Respublik
Pranešimai: 8678
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2024 Bal 13 00:22

Nacionalinio stadiono statybos – iššūkių sūkuryje: viskas priklausys nuo savivaldybės veiksmų

https://youtu.be/5oQDJjePQBI

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) praneša, kad Nacionalinio stadiono koncesinės sutarties projekto pakeitimuose trūksta kainos apskaičiavimo pagrįstumo, todėl Vilniaus savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rizikuoja permokėti. Taip pat, anot institucijos išvados, nėra aišku, kodėl kainų padidėjimo rizika nėra dalijamasi tarp visų šalių, o atsakomybė visiškai perkeliama savivaldybei ir ministerijai. Anot institucijos, papildomos vietos stadione ir patalpos galėjo būti įsigytos, bet tai buvo padaryta netinkamai remiantis Koncesijų įstatymu.

Bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis teigė, kad išvadose yra tik vienas aspektas, į kurį žada atsižvelgti, o likusias pastabas laiko nuomone.
===
Įdomesnė dalis, Avulis žada laukti iki mėnesio+ prieš išeidamas iš projekto.

Respublik
Pranešimai: 8678
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2024 Bal 19 14:23

Avulis: derybas dėl naujos stadiono koncesijos sutarties teks pradėti nuo nulio
https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/ ... -nuo-nulio

Nekilnojamojo turto bendrovės „Hanner“, ketinančios perimti Nacionalinio stadiono Vilniuje projektą, savininkas Arvydas Avulis sako esantis pasiruošęs derėtis dėl projekto koncesijos sutarties pakeitimų. Tačiau verslininkas pabrėžia, kad tokiu atveju derybas teks pradėti nuo nulio.

„Manau, kad jeigu tos derybos vyks, tai tą, ką buvo savivaldybė išsiderėjusi, reikės pradėti viską iš naujo. Reikės padėti baltą popieriaus lapą ant stalo ir pradėti viską nuo nulio“, – BNS sakė A. Avulis. „Hanner“ savininkas neatmetė, jog jis galėtų prisiimti didesnę indeksuotų išlaidų dalį nei numatyta dabar, tačiau pigiau pastatyti stadiono jis negalėtų.

„Jis gali (didėti „Hanner“ indėlis – BNS), viskas galima, bet aš negaliu keisti galutinių skaičių, nes aš nepajėgus pastatyti už mažiau“, – teigė „Hanner“ savininkas. „Aš jau esu minėjęs, kad mes esame suskaičiavę, kiek kainuoja pastatyti visą kompleksą, ir aš nelabai tikiu, kad jį galima pastatyti už mažesnę kainą“, – aiškino A. Avulis.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) praėjusią savaitę paskelbė, jog projekto kainos indeksavimas nevisiškai pagrįstas, todėl Vilniaus valdžia ir Vyriausybė rizikuoja permokėti. Tiek A. Avulis, tiek sostinės savivaldybė praėjusią savaitę teigė, kad atsižvelgus į VPT išvadas dėl indeksavimo, miestas gali prarasti „Hanner“ jai suteiktas nuolaidas – koncesininkė atsisakė 2 proc. refinansavimo mokesčio (2,4 mln. eurų) ir sumažino skolinimosi palūkanas daugiau nei 1 proc. (2,6 mln. eurų).

Vilniaus savivaldybės vyresnioji patarėja Agnė Šataitė trečiadienį Seimo Audito komitete teigė, kad visos koncesijos sutarties šalys dar sės prie derybų stalo ir spręs, kaip galėtų atsižvelgti į VPT išvadas. A. Avulis teigė kvietimo derėtis iš Vilniaus savivaldybės dar nesulaukęs. „Aš esu šalininkas, kad derybos vyktų, bet šis sprendimas ne nuo manęs vieno priklauso“, – BNS sakė „Hanner“ savininkas.

A. Avulis neatmetė, jog per kelis mėnesius neatnaujinus stadiono statybų, jis svarstytų trauktis iš projekto. „Laikas bėga, tas pažadas, kad 2026 metų gale bus stadionas, tirpsta kaip sniegas pavasarį. Jeigu dar ilgiau čia ginčysimės, gali būti, kad gal po vieno-dviejų mėnesių... Mėnesį dar galime palaukti, bet aš nežinau, ar daugiau verta“, – teigė A. Avulis.

Vilniaus savivaldybė dar nėra gavusi Europos Komisijos pritarimo dėl valstybės pagalbos projektui. Be jo sutartis negalės būti pasirašyta.

Dabar numatyta, kad komplekso statybos kaina indeksuojama 40,4 proc., iš jų savivaldybė ir Vyriausybė turėtų padengti apie 28,7 proc., o likusią dalį – 11,6 proc. (apie 9,5 mln. eurų be PVM) – „Hanner“ iš savo apyvartinių lėšų ir pelno.

Indeksavus vien statybos kainą ji didėtų apie 27 mln. eurų (su PVM) – nuo 94,54 mln. eurų iki 121,68 mln. eurų. Dar 13,07 mln. eurų (kartu su finansavimo karštais) kainuotų papildomi darbai: 3 tūkst. stadiono vietų, bendrą jų skaičių padidinant iki 18 tūkst., bei universali arena. Papildomus darbus finansuotų savivaldybė.

Respublik
Pranešimai: 8678
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2024 Bal 27 08:53

Tai ar bus statomas Nacionalinis stadionas?
https://www.ziniuradijas.lt/laidos/vers ... -stadionas


Laidoje – Arvydas Avulis, „Hanner" valdybos pirmininkas.

Respublik
Pranešimai: 8678
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2024 Bal 27 08:56

Avuliui tikrai kažkas galėtų pasakyti, kad metų pabaigoje futbolas gali būti žaidžiamas tik vieninteliu atveju - jeigu kažkuris klubas tą sezoną dalyvautų UEFA varžybose. Tik prieš tai sertifikavus stadioną, kam dar papildomai laiko reikia.

Grįžti į