Įvairios bazės

Moderatorius: Respublik

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2023 Lap 27 12:22

Įvertino Paprienės stadioną
https://www.gyvenimas.eu/2023/09/14/ive ... -stadiona/

2024 metais mūsų šalyje bus surengtas Europos merginų iki 19 metų futbolo čempionatas. Kaip praneša FK „Nemunas“, rugsėjo 13 dieną Paprienės stadione lankėsi Europos futbolo federacijos atstovai. Specialistai apžiūrėjo aikštę ir pažadėjo atsiųsti vertinimus apie vejos kokybę ir trūkumus. Tikėtina, kad Prienų futbolo aikštė bus pasirinkta vienos iš rinktinių treniruotėms bei, kaip paminėjo vienas iš svečių, po čempionato sutvarkyta infrastruktūra toliau tarnaus vietos sportininkų reikmėms. Tai būtų didelis įvertinimas Prienų futbolo bendruomenei.

Paveikslėlis

Spaudos konferencijoje palietė gyventojams aktualius klausimus
https://www.gyvenimas.eu/2023/10/10/spa ... klausimus/

Buvo pažymėta, kad Prienuose sukurta pakankamai sportui ir sveikatingumui reikalingų erdvių, todėl varžybų ir kitų renginių organizatoriams yra iš ko pasirinkti, visgi dėl patogesnio susisiekimo populiaresni yra miesto stadionai.

Paprienės futbolo aikšte labiau domisi Lietuvos futbolo federacija dėl galimybės prieš čempionatus joje vykdyti treniruotes. A.Vaicekauskas informavo, kad Savivaldybė jau pradėjusi Paprienės stadiono, kaip atskiro vieneto, įteisinimo procedūras, sutvarkius formalumus, bus galima nustatyti šio objekto panaudos sąlygas. Investicijų į šio objekto infrastruktūrą nenumatyta, mero nuomone, pirmiausia reikia išsigryninti viziją, nusistatyti prioritetus, kokiems tikslams stadionas bus naudojamas.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2023 Lap 29 17:19

Miesto stadionas – chuliganų oazė?
https://silales-artojas.lt/naujienos/so ... iganu-oaze

Dauguma šilališkių iš įpročio vis dar didžiuojasi miesto stadionu – kone prieš dešimtmetį įrengtas objektas buvo vienas pirmųjų, kuriančių modernaus miesto įvaizdį. Deja, pastaruoju metu jis vis dažniau tampa piktybiškų jaunimo išdaigų, o ne sporto renginiams skirta vieta.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2023 Gru 06 20:22

KTU ir LFF bendradarbiavimas: sieks atgaivinti antrąjį pagal dydį natūralios vejos Kauno futbolo stadioną
https://ktu.edu/news/ktu-ir-lff-bendrad ... -stadiona/

Šiandien, gruodžio 5-ąją, parašus ant bendradarbiavimo sutarties padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičiaus.

Sutarties pagrindas – ne tik studentų futbolo renginiai, studentų lygos stiprinimas, bet ir siekis atgaivinti ir įveiklinti KTU Studentų miestelyje esantį antrą pagal dydį natūralios vejos Kauno futbolo stadioną. Sutartimi abi šalys susitarė bendradarbiauti populiarinant futbolą bei prisidedant prie futbolui reikalingos infrastruktūros gerinimo Kauno mieste, kuriant, įgyvendinant futbolo renginius jaunimui, studentams, tobulinant ir stiprinant studentų futbolo lygos veiklas. LFF universitetui taip pat teiks konsultacijas ir ekspertinį vertinimą.

Pasak KTU rektoriaus E. Valatkos, šiuo metu jau yra žengti realūs žingsniai dėl KTU studentų miestelyje esančio natūralios vejos futbolo stadiono tam, kad jis atitiktų UEFA keliamus 1-2 kategorijos reikalavimus.

„Universitetas, siekdamas efektyviai išnaudoti KTU miestelio turtą ir aplinką, rengia KTU miestelio sporto infrastruktūros studiją, kurioje aiškiai apibrėžtas prioritetas išnaudoti natūralios vejos futbolo stadiono potencialą. Tikime, kad po atnaujinimo, mūsų stadionas atlieps vietos klubams reikalingas varžybų ir treniruočių sąlygas. Tačiau čia sustoti neplanuojame – greta stadiono projektuojame naują Multifunkcinį sporto centrą Universiteto poreikiams, kuris papildys ir leis tenkinti UEFA keliamus reikalavimus. Čia galės treniruotis ir žaisti tiek nacionalinės futbolo rinktinės, tiek klubai“, – atskleidė rektorius.

Planuojama, kad pirmuoju žingsniu, natūralios vejos stadiono atnaujinimu, KTU studentų miestelyje iškils 500 žiūrovų talpinanti dengta tribūna su pagalbinėmis patalpomis ir 68 pločio bei 105 m ilgio futbolo aikštė, kuri leis vykdyti LFF I lygos rungtynių organizavimą.

Pasak sutartį pasirašiusio LFF prezidento E. Stankevičiaus, federacija labai džiaugiasi dėl partnerystės su KTU ir tikisi, kad jos nauda bus abipusė.

„Labai svarbu ir tai, kad universitetas su rektoriumi priešakyje rimtai vertina infrastruktūros mieste svarbą ir puoselėja planus naujam stadionui. Ne sykį esame akcentavę tai, kad kokybiška ir moderni infastruktūra yra vienas svarbiausių faktorių, siekiant gerinti futbolo kokybę ir pritraukti vaikus sportuoti. Nauja aikštė, neabejotinai, pasitarnaus ne tik oficialių turnyrų ir čempionatų vykdymui, tačiau ir pačiai universiteto bendruomenei, o tai – dar vienas svarbus žingsnis“, – akcentavo LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

Dar iki šios penkerių metų sutarties pasirašymo, KTU ir LFF siejo bendrystė – federacija yra padovanojusi dangą KTU Studentų miestelyje esančioms dirbtinos dangos aikštėms.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2024 Sau 18 14:36

Pilaitės maniežas

Snieguotos žiemos pasaka Lietuvoje: spūstys, sniego neatlaikę medžiai ir suniokoti namų stogai
Žiūrėkite daugiau: https://lnk.lt/straipsniai/lietuvoje/sn ... gai/231383
Vilniuje sniego vietomis iki kelių, <...>sniegas kaupiasi ir ant stogų, sporto maniežai ne išimtis, viename jų jau teko sustabdyti veiklą.

„Laikinai veiklą buvome sustabdę sekmadienį. Sniego didesnė nuošliauža buvo nuslinkusi, ji nuplėšė oro varikliui rankovę, bet avariniai varikliai neleido kupolui nusileisti“, – sakė „Active Vilnius“ direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Vilius.

Veikla atnaujinta nuo vakar. Žmonėms viduje saugu, nes specialios technologijos matuoja slėgį, tačiau maniežas dabar atkasamas iš šonų.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2024 Sau 19 17:57

Futbolo maniežas antrą kartą neišlaikė sniego išbandymo – subliuško, bet panikuoti neverta
https://www.lrytas.lt/bustas/nekilnojam ... a-30115267

Pilaitės futbolo maniežo kupolas antrą kartą neišlaikė sniego išbandymo, tad teko atšaukti visas varžybas ir treniruotes, o kiek kainuos remontas – nežinia.

Kad nuslinko ledo luitas ir pažeidė Pilaitės futbolo maniežo kupolą, savaitgalį informavo Sekmadienio futbolo lygos atstovai.

Tiesa, šįkart kupolas nesugriuvo, tad ekspertams įvertinus pažeidimus iš karto prasidėjo jo atstatymo darbai. Kiek už juos teks sumokėti – paaiškės vėliau.

Kupolas sniego naštos neišlaikė ir 2021-ųjų sausio 26-osios naktį. Tąkart jo remontas atsiėjo 130 tūkst. eurų. Futbolo specialistai jau tada kalbėjo, kad siekiant išvengti griūčių tokius statinius reikia visą parą šildyti iš vidaus.

Pasirodžius šiai žiniai vilniečiai svarstė, ar vertėjo tokius sniego ir ledo neišlaikančius maniežus statyti. „Nejaugi laukiama nelaimės, kai kupolas užgrius sportuojančius žmones?“ – klausė jie.

Pilaitės futbolo maniežo prižiūrėtojai tikino, kad nieko baisaus šį kartą neįvyko ir esą panika keliama be reikalo.

Žemyn nuslysdavo sniegas

2021 metais šio maniežo kupolas sugriuvo po didžiulės pūgos. Tai užfiksavo vaizdo kameros. Dieną prieš griūtį manieže treniravosi Vilniaus „Žalgirio“ futbolo komanda. Jau tada ant kupolo buvo matyti sniego sankaupos, bet dalis jų vis nučiuoždavo žemyn.

Futbolininkus treniravęs Žydrūnas Grudzinskas prisiminė, kad treniruotės metu buvo justi, kaip kupolas vibruoja, o sniegas nuslysdavo skleisdamas į besileidžiančio lifto panašų garsą. Jis neslėpė – sportininkai dėl to jautė nerimą, tačiau svarstė, kad kupolas didelis ir akimirksniu nenusileistų ant galvų.

Anot Ž.Grudzinsko, nors jis yra beveik dviejų metrų ūgio, nuo kupolo nuslinkę sniego kalnai buvo aukštesni. Gali būti, kad jie taip pat spaudė kupolą iš šonų. Futbolo mokyklos treneris Gediminas Tvarijonas pasakojo, kad panašūs kupolai Norvegijoje taip pat subliūkšdavo. Kad to nenutiktų, juos reikia šildyti iš vidaus.

Mėgino padidinti slėgį

Tuomečio vicemero Valdo Benkunsko žodžiais, pagrindinė kupolo griūties versija buvo smarkus snygis, po kurio daug sniego susikaupė ties viduriu: „Atsirado savotiškas lovys, trūko kupolo siūlė ir jis sugriuvo. Laimė, niekas nenukentėjo.“

Tomis dienomis specialistai patarė, kad kupolo viduje temperatūra turėtų svyruoti apie 10–11 laipsnių, orą nuolat pūtė dyzeliniai generatoriai, palaikydami kupolo formą. Kupolo prižiūrėtojai mėgino padidinti slėgį ir oro temperatūrą viduje, kad atitirpęs sniegas nučiuožtų į apačią. Tačiau kupolo išsaugoti nepavyko.

Po nelaimės V.Benkunskas pasakojo, kad viduryje aikštės, ties įtrūkusiu kupolu, sukritęs sniegas buvo tarsi ledo gabalai, jų svoris buvo didžiulis: „Nieko nebuvo galima padaryti. Kupolo aukštis apie 20 metrų, galbūt galėjo būti kokios konstrukcinės virvės, kaip sniegą nutempti žemyn, arba jis pats turėjo nuslinkti į apačią. Pats kupolas yra plastikinis, slidus ir gamintojų sumanymu sniegas turėjo nuslinkti pats.“

Praėjusiais metais grėsmė buvo iškilusi ir BFA pripučiamajam maniežui Karoliniškėse. Tik į talką pakviestų vaikų tėvų ir trenerių pastangomis jį pavyko išgelbėti. Jie iki vėlumos kasė sniegą nuo maniežo.

Futbolo maniežas Pilaitėje duris atvėrė 2020 metų rugpjūtį, jo pastatymo kaina siekė apie 2,1 mln. eurų.

Vilniečiams šio maniežo išlaikymas, įskaitant darbuotojų atlyginimams skiriamas lėšas, taip pat sezoninį kupolo nuėmimą ir pastatymą bei kitus darbus, vidutiniškai kainuoja apie 210 tūkst. eurų per metus.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2024 Sau 21 18:51

Panevėžys imsis pūsti maniežą
https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/pan ... i-manieza/

Po kelių nesėkmingų bandymų Panevėžio savivaldybė jau turi rangovą, statysiantį pripučiamą futbolo maniežą.

Dar 2022 metų rudenį pradėjusi ieškoti rangovo pripučiamam futbolo maniežui, Panevėžio savivaldybė pagaliau jį turi. Rangos darbų konkursą laimėjo vilniečių įmonė „Sversa“.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Justino Jasiukaičio, maniežas kainuos daugiau nei 3,3 mln. eurų, į šią sumą įskaičiavus ir PVM. Iš jų milijoną skiria valstybė, 450 tūkst. – Sporto rėmimo fondo lėšos, likusi dalis – Savivaldybės biudžeto pinigai.

Nors pirkimai dėl įvairių priežasčių užtruko ilgokai, pasak J. Jasiukaičio, maniežo statyboms gautieji pinigai niekur nedingsta. Pagal pasirašytąją sutartį rangovas įsipareigojo pripučiamą maniežą Panevėžiui pastatyti ilgiausiai per 15 mėnesių. „Tikimės, kad darbai vyks greičiau. Bandysime tartis su rangovu, kad maniežą turėtume jau kitam šaltajam sezonui“, – viliasi J. Jasiukaitis.

Didžiausias šalyje

Idėja Panevėžiui turėti maniežą, uždengtą pripučiamu kupolu, svarstyta jau seniai. Iš pradžių svarstyta, kad jis galėtų iškilti virš „Draugystės“ stadiono Smėlynės gatvėje. Visgi galiausiai nuspręsta, kad miestui reikalingas dar vienas naujas, standartus atitinkantis futbolo stadionas. Tokia vieta surasta šalia Beržų progimnazijos.

Savivaldybės taryba pripučiamam maniežui pritarė 2021 metų kovą. Pagal techninį projektą, jis turėtų būti apie 110 metrų ilgio, 77 metrų pločio ir maždaug 22,5 metro aukščio. J. Jasiukaičio teigimu, maniežo kupolas nebus vienspalvis – su spalvinėmis gamomis. Kokiomis spalvomis išsiskirs naujasis statinys, bus aptarta vėliau. Pasak Savivaldybės atstovo, iš pripučiamų kupolų šis bus didžiausias Lietuvoje. Taip pat, ko gero, ir moderniausias.

Ir žiemą, ir vasarą

Pripučiamame manieže numatyta įrengti ne mažiau nei pusę tūkstančio sėdimų vietų žiūrovams, suprojektuoti persirengimo kambariai, dušai, WC, taip pat atskiros patalpos sporto specialistams ir ūkio darbuotojams, atskiri įėjimai žiūrovams ir sportininkams. Maniežas bus išklotas modernia sintetine danga.

Jo techninėje specifikacijoje nurodoma, kad pripučiamas kupolas turi atlaikyti ne mažesnio kaip 24 metrų per sekundę vėjo gūsius. Išorinė membrana turi būti atspari lauko temperatūrų pokyčiams nuo 30 laipsnių šalčio iki 70 laipsnių karščio. Kupolas bus šildomas. Teigiama, kad dideliu kupolo medžiagos privalumu bus skaidrumas – sklaidoma šviesa suteiks galimybę dieną nenaudoti dirbtinio apšvietimo.

Kiek kainuos tokį pripučiamą statinį išlaikyti, kol kas Savivaldybė negali atsakyti. Pasak J. Jasiukaičio, viskas paaiškės pradėjus jį eksploatuoti – tuomet realiai matysis, kaip sekasi ir kiek kainuoja. Numatoma, kad šiuo maniežu sportininkai galės naudotis ištisus metus.

Įrengs pamatus

Šiuo metu Lietuvoje yra trys tokie pripučiami futbolo maniežai. Du iš jų Vilniuje – vienas privatus, kitas Savivaldybės, o dar vienas – Kaune.

Kitų miestų praktika parodė, kad dėl gausaus sniego ar didelių audrų tokie pripūsti kupolai gali neatlaikyti stichijų šėlsmo ir subliūkšti. Kaune jis subliūško per audrą, o Vilniuje – nuo sniego. Pasak J. Jasiukaičio, panevėžiečiai iš karto pagalvojo, kad taip nenutiktų. Jo manymu, oro sąlygos moderniam kupolui neturėtų daryti poveikio. Sniegas nuo kupolo turėtų nuslysti. Kad jis savo svoriu nespaustų kupolo iš šonų, bus palikti specialūs pravažiavimai sniego valymo technikai. Panevėžio pripučiamas maniežas bus pastatytas įrengus pamatus, kituose miestuose anksčiau to nebuvo.

„Dabar, kiek žinau, ir Kaunas po visų įvykių pasidaręs pamatą, o pas mus jis iš karto buvo numatytas. Jis leis kupolui būti tvirtesniam, apsaugos nuo sniego spaudimo iš šonų grėsmės“, – aiškina J. Jasiukaitis.

Lauks ir kaimynų latvių

Naujuoju maniežu Beržų gatvėje naudosis visa miesto sporto bendruomenė: tiek profesionalai, tiek mėgėjai, tiek mažieji sportininkai, tiek senjorai. Planuojama, kad čia galėtų vykti ir aukščiausios lygos futbolo varžybos. Pasak J. Jasiukaičio, dabar futbolininkai net žiemą sportuoja lauke ant dirbtinės dangos, nusivalę sniegą. Be to, Elektronikos gatvėje yra dengta salė su sintetine danga, o į lengvosios atletikos maniežą Liepų alėjoje keliaujama fizinio pasirengimo treniruotėms. „Erdvių glaustis po stogu turime, bet pripučiamas maniežas bus maksimaliam, kokybiškam darbui ir treniruotėms“, – sako Savivaldybės atstovas.

Pripučiame manieže bus galima treniruotis visų matmenų aikštėje. J. Jasiukaitis neatmetė tikimybės, kad pasinaudoti panevėžiečių pripučiamu maniežu panorės ir aplinkinių rajonų ar net Latvijos sportininkai. Jo teigimu, regione kol kas bus tik vienas toks statinys. „Pirmiausia stengsimės tenkinti miesto sporto bendruomenės poreikius“, – sako J. Jasiukaitis.

Užklojo namą

Panevėžys pripučiamą sporto salę jau turėjo prieš maždaug keturis dešimtmečius dabartinio lengvosios atletikos maniežo vietoje. Tuometei Sporto mokyklai priklausęs maniežas ilgai netarnavo. Dėl neaiškių priežasčių pripučiama konstrukcija ne kartą subliūško, o per vieną audrą netikėtai sprogo ir vėjas ją užnešė ant netoliese stovinčio individualaus gyvenamojo namo tuometėje J. Rotomskio (dabar – Marijonų) gatvėje. Tąkart niekas nenukentėjo, krisdamas maniežas tik apgadino vieno namo kaminą. Tiesa, išgąsčio būta nemažai. Po šio įvykio pripučiamo maniežo idėjos buvo atsisakyta – Marijonų gatvėje, dabartinės V. Žemkalnio gimnazijos pašonėje, pastatytas maniežas su stabilia stogo danga ir sienomis.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2024 Sau 24 19:15

Valdas Benkunskas – kokios naujos arenos išdygs Vilniuje ir kodėl jų dar nėra?
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/k ... 26-2179618
Turime planą susitvarkyti su visomis sporto aikštelėmis arba stadionais prie mokyklų, pabaigti besitęsiančius projektus. Kai pabaigsime Žirmūnų ir Biržiškos stadionus su kupolais, taip vadinamą mažąją infrastruktūrą jau turėsime, o tai iš dalies atpalaiduos ir finansus, ir žmogiškuosius išteklius, kuriuos galėsime nukreipti į kitus stambesnius sporto objektus.

– Sakėte, kad Vilnius iš dalies seka islandišku sporto ir vaikų užimtumo modeliu, bet pagrindinis skirtumas nuo Skandinavijos šalių lieka tas, kad ten miestai suteikia įvairiems klubams infrastruktūrą, tada klubai gali lengviau kvėpuoti. Vilniuje dauguma sporto veiklas vykdančiųjų neturi sporto bazių, nuomos kainos aukštos ir jiems sunkiau vykdyti savo veiklą. Ką apie tai manote?

– Nesutikčiau, kad Vilniuje kažkas labai kitaip. Aišku, mes neduodame bendruomenių klubams arba sporto mokykloms šių erdvių visiškai už dyką ar už „ačiū“, bet nuomos mokestis būna lengvatinis, įprastai padengia tik einamąsias sąnaudas – elektros energiją, šildymą ar kitas minimalias išlaidas. Esame arti, kad bendruomeniniai klubai arba privačios sporto mokyklos galėtų lengvatinėmis sąnaudomis naudotis miesto sukurta infrastruktūra. Taip, egzistuoja komercinis laikas, kurio ypač žiemos beveik nelieka, bet turi būti ir skatinamoji priemonė mokykloms, kurios prižiūri ir valdo sales bei stadionus, kad jos galėtų užsidirbti kažkiek pinigų savo reikmėms. Vaikų sportavimą mes iš esmės dotuojame, o įkainiai yra minimalūs.

O visa kita galima spręsti, kai atsiras daugiau infrastruktūros pasiūlos – tam reikalingos naujos sporto salės, nauji stadionai, nauji aikštynai, universalios arenos. <...>Reikia suprasti, kad iš esmės miestas 25 metus griovė sporto infrastruktūrą, vietoj kurios atsirado komerciniai objektai. Tad mums staigiai atsukti laiką nepavyks. Tačiau nuosekliu darbu siekiame, kad pasiūla didėtų. Aišku, daug dalykų padės išspręsti padės Daugiafunkcinis sporto kompleksas (Nacionalinis stadionas), kai ten atsiras visa sporto bazė.

Be to, rudenį tikimės atidaryti naują futbolo dengtą maniežą Žirmūnų gimnazijos teritorijoje, prie M.Biržiškos (Justiniškėse) gimnazijos prieigose atsiras stadionas su šildoma danga. Projektų pradėta daug, bet negaliu pažadėti, kad per penkerius metus visi gaus norimą infrastruktūrą, nes tai ilgai trunkantys ir brangūs darbai.

– Ar gali atsirasti daugiau tokių modernių projektų kaip „NBA School“?

– Iki šiol turėjome daug problemų dėl žemės sklypų. Miestas nevaldė pats jų, tad mums vis reikėdavo Švietimo ar sporto infrastruktūrai juos gauti iš Nacionalinės Žemės tarnybos, o tai kai kuriais atvejais užtrukdavo pernelyg ilgai. Pavyzdžiui, Žirmūnų maniežui sklypą gavome po pusantrų metų kreipimosi. Dabar kiek lengviau, nes nuo šių metų turėtų pagerėti mūsų funkcijų įgyvendinimas tvarkant valstybinę žemę. Jei matysime poreikį ir galimybę išvystyti tokius projektus kaip Fabijoniškių baseinas ar „NBA akademija“, be abejonės, tokius pasiteisinusius reikalingus projektus galėtume pakartoti. Bet kai kada, pavyzdžiui, dėl želdynų ar kitų sudėtingų klausimų, projektas kuriame nors etape tampa nebeįmanomas.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2024 Sau 25 18:30

Darvydas Šernas: džiaugiuosi, kad mūsų akademija turės savo namus!
https://vilniusfa.lt/2024/01/24/darvyda ... avo-namus/
Ieškodami sprendimų pernai pasirašėme „Fanų“ stadiono ilgalaikę nuomos sutartį, savo lėšomis atnaujinome apšvietimą ir aikštės dangą. Todėl dabar džiaugiamės, kad akademija turės ne vieną, bet du pilnų matmenų stadionus.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2024 Vas 23 20:05

Nesu tikras dėl matmenų, nes trūksta linijų, bet lygtai 105x60, tai minimalus dydis išeina. Kažkur pusiaukelėje tarp Varnių ir Telšių.

Bal­ti­nin­kų gy­ven­to­jai nau­jam gy­ve­ni­mui pri­kė­lė sta­dio­ną
https://tzinios.lt/baltininku-gyventoja ... -stadiona/

Feis­bu­ko „Tel­šių ŽI­NIŲ“ rub­ri­ka „Kaip gy­ve­na Jū­sų bend­ruo­me­nė?“ šį kar­tą „ap­si­lan­kė“ Bal­ti­nin­kų bend­ruo­me­nė­je, vie­ni­jan­čio­je Bal­ti­nin­kų, Kur­šų, Smil­gių, Šlo­vių bei ki­tų ap­lin­ki­nių kai­mų gy­ven­to­jus, ska­ti­nan­čio­je juos veik­ti drau­ge ir kur­ti bend­rys­tę.

Bal­ti­nin­kų kai­mo bend­ruo­me­nė įkur­ta dar 2005 me­tais. Kaip džiau­gė­si pir­mi­nin­kė Li­na Niau­rie­nė, per pa­sta­rą­jį de­šimt­me­tį bend­ruo­me­nė vei­kė la­bai ak­ty­viai ir įgy­ven­di­no dau­gy­bę sa­vo idė­jų.

„Ga­li­me pa­si­gir­ti įgy­ven­din­tais vals­ty­bės ir Eu­ro­pos Są­jun­gos fi­nan­suo­tais pro­jek­tais. Pa­sis­ta­tė­me lau­ko est­ra­dą, įsi­gi­jo­me bui­ti­nės tech­ni­kos, bal­dų, įren­gė­me vai­kų žai­di­mo aikš­te­lę, lau­ko tre­ni­ruok­lius, vy­ko­me į eks­kur­si­jas ir or­ga­ni­za­vo­me švie­čia­muo­sius ren­gi­nius“, – var­di­jo L. Niau­rie­nė.

Di­de­lis įvy­kis – pa­čia­me mies­te­lio cent­re nau­jai su­tvar­ky­tas ir įreng­tas sta­dio­nas. Prie sta­dio­no pri­kė­li­mo nau­jam gy­ve­ni­mui pri­si­dė­jo ak­ty­vūs bend­ruo­me­nės na­riai, ku­rie pa­lai­kė šią idė­ją, pa­rė­mė fi­nan­siš­kai ir pri­si­dė­jo sa­vo dar­bu.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2024 Vas 28 22:19

How Breu is reforming Lithuania's association: “We are still on the ground”
https://www.transfermarkt.de/wie-breu-l ... ews/434371
Breu places a big focus on young talent and the corresponding support.

“We are still a long way from having stable professional structures like those in Western Europe, and we only have a partial good infrastructure.

“There is an investment backlog. Example: In the capital Vilnius there are only seven playing fields for eleven against eleven. There are also hardly any small playing fields.

“The advantage is that many young people are very willing to learn and eager to learn. This generation will be decisive for football in Lithuania and we must take care of this generation intensively.<...>”

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2024 Vas 29 19:10

Vaizdai iš TransInvest stadiono statybų.
https://lnk.lt/su-sportu-adomas-grinius/236607
Nuo 2:45.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2024 Kov 08 07:16

Vietoje stadionų įrengs automobilių parkavimo aikštes?
https://www.atviraklaipeda.lt/2024/01/1 ... o-aikstes/

„Mes nežinom, ką daryti su didžiaisiais stadionais. Jie dabar dirvonuoja, tai juos reikėtų arba remontuoti, arba, grubiai sakau, padaryti automobilių parkavimo aikšteles”, – taip trečiadienį Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdžio metu samprotavo vienas iš įtakingiausių vietos politikų Vidmantas Dambrauskas.

Kiti komiteto nariai neprotestavo prieš galimą tokį sporto aikštynų panaudojimą.

„Kas gali pasakyti, kas tas teisėjas, kuris gali pasakyti, reikalinga ar nereikalinga? Ekspromtu matau tokią išeitį: padaryti gyvą komiteto posėdį, pasikalbėti su mokyklų vadovais, – toliau dėstė savo įžvalgas V. Dambrauskas. – Ir per mums dar likusius metus padaryti elementarią tvarką”.

Pasak jo, reikia „davesti tą klausimą iki galo, nes yra didžiuliai pinigai”, reikia suskaičiuoti, kiek pinigų išleidžiama stadionų priežiūrai.

Komitetui buvo pristatyta informacija apie Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų sporto aikštynų atnaujinimą. Teigiama, kad per 2018-2023 metus 17 aikštynų prie ugdymo įstaigų atnaujinti buvo išleista apie 5 milijonus eurų.

Šiais ir kitais metais prioriteto tvarka numatyta atnaujinti Tūkstantmečio mokyklų programoje dalyvaujančių „Smeltės”, „Saulėtekio” progimnazijų bei „Aitvaro” gimnazijos aikštynus. Vien šiems metams esą tam prireiks apie 2 milijonų eurų. Iš viso per ateinantį laikotarpį tokių aikštynų planuojama atnaujinti mažiau nei iki šiol.

Komiteto nariai pateiktus atnaujintų aikštynų vaizdus vadino šauniais, tačiau būgštavo, ar tie aikštynai ilgai išliks geros būklės. Mat nesutariama, kas ir kaip turi prižiūrėti sporto aikštynus, kurie yra skirti tiek ugdymo įstaigų, tiek visų miestiečių poreikiams. Mokyklų vadovai, pasak kai kurių komiteto narių, pyksta, kad turi tvarkyti pašaliečių pridarytas eibes, o savivaldybės Sporto bazių valdymo centras esą tam turi „tris antivandalines brigadas”.

„Ar reikalingi šie stadionai šiuo laikmečiu? – retoriškai klausė V. Dambrauskas – Ar reikia prie kiekvienos mokyklos didelio stadiono?” Tarsi pats atsakydamas į savo retorinius klausimus, jis rėžė: „Zudermano jūs rodot gražų vaizdą, o ten vientisa bala…” Taip politikas turėjo omenyje Hermano Zudermano gimnaziją, kurios direktorė Jolita Andrijauskienė kartu su juo kandidatavo rinkimuose į miesto savivaldybės tarybą politinio komiteto „Ištikimi Klaipėdai” sąraše, tačiau atsisakė mandato.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos valdančioji dauguma įsipareigojo miestiečiams iki kitų rinkimų įrengti 10 tūkst. naujų vietų automobiliams laikyti.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2024 Kov 08 07:31

Maniežo projekte nebeliko...

Klaipėdos universitetas imasi sporto komplekso koncesijos
https://www.atviraklaipeda.lt/2024/01/0 ... oncesijos/

Klaipėdos miesto savivaldybei atsisakius statyti sporto ir pramogų kompleksą apleistoje II vandenvietėje, Paryžiaus Komunos gatvėje, koncesijos būdu statyti sporto kompleksą savo miestelyje rengiasi Klaipėdos universitetas.

Paskelbtoje rinkos konsultacijoje nurodoma, kad koncesijos sutartis galiotų 17 metų nuo jos įsigaliojimo dienos. Galima koncesijos sutarties kaina neskelbiama.

Teigiama, kad įgyvendinus projektą bus sukurta sporto salės infrastruktūra, skirta Klaipėdos universiteto poreikiams. Taip pat koncesininkas galės savo rizika ir poreikiams suprojektuoti ir pastatyti papildomą sporto infrastruktūrą – futbolo maniežą, ledo areną ar kitus sporto paskirties statinius, kuriuose galės vykdyti komercines veiklas.

„Koncesininko rizika sukurta sporto infrastruktūra (išskyrus sporto salės infrastruktūrą, skirtą Klaipėdos universiteto poreikiams) po sutarties pabaigos liks koncesininko nuosavybėje. Privačiam subjektui bus perduodama statinių projektavimo, statybos ir įrengimo darbai, statinių administravimo, jų priežiūros bei kitos paslaugos”, – rašoma paskelbtuose dokumentuose.

Konsultacijos tikslas – gauti suinteresuotų rinkos dalyvių nuomonę dėl pagrindinių pirkimo dokumentų sąlygų: minimalių tiekėjų kvalifikacinių reikalavimų, pasiūlymų vertinimo kriterijų, techninės specifikacijos nuostatų, esminių projekto įgyvendinimo reikalavimų, dėl kurių nebus vedamos derybos.

Klaipėdos universitetas nurodo, kad panaudos sutarties pagrindu valdo 23, 5848 hektarų valstybinės žemės sklypą Herkaus Manto g. 84. Čia „leistinas pastatų aukštis – 7/26 (aukštai/metrai) nuo esamo žemės paviršiaus, užstatymo intensyvumas – 1,5, užstatymo tankumas – 0,36”. Naudojimo būdas – visuomeninės paskirties teritorijos, komercinės paskirties objektų teritorijos, susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų teritorijos.

Projektui įgyvendinti universitetas numatė 2,7501 ha žemės sklypą, kurio naudojimo paskirtis – sporto veikla. Į sklypo teritoriją nėra atvestos komunikacijos. Apie 1,2 ha šio sklypo būtų skirta universiteto sporto salei statyti, o 1,55 ha teritorija – koncesininko sporto infrastruktūrai statyti.

Teigiama, kad pagrindinis koncesijos tikslas – „gerinti Klaipėdos universiteto studijų kokybę, sukuriant studentų poreikius atitinkantį sporto kompleksą bei sudaryti sąlygas sporto komplekso lankytojams didinti fizinį aktyvumą, o taip pat visą sutarties galiojimo laikotarpį siekti paslaugų efektyvumo, kokybės gerinimo ir racionalaus sporto komplekso naudojimo ir valdymo”.

„Atvira Klaipėda” anksčiau pranešė, kad Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus ne vieną kartą sakė, jog mano, kad neverta koncesijos būdu buvusioje II vandenvietėje, Paryžiaus Komunos gatvėje, statyti sporto ir laisvalaikio komplekso. Tačiau praėjusių metų liepos mėnesį jis savivaldybės tarybai pateikė projektą dėl tokios sutarties vykdymo naujomis sąlygomis.

Jame buvo numatyta, kad nauja metinė savivaldybės mokėtina suma sudarytų 1,404 mln. eurų be pridėtinės vertės mokesčio – 200 tūkst. eurų daugiau nei sutarta anksčiau. O metinis mokėjimas nominalia (indeksuota) verte visam koncesijos laikotarpiui išaugtų nuo 43,7 iki 51 mln. eurų. Klaipėdos savivaldybė ir UAB „Partnerystės projektai septyni” koncesijos sutartį pasirašė 2022 metų pabaigoje. Tiesa, tuomet buvo sutarta, kad ji įsigalios tik tuo atveju, jei koncesininkui parengus naują finansavimo modelį Klaipėdos miesto taryba pritars padidėjusiems naujai perskaičiuotiems koncesijos kaštams.

Bet praėjusių metų liepos pabaigoje nė vienas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys nepritarė A. Vaitkaus pasiūlytam sprendimo projektui dėl gerokai pabrangusios koncesijos sutarties statyti sporto ir laisvalaikio kompleksą buvusioje II vandenvietėje. Opozicijoje esantys konservatoriai ir liberalai nebalsavo, 17 tarybos narių pasisakė prieš, susilaikė buvęs meras Vytautas Grubliauskas. Meras tuomet pripažino, jog būsimasis koncesininkas nutarė nebetęsti projekto, nes „stebi, kas vyksta aplinkui, ir tai juos paskatino projekto nebetęsti”. Tačiau Artūras Klangauskas, UAB „Partnerystės projektai septyni” vadovas, tokio teiginio „Atvirai Klaipėdai” nepatvirtino. Pasak jo, tai miestas pats turi nuspręsti, ar jam tokio objekto reikia.
Klaipėdos universitetas tikisi pritraukti investuotoją sporto komplekso statyboms
https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/kla ... s-n1247335

Klaipėdos universiteto (KU) miestelyje ruošiamasi statyti dengtą futbolo stadioną ir sporto salę – tai patikėti norima privačiai bendrovei, kuri kompleksą valdytų 17 metų. Aukštosios mokyklos vadovybė sako, kad norinčiųjų yra, bet tam būtinas Vyriausybės pritarimas.

Kompleksą Herkaus Manto gatvėje sudarytų dengtas futbolo stadionas ir sporto salė. Pradėti investuotojo paiešką tikimasi netrukus po to, kai Vyriausybė pritars nutarimui dėl projekto vystymo universiteto miestelyje.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Naujienos

2024 Kov 12 19:37

Tai visgi lieka maniežas, išeitų.

Dengtas futbolo maniežas prie KU: susidomėjusiųjų yra
https://ve.lt/aktualijos/klaipedos-puls ... usiuju-yra

Klaipėdos universitetui (KU) paskelbus tarptautinį konkursą dėl dengto futbolo maniežo statybų, verslas šiuo projektu domisi, sako aukštosios mokyklos vadovas. Tikimasi, jog jau šiemet bus pasirinktas partneris, kuris pastatys pirmą futbolo aikštę po stogu uostamiestyje.

Rektoriaus Artūro Razbadausko teigimu, balandį pasibaigus terminui dalyvių paraiškoms priimti paaiškės, kiek norinčiųjų statyti kompleksą yra iš tikrųjų ir kiek realūs jų užmojai.

„Vyksta konkursas, bet ir iki jo buvo besidominčių, kurie klausė, žinau, kad ir iš užsienio domisi. Kai baigsis konkurso terminas, matysime, kiek realiai jų yra“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Razbadauskas.

Pagal būsimos koncesijos sutarties sąlygas dengtas pilnos apimties futbolo stadionas ir daugiafunkcė - krepšiniui, rankiniui, tinkliniui, lauko tenisui, badmintonui ir salės futbolui - pritaikyta sporto salė būtų statomi tuščiame sklype tarp „Žemynos“ gimnazijos ir prekybos centro „Studlendas“.

Sausio pabaigoje paskelbto tarptautinio konkurso sporto kompleksui Klaipėdos universiteto miestelyje vystyti sąlygos numato, jog pasirinktas partneris projektuos ir statys dengtą futbolo maniežą, kuris vėliau jam atiteks, taip pat sporto salę, kuri po koncesijos sutarties termino taps KU nuosavybe.

„Ieškome koncesininko, sutartyje turėtų būti jo įsipareigojimas statyti dengtą futbolo maniežą, o koncesijos pabaigoje tampa jo savininku. Taip pat turi pastatyti sporto salę universitetui, kuri tampa mūsų nuosavybe. Tai viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė, jau turime tokios patirties su „Studlendo“ pavyzdžiu“, - teigė KU rektorius A. Razbadauskas.

Tokį koncesijos modelį 2023 metų liepą savo nutarimu patvirtino Vyriausybė. Anot jos, sporto komplekso koncesijos terminas turėtų trukti iki 17 metų, o vertė - beveik 1,4 mln. eurų. A. Razbadausko manymu, kaina gali augti.

„Tikrai tiksliai neatsakyčiau - kiek, nes vertė priklauso nuo investuotojo, kainų kaitos. Kiek investuotojas pasiryš investuoti, pagal tai ir sutartis bus sudaroma, jeigu ji bus abiem pusėms naudinga“, - kalbėjo KU vadovas.

Pasak jo, būsimas kompleksas pravers studentams, Klaipėdos universitete studijuojantiems su sportu susijusius mokslus.

Respublik
Pranešimai: 8647
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Įvairios bazės

2024 Kov 18 09:45

Šakių savivaldybėje lankėsi svečiai iš Lietuvos futbolo federacijos
https://suduvosgidas.lt/sakiu-savivaldy ... deracijos/

Šakių rajono savivaldybėje aptartas Šakių „Varpo“ mokyklos stadiono sporto infrastruktūros projektas. Siekiant šį projektą integruoti į aplinką taip, kad būtų ilgalaikis ir universalus, į aptarimą pakviestos įvairios suinteresuotos grupės.

Susitikime dalyvavo Savivaldybės vadovai, „Varpo“ mokyklos direktorius Mindaugas Venckūnas, fizinio ugdymo mokytojas Algirdas Ulinskas, Šakių rajono jaunimo sporto ir kūrybos centro vadovė Roma Paškevičiūtė ir jos pavaduotojai Vitalija Gudzinevičienė ir Paulius Puskunigis, Šakių krepšinio klubo vadovas Vytautas Strokas, Nevyriausybinių organizacijų atstovė Roma Dėdynienė, Savivaldybės Ūkio ir investicijų skyriaus vedėjas Martynas Remeikis, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Jurgita Bosikienė ir kiti suinteresuoti asmenys. Atvykti į svečius taip pat rado laiko Lietuvos Futbolo Federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius ir LFF Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Laurynas Vairys.

Projektuotojai pateikė preliminarų projektinį pasiūlymą, kuris susitikimo metu buvo išsamiai aptartas visų suinteresuotų grupių, siekiant išvengti problemų vėlesniuose etapuose ir sukurti projektą, kuris bus naudingas visai bendruomenei.

Numatomo stadiono matmenys atitinka futbolo federacijos reikalavimus, kad būtų galima rengti II lygos sporto varžybas, o tai labai padidina galimybes gauti paramą ir pripažinimą iš futbolo federacijos.

Susitikimo metu Lietuvos futbolo federacijos atstovai mielai pasidalino patarimais dėl futbolo lauko dangos, apšvietimo, tribūnų ir kitų infrastruktūros detalių, kurios reikalingos norint gauti licenciją, patarė, kaip stadioną tinkamai pritaikyti futbolo varžyboms, turnyrams ar kitai veiklai, kad joje galėtų dalyvauti komandos iš regiono ar net tarptautinės komandos. Įvykdžius visus reikalavimus, būtinus licencijai gauti, futbolo federacija yra suinteresuota prisidėti prie stadiono įrengimo dirbtine futbolo aikštės danga, kurios vertė 150 tūkst. eurų. Susitikimo metu aptartas tolesnis bendradarbiavimas su futbolo federacija, siekiant, kad projektuojamas stadionas galėtų būti naudojamas tiek švietimo, treniruočių tikslais, tačiau turėtume ir galimybę organizuoti įvairių sporto šakų rungtynes.

Sporto bendruomenės nuomone, vystyti futbolą mūsų krašte yra didelis poreikis, aptarta ir futbolo akademijos galimybė.

Grįžti į