Respublik
Pranešimai: 6882
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas

2017 Bir 29 15:02

Savivaldybė ketina rekonstruoti „Aukštaitijos“ stadioną
https://miestonaujienos.lt/savivaldybe- ... -stadiona/" onclick="window.open(this.href);return false;
Panevėžio miesto savivaldybės taryba leido pradėti viešųjų pirkimų procedūras parengti „Aukštaitijos“ sporto komplekso infrastruktūros atnaujinimo techninį projektą (stadiono su tribūnomis).

„Siekiame, kad stadionas atitiktų IV kategorijos reikalavimus, čia galėtų vykti reprezentacinės, šalies rinktinės varžybos. Turėdami techninį projektą, galėsime siekti valstybės, įvairių fondų ar kitų šaltinių finansavimo stadionui atnaujinti“

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11512
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas

2019 Vas 24 20:04

https://www.alyga.lt/naujiena/a-lygos-n ... gumas/5832" onclick="window.open(this.href);return false;
– Ar Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas pasiruošęs A lygos sugrįžimui?

– Viso tarpsezonio metu čia vyko įvairūs parengiamieji darbai. Dabar jame montuojami papildomi suoliukai ir kėdės, tad turėsime didžiausią stadioną A lygoje, kuriame tilps 6,6 tūkst. žiūrovų. Nesakau, kad jį užpilsydime, tačiau panevėžiečių susidomėjimas labai juntamas, jie noriai perka abonementus. Kitais metais savivaldybė numačiusi didesnio masto „Aukštaitijos“ stadiono rekonstrukciją.

Anbo
Pranešimai: 9562
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas

2019 Vas 25 18:29

Gerai, šitą stadioną tikrai jau reikia atnaujinti. Įdomu, ar Panevėžys turi kokių minčių dėl maniežo

Respublik
Pranešimai: 6882
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas

2019 Bal 21 01:34

Štai ką atsitiktinai atradau, atrodo čia nebuvo įkelta. Projektas praėjusių metų (2018), įdomu ar šiaip padarytas, ar kažkas juda tenai.
http://ppplietuva.lt/uploads/documents/ ... s%20SC.pdf

Paveikslėlis
Paveikslėlis

tvset
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 2019 Kov 26 17:16
Palaikoma komanda: FK "Žalgiris"

Re: Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas

2019 Bir 29 09:37

Labai kvailas klausimas, bet Aukštaitijos stadionas yra įsikūręs adresu: Jakšto g. 1 ?

Respublik
Pranešimai: 6882
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas

2019 Bir 29 11:30

Labai kvailas klausimas, bet Aukštaitijos stadionas yra įsikūręs adresu: Jakšto g. 1 ?
„Aukštaitijos“ sporto komplekso stadionas (A. Jakšto g.1)

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11512
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas

2020 Kov 27 21:40

„AUKŠTAITIJOS“ STADIONAS ATSINAUJINA
http://fk-panevezys.lt/2020/03/27/aukst ... 1U3piC3wmM
2020 kovo 27

Kol futbolo sezonas dėl koronaviruso sustabdytas ir komandos negali rungtyniauti, pagrindiniame Panevėžio miesto stadione vyksta statybos darbai. Praėjusiais metais „Aukštaitijos“ stadione buvo baigtos montuoti plastikinės kėdės ir dabar šis stadionas, turintis 6600 sėdimų vietų, yra didžiausias Lietuvoje. Neseniai baigta tvarkyti šalia „Aukštaitijos“ sporto komplekso esanti A. Jakšto gatvė. Šiuo metu „Aukštaitijos“ stadione tvarkomi bėgimo takai. Panevėžio miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis sako, kad darbai vyksta pagal iš anksto suplanuotą grafiką. „Visi bėgimo takai šiuo metu keičiami nauja modernia danga. Artimiausiu metu bus sumontuota aikštės laistymo įranga. Visi darbai vyksta pagal planą, o juos baigti planuojama vasarą. Kitais metais numatyta pakeisti aikštės žaliąją veją“, – teigė J. Jasiukaitis.

Tobex
Pranešimai: 10165
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas

2020 Bir 17 08:51

Panevėžyje gražėja „Aukštaitijos“ stadionas
https://jp.lt/panevezyje-grazeja-auksta ... stadionas/

Respublik
Pranešimai: 6882
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas

2020 Rgp 12 01:00

„Aukštaitijos“ stadione vyksta remontas: atliekamų darbų vertė - beveik 400 tūkst. eurų
https://jp.lt/aukstaitijos-stadione-vyk ... ukst-euru/
https://jp.lt/aukstaitijos-stadiono-remonto-darbai/

Pagrindiniame Panevėžio miesto stadione „Aukštaitija“ vyksta statybos darbai. Visų atliekamų darbų vertė – beveik 394 tūkst. eurų. Šiuo metu, kol nėra sutvarkyti stadionai Vilniuje ir Kaune – Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas Lietuvoje – pats didžiausias.

Praėjusiais metais „Aukštaitijos“ stadione buvo baigtos montuoti plastikinės kėdės ir dabar šis stadionas talpina 6 600 sporto sirgalių.

Panevėžio miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis naujienų portalui JP teigė, kad šiai dienai jau yra padaryta nemažai darbų.

„Įrengėme kėdes sirgaliams, įmontavome modernią švieslentę, kurioje bus galima matyti ne tik varžybų rezultatus, bet ir rėmėjų klipus, taip pat sutvarkėme bėgimo takų pagrindus. Šiuo metu kaip tik klojama guma ant bėgimo takų. Na, ir taip pat įrengta nauja automatinė laistymo sistema vejai. Šiuos pagrindinius darbus planuojame baigti per ateinančias dvi savaites“, – pasakojo J. Jasiukaitis.

Tačiau Sporto skyriaus vedėjas pripažįsta, kad dar liko vienas itin svarbus darbas.

„Dar laukia vienas didelis darbas – pakeisti veją. Jei tik gausime finansavimą, būtinai padarysime tai, kaip įmanoma greičiau. Kai pakeisime veją, Panevėžio stadionas bus geriausias Lietuvoje“. – atviravo jis.

Paveikslėlis

https://www.youtube.com/watch?v=JXKts-8ZaBo

Respublik
Pranešimai: 6882
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas

2020 Lap 11 23:28

Panevėžio sporto komplekse „Aukštaitija“ - saulės elektrinė
https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/pan ... elektrine/

Praėjusią savaitę centras pasirašė sutartį su LR Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra dėl subsidijos pagal Klimato kaitos programos finansavimo priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose, kurie nuosavybės teise priklauso valstybei, savivaldybėms, tradicinėms religinėms bendruomenėms, religinėms bendrijoms ar centrams“.

„Atsinaujina ne vien miesto aikštės, gatvės, parkai – daug dėmesio ir pastangų skiriame, kad ir sporto bei laisvalaikio praleidimo vietos taptų prieinamesnės, kokybiškesnės ir, žinoma, draugiškesnės aplinkai. Ši saulės elektrinė užtikrins, kad tiek ledo arenai, baseinui, tiek stadionui bei kitoms sporto centro erdvėms naudojami resursai būtų ženkliai mažesni ir, be abejo, užtikrins aplinkos tausojimą“, – sako Panevėžio administracijos Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis.

Įgyvendinant šią Klimato kaitos programos finansavimo priemonę Panevėžio sporto centro komplekse bus įrengta 300 kWp saulės elektrinė. Šiam projektui gautas finansavimas siekia 199957 Eur. Planuojama, kad projektas bus įgyvendintas per 18 mėnesių laikotarpį.

Respublik
Pranešimai: 6882
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas

2021 Kov 22 19:10

Labai įdomus straipsnis, bet čia išrinkau tik dali apie stadioną.

Sportininkų kalvė tebestovi
https://sekunde.lt/leidinys/panevezioba ... tebestovi/
Daiva Savickienė

Panevėžio sporto patriarchas Vilius Variakojis 1988 metais išleistoje knygoje „Kartu su sportu“ rašė, jog Panevėžį pirmiausia išgarsino krepšininkai, ir tik po to Juozo Miltinio dramos teatras. Sprendžiant iš archyvuose išlikusių istorinių dokumentų, šiuose žodžiuose yra nemažai tiesos. Kad ir Panevėžio sporto rūmai – sovietmečiu jie buvo pirmieji tokie visoje šalyje.

Paveikslėlis
Rekonstruotas Panevėžio stadionas žurnalo „Statyba ir architektūra“ iliustracijoje 1965 metais. ARCHYVŲ nuotr

Ir 1951 metais, L. Kaziukonio žiniomis, miesto taryba ėmėsi svarstė fizinės kultūros ir sporto būklę Panevėžyje.

„Kaip matyti iš archyve saugomų miesto tarybai pateiktų ataskaitų, tuo metu Panevėžyje buvo vienintelis stadionas, ir tas mažas, netvarkingas. Jame nebuvo tinkamų persirengimo patalpų, dušo, blogi bėgimo takai – medinės stadiono tvoros baigė griūti“, – pasakoja archyvaras, kurio teigimu sportuojantis vietos jaunimas neturėjo ir sporto salės, ir parduotuvės, kurioje būtų galima įsigyti inventoriaus.

Laimė, miesto valdžia įsiklausė į žymaus sportininko ir trenerio V. Variakojo nuomonę, jog Panevėžiui reikia tikro sporto komplekso. Arba, kaip tuo metu jį vadino iniciatoriai, sporto paviljono.

„Šiaulių regioninio valstybės archyvo Panevėžio filiale saugomas Panevėžio miesto vykdomojo komiteto 1959 metų liepos 10 dienos sprendimas, kuriuo buvo patvirtinta planuojamo mieste pastatyti sporto paviljono projektinė užduotis. Vėliau dokumentuose nurodoma, kad Panevėžyje statomas ne paviljonas, o visas sporto kombinatas“, – pasakoja L. Kaziukonis.

Taip, jo teigimu, 1965-aisiais Panevėžyje iškilo sporto rūmai. Pirmieji sovietinėje Lietuvoje ir net šešeriais metais aplenkę Vilniaus sporto rūmai. Antras tokio tipo objektas po tarpukariu statytos Kauno sporto halės.

„Tais pačiais metais dar sutvarkius stadioną ir atidarius sporto mokyklą-internatą, Panevėžys pradėtas vadinti sportiškiausiu Lietuvos miestu“, – sako L. Kaziukonis, primindamas, jog Panevėžio internatinė sporto mokykla įvairių šakų sporto meistrus ugdė visai Lietuvai.

Paveikslėlis
Betonuojamos senojo stadiono tribūnos 1959-aisiais S. Sapkos fotografijoje. LIETUVOS CENTRINIO VALSTYBĖS ARCHYVO nuotr.

Pasak L. Kaziukonio, visuose informacijos šaltiniuose nurodoma, jog stadionas šalia sporto rūmų taip pat statytas 1965 metais, tačiau tiesa ta, kad jis čia jau buvo. Įrengtas dar 1934 metais, stadionas priklausė garsiam AB „Maistas“ Panevėžio fabriko sporto klubui. Čia savo laiku rungtyniavo stipriausia mieste futbolo komanda „Maistas“, lengvaatlečiai, grodavo „Maisto“ dūdų orkestras.

„Buvo futbolo aikštė, bėgimo takai, įrengti kiti lengvosios atletikos sektoriai, – vardija L. Kaziukonis. – Stadioną juosė aukšta lentų tvora. Žiūrovų tribūna buvo vakarų pusėje, kur dabar yra šių dienų stadiono centrinė tribūna. Po žiūrovų tribūna įrengtos patalpos sportininkams ir teisėjams.“

Kaip liudija Šiaulių regioninio valstybės archyvo Panevėžio filiale saugomi dokumentai, Panevėžio miesto vykdomasis komitetas mėsos kombinatui priklausiusį stadioną perėmė 1959 metais. Ir šalia jo pradėjo sporto rūmų statybą.

L. Kaziukonio teigimu, 1965 metais išdygę naujutėliai sporto rūmai ir sutvarkytas stadionas sudarė vieną kompleksą. Jis gyvavo iki 1975-ųjų, kai miesto vykdomasis komitetas nusprendė stadioną rekonstruoti. Priežastis buvo objekto susidėvėjimas: stadione trūko pagalbinių patalpų, futbolo aikštė ir lengvosios atletikos sektoriai neatitiko reikalavimų rengiant didesnio masto varžybas ir treniruotes. Tribūnų nebuvo įmanoma net remontuoti, nes jos įrengtos ant pylimo, mediniai suolai supuvę. Nebeveikė stadiono drenažas, velėninė aikštės danga buvo suirusi.

„Dėl šių priežasčių Panevėžio mieste jau seniai nebuvo respublikinės pirmenybės, panevėžiečiai nebematė gerų lengvosios atletikos, futbolo varžybų“, – aiškina archyvaras.

Taigi gavus Ministrų Tarybos leidimą, buvo parengtas stadiono kapitalinio remonto-rekonstrukcijos projektas.

Užkirto kelią atnaujinimui

Pagal naują projektą Panevėžio stadione turėjo atsirasti pusiau dengtos tribūnos ant gelžbetoninių konstrukcijų, vienu metu talpinusios 15 000 žiūrovų. Vietoje buvusių 4 įrengti 8 bėgimo takai. Taip pat stadionas turėjo tapti patogesnis tiek sportininkams, tiek žiūrovams.

Visų numatytų patobulinimų sąmatinė vertė siekė 3 mln. rublių. Pasak L. Kaziukonio, iš Panevėžio apskrities archyve saugomų dokumentų matyti, kad stadiono kapitalinio remonto projektavimo darbai užsitęsė daugiau nei 10 metų.

„Lėšos gautos ir stadiono rekonstrukcija buvo numatyta tik 1989 metais, bet tuo metu vykstant viešumui ir pertvarkai, žaliųjų judėjimas sustabdė stadiono rekonstrukciją“, – pasakoja archyvaras.

Jo teigimu, užkliuvo pagal rytinį stadiono tribūnų pylimą augantys medžiai, kuriuos reikėjo iškirsti, norint jų vietoje pakloti vandentiekio ir kanalizacijos tinklus. Praplėsti stadioną vakarinėje pusėje, kur jis remiasi į sporto rūmus, nebuvo jokių galimybių.

L. Kaziukonis pasakoja, kad žaliųjų ir Panevėžio miesto vykdomojo komiteto atsakingų atstovų pasitarimas dėl stadiono rekonstrukcijos buvo surengtas 1989 metų gegužės pradžioje.

„Neradus atsakymo, kas svarbiau – išsaugoti 60 medžių ar turėti rekonstruotą stadioną, buvo nuspręsta išklausyti panevėžiečių nuomonės“, – pasakoja archyvaras.

Jis sako, jog viename diskusijai atsiųstų laiškų panevėžietis rašė, kad praleidus progą, kitos gal nebus net po dešimtmečio ar daugiau metų. Juk vietoje iškirstų medžių galima pasodinti daug naujų.

„Kaip parodė laikas, taip ir atsitiko. Nuomonių buvo įvairių ir diskusija kompromiso rasti nepadėjo.

Stadiono rekonstrukcijos darbus turėjo vykdyti Panevėžio parodomasis statybos trestas. Šio tresto Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio rėmimo grupių susirinkime buvo galutinai nuspręsta stadiono rekonstrukciją atidėti“, – sako L. Kaziukonis.

Atkūrus nepriklausomybę, „Aukštaitijos“ stadione Lietuvos futbolo A lygos namų rungtynes žaidė Panevėžio futbolo komanda „Ekranas“. Jam dalyvaujant prestižiniuose Europos klubų turnyruose, šis stadionas 1994-aisiais, 2000-aisiais ir 2007 metais buvo atnaujintas, įrengtas apšvietimas. 2011 metais buvo parengtas stadiono renovacijos projektas, tačiau neradus finansavimo, šios minties atsisakyta.

Pernai atnaujinti bėgimo takai, sumontuoti keli tūkstančiai naujų kėdžių, suremontuota apšvietimo sistema, pastatytas LED ekranas, tačiau atlikti ne visi reikalingi darbai. Gavus finansavimą, planuojama juos tęsti.

Respublik
Pranešimai: 6882
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas

2021 Bal 18 23:55

Panevėžio baseinui ir menų centrui – finansavimas iš valstybės investicijų programos
https://jp.lt/panevezio-baseinui-ir-men ... programos/
Paveikslėlis

Respublik
Pranešimai: 6882
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas

2022 Bal 03 19:58

„Pavargusiems“ sporto rūmams – dar vienas planas
https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/pav ... as-planas/

O šalia esantis stadionas įrengtas dar tarpukariu – 1934-aisiais – ir priklausė garsiam tuo laiku akcinės bendrovės „Maistas“ Panevėžio fabriko sporto klubui.

Kaip liudija Šiaulių regioninio valstybės archyvo Panevėžio filiale saugomi dokumentai, Panevėžio miesto vykdomasis komitetas mėsos kombinatui priklausiusį stadioną perėmė 1959 metais.

Jis buvo sutvarkytas ir kartu su naujais sporto rūmais kurį laiką sudarė vieną kompleksą.

Respublik
Pranešimai: 6882
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas

2022 Lie 22 15:15

Apie Panevėžio universaliąją areną - pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku
https://miestonaujienos.lt/vadovo-tribuna-8/
Ar yra svarstoma, kaip mažinti Panevėžio universalios arenos eksploatacijos išteklius?
Akivaizdu, kad tokiam objektui eksploatuoti patiriamos didelės energijos sąnaudos, privalome jas mažinti. Būtent todėl priimtas sprendimas įrengti saulės elektrinę ant arenos stogo. Tai bus iki 600 kW elektrinė, kurios gamyba sieks apie 528800 kWh/metus. Taip ne tik sutaupysime lėšų, pasirinkę aplinkai nekenkiančius gamybos procesus gerinsime gyvenamosios aplinkos kokybę, bet ir įgyvendinsime miesto darnaus vystymo prioritetus.

Beje, panašios elektrinės yra numatytos ne tik Panevėžio universaliojoje sporto arenoje, bet ir dar keliuose miesto objektuose – „Žemynos“ progimnazijoje, „Aukštaitijos“ sporto komplekse.

Respublik
Pranešimai: 6882
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas

2022 Rgs 23 16:49

Aukštaitijos stadione tualetai žaidėjų persirengimo kambariuose, pasirodo, Europoje neatitiko UEFA minimalių reikalavimų.

Grįžti į