Respublik
Pranešimai: 5018
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Rgp 18 18:18

„BaltCap“ partneris: Nacionalinio stadiono projekto perėmimas – galimybė jį išgelbėti
https://www.delfi.lt/verslas/verslas/ba ... d=87967287

Nacionalinio stadiono Vilniuje koncesijos konkursą laimėjusio konsorciumo lyderiu tapusio „BaltCap“ fondo partneris Šarūnas Stepukonis teigia, kad tai yra vienintelė galimybė išgelbėti projektą – anot jo, iki šiol projektui vadovavusi koncerno „Icor“ įmonė „Axis industries“ negali prisiimti išaugusių statybos kaštų rizikos.

„Mes įsigijome „Venetus Capital“ su tikslu, kad galėtume truputį daugiau pinigų įdėti į statybas. Tai dabar yra būtina, nes per pastaruosius pusantrų metų statybos pabrango dviženkliais procentais, todėl matome, kad už tuos prieš tai planuotus 87 mln. eurų tiesiog neįmanoma pastatyti. Dabar tai kainuos apie 100 mln. eurų“, – BNS sakė Š. Stepukonis.

Jo teigimu, iki šiol koncesijos pagrindinė partnerė „Axis industries“ šios rizikos prisiimti negalėjo, nes jai papildomo finansavimo būtų tekę prašyti iš viešojo sektoriaus.

„Tas įstumtų projektą į beviltišką situaciją, nes jokiu būdu negalima prašyti pinigų iš viešojo sektoriaus, kadangi tai būtų esminis pirkimo sąlygų pažeidimas ir reikėtų nutraukti konkursą“, – pabrėžė Š. Stepukonis.

Pasak jo, papildomai investuotus pinigus tikimasi susigrąžinti iš jo valdymo per 25 metus.

„Perėmus koncesiją ir tikintis, kad labai sėkmingai valdysime, per labai ilgą koncesijos laikotarpį galėsime susigrąžinti tuos pinigus“, – aiškino

Anot jo, iki šiol planuota stadiono statybą patikėti bendrovei „Veikmės statyba“, tačiau dabar vertinami ir kitų potencialių statytojų pasiūlymai.

„Mes „Veikmės statybos“ pasiūlymą turime, jis yra pabrangęs nuo praėjusių metų, todėl lyginame jį su kitų statybos bendrovių pasiūlymais. Mums reikės iš naujo pasidaryti rangos konkursą ir išsirinkti geriausią pasiūlymą“, – teigė Š. Stepukonis.

Jis patvirtino, kad tarp potencialių rangovų yra Lietuvos statybų bendrovės „Conresta“ ir Panevėžio statybos trestas, tačiau tik jomis neapsiribojama.

„Kalbamės su daugiau bendrovių. Visos tos statybų kompanijos turi būti iš didesnių, nes projektas yra didelis ir reikia garantijų, kad jis bus iki galo įgyvendintas. Iš esmės visos didžiosios statybų kompanijos gali pateikti savo siūlymus. (....) Kalbame ir su Lenkijos statybininkais – tai vienos iš didesnių bendrovių, tačiau jų pavadinimų kol kas nenorėčiau minėti“, – tvirtino Š. Stepukonis.

Jo teigimu, jei koncesijos sutartį pavyks pasirašyti jau rugpjūčio mėnesį, rangovo paieška galėtų būti baigta ne vėliau kaip per šešis mėnesius.

„Idealiu variantu norėtume susitarimą su rangovu turėti jau iki šių metų pabaigos. Pačios statybos turėtų būti baigtos 2024 metais, nes ilgiausias terminas yra treji metai ir devyni mėnesiai nuo sutarties pasirašymo“, – sakė Š. Stepukonis.

Pasak jo, projekto finansavimui gali tekti skolintis apie 90 mln. eurų, kurių ieškoma tarptautinėse rinkose.

„Iš visų vietinių finansuotojų esame gavę neigiamą atsakymą, todėl tai bus tarptautiniai finansuotojai. Vietos dalyviai tiesiog negali prisiimti reputacinės rizikos, kurią kelia šis projektas, nes ne visada jis yra minimas iš gerosios pusės. (...) Iš tarptautinių investuotojų galėtų būti Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, taip pat globaliai veikiantys tarptautiniai skolos fondai, kurie yra įsteigti Europoje“, – aiškino Š. Stepukonis.

Respublik
Pranešimai: 5018
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Rgp 18 23:49

Nacionalinio stadiono epopėja nesibaigia: ar kada nors jis bus pastatytas?
https://www.diena.lt/naujienos/vilnius/ ... as-1039018

Stringa ne tik Sporto rūmų rekonstrukcija. Pranešta, kad iš Nacionalinio stadiono projekto traukiasi „Icor“ bendrovė, o valdymą perima „BaltCap“ fondas. Apie tai, kas dabar laukia Nacionalinio stadiono ir ar jis bus kada nors pastatytas, Info diena kalbėjo su „BaltCap“ fondo partneriu Šarūnu Stepukoniu.

„Kadangi šis projektas pirkimų fazėje užtruko ganėtinai ilgai ir ilgiau, negu planuota praėjusių metų kovo mėnesį, statybos rinkoje atsitiko tam tikrų pasikeitimų, kurie lemia statybos kainos pakilimą. Tiesiog nebuvo kitos išeities kaip privačiam sektoriui prisiimti tą riziką ir investuoti į tą projektą daugiau. Bet to projekto ekonomika neleidžia to daryti su esamomis pajamomis, kurios buvo numatytos iš projekto, dėl to buvęs rangovas negalėjo prisiimti tos statybos rizikos ir turėjo prašyti arba papildomų pajamų, arba pasitraukti iš to projekto. Papildomų pajamų prašymas neleistų tam projektui toliau judėti, kadangi tai būtų esminis pirkimo proceso pažeidimas, pagal viešųjų pirkimų taisykles, nes kaina būtų pasikeitusi po konkurso pabaigos ir dėl to turėtų būti atšauktas“, – kalbėjo Š. Stepukonis.

„Dėl to, ilgai galvoję, kaip dar galima pastatyti tą stadioną, priėmėme sprendimą, kad galėtume investuoti ir padengti tą išaugusių kainų skirtumą ir bandyti šią investiciją susigrąžinti per koncesijos sutarties laikotarpį operuojant šį objektą ir bandant iš operavimo pajamų susigrąžinti tą perviršį, kurį dabar turime investuoti“, – aiškino jis.

„Turbūt, jeigu pirkimas būtų įvykęs greitai ir efektyviai, neabejotina, kad jo kaina būtų mažesnė. Mūsų darbas yra ieškoti galimybių, kaip tuos projektus įgyvendinti. Jeigu matome galimybę, kaip galime prisidėti prie projekto įgyvendinimo, tikrai jį pasiūlysime. Šiuo atveju, toks pasiūlymas ir buvo pateiktas „Icor“, kad būtų galima išsaugoti galimybę įgyvendinti projektą“, – sakė Š. Stepukonis.

„Iš esmės, jeigu pasižiūrėtume į visus viešosios, privačiosios partnerystės projektus Lietuvoje, jie visi buvo įgyvendinti laiku ir dėl to gerąja prasme yra kalta sandorio partnerystės struktūra, kad visa rizika yra perkeliama privačiam sektoriui. Privatus sektorius turi pastatyti laiku ir tai, kiek kainuos, jau yra jo rizika. Ką matome ir šiuo atveju – jeigu pasireiškė pabrangimo rizika, tai privatus kapitalas turi susirasti pinigų, kaip užbaigti tą projektą, kadangi projekto nebaigimas kainuotų žymiai daugiau negu papildomas lėšų investavimas į jį. Dėl to rizika, kad jis nebūtų pabaigtas, yra labai minimali“, – aiškino „BaltCap“ fondo partneris.

Esą savivaldybė tikėjosi, kad stadionas bus pastatytas jau 2023 metais, tačiau viskas užsitęsė: „Jeigu mes spėjame rugpjūčio mėnesį pasirašyti koncesijos sutartį, sutarties įsigaliojimas užtruktų dar iki šešių mėnesių. Stengtumėmės, kai tai įvyktų kuo greičiau, bet tai galėtų trukti iki šešių mėnesių. O vėliau projektavimas ir statyba truktų iki trejų metų“, – komentavo pašnekovas.

Kaip jis teigė, yra daug rizikų, kurios galėtų sutrukdyti šiam projektui: „Visuose infrastruktūros projektuose mes matome, kad yra gan didelė politinė rizika, kuri pasireiškia nuolatos ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Taip pat matome finansavimo riziką, kad finansuotojas nedingtų. Šiuo atveju mes valdome tą riziką kaip įmanoma. Turime nuolatinį statybų kainos augimą, kuris taip pat yra rizika. Kuo greičiau mes galėsime pradėti statybas, tuo labiau galėsime sumažinti tą riziką. Turint omenyje, kad dabar jau esame ant ribos apskritai įgyvendinti tą projektą, bet koks papildomas delsimas tą riziką tik didintų“.

Vis dėlto, anot Š. Stepukonio, prieš pradedant statyti, reikės nugriauti tai, kas buvo pastatyti iki šiol, nes tos konstrukcijos netinka naujai statybai: „Griovimo darbus galėtume pradėti labai netrukus po sutarties pasirašymo, kadangi nereikia netgi laukti jos įsigaliojimo. Tiems darbams mes ruošiamės“.

Š. Stepukonis aptarė ir stadiono kainą: „Viešajam sektoriui kaina nesikeičia, nes, kaip minėjau, bet koks pasikeitimas reikštų, kad pirkimo procedūra turi būti nutraukta ir net jeigu sutartis būtų pasirašyta, ji turėtų būti nutraukta. Jeigu lygintume, kiek kainuoja tokį objektą pastatyti, tai prieš tai pasiūlymas buvo įtraukęs 87 mln. kainą už statybą ir projektavimą. Šiuo metu kaip tik renkame alternatyvius statybos pasiūlymus, kurie siekia virš 100 mln. eurų. Tą skirtumą turės padengti privatus sektorius“.

„Projektas didelis ir, kadangi nėra jokių valstybės garantijų, yra rizikuojama kapitalu, tai tas finansavimas nėra toks paprastas kaip valstybės projektuose, kur valstybė išduoda garantiją. Dėl to turi būti pajėgios statybos kompanijos, sugebančios prisiimti ir įvykdyti rangos įsipareigojimus ir nekelti papildomos rizikos finansuotojui. Dėl reputacinės žalos, padarytos šiam projektui, su vietiniais finansuotojais, deja, neturime galimybės kalbėtis, nes esame gavę neigiamus atsakymus, ir kalbamės su tarptautiniais finansuotojais, kuri turi ir tam tikrą plėtros kampą, ir kiek atlaidžiau žiūri į mūsų valstybės daromas klaidas“, – kalbėjo jis.

Respublik
Pranešimai: 5018
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Rgp 20 18:06

Pinigų kaina. Kaip bus vystomas Nacionalinio stadiono projektas?
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/200 ... -projektas

Diskutuoja „BaltCap“ fondo partneris Šarūnas Stepukonis ir Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas. Ved. Darius Matas.

Respublik
Pranešimai: 5018
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Rgp 28 20:11

Delsimo kaina – 15 milijonų eurų: juos teks padengti paslaugų vartotojams
https://www.lrytas.lt/bustas/nekilnojam ... -20492156/

Koncernui „Icor“ pasitraukus iš nacionalinio stadiono statybų jo vietą užėmė „BaltCap“ fondas, bet jo atstovai užsiminė, kad per 3,5 metų delsimo išaugus sąmatai skirtumą teks padengti paslaugų vartotojams.

Skirtingai nei biurokratai, verslas skaičiuoja pinigus. Nedovanotinai ilgai vilkinę nacionalinio stadiono Šeškinėje projektą valdininkai pridarys papildomų išlaidų visiems, kurie užsuks į šį objektą.

Nacionalinio stadiono projekto finansuotoju tapusio fondo „BaltCap“ partneris Šarūnas Stepukonis be užuolankų pareiškė, kad išaugusią statybų kainą padengs, bet skirtumą bandys susigrąžinti per koncesijos sutarties laikotarpį iš operatoriaus pajamų.

Tad atėjus į nacionaliniame stadione vyksiančias futbolo rungtynes ar pramoginį renginį dėl brangesnių bilietų pykti reikėtų tik ant valdininkų, kaišiojusių pagalius į stadiono projekto ratus.

Trumpai nurodė priežastis

„Projekto kontekste tai sudarys apie 15 milijonų eurų. Tikriausiai pirmą kartą Lietuvos istorijoje tiksliai galime pasakyti, kiek kainavo biurokratų neryžtingumas ir įsikišimas į projektą“, – apie stadiono statybų pabrangimą kalbėjo sostinės meras Remigijus Šimašius.

Kad koncernas „Icor“ pasitraukė iš nacionalinio stadiono projekto, paaiškėjo šią savaitę. Mat tokio objekto statyba tapo pernelyg rizikinga.

„Fondas „BaltCap“ yra projekto finansuotojas, o „Icor“ – jo plėtros ir statybos įmonė. Tačiau šio projekto specifika tokia, kad visas galimas pelnas yra jo finansavime, o visa rizika – statyboje. Todėl tiek rizika, tiek ir galimybės turi koncentruotis vienose rankose, – paaiškino pasitraukimo priežastis „Icor“ valdybos pirmininkas Andrius Janukonis – Visus šiuos trejus su puse metų, kai dėl įvairiausių priežasčių virš projekto pakibdavo naujos grėsmės, dėjome visas pastangas, kad jis išliktų gyvybingas. Labai džiaugiuosi, kad galų gale nacionalinis stadionas Vilniuje bus pastatytas.“

Teks prisiimti ir riziką

Nuo šiol stadiono koncesijos konkursą laimėjusio konsorciumo lyderiu tapo „BaltCap“ fondas, įsigijęs įmonę „Venetus Capital“. Jai priklauso 98 procentai specialiosios projekto bendrovės akcijų.

Anot Š.Stepukonio, to reikėjo, kad fondas galėtų investuoti daugiau pinigų į statybas: „Tai dabar yra būtina, nes per pastaruosius pusantrų metų statybos pabrango dviženkliais procentais, todėl matome, kad už prieš tai planuotą pinigų sumą tiesiog neįmanoma pastatyti.“

Anksčiau buvo skaičiuojama, kad stadiono statybos kainuos 156 mln. eurų. Dabar ši suma šoktelėjo iki 171 mln. eurų. „BaltCap“ fondo partneris pabrėžė, kad kitos išeities atgaivinti statybas nėra, – privatus sektorius turi prisiimti tą riziką. Mat projekto kainos didinti nevalia – tai draudžia sutartis. Todėl „Icor“ ir negalėjo prisiimti tos rizikos.

Vienas finansų specialistas dabartinę situaciją paaiškino paprastai: reikalauti pastatyti stadioną už tiek, kiek buvo numatyta prieš 3,5 metų, – tai tas pat, kaip dabar prašyti parduoti butą Vilniuje tokia kaina, kokia buvo prieš 3,5 metų. Su tuo sutiko ir Š.Stepukonis: „Papildomų pajamų prašymas neleistų tam projektui judėti.“

R.Šimašiaus teigimu, „Icor“ pasitraukimas iš projekto nepakeis nei koncesininko pasiūlymo, nei būsimos sutarties. Pasak jo, per metus, kai Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) sustabdė projektą, statybų kainos gerokai išaugo ir projektas pabrango apie 15 mln. eurų.

Š.Stepukonio žodžiais, jeigu pirkimas būtų vykęs greitai ir efektyviai, stadiono kaina neabejotinai būtų mažesnė.

Nutarties jau nebeskundė

156 mln. eurų vertės projektas pastaraisiais metais strigo kilus ginčų su teisėsauga ir VPT. Vilniaus valdžiai rankas atrišo tik balandžio 27-osios Lietuvos apeliacinio teismo nutartis, kuri pripažino, kad VPT nurodymas nutraukti nacionalinio stadiono statybos ir koncesijos konkursą yra nepagrįstas.

Nepagrįstu nurodymu stabdžiusi ir pabranginusi statybas VPT nusiplovė rankas ir pareiškė, kad šios teismo nutarties neskųs. Biurokratai nepaaiškino, kodėl, tik pridūrė, kad šiuo metu neturi teisinio pagrindo atlikti naują konkurso vertinimą. VPT anksčiau laikėsi pozicijos, kad projekto finansavimo modelis negali būti traktuojamas kaip koncesijos sutartis.

Apsidžiaugęs tokiu posūkiu R.Šimašius pareiškė, jog tikisi, kad Vyriausybė neišsižadės anksčiau savo prisiimtų įsipareigojimų ir po trejų metų Vilnius turės aukščiausius sporto standartus atitinkantį kompleksą ir pakvies vilniečius į pirmąsias rungtynes.

Bylinėtis mėgino ir kiti

Praėjusių metų kovą pasirašyti koncesijos sutarties VPT neleido Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir Generalinės prokuratūros prašymu. Teisėsauga tada siekė išsiaiškinti, ar koncesijos vertės padidėjimas po derybų yra pagrįstas ir teisėtas.

Paskelbti nacionalinio stadiono statybos konkurso laimėtoją vėluota ir dėl to, kad jame norėjo dalyvauti įmonė „Vilniaus nacionalinis stadionas“. Bet ji netinkamai pateikė paraišką, o vėliau pralaimėjo ginčus teismuose.

Ginčai dėl atsiskaitymų

Nacionalinio stadiono istorijoje, be daugybės įvairių peripetijų, prieš trejus metus jau buvo kilę ginčų dėl atsiskaitymų. „Icor“ tada reikalavo, kad už statybos darbus būtų pradėta mokėti statybų eigoje.

Dėl reikalavimo už darbus pradėti mokėti dar jų nebaigus buvo kilę nesutarimų ir tarp savivaldybės bei Vyriausybės, o R.Šimašius siūlė schemą, kai įmonės prašomas lėšas sumokėtų savivaldybė, o įgyvendinus projektą jas grąžintų Vyriausybė.

Galimybė ilginti atsiskaitymo laiką, nors dėl to augtų projekto finansavimo sąnaudos, buvo numatyta pirminiame pasiūlyme, kurį nacionalinio stadiono komisijai pateikė konkursą laimėjęs konsorciumas. Konsorciumas jau tada teigė, jog projekte yra politinių rizikų, kurias būtina pašalinti, kad jį būtų galima įgyvendinti.

Šalia stadiono – daugybė kitų objektų

Ant Šeškinės kalvos turėtų būti pastatytas daugiafunkcis sporto kompleksas, kurį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat būtų statomi sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis. Dėl tokios gigantomanijos savivaldybė buvo sulaukusi kritikos. Be to, visi objektai netilpo į stadionui skirtus žemės sklypus.

Stadionas Šeškinėje buvo pradėtas statyti 1988 metais ir turėjo būti baigtas 1993-iaisiais. Nepavyko. 2001-aisiais statybas mėginta atgaivinti, tačiau entuziazmas investavus keliasdešimt milijonų litų išblėso.

Anbo
Pranešimai: 9011
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Rgs 25 18:41

Vilniaus savivaldybė spalį ketina pasirašyti daugiau nei 150 mln. eurų vertės dėl nacionalinio stadiono Šeškinėje statybų.

156 mln. Eur vertės koncesijos sutartį su privačiu partneriu Vilnius planavo pasirašyti 2020 m. kovą, o stadioną su įvairiais kitais objektais pastatyti 2023 m. Dabar, savivaldybės teigimu, dėl užsitęsusių ginčų teismuose stadionas galėtų būti pastatytas 2024 m.

Taipogi be stadiono bus statomi kita infrastruktūra. Konkurso laimėtojas Šeškinės mikrorajone, prie prekybos centro „Akropolis“ įsipareigotų pastatyti 15.000 vietų futbolo stadioną, lengvosios atletikos stadioną, sporto kompleksą su gimnastikos, rankinio, tinklinio, bokso, krepšinio salėmis, bendruomenės ir kultūrinio ugdymo centru su biblioteka, 300 vietų darželis ir Sporto muziejumi.

Skaitykite plačiau:
https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas ... tis--spali

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11274
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Spa 06 14:50

Vilniaus taryba pritarė 150 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono koncesijos sutarčiai
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 56-1576776
Violeta Grigaliūnaitė
Aktualijų skyriaus redaktorės pavaduotoja

Vilniaus savivaldybės taryba trečiadienį pritarė pakoreguotai nacionalinio stadiono koncesijos sutarčiai. Nors opozicija ragino neskubėti ir klausimus dar svarstyti, tačiau vis dėlto dauguma tarybos narių palaikė siūlymą ir pritarė koncesijos sutarčiai. Tad tikėtina jau greitai bus pasirašyta sutartis dėl daugiafunkcinio centro statybų. Koncesijos sutartis dėl daugiau nei 150 mln. eurų vertės projekto papildoma atsižvelgus į Viešųjų pirkimų komisijos pastabas, įtraukiami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) įsipareigojimai – 53,392 mln. eurų. Sutartį planuojama pasirašyti su investicijų bendrove „BaltCap“ – fondu užėmė iš projekto pasitraukusios koncerno „Icor“ įmonės „Axis industries“ vietą. Tarybai pritarus, su koncesininku sutartį galima pasirašyti iš karto – savivaldybės atstovų teigimu, tai būtų padaryta „artimiausiu metu“.

Opozicija gąsdino buldozeriu

Opozicinės „Laisvės ir teisingumo“ frakcijos atstovas Žilvinas Šilgalis siūlė klausimus dėl nacionalinio stadiono išbraukti iš darbotvarkės ir atidėti, kadangi dokumentai dėl koncesijos sutarties pakeitimo pateikti tik šią savaitę. „Akivaizdus stūmimas, akivaizdus buldozeris, ta nacionalinė afera visiems išlįs per gerklę“, – emocingai kalbėjo Ž.Šilgalis. Jis teigė, kad už tokią sumą mieste galima pastatyti „tiek kultūros ir sporto objektų“, o šį projektą jis vadino „didžiuliu galvos skausmu“. Tačiau taryba tam nepritarė.

Papildomi 35 mln. infrastruktūrai

Meras Remigijus Šimašius teigė, kad su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija derinimo procesas vyko penkis mėnesius, jis taip pat teigė esąs dėkingas ir Viešųjų pirkimų tarnybai, nes neva galbūt reikėję ir per save perlipti. Savivaldybės ir valstybės finansiniai įsipareigojimai skaidomi į tris dalis: pirmiausia tai yra kapitalo sukūrimo ir finansavimo kaštai, šita dalis savivaldybei kainuos daugiau nei 95 mln. eurų be PVM, dar 22 m. savivaldybė mokės už darželio paslaugas, per metus tai kainuos 79 tūkst. eurų, o iš viso – 1,7 mln. eurų. ŠMSM kapitalo ir palūkanų dengimo kaštai yra beveik 51 mln. eurų be PVM, o mokėjimas už 15 renginių per metus ir Sporto muziejaus valdymą – šiek tiek daugiau nei 6 mln. eurų be PVM.

Papildomai Vilniaus miestui reikėtų investuoti apie 35 mln. eurų infrastruktūrai sutvarkyti. Dar laukia išlaidos įrengiant darželį, savivaldybei tenka riziką dėl laiku išduoto statybos leidimo, nes priešingu atveju bus patirtas 3,5 mln. eurų nuostolis.

Pritarė 32 tarybos nariai

Artūras Zuokas ir Vydūnas Sadauskas ragino nesvarstyti klausimo dėl stadiono skubos tvarka. Tačiau jų siūlymai nebuvo palaikyti. Prieš diskusijos metu pasisakė tik „Laisvės ir teisingumo“ frakcijos nariai. Sutarties projektui pritarė 32 tarybos nariai, prieš balsavo 11, susilaikė vienas sostinės politikas. „Jei prieš metus galėjo atrodyti, kad Daugiafunkcio komplekso statybos sužlugdytos, tai įdėję maksimalias pastangas turime pozityvų rezultatą. Tikiuosi greito sutarties pasirašymo ir sklandaus tiek ilgai vilkinto projekto realizavimo“, – taip situaciją apibūdino R.Šimašius. Pagal parengtą pasirašymui koncesijos sutartį, ant Šeškinės kalvos bus statomas daugiafunkcis sporto kompleksas, kurį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat suplanuoti sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.

Pakeitimus derino su ministerija, VPT

Savivaldybės Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus vedėja Agnė Šataitė patikino, kad sutarties projekto pakeitimai yra suderinti su juos inicijavusia Švietimo, sporto ir mokslo ministerija ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), kuri „neturi jokių pretenzijų“, nes neįžvelgia esminių sutarties sąlygų pakeitimo. VPT pritarimu, sutarties projekte atlikti tik nedidelės redakcinės-gramatinės korekcijos, įskaitant ir įtraukiamus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsipareigojimus – 53 mln. 392 tūkst. eurų, jie anksčiau buvo numatyti kituose dokumentuose. Be kita ko, įvardijama, kad stadionas turi būti UEFA IV kategorijos, koreguojamos sumos perkeliant jas iš galutinio pasiūlymo.

Atskiras susitarimas – po sutarties pasirašymo

Kaip informavo A.Šataitė, po sutarties pasirašymo bus patvirtintas atskiras susitarimas dėl koncesijos sutarties pakeitimo – čia būtų patikslinta investicijų grąžos normos sąvoka, aprašomos procedūros, jog rizika gauti UEFA IV stadiono kategoriją tenka koncesininkui. Taip pat tikslinama, jog koncesininkas turi teises tik į baudas ir nuostolių atlyginimus, kurie yra numatyti sutartyje, tikslinami atsiskaitymo, mokėjimo tvarkos terminai. „Finansinis veiklos modelis nesikeičia, tai yra tik redakcinio pobūdžio pakeitimai, skirti tam, kad ateityje būtų užkardyta bet kokia rizika kam nors teigti, kad buvo nesilaikoma procedūrų, numatytų Koncesijų įstatyme“, – pabrėžė A.Šataitė. Papildomuose dokumentuose įvardijamas siekis įrengti stadione papildomas 3 tūkst. vietų be planuotų 15 tūkst., įtvirtinama, jog būtų imamasi priemonių, jei koncesininkas įvykdytų ne visus reikalavimus siekiant objekto pripažinimo UEFA IV kategorijos stadionu.

Respublik
Pranešimai: 5018
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Spa 07 01:56

Koks dabar pridavimo laikotarpis po sutarties pasirašymo?

JonasPetraitis
Pranešimai: 263
Užsiregistravo: 2018 Lap 04 21:23
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Spa 07 11:10

Kaip suprantu, dar nepasirašė - tik gavo palaiminimą.

Anbo
Pranešimai: 9011
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Spa 07 20:53

Skirmantas Malinauskas padarė laidelę ir apie nacionalinio stadiono projektą :roll:
Nustebino kad visa projekto suma (viską įskaičiavus) siekia apie 340 mln. eurų :shock: Manau tai ryškiai per daug. Labai jau didelis interesas ant viešų pinigų "pasišildyti" kyšo.

Kaip Remigijus Šimašius virto Artūru Zuoku
Paskelbta: 2021-10-07

https://youtu.be/13-9I--2tqM


ziedas
Pranešimai: 192
Užsiregistravo: 2010 Bal 01 13:24
Palaikoma komanda: Kruoja

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Spa 08 12:18

Keistai kažkaip pasirašė sutartį o techninio projekto dar nėra, juk t projektas ir yra svarbiausia dalis statybose po kurio išaiškėjo galutinė kaina, darbų apimtys ir pan.

Respublik
Pranešimai: 5018
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Spa 08 23:09

Skirmantas Malinauskas padarė laidelę ir apie nacionalinio stadiono projektą
Galvojau vakar gal susikurti kanalą ir pažiūrėti kaip peržiūras rinktų filmukas "kur Malinauskas suklydo", bet net papraščiausiu stiliumi surenderinti tokį dalyką reiktų didesnių pajėgumų už mano, tai užteks man pasireikšti tiesiog įrašu čia forume, kur jis net neskaito.

Šimašiaus pasipelnymo iš Stepukonio evangelija pagal Skirmą:
Step 1: Sukurti multifunkcinį Šeškinei/miestui reikalingų pastatų projektą stadionio sklype, bet šiukštu uždrausti toje vietoje statyti gyvenamas patalpas, kad visiems šalies NT vystytojams jis būtų neįdomus. Palengvinti konkurso sąlygas, kad atrodytų jog daugiau dalyvių gali būti, bet iš tiesų "jokio konkurso nebuvo" (x5), bet "konkursas buvo" (x2).
Step 2: Pralaikyti projektą kol Sauliaus (su Skirma) vyriausybė nuims iš jo ES lėšas ir privers stabdyti vykdymą.
Step 3: Pranešti apie finansų trūkumą, pradėti derybas su Stepukoniu dėl atėjimo į projekto grupę.
Step 4: Dar palaukti su projektu iki kol Sauliaus (+Skirma) vyriausybė nuims ir projekto infrastruktūrai paskirtas ES lėšas, kad jis pataptų dar brangesniu.
Step 5: Užbaigti derybas dėl Stepukonio atėjimo padengti Sauliaus nuimtas lėšas, bet paskutinę sekundę priversti vyriausybei pavaldžią instituciją neteisėtai sustabdyti tolesnį procesą kuo ilgesniam laikui, kad neliktų net Rubikono ir visos projekto lėšos užbaigus projektą būtų išmokamos tiktai fondui. Ai dar laimėti perrinkimą ir išlaikyti daugumą Vilniaus miesto savivaldybėje.
Step 6: Profit??? Tik visiškai nieko nepasakyta kaip, pagal turinį reikės imti cut'ą per Landsbergius?

Respublik bonus action: Sukurti Šeškinės kalno tvarkyno projektą, bet pradėti jį įgyvendinti tiktai pradėjus stadiono statybą, kad jau vietoje esantis Stepukonis turėtų konkurencinį pranašumą laimėti ir jį. Alternatyviai - irgi įgyvendinti konsecijos būdu ir pavyzdžiui harmonizuoti abi į vieną.
Tikras evil genius tas Šimašius pasirodo... 🤭

karys
Pranešimai: 7919
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Spa 09 11:50

Šimašius yra ne evil genius, o eilinis politikas kuriam pliusiukas svarbiau už viešus pinigus...
Apie Vilniaus “Žalgirį” ir futbolą apskritai… http://offside.blogas.lt" onclick="window.open(this.href);return false;

JonasPetraitis
Pranešimai: 263
Užsiregistravo: 2018 Lap 04 21:23
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Spa 11 08:09

Nėra dramos - nėra youtube peržiūrų.

Anbo
Pranešimai: 9011
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Spa 11 09:30

Šimašius yra ne evil genius, o eilinis politikas kuriam pliusiukas svarbiau už viešus pinigus...
aš sakyčiau, kad vieši pinigai jam kaip tik labai svarbūs - jeigu eina į tinkamą kišenę :) Šimašius Vilniaus meru jau neilgai bus, o pinigėliai iš šito projekto kapsės dar laaaaaaaaaaabai ilgai

Perkūnas
Pranešimai: 78
Užsiregistravo: 2018 Vas 14 15:19
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2021 Spa 11 11:36

Jeigu yra sudaromos finansinės galimybė statyti objektą už 300 mln., tai reikia ir statyti, ypač tokioje strateginėje vietoje. Didžiausia nesąmonė į tą žemės plotą investuoti 50 mln stadionui., o likusį plotą neišnaudoti.

Grįžti į