Respublik
Pranešimai: 7997
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2022 Lap 25 03:45

Premjerė su UEFA vadovu aptars LFF įstatų keitimą, veiklos skaidrinimą
https://www.diena.lt/naujienos/sportas/ ... tarai?full

Premjerė Ingrida Šimonytė su Tarptautinės futbolo organizacijos UEFA vadovu Aleksandru Čeferinu nuotoliniame susitikime aptars planuojamas Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pertvarkas keičiant įstatus, skaidrinant veiklą.

Kaip BNS informavo premjerės patarėja Aistė Kairienė, I. Šimonytė laukia gruodžio viduryje planuojamų patvirtinti naujų LFF įstatų. „Kadangi UEFA ir FIFA yra pažadėjusios pagelbėti ir įsitraukusios į procesą, premjerė su UEFA prezidentu nutarė apsikeisti informacija, kaip vyksta procesas“, – teigė A. Kairienė.

Federacija naują įstatų projektą ėmėsi rengti po to, kai dalis parlamentarų inicijavo tiesioginio LFF valdymo įstatymo projektą – šiuo metu jo svarstymas sustabdytas laukiant pačios federacijos reformų.

Į procesą įsitraukė ir UEFA bei FIFA, pranešusios, kad įstatai bus keičiami Lietuvos futbolo federacijos valdymo organų renkamiems nariams keliant „aukščiausius FIFA ir UEFA standartus atitinkančius reikalavimus“, o patys nariai būtų renkami tiesiogiai LFF Konferencijoje. Numatyta, kad LFF Konferencija tvirtintų ir kai kurių kitų federacijos padalinių, pavyzdžiui, Etikos komisijos, sudėtį.

Taip pat žadama peržiūrėti pačios federacijos valdymo organo – Konferencijos sudėtį, „siekiant užtikrinti sąžiningą balansą“ tarp futbolo bendruomenės, klubų, ketinama įtvirtinti „aukščiausius tinkamumo reikalavimus“ LFF Vykdomojo komiteto nariams bei atitinkamą patikros mechanizmą, kad šie atitiktų FIFA ir UEFA standartus.

Futbolo organizacijų teigimu, iki gruodžio 23 dienos bus sušaukta neeilinė LFF Konferencija, kurioje bus balsuojama dėl atnaujintų LFF įstatų.

Respublik
Pranešimai: 7997
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2022 Lap 25 03:47

Penktadienį Klaipėdoje - sporto forumas
https://ve.lt/sportas/penktadieni-klaip ... to-forumas
Paulius Matulevičius

Penktadienį į Klaipėdą sugužės aukšto rango už Lietuvos sporto plėtrą ir politiką atsakingų asmenų. Mūsų mieste vyks neeilinis renginys - sporto forumas „Aukšto meistriškumo sporto sistemos tobulinimas savivaldybėse“.

Sporto forumą moderuos Nacionalinės sporto agentūros prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Kompetencijų centro vadovė dr. Vilma Čingienė.

Susirinks sporto elitas

Nuo 10 iki 15 val. „Victoria“ viešbučio konferencijų salėje sporto forume diskutuos už Lietuvos sporto politikos formavimą ir įgyvendinimą atsakingų institucijų atstovai - Lietuvos Respublikos Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Nacionalinės sporto agentūros prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, Nacionalinės sporto federacijų asociacijos, Nacionalinės sportininkų asociacijos, Lietuvos paralimpinio komiteto, Klaipėdos regiono plėtros tarybos, Klaipėdos miesto sporto centrų, Klaipėdos universiteto atstovai, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos, Klaipėdos miesto sporto tarybos nariai.

Forumą inicijuoja ir organizuoja Klaipėdos miesto savivaldybės administracija. Forumo organizatoriai tikisi, kad šis sporto forumas pasitarnaus ne tik sporto srityje dirbančių specialistų bendradarbiavimo stiprinimui, bet ir suteiks aiškumo, naujų žinių, reikalingų kasdieniame darbe.

Renginio tikslas - skatinti viešąją diskusiją apie valstybės, savivaldybių ir nacionalinių sporto šakų federacijų bendradarbiavimą, galimas partnerystės formas bei apimtį rengiant aukšto meistriškumo sportininkus, išsiaiškinti savivaldybių atsakomybes rengiant aukšto meistriškumo sportininkus ir jas unifikuoti, siekti sportininkų rengimo kokybės, apibrėžti visų suinteresuotų grupių vaidmenis, jų veiksmų koordinavimą ir galimus pokyčius.


10.55-11.15 val. Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Darius Šaluga kalbės apie Lietuvos federacijų vaidmenį valstybės sporto sistemoje.
Nuo 11.15 iki 12 val. bus skirtas laikas užduoti klausimus šiems pranešėjams.

13-13.20 val. Nacionalinės sporto agentūros prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos direktorius Mindaugas Špokas papasakos apie Nacionalinės sporto agentūros vaidmenį tobulinant aukšto meistriškumo sporto sistemą.

13.20-13.40 val. Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis pristatys Klaipėdos miesto sporto sistemą ir perspektyvas.

Nuo 13.40 iki 14.40 val. vyks vieša diskusija, kurioje dalyvaus Lietuvos Respublikos Seimo narys, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, Nacionalinės sporto agentūros prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos direktorius Mindaugas Špokas, Nacionalinės sportininkų asociacijos generalinis sekretorius Mindaugas Maldonis, Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė ir Klaipėdos miesto sporto tarybos pirmininkas Robertas Skurdenis.

14.40-15 val. Sporto forumo rezoliucijos pristatymas, aptarimas ir tvirtinimas.


Respublik
Pranešimai: 7997
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2022 Lap 28 06:57

LRT Aktualijų studija. Ar reikia griežtinti nepriekaištingos reputacijos apibrėžimą?
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/200 ... apibrezima

Netyla ginčai dėl to, kas yra nepriekaištinga reputacija. Svarstoma, ar mokytoja Astra Astrauskaitė ir Futbolo federacijoje dirbatys teisti asmenys tikrai atitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimus.

Konstituciniam teismui teko aiškinti apie pareigūnų nepriekaištingą reputaciją. Ekspertai sako pasigendantys konketumo.

Ar reikia griežtinti nepriekaištingos reputacijos apibrėžimą?

Laidoje dalyvauja „Transparency International“ laikinoji vadovė, Prokurorų etikos komisijos narė Ingrida Kalinauskienė, Konstitucinio teismo pirmininkė Danutė Jočienė, Vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas, Švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas Dainoras Lukas, Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Respublik
Pranešimai: 7997
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2022 Lap 29 15:03

Sostinės sporto, kultūros įstaigų rėmėjams svarstomos mokestinės lengvatos
https://www.alfa.lt/aktualijos/vilnius/ ... os/272812/
2022-11-20

Vilniaus savivaldybė ketina atleisti nuo nekilnojamojo turto, žemės, jos nuomos mokesčių asmenis ar organizacijas, remiančias reprezentacines savivaldybės sporto bei kultūros įstaigas.

Savivaldybės Sporto ir sveikatingumo skyriaus vedėjas Edvinas Eimontas tvirtino, kad dėl Rusijos karo Ukrainoje sukeltos geopolitinės įtampos ir kitų problemų mažėja sporto klubų ir kitų organizacijų rėmėjų ratas, todėl ši priemonė gali paskatinti jų rėmimą.

„Mūsų iniciatyva yra sudaryti motyvavimo įrankį rėmėjams, kad jie norėtų remti sporto organizacijas ir kultūros įstaigas ir priklausomai nuo rėmimo sumos gautų tam tikrą galimybę nemokėti žemės mokesčio, nekilnojamojo turto ar žemės nuomos mokesčio“, – teigė E. Eimontas.

Savivaldybės administracija siūlo, kad mokestinė lengvata galėtų siekti 70 proc. paramai skirtų lėšų sumos. Iš viso pateikiamos 26 reprezentacinės miesto sporto ir kultūros organizacijos, kurioms skirta parama būtų įtraukta į mokestines lengvatas. Tarp jų – futbolo klubai „Žalgiris“, „Vilnius“, krepšinio klubai „Rytas“, „Kibirkštis“, Vilniaus regbio akademija, ledo ritulio klubas „Hockey punks“, Oskaro Koršunovo teatras, teatras „Atviras ratas“, MO muziejus, viešoji įstaiga „Kino pavasaris“ ir kitos.

Tiek opozicijai, tiek kai kuriems valdantiesiems kliuvo baigtinis įstaigų sąrašas, taip pat tai, jog daugelis įstaigų jau ir taip remiamos iš savivaldybės lėšų.

„Laisvės ir teisingumo“ atstovo Artūro Zuoko teigimu, savivaldybės kriterijai sudarant remtinų įstaigų sąrašą yra selektyvūs ir dėl to yra grėsmė įsivelti į teisinius ginčus su lengvatų negavusiais lengvatų.

E. Eimonto teigimu, reprezentatyvumo kriterijus remiamoms įstaigoms įvestas įvertinus savivaldybės ilgą laiką remiamas įstaigas ir projektus, sudarant sporto klubų sąrašą nebuvo vertinamas tik sportinis meistriškumas, bet ir kiti aspektai, pavyzdžiu tai, ar ji vykdo sporto programas vaikams ir jaunimui. Tačiau jis neatmetė, kad sąrašas ateityje gali būti pildomas.

Klausimą dar svarstys savivaldybės komitetai, galutinį sprendimą tikimasi priimti kitame tarybos posėdyje.

Respublik
Pranešimai: 7997
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2022 Lap 29 15:12

Malžinskas penktu LS numeriu į Vilniaus tarybos rinkimus, kiek suprantu.

Liberalų sąjūdžio sąrašas į Vilniaus tarybą – be trečio numerio: vienos garsenybės nebeliko
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/l ... 56-1972378

Respublik
Pranešimai: 7997
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2023 Vas 06 07:48

Stasys Tumėnas. Ar nepasiklystame tarp žodžių „sportas – tai taika“?
https://www.lrt.lt/naujienos/pozicija/6 ... -tai-taika\
Štai vien praėjusį rudenį dviejuose Vilniuje vykusiuose teniso turnyruose „kaip neutralūs atletai“ žaidė rusai Bogdanas Bobrovas (ATP-453) ir Savrianas Danilovas (ATP-736), baltarusis Ivanas Liutarevičius (ATP-787) ir t.t. Viešojoje erdvėje rašyta, kad Vilniuje žaidė baltarusiai Aleksejus Maciušas (ATP-1644) ir Danilas Petrovskis (be reitingo), o pagrindiniame turnyre pasirodė jų tautietis Aleksandras Bulickis (ATP-909) ir rusas Kirilas Kivaciovas (ATP-690).

Čia matyčiau didesnę problemą – Lietuva neturi vieningos pozicijos dėl Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimo varžybose, kurios rengiamos Lietuvos teritorijoje. Neaišku, kodėl principingesnės pozicijos vis dar neišsako mūsų sporto valdininkai, LTOK vadovai? Ir čia kyla dar vienas klausimas, kodėl akcentuojamas diskursas (išskyrus Seimo pirmininkės poziciją) tik apie olimpines žaidynes?

Kodėl savo konkrečios nuomonės kol kas nepasako ŠMSM atstovai, atvirkščiai, ministrės J. Šiugždinienės pasisakymai buvo ne kartą tikslinami, bet taip ir liko dvejopi. Raminama, kad Vyriausybės ir Seimo atstovai vis dar tariasi dėl bendrų veiksmų siekiant užkirsti kelią Rusijos ir Baltarusijos sportininkams olimpinėse varžybose dalyvauti su neutralia vėliava, kaip pasiūlė Tarptautinis olimpinis komitetas.

Respublik
Pranešimai: 7997
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2023 Kov 07 04:48

Kažkas matė ką nors iš futbolo išrinktų savivaldybėse (ne SFL lygio)? Jonavoje Eisvinas Utyra pateko į tarybą valdančiųjų sąraše.

Malžinskas Vilniuje kandidatavo su LS, sąrašas mandatų visai negavo, BFA vadovė Stankevič irgi mandatų negavusių Skvernelininkų sąraše, Klaipėdoje prezidentas Žvingilas kandidatavo irgi su LS, bet liko labai toli nuo mandato, dar ir prarado pozicijų partijos sąraše, Kaune "Prienų" žaidėjas Dariaus Urbelionis nepateko LVŽS sąraše. Radviliškyje "Kražantės" Deividas Dargužas dalyvavo, bet liko sąraše antras/pirmas už mandatų brūkšnio, Panevėžyje Paulius Janušauskas liko už brūkšnio valdančiųjų sąraše praradęs nemažai pozicijų.

Visagine Jogintas Čižys dalyvavo rinkimuose, į tarybą nepateko, Alytuje viename nepatekusiųjų sąraše - Andrius Lygnugaris, buvęs prezidentas Gediminas Daukšys, Nauris Baranauskas. Alytaus rajone buvęs prezidentas Aivaras Vyšniauskas nepakilo pakankamai sąraše ir irgi nepateko. Molėtuose Benjaminas Zelkevičius Jr. irgi neišsireitingavo Žaliųjų sąraše.

Respublik
Pranešimai: 7997
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2023 Kov 07 06:23

Kalvarijos savivaldybėje Vincas Plikaitis LVŽS buvo keliamas kandidatu į merus, liko trečias. Gavo tarybos mandatą.
https://futbolas.lietuvai.lt/wiki/Vincas_Plikaitis

Makenzis
Pranešimai: 7250
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: sportas ir politika

2023 Bal 26 06:31


Respublik
Pranešimai: 7997
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: sportas ir politika

2023 Rgp 06 21:32

Nuo 22:55 Uždrausta Lietuvos teritorijoje organizuoti bet kokius tarptautinius sporto įvykius, kur dalyvautų ar Rusijos ar kas futbolo rinktinei aktualu, Baltarusijos futbolininkai.

LRT aktualijų studija. Rusai ir baltarusiai grįžta į sporto arenas

https://www.youtube.com/watch?v=bmovC0ZKGW4

Tobex
Pranešimai: 10825
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: sportas ir politika

2023 Rgs 14 13:30

siūlomos pataisos pilietybės įstatyme:
1 straipsnis. 45 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 45 straipsnio 10 dalį ir ją išdėstyti taip:

„10. Šio įstatymo 7 straipsnio 1 punktas taikomas Lietuvos Respublikos piliečių vaikams, kurie gimdami įgijo Lietuvos Respublikos pilietybę ir kitos valstybės pilietybę nuo 1990 m. kovo 11 d. iki 2008 m. liepos 22 d., jeigu jie patys arba jų teisėti atstovai raštu prašo laikyti juos Lietuvos Respublikos piliečiais. Toks prašymas gali būti paduodamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotai institucijai, Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms ar konsulinėms įstaigoms (per trejus metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo arba iki vaikui sukaks 18 metų). Prie prašymo pridedamas vaiko gimimo liudijimas ar jį atitinkantis dokumentas ir dokumentas, patvirtinantis, kad šio vaiko tėvai ar vienas iš tėvų jo gimimo metu buvo Lietuvos Respublikos piliečiai, taip pat dokumentas, liudijantis, kad vaikas gimdamas įgijo kitos valstybės pilietybę. Jeigu vaikas atitinka šias sąlygas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota institucija konstatuoja Lietuvos Respublikos pilietybės turėjimo faktą ir šio vaiko ar jo teisėto atstovo prašymu išduoda Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinantį dokumentą.”
siūloma išbraukti skliausteliuose esamą vietą.

nesu teisininkas bet kaip suprantu, jei gimsta vaikas kitoje šalyje, o tėvai yra Lietuvos piliečiai tuo metu. tai vaikas galės prašyti Lietuvos pilietybės. nebebus terminų kada tai galės daryti.
10 straipsnis yra apie tai, kada pilietis gali turėti dvi pilietybes.
Tai Fridrikas gimė Austrijoje, gavo tos šalies pilietybę gimdamas, o Lietuvos pilietybę galėtų gauti paprašęs jei bus priimta pataisa. Nes tikriausiai praleido tinkamą momentą

Grįžti į