slasher
Pranešimai: 5344
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 13:13
Miestas: Kaunas

Kretingos miesto stadionas

2010 Bal 18 10:54

http://www.fkminija.net/tvs/content/view/532/1/

Džiuginantys vaizdai iš atsinaujinusio Kretingos miesto stadiono
Šeštadienį kiekvienas apsilankęs Kretingoje vykusiose rungtynėse galėjo nudžiugti išvydę nemažai džiuginančių pasikeitimų Kretingos miesto stadione. Siekiant įvykdyti LFF licenciavimo reikalavimus, stadione atlikta nemažai infrastruktūros gerinimo darbų – papildomai įrengta sėdimų vietų žiūrovams ir dabar viso yra stadione apie 900 vietų, pagaminti nauji komandų atsarginių žaidėjų suoliukai, įrengta nauja patalpa teisėjams, atlikti stadiono vejos gerinimo darbai bei įrengti stovai partnerių reklamoms.


Žiūrovų kėdučių tvirtinimo ir stovų partnerių reklamoms darbus atliko Gintautas Pazdrazdis, Romas Valinskis, Marius Staponkus ir stadiono darbuotojai, atsarginių žaidėjų suoliukus pagamino UAB „Riflis“, teisėjų patalpai įrengti statybinėmis medžiagomis aprūpino E. Bružio GKF „Vieškelis“, o ją įrengė statybininkas Sigitas Šoblinskas ir jo asistentai, santechnikos darbus atliko UAB „Raguvilė“. Baldus teisėjų kambariui suteikė UAB "Baldų aibė".

Kūno kultūros ir sporto skyriaus dėka buvo atlikti stadiono vejos tręšimo, volavimo ir kiti darbai.

Rungtynių metu stadioną pagyvino Mariaus Staponkaus suburtas FK „Minija“ fanklubas.

VšĮ "Kretingos rajono futbolas" administracija dėkoja ženkliai prisidėjusiems prie stadiono atnaujinimo ir kviečiame pasižvalgyti į vaizdus iš atsinaujinusio stadiono: kitos FOTO nuorodoje.
Paveikslėlis
Paveikslėlis

...

Re: Kretingos miesto stadionas

2014 Bal 05 12:47

Paveikslėlis

-----
Gyvena viltimi turėti dirbtinės dangos stadioną
https://ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru- ... na-1632598
2018-05-03 Dovilė Urnikienė, "Pajūrio naujienos"

Kretingos rajono meras Juozas Mažeika jau planuoja vizitą pas Lietuvos Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, su kuriuo ketina aptarti galimybes Kretingos stadione įrengti dirbtinės dangos futbolo stadioną. Ši žinia ir vėl uždegė viltį futbolo bendruomenei, liūdnai juokaujančiai, kad šiuo metu žaidėjai treniruojasi „akmens amžiaus“ sąlygomis, kuomet treniruotės derinamos pagal oro sąlygas – kad nereikėtų bėgioti per purvynus.

Kretingos rajono meras Juozas Mažeika šeštadienį dalyvavo atvirajame Lietuvos futbolo forume, kur susitiko su Lietuvos futbolo federacijos prezidentu Tomu Danilevičiumi bei Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidentu Romualdu Jonaičiu.

„Mūsų susitarimas baigėsi tuo, kad mes nutarėme trise apsilankyti pas Ministrą Pirmininką ir kalbėti apie futbolo infrastruktūrą Kretingoje. Kol tas susitikimas neįvyko, galutinio atsakymo dėl dirbtinės dangos ir nebus“, – vakar „Pajūrio naujienoms“ sakė J. Mažeika, kuris tikisi, kad vizitas įvyks gegužės viduryje-pabaigoje.

Anot J. Mažeikos, sprendimą apsilankyti pas Ministrą Pirmininką S. Skvernelį padiktavo pati situacija: prieš kelias dienas Lietuvoje lankėsi UEFA (Europos futbolo federacijų asociacijos) prezidentas Aleksandras Čeferinas. Jis buvo susitikęs su S. Skverneliu ir aptarė futbolo infrastruktūros perspektyvas visoje Lietuvoje.

Pagrindui lėšos skirtos

Lėšos, skirtos dirbtinės dangos stadiono pagrindui įrengti, jau buvo numatytos ir šių metų Savivaldybės biudžete, tačiau, anot J. Mažeikos, kol kas aikštė nepradedama ardyti, kol nėra konkretaus atsakymo, ar tikrai finansavimas dirbtinei dangai bus gautas. „Bijome tokios situacijos, kad padą padarysime, o dangos šiemet nebus ir tada paliksim aikštę nei šiokią, nei tokią“, – sakė J. Mažeika.

Tą patį jis sakė ir praėjusią savaitę per tarybos posėdį, tarybos narius patikindamas, kad šiuo metu bandoma išnaudoti visas galimybes gauti dirbtinę dangą, bet jeigu tai nepavyktų – bus siūloma kitų metų Savivaldybės biudžete numatyti lėšų, kad dirbtinę dangą būtų galima įsigyti patiems. Kiek tai galėtų kainuoti – kol kas neaišku.

„Jeigu jau pasidarėme projektą ir nutarėme, kad tokia aikštė Kretingai yra reikalinga, vadinasi, atsitraukimo nebegali būti“, – vakar „Pajūrio naujienoms“ sakė J. Mažeika. Anot jo, sumanymas įrengti dirbtinės dangos stadioną iškilo planuojant Sporto ir sveikatingumo komplekso statybą. „Jame bus rūbinės, dušai, tad sportininkai tiesiai iš stadiono galės atbėgti ir persirengti, nusiprausti po treniruočių. Taigi sprendimas, kad šalia sporto centro atsirastų dirbtinės dangos aikštė, yra logiškas“, – sakė J. Mažeika.

Siūlo pagrindą įrengti bet kokiu atveju

Tarybos narys Vilius Adomaitis teigė, kad mero žodžiai apie planus bet kokiu atveju įrengti dirbtinės dangos stadioną nuteikia optimistiškai, tačiau jis įsitikinęs, kad tokiu atveju nereikėtų ir atidėlioti dangos pagrindo įrengimo – juk jam lėšos jau skirtos.

„Jeigu nesiimsime iniciatyvos, tai vis nukeldami ir laukdami, kol mums Futbolo federacija duos ar neduos tą dangą, mes jos galime laukti dar ilgus metus. Jei pavyks gauti dangą iš federacijos ar kitos organizacijos – puiku, darbai vyks, bet jeigu bus tik žodiniai pažadai į ateitį, siūlyčiau kitais metais patiems skirti pinigų ir įsirengti dirbtinę dangą, – kalbėjo V. Adomaitis. – Tą momentą, kada jau galėjome gauti šitą dangą – tai buvo prieš kokius 4-5 metus – praleidome, nes tuo metu Savivaldybės prioritetas buvo Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba ir apie dirbtinės aikštės stadioną net nebuvo mąstoma. Realiai tą klausimą iškėlė visuomenė, kuri pamatė, kad, pastačius Sporto ir sveikatingumo kompleksą, vietos dirbtinės dangos aikštei nebelieka. Ir tik po to buvo pakeistas projektas, taip pasuktas centras, kad įsitektų ta aikštė, „įtilptų“ matmenys, nors jie yra visiškai ant ribos, reikės daryti didžiules gaudykles.“

V. Adomaičio teigimu, su sportu nesusijusiems žmonėms sunku suprasti, kokią reikšmę turi dirbtinės dangos stadiono atsiradimas. „Sporto mokykloje didžiausios vaikų grupės yra futbolo ir tie vaikai didžiąją mokslo metų dalį žaidžia ne futbolą, o salės futbolą, kas yra visai kitas sportas“, – teigė V. Adomaitis.

Trumpas treniruočių sezonas

Kretingos sporto mokyklos treneris Arvydas Balsevičius pripažino, kad sudėtinga ugdyti jaunuosius futbolininkus, tam neturint tinkamų sąlygų. Per žiemą kai kuriuos įgūdžius tobulinus salėje, lauko stadione jaunieji sportininkai rimtai gali pradėti treniruotis tik tada, kai stoja giedresni orai ir išdžiūsta pelkės. „Sunku palaikyti vaikų entuziazmą“, – pripažino A. Balsevičius, papasakojęs, kad dažną pavasarį į čempionatus vaikai išvyksta praktiškai nespėję pasitreniruoti lauko stadione, tad ir tikėtis pergalių pirmosiose varžybose būtų naivu.

A. Balsevičius suskaičiavo: šiuo metu futbolo treniruotes lanko 10 amžiaus grupių vaikų, o treniruotis jie gali tik Kretingos miesto stadione, arba naujajame stadione Nidos g. – nors aplinka ten labai maloni, tačiau dėl drenažo problemų, aikštėje laikosi vanduo. „Pas mus žiemos šiltos, tad dirbtinės dangos aikštėje būtų galima treniruotis kone visus metus“, – sakė A. Balsevičius, kurio teigimu, dirbtinės dangos stadionas yra didelė futbolo bendruomenės svajonė.

Reikalingas lyg oras

„Futbolininkams dirbtinės dangos stadionas yra taip reikalingas, kaip žmogui oras“, – sakė viešosios įstaigos „Kretingos Minija“ direktorius Vidas Burba.

Jis neslėpė: vien todėl, kad nėra sąlygų, tinkamų treniruotis, „Kretingos Minija“ net neplanuoja pereiti į I lygą, kuri sezoną pradeda kovo mėnesį ar A lygą, kuri startuoja vasario mėnesį.

Kadangi tuo laiku stadionas dar būna šlapias, „Kretingos Minijos“ vyrai treniruotes čia pradeda tik tada, kai stoja sausesni orai – maždaug balandžio mėnesį. Be to, kad įgautų daugiau patirties ant dirbtinės dangos, jie važinėja treniruotis į kitus miestus, dalyvauja ten vykstančiuose turnyruose.

V. Burba įsitikinęs: Kretingoje įrengus dirbtinės dangos stadioną, jis nebūtų tuščias, ir tai galima pasakyti, remiantis gargždiškių patirtimi: čia jau popiet kamuolį spardytų vaikų grupės, vakare rinktųsi suaugusieji ir veteranai. „Sportuoti nerekomenduojama, jei lauko oro temperatūra yra žemesnė negu 7 laipsniai šalčio. Pas mus, pajūryje, žiemos švelnios, tad treniruotės galėtų vykti net ir šaltuoju metų laiku“, – sakė V. Burba.

Tobex
Pranešimai: 10884
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Kretingos miesto stadionas

2019 Gru 03 08:40

vakar mačiau, kad šalia pagrindinio stadiono paruoštas pagrindas sintetiniai aikštei. nu arba netoli jau pabaiga.

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2019 Gru 08 01:20

Kretingos DD aikštė

Tikrina futbolo aikštės pagrindo kokybę
http://www.pajurionaujienos.com/?sid=19312&act=exp

Šį ketvirtadienį Kauno laboratorinių bandymų centro specialistai paėmė du Kretingos miesto stadione Savanorių gatvėje statomos futbolo treniruočių aikštės pagrindo mėginius.

Iš 7 tūkst. 848 kv. metrų ploto aikštės, taikant gilumačio metodą, buvo paimti du mėginiai.

Mėginių ėmimą stebėjo Kretingos rajono savivaldybės administracijos Statybų skyriaus vedėja Rima Lukauskienė, jos pavaduotojas Audrius Kasputis ir UAB „Vakarų regiono statybų konsultacinis biuras“ ekspertas Artūras Sabeckis su padėjėja Jurgita Staniene.

„Turime išsiaiškinti, ar, rengiant aikštės pagrindą, nebuvo nusižengta projektui, kad, paklojus dirbtinę dangą, ant jos netelkšotų vanduo, kad aikštė vietomis nesukristų. Gal viskas padaryta ir tvarkingai, tačiau, jeigu yra broko, jį lengviau ir pigiau ištaisyti, kol nepaklota viršutinė danga, galutinai dar viskas neužbaigta“, – aiškino R. Lukauskienė.

Aikštės pagrindas yra apie 60 cm storio: 40 cm žvyro sluoksnio ir 20 cm viršutinis, skaldos. Laboratorijoje nustatys, ar žvyro, skaldos frakcijos, sluoksnių storis, sankasos pralaidumas vandeniui atitinka aikštės projektą.

„Vakarų regiono statybų konsultacinis biuras“, remdamasis laboratorijos tyrimų rezultatais, įvertins po būsima futbolo aikšte žemės sankasos su drenažo tinklais atliktų darbų kokybę. Laboratorija preliminarias tyrimų išvadas turėtų pateikti po savaitės. „Jeigu rezultatai bus neigiami, bus projekto pažeidimų, kviesimės rangovą ir tarsimės, ką daryti“, – teigė A. Sabeckis.

Futbolo treniruočių aikštę stato uždaroji akcinė bendrovė „Alkuras“. Kretingos rajono savivaldybė sutartį su „Alkuru“ dėl aikštės įrengimo pasirašė 2018 m. gruodžio 12 d. Savivaldybė „Alkurui“ už aikštę yra įsipareigojusi sumokėti 831 tūkst. 270 eurų.

Rangovas jau pažeidė projektą, kai pakraščiuose klojant šaligatvius vietoj projekte numatytų skaldos atsijų panaudojo žvyrą, vietoj betoninių lietaus latakų paklojo plastikinius ir plastikiniais pakeitė lietaus nuotekų ketaus šulinių dangčius. Savivaldybė sutarė su „Alkuru“, kad plastikinius šulinių dangčius pakeis į ketaus. Plastikinių latakų ir ant žvyro paklotų šaligatvių buvo nuspręsta nebeardyti projektuotojams sutikus ir pakoregavus projektą.

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2020 Sau 10 15:54

Kretingos DD aikštė

Ekspertizės išvados nepalankios „Alkurui“

„Viršutinės dangos kloti negalima“, – tokią lakonišką išvadą „Pajūrio naujienoms“ dėl Kretingos miesto stadiono Savanorių gatvėje statomos futbolo aikštės pagrindo sankasos kokybės pareiškė bendrovės „Alkuras“ atliktų stybos darbų kokybę patikrinęs statybų ekspertas Artūras Sabeckis.

Ekspertizės išvadą, kurioje išvardyti atliktų darbų defektai, Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė, Savivaldybės tarybos nariams reikalaujant, perskaitė gruodžio 27 d. paskutiniame praėjusių metų Savivaldybės tarybos posėdyje. Tarybos nariai pateiktos išvados nekomentavo.

Pagal laboratorinių bandymų rezultatus ekspertas nustatė, kad sankasos – žvyro-smėlio ir net skaldos sluoksniuose buvo per didelis galimai dulkio ir molio dalelių kiekis, kuris viršijo leistiną masės procentą, dėl ko grunto pralaidumas vandeniui buvo nuo mažo iki vidutinio, o techninis tinkamumas drenažui įrengti – blogas.

„Dėl grunto užterštumo aikštė uždėjus dirbtinę dangą būtų skendėjusi balose. O tos dirbtinės dangos ir yra skirtos pavasario, rudens sezonui, kai lyja, negalima žaisti futbolo aikštynuose su natūralia veja“, – aiškino A. Sabeckis.

Laboratoriniai matavimai parodė, kad nustatytų reikalavimų iš dalies neatitiko ir sankasai panaudoto grunto granuliometrinė sudėtis. Viename matavimo taške projekto reikalavimų netenkino tiek žvyro-smėlio, tiek skaldos sluoksnių storis, buvo plonesnis. Sluoksnių storio neatitikimas viršijo leistiną 3 cm paklaidą. Žvyro-smėlio sluoksnis tame taške sudarė 30,3 cm, kai projekte reikalaujama 40 cm, skaldos pagrindo sluoksnio storis – 10,9 cm, kai turėtų būti 15 cm. Netinkamai įrengtas aikštės drenažas, jam panaudoti vamzdžiai su geotekstilės filtru, kai eksperto tvirtinimu, esant molingam gruntui, rekomenduojama naudoti kokoso filtrą.

A. Sabeckis rekomendavo perprojektuoti ir perdaryti sporto aikštės sausinimui skirtą drenažo sistemą, nurodydamas, kad aikštė turi būti sausinama sekliu (drenavimo gylis ne didesnis kaip 0,7–0,8 m), bet tankiu drenažu. Tranšėjas tarp drenų užpilti filtruojančia medžiaga (rupiu smėliu, žvyru, ar skalda, kuriose smulkių dalelių masė neviršytų 3 proc.). Sporto aikštę būtina apjuosti žiedine gaudomąja drena, ją sujungiant su rinktuvais ir vandens imtuvu.

Tą pačią dieną po Savivaldybės tarybos posėdžio A. Sabeckis ekspertizės išvadas dėl futbolo aikštės sankasos statybos darbų kokybės aptarė su Savivaldybės vadovais, statybų specialistais, dalyvaujant įmonės „Alkuras“ direktoriui Kaziui Urbonui. Buvo sutarta, kad „Alkuras“ savo sąskaita atliks papildomus aikštės sankasos laboratorinius matavimus nustatyti ne pagal projektą įrengtų žvyro-smėlio bei skaldos pagrindų išplitimo ribas.

K. Urbonas „Pajūrio naujienas“ patikino, kad įmonė užsakys pakartotinius tyrimus, kurie, anot jo, esamu atveju yra privalomi. „Papildomi tyrimai parodys, ar ginčyti ir ką“, – tarė jis, akcentavęs, kad visos futbolo aikštės sankasai įrengti panaudotos medžiagos yra sertifikuotos, kad iš Imbarės karjero atvežtas žvyras, pagal karjero pasą, taip pat atitinka sankasos projekto reikalavimus. Be to, jo teigimu, sankasos statybos darbai galutinai dar nėra užbaigti. „Žinau, kaip turi būti padaryta ir kaip yra“, – K. Urbonas leido suprasti, kad A. Sabeckio išvadas „Alkuras“ tikisi nuginčyti.

Papildomos ekspertizės išvadas „Alkuras“ pateikti turėtų iki š. m. sausio 15 d., o defektus pašalinti, ištaisyti broką – iki kovo pabaigos, kad orams atšilus būtų galima kloti dirbtinę dangą.

Dirbtinę dangą Savivaldybė planavo pakloti praėjusį rudenį, tačiau dangos sutartu laiku nepatiekė Lietuvos futbolo federacija. A. Kalnius teigė, kad Futbolo federacijos atstovai ir rekomendavo padaryti aikštės sankasos ekspertizę. „Tikėjomės, kad ekspertas nenustatys jokių rimtesnių trūkumų ir neturėsime šito papildomo galvos skausmo“, – kalbėjo A. Kalnius. Paklaustas, ar įmanoma defektus ištaisyti iki kovo pabaigos, kai darbus nuo gruodžio 15 d. iki kovo 15 d. dėl jiems nepalankių gamtinių sąlygų stabdo ir kelininkai, meras priminė, kad pernai „Alkuras“ daugiausia sankasos statybos darbų padarė sausio–vasario mėnesiais. Merui pritarė A. Sabeckis. „Šalčio nėra, orai dėkingi, įmanoma padaryti“, – sakė ekspertas.

Futbolo aikštės su dirbtine danga Kretingos miesto stadione pastatymo kaina yra 831 tūkst. 270 eurų. Bendrovei „Alkuras“ už atliktus darbus Savivaldybė jau sumokėjo 527 tūkst. 900 eurų. Aikštės sankasos ekspertizė kainavo per 8 tūkst. eurų.

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2020 Geg 11 23:37

Kretingos DD aikštė
Audringas vėjas išvartė ir stadiono tribūnas
http://www.svyturiolaikrastis.lt/2020/0 ... -tribunas/
2020/03/16

Dirbtinės dangos nekantriai laukianti futbolo aikštė naktį iš ketvirtadienio į penktadienį patyrė skaudų naktį siautėjosio uragano smūgį – itin stiprus vėjas nuvertė ir suniokojo naujas žiūrovų tribūnas.

Savivaldybė papildomų išlaidų nepatirs

Kaip „Švyturiui“ teigė Kretingos rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė, tribūnų atstatymas rajono biudžetui nekainuos nė cento.

„Kokių nors kaltinimų ar pretenzijų statybos darbų rangovui Savivaldybės administracija kol kas neturi. Audros padarinių likvidavimas yra rangovo bei tribūnų gamintojo rūpestis. Atlikti darbai Savivaldybei nebuvo perduoti, todėl ji už bėdas neatsakinga. Rangovas kartu su gamintoju turės įvertinti patirtą žalą ir patys aiškintis jos priežastis. Rajono biudžetas nuo to tikrai nenukentės“, – tikino R. Lukauskienė pridūrusi, jog tikriausiai tribūnų konstrukcijas parinkęs gamintojas neatsižvelgė į galimas pajūryje išskirtines gamtines sąlygas.

Audros padariniai jau šalinami

Iš arčiau pažvelgus į vėjo nupūstas tribūnas, vakar į akis krito tai, kad jos nė nebuvo pritvirtintos. Prieš porą dienų vėjo gūsio nuversta autobusų sustojimo aikštelė netoli geležinkelio stoties bent jau buvo pritvirtinta prie šaligatvio trinkelių. Stadione sumontuotos kur kas didesnės ir sunkesnės tribūnos ant panašių trinkelių buvo paprasčiausiai uždėtos. Todėl nenuostabu, kad žiūrovus nuo lietaus bei nuo vėjo turėjusios saugoti stoginės paprasčiausiai suveikė lyg laivo burės ir tribūnos „nuplaukė“.

Futbolo aikštės su dirbtine danga įrengimo darbų rangovės UAB „Alkuras“ direktorius Kazys Urbonas „Švyturiui“ teigė, jog praūžusios audros padariniai stadione jau šalinami, o tribūnos bus atstatytos kuo skubiau. Suprantama, atsižvelgiant į tai, kas nutiko, bus pasirūpinta tinkamu tribūnų įtvirtinimu, kad vėjas ateityje vėl nepridarytų žalos.

„Pagal projektą buvo numatyta, kad konstrukcijas bei jų tvirtinimą parenka gamintojas. Nebuvo priežasčių nepasitikėti sertifikuotu gamintoju. Jo atstovai tikino, jog panašios jų pagamintos tribūnos sėkmingai tarnauja žiūrovams ir kituose stadionuose Lietuvoje bei užsienyje, todėl pagal gamintojo skaičiavimus, įvertinus tribūnų svorį, papildomas tvirtinimas nėra būtinas“, – sakė K. Urbonas.

Pasak UAB „Alkuras“ vadovo, kiek kainuos audros padarinių šalinimas, kol kas neaišku. Tribūnų gamintojas, kurio specialistai jas ir sumontavo, pagal sutartį įsipareigojo už jas prisiimti atsakomybę penkerius metus. Todėl sprendimai, dėl kurių dabar tenka tribūnas remontuoti, yra gamintojo atsakomybė.

Tribūnas gaminusios bendrovės iš Panevėžio „Sportidus“ darbininkai vakar priešpiet jau darbavosi Kretingos stadione. Pasak jų, vėjo padaryta žala nėra itin didelė, todėl atstatyti tribūnas ilgai netruks.

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2020 Bir 27 22:48

Stadiono pastatą su tribūnomis siūlo griauti
http://www.pajurionaujienos.com/?act=exp&sid=20096

Uždaroji akcinė bendrovė „Medstatyba“ rengia Kretingos miesto stadiono rekonstrukcijos, kuriai planuojama išleisti apie 2,7 mln. eurų, projektą, Savivaldybės Strateginės plėtros taryba aptarė projektinius pasiūlymus ir pritarė projektuotojams, kad dabartinį pastatą su tribūnomis reikia griauti ir jo vietoje pastatyti naują.

Pastatyti naują pastatą ar renovuoti senąjį kainuotų panašiai – daugiau kaip 1,6 mln. eurų. Už šiuos pinigus dar numatoma įrengti aikštelę automobiliams su išvažiavimu į Žemaitės alėją (už stadiono tvoros, parko pusėje), pastatyti kasas. (Išlaidos pastatui nugriauti įskaičiuotos į naujos statybos kainą.)

Projektinius pasiūlymus Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkams pristatęs Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Povilas Černeckis teigė, kad, pradedant stadiono rekonstrukcijos projektą, nebuvo minties pastatą su tribūnomis nugriauti, tačiau nagrinėjant senojo pastato rekonstrukcijos galimybes, vėrėsi naujo pastato statybos pranašumai.

„Dabartinėse tribūnose nepatogus žiūrovų pasiskirstymo principas – turi užlipti į viršų, kad patektumei į savo vietą“, – dėstė P. Černeckis. Jis akcentavo, kad rekonstruojant senąjį pastatą būtų sudėtingiau išpildyti Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) reikalavimus dėl patalpų teisėjams, žaidėjų patikrai dėl dopingo vartojimo ir kt. Naujas pastatas irgi turėtų kavinę, žiūrovai tribūnose būtų paskirstomi iš apačios į viršų, tribūnų vidurinėse eilėse atsirastų VIP vietos. Kartu su stadiono pastatu planuojama nugriauti ir parke prie stadiono esančius nebenaudojamus tualetus.

Strateginės plėtros tarybos politikai senojo pastato nugriovimui ir naujo statybai pritarė vieningai. Juozas Mažeika suabejojo tik dėl kai kurių šio projekto detalių. Jo supratimu, švieslentei parinkta ne itin tinkama vieta, problemų gali kilti dėl planuojamos automobilių aikštelės – išvažiavimo pro tribūnas į Žemaitės alėją. „Ar tas išvažiavimas yra būtinas, ar neatsiras gastrolierių, kurie čia dėl smagumo suks ratus?“ – klausė politikas.

P. Černeckis paaiškino, kad aikštelės reikia priešgaisrinėms mašinoms, autobusams parkuoti. „Aikštelę įrengti bus sudėtinga, nežinia, kaip tą pavyks suderinti su Automobilių kelių direkcija, nes Žemaitės alėja sutampa su magistraliniu keliu“, – pripažino jis. Dėl švieslentės dar bus svarstoma. Dovydas Bajoras pastebėjo, kad šiuolaikiniuose stadionuose švieslenčių būna ne viena, o dvi–trys, be to, jos dažnai keičiamos ekranais. „Ekranai daug efektyvesni“, – teigė politikas.

Svarstant projektinius stadiono rekonstrukcijos pasiūlymus buvo užsiminta, kad rekonstruojant stadioną vietos nebeužtenka paplūdimio tinklinio aikštelei.

Meras Antanas Kalnius patikino, kad, projektuojant miesto stadiono rekonstrukciją, atsižvelgta į Kretingos sporto mokyklos trenerių, kitų rajono sporto bendruomenės atstovų pageidavimus, pastabas.

Stadiono rekonstrukcijos projektas turėtų būti parengtas dar šį rudenį. „Norime kitąmet pradėti stadiono rekonstrukcijos darbus, kad, užbaigus futbolo treniruočių su dirbtine danga aikštės bei Sporto ir sveikatingumo komplekso statybą, Kretingoje turėtume šiuolaikišką sporto bazę“, – „Pajūrio naujienoms“ teigė P. Černeckis.

Lėšų Kretingos miesto stadionui atnaujinti Savivaldybė tikisi iš Vyriausybės. Jau pateikė prašymą įrašyti stadiono rekonstrukciją į Valstybės investicijų programos (VIP) objektų sąrašą ir 2021 metais šiai rekonstrukcijai skirti VIP lėšas. Iš VIP tikimasi gauti 50 proc. – t. y. apie 1 mln. 35 tūkst. eurų, tiek pat – kitą dalį iš savo biudžeto prisidėti turėtų Savivaldybė.

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2020 Rgp 12 00:56

Kretingos DD aikštė
http://www.svyturiolaikrastis.lt/2020/0 ... ine-danga/

Naujajame futbolo stadione jau klojama dirbtinė danga.

Nnaująjį stadioną Kretingai ruošia UAB „Alkuras“, bet dėl projektuotojų klaidos darbai buvo sustoję.

„Kai tik galėjome darbus tęsti, mūsų žmonės dirbo dieną naktį per išeigines, todėl rezultatas šiandien akivaizdžiai matomas. Ir dalis stadiono jau padengta žalia dirbtine danga“, – „Švyturiui“ sakė UAB „Alkuras“ direktorius Kazys Urbonas.

Išsamiau skaitykite šio šeštadienio laikraštyje „Švyturys“.

Paveikslėlis


Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2020 Rgs 29 21:51

Kretingoje oficialiai atidaryta dirbtinės dangos futbolo aikštė
https://www.respublika.lt/lt/naujienos/ ... lo_aikste/

Šeštadienį Kretingoje oficialiai atidaryta dirbtinės dangos futbolo aikštė.

„Pirmoji Kretingoje dirbtinės dangos futbolo aikštė ženkliai pagerino miesto futbolininkų treniruočių sąlygas. Kartu tikimės, kad gerėjančios sąlygos paskatins ir daugiau jaunųjų kretingiškių įsitraukti į futbolininkų gretas. Taip pat šiuo metu jau rengiamas Kretingos miesto stadiono rekonstrukcijos projektas, vykdomos naujo rangovo parinkimo procedūros Sporto ir sveikatingumo komplekso statybos darbams užbaigti, kitąmet startuos ir miesto centre esančio Pranciškonų gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo darbai“, – sakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Naujoje futbolo aikštėje, kaip nurodoma Kretingos savivaldybės pranešime, paklota beveik 8 tūkst. kv. metrų ploto dirbtinė futbolo danga, įrengta 500 vietų dengta žiūrovų tribūna, teisėjams ir žaidėjams skirtos mobilios dengtos tribūnos, standartiniai ir mobilūs futbolo vartai, kamuolių gaudyklės, lauko treniruokliai, švieslentė, apšvietimas bei kt.

Šeštadienį vykusio dirbtinės dangos futbolo aikštės oficialaus atidarymo metu savo pirmąsias draugiškas rungtynes čia surengė jaunieji Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai. Taip pat rajono gyventojai buvo pakviesti tapti ir pirmojo Kretingos rajono gyventojų 8x8 futbolo turnyro dalyviais. Turnyre iš viso dalyvavo 12 komandų.

Aikštės statybos darbų rangos darbus atliko UAB „Alkuras“. Bendra projekto vertė – kiek daugiau nei 860 tūkst. eurų. Beveik 60 tūkst. eurų vertės šiuolaikinė dirbtinę futbolo dangą Kretingai dovanojo Lietuvos futbolo federacija, Vyriausybė projekto įgyvendinimui skyrė 186 tūkst. eurų, Europos Sąjunga – beveik 134 tūkst. eurų, o likusi dalis – Kretingos rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2020 Rgs 29 22:27

Futbolo kamuoliai išriedės į naują aikštę
https://www.pajurionaujienos.com/?sid=20568&act=exp

Rytoj, rugsėjo 26-osios vidurdienį, Kretingos rajono 8x8 futbolo turnyru pagaliau bus atidaryta ilgai laukta dirbtinės dangos futbolo aikštė. Šio įvykio laukė visa Kretingos futbolo bendruomenė – nuo profesionalių futbolininkų ir besirengiančių jais tapti bei sporto mokyklos trenerių ir sirgalių.

Laukė ne vienerius metus

„Jūs net neįsivaizduojate, kaip mes laukėme, kol bus baigta statyti futbolo treniruočių aikštė Kretingos miesto stadione ir paklota dirbtinė danga, ant kurios galėsime treniruotis, – kalbėjo VšĮ „Kretingos Minija“ vadovas Vidas Burba. – Laukėm tikrai ne vienerius, o kokius penkerius metus, pavydžiai žvilgčiojome į kaimynų, pavyzdžiui, Plungės, Gargždų, kitų miestų ir rajonų, kurių futbolo komandos taip pat žaidžia Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmojoje lygoje, aikštes su dirbtine danga“.

V. Burba sakė, kad, neturint padorios bazės treniruotėms, „Minijos“ žaidėjams buvo sunku siekti itin gerų rezultatų: „Mūsų komandai tuo metų laiku, kai jau nebebūdavo įmanoma žaisti stadione, ant žolės, tekdavo važiuoti į Klaipėdą, kur nuomodavomės aikštę su dirbtine danga. Visų pirma, kelionė atimdavo laiko, antra – nuoma nėra pigu. Be to, laiką mums dažniausiai paskirdavo po aštuntos valandos vakaro. Treniruotė – pusantros valandos, tad grįždavom namo pusiaunaktį“.

Nuo šiol keturis kartus per savaitę į treniruotes susirinksiantys „Minijos“ žaidėjai ketina nuo vasario, kai prasidės naujas sezonas, treniruotis kiekvieną darbo dieną. Sportininkai viliasi, kad tiek dažnesnės treniruotės, tiek puikios jų sąlygos turės įtakos siekiant geresnių rezultatų. Be to, planuojama gal būt dar šiemet, nuo spalio pabaigos, kai baigsis šis futbolo sezonas, savaitgaliais naujoje aikštėje rengti draugiškas rungtynes su kitų miestų ir rajonų futbolo klubais.

Prisidės prie futbolo populiarinimo

„Manau, kad ne tik mes, bet ir augantys būsimieji futbolininkai džiaugsis turėdami galimybę treniruotis naujoje aikštėje. Tikimės, tėvai daugiau vaikų leis mokytis žaisti futbolą: vaikas iš treniruočių negrįš visas šlapias ir murzinas, kaip buvo anksčiau“, – viltis dėl futbolo ateities Kretingoje išsakė V. Burba.

„Kretingos Minijos“ vadovo išsakytoms mintims ir lūkesčiams pritarė Kretingos sporto mokyklos direktorius Remigijus Malakauskas: 220 vaikų, kuriuos šio pasaulyje pripažįstamo populiariausiu žaidimu paslapčių mūsų mieste moko 4 treneriai, labai laukė naujos aikštės. „Tai, kad futbolo treniruotės galės visus metus vykti lauke, kad pavasarį ir rudenį, kai orai nelepina, vaikams nebereikės balose taškytis, yra labai svarbu. Be to, kiekvieną sezoną, kai futbolininkai iš treniruočių salėse išeidavo į aikštę, ilgai užtrukdavo adaptacinis periodas. Tai atsiliepdavo ir žaidimui, ir rezultatams“, – aiškino R. Malakauskas.

Direktorius sakė tikintis, kad, pagaliau atsiradus visus aukščiausius standartus atitinkančiai futbolo treniruočių aikštei su dirbtine danga, pagerės ne tik ugdymo procesas, bet išaugs susidomėjimas šia sporto šaka, ji taps populiaresnė ir vis daugiau vaikų ją rinksis.

Bet ko į aikštę neįleis

Pagaliau baigtomis statybomis ir tuo, kad šis svarbus sporto infrastruktūros objektas pradeda funkcionuoti, džiaugiasi ir Kretingos rajono savivaldybė.

„Objektas buvo neeilinis, ir labai džiaugiamės, kad darbai jau baigti. Taip, turėjome bėdų ir dėl rangovų, ir dėl techninės priežiūros, tačiau dabar norisi nebe problemas prisiminti, o pasidžiaugti“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė administracijos direktorė Jolanta Girdvainė.

Direktorė viliasi, jog naująja aikšte su dirbtine danga galės naudotis ne tik futbolo bendruomenė, bet ir eiliniai kretingiškiai bei rajono gyventojai – tėvai su vaikais galės čia irgi pažaisti futbolą.

„Tačiau jaunimui būriuotis, sėdėti vakarais ir „pramogauti“ tikrai neleisime: dirbtinė danga – ne žolė, ji yra labai jautri. Dangą reikia tausoti ir saugoti, ypač – nuo bet kokios kibirkšties“, – aiškino J. Girdvainė, pridūrusi, jog pati aikštė bus apšviesta, jos teritoriją stebės vaizdo kameros. Be to, yra rengiami informaciniai stendai, kuriuose bus surašytos taisyklės ir įspėjimai, kaip reikia naudotis danga, ko nevalia čia daryti – pavyzdžiui, žaisti naujoje aikštėje galima tik avint tinkamą avalynę.

Kad į aikštę su naująja danga negalės pateikti bet kas patvirtino ir jos atidarymo turnyrą organizuojantis Kultūros ir sporto skyriaus vyriausias specialistas Erikas Žiubrys. Pasak jo, aikštė visų pirma skirta Kretingos miesto ir rajono futbolo komandų, pradedant „Minija“, treniruotėms, sporto klubų, taip pat Sporto mokyklos moksleivių reikmėms.

„Galbūt ateityje čia bus rengiami tokie turnyrai, kaip šis, kuriuo atidarysime aikštę. Šeštadienį čia ketina susirungti per 10 futbolo 8x8 komandų iš Kretingos miesto, Kurmaičių, Rūdaičių, Salantų, Darbėnų, Kūlupėnų, Žibininkų. Užsiregistravo žaisti ir 15-mečiai, ir veteranai“, – sakė E. Žiubrys.

---

Futbolo treniruočių aikštės Kretingos miesto stadione statybos darbų rangos sutartis su UAB „Alkuras“ pasirašyta 2018-ųjų gruodį. Darbų priėmimo-perdavimo aktas pasirašytas 2020-ųjų rugsėjį. Statyba kainavo beveik 861 tūkst. Eur.

Dirbtinę dangą Kretingos rajono savivaldybė gavo neatlygintinai iš Lietuvos futbolo federacijos. Ja užklota 8 tūkst. kv. m aikštės ploto.

Aikštės statybai užbaigti Savivaldybės tarybos sprendimu buvo paimta 186,4 tūkst. Eur banko paskola. Tiek pat, 186 tūkst. Eur, šios aikštės statybai Savivaldybė gavo iš Valstybės programos nuo COVID-19 nukentėjusiai šalies ekonomikai gaivinti.

Dukart darbai stabdyti nustačius defektus. Pirmąkart bendrovė „Alkuras“ už įmonės lėšas juos šalino pavasarį. Liepos pradžioje Kretingos rajono savivaldybės Strateginė taryba skyrė papildomai 30 tūkst. Eur sankasos brokui ištaisyti.

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2020 Gru 01 23:10

Piktina tamsoje plieskianti futbolo aikštė
https://www.pajurionaujienos.com/?sid=20838&act=exp

Praėjusią savaitę į redakciją skambinę Savanorių gatvės daugiabučių gyventojai piktinosi, kad atnaujintoje futbolo aikštėje naktį plieskia galingi modernūs šviestuvai: kambariuose iš stadiono pusės – šviesu lyg dieną, ryški šviesa akina ir neleidžia užmigti.

Šviestuvai – pagal reikalavimus

„Naujoji futbolo aikštė ir turi šviesti. Tam ir atnaujinome dangą, kad joje nuolat vyktų veiksmas, kad žmonės, o ypač – Sporto mokyklos jaunimas, judėtų, grūdintųsi“, – kontrargumentų pažėrė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Atnaujintoje kone 8 tūkst. kv. m ploto Kretingos dirbtinės dangos futbolo aikštėje buvo pastatyti 4 stulpai, ant jų įrengta po 6 lempas. „Šviestuvai įrengti pagal specialius standartus ir reikalavimus, kad tinkamai būtų apšviesta tokio dydžio aikštė“, – tvirtino meras.

Treniruotės – pagal grafiką

A. Kalniaus žodžiais, įrengiant dirbtinę dangą, buvo siekiama, kad kuo daugiau jaunųjų kretingiškių būtų užimti sportu, o ne vakarais šlaistytųsi gatvėmis. Tačiau meras apgailestavo, kad šiuo metu dėl pandemijos sportinė veikla yra stipriai ribojama, ir aikštėje negali vykti intensyvios treniruotės: „Su Sporto mokyklos treneriais kalbėta, kad sudarytų grafikus, ir veikla miesto stadione vakarais vyktų kiek galint ilgiau.“

„Gal kažkam ir atrodo, kad lempos plieskia be reikalo, tačiau iš tikrųjų joje treniruojasi vaikai. Treniruotėse negali būti daugiau kaip 5 vaikai, tačiau treneriai yra pasiskirstę aikštę zonomis“, – patikino meras.

Kretingos sporto mokyklos direktoriaus Remigijaus Malakausko žodžiais, laikantis neformaliajam švietimui taikomų reikalavimų, treniruotės vyksta pagal griežtą tvarką kas valandą: 45 min. skiriama treniruotei, o 15 min. kamuolių ir kito inventoriaus dezinfekavimui. Persirengimo kambariais vaikai nesinaudoja, jie ateina jau pasirengę treniruotei. „Esant pandemijai, ne kiekviena vaikų grupė pilna tesusirenka, dėl to praeiviams kitąkart ir atrodo, kad aikštėje nieko nevyksta“, – sakė R. Malakauskas.

Įvykęs incidentas

Sporto mokyklos jaunųjų futbolininkų treniruotės prasideda 16 val. ir tęsiasi iki 19.30 val., – tuo metu automatiškai įjungiamas ir išjungiamas aikštės apšvietimas. Be jaunųjų futbolininkų, aikštėje dar treniruojasi ir rajono futbolo komandos „Minija“ žaidėjai. Meras A. Kalnius neslėpė buvus atvejį, kai apšvietimas dėl trenerio neapsižiūrėjimo liko įjungtas ir šviestuvai degė per naktį. „Treneris dėl neapdairumo buvo įspėtas. Šiaip jau naktimis apšvietimas išjungiamas specialiai tam įrengtu laikmačiu“, – patikino meras. Pašnekovų manymu, pasibaigus karantinui, stadionas vėl prisipildys sportuojančių žmonių, juolab kad naujoji danga pritaikyta žaisti futbolą, temperatūrai nukritus net iki 10 laipsnių šalčio.

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2021 Vas 09 21:22

Kviečiamas Strateginio planavimo tarybos posėdis
https://www.kretinga.lt/node/13356

2021 m. vasario 11 d. 16 val. nuotoliniu būdu, prisijungiant Cisco Webex Meetings programoje, kviečiamas Strateginio planavimo tarybos posėdis.

Darbotvarkė:
Dėl Kretingos rajono savivaldybės 2021-2023 m. strateginio veiklos plano projekto (pakeitimų) pristatymo;
Dėl projekto „Kretingos miesto stadiono rekonstrukcija“ paraiškos sporto rėmimo fondo finansavimui gauti teikimo.
Kodėl savivaldybė dar neatnaujino savo svetainės saugumo protokolų?..

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2021 Bal 08 22:26

Pristatomas Kretingos rajono savivaldybės 2021 metų biudžeto projektas
https://www.kretinga.lt/node/13311

- 52,6 tūkst. eurų miesto stadiono tvarkymo projektui parengti.

Respublik
Pranešimai: 8640
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Kretingos miesto stadionas

2021 Geg 14 14:42

Kada pradėsime vieningai dirbti „vardan tos“ Kretingos?
https://www.pajurionaujienos.com/?sid=21556&act=exp

Grįžti į