Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Sau 09 11:25

Arūnas Pukelis valdo tvenkinius Kelmės rajone. Neseniai ant jų kranto iškilo ištaigingas viešbutis. Kaip šis verslas atiteko Šviniui ir kiek žmonių dėl jo padėjo savo galvas?

Mirtimis paženklinti Šviniaus tvenkiniai
Paskelbta: 2022-01-09

https://youtu.be/B3iliJ-JiaU


Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Sau 21 17:59

Pukelis su advokatais toliau lindi krūmuose ir vengia pasirodyti teisme svarstant bylą, kurią patys sukurpė :)

Skirmantas Malinauskas (2022-01-21)
"Pirmadienį, antradienį ir trečiadienį turėjo vykti teismo posėdžiai, kuriuose įpareigotas dalyvauti Švinius. Praeitą kartą jam neva pablogėjo sveikata (tuo pat metu skrido iš Frankfurto į Vilnių, buvo nufotografuotas oro uoste), ši kartą sveikata pablogėjo abiem jo advokatams, penktadienio pavakare pranešė, kad pirmadienį negalės teisme dalyvauti, nors vėlgi, teismai gali vykti ir nuotoliniu būdu.
Antradienį Vilniaus apygardos teismas priims sprendimą dėl LFF ir Tomo Danilevičius. "

Respublik
Pranešimai: 8577
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Sau 22 04:41

Interneto žiniasklaidos asociacija sveikina LRTK siūlymą įvesti reguliavimą „vlogeriams“
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/ ... vlogeriams

Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Sau 25 12:20

Skirmantas Mainauskas laimėjo prieš LFF ir Vilniaus apygardos teisme. Teismas nusprendė, kad Lietuvos futbolo federacija ir jos prezidentas Tomas Danilevičius videoblogerį persekiojo be pagrindo. Sprendimas įsiteisėjo nuo priėmimo dienos (tai yra nuo šiandien).

Bendrai priteista apie 10 tūkst. eurų teismo išlaidų, kurias federacija turės padengti. Dar didesnę sumą LFF sumokėjo savo teisininkų komandai. Šie pinigai Lietuvos futbolui nebegrįš.

Tai rimtai komplikuoja Šviniaus reikalus teisme, nes 22 puslapių sprendime teisėjų kolegija aiškiai pasisakė apie teisę į nuomonę ir žodžio laisvės svarbą. Taip pat apie tai, kad vieši asmenys neturi persekioti kritikų.

Respublik
Pranešimai: 8577
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Sau 27 14:50

S.Skvernelio buriamos partijos gimimą temdo vienos kandidatės į pirmininkes ryšiai su Ž.Buzu ir A.Pukeliu (garso įrašas su A.Pukeliu)
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 56-1633458

Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Vas 03 14:47

S.Malinauskas šiandien (2022-02-03):

"Šiandien iš advokato Karolio Rugio sulaukiau puikių žinių. Neskundžiama nutartimi bylą nagrinėjantis teisėjas priėmė sprendimą išsireikalauti iš institucijų informaciją apie A.Pukelio keliones tuo metu, kai jis dėl prastos sveikatos privalėjo būti namuose, nes net teismo salės nebuvo pajėgus pasiekti.

Tai labai bloga žinia Šviniui ir legendiniams jo advokatams, nes netrukus taps akivaizdu, kaip jis piktnaudžiauja procesu ir už tai turės atsakyti. Kils klausimų ir dėl medicininės pažymos tikrumo.

Dar blogesnė žinia jam, kad net nepradėjus nagrinėjimo iš esmės, Policijos departamentas yra įpareigotas pateikti teismo prašomą informaciją ir jei klausimų iškils daugiau, o jų tikrai iškils, tokia procedūra gali būti pakartota."

Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Kov 04 22:27

S.Malinauskas (2022-03-03):
"Lietuvos Aukščiausiasis teismas atmetė Lietuvos futbolo federacijos prezidento Tomo Danilevičiaus kasacinį skundą. Taškas. Tai galutinė ir neskundžiama nutartis.
Mes laimėjome, o Tomas Danilevičius gali džiaugtis - po daugiau nei metus trukusio persekiojimo aš galiu drąsiai ir užtikrintai pakartoti - tu esi Šviniaus marionetė, LFF buvo ir yra valdoma asmenų, susijusių su kriminaliniu pasauliu, bet koks padorus žmogus tavo vietoje trauktųsi iš pareigų nedelsiant po tokių vieningų ir aiškių visų instancijų teismų sprendimų."

Respublik
Pranešimai: 8577
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Geg 31 23:39

Vilniaus apygardos teisme pripažinta, kad A. Pukelis apsimelavo pats, kai žinomą S. Malinauską apkaltino skleidžiant neteisingus teiginius
https://www.delfi.lt/news/daily/lithuan ... d=90192359

Karas dar vyks

Delfi jau anksčiau rašė, kad tikrasis karas vyksta kitoje byloje, kur Švinius reikalauja atlyginti jam 112 tūkst. eurų žalą dėl neva suterštos reputacijos.

S. Malinauskas anksčiau kalbėdamas su Delfi piktinosi, kad daugiau nei per metus taip ir nepavyko pradėti nagrinėti šios bylos ir sako, kad jau vien šis procesas jam yra bausmė.

„Negali būti taip, kad kreipiasi dėl mano keleto epizodų žmogus, kuris turi ypatingai prastą reputaciją, kuris yra vienas garsiausių nusikaltėlių Lietuvoje ir jis mane metus tampo po teismus, tą procesą bandydamas kiek įmanoma labiau išplėsti, įjungdamas Lietuvos futbolo federacija (LFF), LFF prezidentą, su juo susijusius asmenis.

Man viskas kainavo apie 15 tūkst. eurų vien advokato išlaidoms. Mes viską absoliučiai laimėjome apygardos teisme, Laimėjome procesus, bet visa tai yra milžiniški pinigai ir jeigu tų lėšų žmogus neturėtų, jeigu dirbčiau labai gerą premjero patarėjo darbą, kai atlyginimas buvo 2 tūkst. eurų per mėnesį, man to neužtektų apmokėti teisines išlaidas tokioje kovoje“, – problemas dėstė tinklaraštininkas.

Apie tai anksčiau Delfi paklaustas A. Pukelio advokatas tvirtino, kad šis procesas tikrai nėra bandymas užtildyti kritikus.

„Jeigu norima užtildyti kritiką, imi ir visą informaciją stengiesi uždrausti, kurios Skirmantas yra paleidęs labai nemažai. Bet mano klientas tikrai nesistengia uždrausti apie jį skleisti bet kokią informaciją, jis atrenka ir su mūsų pagalba teisiškai kvalifikuoja tam tikrą informaciją, kuri tikrai žemina jo garbę ir orumą arba pažeidžianti teisę į privatų gyvenimą. Yra krūva informacijos, kuri laisvai kabo ir nėra niekaip ginčijama, nepaisant to, kad ten ne visiška tiesa. Ginčijama informacija, kuri akivaizdžiai pažeidžia kliento teises. Toks jausmas, kad Skirmantas šiek tiek susireikšmina šioje vietoje. Mes matome tai kaip ekonominės veiklos rezultatą. Kuo jis daugiau turi konflikto kurstomo su mūsų klientu, tuo daugiau jo telkiasi rėmėjai, tuo daugiau jis gauna finansų“, – kalbėjo J. Petreikis.

Pašnekovo požiūriu, ir pats procesas tikrai nėra užsitęsęs per ilgai, panašių atvejų – daugybė.

„Tokiais dalykais gali piktintis žmogus, kuris tame visai nedalyvauja arba turi mažai patirties. Arba tai tam tikra informacija, kuri gali dominti visuomenę, audrinti, kad vyksta užkulisinės kovos, sąmoningi tempimai. Dirbame su bylomis kiekvieną dieną, yra bylų, kurios neprasideda ilgų ilgiausiai dėl paprastų priežasčių, dėl ligų. Visos jos pateisinamos. Ir žinant teismų krūvį, tai tikrai nekeista. Tas pats teisėjas mūsų byloje, kai susirinkome, sakė, ką tik parėjau iš atostogų, turiu 100 bylų. Tai spėkit, kas čia ką gali patempti“, – aiškino advokatas.

Piktnaudžiauja procesu?

Viena iš detalių, sukėlusį didelį visuomenės rezonansą, prieš kelis mėnesiu turėjęs įvykti posėdis. Jis žlugo pačioje pradžioje A. Pukelio advokatams pateikus dokumentus, kad jų klientas negali dalyvauti dėl sveikatos problemų. Vėliau S. Malinauskas išplatino nuotraukas, kuriose Švinius užfiksuotas oro uoste tądien, kai turėjo būti teisme.

„Tiesiai šviesiai sakau: tai, kas vyksta su Pukeliu, kai jo pavardė yra bylose, yra stebuklai. Tą sakiau jau labai seniai. Enriko Daktaro byloje, kai akivaizdūs liudininkų parodymai, kad buvo smurtas, buvo veikta grupėje, bet teismai nieko nenustato. Kai turto prievartavimas perkvalifikuojamas į savavaldžiavimą.

Turime liudininkus, kurie skrido kartu su juo, akivaizdu, kad jo sveikatos būklė jam leido keliauti iš Frankfurto į Vilnių, jis buvo fiksuotas oro uoste, nors jo advokatai teigė, kad jam labai pavojinga užsikrėsti Covidu, todėl jis negali dalyvauti“, – piktinosi S. Malinauskas.

Tinklaraštininko įsitikinimu, šis procesas puikus pavyzdys, kaip naudojantis teismais galima bandyti įbauginti kritikus.

„Pukelis parodė, kaip naudojasi teismais, kaip anksčiau naudojosi savo torpedomis, eidamas spausti verslininkus, naudodamas smurtą, dabar naudojasi teismais ir jis žino, kad jam už tai nieko nebus. Gali pasirinkti bet kokį taikinį, ar tai būtų žurnalistas, ar blogeris, ar nepatinkantis verslininkas, jį užtampyti po teismus ir pasinaudodamas savo įtaka, ryšiais, jį bando sužlugdyti“, – sakė jis.

Teisiniais keliais kritikus turtingi žmonės bando užtildyti visame pasaulyje, tokie ieškiniai vadinami strateginiais. Lietuvos parlamentas buvo pradėjęs spręsti šią situaciją, tačiau rengtos pataisos kol kas guli stalčiuose.

Pasak S. Malinausko, reiktų dviejų svarbių pokyčių. Pirmiausia, dar priėmimo stadijoje teismas turėtų įvertinti, ar tai nėra strateginis ieškinys.

„Jei ieškinys kvalifikuojamas kaip strateginis, apribojamos galimybės piktnaudžiauti procesu išpučiant pačio proceso kainą ir teismai stengiasi kuo greičiau tokius ieškinius nagrinėti, kad tai netaptų našta persekiojamai pusei. Lietuvoje tokio dalyko nėra stadijoje“, – sakė jis.

Kitas žingsnis, pasak pašnekovo, tai patirtos žalos atlyginimas. Šiuo metu, jei ieškovo ieškinys atmetamas, jis kitai pusei turi apmokėti tik advokato išlaidas.

„Kai apmokamos teismo išlaidos, čia didžiausia yda, uždirba abiejų pusių advokatai, teismai turi darbo, bet, pavyzdžiui, pusė, kuri lieka teisi, jai nekompensuojamas nei sugaištas laikas, nei nervai, nei kiek teko važinėti, visa tai tavo paties reikalas. Strateginiai ieškiniai yra ne tik Pukelio klausimas, pavyzdžiui, „MG Baltic“ teisiasi su Vytautu Baku, kai buvo pasakyta jo nuomonė. Kai persekioja įmonės bendruomenes dėl ekologinių klausimų. Jų yra labai daug“, – tikino jis

Respublik
Pranešimai: 8577
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Bir 10 23:07

Čia senas Balandžio dalykas, kurio niekas neįsėjo.

Sporto baras. S.Malinausko karai su LFF, „Žalgiris“ ir naujieji čempionai
https://youtu.be/vDFbqnMz9ck

Respublik
Pranešimai: 8577
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Rgp 01 16:10

Kaip Arūnas Valinskas Šviniui parsidavė

https://youtu.be/Mi6xuE-fyQ8

Respublik
Pranešimai: 8577
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Rgp 02 14:08

15/15: ar reikia revoliucijos Lietuvos futbolo valdymui – A.Valinskas prieš S.Malinauską
https://www.15min.lt/gyvai/1515-ar-reik ... auska-8734


Respublik
Pranešimai: 8577
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Rgp 09 05:24

Jie gina A. Pukelį, bet svarbiausia, ar gini tu?

https://www.youtube.com/watch?v=TjBHJ5Ygx3w

Eduardo Eigirdo savaitės komentaras (2022-08-03)

Respublik
Pranešimai: 8577
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Rgp 09 05:34

S. Malinauskas aptarė įtampą Taivane: galimi scenarijai ir įspėjimas dėl gresiančių rimtų pasekmių Karščiausių savaitės įvykių apžvalga

https://www.youtube.com/watch?v=vjo-Tmz7UXU

Respublik
Pranešimai: 8577
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Rgs 18 17:10

Skirmantas Malinauskas: voratinklis
https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/sk ... d=91260651

Per dvejus metus, kol Seimas priiminėjo rezoliucijas, žurnalistai piktinosi, o aš buvau tampomas po teismus, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomajame komitete teistų asmenų skaičius tik išaugo, Švinius užvaldė VšĮ „Tauragės futbolas“, per kurią tapo Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos steigėju, jo rankose atsidūrė senasis Tauragės stadionas ir šiandien skubiai daromi kiti sprendimai, kurie leistų nusikaltėliui išsaugoti įtaką LFF net ir netekus Vykdomojo komiteto nario pareigų.

Šio teksto ir epizodo mano Youtubo kanale tikslas yra dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kokią įtaką šis kriminalinio pasaulio atstovas įgijo Lietuvoje ir kokio rango valstybės pareigūnai spurda jo tinkluose.

Padvigubėjo

Kai 2020 m. birželio 20 dieną pasirodė mano epizodas „Šviniaus imperija“ LFF Vykdomajame komitete iš dvidešimties narių, du buvo teisti ir sėdėję. Tai Žydrūnas Buzas, kuris iš tūkstančių žmonių pasisavino milijonus ir buvo nuteistas už sukčiavimą, ir Arūnas Pukelis, kuris buvo teistas septynis kartus už poveikį liudininkams, neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu, pinigų plovimą, grasinimą pareigūnams, savivaldžiavimą ir kitus nusikaltimus. Paskutinis jo teistumas atsirado už Enriko Daktaro vežimą į mišką bagažinėje.

Tiesa, nors E. Daktaras buvo stipriai sužalotas, jam skilo kaulai, buvo nuskelti dantys, ant kūno buvo daugybiniai sumušimai, teismas nenustatė, kad buvo naudotas smurtas. Lygiai taip pat nenustatė, kad nusikaltimas atliktas grupės asmenų, nors apie tai buvo liudijama teismo salėje, Švinių su palyda užfiksavo prie klubo veikusios vaizdo stebėjimo kameros, man apie tai pasakojo Henrikas Daktaras, kai turėjau progą su juo pasikalbėti Pravieniškėse.

A. Pukelis būtų sėdęs už grotų, jei bent viena iš akivaizdžių nusikaltimo aplinkybių būtų įrodyta, tačiau taip neatsitiko ir jis atsipirko nedidele bauda. Švinius nusikaltimą padarė jau būdamas Tauragės apskrities futbolo federacijos prezidentu, tačiau LFF jo nei spendavo, nei šalino. Priešingai, labai greitai jis tapo LFF viceprezidentu, jo rankose atsidūrė LFF Ekonomikos ir finansų komitetas.

Kokia situacija šiandien? 2020 m. lapkričio 5 dieną Seimas priėmė rezoliuciją dėl Lietuvos futbolo federacijos. Joje aiškia konstatuota, kad „Lietuvos futbolas glaudžiai susijęs su Lietuvos prestižu, o nusikalstamo pasaulio atstovų dalyvavimas futbolo bendruomenėje formuojant tiek suaugusių, tiek vaikų ir jaunimo futbolo vertybes gali turėti neigiamų padarinių šios sporto šakos, organizacijos ir Lietuvos valstybės reputacijai bei pasitikėjimui ja“.

2021 m. kovą Kauno apskrities futbolo federacijos vadovu išrenkamas Dainius Šumauskas, o 2021 m. balandį Alytaus apskrities futbolo federacijos prezidentu išrenkamas Rimas Kantaravičius. Abu šie asmenys teisti. R. Kantaravičius buvo siejamas su organizuotomis nusikaltėlių grupuotėmis veikusiomis Alytuje. D. Šumauskas teistas už nusikaltimus užsienyje.

Susisiekęs su juo telefonu penktadienį aš paprašiau patikslinti, ar jis yra teistas. D. Šumauskas atsakė neigiamai. Paprašius patikslinti, ar jis nėra teistas užsienyje, D. Šumauskas patikino, kad neatsimena. Perklausus, kaip galima neprisiminti savo teistumų, D. Šumauskas pasakė, kad daugiau nieko nekomentuos ir baigė pokalbį.

Iki tol naujasis Kauno apskrities futbolo federacijos prezidentas D. Šumauskas spėjo plačiai nuskambėti, kai vienas iš jo vadovaujamos federacijos narių įdarbino teisiamą kamuolinių lyderį Giedrių Janonį. Tada D. Šumauskas žurnalistams sakė, kad problemų čia nemato.

Ryšiai

Šiandien kas penktas LFF Vykdomojo komiteto narys yra teistas nusikaltėlis ir ši tendencija tik stiprėja. Dar daugiau, palaipsniui ėmė aiškėti, kad LFF bachūrai turi rimtų užtarėjų politikoje. Pavyzdžiui, renkant parašus dėl Laikinojo LFF valdymo įstatymo dviejų frakcijų vadovai ne tik nepalaikė projekto, bet ir ragino savo frakcijų narius atsiimti parašus. Tai vyko Ramūno Karbauskio valstiečių ir Sauliaus Skvernelio demokratų frakcijose.

Iki tol S.Skvernelis jau spėjo parodyti savo palankumą su Šviniumi ir Buzu siejamiems asmenis. Į jo kuriamos partijos pirmininkes kandidatavo Beata Valungevičienė (A.Pukelio anglų kalbos mokytoja ir Ž.Buzo šeimos draugė bei vaiko krikšto mama). Po kilusio skandalo ji atsiėmė savo kandidatūrą, tačiau tai nesutrukdė jai tapti partijos valdybos nare ir Marijampolės skyriaus pirmininke. Tuo metu S. Skvernelis tikino, kad partijoje demokratija ir bet kas gali kandidatuoti, o kol partija neįkurta, visų jos narių patikrinti neįmanoma. Tai buvo melas. S. Svernelis puikiai žinojo, kas su juo varžysis dėl partijos pirmininko posto, iki tol asmeniškai susitikinėjo su B. Valungevičiene ir apie visai tai kalbėjosi.

Ir tai toli gražu ne viskas. Dar 2019 m. dirbdamas premjero komandoje susidūriau su keistu žurnalisto klausimu. Man paskambinęs „Lietuvos ryto“ žurnalistas Tadas Ignatavičius pasiteiravo, ar tiesa, kad premjerui pateikta informacija dėl tuometinio Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo Renato Požėlos ryšių su Šviniumi. Pabrėžiu, tuo metu nebuvau vlogeris, nebuvo „Šviniaus imperijos“, su šia tema buvau susipažinęs tik kaip apie nusikaltėlius anksčiau rašęs žurnalistas. Nedelsiant susisiekiau su premjeru ir perdaviau klausimą, į kurį gavau atsakymą, kad tai visiška nesąmonė ir išsigalvojimas. Tai ir perdaviau žurnalistui. Po kurio laiko R. Požėla buvo paskirtas Policijos generaliniu komisaru.

Pasirodžius mano epizodui „Šviniaus imperija“ sulaukiau aibės žinučių, kuriose žmonės dėkojo ir dalinosi informacija. Patys nukentėję ar pasakodami apie savo artimųjų negandas. Visa tai lėmė naujų epizodų atsiradimą. Per visą tą laiką man teko kalbėtis su dešimtis žmonių – buvusių ir esamų pareigūnų, nusikaltėlių, verslininkų. Visi noriai dalinosi informacija pridėdami, kad nežinau, su kuo turiu reikalą, bet galbūt įvyks lūžis ir teisingumas pagaliau bus įvykdytas. Vienas iš patikimų šaltinių man paklausus, kodėl taip kalba, pasiūlė paklausti premjero apie R. Požėlos skyrimo aplinkybes.

Suklusau, nes iš karto prisiminiau, jog tai jau esu girdėjęs iš T. Ignatavičiaus. Susitikome su premjeru, pasakiau, jog žinau apie jam teiktą pažymą ir paklausiau, kodėl tai buvo nuslėpta. Tuo metu nedirbau patarėju ir buvo aišku, kad Šviniaus temos aš ramybėje nepaliksiu. S. Skvernelis buvo aiškiai susierzinęs, jis pripažino, kad informacija jam buvo pateikta, bet ji nepasirodė svarbi, detaliau jos nekomentavo, perspėjo mane būti atsargiam, nes iš tokių žmonių visko galima tikėtis.

Pasakiau, kad šiaip ar taip išsiaiškinsiu, apie ką kalba ir tai tik laiko klausimas. S. Skvernelis pasiūlė susitikti su pačiu R. Požėla ir pasikalbėti. Tai ir padariau. Policijos generalinis komisaras taip pat atsisakė komentuoti, kas tai per informacija, bet patikino, kad galiu būti visiškai ramus, su Šviniumi jis jokių ryšių neturi ir tai asmuo, kuris yra teisėsaugos institucijų akiratyje. Taip pat pasiūlė rimtai žiūrėti į savo saugumą.

Aš pats su juo pasidalinau tuo metu turėta informacija, pokalbis nuteikė tikrai optimistiškai. Šiandien, po visų S. Skvernelio pareiškimų ir sprendimų, po to, kai Švinius bandė tapti LTOK nariu ir institucijos tai tyliai stebėjo nesikišdamos, po to, kas įvyko LFF, aš puikiai suprantu, jog buvau apgautas. Tiek S. Skvernelio, tiek R. Požėlos ryšiai su LFF itin šilti, o aš visai netyčia įsiterpiau į draugiškos kompanijos reikalus.

Beje, įdomiausia šios istorijos dalis yra tai, kad informacija apie R. Požėlos ryšius buvo parengta pačių kriminalinės policijos biuro pareigūnų. Sunku patikėti, kad ji galėtų būti laužta iš piršto, o dar sunkiau suprasti, kaip į tokią informaciją buvo galima nereaguoti ir kas laukė pareigūnų, kurie dalinosi neigiamais savo būsimo vadovo vertinimais. Šito nežinau, bet labai norėčiau sužinoti.

Prezidentas

Sunku suprasti, kaip nei pareigūnai, nei dalis politikų nemato, ką daro A. Pukelis. O jis elgiasi lygiai taip, kaip elgiasi visada. Jis nekuria verslų, o juos periminėja. Štai jo didžiausia įmonė „Fasa“.

Atkūrus nepriklausomybę valstybė kaip restituciją Vilkaviškio vyskupijai perdavė pakavimo įmonę AB „Fasa“. Sutinku, skamba absurdiškai, bet tokie laikai buvo. Vyskupija šį turtą perdavė įkurtam Vilkaviškio vyskupijos Krikščioniškosios kultūros centrui. A. Pukelis nusprendė „padėti“ bažnyčiai daryti verslą ir įmonė buvo tiesiog perimta. „To žmogaus atsiradimas bendrovėje mums buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus“, – tuo metu „Lietuvos žinioms“ sakė kunigas Donatas Jasulaitis.

Aš padariau išsamų epizodą apie bendrovę „Šilo Pavėžupis“. Vietos, kuriose žvejoja ir medžioja žinomi politikai, verslininkai. Kaip bendrovė atsiduria Šviniaus rankose? Kažkas randamas nuskendęs tvenkinyje, kažkas nusižudo iššokdamas pro langą, aibė sutapimų ir galiausiai bendrovė A.Pukelio rankose. Kai tik tai atsitinka, sutapimai baigiasi.

Na ir pabaigai, Švinius Lietuvos futbole įsitvirtino nepajudinamai. Ir man rašant šį tekstą jis vis giliau leidžia savo šaknis. Sunku suprasti, kaip Lietuvos politikams vardiniai marškinėliai ar vieta VIP ložėje LFF stadione yra svarbesni, nei skaidrumas, teisingumas, valstybės ir jos žmonių saugumas.

Mano žiniomis, informaciją apie R. Požėlą buvo pateikta ir Prezidentūrai. To negaliu tvirtinti, nes šiuose procesuose nedalyvavau. Į mano klausimą prezidento atstovai atsakė, kad tokios informacijos gavę nėra. Taip pat patikino, kad Gitano Nausėdos nuomone „Lietuvos futbolo federacija yra praradusi visuomenės ir dalies futbolo bendruomenės pasitikėjimą, todėl šiai organizacijai reikalingi pokyčiai, kurie leistų iš reputacinių ir skaidrumo klausimų sprendimo pereiti prie futbolo valdymo problemų. Juo labiau, kad rinktinės rezultatai tikrai, švelniai tariant, nedžiugina.“

Pabaigai noriu pasiūlyti visiems pamąstyti, kokius ryšius ir kokią įtaką turi žmogus, kuris nepalieka LFF nei Seimo, nei Vyriausybės, nei Prezidentūros raginimu? Kas per žmonės yra LFF Vykdomajame komitete, kurie bijo net žodį ištarti prieš Švinių visa tai matydami? Kodėl LFF rizikuoja viso Lietuvos futbolo suspendavimu, bet nesutinka įstatuose numatyti, kad už tyčinius nusikaltimus teisti asmenys negalėtų vadovauti federacijai? Ir svarbiausia, ar tai tikrai tiek nesvarbu kiekvienam iš mūsų, kad mes visa tai toleruojame?

Respublik
Pranešimai: 8577
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: S.Malinauskas vs Pukelis/LFF

2022 Rgs 18 17:11


Grįžti į