Įvairios bazės

Moderatorius: Respublik

Respublik
Pranešimai: 7612
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2022 Lap 28 19:08

normalių matmenų

Planai Linksmakalnyje: šiuolaikinė mokykla, sutvarkyti kiemai, gatvės, šaligatviai
https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas ... ai-1104394

Linksmakalnis yra viena mažiausių Kauno rajono seniūnijų, tačiau praeityje buvęs sovietų karinis miestelis sparčiai keičiasi: čia įrengtas stadionas, veikia pradinė mokykla-darželis, vaikų dienos centras, kuriasi verslas, gražėja aplinka, o nekilnojamojo turto vystytojai suplanavo gyvenamųjų namų kvartalą.

Linksmakalnis atsigauna ir kuria naujas tradicijas
https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas ... jas-946824

Miestelio patrauklumą didina ir kasmet nuveikiami didesni ar mažesni darbai. Svarbiausiu pernykščiu projektu V.Žvirblis įvardijo stadiono rekonstrukciją. Atnaujinant Linksmakalnio sporto aikštyną įrengta riedlenčių, tinklinio, šuolio į tolį, futbolo ir daugiafunkcė (krepšinio, tinklinio ir badmintono) sporto aikštelė, guminės dangos bėgimo takas, pastatyta 200 vietų tribūna, nuo jos iki automobilių aikštelės nutiestas takas, sumontuoti lauko treniruokliai. Sporto aikštynas aptvertas, atnaujinta ir automobilių stovėjimo aikštelė.

"Tarp vaikų ir jaunimo populiariausia yra riedlenčių aikštelė. Stadione gyva ir dienomis, ir vakarais. Atsirado daug bėgiojančių, žaidžiančių krepšinį. Dienomis pasivaikščioti ateina senjoros, netgi judančios su vaikštynėmis apsuka kelis ratus. Aikštynas išties yra labai funkcionalus, naudingas ir reikalingas", – tvirtino seniūnas.

V.Žvirblis neabejojo, kad šiltuoju metų laiku aikštyne bus galima organizuoti ir kultūrinius renginius. "Didžiąją seniūnijos šventę ir anksčiau rengdavome stadione, kai jis dar buvo kaip pieva. Dabar žmonėms bus daug patogiau, nes yra kur atsisėsti. Galbūt čia surengsime koncertą ar filmo peržiūrą", – planais dalijosi V.Žvirblis.

Respublik
Pranešimai: 7612
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2023 Sau 25 22:13

Stadiono reikalai
https://www.rokiskiofk.lt/naujienos/0/1 ... o-reikalai

Artimiausiu metu bus tvirtinamas Rokiškio rajono strateginis raidos planas jame yra toks įrašas:

x 2.3.1.1 RRSA

Sporto paskirties inžinerinio statinio, J. Basanavičiaus g. 3., Rokiškyje, rekonstravimo projektas

Laikotarpis metai kada projektas bus įgyvendinamas 2023−2025
Investicijų suma 1,350,060
Savivaldybės lėšos 202,509
Kitos lėšos 1,147,551 SB ir ES (Sporto rėmimo fondo (SRF)) lėšos

Viceministro dėmesio centre – Rokiškio sporto objektai
https://www.grokiskis.lt/aktualijos/vic ... o-objektai

Anot mero, sutarta atnaujinti senojo stadiono rekonstrukcijos projektą.

„Priminsiu, jog projektas buvo parengtas prieš penkerius metus, tačiau jame nebuvo suprojektuotas net apšvietimas, nekalbu apie pritaikymą neįgaliesiems“, – pasakoja R. Godeliauskas.

Anot mero, kitais metais planuojama ieškoti galimybės gauti dalinį finansavimą ir šiam sporto objektui.
---

Dabat man visai nebeaišku :?:
Rokiškis

Sudarytos sutartys dėl Rokiškio KKSC stadiono rekonstrukcijos, prailginant stadioną iki pilnų matmenų. Stadionas išliks natūralios dangos, bus įrengta 200 vietų tribūna. Turi užbaigti iki šių metų lapkričio.
Sutartys sudarytos su jungtinės veiklos grupe UAB "Rokmelsta" ir UAB "STAMELA", I dalis - 518 969,00 eur su PVM, II dalis - 71 692,50 eur su PVM.
Įdomu tiktai tai, kad rekonstrukcija planuota 2015-16 metais... Negaudavo pinigų?

Respublik
Pranešimai: 7612
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2023 Vas 06 05:37

Bus rekonstruojamas Šiaulių regbio stadionas
https://www.siauliai.lt/lt/news/view/pu ... -stadionas

Paskutinėmis praėjusių metų dienomis (2022 m. gruodžio 27 dieną) Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademija pasirašė Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamo sporto projekto NR. SP2022-1-35 „Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos aikštyno rekonstrukcija“ įgyvendinimo sutartį.

Įgyvendinant projektą bei atnaujinant Šiaulių miesto sporto bazę, siekiama dar labiau pagerinti sąlygas ugdyti fiziškai aktyvią visuomenę. Projekto metu bus atnaujinta ir platinama stadiono žaliosios vejos danga, sumontuota automatizuota vejos laistymo sistema. Paplūdimio regbiui, rankiniui, tinkliniui, lėkščiasvydžiui (diskgolfui) ir kitoms sporto šakoms pritaikyta smėlio aikštelė, vaikų lauko žaidimo aikštelė, gimnastikos aikštelė su įrengimais. Bus įrengta stadiono apšvietimo sistema.

Bendra tinkamų finansuoti projekto išlaidų suma sudaro 327'196,74 eurų; Fondo lėšomis finansuojamos išlaidos sudaro ne daugiau kaip 182'196,74 eurų. Likusią projekto įgyvendinimui reikalingų lėšų dalį skyrė Šiaulių miesto savivaldybė. Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga – 2023 m. gruodžio 27 d.

„Iš anksto noriu padėkoti visai mūsų bendruomenei už kantrybę, kadangi kol vyks darbai, negalėsime naudotis Akademijos stadionu. Tačiau darbai buvo būtini, norint kad stadionas atitiktų tarptautinių federacijų reikalavimus, o taip pat naujai pritaikytose erdvėse rastų kuo užsiimti dar daugiau įvairaus amžiaus ir poreikių mūsų sporto bendruomenės narių. Pabaigus darbus - vėl lauksime visų atsinaujinusiame sporto aikštyne“, - teigė Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos direktorius Aivaras Strockis.

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos sporto aikštyno rekonstrukcijos projektu itin džiaugiasi ir darbų pradžios, o dar labiau pabaigos laukia Akademijos partneriai : Šiaulių miesto žmonių su fizine negalia sporto klubo „Entuziastas“, Šiaulių lopšelis-darželis „Rugiagėlė“, Šiaulių universitetinė gimnazija, Šiaulių Dainų progimnazija, Šiaulių miesto savivaldybės administracija bei itin sportiška ir aktyvi Aido bendruomenė.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 7612
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2023 Vas 09 12:01

Džiugi žinia Baisogalos gimnazijos bendruomenei – iš pagrindų bus tvarkomas mokyklos stadionas
https://www.radviliskiokrastas.lt/dziug ... stadionas/
Rita Grigalienė

Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys Gediminas Lipnevičius savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino džiugia žinia – pabaigus Baisogalos gimnazijos renovaciją, bus pradėtas ir šios mokyklos stadiono kapitalinis remontas. „Kaip mane informavo savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyrius, jei finansavimas neužstrigs, darbai prasidės kitų metų rudenį“, – informavo Tarybos narys.

Nors būklė prasta, stadionas naudojamas

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija pasidomėjo, ar tai tikrai tiesa. Baisogalos gimnazijos direktorė Rita Juškevičienė pranešė, kad dabartinė gimnazijos stadiono būklė iš tiesų prasta: „Bėgimo takeliai po šiųmetinių liūčių praktiškai išplauti, aplink stadioną nėra vientiso bėgimo tako, treniruokliai – seni ir nefunkcionalūs, nelygi krepšinio aikštės danga“.

Vis tik direktorė pasidžiaugė, kad, nepaisant apverktinos stadiono būklės, jis yra aktyviai naudojamas ne tik organizuojant ugdymo procesą, bet ir sportinius renginius. Kad stadioną žadama tvarkyti R. Juškevičienė išsitarė irgi girdėjusi: „Mano žiniomis, jau yra baigtas ruošti gimnazijos stadiono renovacijos planas.“ Tik pasakyti nieko konkretaus, kada galima tikėtis, kad situacija pagerės, mokyklos vadovė negalėjo.

Darbai vyksta – rengiamas projektas

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas, užklaustas, ką savivaldybė žada daryti dėl Baisogalos gimnazijos remonto, atsakė kiek aiškiau – patvirtino, darbai jau vyksta.

Jis pripažino, kad Baisogalos gimnazijos lauko aikštynas nuo statybos pradžios nebuvo atnaujintas, todėl bėgimo takai sunykę, treniruokliai – ir fiziškai, ir morališkai pasenę, o universali žaidimų aikštelė su dirbtine danga po smarkesnio lietaus yra apsemiama, kadangi neįrengti paviršinio vandens surinkimo tinklai.

G. Vičas informavo, kad šiuo metu rengiamas aikštyno rekonstravimo techninis darbų projektas. Kuomet projektui bus atlikta bendroji ekspertizė, savivaldybė galės informuoti apie statybos darbų kainą. Šio savivaldybės tarnautojo manymu, stadiono remonto kaina gali siekti daugiau nei milijoną eurų.

Pokyčiai – jau kitais metais

Kadangi remonto darbų kaina gali būti iš tiesų nemaža, pasak G. Vičo, aikštyno tvarkymo pradžia priklausys nuo skiriamo finansavimo šiam objektui. Anot savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo, savivaldybė tikisi pasinaudoti Sporto rėmimo fondo lėšomis arba kitomis valstybės investicijų programos priemonėmis. Preliminari stadiono remonto darbų pradžia – 2023-ųjų metų antra pusė.

Radviliškio savivaldybė nutarė sunaikinti (rekonstruoti) Baisiogalos pilnų matmenų stadioną ir jo vietoje įrengti sovietinių matmenų aikštę + krepšinio, teniso ir kiemo žaidimų aikšteles vietinei gimnazijai.
https://www.radviliskis.lt/popup2.php?r ... e_id=17153
https://www.radviliskis.lt/get_file.php ... dTZ1o1NmI=

Respublik
Pranešimai: 7612
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2023 Vas 09 20:20

Ne į temą, bet Biržų stadiono sklypo teritorijoje yra suprojektuota, finansuota ir bus statoma 600 vietų universali sporto arena/salė.
https://infes.lt/projektai/

Biržuose bus statomas Sporto ir sveikatingumo kompleksas
https://aina.lt/birzuose-bus-statomas-s ... ompleksas/
2022-11-24

Respublik
Pranešimai: 7612
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2023 Vas 21 18:19

Skundžiasi sporto infrastruktūra sostinėje: apleistos aikštelės bado akis
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-2012108

​​​​​​​Kol vieni džiaugiasi žiemos malonumais, futbolo akademijos šaltuoju metų laiku suka galvą, kur žaisti ir treniruoti vaikus. Ypač ši problema opi Vilniaus mieste, kur veikia net 20 futbolo akademijų ir sportuoja ne vienas tūkstantis vaikų.

Nors statistika skelbia apie renovuojamas arba naujas vietas sportuoti, tačiau vienos didžiausių sporto organizacijų šalyje „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) vadovė Mažena Agneška Stankevič sako, kad sporto infrastruktūros problema sostinėje nėra iš esmės sprendžiama.

2019 m. sparčiai išaugusi akademija infrastruktūros problemą išsprendė pritraukusi investuotojų ir pasistačiusi pripučiamą sporto maniežą sostinės Karoliniškių mikrorajone. Šiuo metu akademiją lanko beveik tūkstantis vaikų, BFA arenos paslaugomis naudojasi ir kitos akademijos, moksleiviai, profesionalūs futbolo klubai, tačiau norinčių yra daugiau nei vietos.

„Matydami vaikų skaičiaus augimą ir pradėję nebetilpti nuomojamuose aikštėse, prisiėmėme riziką ir be valstybės, savivaldybės lėšų, o investuodami tėvų pinigus bei pritraukę investuotojų 2019 m. pasistatėme tuomet unikalų statinį. Jis iš dalies problemą išsprendė, bet šiai dienai vis tiek nesutalpintume visų savo grupių, o norinčių pas mus treniruotis yra daugiau nei mes galime priimti. Vilniuje šiuo metu yra trys futbolo maniežai, o trūksta mažiausiai keturių. Dar liūdnesnė situacija yra su plaukimo baseinais, lengvosios atletikos maniežais – kenčia ne tik futbolas. Bendras sportuojančių vaikų kiekis Vilniuje ir taip nėra didelis, o sporto bazių trūkumas problemą dar labiau gilina“, – kalbėjo BFA vadovė M.A.Stankevič.

Šiuo metu Vilniuje sportuoja tik kas penktas vaikas ir šiuo aspektu sostinės atsilieka nuo daugelio Europos valstybių, o „Eurobarometro“ tyrimo rezultatai jau daugelį metų fiksuoja žemą fizinio aktyvumo lygį tiek tarp suaugusiųjų, tiek tarp vaikų. Nors iš viso sostinėje suskaičiuotos 262 krepšinio, 67 futbolo aikštelės, tačiau dalis jų yra neprieinami visuomenei, priklauso mokykloms, o didžiosios dalies objektų būklė bado akis.

„Teko pačiai apžiūrėti viešai deklaruojamas sporto aikšteles. Jos netinka organizuoti varžyboms, nėra rūbinių ir dušų. Mūsų atveju reikia ne mažos aikštelės, o pilnų matmenų futbolo stadiono, o tokių Vilniuje – vienetai. Kitos skelbiamos sporto bazės yra tokios apleistos, kad mano nuomone ten negalima leisti sportuoti vaikams dėl saugumo“, – atviravo BFA vadovė.

BFA atstovės teigimu, stinga ir viešojo bei privataus sektoriaus bendradarbiavimo pavyzdžių, nors teigiamų yra: jau daug metų BFA bendradarbiauja su Vilniaus Fabijoniškių gimnazija, kur turi sportines klases ir dalis akademijos auklėtinių sportuoja šios mokyklos futbolo stadione.

Problematiškas ir didžiausio žiemos futbolo turnyro organizavimas

Žiemos metu, kai baigiasi vaikų ir jaunimo čempionatai, daugelis vaikų neturi galimybės toliau tobulėti, todėl BFA antrus metus iš eilės organizavo ką tik pasibaigusį žiemos futbolo turnyrą „Vilnius Winter Cup 2023“, kuriame varžėsi daugiau nei 90 komandų, o dalyvių iš sostinės, Kauno, Visagino, Utenos, Šalčininkų, Pabradės ir kitų miestų skaičius viršijo net 2000-ius. Iš viso futbolininkai (-ės) nuo 5 iki 15 m. BFA arenoje sužaidė net 684 rungtynes bei arenoje praleido beveik 200 val., turnyre iš viso darbavosi net 30 teisėjų. M.A.Stankevič teigimu, tokių turnyrų vien Vilniuje turėtų būti ne vienas, tačiau vėl galimybes apriboja infrastruktūra.

„Norėjome savo ir kitų futbolo akademijų vaikams pasiūlyti pačias geriausias sąlygas sportuoti ir varžytis žiemos metu. Labai svarbu neprarasti įgūdžių ir ruoštis artėjantiems pavasario čempionatams. Poreikis tokiems renginiams yra didžiulis, tokių reikėtų dar ne vieno, bet tiesiog nėra pakankamai vietos jiems organizuoti. Kai kuriomis dienomis teko turnyrą pradėti nuo labai ankstyvo ryto, o baigti irgi vėlai, nes sutalpinti 2000 dalyvių, kuriuos atlydi bent vienas tėvas, po vienu stogu buvo nemenkas iššūkis“, – teigė BFA direktorė.

Šiemet prie turnyro prisidėjo rėmėja „Helios Group“, kuri pabrėžė būtinumą investuoti į vaikų ir jaunimo sportinį užimtumą. „Vilnius Winter Cup 2023“ prasidėjo 2022 m. gruodžio pradžioje ir tęsėsi iki 2023 m. vasario mėn. 20 d.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11678
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2023 Kov 09 11:31

Iš Pauliaus Malžinsko FB:

Lietuvos futbolo vietovės: El stadio Plungė - alaus, alaus, Jurkui alaus.

Renkant Lietuvos futbolo stadionų top 4 poziciją iškilo nemenka dilema. Neatskleisiu kas buvo kitas pretendentas, nes tuomet kitas postas bus kaip ir aiškus, bet Plungės naudai balus lėmė stadiono lokacija, sena šio miestelio futbolo istorija ir, žinoma, garsioji skanduotė Vaciui alaus. Legendinis vartininkas Vaclovas Jurkus, su kuriuo teko kartu žaisti FK Panerys gretose, gimė Plungėje ir neseniai (vasario 23 d.) atšventė garbingą 65-erių metų jubiliejų, todėl El stadio Plungė tebūnie 4 vieta, o Vaclovą sveikinu su šauniu gimtadieniu.

Stadionas įsikūręs kultūros paveldo zonoje, Plungės Oginskių dvaro sodybos parke. Rungtyniavau šiame stadione tik kelis kartus: įstrigo labai sunki ir šlapia aikštė, nedidelė ir tamsi tribūna su vietos chebra ir maudynės šalia esančiame upelyje.

Nors daug kam pasirodys, kad Plungė pasaulio pakraštys, tačiau reikia pažymėti, kad futbolas čia atsirado dar tarpukariu ir vietos žydų bendruomenės iniciatyva: vienos pirmųjų futbolo rungtynių Plungėje vyko 1925-aisiais tarp vietos „Makabi“ ir komandos iš Telšių. Štai tokia yra žemaitiško derbio priešistorė.

FK Babrungas logotipe užrašyta, kad klubas įkurtas 1935 m. Nesu aš istorikas, todėl ginčuose dėl datų nedalyvausiu, bet kažkas panašaus yra, nes rašytiniuose šaltiniuose paminėta, kad 1942 m. „Babrungas“ pirmą kartą tapo Žemaitijos pirmenybių finalo dalyviu, kuriame 1:2 buvo nusileista Telšių „Džiugui“.

Po II -ojo pasaulinio karo FK "Babrungas" pradėjo remti didžiausias Plungės miesto fabrikas „Linų audiniai“, todėl po kurio laiko buvo pakeistas ir komandos pavadinimas. Netrukus Plungės futbolas pasiekė didžiausią savo laimėjimą miesto istorijoje - 1956 metais Plungės „Linų audiniai“, pirmą ir kol kas vienintelį kartą, tapo šalies čempionais, todėl tai yra dar vienas argumentas įtraukti El stadio Plungė į Lietuvos stadionų topus.

2019 m. centrinis Plungės stadionas, po beveik dešimtmetį trukusių planų, buvo rekonstruotas, bet naujame stadione lankytis dar neteko. Reikės užsukti kada pažiūrėti. Svarbiausia - nenustokite žaisti!

Paveikslėlis

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11678
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Įvairios bazės

2023 Kov 27 17:07

Iš Pauliaus Malžinsko FB:

Bonan vesperon (Esperanto k. - labas vakaras)
Lietuvos futbolo vietovės: El stadio Veisiejai - paminklas futbolo kamuoliui.

Užbaigiu savo trumpą kelionę po žymiausias Lietuvos futbolo stadionų vietas. Žinoma, apie daugelį vietų dar parašysiu, bet Top 5 sąrašą uždaro Veisiejai, nes čia yra paminklas futbolo kamuoliui, o mano subjektyvia nuomone - paminklas futbolą mylintiems žmonėms.

Veisiejai, turbūt geriausiai simbolizuoją visą mėgėjiško futbolo aistrą: futbolas čia atsirado tarpukariu vietos žydų bendruomenės pastangomis, nes jie sudarė apie trečdalį gyventojų ir 1935 m. gimė komanda pavadinimu JRS, kuri dalyvavo Suvalkijos pirmenybėse. Beje, Veisiejuose kurį laiką gyveno ir gydytoju dirbo Liudvikas Zamenhofas, Esperanto kalbos išradėjas ir pradininkas, pirmojo vadovėlio apie ją autorius.

Po II-ojo pasaulinio karo, maždaug 1947 m. Veisiejų m. parko teritorijoje įrengiamas stadionas ir atsiranda FK "Dzūkas", kuris rungtyniavo žemiausioje pirmenybių lygoje. Vėliau klubas keitė pavadinimą į "Ančia" ir galiausiai 1967 m. pasivadino Veisiejų "Dainava". Pažymėsiu, kad per visą savo istoriją Veisiejų komanda niekada nežaidė aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje ir didelių taurių neiškovojo, tačiau, nepaisant visko, mėgėjiškas futbolas visuomet Veisejuose buvo gyvas.

Todėl paskutinė šios apžvalgos ir stadionų Top sąrašo pastraipa apie žmones, nes stadionas, komanda, klubas be jų yra niekas, o Veisiejų futbolo istorija neatsiejama nuo Sabaliausko pavardės. Iš pradžių Mingailis Sabaliauskas (nuo 1968 m.), o vėliau ir jo sūnus Zenonas Sabaliauskas buvo tie žmonės, kurie kūrė klubą, treniravo vaikus, organizavo varžybas ir klubo veiklą. Iš kartos į kartą.

Veisiejuose klubo jau nėra. Teisiog neliko žmonių, kurie dar gali žaisti, miestelio gyventojų skaičius nuolat mažėja, o jaunimas išvyko į didesnius miestus. Liūdna istorijos pabaiga, bet taip jau kartais atsitinka ir nieko čia nepadarysi. Tačiau yra paminklas futbolo kamuoliui, nuostabi aikštė šalia ežero, puikus parkas ir didelė pagarba žmonėms, kurie ilgus metus tą futbolą Veisiejuose kūrė, jį puoselėjo ir tam paaukojo dalį savo gyvenimo.

Bonan nokton (Esperanto k - labos nakties).

Grįžti į