Įvairios bazės

Moderatorius: Respublik

Respublik
Pranešimai: 5607
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2021 Lap 09 09:50

Geras straipsnis. Laukiau iš Delfi lt atintikamos bombos kaip pamėtė latvių ir estų portalai prieš savaitę, čia ne tai, bet visai neblogai.

Futbolo stadionai (neskaitant didžiųjų miestų) visgi nekainuoja tiek daug kiek krepšinio daugiafunkcinės arenos ar ypatingai baseinai, bet kita vertus šita problema figuruoja per visas valstybines programas. Kita vertus - galima pasižiūrėti, kad kažkur dvidešimt naųjų statybų buvo paskelbta prieš šių metų pinigų dalybas, bet po to valstybės finansų užteko vos trims projektams, o likusieji lauks kol duos ir sens. Po KT biudžeto sprendimo šitai keičiasi atgal į ribotą kiekį objektų, kas aišku futbolui pagal paklausą ir žemesnes kainas tai jau tikrai nėra parankiausia.

Tuo tarpu apie statybų konseciją Nacionalinio turbūt net neverta kalbėti dabar jau, po tiek dėmesio tiktai su projekto užbaigimu galėtų patapti normalia forma ateičiai. Žodžiu, visi variantai kelia problemas.

Respublik
Pranešimai: 5607
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2021 Lap 17 10:53

Dengtą futbolo maniežą nori pastatyti greičiau
https://www.atviraklaipeda.lt/2021/11/1 ... -greiciau/

Nors vos prieš porą mėnesių miesto valdininkai ir sporto aistruoliai džiaugėsi po rekonstrukcijos uostamiestyje atidaryta Futbolo mokykla Paryžiaus Komunos gatvėje, paaiškėjo, jog ji negali patenkinti visų šios sporto šakos propaguotojų poreikių.

Todėl Klaipėdos savivaldybės administracija yra numačiusi ir siekia įgyvendinti dar vieną su sporto vystymu susijusį projektą – Baltijos pr., šalia „Baltijos” gimnazijos, pastatyti dengtą futbolo maniežą. Anksčiau planuotam statyti pripučiam maniežui nepritarė miesto futbolo bendruomenė.

Siekiant, kad dengto maniežo statyba neužtruktų, norima jo projektuotoją parinkti ne įprastu tokiais atvejais architektūrinio konkurso būdu, o perkant projektavimo paslaugą. Esą pagreitinus parengiamąsias procedūras, maniežas mieste atsirastų metais anksčiau – planuojama, kad tai užtruktų vos pora metų ir maniežas uostamiestyje galėtų pradėti veikti jau 2024-aisiais. Dėl to pirmadienį į Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto narius kreipėsi savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas.

Jo teigimu, šiuo metu jau veikiančią Futbolo mokyklą lanko 770 vaikų ir jaunuolių, o mieste futbolu užsiiminėja beveik antra tiek žmonių – per 1200. Jų poreikiams užtikrinti ir numatyta stacionaraus maniežo statyba.

Kita ne mažiau svarbi priežastis šiam procesui paskubinti yra tai, jog maniežo pastatymą iš tikslinių europinių lėšų finansuotų Vyriausybė. Planuojama, jog tam reiktų 3 mln. eurų.

Yra planuojama apie 10 tokių objektų Lietuvos mastu ir Klaipėda galėtų pretenduoti į lėšas. Planuojama, kad kasmet Lietuvai būtų skiriama apie 2 mln. eurų”, – sakė R. Zulcas.

Prieš balsavimą tarp komiteto narių kilo nesutarimų ir net priekaištų administracijai dėl esą skubotai stumiamo neparengto projekto.

Judita Simonavičiūtė išreiškė abejonę, ar užteks pinigų iš ministerijos lėšų maniežui pastatyti, priminusi, jog taip buvo žadama ir Futbolo mokyklos atveju, bet paaiškėjo, jog savivaldybė turėjo pakloti nemažai biudžeto lėšų.

„Ar kitos sporto šakos be futbolo nebeegzistuoja Klaipėdos mieste? (…) Tokiems objektams atsirasti minimum nuo idėjos reikia apie 10 metų. Nė vieno objekto Klaipėdos mieste neatsirado greičiau. Įvertinant tai, kad mes jau turim pakankamai sportinių objektų suplanuotų ir tai, kad žmogiškųjų resursų trūkumas Klaipėdos miesto administracijoje yra milžiniškas, todėl tie objektai, kurie suplanuoti, nevykdomi, tai šitoj vietoj bandoma įlįsti pro rakto skylę ir futbolą padaryti išskirtiniu”, – teigė ji, siūliusi visas procedūras daryti pagal planą, neskubant.

Vidmantas Dambrauskas prisipažino nežinantis, ką jam daryti ir už ką balsuoti.

„Jei šitam maniežui būtų skiriamos ministerijos lėšos, tai aš prabalsuočiau už, bet kas man gali garantuoti, kad nebus kitaip?” – retoriškai klausė jis.

Pasak Alinos Velykienės, „šis objektas iškrito iš lempos”.

„Savivaldybė negali iš jėgos pozicijos nusimatyti sau kitokių sąlygų teritorijų planavimo, o skelbti architektūrinį konkursą taip, kaip privaloma daryti”, – teigė ji, pridūrusi, jog jei tokį objektą statytų privatus investuotojas, jis privalėtų tokį konkursą skelbti. Esą be architektūrinio konkurso bus pastatyta „didžiulė dėžė”.

Elida Mantulova teigė, jog „estai turi daug baisių dėžių” ir tuos objektus stato be jokių architektūrinių konkursų, užtat „kiekvienam kaime turi po baseiną”. Jos teigimu, lengvų konstrukcijų objektui su aiškiais parametrais architektūrinis konkursas nebūtinas, jis tik pabrangintų projektą.

Pasak Viktoro Senčilos, maniežas „miestui labai reikalingas ir reikėtų šia galimybe pasinaudoti”.

Jam pritarė ir Andrius Petraitis, priminęs, jog mieste nėra nė vieno privataus verslo pinigais pastatyto futbolo objekto, tad esą reikia tik džiaugtis, kad savivaldybės administracija imasi tokios iniciatyvos.

Dar kiek pasiginčiję, balsų dauguma komiteto nariai visgi pritarė pasiūlytam projektui – prieš balsavo tik J. Simonavičiūtė ir A. Velykienė.

Tačiau tam dar turės pritarti miesto taryba.

INFORMACIJA

Planuojama, jog dengtas futbolo maniežas turėtų 1500 vietų ir atitiktų minimalius LFF A lygos varžybų reikalavimus, aikštės dydis siektų 105 m x 68 m.

Naujuoju maniežu galėtų naudotis ne tik uostamiesčio futbolo klubai, varžybose dalyvaujančios komandos, bet ir šalia esančių Pempininkų rajono mokyklų mokiniai ar kiti pietinės miesto dalies futbolo mėgėjai. Maniežą prižiūrėtų Klaipėdos sporto bazių valdymo centras.

Vieta maniežui numatyta Baltijos pr., šalia „Baltijos” gimnazijos.

Respublik
Pranešimai: 5607
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2021 Lap 30 10:50

Skolos savivaldybei klausimas pastrigo varžytynėse
https://www.taurageszinios.lt/naujienos ... nese-15755
Raimonda ALYSIENĖ

Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.

Varžytinės neįvyko

Tauragės rajono savivaldybė niekaip negali baigti istorijos su VšĮ „Tauragės futbolas“, kurios vienintelis be savivaldybės likęs dalininkas yra Arūnas Pukelis, kaip fizinis asmuo. Kaip jau skelbta anksčiau, ši viešoji įstaiga, valdanti FK „Tauras“ ir FA „Tauras“ bei senąjį futbolo stadioną V. Kudirkos gatvėje, yra skolinga savivaldybei, buvo įsipareigojusi skolą išsimokėti ir keletą metų skolos nemokėjo dėl finansinių sunkumų. Savivaldybės taryba šiemet buvo priėmusi griežtą sprendimą – jeigu įstaiga skolos, kuri siekė per 80 tūkst. Eur, nesumokės per numatytą laiką (beveik mėnesį), bus kreiptasi į teismą dėl skolos išieškojimo įstatymuose numatyta tvarka.

Kaip aiškėja dabar, teismas skolos išieškojimą perdavė antstoliams. Atliktas turto vertinimas parodė, kad stadionas bei visa infrastruktūra verta kiek daugiau nei pusę milijono, t. y. 544 500 Eur. Turtas pasiūlytas varžytinėse, kainą sumažinus 20 proc. Tačiau pirkėjų neatsirado. Savivaldybės tarybai trečiadienio posėdyje buvo teikiami du sprendimo projektai, iš kurių politikai turėjo pasirinkti vieną: neperimti turto, o tai reiškia, kad bus skelbiamos antrosios varžytynės, kainą sumažinus dar 20 proc., arba perimti turtą savo žinion, tačiau tektų sumokėti antstoliams atitinkamą sumą. Tokiu atveju savivaldybė ne tik neatgautų skolos, bet dar sumokėtų žymiai didesnę nei skola sumą, kurios biudžete nėra.

– Antstolis siūlo paimti turtą tomis sąlygomis, kokiomis vyko pirmosiose varžytynėse – už 435 600 Eur. Atsirastų pareiga savivaldybei sumokėti parduodamo turto kainą, tai sudarytų 352 tūkst. Eur. (išminusavus įstaigos skolą savivaldybei – aut. past). Prie sprendimo projekto vizuota Finansų skyriaus pastaba, kad tokių lėšų savivaldybės biudžete nėra, – bendrame tarybos komitetų posėdyje politikams aiškino sprendimo projektą pristačiusi Juridinio ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Lilija Mockienė.

Ateitis neaiški

Tarybos opozicijos atstovai suabejojo turto vertintojų nustatyta kaina – jų nuomone, turto vertintojų paskaičiuota suma yra žymiai per didelė ir prašė atsakyti, ką daryti toliau – ar laukti kitų varžytynių, ir kiek suma dar gali būti mažinama, kol pasieks savivaldybės skolos lygį.

Pasak tarybos nario Viktoro Kovšovo, statiniai turėtų pereiti savivaldybės žinion. Kaip teigė tarybos narys Vaclovas Karbauskis, iš varžytynių, jeigu jos būtų sėkmingos, net ir sumažinus kainą dar labiau, pavyks atgauti reikiamą skolą, bet stadionas pereis naujam savininkui. Kas bus tada, liks nežinioje. Esą viešumoje sklando abejonės, kad galbūt pirkėjas sutvarkys stadioną ir jame galės žaisti jaunimas (iki tol stadione treniravosi futbolo akademijos jaunimas ir FK „Tauras“ komanda). Tačiau gali būti ir kitokių sprendimų, kaip vietoje stadiono įrengti kažką kitą, pvz., kotedžus. Nors šią mintį kiek anksčiau meras buvo kategoriškai paneigęs.

Kaip „Tauragės žinioms“ komentavo meras Dovydas Kaminskas, stadionas pastatytas ant visuomeninės paskirties valstybinės žemės, išnuomotos 99 metams, todėl kažko kito nei stadionas toje vietoje negalėtų būti. Savivaldybės tikslas, pasak mero, kad stadionas būtų prieinamas visiems.

– Kažko kito nei stadionas ten neįsivaizduoju. Pirkėjas perka stadioną ir inžinerinius pastatus. Jeigu juos įsigijęs asmuo nuspręstų nugriauti, prarastų žemės nuomą, kas būtų nelogiška. Mūsų tikslas, kad stadionas būtų atviras visiems. Dabar ten Sporto centro vaikai nepriimami, gali treniruotis tik futbolo akademijos auklėtiniai. Tačiau reikia pereiti dar daug procedūrų, nekalbant apie teisines problemas, kai kiekvienu atveju mums kaišiojami pagaliai į ratus, – aiškino meras.

Nepritarė perėmimui

Taryba trečiadienio posėdyje po diskusijų vienbalsiai nepritarė perimti turtą. Kaip paaiškėjo prieš balsavimą, teisme vis dar svarstomi ginčai dėl hipotekos ir delspinigių. Meras patikslino, kad VšĮ „Tauragės futbolas“ teismui apskundė hipotekos teisėtumo klausimą. Taip pat ginčijami delspinigiai. Bylos vis dar nagrinėjamos teisme.

– Ieškovas ginčija, mes neneigiam, mes įrodom, kad hipoteka yra teisėta, jie sako, kad neteisėta, – į tarybos narių klausimus atsakinėjo meras.

Jis taip pat dar kartą pabrėžė, kad yra kalbama apie nekilnojamojo turto perėmimą, valstybinės žemės klausimas nėra sprendžiamas ir dar kartą paneigė visuomenėje sklandančias kalbas, kad vietoje stadiono galėtų iškilti gyvenamieji namai ar kas nors kita.

– Nematau galimybės už tokią sumą perimti turto. Noriu kolegoms politikams dar kartą pasakyti, kad nėra kalbama apie žemę, ant kurios stovi stadionas. Žemė yra valstybinė ir jos niekas neparduos. Ten visuomeninės paskirties žemė, kotedžų nebus, kaip girdžiu kalbas. Bendrasis planas ir įstatymai to neleidžia. Siūlyčiau nepritarti turto perėmimui, – prieš balsavimą pasisakė posėdžiui pirmininkavęs meras.

Ėmė paskolas

Anksčiau rašėme, kad pati skola susidarė prieš beveik dešimt metų, kai viešoji įstaiga ėmėsi renovuoti futbolo stadioną. Teko imti paskolą iš tuo metu dar veikusio „Snoro“ banko, garantą suteikė Tauragės rajono savivaldybė. Viešoji įstaiga vėliau bandė paskolą refinansuoti kitame banke, savivaldybei vėl suteikiant garantijas. Pagal sudarytą sutartį viešoji įstaiga privalėjo padengti skolą iki nurodyto termino, kas mėnesį sumokant nustatytą sumą, priešingu atveju buvo skaičiuojami delspinigiai. Porą pastarųjų metų skola nebuvo mokama.

Pastarieji metai įstaigai buvo sudėtingi, tačiau finansinė padėtis stabilizuojama. Sausio mėnesį vykusiame posėdyje taryba atleido įstaigą nuo NT mokesčio už praėjusius metus (3 267 Eur). Bet jau tada politikai iškėlė klausimą dėl skolos ir siūlė administraciją imtis ryžtingų veiksmų dėl skolos išieškojimo.

Kaip buvo rašoma tarybos sprendimo projekto aiškinamajame rašte, sutartis sudaryta 2016 m. rugsėjo 15 d. Viešoji įstaiga įsipareigojo sugrąžinti savivaldybei 88 230,32 Eur skolą pagal grafiką. Aiškinamajame rašte pažymima, kad viešoji įstaiga sutarties įsipareigojimų nevykdo. 2016 m. sumokėta 1 020 Eur, 2017 m. – 4 080 Eur. Pradelsti įsipareigojimai 2021 vasario 1 d. sudarė 21 930 Eur, visas skolos likutis 2021 vasario 1 d. sudarė 83 130,32 Eur.

Toliau rašte pažymima, kad pagal sutarties 5.1 punktą savivaldybė turi teisę vienašališkai, nesikreipdama į teismą, sutartį nutraukti ir per 30 dienų iš skolininko pareikalauti nedelsiant grąžinti visą skolą bei sumokėti palūkanas bei netesybas, jei per įspėjimo terminą, ne trumpesnį nei 14 dienų, nėra pašalinamas pažeidimas. Sutartis galėjo būti nutraukta, jei daugiau nei 10 dienų skolininkas nevykdo savo piniginės prievolės.

Per 30 dienų skola nebuvo grąžinta, tad buvo kreiptasi į teismą. Praėjo beveik 10 mėnesių, bet skolos klausimas vis dar kabo ore.

Paveikslėlis
Petro Vaičaičio nuotrauka

Respublik
Pranešimai: 5607
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2021 Gru 01 07:50

Dėl dengto futbolo maniežo - išimtis
https://ve.lt/sportas/del-dengto-futbol ... zo-isimtis

Klaipėdoje, Pempininkų mikrorajone, prie „Baltijos“ gimnazijos, planuojant ir projektuojant dengtą futbolo maniežą, siūloma netaikyti architektūrinių konkursų organizavimo nuostatų. Šį klausimą Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje pristatęs Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas sakė, kad miestui tai būtų nauda ne tik laiko, bet ir pinigų atžvilgiu.

„Būtų galima gauti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dalinį finansavimą Vyriausybės VIP programoje. Klaipėda galėtų pretenduoti į tam tikrą lėšų dalį“, - paaiškino R. Zulcas.

Visgi posėdyje užvirė abejonės, ar reikia taip viską skubinti ir kaip atrodys šis objektas be architektūrinio konkurso organizavimo.

„Aš pats asmeniškai apvažinėjau mokyklų sporto sales. Vienur - pelėsis, kitur per sprindį neužsidaro langas. Gal mokyklų sporto sales reikėtų tvarkyti? Jei šis objektas statomas iš ministerijos lėšų, tada aš už, jei už miesto biudžeto lėšas - aš prieš“, - kalbėjo Tarybos narys Vidmantas Dambrauskas.

Posėdyje nuskambėjo ir pasisakymų bei klausimų, kaip sudėliojami prioritetai ir kodėl Šviesos gatvėje jau suprojektuota sporto salė nustumiama į šoną ir planuojami kiti objektai.

Galiausiai po balsavimo buvo pritarta, kad dengtam futbolo maniežui nebūtų taikomi architektūrinių konkursų organizavimo nuostatai.

Skaičiuojama, kad dengto futbolo maniežo statybos apsieis per 3 milijonus eurų.

Respublik
Pranešimai: 5607
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2021 Gru 01 07:51

Dėl dengto futbolo maniežo - politikų žalia šviesa
https://ve.lt/sportas/del-dengto-futbol ... lia-sviesa

Klaipėdos miesto taryba pritarė, kad Klaipėdoje, Pempininkų mikrorajone, prie Baltijos gimnazijos, planuojant ir projektuojant dengtą futbolo maniežą, būtų padaryta išimtis - nereikėtų taikyti architektūrinių konkursų organizavimo nuostatų.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus vyriausiojo patarėjo Ričardo Zulco, toks sprendimas padėtų sutaupyti maždaug metus laiko ir galėtų pretenduoti į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dalinį finansavimą Vyriausybės VIP programoje.

Skaičiuojama, kad dengto futbolo maniežo statybos atsieis per 3 milijonus eurų. Tikimasi, kad jis Klaipėdoje galėtų būti pastatytas jau 2024 metų pabaigoje.

Pasak R. Zulco, rekonstruotame Futbolo mokyklos ir atvirų aikštynų komplekse Paryžiaus Komunos gatvėje šiuo metu ugdomi 770 vaikų ir jaunuolių ir jis nevisiškai išsprendžia šios prioritetinės miesto sporto šakos poreikius.

„Poreikis mieste yra apie 1 200. Tokio objekto atsiradimas išspręstų Klaipėdos futbolo problemas“, - pabrėžė R. Zulcas.

Teigiama, kad tarp galimų dengto futbolo maniežo naudotojų galėtų būti Klaipėdos futbolo klubai, dalyvaujantys profesionaliose lygose; komandos (13-17 m.), dalyvaujančios oficialiuose Lietuvos čempionatuose, „WellKid“ čempionatuose dalyvaujančios komandos, Pempininkų rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai bei kiti pietinės miesto dalies futbolo mėgėjai.

Atsižvelgiant į futbolo sporto šakos infrastruktūros plėtros poreikius yra siūloma statyti stacionarų futbolo maniežą, kuris atitiktų bent minimalius Lietuvos futbolo federacijos (LFF) A lygos varžybų vykdymui keliamus reikalavimus: aikštės dydis - 105 m x 68 m; sėdimų vietų žiūrovams - 1 500 (UEFA ir A lygos varžyboms).

Respublik
Pranešimai: 5607
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2021 Gru 30 20:10

Augantis Klaipėdos rajonas 2021-uosius išlydi su įgyvendintų darbų gausa
https://klaipeda.diena.lt/naujienos/kla ... sa-1057425

Paveikslėlis

Baigiamas pirmasis futbolo stovyklavietės prie Gargždų karjero statybos etapas. Jau įrengtos 3 futbolo aikštės, tinklinio aikštelės, mobilūs pastatai, inžineriniai tinklai, pontoninis lieptas, sutvarkyta dalis aplinkos.

Respublik
Pranešimai: 5607
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Sau 07 02:16

Čia senas, 25 vasario, 2021.

Prie Gargždų karjerų – tarptautinė futbolininkų stovyklavietė
https://gargzdai.lt/prie-gargzdu-karjer ... yklaviete/
Agnė Adomaitė

Gargždai jau nuo seno tituluojami futbolo miestu, tad neatsitiktinai gimė ambicingas planas – Gargždų karjerų teritorijoje įrengti 300 vietų sporto stovyklą su futbolo ir tinklinio aikštynais, maudykla, poilsio nameliais, konferencijų bei maitinimo patalpomis.

VšĮ „Gargždų futbolas“ neabejoja šio projekto sėkme, mat vaikų, norinčių siekti aukštumų futbolo aikštėje, nestinga ne tik Lietuvoje, tad stovykla būtų tarptautinė. Apleistoje teritorijoje įrengta stovyklavietė su sportine baze prie Gargždų karjerų būtų ne tik dar vienas traukos objektas sportuojantiesiems, tačiau kartu reprezentuotų Gargždus, pagražėtų miesto prieigos. Pirmajam etapui įgyvendinti gauta 170 tūkst. Eur ES lėšų.

Vyksta pirmojo etapo darbai

Vieta, kurioje numatyta stovykla, yra valstybei priklausančioje teritorijoje. Ji driekiasi važiuojant Gargždų J. Basanavičiaus gatve sodų link, Kulių kaime, šalia karjerų. Už 20 tūkst. Eur (Savivaldybės biudžeto lėšos) techninį projektą parengė UAB „Neoforma“.

Šiuo metu buvusioje karjerų apleistoje teritorijoje vykdomi žemės darbai, baigiami įrengti inžineriniai tinklai, teritorija ruošiama aikštynų įrengimui. Įgyvendinant pirmąjį darbų etapą bus įrengtos 3 natūralios dangos futbolo aikštės, 4 tinklinio aikštelės. Taip pat bus įrengtas apšvietimas, tiltelis bei įsigyti 8 higieninės paskirties mobilūs statiniai su sanitariniais mazgais bei persirengimo vietomis.

„Gargžduose statoma tarptautinė futbolininkų stovyklavietė leis užtikrinti didesnį vaikų užimtumą bei plėtoti ne tik vietinį, bet ir tarptautinį sporto turizmą“, – įsitikinęs Klaipėdos rajono meras B. Markauskas.Pirmojo etapo darbų rangovas – UAB „Jakaita“. Bendrovės vadovas Darius Jakaitis užtikrino, kad darbai vyksta pagal planą. „Kol dar nebuvo didžiųjų šalčių, nutiesėme inžinerinius tinklus, vyko grunto sukėlimo darbai būsimoje aikštynų teritorijoje, šių darbų jau atlikome 80 proc. Karantinas projekto nestabdo, laikomės visų reikalavimų, saugome sveikatą“, – kalbėjo medsėdiškis D. Jakaitis. UAB „Jakaita“ jau turi 15 metų patirtį žemės kasimo, lyginimo srityje. „Būtent tokių aikštynų įrengimas mums gana naujas, tačiau turint patirties, praktikos, tai sunkumų nesudaro“, – sakė rangovas.

Eigą lems finansavimas

„Šiemet planuojama užbaigti pirmąjį projekto etapą. Klaipėdos rajono gyventojai mėgsta sportą. Šis naujas ir unikalus objektas suteiks dar daugiau galimybių tobulėti tiek jauniesiems, tiek suaugusiems sportininkams. Be to, ši sporto bazė leis užtikrinti didesnį vaikų užimtumą bei plėtoti ne tik vietinį, bet ir tarptautinį sporto turizmą“, – įsitikinęs Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius R. Mikalauskas tvirtina, jog tokios sportinės bazės poreikis juntamas jau seniai: sulaukiama skambučių iš Latvijos, Lenkijos.Pirmojo etapo darbų vertė siekia 600 tūkst. eurų. Iš jų 400 tūkst. Eur – Savivaldybės biudžeto lėšos, 170 tūkst. Eur – Europos Sąjungos, 30 tūkst. Eur – Valstybės biudžeto. Pasibaigus pirmajam etapui bus galima pradėti rengti treniruotes sportininkams.

Tolimesnė projekto eiga priklausys nuo finansavimo, kurio šaltinių bus ieškoma. Iš viso yra numatyti penki etapai. O darbų kaina tiksliai bus žinoma tik įvykus rangovo pirkimo procedūroms. Iš viso bus įrengtos 5 futbolo aikštės, taip pat stovykloje numatyta įrengti maudyklą, konferencijų bei maitinimo patalpas, poilsio namelius, registratūrą ir kitą apgyvendinimui reikalingą infrastruktūrą.

Poreikį jaučia seniai

VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius Rimantas Mikalauskas teigia, jog širdis džiaugiasi, kad pradėti stovyklavietės įrengimo darbai ir mintys po truputį materializuojasi. „Tikime šio projekto sėkme, turime daug sportuojančių vaikų, juolab kad stovykloje bus priimami ir atvykstantieji tiek iš kitų Lietuvos miestų, rajonų, tiek iš užsienio. Esu ne kartą sulaukęs skambučių ir iš Lenkijos, Latvijos futbolo klubų atstovų. Tokį poreikį jaučiame jau seniai. Be to, apleistoje teritorijoje sukūrus infrastruktūrą pagražėtų ir Gargždų miesto prieigos“, – atkreipė dėmesį R. Mikalauskas. Anot jo, svarbiausia, kad projektą pavyktų įgyvendinti iki galo ir atidaryti stovyklą.

VšĮ „Gargždų futbolas“ ugdytinio Kajaus mama Silvija Šilinskė įsitikinusi, kad šios stovyklavietės įrengimas būtų tikra dovana gargždiškiams: „Jau tiek metų laukiame Gargžduose daugiafunkcio sporto centro su baseinu, tačiau jo kaip nėra – taip nėra. Tad jei pavyktų futbolo stovyklavietės projektas, tai būtų puiku. Vaikams sudaryti tinkamas sąlygas sportuoti labai svarbu: kuo daugiau motyvuoto jaunimo – tuo daugiau naudos mūsų šaliai. Kiek investuosime, tiek ir turėsime.“

Respublik
Pranešimai: 5607
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Sau 14 10:18

2021-ųjų Klaipėdos sporto apžvalga
https://ve.lt/sportas/2021-uju-klaipedo ... onu-vertes

Rugsėjo 13 dieną Klaipėdoje oficialiai atidaryta bemaž 11 milijonų eurų vertės Futbolo mokykla su dviem dirbtinės vejos stadionais, 1 156 vietų tribūnomis, natūralios dangos futbolo apšilimo aikštele, lengvosios atletikos takais, dviem uždaromis sporto salėmis ir aikštele po atviru dangumi, pritaikyta krepšiniui, tinkliniui bei tenisui.

To Klaipėda laukė ilgus metus ir pagaliau tai įvyko būtent 2021 metais.

Respublik
Pranešimai: 5607
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Sau 20 03:32

Radviliškio savivaldybė nutarė sunaikinti (rekonstruoti) Baisiogalos pilnų matmenų stadioną ir jo vietoje įrengti sovietinių matmenų aikštę + krepšinio, teniso ir kiemo žaidimų aikšteles vietinei gimnazijai.
https://www.radviliskis.lt/popup2.php?r ... e_id=17153
https://www.radviliskis.lt/get_file.php ... dTZ1o1NmI=

Respublik
Pranešimai: 5607
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Sau 22 02:01

Pilaitės kupolą gelbės nuo pūgos: Vilniaus savivaldybė kviečia Pilaitės bendruomenę prisidėti
https://www.lrt.lt/naujienos/sportas/10 ... -prisideti

Vilniaus miesto savivaldybė ir „Active Vilnius“ komanda kviečia vietos bendruomenę į talką Pilaitės futbolo manieže – jos metu bus kasamas sniegas nuo futbolo aikštę dengiančio kupolo ir aplink jį.

„Pernai turėjome skaudžią pamoką, kai dėl susidariusios sniego kišenės Pilaitės futbolo maniežo kupolas suplyšo. Šiemet ėmėmės papildomų priemonių kupolo saugumui užtikrinti, tačiau kritulių kiekis per paskutines dvi dienas yra didžiulis, tad prašome ir bendruomenės pagalbos“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Pilaitės futbolo maniežo priežiūrą iš Pilaitės gimnazijos perėmusi „Active Vilnius“ komanda šiemet čia atliko papildomą visų įrenginių reviziją ir techninę analizę. O esant ekstremalioms sąlygoms, maniežo priežiūrai samdomi aukštalipiai, kurie rūpinasi sniego nuvalymu nuo kupolo viršaus. Vis dėlto, didelės pusnys spaudžia kupolą ir iš šonų, todėl reikalinga bendruomenės pagalba, nukasant šias sniego sankaupas.

Talka vyks šeštadienį – sausio 22 d., 10 val., adresu Įsruties g. 3. Joje dalyvauti jau sutiko Pilaitės futbolo manieže besitreniruojančio futbolo klubo „Ataka“ komanda ir Pilaitės gimnazijos bendruomenės nariai, tačiau darbas kasant sniegą – sunkus, todėl papildomų rankų vis dar labai reikia. Didžiąją dalį reikiamo inventoriaus parūpins talkos organizatoriai, tačiau dalyvių taip pat prašoma atsinešti ir savo turimus įrankius sniegui kasti.

„Mes visada kartojame gyventojams, kad Vilnių pirmiausia kuria vilniečiai. Ir šiuo atveju tai yra mūsų visų sporto erdvė, todėl visų indėlis į jos išlaikymą ir išsaugojimą yra labai svarbus. Galų gale – nors pirminis tikslas – susidoroti sus stichijos pasekmėmis, kartu tai ir proga susitelkti bendruomenei“, – susiburti kviečia „Active Vilnius“ direktorius Gintas Teslia.

Respublik
Pranešimai: 5607
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Sau 22 03:29

BFA irgi

Kviečiame į TALKĄ ir prašome bendruomenės pagalbos!
BFA arena dėl sniego vėl atsidūrė ekstremalioje padėtyje: vienoje pusėje susikaupė virš 1.5 m aukščio pusnys, kurios spaudžia arenos šonus. Kviečiame rytoj (01.22) nuo 10.00 val. į bendruomenės talką, kurioje bendromis jėgomis bandysime gelbėti areną. Adresu D. Gerbutavičiaus g. 9 atvykite visi, kas galite, be jūsų pagalbos neišsiversime! Kas turite, prigriebkite kastuvus! Labai visų lauksime, kasimo darbai bus organizuojami šiandien ir rytoj.

Grįžti į