bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10817
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Sau 05 14:56

Diplomatas prognozuoja, kada Turkijos statybininkai turėtų susitarti su darbdaviais
https://www.delfi.lt/verslas/verslas/di ... d=83186445

Respublik
Pranešimai: 2032
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Sau 10 14:24

Kauno valdžios kantrybė išseko – nutraukiama sutartis su stadioną stačiusia Turkijos įmone
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 56-1258170

Dėl negautų atlyginimų streikuojantys ir bado akcijas skelbiantys turkų darbininkai, Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) patikrinimai, šlubuojanti reputacija, o dabar – ir nutrauktas Kauno stadiono statybų sandoris bei milijoniniai nuostoliai. Penktadienį Kauno miesto savivaldybės kantrybė trūko – po užsitęsusių neproduktyvių derybų nuspręsta sutartį su Turkijos kompanija „Kayi Insaat Sanayi Ticaret A.S.“ vis dėlto nutraukti.

Tai penktadienį 15min patvirtino Kauno miesto savivaldybė, kuriai teks skelbti naują rangos konkursą. Kaip paaiškino valdžios atstovai, šią savaitę vykusių derybų metu turkai nesugebėjo užtikrinti sklandaus statybų tęstinumo, todėl teko priimti nepopuliarų, bet būtiną sprendimą – pradėti rangos darbų sutarties nutraukimo procedūras ir operatyviai ieškoti naujo statytojo.

„Kayi Construction“ advokatas Gintaras Černiauskas penktadienį, po to, kai savivaldybė paskelbė nutraukianti sutartį, BNS sakė, kad įmonė svarsto, ar skųsti Kauno valdžios sprendimą teismui. „Analizuojame ir vertiname sutarties nutraukimo pagrindus ir gautą raštą. Tada spręsime, ar eiti į teismą, ar ne“, – teigė advokatas.

„Kayi Construction“ projekto vadovo pavaduotojas Alperas Dedeoglu (Alperas Dedeohlu) BNS sakė, kad informaciją apie nutraukiamą sutartį jis kol kas žino tik iš žiniasklaidos. „Žinau tai iš žiniasklaidos, kol kas negavome oficialios informacijos. Manau, greitai ją gausime, nes matau šią žinią daugelyje kanalų“, –kalbėjo jis. Pasak A.Dedeoglu, ką daryti toliau bus sprendžiama pasitarus su bendrovės vadovybe. Jo teigimu, darbai stadione paskutiniu metu nebuvo vykdomi dėl problemų su projektu. „Susitikome su savivaldybės atstovais praėjusią ir šią savaitę, žinome problemas. Be to, prieš dvi dienas darbus sustabdėme, nes buvo problemų su techniniu projektu“, – teigė A.Dedeoglu.

Šiandien statybvietėje sutikti turkai 15min fotografui sakė, kad negali dirbti, nes jiems neduoda darbo įrankių, todėl tiesiog šmirinėja pirmyn ir atgal. Tikino, kad darbdavys sumokėjo 400 eurų.

Nutraukė, nes nesilaikė grafiko

Pastarąją savaitę laikinosios valdžios kabinetuose įvyko ne vienas susitikimas su stadiono rekonstrukciją įgyvendinančios įmonės iš Turkijos atstovais. Dėl įmonę kamuojančių vidinių problemų Kauno savivaldybė kreipėsi tiek į kompanijos vadovybę, tiek ir į Turkijos Respublikos ambasadą. Vis dėlto visi bandymai pratęsti bendradarbiavimą su „Kayi Construction“ buvo nevaisingi. Turkai ieškojo išeičių iš šios dėl finansinių problemų susiklosčiusios krizės, beldėsi į įvairių statybos įmonių duris, tačiau vis išgirsdavo neigiamą atsakymą.

15min žiniomis, „Kayi Construction“ bandė susitarti ir su UAB „Autokausta“, viena didžiausių Lietuvos statybų kompanijų, tačiau derybos nutrūko. „Autokaustos“ atstovai 15min tai nei patvirtino, nei paneigė – pateikė atsakymą, kad nekomentuos šios situacijos.

„Turkijos kompanijos atstovai išnaudojo visą jiems suteiktą pasitikėjimo kreditą. Davėme užtektinai šansų ir laiko spręsti kilusias problemas, kad darbai sklandžiai vyktų toliau, tačiau matome, kad jie tuo nepasinaudojo. Dabar iniciatyvą perima miestas. Turime užtikrinti, kad stadiono statybos tęstųsi ir būtų sėkmingai užbaigtos. Konkursas naujam rangovui surasti pareikalaus šiek tiek laiko, bet darysime viską, kad neišvengiama darbų pauzė truktų kuo trumpiau“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, pabrėždamas, jog tai ypatingos reikšmės objektas ne tik Kaunui, bet ir visai Lietuvai.

Turkijos bendrovei šiandien oficialiai pranešta apie pradedamas sutarties nutraukimo procedūras. Vienas iš motyvų – darbų grafiko nesilaikymas. Akivaizdu, kad iki savo pasiūlyto termino, šių metų balandžio–gegužės mėnesio, rangovai statybų neužbaigs.

Rangovas iš Turkijos taip pat buvo įsipareigojęs atvežti 400 savo šalies darbininkų ir didžiąją dalį statybinės technikos, tačiau tokių statybininkų pajėgų iki šiol, kaip tikina Kauno miesto savivaldybė, nėra buvę, o ir statybų aikštelės technika – nuomota iš Lietuvoje veikiančių subrangovų.

Skolingi įvairioms įmonėms

Redakcijos žiniomis, skolinga Turkijos įmonė yra ne tik darbuotojams, bet ir partneriams bei subrangovams. Štai maistą darbininkams į konteinerius statybvietėje tiekusios įmonės „Miesto sodas“ direktorius Gintautas Ruminas 15min atskleidė, kad pačią virtuvę su gamybos įrengimais, kurią jie buvo įruošę statybvietėje, išmontavo dar sausio 8-ąją. Išsamesnį komentarą dėl „Kayi Construction“ skolų įmonei jis žadėjo pateikti penktadienį.

Žinios apie skolas pasiekė ir Kauno miesto savivaldybę: į valdžios rankas pakliuvo turkams adresuotos kreditorių pretenzijos dėl neatsiskaitymų už statybines medžiagas, projektavimo darbus bei kitas paslaugas. Nesumokėta ir už darbininkams tiekiamą maistą.

Su dauguma subrangovų pagal trišales sutartis tiesiogiai atsiskaitinėja pati Kauno savivaldybė. Turkijos įmonei už visus iki šiol atliktus ir užsakovui priduotus darbus taip pat pilnai sumokėta. Kauno miesto savivaldybė išieškos 2 mln. eurų siekiantį garantą už esminių sutarties sąlygų nesilaikymą.

„Šiai dienai atlikta ketvirtadalis visų suplanuotų darbų. Pagal sutartį stadionas turėjo būti baigtas statyti dar šįmet, tačiau turkų kompanijos negebėjimas valdyti vykstančių procesų darė tiesioginę įtaką statybų tempui. Apmaudu, kad dėl to gaištamas brangus laikas, todėl laukti ilgiau nebėra jokių galimybių. Tikimės, kad naujasis rangovas likusius darbus atliks ne tik kokybiškai, bet ir kaip įmanoma greičiau“, – vylėsi Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Nutraukus sutartį bus skelbiamas naujas rangos darbų konkursas. Stadiono rekonstrukciją užbaigsiančią įmonę po sutarties nutraukimo tikimasi surasti per keletą mėnesių.

Per praėjusius metus „Kayi Construction“ įmonei savivaldybė sumokėjo daugiau nei 6 mln. eurų. Spėta įgyvendinti maždaug ketvirtadalį S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos projekto: baigta griauti senąsias stadiono konstrukcijas, išvedžiotos inžinerinės komunikacijos, pradėta statyti požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, VIP tribūnos.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10817
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Sau 10 15:52

V.Matijošaitis S.Dariaus ir S.Girėno stadione – statybas sustabdytų nebent karas
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/k ... 700?copied

bronius rašė:
Vadinasi prasidės karas

- Artimieji Rytai artinasi.

viva
Pranešimai: 522
Užsiregistravo: 2014 Sau 03 23:07
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Sau 10 21:40

Kauno meras pradzioj pasiskelbe apie pirma pripuciama manieza ant Lietuvos, pasirode, kad brokuotas ir BFA Vilniuj anksciau atsidare, tada aiskino kaip pas ji faina su Dariaus ir Gireno stadionu ir koks Vilnius nevykes ir sia tau...

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10817
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Sau 22 22:09

Na va, prasideda. Dabar tampysis:

Turkijos įmonė ginčija Kauno sprendimą nutraukti stadiono statybų sutartį
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/b ... ied&copied

Anbo
Pranešimai: 7402
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Sau 23 06:42

nemanau kad ilgai tampysis. nieko nepeš tie turkai, akivaizdu kad Šaraškino kontora. jie elementariai įsipareigojimų nevykdo ir tai yra legitimi priežastis nutraukti kontraktą

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10817
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Vas 10 23:13

Kauno savivaldybė suskaičiavo, kiek darbų liko atlikti S. Dariaus ir S. Girėno stadione
https://kaunas.kasvyksta.lt/2020/02/09/ ... -stadione/
2020/02/09 9:55

Su Turkijos kompanija stadiono statybos darbų sutartį nutraukusi Kauno savivaldybė tikisi, kad jį pabaigti pavyks per pusantrų metų. Kaip BNS sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis, vasarį tikimasi turėti atnaujintą techninį projektą ir paskelbti viešųjų pirkimų konkursą bei per kelis mėnesius turėti naują rangovą.

„Manome, dar metams ir dviem-trims mėnesiams likę darbų. Tad grubiai skaičiuojant – apie pusantrų metų“, – sakė jis. Jo žiniomis, atsilikimas nuo darbų grafiko siekia apie penkis–šešis mėnesius, atlikta apie ketvirtadalis darbų. „Dabar yra fiksuojami atlikti darbai, atitinkamai atnaujinamas techninis projektas, iš jo išimami jau atlikti darbai, pasitikrinami dar likę. Jis bus pakoreguotas pagal faktinę situaciją ir tiems likusiems darbams bus skelbiamas naujas rangos darbų konkursas“, – sakė T. Metelionis. Pasak jo, patys sudėtingiausi darbai jau yra atlikti, todėl tolesnis darbas turėtų eitis sklandžiai.

Turkijos kompanija „Kayi Insaat“ Kauno sprendimą nutraukti S. Dariaus ir S. Girėno stadiono statybų sutartį yra apskundusi teismui. Sprendimą nutraukti 2018 metais pasirašytą sutartį su Turkijos kompanija Kauno savivaldybė priėmė sausio pradžioje. Vienas iš motyvų – darbų grafiko nesilaikymas. Šios sutarties vertė – 46 mln. eurų, tačiau stadioną Turkijos bendrovė žadėjo pastatyti už 35 mln. eurų. Likusi suma buvo numatyta tiems atvejams, jeigu reikėtų atlikti iš anksto nesuplanuotus darbus. Teismas kol kas nėra paskyręs datos, kada ši byla galėtų būti nagrinėjama. T. Metelionio teigimu, kadangi kol kas teismai nėra numatę jokių laikinųjų apsaugos priemonių, šis teisinis ginčas nesudaro kliūčių toliau vykdyti stadiono statybai tęsti reikalingus darbus. „Mes manome, kad labai daug yra labai stiprių argumentų, kodėl ta sutartis buvo nutraukta teisėtai“, – sakė jis. Anksčiau planuota, kad stadionas bus baigtas jau šių metų pavasarį.

Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst., o visos tribūnos bus uždengtos stogu. Stadionas turės modernią šildomą dangą ir atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10817
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Kov 25 09:56

Teismo verdiktas: Kauno savivaldybė sutartį dėl stadiono su turkų įmone nutraukė pagrįstai
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/k ... 73-1294276

Grįžti į