Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Vas 16 09:49

Lietuva prisijungė prie Konvencijos dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsaugą ir paslaugas per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius
http://www.urm.lt/default/lt/naujienos/ ... -renginius

Lietuva Europos Tarybos (ET) Generalinei Sekretorei pateikė ratifikacinius ET Konvencijos dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsaugą ir paslaugas per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius raštus. Šia konvencija siekiama užtikrinti, kad futbolo ir kiti sporto renginiai vyktų saugioje aplinkoje, visiems dalyviams ir partneriams bendradarbiaujant bei įgyvendinant integruotą požiūrį į saugumą ir aptarnavimą sporto renginiuose.

Šiam tikslui pasiekti valdžios institucijos turėtų skatinti suinteresuotąsias šalis – vietos valdžios institucijas, policiją, futbolo klubus ir nacionalines federacijas, sirgalius bei rėmėjus – bendradarbiauti rengiant futbolo ir kitas varžybas bei užtikrinti, kad stadiono infrastruktūra atitiktų nacionalinius ir tarptautinius standartus, minios būtų veiksmingai valdomos ir saugios.

Taip pat turėtų būti parengti ir bendrų pratybų metu išbandyti eismo įvykių ir nenumatytų situacijų planai, žiūrovai jaustųsi laukiami, o stadionai taptų labiau prieinami vaikams, senjorams ir žmonėms su negalia. Konvencijos nuostatos taip pat numato priemones užkirsti kelią smurtui ir netinkamam elgesiui bei už tai nubausti, įskaitant draudimą patekti į stadionus tiek kilmės, tiek užsienio valstybėse. Konvencijos šalys taip pat įsipareigoja sustiprinti tarptautinį policijos bendradarbiavimą, paskirdamos nacionalinį futbolo informacijos punktą, kuris palengvintų keitimąsi informacija ir asmens duomenimis, susijusiais su tarptautinėmis futbolo varžybomis.

Ši 2016 metais priimta konvencija Lietuvai įsigalios 2021 metų balandžio 1 dieną.

Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Kov 03 14:00

Šiandien vyko Seimo ekonomikos komiteto posėdis dėl paramos sporto klubams ir federacijoms.

Įraše nuo 1:06:15
https://www.youtube.com/watch?v=mUyU7P8fywU


Seime – „Žalgirio“ pagalbos šauksmas: „Situacija liūdna, vėluojame žaidėjams mokėti atlyginimus“
https://www.15min.lt/24sek/naujiena/lie ... 75-1464608

Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Kov 03 14:17

TLDR: Įstaigos nukentėjo dėl valstybės sprendimų, reikia kompensuoti, konkrečių priemonių paruoštų nėra, pinigų tam numatytų irgi nėra (šiandien iš valstybės bendrai numatytų visom ministerijom 220 milijonų paramai jau yra patvirtintų įsipareigojimų 370 milijonų, taigi 170% numatytų lėšų). Vienintelė galimybė finansuoti būtų valstybei papildomai skolinantis pinigus.

šiaip
Pranešimai: 3699
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 17:49

Re: sportas ir politika

2021 Kov 03 14:33

Paklausai tų šauksmų ir pagalvoji, o ar kartais komplektuodami komandas nežinojo, kas laukia. NBA jau tuo metu žaidė be žiūrovų, didžiosios futbolo lygos taip pat. Atvejų skaičius vis didėjo. Čia tikrai nebuvo tas atvejis, kai kažkokie reikalavimai nukrito lyg iš dangaus.

Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Kov 18 22:30

Sporto įstatymo pataisos leis didinti aukšto meistriškumo sporto finansavimą
https://www.diena.lt/naujienos/verslas/ ... ma-1016853

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ketvirtadienį paskelbė Sporto įstatymo projektą, teigdama, kad juo būtų sudaromos sąlygos didinti aukšto meistriškumo sporto finansavimą.

„Keičiamame Sporto įstatyme siūloma aiškiai atskirti aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo finansavimą (...) Atskyrus veiklų finansavimą, atsirastų galimybė didinti aukšto meistriškumo sporto finansavimą“, – rašoma pranešime.

Ministerijos teigimu, abi veiklas biudžeto lėšomis numatoma finansuoti švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka – atskirai skiriant lėšų fizinio aktyvumo, sporto bazių gerinimo projektams ir sporto federacijų, neįgaliųjų sporto organizacijų sporto programoms.

Per paskutinius trejus metus Sporto rėmimo fondas padidėjo tris kartus – nuo 6,6 mln. iki 21,4 mln. eurų. Tuo metu aukšto meistriškumo sporto programoms tenka apie 6 mln. eurų ir šis dydis nekinta keletą metų.

„Įtvirtinus pataisas, 30 proc. šiuo metu esančio Sporto rėmimo fondo lėšų būtų galima skirti aukšto meistriškumo sportui“, – teigia ministerija.

Tuo pačiu būtų keičiama ir aukšto meistriškumo sporto sąvoka, paaiškinant, kad šia veikla gali užsiimti jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų amžiaus grupių asmenys.

Didesnės stipendijos sportininkams, federacijoms – nauji kriterijai

Sporto įstatymo projekte siūloma numatyti du naujus kriterijus, kuriuos turės atitikti šalies sporto šakų federacijos ir neįgaliųjų sporto organizacijos, siekiančios valstybės finansavimo savo vykdomoms aukšto meistriškumo sporto programoms.

„Siūloma įvesti praėjusių kalendorinių metų finansinių ataskaitų auditą bei skelbti nacionalinės rinktinės sudarymo kriterijus ir su sportininkais, kurie rengiami įgyvendinant aukšto meistriškumo sporto programas ir (ar) gauna valstybės stipendiją, sudaryti sporto veiklos sutartis“, – teigia ministerija.

Taip pat dviem naujais kriterijais papildomi finansavimo valstybės biudžeto lėšomis neskyrimo pagrindai.

Valstybės biudžeto lėšų organizacijoms siūloma neskirti, jei organizacija ilgiau nei 12 mėnesių Juridinių asmenų registro tvarkytojui nepateikė metinės finansinės atskaitomybės dokumentų arba sporto registrui neteikia duomenų.

Pataisos – po KT sprendimo

Ministerija teigia, kad keičiant šiuo metu galiojantį Sporto įstatymą siekiama aiškesnio ir efektyvesnio fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto finansavimo bei didesnio aukšto meistriškumo sportininkų skatinimo.

„Todėl svarbiausios permainos įstatymo projekte susijusios su besikeisiančia sporto finansavimui skirtų valstybės biudžeto lėšų paskirstymo tvarka“, – rašoma pranešime.

Jame teigiama, kad šiuos pokyčius paskatino Konstitucinis Teismas (KT), pernai rudenį antikonstitucinėmis pripažinęs tas Sporto įstatymo nuostatas, kurios Sporto rėmimo fondui iš anksto numatė fiksuoto dydžio finansavimą, įtvirtinant jo konkretų lėšų dydį kaip tam tikrą procentinę dalį nuo akcizo už alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką ir loterijų ir azartinių lošimų mokesčio dalies.

„Todėl po šio sprendimo Sporto rėmimo fondo lėšos tampa valstybės biudžeto priemone be specialaus šaltinio ir įstatymu apibrėžto dydžio – sportui finansuoti skiriamų lėšų dydį kasmet nustatys Vyriausybė, sudarydama valstybės biudžetą, ir Seimas, tvirtindamas valstybės biudžetą biudžetiniams metams“, – teigia ministerija.

Jos teigimu, iš viso keičiama 11 Sporto įstatymo straipsnių.

Šiuo metu visuomenė gali susipažinti su siūlomomis Sporto įstatymo pataisomis ir savo pastabas iki kovo 25 dienos pateikti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Įvertinus pastabas, projektas bus teikiamas svarstyti Vyriausybei.

Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Kov 23 20:03

Čia daug ar mažai įdomaus iš senesnio Seimo komisijos posėdžio, bet pristatant Sporto įstatymo pakeitimus buvo pasakyta, kad jau yra ministerijos kuriamas Nacionalinis sporto registras, kuriame bus registruojama sporto objektai, treneriai, licenzijos, klubai, federacijos ir t.t. Pristatė, kad jau koduojama, žada paleisti 2023 metų pradžioje. Pavyzdys, pagal Estijos sporto registrą.
Papildomai po to ten rodyti visų objektų užimtumą realiu laiku ir taip toliau.

Aršiausios diskusijos dėl vadinamo 11 straipsnio - tai yra trenerių/su sportininkais dirbančių kvalifikacijos reikalavimų, dėl kurio nerandama sutarimo. Beje krepšinio federacijos gen. sekretorius labai griežtai pasisakė, kad jie nori, kad tiek trenerių, tiek sporto agentų ir t.t. kvalifikacijos grindys būtų reglamentuotos spec. Universitetiniu išsilavinimu privaloma tvarka ir su jokiu žemesniu išsilavinimu prie sporto prieiti galima nebūtų.

Na ir po to 20 straipsnio 7 punktas, kur griežtinamas reikalavimas federacijų vadovams, kad nebūtų nubausti už ekonominius ir kitokius sunkius nusikaltimus. (1:41:35)

https://youtu.be/X6IaImVKsCA

Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Bal 17 21:45

Seimas linkęs įteisinti PVM lengvatą maitinimo, sporto ir kultūros sektoriams
https://www.vz.lt/finansai-apskaita/202 ... sektoriams

Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma mažinti tarifą daliai labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusių veiklų. Už balsavo 96 Seimo nariai, prieš – vienas, o susilaikė – dešimt parlamentarų.

Pataisos numato, kad 9% PVM tarifas galiotų nuo šių metų liepos iki 2022 metų pabaigos.

Socialdemokratas Gintautas Paluckas įsitikinęs, kad PVM lengvatos kultūrai ir sportui, skirtingai nei maitinimo sektoriui, turėtų būti neterminuotos.

Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Bal 25 06:17

Paulius Motiejūnas antroje pokalbio dalis apie LT Valstybės (ir užsienio) paramą sporto klubams ir po to apie covid/žiūrovų valdymo praktiką normaliam žiūrovų skaičiui iš klubo perspektyvos.

https://www.youtube.com/watch?v=R0vNtStJgDs

Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Geg 15 21:26

Mokesčių lengvatos Klaipėdos verslui – už paramą sportui
https://www.atviraklaipeda.lt/2021/05/1 ... a-sportui/

Klaipėdoje kuriama motyvacinė sistema, kuria uostamiesčio verslininkai mokesčių lengvatomis bus skatinami remti reprezentacinius sporto klubus. Tokios sistemos metmenys trečiadienį buvo aptartos Klaipėdos miesto tarybos frakcijų vadovų pasitarime.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas tvirtino, jog pastarųjų trejų metų tendencijos rodo, kad verslo parama sportui mažėja. Tam yra ir objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, pasikeitę teisės aktai, valstybės valdovų įmonių ir bendrovių rėmimo politikos transformacija, dėl kurios, pavyzdžiui, Klaipėdos uosto direkcijai ar „Lietuvos geležinkeliams“ yra stipriai apribotos galimybės remti sporto klubus.

Tačiau jis patikino, jog frakcijų vadovai sutarė, jog tokią motyvacinę sistemą reikia kurti. Viena iš svarstomų motyvacinių priemonių yra nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos verslui, kuris rems aukšto meistriškumo sporto klubus.

Jis tvirtino, kad tokia motyvacinė sistema verslui remti sportą jau kurį laiką veikia Šiauliuose, iš dalies – Panevėžyje.

Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Lie 05 02:58

Motiejūnas per spaudos konferenciją pasisakė, kad po 19-os susirašinėjimų su 4 ar tai 5 ministerijomis, kol kas valstybė išmokėjo apskritą 0 paramos dėl visų covid suvaržymų.

Kauno „Žalgiris“ pateikė 2020–2021 m. sezono finansinę ataskaitą
https://zalgiris.lt/news/bc-zalgiris/95885/


„Žalgirio“ vadovas apgailestavo, kad įstatyminė bazė ir valstybinių institucijų požiūris kerta visam sportui ir kultūrai. Daugumoje Europos Sąjungos šalių sporto klubai patenka tarp nukentėjusių nuo pandemijos ir gauna maksimalias išmokas pagal patirtus nuostolius (pvz. Vokietijos krepšinio klubai gavo maksimalias kompensacijas už prarastas bilietų pajamas – po 1,8 mln. Eur išmokas).

Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Lie 12 19:13

Abejonės nesustabdė: rems reprezentacinius klubus – susimažins mokesčius
https://www.atviraklaipeda.lt/2021/06/2 ... mokescius/

Nei Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje perspėjimas dėl galimo įstatymų pažeidimo, nei kai kurių politikų abejonės nesustabdė daugumos Klaipėdos miesto tarybos narių ir jie antradienį patvirtino tvarką, pagal kurią bus taikomos mokestinės lengvatos verslui už paramą reprezentacinėms sporto komandoms.

Suteikęs ne mažesnę nei 1000 eurų paramą subjektas bus atleidžiamas nuo metinio nekilnojamojo turto ir (arba) valstybinės žemės nuomos mokesčio (ne daugiau kaip 50 proc. paramai skirtų lėšų sumos).

Savivaldybės užmojai dėl lengvatų sporto klubų rėmėjams gali prieštarauti įstatymui
https://www.atviraklaipeda.lt/2021/06/0 ... istatymui/

Klaipėdos valdžios planai teikti mokesčių lengvatas verslininkams, kurie remtų tris reprezentaciniais pripažintus sporto klubus, gali prieštarauti įstatymams. Tokią išvadą daro Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš.

Po šio pasitarimo buvo parengtas ir sprendimo projektas, pagal kurį krepšinio klubui „Neptūnas“, rankinio klubui „Dragūnas“ ir ledo ritulio klubui „HC Klaipėda“ paramą skiriantiems asmenims būtų taikomos valstybinės žemės nuomos ir (ar) nekilnojamojo turto mokesčių lengvatos – mokesčiai būtų mažinami 50 proc. nuo suteiktos paramos sumos.

Šį sprendimo projektą išanalizavusi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje D. Kerekeš išsiuntė raštą savivaldybei, kuriame primena, jog draudžiama priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, teikiančius privilegijas arba diskriminuojančius atskirus ūkio subjektus ar jų grupes ir dėl kurių atsiranda ar gali atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų veikiant toje pačioje rinkoje.

Anot D. Kerekeš, iškilo pagrįstų abejonių, ar siūlomas paramos gavėjų sąrašas nediskriminuoja kitų toje pačioje srityje veikiančių subjektų ir tokiu būdu galimai neatitinka Konkurencijos įstatymo nuostatų. Todėl Vyriausybės atstovė prašo savivaldybės, kad ji įsivertintų, ar tikrai tokie užmojai neprieštarauja Konkurencijos įstatymo reikalavimams.

D. Kerekeš „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad jei miesto Taryba priimtų tokį sprendimą, koks ir yra planuojamas, ji informuotų Konkurencijos tarybą, kuri jau ir spręstų, ar skųsti tokį sprendimą administraciniam teismui.

Klaipėdos valdininkus nustebino Vyriausybės atstovės įspėjimas
https://www.atviraklaipeda.lt/2021/06/0 ... ispejimas/

„Aš tik noriu priminti, kad tokia tvarka galioja Panevėžyje ir Šiauliuose ir ji niekam neužkliuvo“, – pabrėžė Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Aidas Kaveckis.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis tvirtino, kad dėl kiekvienos nuolaidos verslui, kuris parems sportą, sprendimą turės priimti miesto taryba. „Tiesiog šita paramos forma yra gerokai pažangesnė. Bet kokiu atveju dėl kiekvienos nuolaidos eisime į miesto tarybą. Taip kad kelias dar tolimas“, – teigė G. Neniškis.

Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Lie 31 13:48

Šalies sporto federacijoms ir neįgaliųjų sporto organizacijoms papildomai skirti 1,7 mln. eurų
https://lrv.lt/lt/naujienos/salies-spor ... 7-mln-euru

Vyriausybė trečiadienį pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui pakeisti ir papildyti Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašą, o tai leidžia papildomai skirti 1,7 mln. eurų sporto šakų federacijų ir neįgaliųjų sporto organizacijų 2021 metų aukšto meistriškumo sporto programoms.

Galimybė skirti papildomų lėšų sporto federacijų ir neįgaliųjų sporto organizacijų aukšto meistriškumo sporto programoms atsirado Seimui priėmus 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo pakeitimus ir dėl to perkėlus 30 procentų Sporto rėmimo fondo lėšų (t. y. beveik 6,5 mln. eurų) aukšto meistriškumo sportui.

Būtent iš šių lėšų federacijų ir neįgaliųjų organizacijų programoms ir skiriami 1,7 mln. eurų.

Likusios lėšos planuojamos skirti medicinos paslaugų aukšto meistriškumo sportininkams prieinamumui ir stiprinimui, tarptautinių renginių, studentų sporto, sporto gimnazijų veiklos, mokymo plaukti programos finansavimui ir kt.

Papildomi 1,7 mln. eurų bus skirti federacijoms, kurių programoms įgyvendinti šįmet buvo skirta mažiau lėšų nei jos prašė, bei toms, kurios pateiks naujomis priemonėmis papildytas savo programas. Papildytas aukšto meistriškumo sporto programas federacijos ir organizacijos turės pateikti iki rugsėjo 1 d.

Skyrus papildomų lėšų, 2021 m. federacijų ir neįgaliųjų sporto organizacijų aukšto meistriškumo sporto programoms finansuoti iš viso bus paskirstyti 9,7 mln. eurų: šių metų kovą ŠMSM 68-ioms sporto šakų federacijoms ir neįgaliųjų sporto organizacijoms jau paskirstė 8 mln. eurų. 2020 m. tam skirti 7 mln. eurų. ŠMSM pasiūlymui dėl 1,7 mln. eurų skyrimo, juos perkėlus iš Sporto rėmimo fondo, aukšto meistriškumo sporto programoms finansuoti pritarta ir Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijoje.

Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Lie 31 13:52

Botagas, prizai arba pinigai: kas paskatintų lietuvius skiepytis?
https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/akt ... -20178015/
Skiepų loteriją rengė ir Marijampolės savivaldybė. Kaip pasakoja Marijampolės mero patarėja Agnė Pavelčikienė, loterija pradėta birželį, prasidėjus masinei vakcinacijai. Per savaitę būdavo išdalijami apie 40 prizų: bilietai į kino teatrą, futbolo abonementai, ledų porcijos, rankšluosčiai, kuponai į kavines. O mėnesio pabaigoje iš visų pasiskiepijusių buvo išrinti šeši žmonės, laimėję pagrindinius prizus – paspirtukus arba mobilius telefonus.

Respublik
Pranešimai: 5137
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2021 Lap 25 16:06

apgailetina skirti tiek lesu komandai, kuri perka legiona ir euro taurese nieko nepraeina, kodel riteriams nieko neskyre (ten zaidziai bent daug vietiniu),
ta prasme visi lygus, bet yra lygesni...
Nes finansuojama po viena klubą per sporto šaką. Buvo skelbta ir choras nepatenkintų prieš porą mėnesių.

Grįžti į