Respublik
Pranešimai: 2432
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Ne į temą

2020 Lie 11 20:24

Praleidome ir lygtai niekur forume nemačiau

Latvijos futbolą krečia skandalas: Rygos klubas „vokeliuose“ galėjo mokėti tūkstantines sumas
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-1335484

Ketvirtadienį Latvijos valstybinė mokesčių inspekcija pradėjo tirti šios šalies aukščiausioje „Virsliga“ žaidžiančio stipriausio šalies klubo „Riga“ veiklą. Teigiama, kad klubo vadovai „vokeliuose“ su futbolininkais atsiskaitydavo įspūdingomis sumomis.

Pasak policijos atstovų, kilo pagrįstų įtarimų, jog klubas iš žaidėjų artimųjų nuomojo nekilnojamą turtą rinkos vertės neatitinkančiomis ir stipriai išpūstomis kainomis.

Nors oficialiai futbolininkai ir darbuotojai su klubu turi darbo sutartis, pagal kurias uždirba 1000-1400 eurų per mėnesį, tačiau „vokeliuose“ kai kuriems žaidėjams buvo mokama ir 10 tūkst. siekiantys atlyginimai.

Dėl bandymo nuslėpti mokesčius baudžiamoji byla prieš klubą buvo pradėta dar gegužę.

„Mokesčių ir muitinės policijos departamentas atliko kratas klubo patalpose ir baudžiamajame procese dalyvaujančių asmenų rezidencijose. Kratų metu buvo rasti ir paimti baudžiamajam procesui svarbūs daiktai ir dokumentai, kurie bus toliau analizuojami“, – rašoma Sportacentrs.com gautame Latvijos policijos atsakyme.

„Riga“ vykdomasis direktorius R.Lajukas kaltinimus neigia. Baigęs teisėjo karjerą, R.Lajukas dirbo Daugpilio „Daugava“ generaliniu direktoriumi, taip pat buvo „Gulbene“ klubo prezidentas. Abiejų šių klubų istorijoje yra juodų dėmių.

Kai 2014-aisiais R.Lajukas atsistatydino iš pareigų Daugpilio klube, pareigūnai sulaikė aštuonis „Daugava“ atstovus, susijusius su vengimu mokėti mokesčius ir įsivėlusius į sutartų rungtynių skandalus. „Gulbene“ klubas irgi buvo išmestas iš Latvijos čempionato už tai, jog dalyvavo sutartuose mačuose.

Tai ne pirmas skandalas, susijęs su Latvijos futbolu, šiais metais. Pavasarį kratos dėl panašių bandymų nuslėpti mokesčius buvo atliktos Latvijos futbolo federacijos patalpose ir „Ventspils“ klube.

Respublik
Pranešimai: 2432
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Ne į temą

šiandien 02:03

Naurio Petkevčiaus Lille UEFA nubaustas už FFP pažeidimus. 9 milijonų bauda (6 suspenduoti), lubos algoms ir transferiams, bei sumažintas registracijos limitas iki 22 Europoje.

Grįžti į