SC Birštonas

2014 Bir 07 11:41

Birštono SC – Lietuvos futbolo klubas iš Birštono.

Įkurtas 1975 m.

Birštone futbolas žaidžiamas nuo 1933 m. Birštono futbolo komanda minima 1942 m. Suvalkijos futbolo pirmenybėse. Sovietmečiu, 1973 m. prie „Versmės“ sanatorijos Aleksandro Gorino iniciatyva suburta futbolo komanda „Versmė“, po Nepriklausomybės atgavimo ji ne kartą keitė pavadinimus.

1998 m. sausį Birštono miesto tarybos sprendimu Birštono sporto klubas buvo reorganizuotas į savivaldybės biudžetinę įstaigą Birštono sporto centrą. Sporto centras kultyvoja daug sporto šakų. Birštono sporto centro jaunieji futbolininkai kartu su VDU studentais 2009 m. žaidė „VDU-Birštonas“ klube III lygoje. 2011 m. Birštono SC komanda debiutavo SFL lygoje.

Paskutinį kartą redagavo 1 .... Iš viso redaguota 2015 kartus.

...

Re: SC Birštonas

2014 Bir 07 11:44

Birštono sporto centro stadionas

Birštono sporto centro stadionas – daugiafunkcinis stadionas Birštone, Lietuvoje.

Stadiono aikštė pradėta naudoti 1961 m., o 1985 m. pastatyta pirmoji tribūna.

2007 m. stadionas uždarytas renovavimo darbams. 2014 m. stadionas atidarytas po renovacijos darbų, kurie kainavo 6 mln. Lt. Daugiausiai lėšų skyrė valstybė – 5,6 mln. Lt, Birštono savivaldybė - 200 tūkst. Lt, Lietuvos lengvosios atletikos federacija sektorių įrengimui skyrė 530 tūkst. Lt. Rekonstruota pagrindinė tribūna, o po tribūna įrengtos tarnybinės patalpos, rūbinės. Įrengta lengvosios atletikos infrastruktūra. Stadiono veja laistoma automatine laistymo sistema, įrengtas dirbtinis apšvietimas. Stadiono atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respubliko premjeras Algirdas Butkevičius, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Tel. 8 656 35 127

Ši sporto šaka Birštone kultivuojama nuo 1933 m. 1973-aisiais buvo suburta futbolo „Versmės“ komanda, kuria rūpinosi sanatorijos „Versmė“ vyr. gydytojas Aleksandras Gorinas. Šiuo laikotarpiu futbolininkai pasiekė geriausių rezultatų. Komanda dalyvaudavo Lietuvos čempionatuose, buvo išugdyta gabių žaidėjų, kaip antai: Juozas Miniauskas, Romas Tankevičius, Rimas Bukartas, kurie žaidė Vilniaus „Žalgirio“ meistrų komandoje. Paskutinį kartą „Versmės“ komanda žaidė 1997 m.

2007 m. 14-16 metų futbolininkai dalyvavo tarptautiniuose turnyruose Prancūzijoje, Vokietijoje, o 2006 m. Lietuvos jaunių pirmenybėse (pietų zonos pogrupyje) užėmė II vietą. Komandą treniruoja patyręs treneris Kęstas Joneliūnas.

Antroji Birštono SC vaikų komanda (10-12 metų amžiaus) suburta 2006 m.

2009 m. sukurta „Birštonas-VDU" komanda, jos sudėtyje Birštono jaunių ir VDU studentų žaidėjai. Jiems vadovauja treneriai: Algis Putramentas (VDU) ir Kęstas Joneliūnas. Tais pačiais metais Kauno apskrities žiemos pirmenybėse užimta aukšta 4 vieta. Sėkmingai dalyvauta Lietuvos III – lygos Kauno apskrities pirmenybėse.

2011 m. pavasarį, treneris K. Joneliūnas ukvietė geriausius Birštono futbolininkus: jaunius, jaunimą, suaugusius apsijungti ir sudaryti kurorto komandą. Birštono sporto centras pateikė paraišką dalyvauti Sekmadienio futbolo lygoje Alytaus A divizione.

Birštono SC - ERNAS 2013 m. sezone laimėjo pagrindinę Prienų futbolo lygos „Nemuno" taurę, PFL – čempionate liko antri. LFF III - lygos Alytaus apskrities čempionate užimta 7 vieta.

...

2014 Bir 07 12:00

Tenisas ir irklavimas nustelbia Birštone futbolą.. :P

...

2014 Bir 07 12:13

7 metus renovavo stadioną.. ilgai užtruko.. :P

Jeigu jau stadionas yra, tai liko tik vienas žingsniukas - rimta futbolo komanda bent jau II-oje lygoje..

...

2015 Geg 29 13:28

2015-05-11
Lietuvos sporto draugijos ,,Žalgiris" vasaros žaidynių zoninės futbolo varžybos

Gegužės 9d. Karmėlavoje vyko Lietuvos sporto draugijos ,,Žalgiris" vasaros žaidynių zoninės futbolo varžybos.

Birštoniečiai 1:0 nugalėjo Varėnos komandą, 2:1 Lazdijų tačiau nusileidę Kauno rajono Karmėlavos komandai 2:0 užėmė antrą vietą.

Į finalines varžybas kurios vyks Palangoje SC BIRŠTONAS nepateko.

...

2015 Geg 29 13:33

Birštone vykusias AAFF atvirų pirmenybių IV turo rungtynes tarp vietos SC BIRŠTONO ir Veisiejų (Lazdijų r.) DAINAVOS rezultatu 2:1 (1:0) laimėjo dainaviškiai.
Jų įvarčius įmušė Meirūnas Stankevičius ir Lukas Žarnauskas, šeimininkų - Virmantas Šabasevičius

...

2015 Bir 18 12:59

SC „Birštonas“ 13:0 (5:0) Lazdijų FK „Lazdis“

- Aš ne istorikų būrelio narys, bet tai, ko gero, bus pati įspūdingiausia SC pergalė per klubo istoriją. 8-)

Antroji iš eilės „Birštono“ futbolininkų pergalė AAFF pirmenybėse
Parašyta: 20 09, 15 http://kvitrina.lt/antroji-is-eiles-bir ... rmenybese/" onclick="window.open(this.href);return false;

Rugsėjo 20 d. SC „Birštonas“ komanda Lazdijuose žaidė Alytaus apskrities futbolo federacijos pirmenybių rungtynes su „Lazdis“ futbolininkais.

Komandos kapitono Virmanto Šabaševičiaus vedami kurorto futbolininkai jau pirmajame kėlinyje įgijo dviejų įvarčių persvarą. Pirmasis įvartis į varžovų vartus buvo įmuštas po Donato Dainausko perdavimo iš krašto, kurį sėkmingai vieno lietimo smūgiu „uždarė“ Virmantas Šabaševičius (0:1).

Dar vienas įvartis į varžovų vartus krito po Justino Šerkšniaus pastangų. Justinas aktyviai sužaidė prieš Lazdijų komandos gynėją, kuris bandydamas išsaugoti kamuolį atmušė jį vartininkui, bet netiksliai ir kamuolys atsidūrė vartuose (0:2).

Antrajame kėlinyje „Birštono“ komandos persvarą padidino Donatas Dainauskas, kuris pelnė įvartį po tikslaus Tomo Kratausko perdavimo (0:3).

Rungtynių pabaigoje Tomas ir pats galėjo pasižymėti, bet neįmušė paties „uždirbto“ vienuolikos metrų baudinio.

Ignas Mineikis

...

2015 Spa 07 16:52

VEISIEJŲ FK DAINAVA 1 - 2 SC BIRŠTONAS
2015 10 04

Revanšas pavyko – SC „Birštonas“ atsilygino „Dainavai“ už pralaimėjimą namuose
Parašyta: Ignas Mineikis http://kvitrina.lt/revansas-pavyko-scbi ... a-namuose/" onclick="window.open(this.href);return false;

SC „Birštonas“ futbolininkai antrajame AAFF pirmenybių rate sėkmingai skina pergales. Štai, spalio 4 d. kurorto komanda žaidė išvykos rungtynes su Veisiejų „Dainavos“ futbolininkais. Primename, jog Birštone pergalę šventė svečiai (2:1), todėl SC „Birštonas“ žaidėjai buvo pilni noro įveikti varžovus jų tvirtovėje. Ir tai pavyko.

Jau 15 pirmojo kėlinio minutę Virmantas Šabasevičius pasiuntė kamuolį į „Dainavos“ komandos vartus (0:1).
Pirmajame kėlinyje į aikštės šeimininkų vartus buvo įmuštas dar vienas įvartis. Robertas Ratkevičius sumaniai susitvarkė su kamuoliu, kuris buvo pasiųstas už gynėjų nugarų (0:2).

Antrajame kėlinyje kurorto futbolininkai užspaudė „Dainavos“ komandą jų aikštės pusėje, bet realizuoti turėtą pranašumą nesugebėjo.
Užtat Veisiejų komanda pakilo lyg feniksas iš pelenų ir paskutines 15 rungtynių minučių dominavo aikštėje.
Ir likus 8 min iki rungtynių pabaigos sušvelnino rezultatą (1:2).

Tai buvo trečioji iš eilės SC „Birštonas“ pergalė.

...

2015 Spa 14 11:54

SC "Birštonas" 2 : 1 FK "Simnas"
Spalio 10 d. Birštono stadionas

***

„Birštonas“ pratęsė pergalingą seriją – savo žiūrovų akivaizdoje įveiktas „Simnas“

SC „Birštonas“ AAFF pirmenybėse pratęsė pergalių seriją iki šešių. Spalio 10 d. Birštono stadione kurorto futbolininkai nugalėjo „Simno“ komandą (2:1), kuriai pirmajame rate buvo pralaimėję rezultatu 0:2. Revanšas pavyko.

Pirmajame kėlinyje „Birštono“ futbolininkai daugiau laiko kontroliavo kamuolį ir jau 10 min. Linas Gusas atsidūrė vienas prieš vartininką, bet nutarė perduoti kamuolį į baudos aikštelę įbėgančiam Robertui Ratkevičiui. Puolėjas stabtelėjo ir kamuolį perėmė varžovų gynėjas. 16 min. neblogą progą turėjo „Simno“ žaidėjas, bet, aikštelės šeimininkų laimei, jis apgavo pats save ir prarado kamuolį.

„Birštonas“ atakavo ir kėlė ne vieną kampinį, bet įvarčio kaip nebuvo, taip nebuvo. Kėlinio pabaigoje traumą gavo kurorto komandos atraminis gynėjas Žilvinas Bajoras.

Pirmasis kėlinys pasibaigė taikiai (0:0).

Antrajame kėlinyje L. Gusą puolime pakeitė Donatas Dainauskas. Keitimas pasiteisino. D. Dainauskas, gavęs kamuolį, aikštelės viduryje individualiais veiksmais prasibrovė į į baudos aikštelę ir pasiuntė kamuolį į varžovų vartus (1:0). „Birštonas“ tęsė „Simno“ vartų šturmą. Vienos iš atakų metu Egidijus Pašukevičius skersavo iš kairiojo flango į varžovų baudos aikštelę. Pirmąjį bandymą „Simno“ gynėjas atrėmė, bet antrasis surado baudos aikštelėje D. Dainauską. „Birštono“ komandos puolėjo smūgis buvo stiprus ir tikslus (2:0).

Deja, po įgytos persvaros aikštelės šeimininkai atsipalaidavo ir svečiai 33 antrojo kėlinio minutę pelnė įvartį (2:1) atgaivindami intrigą.

Kėlinio pabaigoje trečią kartą galėjo pasižymėti D. Dainauskas, bet jo smūgis po įspūdingo reido buvo netikslus.

Finalinis švilpukas užfiksavo „Birštono“ pergalę rezultatu 2:1. Tai šeštoji komandos pergalė iš eilės.

...

2015 Spa 29 14:02

SC BIRŠTONAS 0 - 2 ALYTAUS FK CENTRAS

***

Pergalingas „Birštono“ futbolininkų žygis buvo sustabdytas jų pačių tvirtovėje
Parašyta: Ignas Mineikis http://kvitrina.lt/birstono-futbolinink ... virtoveje/" onclick="window.open(this.href);return false;

Spalio 17 d. Birštono stadione SC „Birštonas“ futbolininkai žaidė AAFF pirmenybių rungtynes su Alytaus „Centro“ komanda. Šios rungtynės kurorto futbolininkams, pergalės atveju, galėjo atverti kelią link pirmosios vietos. Deja, blankus antrasis kėlinys palaidojo visas galimybes kovoti dėl nugalėtojų vardo.

Pirmajame kėlinyje SC „Birštonas“ futbolininkai turėjo nedidelį aikštės pranašumą. Buvo sukurta ir keletas pavojingų momentų, bet varžovų vartai liko „sausi“. Tiesa, pirmajame kėlinyje įvartį galėjo pelnyti ir „Centro“ komanda, bet sėkmė lydėjo aikštės šeimininkus. Kėlinio pabaigoje traumą gavo Donatas Dainauskas, kurį pakeitė Robertas Ratkevičius. Deja, šiose rungtynėse Robertas nebuvo toks aktyvus ir Donato praradimas buvo stipriai jaučiamas.
Pirmasis kėlinys pasibaigė rezultatu 0:0.

Antrajame kėlinyje kurorto komandos žaidimas prarado šviežumą. Iniciatyvą perėmė „Centro“ futbolininkai, kurie vis dažniau pavojingai atakuodavo neužtikrintai žaidusio „Birštono“ komandos vartininko saugomus vartus. Tiesa, pirmasis įvartis į aikštės šeimininkų vartus krito ne po vartininko, o po gynėjų klaidos (0:1). Kėlinio viduryje dėl patirtos traumos iš aikštelės buvo priverstas išeiti Virmantas Šabasevičius, kuris iki tol cementavo birštoniškių žaidimą aikštės viduryje. Jo išėjimas susilpnino „Birštono“ komandos veiksmus šioje teritorijoje. Varžovai iškart pasinaudojo šia aplinkybe. Antrasis įvartis į aikštės šeimininkų vartus buvo įmuštas po kampinio ir vartininko klaidos (0:2). Deja, SC „Birštonas“ komandos bandymai pakeisti situaciją nedavė rezultato ir rungtynės buvo pralaimėtos rezultatu 0:2.

...

2015 Spa 29 14:05

„Birštono“ futbolininkai – AAFF pirmenybių prizininkai
Parašyta: Ignas Mineikis http://kvitrina.lt/birstono-futbolinink ... izininkai/" onclick="window.open(this.href);return false;

Spalio 24 d. „Birštono“ futbolininkams nepavyko savo žiūrovų akivaizdoje surengti futbolo šventės, bet pergalingai užbaigti sezoną pasisekė. Tokia situacija susiklostė, nes į rungtynes neatvyko varžovai iš Alytaus kolegijos. Aikštelės šeimininkams buvo užskaityta pergalė rezultatu 3:0.

Tai buvo aštuntoji pergalė šio sezono pirmenybėse. „Birštono“ futbolininkai surinko 24 taškus (įvarčių skirtumas – 21) ir realiai čempionate liko antri. Tiesa, tiek pat taškų galėjo surinkti ir Veisiejų „Dainava“, bet tam, kad atsidurtų aukščiau už „Birštoną“ turnyrinėje lentelėje, Varėnos „Merkį“ reikėjo įveikti daugiau negu 9 įvarčių skirtumu. Ar toks rezultatas įmanomas? Tik vienu atveju, jei „Merkio“ žaidėjai visiškai nemokėtų žaisti futbolo. Bet toks scenarijus nebeįmanomas, nes „Merkio“ klubas turi senas futbolo tradicijas.

SC „Birštonas“ komandai atstovauja visi geriausieji mūsų krašto futbolininkai, todėl stiprinti komandą ir žaisti LFF II lygos pirmenybėse yra racijos.
Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, medaliai „Birštono“ futbolininkams bus įteikti lapkričio viduryje Alytuje.