bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10627
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Naujos Vilnios projektas

2010 Lap 13 11:24

Naujosios Vilnios stadioną stato tuščiais plepalais
2010-11-12, 18:15
http://kauno.diena.lt/naujienos/sportas ... ais-310540" onclick="window.open(this.href);return false;
Lukas Miknevičius
[email protected]

Futbolininkai moderniu Naujosios Vilnios aikštynu turėjo pradėti naudotis dar 2008 m. Tačiau iki šiol nėra net stadiono projekto. Pasiteisinimas tradicinis – darbus stabdo lėšų trūkumas.

Projektas dar nepalaidotas?

Lietuvos futbolo federacijai (LFF) įsigijus "Vėtros" stadioną, pasigirdo kalbų, jog dabar LFF numos ranka į Naująją Vilnią. O čia turėjo atsirasti įvairių amžiaus grupių šalies futbolo rinktinių treniruočių centras su aikštynais. Tačiau LFF prezidentas Liutauras Varanavičius dienraštį tikino, kad Naujosios Vilnios projektas nebus laidojamas: "Abejočiau, ar ten reikia didelio stadiono. Tačiau Vilniuje futbolininkai neturi vietos treniruotėms, todėl aikštynai ir maniežas yra būtini." Kalbos kalbomis, tačiau statybomis Naujojoje Vilnioje nekvepia nė iš tolo – iki šiol neparengtas net stadiono projektas.

Tvarkytų po gabaliuką

"Su savivaldybe esame sutarę, kad Naujosios Vilnios stadiono projektavimo darbus finansuosime lygiomis dalimis. Tačiau kol neturime savivaldybės patikinimo, kad gausime pinigus, projektą pristabdėme. Kiek žinau, savivaldybė dėl lėšų skyrimo jau kreipėsi į Vyriausybę, o Naujosios Vilnios stadionas yra įtrauktas į investicinių valstybės projektų sąrašą", – kalbėjo L.Varanavičius. Jo teigimu, anksčiau buvo numatyta, kad projektavimas galėtų kainuoti apie 1,2 mln. litų, tačiau šiuo metu kainą esą būtų galima sumažinti. "Turėdami Naujosios Vilnios treniruočių centro projektą su numatytais darbų etapais, galėtume po truputį dirbti. Priklausomai nuo to, kiek tuo metu turėtume lėšų, po gabaliuką ir tvarkytume", – aiškino L.Varanavičius.

Vicemeras nori stadiono

Tačiau Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius pripažino, kad LFF įsigijus "Vėtros" stadioną, Naujosios Vilnios projektas gali būti pakoreguotas. Anksčiau buvo planuojama, kad Naujojoje Vilnioje pastačius stadioną, į jį persikeltų ir LFF administracija. G.Babravičiaus nuomone, dabar ji kelsis į "Vėtros" stadioną, o Naujojoje Vilnioje beliktų statyti paprastesnį kompleksą. Tačiau vien aikštynais ir maniežu esą apsiriboti nederėtų. "Turėkime omenyje, kad Naujojoje Vilnioje gyvena apie 40 tūkst. žmonių. Šis rajonas yra vidutinio Lietuvos miesto dydžio, turi savo futbolo klubą, todėl nedidelis, kokių 5 tūkst. vietų, stadionas tikrai nepamaišytų", – kalbėjo G.Babravičius. Jis tikisi, kad Seimas, netrukus svarstysiantis ateinančių metų valstybės biudžetą, skirs 600 tūkst. litų, kurie būtų panaudoti Naujosios Vilnios futbolo komplekso projektui rengti. "Jau maždaug metus šio projekto stadija yra tokia – tyla ir ramybė. Tačiau tikiuosi, jog Seimas išreikš valią, kad stadionas Naujojoje Vilnioje yra reikalingas", – vylėsi vicemeras. Pasak jo, parengus Naujosios Vilnios stadiono projektą, savivaldybė per trejus ketverius metus į aplinkinę infrastruktūrą investuotų apie 12 mln. litų, o LFF galėtų rūpintis kreditinių išteklių ir investuotojų paieškomis. Vicemero teigimu, jei Seimas skirs lėšų, stadiono projektas bus parengtas per ateinančius metus.

Įspūdingos užmačios

X Naujosios Vilnios futbolo komplekso detalųjį planą Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino dar 2005 m. Tuomečiai sostinės vadovai kalbėjo, kad statybas bus galima pradėti jau po metų, o sportininkus į kompleksą įsileisti 2008 m.

X Pagal šį planą Karklų gatvėje turėjo būti įrengtos keturios dirbtinės bei natūralios žolės dangos futbolo aikštės, kurios būtų atviros ne tik profesionaliems futbolininkams, bet ir Naujosios Vilnios bendruomenei. Vienas iš stadionų turėjo būti po stogu.

X Komplekse taip pat buvo numatyta išsaugoti ir sutvarkyti visus šalia jo esančius bendro naudojimo paplūdimius, įrengti aktyvaus poilsio zonas, persirengimo kabinas, pastatyti šiukšlių dėžes. Šalia komplekso buvo žadama įrengti aikštę, kurioje vietos bendruomenė galėtų rengti masines šventes, koncertus ir kitus renginius.

Aistros dėl "Vėtros"

Dėl finansinių sunkumų veiklą sustabdžiusio Vilniaus "Vėtros" futbolo klubo savininkas Romas Stašauskas žiniasklaidai kalbėjo, kad LFF sprendimas įsigyti "Vėtros" stadioną – tyčinis klubo žlugdymas. "Prieš kelias savaites kreipėmės į LFF su prašymu atsisakyti šio sandorio ir pateikėme dokumentus dėl mūsų galimybių panaikinti skolas, – teigė R.Stašauskas. – Stadionas yra nekilnojamojo turto objektas, kuris suteikia tam tikras garantijas investuotojams. LFF vadovai tai puikiai supranta, tad jų sprendimą įsigyti stadioną vertinu kaip tyčinį "Vėtros" klubo žlugdymą." LFF vadovas L.Varanavičius šiuos kaltinimus atmetė ir pareiškė, jog šiais metais iš R.Stašausko girdėjo daug pažadų, bet visi jie liko neįgyvendinti.

Komentarai

Algimantas Liubinskas, futbolo treneris, buvęs Vilniaus savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas: Neieškokim kaltų. Paprasčiausiai nuo pat pradžių nebuvo susikalbėjimo: kas prisiima atsakomybę už šį projektą, už kokius pinigus jis bus vykdomas, kokiomis dalimis finansuojamas? Savivaldybėje vis pasvarstydavome šį klausimą, bet sprendimo nepriimdavome. Nebuvo pasirašyta jokia aiški sutartis, kuri būtų ką nors įpareigojusi ką nors daryti. Viskas vyko tokio lygio, tarsi susitiktų du draugai pašnekėti prie bokalo alaus. Taigi Vilniaus miesto savivaldybės ir LFF planai Naujojoje Vilnioje statyti modernų futbolo kompleksą nebuvo niekuo paremti, o savivaldybė prie viso to prisidėjo labai nedaug. Jeigu norime futbolo aikščių, reikia tam tikro bumo. Tokio, koks dabar kilo su krepšinio arenomis. Bet kam mums tos arenos? Garantuoju, kad beveik visos po čempionato bankrutuos. O futbolininkai neturi, kur treniruotis, nors modernų futbolo maniežą, kuriame galėtų vykti rankinio, žolės riedulio, kitų sporto šakų varžybos, dabar galima pastatyti už 12 mln. litų. Už tuos pinigus, kuriuos sukišome į krepšinio arenas, galėjome visus miestus apstatyti futbolo maniežais.

Edmundas Jakubauskas, Naujosios Vilnios bendruomenės pirmininkas: Esu šimtu procentų įsitikinęs, kad stadionas bus. Kas suteikia pagrindo tokioms viltims? Visų pirma, yra parengtas tos teritorijos detalusis planas, tai yra esminis dalykas. O finansinis sunkmetis, kuris dabar stabdo šį projektą, vis tiek praeis. Be to, kiek žinau, savivaldybė yra įsipareigojusi kitais metais skirti lėšų galutiniams projektavimo darbams. Naujosios Vilnios gyventojai pastaruoju metu siekia, kad šiame rajone esančioje katilinėje nebūtų deginamas nuodingas kokso kuras. Planuojamas stadionas šioje kovoje tampa vienu iš argumentų. Kai mes reikalaujame, kad pas mus nebūtų deginamas kokso kuras, galime pasakyti, jog futbolo komplekse sportuos 600 vaikų ir jų negalima nuodyti."

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10627
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Naujos Vilnios projektas

2011 Geg 14 12:37

http://www.lff.lt/lt/article/mplatini_t ... i_problema" onclick="window.open(this.href);return false;
Taip pat reiktų paminėti, kad Vilniaus miestas futbolo akademijos projekto Naujojoje Vilnioje skyrė 400 tūkst. litų, o KKSD projektavimo darbams - 600 tūkst. litų. Tai pozityvus žingsnis į priekį."

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10627
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Naujos Vilnios projektas

2011 Rgs 13 15:07

Naujojoje Vilnioje planuojamas 100 mln. Lt vertės stadionas
2011.09.12, 08:35
"Verslo žinios"
http://vz.lt/article/2011/9/12/naujojoj ... _stadionas" onclick="window.open(this.href);return false;

Sostinės savivaldybė apleistoje teritorijoje Naujojoje Vilnioje užsimojo pastatyti 100 mln. Lt vertės futbolo aikštyną. Finansuoti projektą esą ketina Ispanijos bendrovė, rašo „Vilniaus diena“. „Antradienio rytą bus pasitarimas ir viskas bus paskelbta. Kol kas negaliu atskleist nei laimėtojo, nei dalyvių skaičiaus“, – sakė Renatas Dūdonis, Vilniaus vystymo kompanijos vadovas. Pasak Vilniaus vicemero ir Darbo partijos nario Jono Pinskaus, futbolo komplekso statybomis Vilniaus pakraštyje domisi Ispanijos verslo koncernas „Hera Holdings“, kuris projektui pasiryžęs skirti iki 190 mln. Lt.

Vilniaus savivaldybės administracija rugpjūtį paskelbė supaprastintą konkursą parengti daugiafunkcio futbolo aikštynų komplekso Karklų gatvėje techninį projektą ir prižiūrėti statinio projekto vykdymą. Projekte numatyta, kad leidimą pradėti statybas gavusi bendrovė turės Naujojoje Vilnioje pastatyti septynias futbolo aikšteles, kurių viena turėtų būti su uždengiamu stogu, sportininkų bendrabutį, viešbutį. Šio projekto teritorija užimtų maždaug 17 ha plotą ir taptų didžiausia tokio tipo futbolui skirta teritorija Lietuvoje. Kol kas neatskleidžiama, kas rengs šį projektą.

http://www.diena.lt/naujienos/miestas/e ... 6143/psl-2" onclick="window.open(this.href);return false; va cia dar apie ta pati...

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10627
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Naujos Vilnios projektas

2011 Rgs 13 15:08

Futbolo aikštynų kompleksą projektuos „Hidrostatyba"
Paskelbta 2011-09-13, 11:48
Matas Miknevičius
[email protected]
http://www.diena.lt/naujienos/miestas/f ... yba-376511" onclick="window.open(this.href);return false;

Sostinės savivaldybėje paskelbtas 100 milijonų litų vertės futbolo komplekso Naujojoje Vilnioje projekto rengimo konkurso nugalėtojas. Portalo Diena.lt šaltinių duomenims, konkursą laimėjo bendrovė „Hidrostatyba“. Ši įmonė pasiūlė mažiausią kainą ir aplenkė įmones „Viltekta“ ir „Šiltas namas“. Atlikti projektavimo darbus bendrovė sutiko už 800 tūkst. litų. Didžiausias konkurso pasiūlymas viršijo 1 mln. litų. Leidimą pradėti statybas gavusi bendrovė turės Naujojoje Vilnioje pastatyti septynias futbolo aikšteles, kurių viena turėtų būti su uždengiamu stogu, sportininkų bendrabutį, viešbutį. Visa šio itin ambicingo projekto teritorija užimtų maždaug 17 ha plotą ir taptų didžiausia tokio tipo futbolui skirta teritorija Lietuvoje. Miesto vicemeras Jonas Pinskus anksčiau portalui Diena.lt yra sakęs, kad Milžiniško futbolo komplekso statybomis Vilniaus pakraštyje itin domisi Ispanijos verslo koncernas „Hera Holdings“.

karys
Pranešimai: 6756
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Naujos Vilnios projektas

2011 Rgs 14 16:22

cia tos hidrostatybos pirmininkas http://lt.wikipedia.org/wiki/Jonas_Duma%C5%A1ius" onclick="window.open(this.href);return false; pas mus idomu nors koki konkursa ne politkai laimi :)
Apie Vilniaus “Žalgirį” ir futbolą apskritai… http://offside.blogas.lt" onclick="window.open(this.href);return false;

Grįžti į