Įvairios bazės

Moderatorius: Respublik

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Bal 03 19:27

Prieš naują sporto aikštyną stojo piestu
https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/ger ... skandalas/
Inga Kontrimavičiūtė, Lina Dranseikaitė

Priemiestinei Dembavos gyvenvietei atsirado galimybė turėti išskirtinį sporto aikštyną – visus reikalavimus atitinkantį futbolo stadioną, krepšinio aikštelę ir net dvi teniso kortų aikšteles su dirbtine danga ir visa tam reikalinga infrastruktūra.

Pagal tą patį projektą stadionai būtų atnaujinti ir Raguvos, Paįstrio ir Smilgių gyvenvietėse. Iš viso šiam projektui numatoma skirti apie pusantro milijono eurų.

Atrodanti graži idėja vis dėlto neišvengė skandalo. Net 190 Dembavos gyventojų Panevėžio rajono savivaldybei įteikė prašymą išsaugoti kalniukus vaikams.

Apie tai išgirdę jų kaimynai kraipo galvas. Mat tie patys parašų rinkimo iniciatoriai prieš keletą metų taip pat kaišiojo pagalius į ratus, kad dabar jų ginami kalniukai neatsirastų.

Nors Panevėžio rajono savivaldybė Sporto rėmimo fondui jau pateikusi paraišką Dembavoje vietoj dabar esančio stadiono ir vaikų žaidimų erdvės įrengti modernų futbolo, krepšinio, teniso aikštyną, atsirado manančiųjų, kad dembaviškiams reikia ne šito.

Pažadai neįtikino

Vienas tokių kovotojų – buvęs politikas ir žemės ūkio bendrovės „Karužiškiai“ vadovas Rimas Girštautas. Kodėl, jo akimis, kone pusę milijono investicijų sulauksianti sporto erdvė Dembavoje nereikalinga, išgirsti nepavyko – dvi dienas iš eilės R. Girštautas nekėlė telefono.

Kartu su juo parašų rinkimo akciją organizavęs dembaviškis Edmundas Sakalauskas teigė, kad pagrindinė problema, jog rengiant stadioną bus naikinami vaikų pamėgti kalneliai, o šalia jų esanti vaikų žaidimo aikštelė iškeliama į kitą vietą.

Pasak dembaviškio, ant tų kalnelių žiemą net knibžda vaikų. Tiesa, jis sutinka, kad kalneliai nėra saugūs.

„Be abejo, nėra saugu taip, kaip buvo padaryta. Trasa nuo kalno išlieta iš betono, tad nesaugi, traumų tikimybė labai didelė. Be to, žiemą nusileidus rogutėmis vaikai čiuožia tiesiai į gatvę. Vis dėlto tai traukos centras, kuris labai reikalingas bendruomenei“, – tvirtino E. Sakalauskas.

Nors jis pats dalyvavo Panevėžio rajono savivaldybėje surengtoje diskusijoje dėl šio projekto ir išgirdo patikinimą, kad kalnelius bendruomenė turės, tačiau jiems bus ieškoma kitos vietos, dembaviškio tokie pažadai neįtikino.

„Tie kalneliai naikinami, nes netelpa stadionas. Bet nėra numatyta konkrečių vietų, kur galėtų būti kiti įrengti. Žodinis patikinimas nieko nereiškia“, – teigė E. Sakalauskas.

Pasak E. Sakalausko, kiek jis bendravęs su dembaviškiais, didžioji dalis nė negirdėjo apie gyvenvietėje planuojamą projektą. Tad, jo teigimu, žmonės neturėję galimybės pasisakyti, ko jie išties nori. E. Sakalausko nuomone, Savivaldybės ir nepriklausomų ekspertų parengtas projektas nėra geras. Mat bus iškelta vaikų žaidimo aikštelė – jai numatyta tik apie 100 kv. m erdvė. Taip pat jis pasigedęs veiklų, kurios būtų patrauklios tiek ūgtelėjusiems vaikams, tiek paaugliams. Naujam futbolo stadionui ir krepšinio aikštelei E. Sakalauskas neprieštarautų, bet teniso aikštynai jam pasirodė visai nereikalinga investicija.

„Tenisui numatytos net dvi aikštės. Pats esu mėgėjas žaisti tenisą, bet tai nėra masinis užsiėmimas, tai rimtų treniruočių reikalaujantis sportas. Paaugliai ten tikrai nežaistų. Tokia erdvė galėtų būti panaudota kitaip. Nežinau, kas tai galėtų būti, bet erdvė išnaudojama netinkamai“, – projektą kritikavo E. Sakalauskas.

Dembavos bendruomenės veikloje jis pats nedalyvauja. Vyras sako, kad ten vykstančios diskusijos jam nepatinka. Tiesa, E. Sakalauskas linkęs savo kategoriškumus patraukti į šoną su sąlyga, jeigu pats Velžio seniūnijos, kuriai priklauso Dembava, seniūnas Andrius Viržaitis įrodytų, jog moka žaisti tenisą.

„Kai buvome Savivaldybėje, A. Viržaitis labai gynė teniso aikštelių idėją, sakė, kad turėdami dvi aikšteles galėsime rengti teniso turnyrus. Toks jausmas, kad tai prestižo dalykas. Mielai pakviesčiau seniūną į teniso aikštelę, labai norėčiau pamatyti, ar jis turi bent bendrą supratimą apie šį žaidimą. Jeigu aš laimiu, tuomet ieškome kitų sprendimų, kaip kitaip išnaudoti teniso aikštynams paskirtus plotus, o jeigu pralaimiu, sutikčiau svarstyti teniso aikštelės reikalingumą“, – į sportinę dvikovą seniūną kviečia E. Sakalauskas.

A. Viržaitis, išgirdęs apie pasiūlymą išsitraukti teniso raketę, tikino žaisti tikrai mokantis, bet į tokias avantiūras nesivelsiantis.

„Juk niekas dar neaišku, dar net finansavimas projektui negautas. Kaip vaikų žaidimai. Juokinga, kai bandoma arklį pastatyti prieš vežimą. Tenisą žaisti moku, bet šou tikrai nerengsiu“, – teigė Velžio seniūnas.

Anot jo, tai ne pirmas kartas, kai E. Sakalauskas su R. Girštautu prieštarauja bendruomenės idėjoms. Seniūnas tikina, jog teniso kortus bus galima panaudoti ne visai pagal paskirtį – dirbtine specialia danga dengtuose aikštynuose vaikai ir paaugliai tikrai galės žaisti kvadratą, kitus judriuosius žaidimus.

„Prieštarauja tiesiog iš principo, todėl kyla nereikalingas šaršalas. Kai tik žinosime, kad gavome finansavimą, tuomet su visa bendruomene ir spręsime, ką daryti. Bus taip, kaip norės didžioji dalis gyventojų, juk viskas tik dėl žmonių ir daroma“, – sakė A. Viržaitis.

Pinigai gali nuplaukti

Dembavos bendruomenės pirmininkas Valentinas Gylys taip pat teigė, kad kol kas paruoštas tik projektinis pasiūlymas tam, kad bent preliminariai būtų galima apskaičiuoti sąmatą.

Anot jo, nuogąstavimai, kad bendruomenė nebeturės vaikų lauko erdvės, – visiškai nepagrįsti. Projekte numatyta, kad vaikų žaidimo aikštelė bus perkelta į kitą vietą tame pačiame sklype. Kalnelių išsaugojimo būtinumas, pasak pirmininko, pastebėtas per vėlai, tačiau tai nesunkiai pataisoma.

„Triukšmas kilo todėl, kad vienas asmuo pastebėjo, jog projektiniame pasiūlyme nebeliko kalnelių. Tiek bendruomenė, tiek pati Panevėžio rajono savivaldybė pažadėjo, kad kalneliai bus išsaugoti, tik kitoje vietoje. Bet žmonės vis tiek nusiteikę kovoti“, – dėl keliamo triukšmo stebisi V. Gylys. „Tai tikrai geras projektas, bet dėl reikalavimo išsaugoti kalniukus galimybė Dembavai turėti naują modernią erdvę aktyviai leisti laisvalaikį gali tiesiog nuplaukti“, – būgštauja V. Gylys.

Jam prieštaraujantieji turėjo galimybę visuotiniame Dembavos bendruomenės susirinkime išsakyti savo nuomonę ir pasiūlymus.

Amžinieji kovotojai

Dembavoje gyvenanti Panevėžio rajono tarybos narė, buvusi Dembavos bendruomenės pirmininkė Daiva Juodelienė teigia pati buvusi iniciatorė, kad atsirastų kalneliai, dėl kurių dabar užvirė toks triukšmas. Ji gerai pamena, kad tuomet kartu su vietos veiklos grupe parengtas projektas taip pat sulaukė kritikos ir nepasitenkinimo. Paradoksalu, kad piestu prieš tokių kalnelių atsiradimą tada stojo dabar už jų išsaugojimą kovojantis buvęs politikas R. Girštautas.

„Tuomet R. Girštautas taip pat rinko parašus, kad tokie kalneliai neatsirastų. Buvau nuteikinėjama prieš visą bendruomenę, kaip čia bus blogai, kaip vaikai ant tokių kalnelių susižalos, kaip neracionaliai bus panaudoti valstybės pinigai, o dabar pradeda verkti, kad kalneliai jau yra gėris ir juos žūtbūt reikia išsaugoti. Ir pikta, ir juokinga, kaip žmonės nori dėmesio“, – rėžė D. Juodelienė.

Anot jos, iš tiesų jokios problemos net nėra: jeigu projektas bus laimėtas, kalnelius bus galima suformuoti bet kur kitur.

„Kai kalbame apie sportuojančią, sveiką bendruomenę ir atsiranda tokių, kurie ima prieštarauti tiesiog iš principo, mažų mažiausiai keista. Nesu girdėjusi, kad jiems kas nors būtų gerai. Bendruomenėje gyvena apie 3 tūkst. žmonių, tad ką reiškia tie 190 jų surinktų parašų? Kita vertus, kai pas tave į namus ateina žmogus ir tik viena spalva ima piešti, kaip bus blogai, kaip iš vaikų bus atimta vaikų žaidimo aikštelė, gal ir aš pati dėčiau parašą, jeigu nežinočiau tikrosios situacijos. Čia net nėra bendruomenės žemė, tai valstybinė žemė, tad reikia tik džiaugtis, kad kažkas būtų padaryta“, – kalbėjo D. Juodelienė.

Lauks vasaros

Ne viename susitikime su Dembavos bendruomene dalyvavęs Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis teigė, kad nuo pat pradžių tiek su Dembavos bendruomene, šalia esančių daugiabučių bendrijomis, tiek su verslo bei organizacijų atstovais buvo derinami šio projekto sprendiniai.

Nepaisant to, vis tiek Savivaldybę pasiekė skundas su 190 gyventojų parašais. Dar kartą diskusija buvo surengta su skundo iniciatoriais.

„Reikia suprasti, kad tai tik projektiniai pasiūlymai. Jeigu bus gautas finansavimas, tuomet ir bus galima kalbėti apie galutinį rezultatą, atsižvelgiant į pasiūlymus koreguoti projektą pagal visų poreikius“, – patikino E. Lunskis.
Direktoriaus teigimu, iš viso projekte numatyta įrengti keturis stadionus – sporto aikštynus Panevėžio rajone: Dembavoje, Paįstryje, Smilgiuose, Raguvoje.

Dembavos aikštynas būtų pats didžiausias. Jam numatyta apie pusę milijono eurų, iš viso investicijos į sporto infrastruktūros atnaujinimą siektų pusantro milijono eurų. Trečdalis reikalingų lėšų būtų Panevėžio savivaldybės biudžeto lėšos, o likusią reikalingą sumą tikimasi gauti iš Sporto rėmimo fondo.

Ar bus gautas finansavimas, turėtų paaiškėti vasaros pradžioje.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Bal 27 22:38

Pakaunėje ilgėja atnaujintų stadionų sąrašas
https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas ... as-1074863
Vilma Kasperavičienė

Pirmi eilėje kitąmet

Projektuojama ir Panevėžiuko mokyklos-daugiafunkcio centro, Babtų, Vandžiogalos ir Raudondvario gimnazijų stadionų rekonstrukcija. Šie stadionai bus pirmiausiai tvarkomi kitais metais. Paklaustas, kuris iš šių objektas yra išskirtinis ir kodėl, J.Petkevičius nedvejojo: toks turėtų tapti atnaujintas Raudondvario gimnazijos stadionas.

„Raudondvario gimnazijos stadionas atitiks aukščiausios Lietuvos futbolo „A lygos“ varžyboms keliamus reikalavimus, talpins 1 500 žiūrovų, jiems 500 vietų bus įrengtos po stogu. Šalia stadiono turėtų atsirasti pastatas, kuriame bus žaidėjų ir teisėjų persirengimo kambariai, treniruoklių salė ir kitos administracinės patalpos, reikalingos aukščiausios Lietuvos futbolo „A lygos“ varžyboms“, – išskirtinumus vardijo Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

Vizija – dengtas stadionas

Savivaldybė jau kuris laikas puoselėja viziją turėti dengtą stadioną. Kada tai galėtų tapti realybe ir kas padėtų greičiau įgyvendinti šį projektą? „Informacijos, kada Kauno rajone galėtų atsirasti dengtas stadionas, kol kas neturime. Į šį klausimą galėtų atsakyti už šį projektą atsakingi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos darbuotojai“, – sakė J.Petkevičius.

Balandžio 8 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija patvirtino Nustatytų matmenų dengtų futbolo, regbio ir kitų sporto šakų plėtrai pritaikomų maniežų įrengimo programą. Ši programa bus įgyvendinama 2022–2025 m., jai numatyta skirti 8 mln. eurų. Ministerija pakvietė savivaldybes teikti paraiškas programai, Kauno rajono savivaldybė tikrai dalyvaus šiame projekte.
Neveltui visose savivaldybėse maniežų projektų prilijo nuo praėjusių rinkimų. #smagu

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Geg 02 06:43

Daugiau nei 3 mln. eurų – sporto bazėms atnaujinti ir sporto įrangai įsigyti
https://smsm.lrv.lt/lt/naujienos/daugia ... ai-isigyti

Beveik 3,1 mln. eurų iš Sporto rėmimo fondo (SRF) 2022 m. kvietimo paskirstyti finansuoti projektams, skirtiems esamų sporto paskirties pastatų priežiūrai ir remontui bei sporto inventoriui įsigyti.

Iki 2025 m. įgyvendinus projektus bus atnaujintos sporto bazės Plungėje, Panevėžyje, Mažeikiuose, Pasvalyje, turimą sporto įrangą papildys darželiai, organizacijos, gydymo įstaigos, bendruomenės. 1,95 mln. eurų iš minėtos sumos skirti 5-iems projektams, kuriuos įgyvendinus bus atnaujinti, suremontuoti esami sporto paskirties pastatai.

Per ateinančius trejus metus Plungės sporto ir rekreacijos centre bus rekonstruota irklavimo bazė, o Panevėžyje atnaujinta Aukštaitijos sporto komplekso didžioji salė – abiem projektams skirta po 450 tūkst. eurų.

Finansavimas iš SRF taip pat skirtas Mažeikių miesto stadionui, Mažeikių politechnikos mokyklos stadionui ir Pasvalio sporto mokyklos infrastruktūrai atnaujinti.

Projektų rengėjai siekia padidinti sporto bazių prieinamumą bendruomenėms, sudaryti geresnes sąlygas įvairaus amžiaus ir poreikių žmonių fiziniam aktyvumui, padidinti sportuojančių asmenų bendruomenėse skaičių.

Daugiau galimybių ir sportuoti, ir bendrauti

Sporto inventoriui ir įrangai įsigyti skirtiems 16-ai projektų iš SRF padalyti 1,14 mln. eurų. Savo turimą sporto įrangą SRF lėšomis atnaujins ar papildys darželiai, mokyklos, bendruomenės.

Didžiausia suma – beveik 435 tūkst. eurų, – sporto inventoriui ir įrangai įsigyti skirti MB „Poilsio krantas“ projektui. Jo įgyvendinimo metu bus organizuojamos nemokamos vandenlenčių sporto pratybos Kretingos rajone esančiame Plikių karjere. Pratybose dalyvauti galės mokyklinio amžiaus vaikai (8-17 metų), didesnį dėmesį skiriant mergaičių ir mažiau galimybių turinčių vaikų įtraukimui į aktyvias veiklas. Anot projekto autorių, jie siekia ne tik skatinti vaikus laisvalaikį leisti aktyviai, bet ir mažinti vaikų atskirtį Klaipėdos apskrityje, į bendras vandenlenčių sporto pratybas įtraukiant skirtingas galimybes turinčius vaikus. Numatoma, kad projekto veiklose dalyvaus daugiau nei 2 tūkst. vaikų, iš kurių bent pusę sudarys mergaitės ir ne mažiau nei 585 vaikai, turintys mažiau galimybių bei patiriantys atskirtį.

Trys iš šių projektų yra orientuoti į neįgaliųjų sporto veiklas. Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija, pasitelkdama sportą, siekia prisidėti prie sunkią fizinę negalią turinčiųjų integracijos – planuojama įsigyti sportinių, krepšiniui vežimėliuose ir lengvajai atletikai, pritaikytų vežimėlių ir įtraukti į fizines veiklas neįgaliuosius (projektui skirta 35 tūkst. eurų). VšĮ „Alytaus poliklinikos“ projekto tikslas – sukurti sąlygas fiziniam aktyvumui proto negalią turintiems asmenims (iš SRF skirta beveik 14 tūkst. eurų), o Šiaulių miesto neįgaliųjų sporto klubas „Šiaulietis“ siekia spręsti savo regiono neįgaliųjų fizinio pasyvumo problemą, sykiu sudaryti galimybes jiems palaikyti ryšį (projektui skirta daugiau nei 14 tūkst. eurų).

Finansavimas skiriamas konkurso būdu

SRF finansuojami projektai atrenkami konkurso būdu, paraiškas vertina nepriklausomi ekspertai ir vertintojai, po to – švietimo, mokslo ir sporto ministro sudaryta Sporto projektų komisija. Iš viso 2022 m. naujiems sporto projektams planuojama paskirstyti ne mažiau nei 5 mln. eurų SRF lėšų.

Keturių SRF sričių - sporto projektų, skirtų fizinio aktyvumo veikloms, sporto inventoriui ir įrangai įsigyti, sporto renginiams organizuoti, taip pat dirbančiųjų ar teikiančiųjų paslaugas sporto srityje kvalifikacijai tobulinti ir sporto informacijai skleisti, – konkursus administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldus Švietimo mainų paramos fondas.

Kvietimą projektams, skirtiems esamų sporto paskirties pastatų arba sporto paskirties inžinerinių statinių plėtrai, priežiūrai ir remontui, – viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra.

Kovo mėnesį iš SRF 2022 m. kvietimo buvo paskirstyti 1,36 mln. eurų sporto renginiams organizuoti ir asmenų, dirbančių ar teikiančių paslaugas sporto srityje, kvalifikacijai tobulinti bei sporto informacijai skleisti. Ši suma padalyta 30 sporto projektų, kurie bus vykdomi 2022–2025 metais.

Tęstiniams ankstesnių metų SRF kvietimų sporto projektams finansavimas užtikrinamas iš kiekvienų kitų metų SRF biudžeto. Šiuo metu tęsiami apie 700 projektų.
-----

Kam skirta ir kam neskirta linkus visiems projektais galima rasti čia:
https://smsm.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1 ... nformacija

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Geg 02 06:51

Mažeikių politechnikos mokyklos stadiono, esančio Ventos g. 18 Mažeikiai atnaujinimas
€ 443'040,74+ € 20'645,70 neįgaliųjų lėšų. Viso € 463.686,44
Projekto trukmė 24 mėnesiai.
Daugiau nei 3 mln. eurų – sporto bazėms atnaujinti ir sporto įrangai įsigyti
https://smsm.lrv.lt/lt/naujienos/daugia ... ai-isigyti

Nežinau ar surasiu projektą, futbolui stadionas tinkamo ploto, bet ilgio trūkumas bent jau šiandien dienai... Vietos kažkiek yra, tiesa. Atsižvelgiant į miesto dydį, kad jau turi dirbtinės dangos ir pagrindinį stadionus, turbūt futbolo ir nedarys, bet pamatysime.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Geg 03 21:34

Utenoje kuriama nauja sporto bazė
https://www.utenosutenis.lt/2022/04/15/ ... orto-baze/

Mūsų mieste dygsta nauja sporto bazė – Utenos Krašuonos progimnazijos stadione prasidėję renovacijos darbai planuojami pabaigti iki 2023 metų vasaros. Šiame stadione ateityje treniruosis ir šaltuoju metų laiku rungtyniaus „Utenos Utenis“ reprezentacinės bei „Utenis“ futbolo akademijos ekipos.

„Bus įrengtas apšvietimas, sirgalių tribūnos, standartinių matmenų futbolo aikštė su sintetine, Lietuvos futbolo federacijos reikalavimus atitinkančia danga – ją duos pati federacija. Tai bus LFF reikalavimus atitinkantis stadionas. Ateityje taip pat numatoma įrengti ir persirengimo patalpas bei dušines“, – pasakojo Utenos rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas.

Šis projektas pilnai finansuojamas Utenos rajono savivaldybės. Ji rekonstrukciniams darbams skirs 1,13 mln. eurų.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Geg 03 21:38

Kalbant apiw LFF reikalavimus, kaip manote kuri iš tribūnėlių yra išvykos fanams?..

Aišku tai nesudėtinga konstrukcija ir galima su tuo kitu etapu prilipdyti.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Geg 13 17:13

Vilkaviškio stadiono projektinių pasiūlymų pristatymas
https://vilkaviskis.lt/vilkaviskio-stad ... istatymas/

Vakar 17 val. vyko viešas Vilkaviškio stadiono projektinių pasiūlymų pristatymas.

Architektė Vytenė Jokimčienė nuotoliniame susirinkime dalyviams pateikė būsimo futbolo stadiono vizualizacijas ir aptarė numatytus techninius, architektūrinius sprendimus.

S. Nėries g. 38a esančiame stadione planuojama atlikti esamų tribūnų ir gyvenamojo pastato griovimo darbus. Juos pakeistų naujas tribūnų pastatas su moderniomis, pritaikytomis patalpomis ir dengtomis žiūrovų vietomis. Tai atitiktų LFF licencijavimo taisyklių reikalavimus.

Taip pat numatyta teritoriją aptverti bei įrengti lengvosios atletikos sektorių. Jame būtų 400 m ir 110 m bėgimo takai, šuolio į tolį ir aukštį sekcijos, bėgimo takas su vandens duobe bei rutulio stūmimo sekcija.

Projekte suplanuota futbolo aikštė su dirbtine danga, 2 krepšinio ir 2 tinklinio aikštelės.

Jeigu pasiūlymas galiausiai bus priimtas Vilkaviškio stadione taip pat atsiras teniso ir treniruočių aikštelės, bus įrengtas modernus stadiono apšvietimas, švieslentė, pėsčiųjų takai ir nedidelės laisvalaikio zonos.

Žiūrovų patogumui numatoma įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje bus ir elektromobilių įkrovimo stotelės.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Geg 25 09:34

Balandžio 8 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija patvirtino Nustatytų matmenų dengtų futbolo, regbio ir kitų sporto šakų plėtrai pritaikomų maniežų įrengimo programą. Ši programa bus įgyvendinama 2022–2025 m., jai numatyta skirti 8 mln. eurų. Ministerija pakvietė savivaldybes teikti paraiškas programai, Kauno rajono savivaldybė tikrai dalyvaus šiame projekte.
Neveltui visose savivaldybėse maniežų projektų prilijo nuo praėjusių rinkimų. #smagu
Pasak Šiaulių G. Jasiūno, 7 savivaldybės pateikė paraiškas statytis futbolo maniežus.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Bir 01 20:54

Futbolininkų stovyklavietė: įmuštas pirmojo etapo įvartis
https://gargzdai.lt/futbolininku-stovyk ... o-ivartis/

300 vietų stovykla su didžiuliais sporto aikštynais, apgyvendinimui reikalinga infrastruktūra prie Gargždų–Dovilų karjerų – ši dar prieš keletą metų pasiūlyta VšĮ „Gargždų futbolas“ idėja jau virsta realybe. Pirmasis etapas iš penkių jau įgyvendintas. Tačiau futbolininkai čia sportuoti galės tik kitą šiltąjį sezoną, mat kol kas auginama, formuojama reikalinga aikštynams veja.

Dar praėjusią savaitę vietoje pirmojo etapo darbus įvertino jau buvęs Administracijos direktorius Justas Ruškys, VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius Rimantas Mikalauskas, Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė, rangovas – UAB „Jakaita“ direktorius Darius Jakaitis.

„Džiaugiuosi pirmojo etapo rezultatais. Dabar prasideda šiltasis sezonas, būtina prijungti laistymo sistemas, pjauti aikštynų žolę, žiūrėti, kur išdygusi, kur ne ir t. t.“, – kalbėjo VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius R. Mikalauskas. Jis akcentavo, kad futbolininkus čia bus galima priimti kitą vasarą, nes šią dar turi būti iki galo suformuota aikštynų žolė, susiformuoti tinkama tvirta velėna. Šią vasarą veja yra per jauna, kad ant jos būtų galima žaisti. Susirinkusieji atkreipė dėmesį, jog svarbus yra automatinis laistymas, kuris neleistų išplauti sėklos. Veją taip pat būtina tręšti, nes kol kas ji dar neturi vadinamosios prekinės išvaizdos.

„Jakaitos“ direktorius D. Jakaitis taip pat pasidžiaugė, jog viskas, kas buvo suplanuota, atlikta. „Pasiekėme tą rezultatą, kurį buvome užsibrėžę. Tiesą sakant padarėme dar daugiau. Savo lėšomis išvalėme kanalą, kas nebuvo numatyta. Jį išgilinome, kad aikštynuose galėtų netrukdomai veikti laistymo sistemos. O buvo nendrynai, kanalas apaugęs, apžėlęs. Džiaugiamės, kad su pirmuoju etapu susitvarkėme“, – kalbėjo „Bangai“ D. Jakaitis.

Kol kas prižiūrės seniūnija

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus patarėja (Savivaldybės vyr. inžinierė) Aistė Daukantienė priminė, kad pirmasis etapas prasidėjo 2020-ųjų rudenį, o baigtas – pernai rudenį. „Pirmajame etape numatyta statyba baigta, vyksta turto registravimo procedūros. Dabar turime 3 futbolo aikštes, tinklinio aikštyną, 8 mobilius namelius (du kompleksai po keturis namelius persirengimui) su sanitariniais mazgais. Taip pat yra pontoninis tiltas, sutvarkyti vandentiekio, nuotekų, drenažo tinklai“, – vardijo A. Daukantienė.

Dar praėjusią savaitę Administracijos direktoriaus pareigas ėjęs J. Ruškys akcentavo, kad svarbiausia dabar apsispręsti, kas aikštynus prižiūrės iki to laiko, kol Taryba paskirs administratorių. Juk visos registravimo Registrų centre procedūros užtrunka, o sukurtą bazę svarbu tinkamai prižiūrėti jau dabar. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova vėliau informavo, kad šiuo metu, kol nėra paskirtas konkretus sukurtos sporto bazės administratorius, futbolo aikščių priežiūra (pjovimu, laistymu) pavesta rūpintis Dovilų seniūnijai. Kas visą kompleksą administruos, turės apsispręsti, kaip jau minėta, Klaipėdos rajono savivaldybės taryba. Tikėtina, kad tai bus VšĮ „Gargždų futbolas“, mat jie ir buvo idėjos autoriai.

Dovilų seniūnijos seniūnė N. Ilginienė teigiamai vertina šį projektą: „Džiaugiuosi kiekvienu sutvarkyti kampeliu. Ši sukurta sporto bazė gerina ne tik Dovilų įvaizdį, bet ir rajono, Gargždų, juk tai visai šalia įvažiavimo į Gargždus. Be to, tie projektai, kuriais skatinamas jaunimo aktyvumas, puoselėjamas sportas, teigiamai veikia mūsų jaunimą, tai investicija į talentų ugdymą, mūsų ateitį.“

600 tūkst. Eur

Pirmojo etapo darbų vertė siekia 600 tūkst. Eur. Iš jų 400 tūkst. Eur – Savivaldybės biudžeto lėšos, 170 tūkst. Eur – Europos Sąjungos, 30 tūkst. Eur – Valstybės biudžeto.

E. Badalova informavo, jog antrojo etapo darbai planuojami, kai aikštė bus įregistruota Nekilnojamojo turto registre ir priskirta konkrečiam administratoriui. Šiuo metu Strateginiame veiklos plane tam numatyta 300 tūkst. Eur Savivaldybės biudžeto lėšų.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Bir 16 00:35

Per trejus metus dengti maniežai bus pastatyti penkiose savivaldybėse
https://smsm.lrv.lt/lt/naujienos/per-tr ... ivaldybese

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pradėjo įgyvendinti dengtų futbolo, regbio ir kitų sporto šakų plėtrai pritaikomų maniežų įrengimo programą. Savivaldybėms skirtos programos metu iki 2025 m. šalyje bus įrenti penki nauji nustatytų matmenų dengti maniežai Šiauliuose, Panevėžyje, Klaipėdoje, Kauno mieste ir rajone

„Futbolo, regbio ir kitos sporto šakos Lietuvoje susiduria su didele sezoniškumo problema, sporto infrastruktūra nepritaikyta šaltajam metų laikui. Todėl siekiame išplėsti maniežų tinklą, pagerinti sąlygas sportininkams treniruotis ir šaltuoju metų laiku. Taip pat norime didinti sportuojančių vaikų ir suaugusiųjų, fiziškai aktyviai gyvenančių bendruomenės narių skaičių, užtikrinti didesnį kokybiškų sporto bazių prieinamumą sportininkams, sporto organizacijoms“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas. 

Pavasarį savivaldybės buvo kviečiamos teikti paraiškas programai. Pretenduoti į šios programos lėšas ir teikti dengtų maniežų įrengimo projektų paraiškas galėjo nustatytas sąlygas atitinkančios savivaldybės. Jos galėjo teikti paraiškas įrengti tiek dengtiems pripučiamiems, tiek stacionariems maniežams. Programos finansavimas skirtas penkiems projektams, kurie bus vystomi Šiauliuose, Kaune, Kauno rajone, Klaipėdoje, Panevėžyje.

Iš viso „Nustatytų matmenų dengtų futbolo, regbio ir kitų sporto šakų plėtrai pritaikomų maniežų įrengimo programai“ įgyventi 2022-2025 m. numatyti 8 mln. eurų. Finansavimas projektams skiriamas kalendoriniams metams. Šįmet paskirstyti 1,42 mln. eurų. 

Kol kas nustatytų matmenų (105 m x 68 m) veikiančius dengtus futbolo maniežus turi tik trys savivaldybės: Marijampolės (1), Kauno miesto (1) ir Vilniaus miesto (3). Regbiui pritaikytų dengtų maniežų su tinkama dirbtine danga šalyje nėra.

Balandžio 8 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija patvirtino Nustatytų matmenų dengtų futbolo, regbio ir kitų sporto šakų plėtrai pritaikomų maniežų įrengimo programą. Ši programa bus įgyvendinama 2022–2025 m., jai numatyta skirti 8 mln. eurų. Ministerija pakvietė savivaldybes teikti paraiškas programai, Kauno rajono savivaldybė tikrai dalyvaus šiame projekte.
Neveltui visose savivaldybėse maniežų projektų prilijo nuo praėjusių rinkimų. #smagu
Pasak Šiaulių G. Jasiūno, 7 savivaldybės pateikė paraiškas statytis futbolo maniežus.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Bir 16 01:14

Konkursas dėl dengto futbolo maniežo projektavimo baigėsi šnipštu
https://www.atviraklaipeda.lt/2022/06/1 ... i-snipstu/

Klaipėdos miesto savivaldybei iš pirmo karto nepavyko įsigyti dengto futbolo maniežo, kuris turėtų iškilti sklype Baltijos pr. 51, naujos statybos projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų. Viešasis pirkimas baigėsi fiasko. Savivaldybė konstatavo, kad „negauta jokių pasiūlymų ar paraiškų arba jos buvo atmestos”.

Savivaldybė tikėjosi šias paslaugos įsigyti už ne daugiau, kaip 95 tūkstančius eurų. Perkamos paslaugos apėmė geodezinius ir geologinius tyrinėjimus, techninio projekto parengimą pagal pridedamą statinio projektavimo užduotį ir projekto vykdymo priežiūrą per visą statybos laikotarpį iki statybos užbaigimo akto ar deklaracijos apie statybos užbaigimą pasirašymo. Konkurso sąlygose buvo nurodyta, kad vertinant pasiūlymus kaina sudarys tik 50 procentų. Kita dalis – įmonės personalo patirtis ir kvalifikacija. Darbams, įskaitant ir projekto vykdymo priežiūrą, buvo numatyti treji metai.

Nors kai kurie politikai ir priešinosi, miesto Taryba pernai lapkritį palaimino Savivaldybės administracijos siūlymą šį futbolo maniežo projektą įgyvendinti greitesniu keliu – ne rengiant architektūrinį konkursą, o perkant projektavimo paslaugą ekonominio naudingumo būdu. Savivaldybė tikisi šį objektą pastatyti už daugiau nei 7,5 milijono eurų. Du milijonus eurų tikėtasi gauti iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintos programos. Klaipėdoje išrinktas Seimo narys Audrius Petrošius pirmadienį savo paskyroje „Facebook” tinkle skelbė, kad ministerija jau įvertino savivaldybių paraiškas ir 2023-2024 metais prisidės prie šio projekto įgyvendinimo 2 milijonais eurų.

„Atviros Klaipėdos” duomenimis, viešasis projektavimo darbų pirkimo konkursas netrukus bus skelbiamas pakartotinai. 

INFORMACIJA

Planuojama, jog dengtas futbolo maniežas turėtų 1500 vietų ir atitiktų minimalius LFF A lygos varžybų reikalavimus, aikštės dydis siektų 105 m x 68 m.

Vienas komentarų:
Remiantis LR Aplinkos ministerijos patvirtintomis projektavimo kainų rekomendacijomis, statinio projektavimo darbų kaina turėtų sudaryti ne mažiau 7% nuo skaičiuojamosios statybos kainos. Toks procentas nuo 7.5 milijono yra 525 000 eur. Tuo tarpu Savivaldybė tikėjosi šias paslaugos įsigyti už ne daugiau kaip 95 000 eurų. Plius kompetetingi savivaldybės klerkai dar pasišovė vertinti įmonės personalo patirį ir kvalifikaciją. Jokie oi jokie save gerbiantys projektuotojai nekiš kilpos į tokią avantiūrą.
Sėkmės einant greitesniu – ekonomiško naudingumo keliu. Gal po penkto pirkimo ir pavyks per CPO įsigyti kokią greito projektavimo firmą, gebančią sukurti dar vieną reprezentacinį pastatą už mažiausią kainą

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Lie 02 17:39

Tauragėje praūžus audrai, patvino ir „senasis“ stadionas
https://www.15min.lt/video/taurageje-pr ... nas-222990

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Lie 02 18:40

Vietoje Vilkaviškio stadiono – daugiafunkcis sporto kompleksas
https://santaka.info/?sidx=65693
Andrius Grygelaitis

Vilkaviškio miesto stadionas jau seniai yra tapęs pajuokos objektu, verčiančiu rausti iš gėdos tiek prieš savus, tiek prieš atvykstančius sportininkus.

Dar visai neseniai mūsų krašto sporto reikalais besidomintiems žmonėms galvą skaudėjo dėl trijų objektų – sporto salės, kurios neturėjome, bei apverktinos būklės Kybartų ir Vilkaviškio miestų stadionų. Šiandien pagaliau jau turime šiuolaikinius reikalavimus atitinkantį sporto ir pramogų centrą, o Kybartų stadiono rekonstrukcijos darbai pamažu įgauna vis didesnį pagreitį. Visgi Vilkaviškio stadiono reikalai, atrodo, iš mirties taško juda labai lėtai.

1978 m. statytų tribūnų taip niekada niekas ir nerekonstravo, nors jose kadaise net buvo kilęs gaisras. Šalia tribūnų vaizdas taip pat nė kiek ne geresnis: išsiklaipę bėgimo takai, jokių šiuolaikinių standartų neatitinkantis šuolio į tolį sektorius, išlaužyta tvora. Akivaizdu, kad tokiomis sąlygomis neturėtų vykti jokie sporto renginiai.

Bandymų sutvarkyti šį objektą buvo ne vienas, tačiau prie realių darbų iki šiol taip ir neprieita. Dar 2010 m. už Europos Sąjungos lėšas buvo padarytas techninis stadiono rekonstrukcijos projektas. Visgi dokumentai iš valdininkų stalčiaus niekada nebuvo ištraukti. Akivaizdu, kad šiandien tas projektas jau yra pasenęs ir jį būtina perdaryti, nes suprojektuotas stadionas neatitinka nei šiuolaikinių energinės klasės reikalavimų, nei sporto bendruomenės poreikių.

Pateikė siūlymus

Visai neseniai rajono Savivaldybės administracija surengė Vilkaviškio stadiono projektinių pasiūlymų pristatymą. UAB „Plėtros partneriai“ architektė Vytenė Jokimčienė pateikė būsimo stadiono vizualizacijas ir aptarė numatytus techninius bei architektūrinius sprendinius.

Paveikslėlis

Planuojama nugriauti senas tribūnas, kurias turėtų pakeisti naujas tribūnų pastatas su moderniomis patalpomis ir šiuolaikiškomis žiūrovų vietomis. Visa tai atitiktų Lietuvos futbolo federacijos licencijavimo taisyklių reikalavimus.

Taip pat numatyta teritoriją aptverti bei joje įrengti lengvosios atletikos sektorių. Jame būtų 400 m ir 110 m bėgimo takai, šuolio į tolį ir aukštį sekcijos, bėgimo takas su vandens duobe bei rutulio stūmimo sektorius.

Pristatytame projekte taip pat suplanuota įrengti futbolo aikštę su dirbtine danga, taip pat po dvi krepšinio ir tinklinio aikšteles. Jeigu pasiūlymas galiausiai būtų priimtas, Vilkaviškio stadione atsirastų ir lauko teniso kortai bei treniruočių aikštelės. Teritorijoje būtų įrengtas modernus apšvietimas, švieslentė, pėsčiųjų takai ir nedidelės laisvalaikio zonos. Žiūrovų patogumui numatoma įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje turėtų būti ir elektromobilių įkrovimo stotelės.

„Pateikti projektiniai pasiūlymai didelių pastabų nesulaukė, tad dabar ruošiamės inicijuoti techninio projekto pirkimą. Dabartinė stadiono būklė – labai bloga. Jo vietoje norime įrengti visą sporto kompleksą“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas.

Ieškos įvairių finansinių šaltinių

Paskutinį kartą apie Vilkaviškio stadiono rekonstrukciją politikai viešai svarstė maždaug prieš porą metų. Tuomet buvo galvojama, kad įgyvendinti visus sumanymus reikės maždaug 3, 5 mln. eurų. Akivaizdu, kad šiuo metu situacija yra pasikeitusi. Pasak V. Gavėno, kol kas neįmanoma net nuspėti, kiek lėšų gali prireikti. Tai turėtų paaiškėti tik tuomet, kai bus padarytas techninis projektas.

„Dabar viskas brangsta kone kasdien. Pavyzdžiui, Kybartų stadiono rekonstrukcijos darbai nors ir vyksta pagal įprastą grafiką, tačiau rangovai jau kreipėsi prašydami papildomų lėšų. To prireikė dėl išaugusių statybinių medžiagų kainų. Šias lėšas turėsime kompensuoti iš Savivaldybės biudžeto“, – sakė V. Gavėnas.

Jis teigė, kad Vilkaviškio stadiono statybai ieškos įvairių finansinių šaltinių. Savivaldybės vadovai šiuo klausimu jau yra kalbėję su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministru Linu Obcarsku, kuris pažadėjo padėti vilkaviškiečiams. Tiesa, neturint techninio projekto tikėtis sulaukti finansavimo nėra realu.

„Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų tokio objekto tikrai nepajėgtų įrengti. Kol kas laukiame aiškesnių jau prasidėjusio Europos Sąjungos finansinio laikotarpio gairių. Vis dar nežinome tiksliai, kurioms kryptims bus teikiami prioritetai. Bet kokiu atveju turime būti pasiruošę. Būtent dėl to jau dabar būtina rengti stadiono techninį projektą“, – pabrėžė V. Gavėnas.

Respublik
Pranešimai: 6264
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Lie 02 18:48

Vilkaviškis šiaip linksma vieta, nes aplink stadioną/sporto centrą yra vietos pakankamai dar įrengti 4 pilnų matmenų treniruočių aikštes (ir dar atliktų visokiems mažesniems), daugiau negu gautųsi Vilniuje Šeškinėje nekeliant nieko ant stogo. Trūksta tik žmonių paklausos arba... Marijampolės nebuvimo šalia :mrgreen:

Grįžti į