

Po pertraukos "Kauno" komandoje - pirmasis keitimas. Lengvą kirkšnies traumą patyrusį komandos kapitoną Tomą Miklinevičių pakeitė Vytautas Birškys. Visa rungtynių intriga tarsi baigėsi antrojo kėlinio pradžioje. 51-ąją minutę niekieno nedengiamas baudos aikštelės viduryje atsidūrė Egidijus Varnas, kuris po tikslaus ekipos draugo perdavimo nepaliko vilčių L.Verteliui (0:3), o dar po minutės taisydamas savo paties klaidą Andrius Sanajevas išvydo raudoną kortelę už paskutinės vilties pražangą. Likę dešimtyje mūsiškiai daugiau dėmesio skyrė gynybai, bet kelis sykius Lukui Sendžikui, Edvinui Petkui ir Simonui Pauliui pavyko sėkmingai kontratakuoti ir atlikti pavojingus smūgius į "Ekrano" vartus.

"Kaunas" trečią kartą A lygoje pralaimėjo tuo pačiu rezultatu 0:3, bet sunkus rungtynių su čempionato lyderiais maratonas pagaliau baigėsi. Kitą šeštadienį "Kaunas" žūtbūt bandys iškovoti pirmuosius taškus rungtynėse su čempionato naujoke Alytaus "Dainava".
Mačą su "Ekranu" geltonai-žali žaidė tokios sudėties: Laurynas Vertelis; Donatas Nakrošius, Darius Sanajevas, Marius Miškinis, Audrius Račkus; Audrius Juozaitis, Gvidas Juška (61 min. Tomas Snapkauskas), Simonas Paulius, Tomas Miklinevičius (46 min. Vytautas Birškys), Edvinas Petkus; Ramūnas Mačežinskas (Lukas Sendžikas).

bronius

2011 Bal 04 12:38

2011 m. Lietuvos futbolo federacijos A lygos čempionatas
I Ratas, III turo statistika

2011 04 02

13. „Tauras" (Tauragė) - „Kruoja" (Pakruojis) 0:0 (0:0)
Gargždų miesto stadionas
Teisėjas: J.Paškovskis (Vilnius), 285 žiūrovai
Įvarčiai: nėra
Įspėjimai: 61 min. V.Rečickis, 86 min. R.Seedorf („Tauras")
„Tauras": Borysenko, Halvitovs, Gnedojus, Stanaitis, Borisovs (59 min. M.Grigalevičius), Zubavičius, Buitkus, Rečickis, Seedorf, Mačiulis (87 min. Martišauskis), Misiuk. Atsarginiai: Gintalas, Pilypas, D.Malkevičius, Buzas.
„Kruoja": Kvedaras, Bagužis, Mockus, Pihockis, Drublionis, Gardzijauskas, Banys, Jarmalavičius (63 min. Žulpa), Pocevičius, Veliulis (66 min. G.Slavickas), Švelna (72 min. Bagočius). Atsarginiai: Galdikas, Javdokimovs, Petrauskas, D.Paulauskas.

14. „Ekranas" (Panevėžys) - „Kaunas" (Kaunas) 3:0 (2:0)
Marijampolės „Arvi" arena (maniežas)
Teisėjas: A.Žuta (Klaipėda), 230 žiūrovų
Įvarčiai: 10 min. T.Markevičius, 25 min. A.Kučys, 52 min. E.Varnas („Ekranas")
Įspėjimai: 3 min. A.Jokšas, 37 min. T.Markevičius („Ekranas"); 59 min. D.Nakrošius („Kaunas")
Pašalinimai: 55 min. A.Sanajevas („Kaunas")
„Ekranas": Kauneckas, Matovič, Gleveckas, Sasnauskas, Jokšas, Andelkovič, Kučys (62 min. Tomkevičius), Ribokas (77 min. Arlauskas), Radavičius (58 min. Moroz), Markevičius, Varnas. Atsarginiai: Timofejevas, Skinderis, Alonso.
„Kaunas": L.Vertelis, Račkus, Miškinis, A.Sanajevas, Nakrošius, Miklinevičius (46 min. V.Birškys), A.Juozaitis, E.Petkus, Paulius, G.Juška (59 min. Snapkauskas), Macežinskas (69 min. Sendžikas). Atsarginiai: L.Žukauskas, T.Janušauskas, Raginis, Šinkūnas.

15. „Banga" (Gargždai) - „Šiauliai" (Šiauliai) 3:1 (1:1)
Teisėjas: G.Mažeika (Kaunas), 750 žiūrovų
Įvarčiai: 20 min. A.Lipskis, 73 min. I.Bagdonas, 86 min. (iš 11m.) G.Kulbis („Banga"); 27 min. R.Leliūga („Šiauliai")
Įspėjimai: 26 min. I.Zelmikas („Banga"); 39 min. L.Rimavičius, 90 min. Arvydas Veikutis („Šiauliai")
Pašalinimai: 86 min. D.Lunskis („Šiauliai")
„Banga": Spiridonov, Padaigis, M.Kazlauskas, Zelmikas, Usačiov, Ostap (33 min. Rodkin), Grudys, Kura (68 min. Kulbis), Choruži, Lipskis, Gailius (56 min. Bagdonas). Atsarginiai: P.Pocius, Bitinas, Gudauskas.
„Šiauliai": Jurevičius, Lunskis, Pšelenskis, Rimavičius, Juvenal, Količ (73 min. Arv. Veikutis), P.Janušauskas, Vėževičius, Leliūga, Raskov, Tvildiani (46 min. E.Jasaitis). Atsarginiai: Simaitis, Urbelis, Au.Veikutis, Sirevičius, Lapeikis.

16. "Sūduva" (Marijampolė) - "Mažeikiai" (Mažeikiai) 3:0 (0:0)
Teisėjas: S.Dirda (Kaunas), 1000 žiūrovų
Įvarčiai: 72 min. G.Podelis („Mažeikiai" į savo vartus), 74 min. R.Beniušis, 90 min. T.Eliošius („Sūduva")
Įspėjimai: 60 min. A.Urbšys („Sūduva"); 7 min. V.Dovbysh, 34 min. A.Bulošas, 74 min. N.Labžentis („Mažeikiai")
"Sūduva": Valinčius, V.Slavickas, Radžius, Samusiovas, Borovskij, Mašitšev, Chvedukas, Ražanauskas (85 min. Leimonas), E.Grigaitis (46 min. Tad.Eliošius), Urbšys, Lukšys (55 min. Beniušis). Atsarginiai: Vitkauskas, Skroblas, Brokas, Xiaolei.
"Mažeikiai": Dubickas, Labžentis, Miniauskas, Poliansky (80 min. Užkuraitis), Bulošas, Valaitis, Burkšaitis (87 min. Šluta), Dovbysh (54 min. Kysliakov), Podelis, Antipov, Zhygalov. Atsarginiai: Matuzas, Grušauskas, Meir.Stankevičius.

2011 04 03

17. "Atlantas" (Klaipėda) - "Dainava" (Alytus) 1:0 (1:0)
Teisėjas: D.Miklovas (Palanga), 120 žiūrovų
Įvarčiai: 44 min. E.Razonas („Atlantas")
Įspėjimai: 23 min. D.Bobrov, 45 min. E.Marozas, 59 min. K.Atutis, 85 min. L.Savastas („Atlantas"); 29 min. M.Strauka, 47 min. D.Cibulskas, 58 min. V.Rutkauskas („Dainava")

18. VMFD "Žalgiris" (Vilnius) - "Klaipėda" (Klaipėda) 5:0 (2:0)
Teisėjas: S.Slyva (Kaunas), 700 žiūrovų
Įvarčiai: 13 min. A.Jeršovas, 16 min. ir 75 min. A.Nagumanov, 59 min. N.Astrauskas, 90 min. D.Matulevičius („Žalgiris")
Įspėjimai: 52 min. A.Jankauskas („Žalgiris")

"Žalgiris" susigrąžino trečiąją vietą

Sužaistas trečiasis Lietuvos futbolo A lygos turas. Po jo liko tik dvi komandos, nepraradusios taškų: tie patys pernykščiai stipriausieji Panevėžio „Ekranas“ ir Marijampolės „Sūduva“. Turo komanda galima būtų tituluoti Gargždų „Bangą“. Tai, kad gargždiškiai sustabdė iki šiol du mačus laimėjusius „Šiaulius“ – šiokia tokia staigmena. Negalima sakyti, kad ir iki rungtynių su „Banga“ „Šiauliams“ A lygoje viskas ėjosi kaip per sviestą. Komanda laimėjo dvi sunkias pergales prieš „Klaipėdą“ bei Pakruojo „Kruoja“. Abu tuos susitikimus šiauliečiai žaidė Gargžduose. Per trečias rungtynes, Gargždų stadionas jiems jau buvo visai nesvetingas, savo aistruolių palaikoma „Banga“ skrajojo, lyg su sparnais. Ypač antrą kėlinį. „Bangai“ jau pirmaujant 2:1, Deivydas Lunskis savo baudos aikštelėje nugriovė Gajų Kulbį, kuris buvo puikioje pozicijoje, ir buvo iš jos pašalintas, o šeimininkai išnaudojo baudinį, kuris galutinai palaidojo „Šiaulių“ viltis.

Tiesa Gargždų komandos vyr. treneris Arminas Narbekovas teigė, kad antrasis įvartis buvo svarbiausias. „Manau lemiamas buvo antras mūsų įvartis, po jo pasipylė varžovų klaidos,“ –sakė jis. „Įsitikinęs, kad rezultatas atspindi žaidimą, tęsė „Bangos“ strategas. - Pirmą kėlinį turėjome po vieną progą, įmušėme po vieną įvartį. Antrą kėlinį mūsiškiai buvo gyvesni, įdėjo daugiau pastangų.“ „Bangą“ galiu pagirti. Vyrai juda aikštėje, stengiasi. Ir dėl to po nesėkmingų rungtynių su „Kruoja“ pelnytai laimėjome du susitikimus,“ – šiemetiniam komandos žaidimui A. Narbekovas daug priekaištų neturėjo.

Didžiausią pergalę laimėjo Vilniaus „Žalgiris“, kuris turnyrinėje lentelėje susigrąžino trečiąją vietą. Po pralaimėjimo antrą turą „Mažeikiams“, komanda nutarė nerizikuoti su kitu potencialiai silpnesniu varžovu „Klaipėda“, ir jau nuo pirmų minučių ėmė grasinti svečių vartams. Tai, kad „Klaipėdai“ šiandien ne labai kas išdegs, jautėsi jau nuo rungtynių pradžios, o augant rezultatui tai vis labiau aiškėjo. „Žalgirio“ reabilitacija prieš savo tribūnas baigėsi nemažu rezultatu - 5:0.

Apie „Atlantą“ praėjusią savaitę sklido įvairūs gandai. Kad jam jau senokai iškelta bankroto byla, kad jo vadovas Vaclovas Lekevičius užsieniuose ieško rėmėjų, kad futbolininkai grasina streiku... Kaip ten bebūtų, sekmadienio klaipėdiečių žaidimas prieš Alytaus „Dainavą“ jokiu streiku nekvepėjo. „Atlantas“ laimėjo pirmą pergalę, sugebėjęs įmušti pirmo kėlinio pabaigoje. Nuo virpsto atšokusį kamuolį „pakartojo“ Ernestas Razonas. Antro kėlinio alytiškių bandymas spausti išvengti jiems pralaimėjimo nepadėjo ir „Atlantas“ dabar turnyro lentelėje lenkia ne tik minusinį taškų skaičių turintį „Kauną“, bet ir „Klaipėdą“ bei šiandienos savo varžovus „Dainavą“.

Kažkada „Ekrano“ ir „Kauno“ susitikimai būdavo labai principingi ir kartais lemdavo šalies čempionato aukso savininką. Dabar šis mačas – rungtynės tarp priešingų turnyro lentelės polių komandų. Ir vargu ar „Ekrano“ gerbėjai jautė tą euforiją po vakarykščio komandų susitikimo Marijampolėje, kai čempionas autsaiderį įveikė 3:0. Iš tiesų nieko atkaklaus ar uždegančio tose rungtynėse nebuvo, be didelio vargo laimėjo stipresni.

„Mažeikiai“, nustebinę savo fanus prieš turą mače su „Žalgiriu“, buvo priversti nusileisti Marijampolėje. Komandai vadovavo prie jos vairo grįžęs Nerijus Gudaitis. Ričardą Grigaliūną „Mažeikiai“ atleido savaitės viduryje, kai sužinojo Lazdijų teismo sprendimą, pripažinusį buvusį komandos trenerį kaltu kriminalinėje byloje. Beje ir su nauju treneriu „Mažeikiai“ vėl buvo pasiryžę nustebinti pasaulį. Daugiau nei pusantro kėlinio jiems tai sekėsi, bet 72 ir 74 minutę praleido du įvarčius.“

bronius

2011 Bal 04 13:34

Mano manymu Mažeika suklydo skirdamas 11 m.b. į Šiaulių vartus ir pašalindamas Lunskį. Šiame video labai gerai viskas matosi (tik žiūrėkite 1080p rezoliucijoje): http://www.sveriga.net/gallery/cpg/disp ... play_media" onclick="window.open(this.href);return false;

šiaip
Pranešimai: 3828
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 17:49

2011 Bal 04 14:40

Kiek suprantu su ranka Lunskis tikrai ne labas bangiškiui duoda :) Ko tikrai nesupratau, tai už ką Mažeika raudoną davė.

bronius

2011 Bal 04 14:48

Už paskutinės vilties pražangą? Dėl rankų - dar ne tokių laikymų būna. Faktas, kad Kulbis tikrai įspyrė Lunskiui, o tada nugriuvo užkliuvęs..

šiaip

2011 Bal 04 15:04

Formaliai tai aš suprantu, kaip teisėjas motyvuoja tokią kortelę, tačiau realiai, jei jau už tai duodi 11 metrų, tai gal pakaktų ir geltonos. Iš teisėjo pozicijos žiūrint (o futbolo.tv įraše būtent iš to taško ir matosi) - akivaizdus stūmimas. Matyt Kulbio aktoriniai gebėjimai irgi ne blogiausi ant Lietuvos :)

gdrs
Pranešimai: 800
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 11:26

2011 Bal 05 11:52

FK "Tauras" - FK "Kruoja". Trenerių komentarai.

bronius

2011 Bal 05 23:51

III ture lygiosios
2011-04-03

Šeštadienį trečiojo turo rungtynes žaidusios "Tauro" ir "Kruojos" komandos, praeitame sezone įsigalėjusių tradicijų nelaužė. Eilinį kartą rungtynės pasibagė lygiosiomis. Tiesa šį kartą - nulinėmis. Gal dėl to rezultato rungtynės ir atrodė gana nuobodžios. Nors abi komandos ir stengėsi sukurti kažką pavojingo, tačiau gynybinės linijos šį kartą dirbo kur kas efektyviau nei puolimo. Pakruojo komanda pirmą kėlinį žaidė aktyviau, daugiau smūgiavo, tačiau ilsėtis komandos išėjo ęsant rezultatui 0:0.

Antrame kėlinyje "Tauras" suaktyvino savo žaidimą. Tauragiškių komanda ilgiau kontroliavo kamuolį. Keletą kartų "Kruojos" vartams pavojingai grasino legionierius Regillio Seedorf. Pakruojo komandos žaidėjai taip pat neliko skolingi. Gana pavojingai smūgiavo po keitimo pasirodęs Giedrius Slavickas, iki sėkmės nedaug trūko ir Artūrui Žulpai. Vis dėlto finalinis teisėjo švilpukas padalino abiems komandoms po tašką.

Po rungtynių "Kruojos" vyriausiasis treneris Albertas Klimavičius buvo šiek tiek nustebintas savo žaidėjų sportine forma: "Atrodo dirbame pagal nustatytą planą ir neturime ypač didelių krūvių, tačiau žaidėjai atrodė aikštėje labai "sunkūs". Tikėkimės, kad optimalią sportinę formą žaidėjai pasieks jau artimiausiu metu. Kai kuriais momentais gal pritrūko ir sėkmės"