karys
Pranešimai: 8949
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2022 Spa 31 10:05

Tai 2024 ar 2025 :)
Dėl to ir nenukirpau tos dalies. 2-as variantas, bet kai valdytojas ir rangovas (dar ir finansuotojas) vienas ir tas pats, tai kiek įmanoma greičiau...
dar ten su tais valdytojais valdžiai pasikeitus visko gali būti, arba pvz., anti-monopolijos tarnybom įsikišus :)

Respublik
Pranešimai: 7686
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2022 Lap 14 09:18

Nacionalinio stadiono ir Šeškinės šlaitų atnaujinimo projektus ketinama spręsti kartu, teigia architektas.

„Atsiras stadionas, galėsime nuo vieno objekto ateiti iki kito, prieš varžybas bus galimybė pasigrožėti miesto panorama nuo skardžių. Šie projektai sprendžiami kartu ir vienas kitą papildo“, – sako jis.
„Mamuto parką“ Šeškinės draustinyje Vilniuje tikimasi sukurti iki 2029-ųjų
https://www.delfi.lt/verslas/verslas/ma ... d=91733673

Kaip BNS informavo sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus vystymo kompanija, šiuo metu pradedama konsultacija su rinkos dalyviais dėl parko projektavimo.

„Projektavimo etapą planuojama baigti 2024 metų pabaigoje, o pats parkas duris atverti turėtų 2029 metais“, – nurodė kompanija.

Maždaug 30 ha užimanti Vilniaus Šeškinės šlaitų geomorfologinio draustinio ir jo prieigų teritorija bus tvarkoma pagal mažosios bendrijos „Bauland“ projektą „Mamuto parkas“. Pernai balandį šis projektas atrinktas kaip geriausias iš savivaldybei pateiktų pasiūlymų. Ši idėja pasiūlyta, nes Šeškinės šlaitų geomorfologinio draustinio teritorija siejama su mamutų kaulų radiniais, tad tikėtina, kad tai buvo šių išnykusių gyvūnų gyvenamoji vieta.

Vilniaus vystymo kompanija nurodo, kad draustinio reljefas palaipsniui susiformavo per poledynmetinį laikotarpį (12 tūkst. m.), jis yra gamtiškai integruotas su Šeškinės ozu ir sudaro geologinį paminklą. Šis draustinis yra pirmasis objektas, sulaukęs tarptautinio pripažinimo – aprašytas mokslininkų Sobolevų ir dar XX amžiaus pradžioje įtrauktas į enciklopediją „Britanica“.

Prieš 1832 metais uždarant Vilniaus universitetą jo kolekcijoje jau buvo saugomi 79 mamutų kaulai, iš jų apie 40 dantų (mamutai juos per gyvenimą keisdavo šešis kartus). Šie mamutų kaulų radiniai surinkti mokslininkų ir vietos gyventojų Neries pakrantėje, o didelė dalis – tada buvusiame Vilniaus priemiestyje Šnipiškėse ir Šeškinės kalvų papėdėje bei šlaituose.

Pasak Vilniaus vystymo kompanijos, „Mamuto” parko vizija – supažindinti lankytojus su unikalia Lietuvos sostinės reljefo formavimosi istorija ir jos ypatybėmis, nes Vilnius – vienintelė Europos sostinė, įsikūrusi ties pačia paskutiniojo apledėjimo riba.

„Parkas supažindintų su mamutų radiniais, ledynmečio išplitimo riba ir raiškiomis poledynmečio reljefo formomis. Šeškinės šlaitai – tinkama vieta viso Vilniaus poledynmečio kraštovaizdžio nuosekliam formavimuisi atskleisti, supažindinti kaip šis kraštovaizdis tarnavo kuriantis sostinei ir lėmė jo augimą“, – teigia įmonė. „Savo geologinio unikalumo Europos mastu Vilnius dar nėra pabrėžęs, šios temos pristatymas suteikia galimybę sukurti nacionalinės svarbos ir traukos centrą Lietuvoje – Mamuto parką“, – tvirtinama Vilniaus vystymo kompanijos pranešime.

Mamuto parką sudarys edukacinis „Mamuto“ takas, „Mamutų“ regyklos, „Mamutų“ ganyklos, tai yra žaidimų ir poilsio aikštelės, botaninis sodas, taip pat multifunkcinis reljefo raidos muziejus, įkurdintas amunicijos sandėliuose, „Amunicijos“ takas ir naujas tiltas, vizualiai bei emociškai papildantis edukacinio parko naratyvą. Pernai skelbta, kad Šeškinės šlaitų geomorfologinio draustiniui ir jo prieigoms sutvarkyti iš viso planuojama skirti 13 mln. eurų.

Respublik
Pranešimai: 7686
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2022 Lap 23 01:07

Šimašius – apie kritiką dėl žmonos laimimų konkursų, erzinančius troleibusus ir tai, ko padaryti jau nespės
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/ ... jau-nespes

„Reikia daryti greitai, bet ne skubotai“, – apie nacionalinio stadiono statybas sakė sostinės meras Remigijus Šimašius. Paskutinius mėnesius poste skaičiuojantis politikas interviu portalui LRT.lt teigė nesutinkantis su tais, kurie kalba apie siaurinamas Vilniaus gatves, ir tvirtino siekiantis giluminio miesto desovietizavimo.

– Kalbant apie nacionalinį stadioną, jo darbai prasidėjo tik įpusėjus Jūsų antrai kadencijai. Esate anksčiau sakęs, kad jei ne buvusi Vyriausybė, stadioną būtume turėję dvejais metais anksčiau. Bet ar tikrai dėl to galima kaltinti tik buvusias Vyriausybes?

– Oi, tikrai ne. Dideli projektai užtrunka ilgai. Jeigu kas nors sakytų, kad dideli projektai yra padaromi greitai, tai reikštų, kad arba jie būtų neadekvačiai brangūs, arba korumpuoti, arba prastos kokybės. Kad ir finansiškai viskas būtų sudėliota, ir organizaciškai, ir kokybės prasme, reikia laiko. Skubos darbą velnias gaudo. Reikia daryti greitai, bet ne skubotai.

Kalbėdamas apie dvejus metus, turėjau omenyje laiką, kurį mes praleidome teisminėse institucijose dėl to, kad Viešųjų pirkimų tarnyba, likus savaitei iki sutarties pasirašymo momento, uždraudė mums pasirašyti sutartį. O uždraudė pasirašyti dėl to, kad iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos [jie] gavo keliasdešimt puslapių medžiagos, kodėl nereikia to pasirašyti, nors iš tikrųjų jie buvo tarsi ir projekto partneriai.

Būtent tas raštas ir tuo pagrindu atsiradęs uždraudimas, tie Viešųjų pirkimų tarnybos sprendimai ir galiausiai visi teismai, kuriuos galiausiai laimėjome, užtruko apie dvejus metus. Tai turėjau omenyje, nelįsdamas jau į ankstesnius procesus, nors jie taip pat galėjo būti greitesni.

– Ar stadiono darbai vyksta pagal planą? Kalbant tiek apie darbų terminus, tiek apie finansus.

– Viskas eina pagal planą, galbūt išskyrus vieną kitą pikantišką detalę. Pavyzdžiui, kad Lietuvoje vis dar yra sprogdinimo darbų monopolis, bet nėra kokybės. Dėl to mes negalime nusipirkti adekvačios paslaugos.

– Dėl sprogdinimo gyventojai skundėsi, kad į jų kiemus lekia betono gabalai. Ką Jūs apie tai šiandien žinote?

– Tikrai neslėpsiu – kai tai išgirdau, pamaniau, kad tai sunkiai įmanoma ir kad gal kas nors prikurta. Bet gyventojai buvo visiškai teisūs. Panašu, kad tiesiog mūsų paslaugų teikėjai, kurie yra monopolininkai, nesugeba atlikti savo darbo. Reikėjo taikyti kitas technologijas, bet apie tai daugiau pasakytų koncesininkai, nes tai jų rūpestis, nebe miesto.

Respublik
Pranešimai: 7686
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Vas 10 18:11

Nacionalinio stadiono Vilniuje projektavimo darbai baigti: pristatytos vizualizacijos
https://madeinvilnius.lt/verslas/statyb ... lizacijos/

Vilniaus miesto savivaldybės ir koncesijos sutartį įgyvendinančios UAB „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ atstovai bei UAB „Cloud architektai“ baigė projektavimo darbus ir penktadienį pristatė Daugiafunkcio komplekso techninį projektą šalies Vyriausybei. Tikimasi, kad kovo mėnesį bus išduotas leidimas statyboms ir pavasarį prasidės pirmasis statybų etapas.

Premjerė Ingrida Šimonytė tikina buvusi informuota, kad statybos darbai gali būti pradėti jau pavasarį ir tikisi, kad projekto įgyvendinimą pavyks užtikrinti laiku.

„Vyriausybė kaip viena šalių dalyvauja šio didelio projekto įgyvendinime, todėl buvo svarbu išgirsti aktualią informaciją apie projekto stadiją. Buvome informuoti, kad naujo objekto statybos darbai gali būti pradėti jau šį pavasarį. Tikimės, jog savivaldybei ir projekto vykdytojams pavyks užtikrinti projekto įgyvendinimą laiku“, – sakė I. Šimonytė.

Projektas bus įgyvendintas trimis etapais – pirmuoju etapu bus įrengtas stadionas su sporto muziejumi ir dvi futbolo aikštės. Antruoju etapu planuojama užbaigti kultūros centro statybos darbus. Trečiasis etapas apims lengvosios atletikos objektų ir sporto centro statybą, ketvirtasis bus skirtas vaikų darželio statybai ir įrengimui.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas tikisi, kad kovo mėnesį bus gautas leidimas komplekso statyboms.

„Pirmasis statybos darbų etapas, planuojama, prasidės pavasarį. Kadangi techninis projektas užbaigtas, lieka paskutinis žingsnis – statybos leidimo išdavimo procedūra. Šis etapas greičiausiai bus įveiktas per kovą, o toliau seks intensyvūs statybos darbai“, – pažymėjo V. Benkunskas.

Nacionaliniame stadione suprojektuoti trys antžeminiai aukštai ir patalpos rūsyje. Bendrasis stadiono plotas – 15,9 tūkst. kvadratinių metrų. Pastato rūsyje įsikurs sporto muziejus, žaidėjų patalpos ir žiniasklaidos zona. Pirmame aukšte veiks įprastos ir VIP žiūrovų zonos bei komercinė zona, kurioje žiūrovus aptarnaus įvairios maitinimo įstaigos. Antrajame pastato aukšte bus išsidėstęs VIP žiūrovų zonos tęsinys, trečiame – pagalbinės ir administracinės patalpos.

Iš viso stadionas talpins 15 tūkst. žiūrovų. Iš jų – VIP laisvalaikio zona pirmame ir antrame aukšte galės naudotis 1600 žmonių, o klubo narių zonoje numatyta įrengti 2000 sėdimų vietų. Dar 82 vietos numatytos žiniasklaidos ir komentatorių zonoje.

Respublik
Pranešimai: 7686
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Vas 10 19:12

Tai 2024 ar 2025 :)
Dabar jau 2024 tikrai nebeliko.
Stadiono atidarymas planuojamas 2025 m. liepą.
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 56-2007556

Tobex
Pranešimai: 10676
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Vas 11 09:57

iš vizulkių antrame aukšte atrodo atkartoti bėgimo takai ratu.
tai pirmame aukšte bus futbolo stadionas. o antrame parodija kažkokia.
Gal taip ir nebus ir čia vizulkėse kažkas nedagalvota. Gal ten ne žiūrovai o barai?

Respublik
Pranešimai: 7686
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Vas 11 10:52

iš vizulkių antrame aukšte atrodo atkartoti bėgimo takai ratu.
tai pirmame aukšte bus futbolo stadionas. o antrame parodija kažkokia.
Gal taip ir nebus ir čia vizulkėse kažkas nedagalvota. Gal ten ne žiūrovai o barai?
Ten įėjimai

Tipo 8:00 (vaizdas asociatyvinis, atsiprašau, jeigu traumuojantys vaizdai video viduje).

Tobex
Pranešimai: 10676
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Vas 11 10:54

a tu ok, nieko blogo

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11695
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Bal 24 16:07

Leidimą Nacionalinio stadiono statybai tikimasi suteikti per mėnesį
https://madeinvilnius.lt/naujienos/mies ... er-menesi/

Respublik
Pranešimai: 7686
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Geg 19 20:15

Statybos leidimas Nacionaliniam stadionui vis dar neišduotas
https://madeinvilnius.lt/verslas/nekiln ... eisduotas/

Statybos leidimas Daugiafunkciniam kompleksui Vilniuje, į kurį įeina Nacionalinis stadionas, vis dar nėra išduotas, informuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Anksčiau skelbta, kad leidimas turi būti išduotas iki gegužės 23 d.

Likus savaitei iki termino pabaigos teigiamo atsakymo projektuotojai dar nėra gavę. Kaip Eltai teigė savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas, šiuo metu atsakingos institucijos teikia pastabas projektuotojams, o leidimą planuojama išduoti iki numatyto termino pabaigos.

„Šiuo metu atsakingos institucijos teikia pastabas, projektuotojai glaudžiai bendradarbiaudami su institucijomis jas taiso. Preliminariai planuojama statybos leidimą išduoti iki numatyto termino pabaigos“, – sakė G. Grubinskas.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11695
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Geg 23 14:30

Gavo leidimą.

Grįžti į