slasher
Pranešimai: 5333
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Kretingos miesto stadionas

2010 Bal 18 10:54

http://www.fkminija.net/tvs/content/view/532/1/

Džiuginantys vaizdai iš atsinaujinusio Kretingos miesto stadiono
Šeštadienį kiekvienas apsilankęs Kretingoje vykusiose rungtynėse galėjo nudžiugti išvydę nemažai džiuginančių pasikeitimų Kretingos miesto stadione. Siekiant įvykdyti LFF licenciavimo reikalavimus, stadione atlikta nemažai infrastruktūros gerinimo darbų – papildomai įrengta sėdimų vietų žiūrovams ir dabar viso yra stadione apie 900 vietų, pagaminti nauji komandų atsarginių žaidėjų suoliukai, įrengta nauja patalpa teisėjams, atlikti stadiono vejos gerinimo darbai bei įrengti stovai partnerių reklamoms.


Žiūrovų kėdučių tvirtinimo ir stovų partnerių reklamoms darbus atliko Gintautas Pazdrazdis, Romas Valinskis, Marius Staponkus ir stadiono darbuotojai, atsarginių žaidėjų suoliukus pagamino UAB „Riflis“, teisėjų patalpai įrengti statybinėmis medžiagomis aprūpino E. Bružio GKF „Vieškelis“, o ją įrengė statybininkas Sigitas Šoblinskas ir jo asistentai, santechnikos darbus atliko UAB „Raguvilė“. Baldus teisėjų kambariui suteikė UAB "Baldų aibė".

Kūno kultūros ir sporto skyriaus dėka buvo atlikti stadiono vejos tręšimo, volavimo ir kiti darbai.

Rungtynių metu stadioną pagyvino Mariaus Staponkaus suburtas FK „Minija“ fanklubas.

VšĮ "Kretingos rajono futbolas" administracija dėkoja ženkliai prisidėjusiems prie stadiono atnaujinimo ir kviečiame pasižvalgyti į vaizdus iš atsinaujinusio stadiono: kitos FOTO nuorodoje.
Paveikslėlis
Paveikslėlis


Tobex
Pranešimai: 7573
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Kretingos miesto stadionas

2019 Gru 03 08:40

vakar mačiau, kad šalia pagrindinio stadiono paruoštas pagrindas sintetiniai aikštei. nu arba netoli jau pabaiga.

Respublik
Pranešimai: 2446
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2019 Gru 08 01:20

Kretingos DD aikštė

Tikrina futbolo aikštės pagrindo kokybę
http://www.pajurionaujienos.com/?sid=19312&act=exp

Šį ketvirtadienį Kauno laboratorinių bandymų centro specialistai paėmė du Kretingos miesto stadione Savanorių gatvėje statomos futbolo treniruočių aikštės pagrindo mėginius.

Iš 7 tūkst. 848 kv. metrų ploto aikštės, taikant gilumačio metodą, buvo paimti du mėginiai.

Mėginių ėmimą stebėjo Kretingos rajono savivaldybės administracijos Statybų skyriaus vedėja Rima Lukauskienė, jos pavaduotojas Audrius Kasputis ir UAB „Vakarų regiono statybų konsultacinis biuras“ ekspertas Artūras Sabeckis su padėjėja Jurgita Staniene.

„Turime išsiaiškinti, ar, rengiant aikštės pagrindą, nebuvo nusižengta projektui, kad, paklojus dirbtinę dangą, ant jos netelkšotų vanduo, kad aikštė vietomis nesukristų. Gal viskas padaryta ir tvarkingai, tačiau, jeigu yra broko, jį lengviau ir pigiau ištaisyti, kol nepaklota viršutinė danga, galutinai dar viskas neužbaigta“, – aiškino R. Lukauskienė.

Aikštės pagrindas yra apie 60 cm storio: 40 cm žvyro sluoksnio ir 20 cm viršutinis, skaldos. Laboratorijoje nustatys, ar žvyro, skaldos frakcijos, sluoksnių storis, sankasos pralaidumas vandeniui atitinka aikštės projektą.

„Vakarų regiono statybų konsultacinis biuras“, remdamasis laboratorijos tyrimų rezultatais, įvertins po būsima futbolo aikšte žemės sankasos su drenažo tinklais atliktų darbų kokybę. Laboratorija preliminarias tyrimų išvadas turėtų pateikti po savaitės. „Jeigu rezultatai bus neigiami, bus projekto pažeidimų, kviesimės rangovą ir tarsimės, ką daryti“, – teigė A. Sabeckis.

Futbolo treniruočių aikštę stato uždaroji akcinė bendrovė „Alkuras“. Kretingos rajono savivaldybė sutartį su „Alkuru“ dėl aikštės įrengimo pasirašė 2018 m. gruodžio 12 d. Savivaldybė „Alkurui“ už aikštę yra įsipareigojusi sumokėti 831 tūkst. 270 eurų.

Rangovas jau pažeidė projektą, kai pakraščiuose klojant šaligatvius vietoj projekte numatytų skaldos atsijų panaudojo žvyrą, vietoj betoninių lietaus latakų paklojo plastikinius ir plastikiniais pakeitė lietaus nuotekų ketaus šulinių dangčius. Savivaldybė sutarė su „Alkuru“, kad plastikinius šulinių dangčius pakeis į ketaus. Plastikinių latakų ir ant žvyro paklotų šaligatvių buvo nuspręsta nebeardyti projektuotojams sutikus ir pakoregavus projektą.

Respublik
Pranešimai: 2446
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2020 Sau 10 15:54

Kretingos DD aikštė

Ekspertizės išvados nepalankios „Alkurui“

„Viršutinės dangos kloti negalima“, – tokią lakonišką išvadą „Pajūrio naujienoms“ dėl Kretingos miesto stadiono Savanorių gatvėje statomos futbolo aikštės pagrindo sankasos kokybės pareiškė bendrovės „Alkuras“ atliktų stybos darbų kokybę patikrinęs statybų ekspertas Artūras Sabeckis.

Ekspertizės išvadą, kurioje išvardyti atliktų darbų defektai, Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė, Savivaldybės tarybos nariams reikalaujant, perskaitė gruodžio 27 d. paskutiniame praėjusių metų Savivaldybės tarybos posėdyje. Tarybos nariai pateiktos išvados nekomentavo.

Pagal laboratorinių bandymų rezultatus ekspertas nustatė, kad sankasos – žvyro-smėlio ir net skaldos sluoksniuose buvo per didelis galimai dulkio ir molio dalelių kiekis, kuris viršijo leistiną masės procentą, dėl ko grunto pralaidumas vandeniui buvo nuo mažo iki vidutinio, o techninis tinkamumas drenažui įrengti – blogas.

„Dėl grunto užterštumo aikštė uždėjus dirbtinę dangą būtų skendėjusi balose. O tos dirbtinės dangos ir yra skirtos pavasario, rudens sezonui, kai lyja, negalima žaisti futbolo aikštynuose su natūralia veja“, – aiškino A. Sabeckis.

Laboratoriniai matavimai parodė, kad nustatytų reikalavimų iš dalies neatitiko ir sankasai panaudoto grunto granuliometrinė sudėtis. Viename matavimo taške projekto reikalavimų netenkino tiek žvyro-smėlio, tiek skaldos sluoksnių storis, buvo plonesnis. Sluoksnių storio neatitikimas viršijo leistiną 3 cm paklaidą. Žvyro-smėlio sluoksnis tame taške sudarė 30,3 cm, kai projekte reikalaujama 40 cm, skaldos pagrindo sluoksnio storis – 10,9 cm, kai turėtų būti 15 cm. Netinkamai įrengtas aikštės drenažas, jam panaudoti vamzdžiai su geotekstilės filtru, kai eksperto tvirtinimu, esant molingam gruntui, rekomenduojama naudoti kokoso filtrą.

A. Sabeckis rekomendavo perprojektuoti ir perdaryti sporto aikštės sausinimui skirtą drenažo sistemą, nurodydamas, kad aikštė turi būti sausinama sekliu (drenavimo gylis ne didesnis kaip 0,7–0,8 m), bet tankiu drenažu. Tranšėjas tarp drenų užpilti filtruojančia medžiaga (rupiu smėliu, žvyru, ar skalda, kuriose smulkių dalelių masė neviršytų 3 proc.). Sporto aikštę būtina apjuosti žiedine gaudomąja drena, ją sujungiant su rinktuvais ir vandens imtuvu.

Tą pačią dieną po Savivaldybės tarybos posėdžio A. Sabeckis ekspertizės išvadas dėl futbolo aikštės sankasos statybos darbų kokybės aptarė su Savivaldybės vadovais, statybų specialistais, dalyvaujant įmonės „Alkuras“ direktoriui Kaziui Urbonui. Buvo sutarta, kad „Alkuras“ savo sąskaita atliks papildomus aikštės sankasos laboratorinius matavimus nustatyti ne pagal projektą įrengtų žvyro-smėlio bei skaldos pagrindų išplitimo ribas.

K. Urbonas „Pajūrio naujienas“ patikino, kad įmonė užsakys pakartotinius tyrimus, kurie, anot jo, esamu atveju yra privalomi. „Papildomi tyrimai parodys, ar ginčyti ir ką“, – tarė jis, akcentavęs, kad visos futbolo aikštės sankasai įrengti panaudotos medžiagos yra sertifikuotos, kad iš Imbarės karjero atvežtas žvyras, pagal karjero pasą, taip pat atitinka sankasos projekto reikalavimus. Be to, jo teigimu, sankasos statybos darbai galutinai dar nėra užbaigti. „Žinau, kaip turi būti padaryta ir kaip yra“, – K. Urbonas leido suprasti, kad A. Sabeckio išvadas „Alkuras“ tikisi nuginčyti.

Papildomos ekspertizės išvadas „Alkuras“ pateikti turėtų iki š. m. sausio 15 d., o defektus pašalinti, ištaisyti broką – iki kovo pabaigos, kad orams atšilus būtų galima kloti dirbtinę dangą.

Dirbtinę dangą Savivaldybė planavo pakloti praėjusį rudenį, tačiau dangos sutartu laiku nepatiekė Lietuvos futbolo federacija. A. Kalnius teigė, kad Futbolo federacijos atstovai ir rekomendavo padaryti aikštės sankasos ekspertizę. „Tikėjomės, kad ekspertas nenustatys jokių rimtesnių trūkumų ir neturėsime šito papildomo galvos skausmo“, – kalbėjo A. Kalnius. Paklaustas, ar įmanoma defektus ištaisyti iki kovo pabaigos, kai darbus nuo gruodžio 15 d. iki kovo 15 d. dėl jiems nepalankių gamtinių sąlygų stabdo ir kelininkai, meras priminė, kad pernai „Alkuras“ daugiausia sankasos statybos darbų padarė sausio–vasario mėnesiais. Merui pritarė A. Sabeckis. „Šalčio nėra, orai dėkingi, įmanoma padaryti“, – sakė ekspertas.

Futbolo aikštės su dirbtine danga Kretingos miesto stadione pastatymo kaina yra 831 tūkst. 270 eurų. Bendrovei „Alkuras“ už atliktus darbus Savivaldybė jau sumokėjo 527 tūkst. 900 eurų. Aikštės sankasos ekspertizė kainavo per 8 tūkst. eurų.

Respublik
Pranešimai: 2446
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2020 Geg 11 23:37

Kretingos DD aikštė
Audringas vėjas išvartė ir stadiono tribūnas
http://www.svyturiolaikrastis.lt/2020/0 ... -tribunas/
2020/03/16

Dirbtinės dangos nekantriai laukianti futbolo aikštė naktį iš ketvirtadienio į penktadienį patyrė skaudų naktį siautėjosio uragano smūgį – itin stiprus vėjas nuvertė ir suniokojo naujas žiūrovų tribūnas.

Savivaldybė papildomų išlaidų nepatirs

Kaip „Švyturiui“ teigė Kretingos rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė, tribūnų atstatymas rajono biudžetui nekainuos nė cento.

„Kokių nors kaltinimų ar pretenzijų statybos darbų rangovui Savivaldybės administracija kol kas neturi. Audros padarinių likvidavimas yra rangovo bei tribūnų gamintojo rūpestis. Atlikti darbai Savivaldybei nebuvo perduoti, todėl ji už bėdas neatsakinga. Rangovas kartu su gamintoju turės įvertinti patirtą žalą ir patys aiškintis jos priežastis. Rajono biudžetas nuo to tikrai nenukentės“, – tikino R. Lukauskienė pridūrusi, jog tikriausiai tribūnų konstrukcijas parinkęs gamintojas neatsižvelgė į galimas pajūryje išskirtines gamtines sąlygas.

Audros padariniai jau šalinami

Iš arčiau pažvelgus į vėjo nupūstas tribūnas, vakar į akis krito tai, kad jos nė nebuvo pritvirtintos. Prieš porą dienų vėjo gūsio nuversta autobusų sustojimo aikštelė netoli geležinkelio stoties bent jau buvo pritvirtinta prie šaligatvio trinkelių. Stadione sumontuotos kur kas didesnės ir sunkesnės tribūnos ant panašių trinkelių buvo paprasčiausiai uždėtos. Todėl nenuostabu, kad žiūrovus nuo lietaus bei nuo vėjo turėjusios saugoti stoginės paprasčiausiai suveikė lyg laivo burės ir tribūnos „nuplaukė“.

Futbolo aikštės su dirbtine danga įrengimo darbų rangovės UAB „Alkuras“ direktorius Kazys Urbonas „Švyturiui“ teigė, jog praūžusios audros padariniai stadione jau šalinami, o tribūnos bus atstatytos kuo skubiau. Suprantama, atsižvelgiant į tai, kas nutiko, bus pasirūpinta tinkamu tribūnų įtvirtinimu, kad vėjas ateityje vėl nepridarytų žalos.

„Pagal projektą buvo numatyta, kad konstrukcijas bei jų tvirtinimą parenka gamintojas. Nebuvo priežasčių nepasitikėti sertifikuotu gamintoju. Jo atstovai tikino, jog panašios jų pagamintos tribūnos sėkmingai tarnauja žiūrovams ir kituose stadionuose Lietuvoje bei užsienyje, todėl pagal gamintojo skaičiavimus, įvertinus tribūnų svorį, papildomas tvirtinimas nėra būtinas“, – sakė K. Urbonas.

Pasak UAB „Alkuras“ vadovo, kiek kainuos audros padarinių šalinimas, kol kas neaišku. Tribūnų gamintojas, kurio specialistai jas ir sumontavo, pagal sutartį įsipareigojo už jas prisiimti atsakomybę penkerius metus. Todėl sprendimai, dėl kurių dabar tenka tribūnas remontuoti, yra gamintojo atsakomybė.

Tribūnas gaminusios bendrovės iš Panevėžio „Sportidus“ darbininkai vakar priešpiet jau darbavosi Kretingos stadione. Pasak jų, vėjo padaryta žala nėra itin didelė, todėl atstatyti tribūnas ilgai netruks.

Respublik
Pranešimai: 2446
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2020 Bir 27 22:48

Stadiono pastatą su tribūnomis siūlo griauti
http://www.pajurionaujienos.com/?act=exp&sid=20096

Uždaroji akcinė bendrovė „Medstatyba“ rengia Kretingos miesto stadiono rekonstrukcijos, kuriai planuojama išleisti apie 2,7 mln. eurų, projektą, Savivaldybės Strateginės plėtros taryba aptarė projektinius pasiūlymus ir pritarė projektuotojams, kad dabartinį pastatą su tribūnomis reikia griauti ir jo vietoje pastatyti naują.

Pastatyti naują pastatą ar renovuoti senąjį kainuotų panašiai – daugiau kaip 1,6 mln. eurų. Už šiuos pinigus dar numatoma įrengti aikštelę automobiliams su išvažiavimu į Žemaitės alėją (už stadiono tvoros, parko pusėje), pastatyti kasas. (Išlaidos pastatui nugriauti įskaičiuotos į naujos statybos kainą.)

Projektinius pasiūlymus Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkams pristatęs Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Povilas Černeckis teigė, kad, pradedant stadiono rekonstrukcijos projektą, nebuvo minties pastatą su tribūnomis nugriauti, tačiau nagrinėjant senojo pastato rekonstrukcijos galimybes, vėrėsi naujo pastato statybos pranašumai.

„Dabartinėse tribūnose nepatogus žiūrovų pasiskirstymo principas – turi užlipti į viršų, kad patektumei į savo vietą“, – dėstė P. Černeckis. Jis akcentavo, kad rekonstruojant senąjį pastatą būtų sudėtingiau išpildyti Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) reikalavimus dėl patalpų teisėjams, žaidėjų patikrai dėl dopingo vartojimo ir kt. Naujas pastatas irgi turėtų kavinę, žiūrovai tribūnose būtų paskirstomi iš apačios į viršų, tribūnų vidurinėse eilėse atsirastų VIP vietos. Kartu su stadiono pastatu planuojama nugriauti ir parke prie stadiono esančius nebenaudojamus tualetus.

Strateginės plėtros tarybos politikai senojo pastato nugriovimui ir naujo statybai pritarė vieningai. Juozas Mažeika suabejojo tik dėl kai kurių šio projekto detalių. Jo supratimu, švieslentei parinkta ne itin tinkama vieta, problemų gali kilti dėl planuojamos automobilių aikštelės – išvažiavimo pro tribūnas į Žemaitės alėją. „Ar tas išvažiavimas yra būtinas, ar neatsiras gastrolierių, kurie čia dėl smagumo suks ratus?“ – klausė politikas.

P. Černeckis paaiškino, kad aikštelės reikia priešgaisrinėms mašinoms, autobusams parkuoti. „Aikštelę įrengti bus sudėtinga, nežinia, kaip tą pavyks suderinti su Automobilių kelių direkcija, nes Žemaitės alėja sutampa su magistraliniu keliu“, – pripažino jis. Dėl švieslentės dar bus svarstoma. Dovydas Bajoras pastebėjo, kad šiuolaikiniuose stadionuose švieslenčių būna ne viena, o dvi–trys, be to, jos dažnai keičiamos ekranais. „Ekranai daug efektyvesni“, – teigė politikas.

Svarstant projektinius stadiono rekonstrukcijos pasiūlymus buvo užsiminta, kad rekonstruojant stadioną vietos nebeužtenka paplūdimio tinklinio aikštelei.

Meras Antanas Kalnius patikino, kad, projektuojant miesto stadiono rekonstrukciją, atsižvelgta į Kretingos sporto mokyklos trenerių, kitų rajono sporto bendruomenės atstovų pageidavimus, pastabas.

Stadiono rekonstrukcijos projektas turėtų būti parengtas dar šį rudenį. „Norime kitąmet pradėti stadiono rekonstrukcijos darbus, kad, užbaigus futbolo treniruočių su dirbtine danga aikštės bei Sporto ir sveikatingumo komplekso statybą, Kretingoje turėtume šiuolaikišką sporto bazę“, – „Pajūrio naujienoms“ teigė P. Černeckis.

Lėšų Kretingos miesto stadionui atnaujinti Savivaldybė tikisi iš Vyriausybės. Jau pateikė prašymą įrašyti stadiono rekonstrukciją į Valstybės investicijų programos (VIP) objektų sąrašą ir 2021 metais šiai rekonstrukcijai skirti VIP lėšas. Iš VIP tikimasi gauti 50 proc. – t. y. apie 1 mln. 35 tūkst. eurų, tiek pat – kitą dalį iš savo biudžeto prisidėti turėtų Savivaldybė.

Respublik
Pranešimai: 2446
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

vakar 00:56

Kretingos DD aikštė
http://www.svyturiolaikrastis.lt/2020/0 ... ine-danga/

Naujajame futbolo stadione jau klojama dirbtinė danga.

Nnaująjį stadioną Kretingai ruošia UAB „Alkuras“, bet dėl projektuotojų klaidos darbai buvo sustoję.

„Kai tik galėjome darbus tęsti, mūsų žmonės dirbo dieną naktį per išeigines, todėl rezultatas šiandien akivaizdžiai matomas. Ir dalis stadiono jau padengta žalia dirbtine danga“, – „Švyturiui“ sakė UAB „Alkuras“ direktorius Kazys Urbonas.

Išsamiau skaitykite šio šeštadienio laikraštyje „Švyturys“.

Paveikslėlis

Grįžti į