Tobex
Pranešimai: 10825
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Vas 11 10:54

a tu ok, nieko blogo

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11715
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Bal 24 16:07

Leidimą Nacionalinio stadiono statybai tikimasi suteikti per mėnesį
https://madeinvilnius.lt/naujienos/mies ... er-menesi/

Respublik
Pranešimai: 7994
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Geg 19 20:15

Statybos leidimas Nacionaliniam stadionui vis dar neišduotas
https://madeinvilnius.lt/verslas/nekiln ... eisduotas/

Statybos leidimas Daugiafunkciniam kompleksui Vilniuje, į kurį įeina Nacionalinis stadionas, vis dar nėra išduotas, informuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Anksčiau skelbta, kad leidimas turi būti išduotas iki gegužės 23 d.

Likus savaitei iki termino pabaigos teigiamo atsakymo projektuotojai dar nėra gavę. Kaip Eltai teigė savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas, šiuo metu atsakingos institucijos teikia pastabas projektuotojams, o leidimą planuojama išduoti iki numatyto termino pabaigos.

„Šiuo metu atsakingos institucijos teikia pastabas, projektuotojai glaudžiai bendradarbiaudami su institucijomis jas taiso. Preliminariai planuojama statybos leidimą išduoti iki numatyto termino pabaigos“, – sakė G. Grubinskas.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11715
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Geg 23 14:30

Gavo leidimą.

Respublik
Pranešimai: 7994
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Bir 12 16:08

Nacionalinio stadiono statybvietėje darbai gali būti stabdomi nedelsiant – iškilo netikėta problema
https://www.lrytas.lt/bustas/nekilnojam ... a-27330917

Nacionalinio stadiono statybvietėje praėjusią savaitę pradėjus kasti duobes bandomiesiems poliams statybininkai susidūrė su netikėta problema. Paaiškėjo, kad kasant gruntą kyla didžiuliai dulkių debesys. Dulkės jau pasiekia ir aplinkinius daugiabučius.

Nors priimtas sprendimas statybvietę drėkinti, to nepakanka. Anot savivaldybės atstovo Gabrieliaus Grubinsko, jei dulkėtumas dar padidėtų, darbai būtų nedelsiant stabdomi. Dar neaišku, ar tokia pertrauka pavėlintų kitus darbus.

Iki metų pabaigos planuojama įrengti būsimo nacionalinio stadiono pamatus ir pradėti konstrukcijų surinkimą.

Vilniaus nacionaliniam stadionui prieš porą savaičių išduotas statybos leidimas. Daugiafunkcio komplekso statybos turėtų būti užbaigtos 2025 metais.

Sunkioji technika stadiono teritorijoje zuja ne vieną mėnesį, darbai ten jau vyksta.

„Toje vietoje, kur kils naujasis stadionas, buvo pašalinti senieji pamatai, keliamas sklypo lygis“, – Žinių radijui sakė projektą įgyvendinančios bendrovės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ vadovas Šarūnas Stepukonis.

Pirmieji suplanuoti darbai – bandomųjų polių bandymai, jie bus pradėti kitą mėnesį, po jų bus gręžiami viso stadiono poliai, tuomet montuojami polių sutvirtinimai ir konstruktyvas.

Kompleksą sudarys keli pastatai: 15 tūkst. vietų nacionalinis stadionas, muziejus, trys aikštynai treniruotėms, uždarųjų patalpų sporto centras, kuriame bus ne tik krepšinio aikštelė, bet ir rankinio, bokso, gimnastikos salės, kultūros centras su biblioteka, vaikų darželis bei tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas.

Statybos leidimas buvo aktualus būtent stadionui, nes jo statybos – ilgiausias etapas. Kitiems objektams pastatyti užteks 14–16 mėnesių.

Naujų medžių 22 hektarų teritorijoje taip pat bus pasodinta nemažai. Teritorija bus pritaikyta bendruomenei, bus įrengtas parkas su pėsčiųjų ir dviračių takais bei žaliosiomis erdvėmis.

Ilgai užtruko ir senųjų stadiono konstrukcijų bei pamatų griovimo darbai. Jie jau baigti. Darbai užtruko po to, kai pradėjus sprogdinti konstrukcijas betono luitai ėmė skrieti už teritorijos ribų.


Respublik
Pranešimai: 7994
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Lie 15 10:52

„Google“ pristato Nacionalinį stadioną Vilniuje: „Stadionas, kuris niekada nebus pastatytas“
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 56-2082948

Amžiaus statybos. Taip dažnai sakoma apie dar sovietmečiu pradėtą statyti nacionalinį stadioną ant Vilniaus Šeškinės kalno, kurį jau kelis kartus mėginta kelti iš griuvėsių, tačiau akivaizdžių poslinkių vis dar nėra. Šįkart apie jį pokštaujama net „Google“ žemėlapiuose.

„Stadionas, kuris niekada nebus pastatytas“. Taip dabar galima perskaityti atsidarius „Google“ žemėlapį ir susiradus nacionalinio stadiono, arba, kaip dabar vadinamas šis objektas, – daugiafunkcio komplekso, vietą jame.

Toks pašmaikštavimas turbūt ne vienam vilniečiui ir juokingas, ir skaudus, kadangi šis stadionas pradėtas statyti dar paskutiniais sovietmečio metais. Lietuva Kovo 11-ąją jau paminėjo 33-ąsias Nepriklausomybės metines, o nacionalinio stadiono Vilniuje kaip nėr, taip nėr.

karys
Pranešimai: 9052
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Lie 20 16:42

Nacionalinio stadiono darbai prasidėjo: pamatus tikimasi įrengti iki metų pabaigos
ELTA Autorius: ELTA 2023 m. liepos 20 d. 11:50 Miestas, Nekilnojamas turtas 4

Daugiau nei tris dešimtmečius Vilniuje laukiamo Nacionalinio stadiono statybos prasidėjo, tvirtina sostinės savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas. Pasak jo, šiuo metu jau yra įrengta 14 bandomųjų polių.

„Nacionalinio stadiono statybos darbai yra prasidėję: jau įrengti 14 bandomųjų polių, o per šiuos metus tikimasi įrengti stadiono pamatus“, – Eltai teigė G. Grubinskas.

Jis akcentavo, kad Vilniaus miesto savivaldybė sprendimų dėl rangos sutarties vykdymo nepriima ir neįgyvendina, o tik prižiūri proceso eigą ir kontroliuoja galutinį koncesijos sutarties rezultatą.

Sureagavo į pavadinimą „Google” žemėlapiuose

Praėjusią savaitę „Google“ žemėlapiuose būsimo Nacionalinio stadiono vietoje buvo galima pamatyti ironišką užrašą „Stadionas, kuris niekada nebus pastatytas“. Tiesa, šią savaitę užrašas jau buvo panaikintas.

Vilniaus savivaldybės atstovas tikina suprantąs gyventojų pokštą, nurodant tokį stadiono pavadinimą, tačiau jo teigimu, realūs darbai šią frazę paneigs.

„Suprantame, kodėl gyventojai pokštauja nurodydami tokį stadiono pavadinimą, tačiau realūs darbai jau greitai paneigs šią frazę – Nacionalinio stadiono ir viso daugiafunkcio komplekso statybos turėtų būti baigtos 2025 metais“, – tvirtino savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas G. Grubinskas.

Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektui gegužės pabaigoje buvo išduotas statybos leidimas. Nacionalinio stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vykdo koncesininkas UAB „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“.

Nacionaliniame stadione bus trys antžeminiai aukštai ir patalpos rūsyje. Pastato rūsyje įsikurs sporto muziejus, žaidėjų patalpos ir žiniasklaidos zona. Pirmame aukšte veiks įprastos ir VIP žiūrovų zonos bei komercinė zona, kurioje žiūrovus aptarnaus įvairios maitinimo įstaigos. Antrame pastato aukšte bus išsidėstęs VIP žiūrovų zonos tęsinys, trečiame – pagalbinės ir administracinės patalpos. Bendrasis stadiono plotas – 15,9 tūkst. kvadratinių metrų.

Teritorijoje aplink Nacionalinį stadioną įsikurs parkas: čia bus sodinami nauji maumedžiai, pušys, klevai, ąžuolai, liepos, obelys, alyvos, bei įvairūs krūmai ir dekoratyvinių augalai, kurie ne tik puoš aplinką, sukurs erdvę vietinei bendruomenei, bet ir atliks kitą funkciją – slopins triukšmą, mažins miesto kaitrą ir neleis sklisti dulkėms esant stipriam vėjui. Skaičiuojama, kad parką pasodinti kainuos virš 2 mln. eurų.

Daugiafunkcio komplekso projektas bus įgyvendinamas dalimis – pirmiausia bus pradėtos ilgiausiai truksiančios stadiono su sporto muziejumi statybos. Vėliau, šių metų pabaigoje, bus pradėti kultūros centro, lengvosios atletikos objektų ir sporto centro bei vaikų darželio statybos darbai. Visi objektai bus baigiami statyti vienu metu.

Daugiafunkcis kompleksas Šeškinėje užims daugiau nei 228 tūkst. kvadratinių metrų teritoriją.

https://madeinvilnius.lt/verslas/nekiln ... -pabaigos/

Respublik
Pranešimai: 7994
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Rgp 13 18:08

NVSC nepritarė kultūros ir ugdymo centro prie nacionalinio stadiono statyboms
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/ ... -statyboms

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) nepritarė daugiafunkcio komplekso Vilniuje, kurio dalis yra nacionalinis stadionas, kultūros ir ugdymo centro bei bibliotekos projektui Ozo gatvėje. Liepą derintam projektui centras nepritarė dėl teisės aktų neatitinkančios vėdinimo sistemos, kitų priežasčių, BNS informavo NVSC Vilniaus departamentas.

„NVSC specialistų vertinimu, šis techninis projektas neatitiko visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimų. Rengėjams pateiktos pastabos ir paprašyta patikslinti informaciją, kuri nebuvo, kaip reikalauja teisės aktai, pateikta, pavyzdžiui – dėl projektuojamų patalpų vėdinimo sprendinių ir kt.“, – teigiama centro komentare.

Projekto rengėjams atsižvelgus į centro pastabas, jis bus svarstomas pakartotinai, tuomet bus siekiama statybų leidimo.

Vilniaus savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas BNS informavo, jog tai tik vienas iš keturių komplekso statybų leidimų, dėl kurio šiuo metu metu vyksta derinimo procedūros. „Daugiafunkcio komplekso statyboms iš viso reikės 4 statybos leidimų. Pirmasis – Nacionaliniam stadionui – jau yra išduotas, šiuo metu vyksta statybos leidimo Kultūros ir ugdymo centrui derinimo procedūros, likusių dviejų objektų techniniai projektai yra eskpertuojami, dėl jų statybos leidimų procedūros bus pradėtos vėliau“, – nurodė jis.

Leidimą stadiono statyboms Vilniaus savivaldybė išdavė gegužės 23 dieną. Kultūros ir ugdymo centras bei biblioteka Ozo gatvėje yra antrasis etapas, o trečiuoju ir ketvirtuoju planuojamas sporto centras, lengvosios atletikos stadionas bei vaikų darželis Šeškinės gatvėje.

Savivaldybė su investicijų bendrove „BaltCap“ įmone „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ 2021-ųjų spalį pasirašė koncesijos sutartį, kuri numato, kad iki 2025-ųjų balandžio šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ būtų pastatytas UEFA standartus atitinkantis 15 tūkst. vietų futbolo stadionas su įvairioms sporto šakoms pritaikytu kompleksu.

Stadiono statybų rangove pernai buvo pasirinkta „Veikmės statyba“, tačiau šiemet ji pasiūlė darbus atlikti trečdaliu brangiau – už maždaug 120 mln. eurų, todėl „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ bando ieškoti kito rangovo.

Sostinės meras Valdas Benkunskas birželį teigė, kad statybos jau pradėtos.

geriantis
Pranešimai: 1432
Užsiregistravo: 2010 Geg 25 21:59

Re: Nacionalinis stadionas

2023 Rgs 19 08:24

Keičiasi Nacionalinio stadiono statybos rangovė – juo pasirinkta „Naresta“
„Naresta“ vėliau BNS pranešė, kad pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso pirmojo etapo statybų, jų metu 22 hektarų teritorijoje bus pastatytas stadionas su sporto muziejumi bei įrengtos futbolo treniruočių aikštės. Anot pranešimo, darbai jau pradedami, kartu dirbs trys subrangovės – įmonės „Caverion Lietuva“ INHUS ir „Vilniaus rentinys“.


https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/ ... ta-naresta

Grįžti į