Įvairios bazės

Moderatorius: Respublik

Respublik
Pranešimai: 6137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Geg 02 06:43

Daugiau nei 3 mln. eurų – sporto bazėms atnaujinti ir sporto įrangai įsigyti
https://smsm.lrv.lt/lt/naujienos/daugia ... ai-isigyti

Beveik 3,1 mln. eurų iš Sporto rėmimo fondo (SRF) 2022 m. kvietimo paskirstyti finansuoti projektams, skirtiems esamų sporto paskirties pastatų priežiūrai ir remontui bei sporto inventoriui įsigyti.

Iki 2025 m. įgyvendinus projektus bus atnaujintos sporto bazės Plungėje, Panevėžyje, Mažeikiuose, Pasvalyje, turimą sporto įrangą papildys darželiai, organizacijos, gydymo įstaigos, bendruomenės. 1,95 mln. eurų iš minėtos sumos skirti 5-iems projektams, kuriuos įgyvendinus bus atnaujinti, suremontuoti esami sporto paskirties pastatai.

Per ateinančius trejus metus Plungės sporto ir rekreacijos centre bus rekonstruota irklavimo bazė, o Panevėžyje atnaujinta Aukštaitijos sporto komplekso didžioji salė – abiem projektams skirta po 450 tūkst. eurų.

Finansavimas iš SRF taip pat skirtas Mažeikių miesto stadionui, Mažeikių politechnikos mokyklos stadionui ir Pasvalio sporto mokyklos infrastruktūrai atnaujinti.

Projektų rengėjai siekia padidinti sporto bazių prieinamumą bendruomenėms, sudaryti geresnes sąlygas įvairaus amžiaus ir poreikių žmonių fiziniam aktyvumui, padidinti sportuojančių asmenų bendruomenėse skaičių.

Daugiau galimybių ir sportuoti, ir bendrauti

Sporto inventoriui ir įrangai įsigyti skirtiems 16-ai projektų iš SRF padalyti 1,14 mln. eurų. Savo turimą sporto įrangą SRF lėšomis atnaujins ar papildys darželiai, mokyklos, bendruomenės.

Didžiausia suma – beveik 435 tūkst. eurų, – sporto inventoriui ir įrangai įsigyti skirti MB „Poilsio krantas“ projektui. Jo įgyvendinimo metu bus organizuojamos nemokamos vandenlenčių sporto pratybos Kretingos rajone esančiame Plikių karjere. Pratybose dalyvauti galės mokyklinio amžiaus vaikai (8-17 metų), didesnį dėmesį skiriant mergaičių ir mažiau galimybių turinčių vaikų įtraukimui į aktyvias veiklas. Anot projekto autorių, jie siekia ne tik skatinti vaikus laisvalaikį leisti aktyviai, bet ir mažinti vaikų atskirtį Klaipėdos apskrityje, į bendras vandenlenčių sporto pratybas įtraukiant skirtingas galimybes turinčius vaikus. Numatoma, kad projekto veiklose dalyvaus daugiau nei 2 tūkst. vaikų, iš kurių bent pusę sudarys mergaitės ir ne mažiau nei 585 vaikai, turintys mažiau galimybių bei patiriantys atskirtį.

Trys iš šių projektų yra orientuoti į neįgaliųjų sporto veiklas. Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija, pasitelkdama sportą, siekia prisidėti prie sunkią fizinę negalią turinčiųjų integracijos – planuojama įsigyti sportinių, krepšiniui vežimėliuose ir lengvajai atletikai, pritaikytų vežimėlių ir įtraukti į fizines veiklas neįgaliuosius (projektui skirta 35 tūkst. eurų). VšĮ „Alytaus poliklinikos“ projekto tikslas – sukurti sąlygas fiziniam aktyvumui proto negalią turintiems asmenims (iš SRF skirta beveik 14 tūkst. eurų), o Šiaulių miesto neįgaliųjų sporto klubas „Šiaulietis“ siekia spręsti savo regiono neįgaliųjų fizinio pasyvumo problemą, sykiu sudaryti galimybes jiems palaikyti ryšį (projektui skirta daugiau nei 14 tūkst. eurų).

Finansavimas skiriamas konkurso būdu

SRF finansuojami projektai atrenkami konkurso būdu, paraiškas vertina nepriklausomi ekspertai ir vertintojai, po to – švietimo, mokslo ir sporto ministro sudaryta Sporto projektų komisija. Iš viso 2022 m. naujiems sporto projektams planuojama paskirstyti ne mažiau nei 5 mln. eurų SRF lėšų.

Keturių SRF sričių - sporto projektų, skirtų fizinio aktyvumo veikloms, sporto inventoriui ir įrangai įsigyti, sporto renginiams organizuoti, taip pat dirbančiųjų ar teikiančiųjų paslaugas sporto srityje kvalifikacijai tobulinti ir sporto informacijai skleisti, – konkursus administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldus Švietimo mainų paramos fondas.

Kvietimą projektams, skirtiems esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui, – viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra.

Kovo mėnesį iš SRF 2022 m. kvietimo buvo paskirstyti 1,36 mln. eurų sporto renginiams organizuoti ir asmenų, dirbančių ar teikiančių paslaugas sporto srityje, kvalifikacijai tobulinti bei sporto informacijai skleisti. Ši suma padalyta 30 sporto projektų, kurie bus vykdomi 2022–2025 metais.

Tęstiniams ankstesnių metų SRF kvietimų sporto projektams finansavimas užtikrinamas iš kiekvienų kitų metų SRF biudžeto. Šiuo metu tęsiami apie 700 projektų.
-----

Kam skirta ir kam neskirta linkus visiems projektais galima rasti čia:
https://smsm.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1 ... nformacija

Respublik
Pranešimai: 6137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Geg 02 06:51

Mažeikių politechnikos mokyklos stadiono, esančio Ventos g. 18 Mažeikiai atnaujinimas
€ 443'040,74+ € 20'645,70 neįgaliųjų lėšų. Viso € 463.686,44
Projekto trukmė 24 mėnesiai.
Daugiau nei 3 mln. eurų – sporto bazėms atnaujinti ir sporto įrangai įsigyti
https://smsm.lrv.lt/lt/naujienos/daugia ... ai-isigyti

Nežinau ar surasiu projektą, futbolui stadionas tinkamo ploto, bet ilgio trūkumas bent jau šiandien dienai... Vietos kažkiek yra, tiesa. Atsižvelgiant į miesto dydį, kad jau turi dirbtinės dangos ir pagrindinį stadionus, turbūt futbolo ir nedarys, bet pamatysime.

Respublik
Pranešimai: 6137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Geg 03 21:34

Utenoje kuriama nauja sporto bazė
https://www.utenosutenis.lt/2022/04/15/ ... orto-baze/

Mūsų mieste dygsta nauja sporto bazė – Utenos Krašuonos progimnazijos stadione prasidėję renovacijos darbai planuojami pabaigti iki 2023 metų vasaros. Šiame stadione ateityje treniruosis ir šaltuoju metų laiku rungtyniaus „Utenos Utenis“ reprezentacinės bei „Utenis“ futbolo akademijos ekipos.

„Bus įrengtas apšvietimas, sirgalių tribūnos, standartinių matmenų futbolo aikštė su sintetine, Lietuvos futbolo federacijos reikalavimus atitinkančia danga – ją duos pati federacija. Tai bus LFF reikalavimus atitinkantis stadionas. Ateityje taip pat numatoma įrengti ir persirengimo patalpas bei dušines“, – pasakojo Utenos rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas.

Šis projektas pilnai finansuojamas Utenos rajono savivaldybės. Ji rekonstrukciniams darbams skirs 1,13 mln. eurų.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 6137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Geg 03 21:38

Kalbant apiw LFF reikalavimus, kaip manote kuri iš tribūnėlių yra išvykos fanams?..

Aišku tai nesudėtinga konstrukcija ir galima su tuo kitu etapu prilipdyti.

Respublik
Pranešimai: 6137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Geg 13 17:13

Vilkaviškio stadiono projektinių pasiūlymų pristatymas
https://vilkaviskis.lt/vilkaviskio-stad ... istatymas/

Vakar 17 val. vyko viešas Vilkaviškio stadiono projektinių pasiūlymų pristatymas.

Architektė Vytenė Jokimčienė nuotoliniame susirinkime dalyviams pateikė būsimo futbolo stadiono vizualizacijas ir aptarė numatytus techninius, architektūrinius sprendimus.

S. Nėries g. 38a esančiame stadione planuojama atlikti esamų tribūnų ir gyvenamojo pastato griovimo darbus. Juos pakeistų naujas tribūnų pastatas su moderniomis, pritaikytomis patalpomis ir dengtomis žiūrovų vietomis. Tai atitiktų LFF licencijavimo taisyklių reikalavimus.

Taip pat numatyta teritoriją aptverti bei įrengti lengvosios atletikos sektorių. Jame būtų 400 m ir 110 m bėgimo takai, šuolio į tolį ir aukštį sekcijos, bėgimo takas su vandens duobe bei rutulio stūmimo sekcija.

Projekte suplanuota futbolo aikštė su dirbtine danga, 2 krepšinio ir 2 tinklinio aikštelės.

Jeigu pasiūlymas galiausiai bus priimtas Vilkaviškio stadione taip pat atsiras teniso ir treniruočių aikštelės, bus įrengtas modernus stadiono apšvietimas, švieslentė, pėsčiųjų takai ir nedidelės laisvalaikio zonos.

Žiūrovų patogumui numatoma įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje bus ir elektromobilių įkrovimo stotelės.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Grįžti į