Rapolas255
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2018 Spa 22 21:52
Palaikoma komanda: Polonia Varšuva
Miestas: Varšuva

Lietuvos Ultros

2018 Spa 22 22:55

Sveiki,
Aš esu Rapolas, esu iš Lenkijos. Aš turiu mažą portalį facebook'e - "Bałtycki Futbol" (lt. "Baltų Futbolas"). Aš rašau apie lietuvių ir latvių futbolą lenkiškai. Dabar norėčiau parašyti teksta apie futbolo fanus/ultras/chuliganus etc. Noriu paklausti, nes noriu parašyti tik tiesą, be spėlionių. O pats nežinau ganėtinai daug.

Man reikia informacijas iš dabarties, bet ir iš praeities. Draugystės, paktai, neapykantos, fanų grupos itt.
Aš žinau, kad tarp Vilniaus Žalgirio, Klaipėdos Atlanto ir Kijevo Dinamo (?) fanų yra draugystė.
Atlanto fanų grupa - Vakarų Frontas '96
V. Žalgirio fanų grupa - Pietų IV
Sūduvos fanų grupa - Sakaliai

Žalgirio ir Atlanto fanai nemėgsta FK Trakų komandos, ir vadina juos "benamiai" bei "bomžai", tiesa? Jie mano taip pat, kad Trakų fanai yra sėkmių sirgaliai, ir "Riteriai" nėra iš Vilniaus, nors jie žaidžia ten. Taip?

Kaip atrodo pirotechnikos tema Lietuvoj? Mačiau, kad V. Žalgirio, Sūduvos, Atlanto ir kažkada Panevėžio "Ekrano" fanai naudojo pirotechnikos. Galima be problemų turėt ją stadione? Yra baudos? Ar Jūs turit problemos su policija?
Kaip atrodo situacija 1. Lygoj?

Prašom parašykit viską, ką jūsų nuomone privalau žinoti apie lietuvišką futbolo fanų kultūrą.

Ačiū iš anksto ir atsiprašau už klaidas :)

Kalinauskas
Pranešimai: 3261
Užsiregistravo: 2014 Sau 25 23:44

Re: Lietuvos Ultros

2018 Spa 29 12:52

Sveiki,
Aš esu Rapolas, esu iš Lenkijos. Aš turiu mažą portalį facebook'e - "Bałtycki Futbol" (lt. "Baltų Futbolas"). Aš rašau apie lietuvių ir latvių futbolą lenkiškai. Dabar norėčiau parašyti teksta apie futbolo fanus/ultras/chuliganus etc. Noriu paklausti, nes noriu parašyti tik tiesą, be spėlionių. O pats nežinau ganėtinai daug.

Man reikia informacijas iš dabarties, bet ir iš praeities. Draugystės, paktai, neapykantos, fanų grupos itt.
Aš žinau, kad tarp Vilniaus Žalgirio, Klaipėdos Atlanto ir Kijevo Dinamo (?) fanų yra draugystė.
Atlanto fanų grupa - Vakarų Frontas '96
V. Žalgirio fanų grupa - Pietų IV
Sūduvos fanų grupa - Sakaliai

Žalgirio ir Atlanto fanai nemėgsta FK Trakų komandos, ir vadina juos "benamiai" bei "bomžai", tiesa? Jie mano taip pat, kad Trakų fanai yra sėkmių sirgaliai, ir "Riteriai" nėra iš Vilniaus, nors jie žaidžia ten. Taip?

Kaip atrodo pirotechnikos tema Lietuvoj? Mačiau, kad V. Žalgirio, Sūduvos, Atlanto ir kažkada Panevėžio "Ekrano" fanai naudojo pirotechnikos. Galima be problemų turėt ją stadione? Yra baudos? Ar Jūs turit problemos su policija?
Kaip atrodo situacija 1. Lygoj?

Prašom parašykit viską, ką jūsų nuomone privalau žinoti apie lietuvišką futbolo fanų kultūrą.

Ačiū iš anksto ir atsiprašau už klaidas :)
Sveikas, Rapolai,
malonu, kad rašai blogą ir stengies bendrauti lietuviškai. Su laiku ir praktika išmoksi nebedaryti klaidų.

Lietuvoje nėra chuliganų kaip tai yra įprasta užsienyje, visos grupuotės save laiko ultromis. Jokių paktų nėra. Lietuvoje draugystės yra šios: Žalgiris-Atlantas. ir dabar nauja Dainava- Rytas(krepšinio klubas) ir Ekranas(Ekrano likučiai).
Trakų sirgalius, tiksliau mergaičių chorą(dauguma ten mergaitės/merginos/moterys) ir komandą bomžais/benamiais vadina visi, nes Trakų klubas nežaidžia rungtynių Trakuose(labiau dėl LFF norų ir licenzijavimo)
Baudos kartais būna, kartais ne. Įprastai nebūdavo jau ilgą laiką, bet dabar ypač Alytuje atsiranda. Kitur policija, kuri patoviai būna stadione žiūri pro pirštus.

1 lyga, dvi rimtos ultrų grupuotės Dzūkų Tankai iš Alytaus ir Tigrų Ekipa iš Gargždų, kažkoks palaikymas bandomas Telšiuose(nesu tikras)

Rapolas255
Pranešimai: 80
Užsiregistravo: 2018 Spa 22 21:52
Palaikoma komanda: Polonia Varšuva
Miestas: Varšuva

Re: Lietuvos Ultros

2018 Lap 07 21:33

Sveiki,
Aš esu Rapolas, esu iš Lenkijos. Aš turiu mažą portalį facebook'e - "Bałtycki Futbol" (lt. "Baltų Futbolas"). Aš rašau apie lietuvių ir latvių futbolą lenkiškai. Dabar norėčiau parašyti teksta apie futbolo fanus/ultras/chuliganus etc. Noriu paklausti, nes noriu parašyti tik tiesą, be spėlionių. O pats nežinau ganėtinai daug.

Man reikia informacijas iš dabarties, bet ir iš praeities. Draugystės, paktai, neapykantos, fanų grupos itt.
Aš žinau, kad tarp Vilniaus Žalgirio, Klaipėdos Atlanto ir Kijevo Dinamo (?) fanų yra draugystė.
Atlanto fanų grupa - Vakarų Frontas '96
V. Žalgirio fanų grupa - Pietų IV
Sūduvos fanų grupa - Sakaliai

Žalgirio ir Atlanto fanai nemėgsta FK Trakų komandos, ir vadina juos "benamiai" bei "bomžai", tiesa? Jie mano taip pat, kad Trakų fanai yra sėkmių sirgaliai, ir "Riteriai" nėra iš Vilniaus, nors jie žaidžia ten. Taip?

Kaip atrodo pirotechnikos tema Lietuvoj? Mačiau, kad V. Žalgirio, Sūduvos, Atlanto ir kažkada Panevėžio "Ekrano" fanai naudojo pirotechnikos. Galima be problemų turėt ją stadione? Yra baudos? Ar Jūs turit problemos su policija?
Kaip atrodo situacija 1. Lygoj?

Prašom parašykit viską, ką jūsų nuomone privalau žinoti apie lietuvišką futbolo fanų kultūrą.

Ačiū iš anksto ir atsiprašau už klaidas :)
Sveikas, Rapolai,
malonu, kad rašai blogą ir stengies bendrauti lietuviškai. Su laiku ir praktika išmoksi nebedaryti klaidų.

Lietuvoje nėra chuliganų kaip tai yra įprasta užsienyje, visos grupuotės save laiko ultromis. Jokių paktų nėra. Lietuvoje draugystės yra šios: Žalgiris-Atlantas. ir dabar nauja Dainava- Rytas(krepšinio klubas) ir Ekranas(Ekrano likučiai).
Trakų sirgalius, tiksliau mergaičių chorą(dauguma ten mergaitės/merginos/moterys) ir komandą bomžais/benamiais vadina visi, nes Trakų klubas nežaidžia rungtynių Trakuose(labiau dėl LFF norų ir licenzijavimo)
Baudos kartais būna, kartais ne. Įprastai nebūdavo jau ilgą laiką, bet dabar ypač Alytuje atsiranda. Kitur policija, kuri patoviai būna stadione žiūri pro pirštus.

1 lyga, dvi rimtos ultrų grupuotės Dzūkų Tankai iš Alytaus ir Tigrų Ekipa iš Gargždų, kažkoks palaikymas bandomas Telšiuose(nesu tikras)
Sveikas, Kalinauskai,
labai ačiū už tavo atsakymą ir visas informacijas :) Tiesa, daug praktikas prieš manęs, bet tikiuosi, kad su laiko bus tik geriau.

Makenzis
Pranešimai: 7339
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Lietuvos Ultros

2018 Lap 16 10:43

Trakų sirgalius, tiksliau mergaičių chorą(dauguma ten mergaitės/merginos/moterys) ir komandą bomžais/benamiais vadina visi, nes Trakų klubas nežaidžia rungtynių Trakuose(labiau dėl LFF norų ir licenzijavimo)
Kalinauskai, neklaidink pono lenko savo mužikiškais pasakymais VISI.

Gerai mes pamename, kai Lenkijoje buvo plakatas: "Klaupkis mužike Lietuvos prieš lenkų poną!" Tada tie, VISI, facebooke rašė, kokie lenkai blogi.

Paskui tie patys... VISI... iki šiol rašinėja visais kanalais bomžai, bomžai... aišku, mintyje turimas FK Trakai. :roll:

Tie VISI, yra keli pižonai, kurie piktinasi, kad lenkai juos vadina mužikais. O patys kitus vadinasi bomžais. :roll:

Tiems, VISIEMS, užkliūna, kad yra konkurencija. Bomžas, reiškia, tas, kuris be registracijos. O FK Trakų būstinė dabar Liubarto g. 33, 08117 Vilnius https://alyga.lt/komanda/trakai/10" onclick="window.open(this.href);return false;

Normaliems VISIEMS aišku, kad tai jau Vilniaus klubas, o lėčiau mąstantys dar neįsisavino medžiagos. Tie VISI, iki šiol šneka apie Trakus ir FK Trakai tapatina su Trakų miestu. :)

Kiek galima marinuotis vabalų sultyse? :roll: (Man vienas veikėjas nuolat skambinėja ir labai piktnaudžiauja tuo žodelyčiu VISI.) :roll:

p.s. Beje statyti/rekonstruoti stadioną Trakuose iki A lygos levelio būtų nesąmonė ir to nereikia.... ir dar, kai "Žalgiris" neteko savo stadiono Šeimyniškių gatvėje, nuo to momento galima ir Vilniaus "Žalgirį" vadinti benamiais. Dar didesniais, nes neteko savo tikrų namų ir glaudžiasi tame pat stadione, norisi parašyti, kad bomžyne, kartu su Trakais ir Vyčiu :)

Mutis
Pranešimai: 1021
Užsiregistravo: 2016 Kov 03 10:06

Re: Lietuvos Ultros

2018 Lap 16 11:04

p.s. Beje statyti/rekonstruoti stadioną Trakuose iki A lygos levelio būtų nesąmonė ir to nereikia.... ir dar, kai "Žalgiris" neteko savo stadiono Šeimyniškių gatvėje, nuo to momento galima ir Vilniaus "Žalgirį" vadinti benamiais. Dar didesniais, nes neteko savo tikrų namų ir glaudžiasi tame pat stadione, norisi parašyti, kad bomžyne, kartu su Trakais ir Vyčiu :)
Zalgiris su Vyciu bent jau savo mieste zaidzia.

Makenzis
Pranešimai: 7339
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Lietuvos Ultros

2018 Lap 16 12:11

p.s. Beje statyti/rekonstruoti stadioną Trakuose iki A lygos levelio būtų nesąmonė ir to nereikia.... ir dar, kai "Žalgiris" neteko savo stadiono Šeimyniškių gatvėje, nuo to momento galima ir Vilniaus "Žalgirį" vadinti benamiais. Dar didesniais, nes neteko savo tikrų namų ir glaudžiasi tame pat stadione, norisi parašyti, kad bomžyne, kartu su Trakais ir Vyčiu :)
Zalgiris su Vyciu bent jau savo mieste zaidzia.
Žiauriai mužikiškai skamba. Savo mieste. Ypač, kai lietuviai taip rašo apie Vilnių. :lol:

Vilnius apskritai yra lenkų, "Žalgiris" turėtų žaisti lenkų penktoje-šeštoje-septintoje lygoje, o ne mužikiškoje A lygoje. :) :idea:

Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Lietuvos Ultros

2020 Gru 28 20:58

Artėja premjera!
Koks yra sporto ir karo ryšys? Kas yra fanas ir kaip apibrėžiama jo tapatybė? Kaip sporto sirgalių kultūra veikia politikos ir galios lauke?
Pirmoji apybraiža - sausio 2 d. šeštadienį 18:30 per LRT Plius

https://www.facebook.com/ultrinas.pietu ... 3716383698

Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Lietuvos Ultros

2021 Sau 03 09:35

Va ta ultrų kultūrai skirta apybraiža, apie kurią kalbėta :) Storas ir B tribūnos atstovas žmogiškai pašnekėjo, o visokie polit-apžvalgininkai su savo ideologiniais terminais-užkeikimais ne į temą šaudė. Laida trumpoka ir nepasakyčiau kad gerai pavyko.

Procesai. Sporto fanai. Ritualinis karas ir politika
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/200 ... r-politika

Grįžti į