bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11669
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Naujos Vilnios projektas

2010 Lap 13 11:24

Naujosios Vilnios stadioną stato tuščiais plepalais
2010-11-12, 18:15
http://kauno.diena.lt/naujienos/sportas ... ais-310540" onclick="window.open(this.href);return false;
Lukas Miknevičius
[email protected]

Futbolininkai moderniu Naujosios Vilnios aikštynu turėjo pradėti naudotis dar 2008 m. Tačiau iki šiol nėra net stadiono projekto. Pasiteisinimas tradicinis – darbus stabdo lėšų trūkumas.

Projektas dar nepalaidotas?

Lietuvos futbolo federacijai (LFF) įsigijus "Vėtros" stadioną, pasigirdo kalbų, jog dabar LFF numos ranka į Naująją Vilnią. O čia turėjo atsirasti įvairių amžiaus grupių šalies futbolo rinktinių treniruočių centras su aikštynais. Tačiau LFF prezidentas Liutauras Varanavičius dienraštį tikino, kad Naujosios Vilnios projektas nebus laidojamas: "Abejočiau, ar ten reikia didelio stadiono. Tačiau Vilniuje futbolininkai neturi vietos treniruotėms, todėl aikštynai ir maniežas yra būtini." Kalbos kalbomis, tačiau statybomis Naujojoje Vilnioje nekvepia nė iš tolo – iki šiol neparengtas net stadiono projektas.

Tvarkytų po gabaliuką

"Su savivaldybe esame sutarę, kad Naujosios Vilnios stadiono projektavimo darbus finansuosime lygiomis dalimis. Tačiau kol neturime savivaldybės patikinimo, kad gausime pinigus, projektą pristabdėme. Kiek žinau, savivaldybė dėl lėšų skyrimo jau kreipėsi į Vyriausybę, o Naujosios Vilnios stadionas yra įtrauktas į investicinių valstybės projektų sąrašą", – kalbėjo L.Varanavičius. Jo teigimu, anksčiau buvo numatyta, kad projektavimas galėtų kainuoti apie 1,2 mln. litų, tačiau šiuo metu kainą esą būtų galima sumažinti. "Turėdami Naujosios Vilnios treniruočių centro projektą su numatytais darbų etapais, galėtume po truputį dirbti. Priklausomai nuo to, kiek tuo metu turėtume lėšų, po gabaliuką ir tvarkytume", – aiškino L.Varanavičius.

Vicemeras nori stadiono

Tačiau Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius pripažino, kad LFF įsigijus "Vėtros" stadioną, Naujosios Vilnios projektas gali būti pakoreguotas. Anksčiau buvo planuojama, kad Naujojoje Vilnioje pastačius stadioną, į jį persikeltų ir LFF administracija. G.Babravičiaus nuomone, dabar ji kelsis į "Vėtros" stadioną, o Naujojoje Vilnioje beliktų statyti paprastesnį kompleksą. Tačiau vien aikštynais ir maniežu esą apsiriboti nederėtų. "Turėkime omenyje, kad Naujojoje Vilnioje gyvena apie 40 tūkst. žmonių. Šis rajonas yra vidutinio Lietuvos miesto dydžio, turi savo futbolo klubą, todėl nedidelis, kokių 5 tūkst. vietų, stadionas tikrai nepamaišytų", – kalbėjo G.Babravičius. Jis tikisi, kad Seimas, netrukus svarstysiantis ateinančių metų valstybės biudžetą, skirs 600 tūkst. litų, kurie būtų panaudoti Naujosios Vilnios futbolo komplekso projektui rengti. "Jau maždaug metus šio projekto stadija yra tokia – tyla ir ramybė. Tačiau tikiuosi, jog Seimas išreikš valią, kad stadionas Naujojoje Vilnioje yra reikalingas", – vylėsi vicemeras. Pasak jo, parengus Naujosios Vilnios stadiono projektą, savivaldybė per trejus ketverius metus į aplinkinę infrastruktūrą investuotų apie 12 mln. litų, o LFF galėtų rūpintis kreditinių išteklių ir investuotojų paieškomis. Vicemero teigimu, jei Seimas skirs lėšų, stadiono projektas bus parengtas per ateinančius metus.

Įspūdingos užmačios

X Naujosios Vilnios futbolo komplekso detalųjį planą Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino dar 2005 m. Tuomečiai sostinės vadovai kalbėjo, kad statybas bus galima pradėti jau po metų, o sportininkus į kompleksą įsileisti 2008 m.

X Pagal šį planą Karklų gatvėje turėjo būti įrengtos keturios dirbtinės bei natūralios žolės dangos futbolo aikštės, kurios būtų atviros ne tik profesionaliems futbolininkams, bet ir Naujosios Vilnios bendruomenei. Vienas iš stadionų turėjo būti po stogu.

X Komplekse taip pat buvo numatyta išsaugoti ir sutvarkyti visus šalia jo esančius bendro naudojimo paplūdimius, įrengti aktyvaus poilsio zonas, persirengimo kabinas, pastatyti šiukšlių dėžes. Šalia komplekso buvo žadama įrengti aikštę, kurioje vietos bendruomenė galėtų rengti masines šventes, koncertus ir kitus renginius.

Aistros dėl "Vėtros"

Dėl finansinių sunkumų veiklą sustabdžiusio Vilniaus "Vėtros" futbolo klubo savininkas Romas Stašauskas žiniasklaidai kalbėjo, kad LFF sprendimas įsigyti "Vėtros" stadioną – tyčinis klubo žlugdymas. "Prieš kelias savaites kreipėmės į LFF su prašymu atsisakyti šio sandorio ir pateikėme dokumentus dėl mūsų galimybių panaikinti skolas, – teigė R.Stašauskas. – Stadionas yra nekilnojamojo turto objektas, kuris suteikia tam tikras garantijas investuotojams. LFF vadovai tai puikiai supranta, tad jų sprendimą įsigyti stadioną vertinu kaip tyčinį "Vėtros" klubo žlugdymą." LFF vadovas L.Varanavičius šiuos kaltinimus atmetė ir pareiškė, jog šiais metais iš R.Stašausko girdėjo daug pažadų, bet visi jie liko neįgyvendinti.

Komentarai

Algimantas Liubinskas, futbolo treneris, buvęs Vilniaus savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas: Neieškokim kaltų. Paprasčiausiai nuo pat pradžių nebuvo susikalbėjimo: kas prisiima atsakomybę už šį projektą, už kokius pinigus jis bus vykdomas, kokiomis dalimis finansuojamas? Savivaldybėje vis pasvarstydavome šį klausimą, bet sprendimo nepriimdavome. Nebuvo pasirašyta jokia aiški sutartis, kuri būtų ką nors įpareigojusi ką nors daryti. Viskas vyko tokio lygio, tarsi susitiktų du draugai pašnekėti prie bokalo alaus. Taigi Vilniaus miesto savivaldybės ir LFF planai Naujojoje Vilnioje statyti modernų futbolo kompleksą nebuvo niekuo paremti, o savivaldybė prie viso to prisidėjo labai nedaug. Jeigu norime futbolo aikščių, reikia tam tikro bumo. Tokio, koks dabar kilo su krepšinio arenomis. Bet kam mums tos arenos? Garantuoju, kad beveik visos po čempionato bankrutuos. O futbolininkai neturi, kur treniruotis, nors modernų futbolo maniežą, kuriame galėtų vykti rankinio, žolės riedulio, kitų sporto šakų varžybos, dabar galima pastatyti už 12 mln. litų. Už tuos pinigus, kuriuos sukišome į krepšinio arenas, galėjome visus miestus apstatyti futbolo maniežais.

Edmundas Jakubauskas, Naujosios Vilnios bendruomenės pirmininkas: Esu šimtu procentų įsitikinęs, kad stadionas bus. Kas suteikia pagrindo tokioms viltims? Visų pirma, yra parengtas tos teritorijos detalusis planas, tai yra esminis dalykas. O finansinis sunkmetis, kuris dabar stabdo šį projektą, vis tiek praeis. Be to, kiek žinau, savivaldybė yra įsipareigojusi kitais metais skirti lėšų galutiniams projektavimo darbams. Naujosios Vilnios gyventojai pastaruoju metu siekia, kad šiame rajone esančioje katilinėje nebūtų deginamas nuodingas kokso kuras. Planuojamas stadionas šioje kovoje tampa vienu iš argumentų. Kai mes reikalaujame, kad pas mus nebūtų deginamas kokso kuras, galime pasakyti, jog futbolo komplekse sportuos 600 vaikų ir jų negalima nuodyti."

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11669
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Naujos Vilnios projektas

2011 Geg 14 12:37

http://www.lff.lt/lt/article/mplatini_t ... i_problema" onclick="window.open(this.href);return false;
Taip pat reiktų paminėti, kad Vilniaus miestas futbolo akademijos projekto Naujojoje Vilnioje skyrė 400 tūkst. litų, o KKSD projektavimo darbams - 600 tūkst. litų. Tai pozityvus žingsnis į priekį."

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11669
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Naujos Vilnios projektas

2011 Rgs 13 15:07

Naujojoje Vilnioje planuojamas 100 mln. Lt vertės stadionas
2011.09.12, 08:35
"Verslo žinios"
http://vz.lt/article/2011/9/12/naujojoj ... _stadionas" onclick="window.open(this.href);return false;

Sostinės savivaldybė apleistoje teritorijoje Naujojoje Vilnioje užsimojo pastatyti 100 mln. Lt vertės futbolo aikštyną. Finansuoti projektą esą ketina Ispanijos bendrovė, rašo „Vilniaus diena“. „Antradienio rytą bus pasitarimas ir viskas bus paskelbta. Kol kas negaliu atskleist nei laimėtojo, nei dalyvių skaičiaus“, – sakė Renatas Dūdonis, Vilniaus vystymo kompanijos vadovas. Pasak Vilniaus vicemero ir Darbo partijos nario Jono Pinskaus, futbolo komplekso statybomis Vilniaus pakraštyje domisi Ispanijos verslo koncernas „Hera Holdings“, kuris projektui pasiryžęs skirti iki 190 mln. Lt.

Vilniaus savivaldybės administracija rugpjūtį paskelbė supaprastintą konkursą parengti daugiafunkcio futbolo aikštynų komplekso Karklų gatvėje techninį projektą ir prižiūrėti statinio projekto vykdymą. Projekte numatyta, kad leidimą pradėti statybas gavusi bendrovė turės Naujojoje Vilnioje pastatyti septynias futbolo aikšteles, kurių viena turėtų būti su uždengiamu stogu, sportininkų bendrabutį, viešbutį. Šio projekto teritorija užimtų maždaug 17 ha plotą ir taptų didžiausia tokio tipo futbolui skirta teritorija Lietuvoje. Kol kas neatskleidžiama, kas rengs šį projektą.

http://www.diena.lt/naujienos/miestas/e ... 6143/psl-2" onclick="window.open(this.href);return false; va cia dar apie ta pati...

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11669
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Naujos Vilnios projektas

2011 Rgs 13 15:08

Futbolo aikštynų kompleksą projektuos „Hidrostatyba"
Paskelbta 2011-09-13, 11:48
Matas Miknevičius
[email protected]
http://www.diena.lt/naujienos/miestas/f ... yba-376511" onclick="window.open(this.href);return false;

Sostinės savivaldybėje paskelbtas 100 milijonų litų vertės futbolo komplekso Naujojoje Vilnioje projekto rengimo konkurso nugalėtojas. Portalo Diena.lt šaltinių duomenims, konkursą laimėjo bendrovė „Hidrostatyba“. Ši įmonė pasiūlė mažiausią kainą ir aplenkė įmones „Viltekta“ ir „Šiltas namas“. Atlikti projektavimo darbus bendrovė sutiko už 800 tūkst. litų. Didžiausias konkurso pasiūlymas viršijo 1 mln. litų. Leidimą pradėti statybas gavusi bendrovė turės Naujojoje Vilnioje pastatyti septynias futbolo aikšteles, kurių viena turėtų būti su uždengiamu stogu, sportininkų bendrabutį, viešbutį. Visa šio itin ambicingo projekto teritorija užimtų maždaug 17 ha plotą ir taptų didžiausia tokio tipo futbolui skirta teritorija Lietuvoje. Miesto vicemeras Jonas Pinskus anksčiau portalui Diena.lt yra sakęs, kad Milžiniško futbolo komplekso statybomis Vilniaus pakraštyje itin domisi Ispanijos verslo koncernas „Hera Holdings“.

karys
Pranešimai: 8928
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Naujos Vilnios projektas

2011 Rgs 14 16:22

cia tos hidrostatybos pirmininkas http://lt.wikipedia.org/wiki/Jonas_Duma%C5%A1ius" onclick="window.open(this.href);return false; pas mus idomu nors koki konkursa ne politkai laimi :)

Respublik
Pranešimai: 7611
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Naujos Vilnios projektas

2020 Geg 28 10:17

Vyriausybės kancleris: nacionalinis stadionas Vilniuje greičiausiai bus, bet gal ne Šeškinėje, o Naujojoje Vilnioje
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 56-1323604?

Penktadienį S.Skvernelis pavedė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai išnagrinėti futbolo sporto plėtrai reikalingos infrastruktūros poreikį Vilniuje ir iki 2020 m. gegužės 26 d. pateikti Vyriausybės kanceliarijai galimas jos vystymo alternatyvas.

Po šio pateikimo situaciją komentavo Vyriausybės kancleris A.Stončaitis. Jo teigimu, yra VPT sprendimas stabdyti koncesiją.

„Deja, eilinį kartą ore pakibo klausimas dėl Vilniaus nacionalinio stadiono statybų. Svarstėme klausimą, kokios gali būti alternatyvos. Jų tikrai yra. Jeigu imtume tik futbolą, grynai Lietuvos vystymo galimybes, situacija truputį keičiasi. Mes turime visas prielaidas tikėti, kad po dvejų metų bus pastatytas keturių žvaigždučių reitingus atitinkantis Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, kur Lietuvos rinktinė, Lietuvos klubai galės žaisti visų lygių tarptautinius mačus. (…)

Vilniaus mieste alternatyvos vystymui galėtų būti kelios. Pirmiausia galbūt svarstytina dabar numatyta vieta, prie „Akropolio“, ant Šeškinės kalno. Galbūt galėtų būti priimtas sprendimas, perprojektuota architektūrinė dalis ir galėtų būtų svarstoma galimybė pastatyti nacionalinį stadioną. Vyriausybė yra numačiusi gana didelį valstybės prisidėjimą, Vyriausybė lieka prie savo žodžio, kad tokia galimybė yra.

Kita alternatyva – Lietuvos futbolo rinktinė aukščiausio lygio rungtynes galėtų žaisti Kauno stadione, tai Vilniaus mieste užtektų išvystyti ketvirtos kategorijos futbolo stadioną, ne nacionalinį. Yra skirtumai apimtyse ir kainoje. Tai galėtų būti arba Lietuvos futbolo federacijos stadionas Stadiono g., praplėtus jį ir radus sutarimą su Vilniaus miesto savivaldybe, arba – išvystyti ketvirtos kategorijos futbolo stadioną Naujojoje Vilnioje, Karklų gatvėje. Teritorija 17 ha, dar papildomai 4 ha pridėti galima“, – dėstė alternatyvas A.Stončaitis.

Tada išliktų klausimas dėl didžiųjų švenčių – moksleivių, nacionalinės dainų ir šokių šventės, kitos šventės, todėl vis dėlto linkstama prie nacionalinio stadiono projektavimo ir statybos galimybių. Tai galėtų būti ir Šeškinės kalnas, ir Karklų g. Naujoje Vilnioje.

Vyriausybė yra numačiusi skirti per 50 mln. eurų, tačiau iš viso reikėtų, anot A.Stončaičio, apie 70 mln. eurų.

LFF prisidėtų ir pinigais, ir idėjomis

Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius pritarė A.Stončaičiui, esą LFF pasiruošusi prisidėti tiek finansiškai, tiek ir kitomis priemonėmis. Jis taip pat neatmetė, kad nacionalinis stadionas gali būti nebūtinai Šeškinėje.

„Prioritetas toks – reikalingas futbolo stadionas, kuris tenkintų ne tik rinktines, bet ir klubus, visą bendruomenę. Kur jis turi būti, tai atviras klausimas, visokios alternatyvos yra diskutuotinos. Futbolo federacija pasiruošusi prisidėti prie visų projektų, esame atviri visiems scenarijams, esame pasiruošę kartu vystyti futbolo infrastruktūrą visoje Lietuvoje. (...)

Konkrečios lėšų dalies negaliu įvardinti, bet ne tik tuo galime prisidėti, ekspertine prasme turime tokių partnerių, kokių neturi Vyriausybė ar savivaldybė“, – sakė T.Danilevičius.

Tiesa, pasakyti, kad Vyriausybė visiškai perima nacionalinio stadiono projektą, A.Stončaitis negalėjo. Esą jis pasikalbėjo su meru R.Šimašiumi, savivaldybė jau ne tokia griežta, kad visi keliai užkirsti. Savivaldybė, anot Vyriausybės kanclerio, svarsto VPT motyvus, todėl jis žiūri optimistiškai, kad priimant protingus ir skaidrius sprendimus galima toliau įgyvendinti nacionalinio stadiono projektą ant Šeškinės kalno.

Kol kas realiausias stadionas Kaune

Anot A.Stončaičio, jeigu per dvejus metus Kaune stadionas bus baigtas, o Vilniuje bus nuspręsta statyti tik 10–12 tūkst. žiūrovų talpinantį futbolo stadioną, tai pastatyti jį užtruktų maždaug iki 2025–2026 m. Jeigu vis dėlto bus nuspręsta nacionalinį stadioną statyti, tuomet dar perprojektavimui prireiks apie metų, tuomet viešieji pirkimai. O projektas būtų baigtas, pasak Vyriausybės kanclerio, „per pakankamai protingą laiką“.

Kaip realiausią ir greičiausiai pastatomą stadioną T.Danilevičius mato Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną. O Vilniuje yra LFF stadionas Stadiono g., tada jau reikia sprendimų, kaip bus toliau daroma – ar plečiamas šis stadionas, ar renkamasi kita vieta.

Kol kas A.Stončaitis žada stebėti, ko imsis Vilniaus miesto savivaldybė. Jo teigimu, vieta ant Šeškinės kalno yra ideali, tačiau sprendimus reikia priimti.

„Svarbiausia, kad būtų einama maksimalaus skaidrumo keliu“, – teigė A.Stončaitis, vildamasis atrasti bendrą sprendimą su savivaldybe.

„Svarbiausia, kad būtų einama maksimalaus skaidrumo keliu“, – teigė A.Stončaitis, vildamasis atrasti bendrą sprendimą su savivaldybe.

S.Dariaus ir S.Girėno stadionas Kaune turėjo būti baigtas jau šią gegužę, tačiau sausį buvo nutraukta sutartis su rangovais iš Turkijos, imta ruoštis naujam rangos konkursui, teko koreguoti ir techninį projektą.

Respublik
Pranešimai: 7611
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Naujos Vilnios projektas

2020 Geg 28 10:18

Mindaugas Pakalnis
https://www.facebook.com/mindaugas.paka ... 8515957610
Statyti nacionalinį ar pagrindinį Vilniaus miesto futbolo stadioną Naujojoje Vilnioje, kaip šiandien staiga išgirdome iš vyriausybės - akivaizdi nesąmonė. Didžioji vilniečių dalis gyvena šiaurės vakarų rajonuose. O stadionas pietrytinėje. Reiškia reiks kirsti visą miestą. O viešas transportas iš vakarinių rajonų važiuos ilgai. Tad didžioji vilniečių dalis sės į individualius automobilius ir brausis per miestą link Naujosios Vilnios. Atvykėliai užkiš automobiliais visus N.Vilnios kiemus. Pėsti ateis ar dviračiais atvažiuos tik patys Naujos Vilnios gyventojai. O ant Šeškinės kalno be vargo pėsčiomis ateitų ir Šeškinės, Fabijoniškių, Viršuliškių gyventojai. Viešuoju transportu per 20 minučių, dviračiu per pusvalandį, ar per valandą pėsčiomis pasiektų apie 300 000 žmonių. Palyginkite su 15000 Naujojoje Vilnioje. Kas siūlo statyti stadioną Naujoje Vilnioje tas neišmano nei darnaus judumo principų nei šiuolaikinės urbanistikos

Anbo
Pranešimai: 9592
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Naujos Vilnios projektas

2020 Geg 28 10:45

Tai aišku kad siūlymas statyti nacionalinį stadioną N.Vilnioje yra nesąmonė. Tiesiog vyriausybės atstovai kurie kalba šiuo klausimu yra nekompetetingi ir nieko nesupranta apie miestų planavimą.

geriantis
Pranešimai: 1397
Užsiregistravo: 2010 Geg 25 21:59

Re: Naujos Vilnios projektas

2020 Geg 28 11:26

Tai aišku kad siūlymas statyti nacionalinį stadioną N.Vilnioje yra nesąmonė. Tiesiog vyriausybės atstovai kurie kalba šiuo klausimu yra nekompetetingi ir nieko nesupranta apie miestų planavimą.
Aš manau jie kompetetingi ir tuo projekto perkėlimu į NV tiesiog trolina ir spaudžia Šimašių. Šimašius jau iškvėpė orą, išlaikė pauzę (kaip ir patarė pavaduotojas) nu ir jau kalba šiek tiek nuolaidžiau. Žiūrėk ir susitars dėl Šeškinės. Tik juostelę kas kirps nežinia.

cikonio
Pranešimai: 74
Užsiregistravo: 2020 Vas 23 13:28

Re: Naujos Vilnios projektas

2020 Geg 28 12:46

Tik juostelę kas kirps nežinia.
Tai niekas nekirps. 2025/2026 metais tiek Šimašius, tiek Skvernelis bus pensininkai, į jų vietą priaugs jaunesnių dykanuoduonių, kiekvienas su savo šaukštu ir dyyydeliu noru srėbt iš lovio :mrgreen:

Anbo
Pranešimai: 9592
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Naujos Vilnios projektas

2021 Sau 14 11:07

Valdas Bekunskas naujame futbolotreneris.lt tinklalaidės epizode: "Projektas Naujoje Vilnioje niekur nejuda jau 10 metų, LFF (projekto vykdymui įkurtos VšĮ dalininkai) buvo žadėjusi rasti lėšų statybai, bet taip ir nerado, ir matyt neras. Tolimesnio LFF dalyvavimo N.Vilnios projekte mes nematome, norime kad LFF perduotų savo dalis ŠMSM ir tada kartu su ministerija galėtume futbolo aikštyną (be visokių viešbučių) pastatyti."

Respublik
Pranešimai: 7611
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Naujos Vilnios projektas

2021 Geg 17 13:15

Vilniaus sporto objektų statybos: kaip sostinės valdžia vykdo duotus pažadus?
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/k ... 26-1502320

2019-ųjų balandį Vilniuje buvo suformuota plati keturių partijų valdančioji koalicija, o naujosios valdančiosios daugumos partneriai pasirašė koalicinį susitarimą, kuriame patvirtino bendradarbiavimo principus bei planuojamų koalicijos darbų programą. Joje nemažai dėmesio skiriama ir sporto objektams. Įpusėjus kadencijai, 15min pasižvalgė, kaip duotus pažadus valdininkams sekasi įgyvendinti.

Sporto ir sveikatingumo infrastruktūrai skirta dvyliktoji koalicijos programos dalis. Joje – ir šeši punktai, susiję su konkrečių sporto objektų statybomis, vystymu bei plėtra.

Ateinantys savivaldybių tarybų rinkimai numatyti 2023-iųjų pavasarį, tad 15min pasidomėjo, kiek ir kaip darbai yra pasistūmėję kiekviename iš šių sporto barų valdininkams pasiekus kadencijos mediumą.

Galima tik priminti, kad Vilniaus savivaldybė 2021 m. sportui ir sveikatingumui sostinėje suplanavusi skirti 18,5 mln. eurų, iš kurių sporto infrastruktūrai – 3,5 mln. eurų.

3 UŽDAVINYS
Įrengti pilnų matmenų stadioną Naujoje Vilnioje.
15min vertina progresą: 1/10

Vicemero teigimu, šis projektas derinamas kartu su Lietuvos futbolo federacija. Pagal VšĮ „Vilniaus futbolo akademija“, kurios dalininkės yra LFF ir Vilniaus miesto savivaldybė, projektą, Naujojoje Vilnioje planuojamas 3–4 aikščių kompleksas.

Pradinis susitarimas įpareigojo savivaldybę surasti kompleksui tinkamą sklypą, o LFF – užtikrinti projekto įgyvendinimą finansiškai, tačiau investicijų klausimas lieka neišspręstas.

„LFF lig šiol nėra išsprendusi finansavimo klausimo, vyksta sprendimų dėl projekto įgyvendinimo derinimas“, – 15min teigė V.Benkunskas.

Vis dėlto 15min kalbinti LFF vadovai dėl šios stadiono turėjo kategoriškai priešingą nuomonę ir tikino, kad atsakomybę dėl stringančio projekto turėtų prisiimti būtent savivaldybė.

„Keista, kad V.Benkunskas taip kalba. Per šį pusmetį su Vilniaus savivaldybės atstovais ir Švietimo, mokslo ir sporto viceministru Linu Obcarsku turėjome kokius 4–5 virtualius susitikimus. Esame pateikę „Futbolo namų“ konceptą, kuriame yra aišku, ką norėtume ten daryti ir turėti. Iš mūsų pusės buvo pateikti vizualizacija ir planai, mes jį pilnai finansuojame, tad pateikėme ir naują įstatų redakciją. Turėjome ir garantinį raštą, kad investuotojas tikrai ateitų ir imtųsi šio projekto vystymo. Dabar kamuolys yra Vilniaus savivaldybės pusėje. Kita vertus, pats V.Benkunskas sakė, kad gal šiek tiek palūkėkime ir pažiūrėkim, kaip viskas išsispręs su nacionaliniu stadionu“, – savo nuomonę dėstė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Jis užtikrino, kad LFF norėtų ir toliau tęsti šį projektą.

„Esame pradėję darbus, norėtume juos tęstis, esame nusimatę pinigų sumą, kurią norėtume investuoti jau šiemet. Skolintumės ir FIFA. Ši organizacija tokius projektus palaiko, tad pradinį įnašą tikrai turėtume. Esame nusiteikę optimistiškai, bet per pusę metų jaučiame, kad Vilniaus savivaldybė viską šiek tiek stabdo“, – pasakojo E.Stankevičius.

Jis neslėpė, kad kiek anksčiau iš savivaldybės atstovų buvo užuominų, kad LFF jie ne visai pasitiki.

„Buvo tokių kalbų, tai mes tuomet išreiškėme vienintelį norą, kad Vilnius bent jau sutvarkytų tai, kas jiems priklauso – privažiavimus ir kitą vietinę infrastruktūrą. Visa kita atliktume mes etapais. Norėtume ten turėti 5 tūkst. vietų stadioną su galimybe išsiplėsti, taip pat uždarą maniežą, tris pilnų matmenų aikštes, paplūdimio futbolo aikštę. viešbutį, konferencijų centrą, SPA. Tai būtų pilnas komplektas“, – pasakojo E.Stankevičius.

LFF vadovo teigimu, dėl finansavimo į FIFA ir UEFA, federacija galėtų kreiptis, kad ir rytoj, o visą projektą įgyvendinti įsipareigotų per 4–6 metus.

Respublik
Pranešimai: 7611
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Naujos Vilnios projektas

2021 Lap 22 20:20

Benkunskas apie artimiausius Vilniaus sporto objektus, įskaitant nepamirštamą šį projektą.
https://youtu.be/zKCReb0q3r8


Tiesa kol kas 0 minčių apie Narbuto norimą bazę.

Grįžti į