Įvarčiai: 16 min. Sonata Vanagaitė, 86 min. Rasa Imanalijeva (Lietuva)
Įspėtos: 67 min. Simona Veličkaitė, 88 min. Algimantė Mikutaitė (Lietuva)

Lietuva: Greta Kaselytė, Viktorija Budrytė, Vestina Neverdauskaitė, Milda Liužinaitė, Ugnė Šmitaitė, Rasa Mažukelytė, Dovilė Gailevičiūtė, Eglė Raznauskaitė, Rasa Imanalijeva, Simona Veličkaitė (83 min. Algimantė Mikutaitė), Sonata Vanagaitė.

Atsargoje: Viktorija Magalinskaja, Tatjana Veržbickaja, Samanta Karasiovaitė, Karolina Zabolotnaja, Paulina Sarkanaitė.

...

2015 Bal 09 15:29

Antroje atrankos dvikovoje - įtikinama moterų rinktinės pergalė

Lietuvos moterų futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Moldovoje iškovojo pirmąją pergalę.

Antrose rungtynėse lietuvės nuo rungtynių pradžios iki pabaigos dominavo aikštėje ir rezultatu 2:0 nugalėjo Liuksemburgo atstoves.

Pranašumas galėjo būti ir gerokai didesnis, tačiau ypač antrajame kėlinyje Lietuvos komanda neišnaudojo kelių puikių progų.

Iki pertraukos - vienas įvartis

Lietuvos rinktinės sudėtyje lyginant su pirmosiomis rungtynėmis įvyko vienas pasikeitimas. Vietoje traumuotos gynėjos Henrikos Gustytės startinėje sudėtyje pasirodė saugė Eglė Raznauskaitė, o į gynybos kraštą atsitraukė kapitonė Viktorija Budrytė. Dvikova su Liuksemburgo komanda nežadėjo lengvos kovos, nes šeštadienį ši komanda 4:3 įveikė latves, o pernai kontrolinėse rungtynėse yra nugalėjusi ir mūsiškes.

Lietuvės turėjo gerą progą pasižymėti jau pirmąją minutę, kai po Rasos Imanalijevos perdavimo Sonata Vanagaitė pabėgo nuo gynėjų, tačiau puolėjos smūgį atmušė vartininkė Tamara Cardoso.

Mūsiškės nuo dvikovos pradžios dominavo aikštėje ir 16 min. pelnytai išsiveržė į priekį. R. Imanalijeva tiksliu perdavimu vėl surado spurtavusią S. Vanagaitę, kuri išvengė nuošalės ir šį kartą smūgiavo tiksliai.

30 min. S. Vanagaitė dar kartą pabėgo nuo gynėjų, bet puikiai sužaidė T. Cardoso, kuri atrėmė lietuvės smūgį ir dar spėjo grįžusi atgal atmušti link vartų skriejantį atšokusį kamuolį. 36 min. vartininkė atrėmė S. Veličkaitės smūgį iš krašto.

Liuksemburgo atstovės iki pertraukos nesurengė pavojingų atakų, tačiau kartą grasino baudos smūgiu. Po Andreia Machado spyrio iš 25 metrų kamuolys atsimušė į virpstą. Prabėgus porai minučių kitoje aikštės pusėje virpstas pasitarnavo ir varžovėms - po S. Vanagaitės smūgio iš baudos aikštelės prieigų.

Antrajame kėlinyje - neišnaudotos progų gausa

Antrojo kėlinio pradžioje Liuksemburgo komanda surengė vienintelę pavojingesnę ataką, kai smūgis baudos aikštelėje nepayko Amy Thompson. Vėliau atakos vyko vienoje aikštės pusėje ir Lietuvos komanda galėjo pelnyti kelis įvarčius.

Pavojingi buvo Eglės Raznauskaitės ir Viktorijos Budrytės tolimi smūgiai, o kėlinio viduryje Simona Veličkaitė tris kartus prasiveržė dešiniuoju kraštu, tačiau du kartus pritrūko tikslumo, o viename epizode oponentes išgelbėjo vartininkė. Liuksemburgo vartų sargė T. Cardoso dirbo be perstojo 68 bei 70 min. atmušė Ritos Mažukėlytės ir S. Vanagaitės smūgius baudos aikštelėje.

80 min. po užsitęsusios atakos puikios progos neišnaudojo R. Imanaljeva, kuri iš 10 metrų nepataikė į vartus. Tačiau 86 min. saugė atpirko savo klaidą - po R. Mažukelytės perdavimo iš krašto ji susistabdė kamuolį ir apsisukusi iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą. Rungtynėms baigiantis dar vieno idealaus šanso neišnaudojo po keitimo aikštėje pasirodžiusi Algimantė Mikutaitė.

Antrose dienos rungtynėse Moldovos rinktinė nusileido Latvijos atstovėms rezultatu 0:1, tad visos grupės komandos turi surinkusios po 3 taškus. Lietuvėms norint užimti pirmąją vietą grupėje reikia ketvirtadienį nugalėti latves ir tikėtis, kad Moldova neįveks Liuksemburgo.

Latvija - : - Lietuva

Po pirmojo kėlinio 1-0 pirmauja lietuvaitės.

Rasa pelnė įvartį 8-)
Kol kas viskas gerai, o pavėjui bus dar geriau smile emoticon
tik negeras kitas grupes rezultatas..

Rasa Imanalijeva pelnė įvartį ir lietuvaitės pirmauja
Super Rasa
Šaunuolės panos, visas rungtynes spaudė ir pasiekė įvartį.

...

2015 Bal 09 16:44

Mergos prasileido latvių golą ir lygu jau.. 1-1..

kai abi komandos identiškai žaidžia, net nuobodu kažkiek..

...

2015 Bal 09 16:53

Latvija 1 : 1 Lietuva

Lygu, nugalėjo brolybė.. ups, sesybė. :P

mėsmalė čia buvo, o ne futbolas.. :roll: ir tokiu metu gero futbolo tikėtis gal neverta, nes A lyga neprasidėjo, oras prastas.. :roll:

***

...

2015 Bal 09 17:35

Latvija - Lietuva 1:1 (0:1)
Teisėja - Gordana Kuzmanovič (Serbija)
Įvarčiai: 70 min. Liene Vaicete (Latvija); 38 min. Sonata Imanalijeva (Lietuva).
Įspėta: 15 min. Olga Matisa (Latvija).

Lietuva: Greta Kaselytė, Viktorija Budrytė, Vestina Neverdauskaitė, Milda Liužinaitė, Ugnė Šmitaitė, Rita Mažukelytė (63 min. Paulina Sarkanaitė), Dovilė Gailevičiūtė, Eglė Raznauskaitė, Rasa Imanalijeva, Simona Veličkaitė, Sonata Vanagaitė.

Atsargoje: Viktorija Magalinskaja, Tatjana Veržbickaja, Samanta Karasiovaitė, Karolina Zabolotnaja, Algimantė Mikutaitė.

...

2015 Bal 09 17:39

Prieš latves dominavusi moterų rinktinė pergalės neiškovojo

Lietuvos moterų futbolo rinktinė įvarčiais neįrodė žaidybinės persvaros prieš Latvijos rinktinę. Paskutinėse Europos čempionato preliminaraus etapo atrankos rungtynėse dviejų Baltijos šalių atstovių dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1 ir atvėrė kelią į kitą etapą Moldovos atstovėms.
Moldova rezultatu 3:0 nugalėjo Liuksemburgo futbolininkes ir surinko 6 taškus, o lietuvės ir latvės liko su 4 taškais.

Po dominavimo - vienas įvartis

Priešpaskutinę rungtynių dieną 1 grupėje visos komandos turėjo po 3 taškus ir išsaugojo šansus užimti pirmąją vietą. Lietuvėms reikėjo nugalėti ir tikėtis, kad Moldova neįveiks Liuksemburgo. Savo ruožtu latvėms reikėjo pergalės prieš lietuves ir tikėtis, kad nelaimės Liuksemburgas.

Lietuvos komanda nuo rungtynių pradžios dominavo aikštėje ir varžoves privertė vien atsimušinėti. 16 min. po Viktorijos Budrytės pavojingo baudos smūgio kamuolys atsimušė į sienelę, o po minutės pavojingas Sonatos Vanagaitės reidas baigėsi smūgiu šalia virpsto. 24 min. po S. Vanagaitės sūgio iš toli varžoves gelbėjo vartininkas.

38 min. lietuvių spaudimas pagaliau davė vaisių - po perdavimo iš krašto kamuolys atšoko rikošetu baudos aikštelėje ir pirma suskubusi Rasa Imanalijeva smūgiavo tiksliai į vartų kampą.

Kėlinio pabaigoje pavojingą išpuolį surengė ir latvės, tačiau jų puolėjos smūgis buvo netaiklus.

Neįmuši tu - įmuša tau

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė išlaikė žaidimo kontrolę, tačiau nesisekė įmušti antrojo įvarčio. 58 min. po Simonos Veličkaitės perdavimo S. Vanagaitė turėjo nuostabią progą, bet iš kelių metrų nepataikė į vartus.
70 min. Latvijos ekipa uždirbo du kampinius ir po vieno iš jų rezultatą išlygino. Po sumaišties baudos aikštelėje kamuolį į vartus nukreipė Liene Vaciete.

Rungtynių pabaigoje mūsiškės pakilo į šturmą, bet pasižymėti nepavyko. Puikią progą 85 min. turėjo S. Vanagaitė, tačiau po kampinio puolėja iš arti smūgiavo virš vartų.

Į kitą Europos čempionato atrankos etapą pateko Moldova bei 2 grupėje pirmąją vietą užėmusi Gruzija.

Nacionalinė moterų rinktinė ruošiasi Baltijos taurės turnyrui Taline

Rugpjūčio 25 dieną Ukmergėje prasidėjo Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės treniruočių stovykla. Rimanto Viktoravičiaus treniruojama komanda ruošiasi rugpjūčio 28 dieną prasidėsiančiam Baltijos taurės turnyrui Taline.

Į Estijos sostinę važiuos 18 žaidėjų. Į nacionalinės rinktinės gretas įsiliejo jaunosios Paulina Narbutaitė, Anika Kyžaitė ir Liucija Vaitukaitytė. Pirmoji dvikova su latvėmis vyks rugpjūčio 29 dieną, o antra su estėmis - rugpjūčio 30 dieną.

Paraleliai Taline vyks merginų iki 15 metų Baltijos taurės turnyras. Ketvirtadienį paaiškės Lietuvos merginų U-15 rinktinės galutinė sudėtis.

...

2015 Rgp 27 13:31

Lietuvos nacionalinės moterų futbolo rinktinės sudėtis

Vartininkės
Greta Kaselytė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Klaudija Savickaitė (Kauno „FM-Žara")

Gynėjos
Algimantė Mikutaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Ugnė Šmitaitė (Kauno „FM-Žara")
Vestina Neverdauskaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Samanta Karasiovaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Milda Liužinaitė (Kauno „FM-Žara")
Greta Guižauskaitė (Vilniaus MFA „Žalgiris")

Saugės
Simona Veličkaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Dovilė Gailevičiūtė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Paulina Narbutaitė (Šiaulių FA)
Tatjana Veržbickaja (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Karolina Zabolotnaja (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Anika Kyžaitė (Panevėžio FA)

Puolėjos
Sonata Vanagaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas")
Rita Mažukėlytė (Šveicarijos FC „Schwyz")
Liucija Vaitukaitytė (Kauno „FM-Žara")
Paulina Sarkanaitė (Jonavos KKSC „Eos-Aušra")

Teisėjas - R. Tarajev (Estija)
Įvarčiai: 2 min. S. Veličkaitė, 62 ir 90+2 min. D. Gailevičiūtė (Lietuva)
Įspėtos: 71 min. A. Propošina, 79 min. S. Voitane (Latvija); 38 min. S. Vanagaitė, 41 min. R. Mažukelytė, 50 min. P. Narbutaitė, 67 min. S. Vanagaitė (Lietuva)
Pašalinta: 67 min. S. Vanagaitė (Lietuva)

Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės sudėtis:
Greta Kaselytė, Ugnė Šmitaitė (19 min. Greta Guižauskaitė, 56 min. Anika Kyžaitė), Algimantė Mikutaitė, Rita Mažukelytė (84 min. Paulina Sarkanaitė), Dovilė Gailevičiūtė, Sonata Vanagaitė, Simona Veličkaitė (90+2 min. Karolina Zabolotnaja), Samanta Karasiovaitė, Vestina Neverdauskaitė, Paulina Narbutaitė, Liucija Vaitukaitytė (90+2 min. Tatjana Veržbickaja)

Nacionalinė moterų rinktinė pergalingai pradėjo Baltijos taurės turnyrą

Rugpjūčio 29 dieną dvigubą pergalę šventė Lietuvos futbolininkės Taline. Nacionalinė moterų rinktinė įrodė savo pranašumą prieš Latvijos atstoves ir įveikė jas rezultatu 3:0. Pergalę užtikrino vėlyvas Dovilės Gailevičiūtės dublis bei atkakli lietuvaičių gynyba.

Puikiai debiutavo Lietuvos merginų iki 15 metų amžiaus rinktinė, pirmoje dvikovoje pranokusi bendraamžės latves rezultatu 4:1. Judita Sabatauskaitė išsiskyrė pelnydama du įvarčius.

Žaidimas mažumoje nesutrukdė pelnyti trečio įvarčio

Baltijos taurės turnyro dvikova tarp lietuvių ir latvių pasižymėjo kovingumu, o teisėjas dažnai fiksavo taisyklių nusižengimus. Jau 2 minutę mūsiškės uždirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavo Simona Veličkaitė.

19 minutė aikštę paliko veidą susižeidusi gynėja Ugnė Šmitaitė. Arbitras iš viso parodė 6 geltonas korteles, o rungtynių pabaigos nesulaukė 67 minutę Sonata Vanagaitė.

Nepaisant šių nuotolių, lietuvės padidino savo persvarą per paskutinį rungtynių pusvalandį. 62 minutę Dovilė Gailevičiūtė pelnė antrą lietuvių įvartį. Pridėtinio laiko metu D. Gailevičiūtė įtvirtino galutinį rezultatą 3:0.

Sekmadienį Rimanto Viktoravičiaus treniruojama rinktinė žais su turnyro šeiminkėmis estėmis dėl pirmosios vietos. Būsimos mūsiškių varžovės Baltijos turnyre įveikė latves minimaliu rezultatu 1:0, tad estes tenkins tik pergalė. Rungtynes nuo 16 valandos transliuos interneto portalas ohtuleht.ee.

...

2015 Rgp 31 13:57

Lietuva - Estija 1:1 (0:0)
Teisėja - Viola Raudzina (Latvija)
Įvarčiai: 56 min. R. Mažukelytė (Lietuva); 85 min. K. Loo (Estija)
Įspėtos: 69 min. L. Vaitukaitytė, 83 min. D. Gailevičiūtė (Lietuva)

Greta Kaselytė, Paulina Sarkanaitė (46 min. Karolina Zabolotnaja (81 min. Tatjana Veržbickaja), Algimantė Mikutaitė, Rita Mažukelytė, Dovilė Gailevičiūtė, Simona Veličkaitė, Samanta Karasiovaitė, Vestina Neverdauskaitė, Anika Kyžaitė, Paulina Narbutaitė (59 min. Greta Guižauskaitė), Liucija Vaitukaitytė.

***

Lietuvos moterų rinktinė iškovojo Baltijos taurę

Rugpjūčio 30 dieną Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė sužaidė lemiamas rungtynes Baltijos taurės turnyre Taline. Po kovingos pergalės prieš latves, mūsiškės sekmadienį sužaidė lygiosiomis 1:1 su Estijos rinktine ir dėl geresnio įvarčių santykio tapo turnyro nugalėtojomis.

Pirmajame kėlinyje komandoms nepavyko pelnyti įvarčių, nors estės demonstravo kiek aktyvesnį žaidimą. Lietuvės dažniau kontratakavo, o geriausią progą pasižymėti turėjo Dovilė Gailevičiūtė.

Mūsiškėms persvarą pavyko įgyti 56 minutę, kai įspūdingą įvartį pelnė Rita Mažukelytė. Proga padvigubinti rezultatą po 9 minučių turėjo dešiniu kraštu nuskuodusi Simona Veličkaitė.

Praleidus įvartį turnyro šeimininkių padėtis komplikavosi: estėms jau reikėjo dviejų įvarčių į Gretos Kaselytės vartus, tad šios padidino spaudimą puolime. Itin grėsminga tapo esčių apgultis nuo 74 iki 77 minutės, kai varžovės atliko tris smūgius į lietuvių vartus.

Rezultatas išsilygino 85 minutę po esčių baudos smūgio. G. Kaselytė nesėkmingai atrėmė kamuolį ir prie jo suskubusi Katrin Loo suteikė Estijai viltį išplėšti Baltijos taurę.

Visgi Rimanto Viktoravičiaus treniruojamai rinktinei pavyko išsaugoti palankias lygiąsias per paskutines minutes. Iškart po galutinio teisėjo švilpuko mūsiškėms šventiškai buvo įteiktas trofėjus.

...

2015 Rgs 01 10:38

R. Viktoravičius: "Baltijos taurėje merginos maloniai nustebino"

2015 m. rugpjūčio 30-oji tapo įsimintina Lietuvos nacionalinei moterų futbolo rinktinei. Rimanto Viktoravičiaus treniruojama komanda Taline po ilgos pertraukos iškovojo Baltijos taurės trofėjų. Mūsiškės įveikė latves rezultatu 3:0 ir sužaidė lygiosiomis 1:1 su estėmis.

Paskutinį kartą Lietuvos rinktinė nugalėjo Estijos atstoves sėkmingame Baltijos taurės turnyre 2007 metais. Vėliau 7 metus paeiliui vis nepavykdavo įveikti kaimynų iš šiaurės. Nesėkmingą seriją pagaliau pavyko nutraukti šiemet estų sirgalių akivaizdoje.

Lietuvos moterų rinktinės strategas R. Viktoravičius po turnyro LFF.lt svetainei pasidalino mintimis apie sėkmingą atjaunintos komandos pasirodymą, paskutinę Lietuvos moterų A lygos sezono atkarpą bei jo treniruojamos Šiaulių „Gintros-Universiteto" siekius šalies čempionato finišo tiesiojoje.

- Kaip vertinate šiųmetį Baltijos taurės turnyrą, ar žaidėjos įvykdė visas iškeltas užduotis?

- Šis turnyras vyksta daug metų ir yra labai reikalingas mums, nes neturime daug tarptautinių rungtynių praktikos. Patikriname turimas žaidėjas, išbandome jaunąsias.

Šiemet turnyre Estijoje negalėjome verstis keliomis pagrindinės komandos žaidėjomis dėl traumų, ligų ir kitų priežasčių. Nebuvo dalies žaidėjų, kurios pavasarį žaidė Europos čempionato atrankos turnyre Moldovoje. Pakvietėme jaunimą iš U-17 ir U-19 gretų ir tos merginos mane maloniai nustebino. Žinojome, kad jos neblogos žaidėjos, bet, kad turės tokią motyvaciją, norą ir drąsos - tai tapo man malonia staigmena.

Nenorėčiau išskirti vien jaunimą, nes tos žaidėjos, kurios jau anksčiau žaidžia rinktinėje, šiemet labai kovojo ir padėjo jaunosioms. Pradedant vartininke, baigiant puolėja - jos visos vertos pagarbos.

- Kokia buvo žaidėjų būsena lemiamų rungtynių metu ir po turnyro?

- Visos buvo labai pavargusios, žaidėme dvejas rungtynes iš eilės, o estės turėjo vieną dieną poilsio. Estijos rinktinė yra patyrusi, nes dalyvauja Europos ir pasaulio čempionato atrankos turnyruose bei turi gerus kontrolinius išbandymus.

Estės mūsų kiek neįvertino. Nebuvo tokios didelės apgulties iš varžovių, mes irgi atakavome, bandėme kamuolį palaikyti ir turėjome progų. Mums užteko lygiųjų, bet niekas apie tas lygiąsias nekalbėjo prieš rungtynes. Visos buvo nusiteikusios kovai ir laimėti. Pavyko pasiekti teigiamą rezultatą ir žaidėjos džiaugėsi. Visos išsiskirstė su gera nuotaika, o ateityje susitiksime ir pamėginsime tobulėti labiau.

- Koks yra pagrindinis neatsakytas klausimas šiųmečiame moterų A lygos čempionate?

- Dabar intriga yra dėl antros-trečios vietos. Sezono pradžioje kaunietės turėjo ambicijų ir mėgino mesti iššūkį, bet daug jų žaidėjų gavo traumas, tad dabar kovoja dėl minėtų vietų. Komanda turi potencialą, bet jį išlaikyti viso sezono metu yra sudėtinga.

- „Gintra-Universitetas" beveik užsitikrino vienuoliktąjį čempionų titulą paeiliui. Ko galime tikėtis iš komandos sezono finiše?

- Užduotis Lietuvos A lygos čempionate, galima sakyti, įvykdėme. UEFA Čempionų lygoje mums pritrūko sėkmės ir kitko - reikės vėliau išanalizuoti. Dabar beliko sėkmingai pabaigti šalies čempionatą. Turime daugiau jaunimo, tad reikės duoti joms pasireikšti ir įgyti patirties.