Tobex
Pranešimai: 8196
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Rgp 12 12:36

rašo, kad darbus pradės iškart, tai per artimiausias savaites paparacai nužiūrės kokie pajėgumai bus mesti.

Respublik
Pranešimai: 3315
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Rgp 12 21:26

Šitų per numatytą statymo laikotarpį bent jau niekas nesugebės išmesti iš projekto. Va pozityvas.

Pora failų talpintų kolegų miestai.net iš pirkimo dokumentų.

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 3315
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Rgs 04 15:20

Statybinė technika grįžta į S. Dariaus ir S. Girėno stadioną: prasideda realūs darbai
http://www.kaunas.lt/2020/09/naujienos/ ... us-darbai/

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vienos laukiamiausių statybų Kaune ir visoje šalyje po trumpos pauzės įgauna pagreitį. Naujai kylančiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione įsibėgėja veiksmas: šią savaitę į teritoriją atvyko bendrovės „Autokausta“ technika. Netrukus kauniečiai taps dar didesnių pokyčių liudininkais: aplink tarptautinius standartus atitiksiantį stadioną iš esmės pasikeis visa plačiai aprėpianti Žaliakalnio erdvė.

Pagrindinis tarp didžiųjų projektų

„Neabejoju, kad Kaunas drauge su visa Lietuva nekantriai laukia tos dienos, kada rinksimės stebėti pirmųjų futbolo varžybų S. Dariaus ir S. Girėno stadione. Ji artėja. Po užtrukusios pauzės vėl įsibėgėja darbai – Kaunas turės tarptautinių standartų stadioną. Ir čia tik vienas iš projektų, kurie vis didesniu mastu vyksta mūsų mieste. Visa tai būtų sunkiai įmanoma be Vyriausybės paramos ir asmeniškai Premjero Sauliaus Skvernelio palaikymo. Tai yra garantas, kad svarbūs projektai mieste sėkmingai tęstųsi“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Jis pridūrė, kad naujovės laukia ir aplinkinių Žaliakalnio erdvių greta stadiono: iš pagrindų pasikeis visa Sporto gatvės aikštė, čia pat iškils jau projektuojamas lengvosios atletikos maniežas, šiuo metu tvarkomas vienas miesto simbolių – Ąžuolynas, pabaigos link artėja legendinės sporto halės rekonstrukcija. Ilgainiui savo eilės sulauks Dainų slėnis.

Apžvelgdamas mieste vykstančius didžiuosius projektus, V. Matijošaitis atkreipė dėmesį į baigiamą statyti naująją ledo areną greta „Girstučio“ sporto centro. Darbai startuoja ir Nemuno saloje, kur artimiausiu metu prasidės vandens sporto centro prie „Žalgirio“ arenos bei vienintelio šalyje mokslo muziejaus statybos.

Nemaža dalis darbų atlikta tiesiant naująjį tiltą į salą, taip pat diegiant infrastruktūrą Aleksoto inovacijų pramonės parko teritorijoje. Šilainių gyventojai pro langus mato ryškėjančią statybvietę Kuršių gatvėje, kur artimiausiomis dienomis bus pradėti kloti pamatai naujam vaikų darželiui. Bendra investicijų vertė į Kaunui ir visai Lietuvai reikšmingus projektus šiuo metu siekia apie 121 mln. eurų.

Raudona kortelė „legionieriams“

Praėjusių metų pabaigoje S. Dariaus ir S. Girėno stadiono statybos patyrė neišvengiamą pauzę. Kauno savivaldybė nutraukė sutartį su Turkijos įmone „Kayi Construction“, kuri nesilaikė numatyto darbų grafiko, nesugebėjo užtikrinti sklandaus statybų tęstinumo.

„Kalbant futbolo terminais, tikėjomės, kad „legionieriai“ iš Turkijos pateisins mūsų komandos, tai yra viso Kauno lūkesčius bei padės siekti svarbaus rezultato. Deja, taip neįvyko. Teko iškelti geltonas, o galiausiai ir raudoną kortelę, kol priėjom iki „diskvalifikacijos“. Padarėme išvadas ir šiandien esame ramūs žinodami, jog vieną svarbiausių objektų Kaune stato būtent kauniečių įmonė – „Autokausta“. Tai savaime yra papildoma atsakomybė rangovams, kad visi darbai būtų atlikti nepriekaištingai ir laiku“, – sportinėmis sąvokomis apie netikėtas kliūtis kalbėjo V. Matijošaitis.

Ženkli dalis darbų jau padaryta: demontuoti susidėvėję elementai, gelžbetoninės tribūnos, apšvietimo stulpai, švieslentė. Jau iškilusios VIP tribūnos, pastatytas automobilių parkingas. Būtent ties šiais objektais rikiuojasi statybinė technika ir darbininkai, turėsiantys pratęsti, kas pradėta.

Baigiamas kruopštus ligšiolinių darbų vertinimas, skiriami atsakingi projekto vadovai, perskaičiuojami kaštai. Naujieji rangovai per rugsėjį planuoja susitvarkyti su smulkesniais paruošiamaisiais darbais, kad iškart pilnu pajėgumu imtųsi plika akimi matomų pokyčių.

„Šiuo metu taip pat vyksta baigiamieji projektavimo darbai: derinamos paskutinės subtilybės, dedami taškai architektūriniuose sprendimuose, diskutuojama dėl menkiausių statinio niuansų su subrangovais. Praėjusią savaitę buvo atlikti grunto laboratoriniai tyrimai tiksliai situacijai išsiaiškinti. Jų rezultatai turės reikšmės tolesnei darbų eigai. Spalį iš tolo pasimatys didesni pokyčiai“, – komentavo bendrovės „Autokausta“ direktorius Juozas Kriaučiūnas.

Dėmesys kiekvienai detalei

Savivaldybės atstovai į procesus žvelgia itin preciziškai. Už kiekvieną, net smulkiausią darbą reikalaujama detalių ataskaitų su tiksliai apskaičiuotais kaštais. Taip siekiama, kad Vyriausybės skirtas finansavimas ir miesto lėšos būtų panaudotos kuo skaidriau bei racionaliau.

Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus Viliaus Šiliausko teigimu, analogiška praktika taikoma ir kitose statybose: „Kiekviename grafike detaliai numatomos darbų apimtys – tiek laiko, tiek pinigų atžvilgiu. Palaikome nuolatinį ryšį su rangovu ir bendradarbiaujame kartu spręsdami kylančius klausimus, kad statybų darbai nesustotų ir vyktų maksimaliai sklandžiai. Neskubame daryti paprasčiausių sprendimų, kiekviena detalė čia yra svarbi, nes šie objektai Kaunui tarnaus ilgus metus.“

Dariaus ir S. Girėno stadione numatyta griauti senas konstrukcijas. Statybinis laužas bus gabenamas atokiau nuo miesto centro ir smulkinamas perdirbimui. Visa tai daroma siekiant išvengti papildomo triukšmo ir oro taršos tankiai apgyvendintose miesto teritorijose.

Baigus teritorijos valymą, bus liejami pamatai ir statomos naujos konstrukcijos. Dar šiemet planuojama ištiesti inžinerinius tinklus ir uždengti stogą, apsaugant nuo bereikalingų kritulių šaltuoju metų laiku.

Pasitelkia profesionalų pagalbą

„Džiugina, kad dabartiniai rangovai į projektą žiūri atsakingai, rinkdamiesi sau į pagalbą kiekvienos srities profesionalus: šildoma aikštės danga rūpinasi vieni, o modernius bėgimo takus ties kiti. Statant tokio lygio objektą, visi privalo daryti tai, ką išmano geriausiai. Pirmiausia visos smulkmenos projektuojamos ir derinamos su FIFA, UEFA, IAAF organizacijomis, tik tada pradedami realūs darbai“, – aiškino Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius

Per pastaruosius kelerius metus nuo momento, kai buvo parengtas pirmasis projekto variantas, keitėsi ne tik architektūrinė dalis, bet ir statybos darbų kaštai. Tam įtakos turėjo nauji tarptautinių sporto federacijų reikalavimai dėl keliamų aukštesnių standartų.

Keitėsi stadiono apšvietimo, varžybų filmavimo bei komentavimo patalpų normos, reikalavimai ekranų raiškai ir kitoms detalėms. Daugiau kaip 15 tūkst. vietų tribūnas turėsiančiame stadione be aukšto rango sporto varžybų vyks ir įvairūs pramoginiai renginiai. Tam reikėjo užtikrinti didesnę elektros tiekimo galią, apsispręsti dėl tvirtesnių dangų klojimo.

Po rekonstrukcijos stadionas taps modernia aukščiausius standartus atitinkančia sporto ir laisvalaikio erdve, kuri neabejotinai pasitarnaus nacionaliniu mastu.

Respublik
Pranešimai: 3315
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Rgs 05 22:44

Pokalbis „Kauno dienos“ studijoje: į įvairius objektus Kaunas investuos 121 mln. eurų
https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas ... uru-983483

Video

Respublik
Pranešimai: 3315
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Rgs 29 22:22

Pamatykite iš aukštai: po kelių mėnesių pertraukos stadione vėl verda darbai
https://kaunas.kasvyksta.lt/2020/09/29/ ... da-darbai/

Praėjusių metų pabaigoje paaiškėjus, kad turkų korta Kauno savivaldybei nepakrito, darbai S. Dariaus ir S. Girėno stadione sustojo. Su nauju rangovu rankomis sukirsta rugpjūtį – rekonstrukcijos vairą parėmė puikiai žinoma įmonė, o išgriautame stadione pamažu vėl įsisuka statybos.

Dėmesio pareikalavo tribūnų atramos

Kaip „Kas vyksta Kaune“ pasakojo Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius, stadione šiuo metu klojami komunikacijų tinklai: vandentiekio, lietaus nuotekų. Toliau griaunamos tribūnų atramos, atliekami esamų atramų tyrimai, kadangi dalį teks suprojektuoti iš naujo.

„Reikia remontuoti konstrukciją, statant tarybiniais laikais neišlaikytos ašys ir išeina, kad kiekviena atrama šiek tiek pakrypusi. Norime sutvarkyti ašis“, – aiškino V. Abramavičius.

Dar vienas dalykas – tribūnos, anot Statybos valdymo skyriaus vedėjo, bet kokiu atveju turėjo trumpėti, nes reikėjo padidinti matymo kampus. Futbolo fanai galėjo pastebėti, kad žaidimo metu aukštai išspyrus kamuolį, šis matydavosi ne iš visų vietų.

Dabar, pridėjo V. Abramavičius, rengiamas darbo projektas ir prasidės statyba.

Vairą perėmė gerai žinoma įmonė

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad nauja beveik 32 mln. eurų vertės S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rangos darbų sutartis pasirašyta rugpjūčio 12 d. Kaunui ir visai Lietuvai svarbų stadioną ketinama pabaigti statyti per pusantrų metų.

Rangos darbų pirkime po atmestų atviro konkurso pasiūlymų vyko derybos, kuriose galutinius pasiūlymus pateikė „Veikmės statyba“ ir „Autokausta“. Pirmosios bendrovės pasiūlymas atmestas dėl maksimalios kainos viršijimo, konkursą laimėjo 31,955 mln. eurų sąmatą pateikusi „Autokausta“. Maksimali pirkimo dokumentuose numatyta darbų vertė buvo 32 mln. eurų.

„Abiejų pirkimų pasiūlymai buvo vertinti pagal kainos ir kokybės kriterijus“, – naujienų agentūrai BNS rugpjūčio viduryje teigė Kauno savivaldybės Centrinio viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėja Daiva Čeponienė. Pasak savivaldybės, atskleisti atmestų dalyvių pateiktų kainų ji negali pagal įstatymą.

„Stadione darbus pradedame iš karto po sutarties pasirašymo. Kalbant apie mokslo muziejų, mums reikės apie 2 mėnesių paruošti darbo projektą, su kuriuo iškart startuosime ir Nemuno saloje“, – besibaigiant vasarai komentavo bendrovės „Autokausta“ direktorius Juozas Kriaučiūnas.

Respublik
Pranešimai: 3315
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Spa 16 00:22

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadionui valstybė kitąmet planuoja skirti 2,3 mln. Eur
https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas ... 23-mln-eur

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijai iš Valstybės investicijų programos lėšų kitąmet planuojama skirti 2,3 mln. Eur. Tai numatyta Vyriausybės trečiadienį pateiktame projekte. Kauno savivaldybės atstovų teigimu, ši suma atitinka susitarimus su Vyriausybe.

„Vyriausybė nuo 2018–2019 metų buvo pažadėjusi stadionui skirti 10 mln. ir nuo tų metų skyrė lėšas: ne iš karto, o po tokią sumą, po kurią buvo matyta, kad galima panaudoti. (...) Tas 2,3 mln. Eur yra likutis iš tų 10 mln., kuriuos Vyriausybė buvo pažadėjusi tam objektui“, – BNS trečiadienį sakė Kauno vicemeras Andrius Palionis. „Iš esmės ši Vyriausybė ką pasakė, tą ir padarė“, – pridūrė jis.

Pasak Kauno vicemero, nors stadiono statybos darbai pabrango, iš turkų pavyko prisiteisti 2 mln. Eur garantą už esminių sutarties sąlygų nesilaikymą, todėl miesto įsipareigojimų suma ženkliai neaugo.

„Nuo pat pradžių buvo susitarimas, kad Vyriausybė duoda konkrečią pinigų sumą, visa kita lieka miestui išsispręsti“, – sakė jis.

Respublik
Pranešimai: 3315
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Spa 21 18:49

Žiema nesustabdys Kauno stadiono rekonstrukcijos
https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas ... jos-991817

Nuo rugsėjo S.Dariaus ir S.Girėno stadione vėl prasidėjo rekonstrukcijos darbai. Nauji rangovai stadioną turi pastatyti iki 2022-ųjų. Kol kas darbai vyksta visu tempu. Planuojama, kad jų nestabdys ir artėjantis šaltasis sezonas.

Darbų gausa

Vasaros pabaigoje Kauno miesto savivaldybė pasirašė naują S.Dariaus ir S.Girėno stadiono darbų rangos sutartį su bendrove "Autokausta". Tuoj bus keli mėnesiai, kai stadione vėl dirba sunkioji technika. Domimės, kokie darbai atlikti ir ar jų nesustabdys vėstantys orai.

Pirmieji stadiono rangovai Turkijos bendrovė "Kayi Construction" buvo įvykdžiusi nemažai darbų. Šios bendrovės darbininkai jau buvo demontavę susidėvėjusius elementus, nugriovę dalį gelžbetoninių tribūnų konstrukcijų, nuėmę apšvietimo stulpus ir seną švieslentę. Taip pat jau buvo iškilusios VIP tribūnos, pastatyta automobilių aikštelė. Naujieji rangovai tęsia darbus toliau.

"Šiuo metu tęsiami pagrindinių laikančiųjų konstrukcijų rekonstrukcijos darbai, ardomos senos, statomos naujos. Įrengiami lauko inžineriniai tinklai. Stabdyti darbų tikslo neturime. Jie bus tęsiami ir šaltuoju periodu, išimtį taikysime dienoms, kai bus ypač nepalankios oro sąlygos", – teigė Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Miestiečiai svarstė, kad darbai sustoti gali ne tik dėl artėjančios žiemos, bet ir dėl to, jog "Autokausta" Kauno mieste turi labai daug projektų, tvarko pagrindines gatves, stato kitus objektus. Savivaldybės specialistas tokias kalbas paneigė ir nuramino miestiečius, sakydamas, kad darbuotojų rangovams netrūksta. "Iš bendrovės "Autokausta" negavome jokių signalų dėl jų nepajėgumo vykdyti darbus", – nurodė V.Abramavičius.

Koreguotas projektas

Pro akylų kauniečių akis neprasprūdo ir tai, kad dabar išardytos ir likusios senosios tribūnų konstrukcijos. Iš pradžių buvo skelbiama, kad jos liks ir ant jų bus montuojamos naujos tribūnos. Tačiau planai pasikeitė. Senas konstrukcijas teko demontuoti.

"Tribūnų konstrukcijos nugriautos gavus laboratorijos išvadas apie visišką jų susidėvėjimą. Buvo nurodyta, kad restauruoti jų neįmanoma", – apie projekto pakeitimus užsiminė Statybos valdymo skyriaus vedėjas.

Lėšos ir terminai

Specialistas pažymėjo, kad dėl projekto korekcijų ir naujos rangos darbų sutarties teko pakoreguoti ir stadiono rekonstrukcijos sąmatą. Dabar sutarta, kad "Autokausta" projektą įgyvendins už 32 mln. eurų. Tačiau ši suma nebus padengta vien tik iš Kauno kišenės, prie projekto prisidės ir Vyriausybė.

"Darbų kaina koregavosi dėl kelių priežasčių: per pastaruosius ketverius metus nuo tada, kai buvo parengtas stadiono projektas, pakilo FIFA reikalavimų kartelė, padidėjo reikalavimai stadiono apšvietimui, varžybų filmavimo, komentavimo patalpoms, pasikeitė visų stadione numatytų ekranų raiška. Be to, per trejus metus keitėsi ir statybos darbų kaštai", – aiškino V.Abramavičius.

Pasak jo, stadione vyks grandioziniai koncertai, dėl to reikėjo padidinti elektros galią, suprojektuoti atsarginį galios šaltinį – elektros generatorių, stiprinti dangas laikinos scenos pastatymo vietose.

"Atlikus papildomus tyrimus buvo nuspręsta senas konstrukcijas (stadiono cokolinį aukštą) nugriauti ir pastatyti naujas. Visiškai natūralu, kad, pradėjus realius stadiono rekonstrukcijos darbus, susidūrėme su papildomais iššūkiais, nebuvo galima numatyti visų aplinkybių. Tačiau po visų patobulinimų ir atnaujinimų stadionas taps ne tik ekonomiškesnis, modernesnis, bet ir patrauklesnis verslui", – pridūrė Statybos valdymo skyriaus vedėjas.

BNS skelbė, kad Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijai iš Valstybės investicijų programos lėšų kitąmet planuojama skirti 2,3 mln. eurų.

"Vyriausybė nuo 2018–2019 m. buvo pažadėjusi stadionui skirti 10 mln. ir nuo tų metų skyrė lėšų: ne iš karto, o po tokią sumą, kurią, buvo matyta, galima panaudoti. Tas 2,3 mln. eurų yra likutis iš tų 10 mln., kuriuos Vyriausybė buvo pažadėjusi tam objektui", – BNS sakė Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Pagal sutartį S.Dariaus ir S.Girėno stadionas turi būti pastatytas iki 2022 m. vasario.

Respublik
Pranešimai: 3315
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Lap 11 22:34

Romanai su užsieniečiais virsta nuostoliais Stadioną Kaune rekonstravusi Turkijos kompanija liko skolinga
https://www.lrytas.lt/bustas/architektu ... -17050962/

Anbo
Pranešimai: 8229
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Lap 28 16:20

įdomybės su DG stadiono rekonstrukcija nesibaigia :)

Budrūs statybininkai išgelbėjo S. Dariaus ir S. Girėno stadioną Kaune nuo tragiškos lemties

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pu ... -17206941/

cikonio
Pranešimai: 33
Užsiregistravo: 2020 Vas 23 13:28

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Lap 28 16:53

Vienas svarbiausių reikalavimų – aikštės matmenys: 100 metrų ilgio, 60 metrų pločio su privalomais užribiais, šildoma aikštės danga.
/quote]

Čia rimtai? :roll:

Anbo
Pranešimai: 8229
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras

2020 Lap 28 17:17

taip rašo. numatyta kad turi atitikti UEFA 4 kategorijos reikalavimus, manau viskas turėtų būti suderinta. sena aikštė (matuojant pagal maps.lt, be užribių) buvo apie 105x65 m

Grįžti į