bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10902
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Sau 05 14:56

Diplomatas prognozuoja, kada Turkijos statybininkai turėtų susitarti su darbdaviais
https://www.delfi.lt/verslas/verslas/di ... d=83186445

Respublik
Pranešimai: 2736
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Sau 10 14:24

Kauno valdžios kantrybė išseko – nutraukiama sutartis su stadioną stačiusia Turkijos įmone
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 56-1258170

Dėl negautų atlyginimų streikuojantys ir bado akcijas skelbiantys turkų darbininkai, Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) patikrinimai, šlubuojanti reputacija, o dabar – ir nutrauktas Kauno stadiono statybų sandoris bei milijoniniai nuostoliai. Penktadienį Kauno miesto savivaldybės kantrybė trūko – po užsitęsusių neproduktyvių derybų nuspręsta sutartį su Turkijos kompanija „Kayi Insaat Sanayi Ticaret A.S.“ vis dėlto nutraukti.

Tai penktadienį 15min patvirtino Kauno miesto savivaldybė, kuriai teks skelbti naują rangos konkursą. Kaip paaiškino valdžios atstovai, šią savaitę vykusių derybų metu turkai nesugebėjo užtikrinti sklandaus statybų tęstinumo, todėl teko priimti nepopuliarų, bet būtiną sprendimą – pradėti rangos darbų sutarties nutraukimo procedūras ir operatyviai ieškoti naujo statytojo.

„Kayi Construction“ advokatas Gintaras Černiauskas penktadienį, po to, kai savivaldybė paskelbė nutraukianti sutartį, BNS sakė, kad įmonė svarsto, ar skųsti Kauno valdžios sprendimą teismui. „Analizuojame ir vertiname sutarties nutraukimo pagrindus ir gautą raštą. Tada spręsime, ar eiti į teismą, ar ne“, – teigė advokatas.

„Kayi Construction“ projekto vadovo pavaduotojas Alperas Dedeoglu (Alperas Dedeohlu) BNS sakė, kad informaciją apie nutraukiamą sutartį jis kol kas žino tik iš žiniasklaidos. „Žinau tai iš žiniasklaidos, kol kas negavome oficialios informacijos. Manau, greitai ją gausime, nes matau šią žinią daugelyje kanalų“, –kalbėjo jis. Pasak A.Dedeoglu, ką daryti toliau bus sprendžiama pasitarus su bendrovės vadovybe. Jo teigimu, darbai stadione paskutiniu metu nebuvo vykdomi dėl problemų su projektu. „Susitikome su savivaldybės atstovais praėjusią ir šią savaitę, žinome problemas. Be to, prieš dvi dienas darbus sustabdėme, nes buvo problemų su techniniu projektu“, – teigė A.Dedeoglu.

Šiandien statybvietėje sutikti turkai 15min fotografui sakė, kad negali dirbti, nes jiems neduoda darbo įrankių, todėl tiesiog šmirinėja pirmyn ir atgal. Tikino, kad darbdavys sumokėjo 400 eurų.

Nutraukė, nes nesilaikė grafiko

Pastarąją savaitę laikinosios valdžios kabinetuose įvyko ne vienas susitikimas su stadiono rekonstrukciją įgyvendinančios įmonės iš Turkijos atstovais. Dėl įmonę kamuojančių vidinių problemų Kauno savivaldybė kreipėsi tiek į kompanijos vadovybę, tiek ir į Turkijos Respublikos ambasadą. Vis dėlto visi bandymai pratęsti bendradarbiavimą su „Kayi Construction“ buvo nevaisingi. Turkai ieškojo išeičių iš šios dėl finansinių problemų susiklosčiusios krizės, beldėsi į įvairių statybos įmonių duris, tačiau vis išgirsdavo neigiamą atsakymą.

15min žiniomis, „Kayi Construction“ bandė susitarti ir su UAB „Autokausta“, viena didžiausių Lietuvos statybų kompanijų, tačiau derybos nutrūko. „Autokaustos“ atstovai 15min tai nei patvirtino, nei paneigė – pateikė atsakymą, kad nekomentuos šios situacijos.

„Turkijos kompanijos atstovai išnaudojo visą jiems suteiktą pasitikėjimo kreditą. Davėme užtektinai šansų ir laiko spręsti kilusias problemas, kad darbai sklandžiai vyktų toliau, tačiau matome, kad jie tuo nepasinaudojo. Dabar iniciatyvą perima miestas. Turime užtikrinti, kad stadiono statybos tęstųsi ir būtų sėkmingai užbaigtos. Konkursas naujam rangovui surasti pareikalaus šiek tiek laiko, bet darysime viską, kad neišvengiama darbų pauzė truktų kuo trumpiau“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, pabrėždamas, jog tai ypatingos reikšmės objektas ne tik Kaunui, bet ir visai Lietuvai.

Turkijos bendrovei šiandien oficialiai pranešta apie pradedamas sutarties nutraukimo procedūras. Vienas iš motyvų – darbų grafiko nesilaikymas. Akivaizdu, kad iki savo pasiūlyto termino, šių metų balandžio–gegužės mėnesio, rangovai statybų neužbaigs.

Rangovas iš Turkijos taip pat buvo įsipareigojęs atvežti 400 savo šalies darbininkų ir didžiąją dalį statybinės technikos, tačiau tokių statybininkų pajėgų iki šiol, kaip tikina Kauno miesto savivaldybė, nėra buvę, o ir statybų aikštelės technika – nuomota iš Lietuvoje veikiančių subrangovų.

Skolingi įvairioms įmonėms

Redakcijos žiniomis, skolinga Turkijos įmonė yra ne tik darbuotojams, bet ir partneriams bei subrangovams. Štai maistą darbininkams į konteinerius statybvietėje tiekusios įmonės „Miesto sodas“ direktorius Gintautas Ruminas 15min atskleidė, kad pačią virtuvę su gamybos įrengimais, kurią jie buvo įruošę statybvietėje, išmontavo dar sausio 8-ąją. Išsamesnį komentarą dėl „Kayi Construction“ skolų įmonei jis žadėjo pateikti penktadienį.

Žinios apie skolas pasiekė ir Kauno miesto savivaldybę: į valdžios rankas pakliuvo turkams adresuotos kreditorių pretenzijos dėl neatsiskaitymų už statybines medžiagas, projektavimo darbus bei kitas paslaugas. Nesumokėta ir už darbininkams tiekiamą maistą.

Su dauguma subrangovų pagal trišales sutartis tiesiogiai atsiskaitinėja pati Kauno savivaldybė. Turkijos įmonei už visus iki šiol atliktus ir užsakovui priduotus darbus taip pat pilnai sumokėta. Kauno miesto savivaldybė išieškos 2 mln. eurų siekiantį garantą už esminių sutarties sąlygų nesilaikymą.

„Šiai dienai atlikta ketvirtadalis visų suplanuotų darbų. Pagal sutartį stadionas turėjo būti baigtas statyti dar šįmet, tačiau turkų kompanijos negebėjimas valdyti vykstančių procesų darė tiesioginę įtaką statybų tempui. Apmaudu, kad dėl to gaištamas brangus laikas, todėl laukti ilgiau nebėra jokių galimybių. Tikimės, kad naujasis rangovas likusius darbus atliks ne tik kokybiškai, bet ir kaip įmanoma greičiau“, – vylėsi Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Nutraukus sutartį bus skelbiamas naujas rangos darbų konkursas. Stadiono rekonstrukciją užbaigsiančią įmonę po sutarties nutraukimo tikimasi surasti per keletą mėnesių.

Per praėjusius metus „Kayi Construction“ įmonei savivaldybė sumokėjo daugiau nei 6 mln. eurų. Spėta įgyvendinti maždaug ketvirtadalį S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos projekto: baigta griauti senąsias stadiono konstrukcijas, išvedžiotos inžinerinės komunikacijos, pradėta statyti požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, VIP tribūnos.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10902
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Sau 10 15:52

V.Matijošaitis S.Dariaus ir S.Girėno stadione – statybas sustabdytų nebent karas
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/k ... 700?copied

bronius rašė:
Vadinasi prasidės karas

- Artimieji Rytai artinasi.

viva
Pranešimai: 549
Užsiregistravo: 2014 Sau 03 23:07
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Sau 10 21:40

Kauno meras pradzioj pasiskelbe apie pirma pripuciama manieza ant Lietuvos, pasirode, kad brokuotas ir BFA Vilniuj anksciau atsidare, tada aiskino kaip pas ji faina su Dariaus ir Gireno stadionu ir koks Vilnius nevykes ir sia tau...

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10902
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Sau 22 22:09

Na va, prasideda. Dabar tampysis:

Turkijos įmonė ginčija Kauno sprendimą nutraukti stadiono statybų sutartį
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/b ... ied&copied

Anbo
Pranešimai: 7841
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Sau 23 06:42

nemanau kad ilgai tampysis. nieko nepeš tie turkai, akivaizdu kad Šaraškino kontora. jie elementariai įsipareigojimų nevykdo ir tai yra legitimi priežastis nutraukti kontraktą

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10902
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Vas 10 23:13

Kauno savivaldybė suskaičiavo, kiek darbų liko atlikti S. Dariaus ir S. Girėno stadione
https://kaunas.kasvyksta.lt/2020/02/09/ ... -stadione/
2020/02/09 9:55

Su Turkijos kompanija stadiono statybos darbų sutartį nutraukusi Kauno savivaldybė tikisi, kad jį pabaigti pavyks per pusantrų metų. Kaip BNS sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis, vasarį tikimasi turėti atnaujintą techninį projektą ir paskelbti viešųjų pirkimų konkursą bei per kelis mėnesius turėti naują rangovą.

„Manome, dar metams ir dviem-trims mėnesiams likę darbų. Tad grubiai skaičiuojant – apie pusantrų metų“, – sakė jis. Jo žiniomis, atsilikimas nuo darbų grafiko siekia apie penkis–šešis mėnesius, atlikta apie ketvirtadalis darbų. „Dabar yra fiksuojami atlikti darbai, atitinkamai atnaujinamas techninis projektas, iš jo išimami jau atlikti darbai, pasitikrinami dar likę. Jis bus pakoreguotas pagal faktinę situaciją ir tiems likusiems darbams bus skelbiamas naujas rangos darbų konkursas“, – sakė T. Metelionis. Pasak jo, patys sudėtingiausi darbai jau yra atlikti, todėl tolesnis darbas turėtų eitis sklandžiai.

Turkijos kompanija „Kayi Insaat“ Kauno sprendimą nutraukti S. Dariaus ir S. Girėno stadiono statybų sutartį yra apskundusi teismui. Sprendimą nutraukti 2018 metais pasirašytą sutartį su Turkijos kompanija Kauno savivaldybė priėmė sausio pradžioje. Vienas iš motyvų – darbų grafiko nesilaikymas. Šios sutarties vertė – 46 mln. eurų, tačiau stadioną Turkijos bendrovė žadėjo pastatyti už 35 mln. eurų. Likusi suma buvo numatyta tiems atvejams, jeigu reikėtų atlikti iš anksto nesuplanuotus darbus. Teismas kol kas nėra paskyręs datos, kada ši byla galėtų būti nagrinėjama. T. Metelionio teigimu, kadangi kol kas teismai nėra numatę jokių laikinųjų apsaugos priemonių, šis teisinis ginčas nesudaro kliūčių toliau vykdyti stadiono statybai tęsti reikalingus darbus. „Mes manome, kad labai daug yra labai stiprių argumentų, kodėl ta sutartis buvo nutraukta teisėtai“, – sakė jis. Anksčiau planuota, kad stadionas bus baigtas jau šių metų pavasarį.

Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst., o visos tribūnos bus uždengtos stogu. Stadionas turės modernią šildomą dangą ir atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10902
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Kov 25 09:56

Teismo verdiktas: Kauno savivaldybė sutartį dėl stadiono su turkų įmone nutraukė pagrįstai
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/k ... 73-1294276

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10902
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Geg 04 10:25

Kaunas gegužę jau turėjo didžiuotis moderniu stadionu, bet dabar svajonė nutolo bent porai metų
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 56-1310886

Paveikslėlis

2020 metų gegužė turėjo tapti įsimintinu mėnesiu Lietuvos futbolo bendruomenei – būtent šiuo metu žadėta atverti rekonstruotą S.Dariaus ir S.Girėno stadioną, tačiau Vilnių persekiojantis stadionų rekonstrukcijų prakeiksmas, rodos, persimetė ir į Kauną. Sausį nutraukusi sutartį su rangovais iš Turkijos, Kauno miesto valdžia ėmė ruoštis naujam rangos konkursui. Teko koreguoti ir techninį projektą.

Sutartis tarp Kauno miesto savivaldybės ir Turkijos bendrovės „Kayi Insaat Sanayi Ve Ticaret A.S.“ dėl S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro centrinio stadiono tribūnų išplėtimo, daugiafunkcio sveikatinimo, kultūros ir užimtumo centro įkūrimo, panaudojant ir pritaikant stadiono esamą infrastruktūrą, ir automobilių saugyklos su teniso aikštynu statybos darbų atlikimo buvo pasirašyta 2018 m. birželio 14 d. Turkai paskelbti laimėtojais, nes pasiūlė mažiausią kainą, 34,95 mln. eurų, bei nurodė darbus atliksiantis per trumpesnį, nei numatyta, terminą – už tai gauti papildomi naudingumo balai. Darbus žadėta pabaigti 2020 metų gegužę.

Projekto pristatymo metu žadėta, kad stadiono veja bus tokia, kokią galima regėti geriausių Ispanijos ar Anglijos futbolo klubų stadionuose. Pats Kauno miesto meras, mestelėdamas savotišką akmenį į Vilniaus daržą, tikino, kad šias statybas gali sustabdyti tik karas. Tačiau darbai sustojo net ir taikos metu.

Iš pradžių projektas buvo įgyvendinamas gana sklandžiai. Per 2019-uosius „Kayi Construction“ įmonei savivaldybė sumokėjo daugiau nei 6 mln. eurų (iš viso turkams sumokėta 8,5 mln. eurų). Spėta įgyvendinti maždaug ketvirtadalį rekonstrukcijos projekto: baigta griauti senąsias stadiono konstrukcijas, išvedžiotos inžinerinės komunikacijos, pradėta statyti požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, VIP tribūnos.

Tiesa, pats rekonstrukcijos procesas nebuvo sklandus: dėl teisminių ginčų su dviem konkurso nelaimėjusiomis statybų įmonėmis, „LitCon“ ir „Versina“, stadiono projektui skirtą 4,6 mln. eurų Europos Sąjungos paramą teko paskirstyti kitiems projektams, kliūčių buvo iškilę ir su turkų darbininkų įvežimu į Lietuvą, negana to, VDI statybvietėje buvo aptikusi pažeidimų, o kur dar 15min aprašyta skandalinga statybos aikštelės įrengimo sąmata – 4,7 mln. eurų.

Problemos prasidėjo pernai rudenį

Problemos su rangovu prasidėjo pernai rudenį, kai pasireiškė pirmosios Turkijos kompanijos darbuotojų nepasitenkinimo apraiškos. Netrukus viskas išaugo į didesnes protestų ir net bado akcijas. Streikuoti pusšimtis statybvietėje plušusių „Kayi Construction“ darbuotojų ėmė praėjusių metų gruodį. Kiekvienam jų bendrovė buvo skolinga nuo 7 iki 12 tūkst. eurų. Skelbta, kad iš viso 51 darbuotojui neišmokėta apie 363 tūkst. eurų.

Rangovui susidūrus su finansinėmis problemomis, imta drastiškai atsilikti ir nuo darbų grafiko. Šių metų sausio pradžioje tapo akivaizdu, kad ketvirtadalį darbų atlikusi įmonė nesugebės projekto įgyvendinti per likusius 4 mėnesius. 2020 m. sausio 8 d. turkų įmonė pranešė Kauno miesto savivaldybei, kad dėl jos kaltės sustabdo sutarties vykdymą, savivaldybė, savo ruožtu, pateikė pranešimą, kuriuo pareiškė, kad vienašališkai po 21 dienos nutraukia sutartį, reikalaudama iš „Kayi Construction“ 460 000 eurų sumos, lygios savivaldybės patirtiems nuostoliams. Taip pat Kauno valdžia sustabdė 1,1 mln. eurų atlyginimo už rangovo atliktus darbus mokėjimą. Bent jau taip buvo skelbiama Kauno apygardos teismo išplatintame pranešime spaudai.

Šiandien Kauno miesto savivaldybė teigia, kad sulaikytų pinigų nėra, kadangi pagal pateiktas sąskaitas už priimtus tinkamai atliktus darbus yra apmokėta. Vis dar ieškoma efektyviausių priemonių ir būdų, kaip iš turkų bendrovės išieškoti minėtus pusę milijono eurų. Galiausiai sutartis dėl vėluojančių darbų buvo nutraukta. Turkų bendrovė apskundė sutarties nutraukimą Kauno apygardos teismui tikindama, kad darbai vėlavo ir jų nebuvo įmanoma vykdyti dėl Kauno miesto savivaldybės kaltės – nepateikė tinkamos viso statybos objekto projektinės dokumentacijos. Tačiau šį faktą teismas paneigė ir pripažino, kad sutartis buvo nutraukta teisėtai ir pagrįstai, Turkijos įmonei pažeidus esmines sandorio sąlygas. Šio teismo verdikto, Kauno miesto savivaldybės žiniomis, turkai nebeskundė – sprendimas įsiteisėjo. Tai 15min patvirtino ir Kauno apygardos teismas – balandžio 8 dieną sprendimas įsiteisėjo.Dėl tokio teisėjų verdikto turkai neteko 2 mln. eurų dydžio sutarties garanto. Kauno miesto savivaldybei nebeliko nieko kito, kaip tik skelbti viešą konkursą iš naujo.

Lietuva turkų darbuotojų skundų nenagrinėjo

Įdomu, kaip susiklostė protestavusių turkų darbuotojų likimas? Apie tai 15min balandžio 29 dieną papasakojo jų interesus Lietuvoje gynusios, bado streiką Kaune padėjusios organizuoti Gegužės 1-osios profesinės sąjungos atstovas Jurgis Valiukevičius. Jis patikino iki šiol palaikantis artimą ryšį su keliais „Kayi Construction“ darbuotojais. Šiuo metu visi jie, plušėję Kaune, yra sugrįžę į Turkijoje.

„Po to, kai sausio pabaigoje nutraukė sutartį su „Kayi Construction“, daugiau su mumis savivaldybė nebendravo, nors bandėme prašyti pagalbos ir siūlėme variantus, kaip jos atstovai galėtų padėti žmonėms atgauti pinigus, įtraukiant kreditinius darbuotojų reikalavimus tarp kitų neatsiskaitymų su įmonėmis. Nutraukus sutartį netrukus buvo pradėta išmontuoti statybų aikštelė. „Kayi“ nuomojosi gyvenamuosius konteinerius iš lietuviškos įmonės, o ši pradėjo spausti turkus, kad jie išsikraustytų ir kompanija galėtų pasiimti savo konteinerius. Nutrūko ir maitinimo tiekimas. Galiausiai žmonės nusprendė, kad neverta toliau aukotis ir sutiko grįžti į namus Turkijoje. Užpildėme paskutinius dokumentus, skirtus darbo ginčų komisijai, Darbo inspekcija dar atliko keletą interviu su darbuotojais, ir atsisveikinome – už kelionę namo sumokėjo „Kayi“ kompanija, darbuotojai grįžo saugiai“, – papasakojo J.Valiukevičius.

Kaip teigė jis, po kelių savaičių prasidėjus teisminiam procesui, „Kayi Construction“ Turkijoje susisiekė su darbuotojais ir pasikvietė juos pokalbiui. Buvo pasiūlytas susitarimas: jei nutrauks teismo procesą Lietuvoje, už tai įmonė pažadėjo išmokėti po 8 tūkst. eurų per artimiausius keturis mėnesius. Daugelis darbuotojų, anot J.Valiukevičiaus, pritarė šiam susitarimui, dėl to Lietuvoje šių turkų darbuotojų bylos nebuvo nagrinėjamos.

„Dėl kitų darbuotojų, kurie nepasirašė, darbo ginčų komisija, išnagrinėjusi mūsų kreipimąsi ir išklausiusi „Kayi Construction“ advokatų atsiliepimų, galiausiai atsisakė nagrinėti šią bylą. Komisijos teigimu, vadovaujantis Civiliniu kodeksu, „Kayi“ filialas Lietuvoje neturi pilnos juridinės atsakomybės ir dėl to nuspręsta, kad darbuotojai negali teistis su filialu, o turėtų kreiptis Turkijoje dėl motininės kompanijos veiksmų. Žinoma, dėl šio sprendimo galėjome kreiptis į teismą, bet tam, deja, neturime lėšų“, – situaciją nubrėžė J.Valiukevičius.

Jo nuomone, tai yra didžiulė spraga Lietuvos įstatymuose, leidžianti įmonėms nusikratyti teisinės atsakomybės. Šis filialas, pasak J.Valiukevičiaus, sudarė su žmonėmis darbo sutartis, mokėjo atlyginimą, bet kai kalba pasisuko link pažeistų darbuotojų teisių, filialas jau imtas laikyti neatsakingu. „O Turkijoje, deja, žmonės iki šiol negavo nė cento pažadėtų pinigų. Pirmasis pavedimas turėjo įvykti kovo 27 d., bet iki šiol nė vienas iš darbuotojų negavo pinigų, kompanija į jų skambučius neatsako. Darbuotojai svarsto, ar dar bandyti paduoti darbdavį į teismą, bet abejoja, ar pavyks laimėti, nes Turkijos teisine sistema nepasitiki ir mano, kad teisme tiesiog laimės stipresnė pusė. Keletas darbuotojų norėtų grįžti atgal į Lietuvą, mes bandome surasti jiems čia darbo. Tačiau dėl prasidėjusio karantino visos paieškos kol kas sustojo“, – teigė Gegužės 1-osios profesinės sąjungos atstovas.Profesinė sąjunga siekia, kad būtų priimtos reikiamos įstatymų pataisos, garantuojančios, jog jei žmogus dirba Lietuvoje, tai ir būtų atsakinga įmonė, kurią Lietuvos institucijos gali kontroliuoti ir, jei reikia, nubausti už pažeidimus ar priteisti pinigus.

Keletą mėnesių koregavo techninį projektą

Grįžkime prie Kauno stadiono atnaujinimo projekto reikalų. Nuo sausio mėnesio, kai buvo nutraukta sutartis, Kauno valdžiai teko ne tik bylinėtis su „Kayi Construction“, bet ir koreguoti techninį projektą. Kas nuveikta iki šiol? Kaip balandžio 29 dieną 15min teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis, nutraukus sutartį su turkų bendrove, pastaruosius keletą mėnesių SĮ „Kauno planas“ ruošė savo parengto techninio projekto atnaujinimą. Jame buvo „išminusuojami“ Turkijos bendrovės atlikti darbai.

Perprojektuojant stadioną buvo atsižvelgiama į dabartinius standartus, juk ankstesnis projektas buvo paruoštas dar 2016 metais, o dabar – jau 2020-ieji. Kaip tikina Kauno miesto savivaldybė, natūralu, kad per 4-erius metus su technologijomis nueita į priekį, todėl ir teko pakoreguoti projektą. Paklaustas, kiek procentų techninis projektas pakito, T.Metelionis atsakė, kad 10–15 proc. Esminis pokytis – cokolinio aukšto nugriovimas. Atlikus papildomus tyrimus buvo nuspręsta senas konstrukcijas (stadiono cokolinį aukštą) griauti atstatant jas naujai.

„Visiškai natūralu, jog pradėjus realius stadiono rekonstrukcijos darbus susidūrėme su papildomais iššūkiais, nebuvo galima numatyti visų aplinkybių. Tačiau po visų patobulinimų ir atnaujinimų stadionas taps ne tik ekonomiškesnis, modernesnis bet ir patrauklesnis tiek jo lankytojams, naudotojams, tiek ir verslui“, – paaiškino T.Metelionis.

Dėl šio pokyčio numatyta ir daugiau nei anksčiau sanitarinių mazgų, patobulinta elektrinė dalis: stadionas bus pritaikytas koncertinei veiklai (galės vykti grandioziniai koncertai), tad tam reikėjo padidinti galią, suprojektuoti alternatyvų galios šaltinį – elektros generatorių, stiprinti dangas laikinos scenos pastatymo vietose.

Liko darbų 18-ikai mėnesių

„Svarbu pabrėžti, kad naujasis rangos darbų konkursas bus skelbiamas nupirkti tik likusią neatliktų darbų dalį. Rangos darbų konkursą planuojame paskelbti artimiausiu metu, kai bus galutinai paruošta visa būtina dokumentacija. Rangovą tikimės turėti per keletą mėnesių nuo konkurso paskelbimo“, – tikino T.Metelionis.

Pasiteiravus, ar šie nesklandumai su turkais ir pakitęs techninis projektas neišaugins bendros statybų kainos (35 mln. eurų), jis įvardijo ir maksimalią konkurso pasiūlymo, renkantis naują rangovą likusiems darbams S.Dariaus ir S.Girėno stadione, vertės ribą – 32 mln. eurų, tačiau tiksli galutinė suma paaiškės tik pasibaigus konkursui ir pasirašius sutartį su laimėtoju.

„Kaina koreguoti teko dėl kelių priežasčių. Per pastaruosius ketverius metus (nuo tada kai buvo parengtas stadiono projektas) pakilo FIFA reikalavimų kartelė: padidėjo reikalavimai stadiono apšvietimui, varžybų filmavimo bei komentavimo patalpoms, pasikeitė visų stadione numatytų ekranų raiškos standartai. Be to, per trejus metus taip pat keitėsi statybos darbų kaštai. Neaišku ir tai, kiek kainas pakoreguos koronavirusas“, – teigė T.Metelionis.

Skaičiuojama, jog darbų liko maždaug dar aštuoniolikai mėnesių. Būtent po tiek laiko savivaldybė planuotų atidaryti rekonstruotą S.Dariaus ir S.Girėno stadioną. Kauno valdžios teigimu, skųsdami sutarties nutraukimą teismui, turkai nenorėjo grįžti prie stadiono statybų, jų tikslas buvo vienas – 2 mln. sandorio garanto išsaugojimas ir kova dėl teisybės. 2 mln. jau nugulė į Kauno miesto savivaldybės sąskaitą. Ši suma bus panaudota stadiono rekonstrukcijos projekto įgyvendinimui. Savivaldybės žiniomis, turkų darbuotojai, iki nutraukimo plušėję statybvietėje, o vėliau skelbę bado akcijas, yra išvykę į Turkiją, apie atsiskaitymą su jais žinių Kauno valdžia teigia neturinti.

15min primena, kad po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius turėjo padidėti nuo 9,5 tūkst. iki 15 tūkst., visas tribūnas žadėta uždengti stogu. Planuota, kad stadionas turės modernią šildomą dangą ir atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus. Skelbta, kad statomas naujasis stadionas turės tokią futbolo aikštelės dangą, kokią galima rasti geriausiuose pasaulio stadionuose, tokiuose kaip Mančesterio „Old Trafford“ ar Londono „Stamford Bridge“. Vien į aikštelę ir jos šildymo ir laistymo sistemas Kaunas investuoti žadėjo apie 450 tūkst. eurų.

Rekonstruotas S.Dariaus ir S.Girėno stadionas taps daugiafunkcio sporto ir laisvalaikio komplekso Ąžuolyne dalimi. Visą kompleksą sudarys rekonstruota sporto halė, naujas lengvosios atletikos maniežas, atnaujintas Ąžuolyno parkas, Sporto gatvė ir Dainų slėnis.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10902
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Geg 29 23:16

Kauno stadioną remontavę turkai liko skolingi dviem dešimtims Lietuvos įmonių
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/k ... 73-1325548

Kauno Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukciją pradėjusi ir apie ketvirtadalį darbų atlikusi Turkijos įmonė liko skolinga ne tik maždaug septynioms dešimtims „Kayi Construction“ darbininkų iš Turkijos, bet ir Lietuvos įmonėms, penktadienį pranešė LRT radijas. Lėšų neatgavusių įmonių gali būti apie dvi dešimtis.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius pavaduotojas Tadas Metelionis sako žinąs apie turkų paliktas skolas, bet padėti verslininkams esą nėra galimybių, o Turkijos įmonė liko skolinga maždaug 20 bendrovių. Kai kurie pinigų neatgavę verslininkai sako, kad skolas bandys išsiieškoti Turkijos teismuose, tačiau pripažįsta, kad teisinė kova gali užtrukti ir nebūtinai bus sėkminga.

Pavyzdžiui, restorano „Miesto sodas“, kuris stadione dirbusiems darbuotojams maistą ruošė ilgiau kaip metus, vadovas Gintautas Ruminas sako, kad už maistą nebuvo mokėta apie pustrečio mėnesio.

Dabar savivaldybė ieško naujo stadiono rekonstrukcijos rangovo ir planuoja ją baigti kitų metų pabaigoje. BNS anksčiau rašė, kad šį sausį Kauno miesto savivaldybė nutraukė 2018 metais pasirašytą 46 mln. eurų vertės sutartį su S.Dariaus ir S.Girėno stadioną stačiusia turkų įmone „Kayi Insaat“. Vienas iš motyvų – darbų grafiko nesilaikymas.

Kaunas gegužę jau turėjo didžiuotis moderniu stadionu, bet dabar svajonė nutolo bent porai metų Savivaldybės teigimu, bendrovė iš Turkijos buvo įsipareigojusi atvežti 400 darbininkų ir didžiąją dalį statybinės technikos, tačiau tokių pajėgų iki šiol nėra, o technika nuomota iš Lietuvos subrangovų.

Be to, savivaldybė teigia gavusi turkams adresuotų kreditorių pretenzijų dėl neatsiskaitymų už statybines medžiagas, projektavimo darbus bei kitas paslaugas. Nesumokėta ir už darbininkams tiekiamą maistą. Su dauguma subrangovų savivaldybė atsiskaito tiesiogiai, o Turkijos įmonei už visus iki šiol atliktus darbus sumokėta 8,5 mln. eurų.

Respublik
Pranešimai: 2736
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Bir 27 22:08

Penktadienį lyg ir turėjo vykti vokų atplėšimas?..

Respublik
Pranešimai: 2736
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Bir 27 22:12

Kauno savivaldybė atplėšė vokus stadiono konkurse
https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas ... tas-973990

„Vokų atplėšimo procedūra baigta. Laikydamiesi konfidencialumo reikalavimų, kol kas galime patvirtinti, kad Kaunas pasiūlymų sulaukė. Tam, kad galutinai pasakytume, jog konkursas sėkmingas, reikalinga nuodugni pasiūlymų analizė, ji gali užtrukti apie mėnesį. Iškart po to bus paskelbtas konkurso laimėtojas“, – BNS informavo Kauno savivaldybės Centrinio viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėja Daiva Čeponienė.

Savivaldybės duomenimis, pirminių pasiūlymų gauta daugiau nei vienas.

Stadiono rangovo konkurso terminas buvo pratęstas du kartus, motyvuojant poreikiu potencialiems dalyviams išsamiai susipažinti su projektu.

Respublik
Pranešimai: 2736
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Lie 14 17:00

Kauno savivaldybė atmetė abu rangovų pasiūlymus stadiono konkurse, bet tęsia derybas
https://www.lrt.lt/naujienos/sportas/10 ... ia-derybas

Kauno miesto savivaldybė atmetė abiejų rangovų pasiūlymus S. Dariaus ir S. Girėno stadiono statybos konkurse, tačiau tęsia su jais derybas.

„Atvirame pirkime buvo atmesti abu pasiūlymai dėl per didelių kainų. Tačiau Kauno savivaldybė pasinaudojo Viešųjų pirkimų įstatymo numatyta galimybe tęsti derybas su abiem konkurso dalyviais“, – BNS antradienį informavo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis.

Pasak savivaldybės atstovo, šiuo metu abiem konkurso dalyviams išsiųsti kvietimai ir laukiama pasiūlymų.

„Tuomet vyks derybos, po kurių potencialūs stadiono statytojai pateiks galutinius pasiūlymus. Atsižvelgiant į viešųjų pirkimų procedūrų trukmę, su vienu iš dalyvių sutartį tikimės pasirašyti vasaros pabaigoje“, – teigia T. Metelionis.

Pasirašius sutartį stadiono statybas tikimasi pabaigti per 18 mėnesių.

Pirkimo ataskaitoje nurodoma, jog pasiūlymus konkurse pateikė uždarosios akcinės bendrovės „Veikmės statyba“ ir „Autokausta“.

Abiem atvejais kaip pasiūlymų atmetimo priežastis nurodoma viršyta pirkimo dokumentuose nurodyta galima maksimali pasiūlymo kaina. Toks sprendimas priimtas liepos 8 dieną.

Kaip BNS informavo savivaldybė, pasiūlymų kaina negalėjo viršyti 32 mln. eurų su PVM. Kokius pasiūlymus pateikė rangovai – neatskleidžiama, motyvuojant tuo, kad tai gali paveikti jų pasiūlymus, kuriuos jie pateiks deryboms.

Stadiono rangovo konkursas baigėsi birželio 26 dieną, iki šiol terminas pateikti pasiūlymus buvo pratęstas du kartus, motyvuojant poreikiu potencialiems dalyviams išsamiai susipažinti su projektu.

Naujo rangovo stadionui Kauno savivaldybė ieško po to, kai šių metų sausį nutraukė sutartį su Turkijos bendrove „Kayi Construction“. Vienas iš sutarties nutraukimo motyvų buvo sutarto grafiko nesilaikymas.

Savivaldybės duomenimis, ankstesnis rangovas yra atlikęs apie ketvirtadalį viso darbo: baigtos griauti senosios stadiono konstrukcijas, išvedžiotos inžinerinės komunikacijos, pradėta statyti požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, VIP tribūnos.

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos sutartį su Turkijos statybų bendrove „Kayi Construction“ Kauno savivaldybė pasirašė 2018 metų birželį, jos vertė siekė 34,95 mln. eurų.

Anbo
Pranešimai: 7841
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Lie 31 16:51

laikau špygas, kad pavyktų bent DG stadioną pastatyti per pora metų :)

V.Matijošaitis pranešė, kad jau aiškus naujas stadiono rangovas: statybos bus baigtos per 1,5 metų nuo sutarties pasirašymo

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 408?copied

Anbo
Pranešimai: 7841
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Rgp 12 12:23

Pasirašyta nauja sutartis dėl DG stadiono statybos. Reik tikėtis greit pajudės ir darbai.

https://www.sportas.lt/m/naujiena/41847 ... s-statybos

Grįžti į