Respublik
Pranešimai: 2176
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Teisėjavimas

2016 Bal 20 21:48

Taip ir įsivaizduoju, kaip kokiose silpnų valstybių čempionatuose bus vadovaujamasi "sportine" ir labai aiškiai įvertinta dvasia...

Makenzis
Pranešimai: 6149
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Teisėjavimas

2016 Rgp 11 13:37

Informacija dėl fizinio testo normatyvų kandidatams į FIFA teisėjus ir asistentus

http://www.lfta.lt/informacija-del-fizi ... sistentus/" onclick="window.open(this.href);return false;

Respublik
Pranešimai: 2176
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Teisėjavimas

2016 Spa 18 15:03

Lietuvių švilpukai aidės "San Siro" stadione
http://www.sportas.info/naujienos/34630 ... dione.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Lietuvos futbolo arbitrų grupė su Gediminu Mažeika priešakyje ketvirtadienį dirbs vieno garsiausių Italijos klubų Milano „Inter“ klubo namų rungtynėse su UEFA Europos lygoje.

Spalio 20-ąją, ketvirtadienį, „Inter“ namuose grupių etapo dvikovoje susitiks su Anglijos klubu „Southampton“. Rungtynės vyks 80 tūkst. žiūrovų talpinančiame „San Siro“ stadione.

Kaip praneša Lietuvos futbolo teisėjų asociacija (LF)TA G. Mažeikai talkins asistentai Vytautas Šimkus ir Vytenis Kazlauskas, taip pat papildomi padėjėjai Sergejus Slyva ir Donatas Rumšas bei rezervinis arbitras Dovydas Sužiedėlis.

Praėjusį sezoną šiame turnyre G. Mažeika jau du kartus dirbo Italijoje – per Fiorentina“, Romos „Lazio“ namų rungtynes. Atkrintamajame etape lietuvis taip pat dirigavo „Sevilla“ klubo namų rungtynėms.

Šį sezoną G. Mažeika Europos lygos grupių etape teisėjavo kartą - per „Qabala“ (Azerbaidžanas) ir „Mainz“ (Vokietija) susitikimą.

UEFA Europos lygos rungtynėse šią savaitę bus ir dar vienas lietuvis. Paulius Malžinskas atliks teisėjų inspektoriaus pareigas Olandijoje tarp Alkmaaro AZ ir Tel Avivo „Maccabi“.

Makenzis
Pranešimai: 6149
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Teisėjavimas

2016 Gru 09 15:25

Jo švilpukų klausė Javieras Hernandezas, Stefanas Kiesslingas, Joao Moutinho ir Abdou Diallo.
Teisėjas Gediminas Mažeika ir jo kolegos įsirašė į Lietuvos futbolo istoriją - tapo pirmaisiais lietuviais, kurie teisėjavo UEFA Čempionų lygos grupių etapo rungtynėse.
„Čempionų lygos durys prasidarė, mes įkišome koją, kad jos neužsidarytų ir nuo mūsų priklausys“, - sakė G.Mažeika.
G. MAŽEIKA: „VIENA KOJA PRAVĖRĖME DURIS ČEMPIONŲ LYGOJE"
http://lff.lt/news/1436/i-lietuvos-futb ... nu-lygoje/" onclick="window.open(this.href);return false;

2016 metų gruodžio 7-oji įrašyta į Lietuvos futbolo istoriją didžiosiomis raidėmis. Vienas geriausių šalies arbitrų Gediminas Mažeika tapo pirmuoju lietuviu, kuris teisėjavo UEFA Čempionų lygos grupių etapo rungtynėse. Jis pasidalijo savo mintimis apie debiutą su LFF.lt portalu.

38 metų kaunietis buvo paskirtas teisėjauti E grupės susitikimui tarp Lėverkuzeno „Bayer“ ir „Monaco“ klubų. Arbitrui talkino šoniniai teisėjai Vytautas Šimkus ir Vytenis Kazlauskas, papildomi padėjėjai Sergejus Slyva ir Donatas Rumšas bei rezervinis teisėjas Dovydas Sužiedėlis.
Nors dvikova nieko nelėmė, rungtynėse netrūko kontaktinio futbolo ir G.Mažeika išdalijo keturias geltonas kortelės bei iš viso užfiksavo 29 pražangas. Taip pat buvo užfiksuotos penkios nuošalės, o 81 minutę mūsų teisėjai nusprendė paskirti vienuolikos metrų baudinį į „Monaco“ vartus po to, kai Prancūzijos komandos narys Abdou Diallo prasižengė prieš oponentą baudos aikštelėje. Lietuvių sprendimai didesnių ginčų nesukėlė.
Šiais metais UEFA Europos lygos rungtynėse ne kartą dirbęs G.Mažeika kiek ankščiau buvo teigęs, kad dirbti Čempionų lygos pagrindinio etapo rungtynėse yra didžiausia jo svajonė ir dabar džiaugėsi pavykusiu debiutu.
„Jausmas geras. Iš pradžių buvo sunkoka, tačiau prasidėjus rungtynėms, įsivažiavome ir pamatėme, kad nieko tokio baisaus čia nėra. Galbūt dėl to, kad komandoms šios rungtynės per daug nieko nelėmė ir jos stengėsi viena kitą saugoti, tad tai nebuvo pačios sunkiausios rungtynės teisėjavimui“, – tikino arbitras.
„Didelio jaudulio prieš rungtynes nebuvo. Daugiau jaudulys buvo dėl to, kad šis sezonas buvo tikrai neprastas ir visos rungtynės pasisekė neblogai, tad nesinorėjo to susigadinti paskutinėse šių metų rungtynėse. Dabar laukia kitas laiptelis. Čempionų lygoje durys prasidarė, mes įkišome koją, kad jos neužsidarytų ir nuo mūsų priklausys, ar mes jas pilnai atidarysime“, - kalbėjo G. Mažeika.
G.Mažeika po dvikovos taip pat tikino, kad teisėjavimas Čempionų lygos susitikimui yra kur kas labiau reikalaujantis nei žemesnio rango turnyrai: „Aišku, kad lygis nuo A lygos varžybų skiriasi. Manau, kad žaidimas yra greitesnis, o didžiausias skirtumas yra tai, kad mažame plote žaidėjai sugeba sužaisti labai tiksliai ir greitai pereiti iš gynybos į ataką“.
„Numatyti žaidimą nebuvo sunku, nes žaidėjai sužaidžia ganėtinai logiškai, bet sunkiau buvo sekti žaidimą, kurio intensyvumas ir greitis reikalauja iš tavęs daugiau fizinių jėgų, todėl turi būti greitas. Tokio lygio rungtynėms kartais pritrūksta kassavaitinio teisėjavimo, – dėstė G.Mažeika. - Didelio skirtumo tarp organizacijos Čempionų lygoje ir Europos lygoje nėra, abi yra aukšto lygio varžybos, bet Čempionų lygoje yra daugiau už organizavimą atsakingų žmonių. Taip pat šiokia tokia naujovė buvo ir vartų linijos technologija („Goal Line Technology“), kuri padeda teisėjauti.“
Istorinį pasiekimą sau įsirašę lietuviai socialiniuose tinkluose sulaukė didelio palaikymo iš futbolą sekančių tautiečių, kurių nemaža dalis sekė dvikovą Lėverkuzene. Paklaustas, ką galvoja apie tokį palaikymą, G.Mažeika tikino, jog tai jam buvo staigmena ir nepraleido galimybės padėkoti žmonėms: „Iš tiesų, nustebino toks didžiulis ažiotažas tiek draugų, pažįstamų rate, tiek spaudoje. Tai buvo didelis skirtumas nuo to, kai teisėjavome Europos lygoje ir tokios reakcijos nebuvo, o dabar reakcija yra didžiulė ir sulaukėme daug sveikinimų. Pasinaudodamas proga, norėčiau padėkoti už palaikymą ir visas žinutes.“

Respublik
Pranešimai: 2176
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Teisėjavimas

2017 Vas 15 16:12

G.Mažeika su brigada teisėjaus UEFA Europos lygoje
http://www.futbolas.lt/naujiena/400218/ ... pos-lygoje" onclick="window.open(this.href);return false;
Ketvirtadienį UEFA Europos lygos atkrintamosiose rungtynėse teisėjaus arbitrai iš Lietuvos. Ispanijoje, kur susitiks "Celta" ir Donecko "Shakhtar" klubai teisėjau Gediminas Mažeika. Jam talkins Vytenis Kazlauskas ir Dovydas Sužiedėlis, o į Ispaniją taip pat atvyks Vytautas Šimkus, Donatas Rumšas bei Jurij Paškovskij.

Respublik
Pranešimai: 2176
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Teisėjavimas

2017 Vas 24 19:03

G. Mažeika teisėjaus Europos jaunimo čempionate
http://futbolo.tv/naujienos/informacija ... cempionate" onclick="window.open(this.href);return false;

Birželį Lenkijoje vyksiančiame Europos jaunimo (U-21) futbolo čempionate darbuosis ir Lietuvos teisėjas Gediminas Mažeika. Jam talkins tautiečių asistentų komanda, kurios nariai bus paskelbti vėliau.

UEFA sprendimu 38-erių kaunietis pateko tarp 9 aikštės teisėjų, kurie dirbs žemyno pirmenybėse.

Europos U-21 čempionatas birželio 16-30 dienomis vyks šešiuose Lenkijos miestuose: Gdynėje, Bydgoščiuje, Liubline, Kielcuose, Tychose ir Krokuvoje.

Jaunimo čempionate pirmą kartą dalyvaus 12 rinktinių, jos bus suskirstytos į 3 grupes. A grupėje kovos Lenkija, Slovakija, Švedija ir Anglija, B - Portugalija, Serbija, Ispanija ir Makedonija, C - Vokietija, Čekija, Danija ir Italija.

Respublik
Pranešimai: 2176
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Teisėjavimas

2017 Kov 15 13:58

Lietuviai paskirti teisėjauti „Manchester United“ namų rungtynėms
http://lfta.lt/tarptautines-lfta-naujienos-7/" onclick="window.open(this.href);return false;

Lietuvos teisėjai sulaukė dar vieno įvertinimo už savo darbą – Gedimino Mažeikos arbitrų brigada paskirta vadovauti atsakomosioms UEFA Europos lygos aštuntfinalio rungtynėms garsiajame „Old Trafford“ stadione tarp „Manchester United“ ir „Rostov“ klubų.

Antradienį UEFA oficialiai patvirtino informaciją apie G. Mažeikos paskyrimą ir paskelbė visą teisėjų komandos sudėtį.

Prestižinio turnyro dvikovoje G. Mažeikai padės asistentai šonuose Vytautas Šimkus ir Vytenis Kazlauskas, papildomi arbitrai prie vartų linijos Donatas Rumšas ir Robertas Valikonis bei rezervinis teisėjas Dovydas Sužiedėlis. Lietuvių darbą inspektuos austras Konradas Plautzas.

G.Mažeika su kolegomis šį sezoną pasiekė neregėtų aukštumų. Teisėjas iš Lietuvos pirmą kartą karjeroje vadovavo Čempionų lygos grupių etapo rungtynėms tarp Lėverkuzeno „Bayer“ ir „Monaco“ klubui, o vėliau jo brigada darbavosi Europos lygos šešioliktfinalyje – Vigo „Celta“ ir Donecko „Šachtar“ dvikovoje.

Rugsėjį G.Mažeikos vedami lietuviai teisėjavo „Qabala“ ir „Mainz“ dvikovoje, o spalį „San Siro“ stadione vadovavo Milano „Inter“ ir „Southampton“ klubų akistatai.

Makenzis
Pranešimai: 6149
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Teisėjavimas

2017 Rgp 18 11:56

Europos lygos rungtynėse – apmaudi G.Mažeikos klaida: lietuvis neteisingai neįskaitė įvarčio

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... -24-841312" onclick="window.open(this.href);return false;

„Kamuolys nusileido beveik metrą už vartų linijos. Įvartį regėjo 24 tūkst. žiūrovų tribūnose, bet mačo teisėjas iš Lietuvos ir jo asistentas to nepastebėjo ar nenorėjo pastebėti“, – po mačo niršo „Krasnodar“ klubo oficialios svetainės apžvalgininkai.

Respublik
Pranešimai: 2176
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Teisėjavimas

2017 Gru 13 16:17

Naujienos po LFTA prezidiumo posėdžio
http://lfta.lt/naujienos-po-lfta-prezidiumo-posedzio/" onclick="window.open(this.href);return false;

LFF drausmės komisijos prašymu pasibaigus sezonui svarstyta Sauliaus Dirdos elgesys 2017.10.01 dienos U-19 I lygos rungtynėse kuriose susitiko FK Stumbras-FRK Feniksas – FK Žalgiris U-19 komandos ir priimtas galutinis sprendimas. Atsižvelgiant į gautą ir viešai LFF bendruomenėje išplatintą Sauliaus Dirdos laišką kuriame Saulius Dirda pripažindamas savo padarytą klaidą praneša apie pasitraukimą iš futbolo teisėjų korpuso. Iki 2018 m. pabaigos suspenduojama Sauliaus Dirdos narystė LFTA.

Taip pat svarstyta Vytauto Šimkaus padaryta kritinė klaida LFF A lygos rungtynėse FK Sūduva – FK Žalgiris. Vytautas Šimkus už padarytą kritinę klaidą lemiamose rungtynėse dėl LFF A lygos čempionų titulo suspenduojamas iki 2018.04.01 dienos.

Taip pat nuspręsta remiantis 2017 m. teisėjų reitingais paskutines dvi vietas užėmusius aikštės teisėjus Darių Petrašką ir Robertą Šmitą perkelti į A lygos teisėjų rezervo sąrašus.

Respublik
Pranešimai: 2176
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Teisėjavimas

2017 Gru 13 16:24

2017 Teisėjų reitingai
http://lfta.lt/lfta-a-lygos-licencija-2 ... reitingas/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://lfta.lt/lfta-i-lygos-licencija-t ... reitingas/" onclick="window.open(this.href);return false;

A Lyga

Aikštės teisėjai:
 • Gaigalas Edmundas – 12 rungtynių – 8.38
 • Paškovskij Jurij – 10 rungtynių – 8.37
 • Valikonis Robertas – 11 rungtynių – 8.35
 • Vasiliauskas Vijūnas – 7 rungtynės – 8.33
 • Mažeika Gediminas – 12 rungtynių – 8.32
 • Šimėnas Donatas – 8 rungtynės – 8.31
 • Dirda Saulius – 7 rungtynės – 8.30
 • Jackus Mindaugas – 9 rungtynės – 8.29
 • Lukjančukas Manfredas – 13 rungtynių – 8.28
 • Rumšas Donatas – 9 rungtynės – 8.21
 • Petraška Darius – 13 rungtynių – 8.14
 • Šmitas Robertas – 11 rungtynių – 8.11
Asistentai:
 • Domarkas Tomas – 13 rungtynių – 8.40
 • Dunauskas Tadas – 12 rungtynių – 8.40
 • Šeškus Arūnas – 11 rungtynių – 8.40
 • Bučinskas Edgaras – 15 rungtynių – 8.39
 • Mirauskas Mangirdas – 14 rungtynių – 8.39
 • Sužiedėlis Dovydas – 13 rungtynių – 8.39
 • Petkus Vaidas – 12 rungtynių – 8.39
 • Snarskis Vytis – 16 rungtynių – 8.38
 • Bagdonas Algimantas – 15 rungtynių – 8.38
 • Dapkus Arūnas – 15 rungtynių – 8.38
 • Radiuš Aleksandr – 12 rungtynių – 8.38
 • Gerasimov Vladimir – 12 rungtynių – 8.38
 • Kazlauskas Vytenis – 6 rungtynės – 8.38
 • Lešinskas Mantas – 13 rungtynių – 8.37
 • Siliūnienė Ingrida – 10 rungtynių – 8.37
 • Arakelian Gevork – 13 rungtynių – 8.35
 • Gomolko Vitalij – 13 rungtynių – 8.35
 • Šimkus Vytautas – 9 rungtynės – 8.31
 • Tamulynas Šarūnas – 13 rungtynių – 8.29
 • Aržuolaitis Laurynas – 3 rungtynės – nesireitingavo
I Lyga

Aikštės teisėjai:
 • Abramavičius Orestas – 15 rungtynių – 8.34
 • Kazlauskas Vytenis – 8 rungtynės – 8.34
 • Pomeckis Mantas – 15 rungtynių – 8.33
 • Bartuškevičius Kęstutis – 11 rungtynių – 8.33
 • Šnekutis Artūras – 6 rungtynės – 8.33
 • Veprauskas Ugnius – 12 rungtynių – 8.28
 • Gedvila Linas – 12 rungtynių – 8.28
 • Tamulynas Šarūnas – 8 rungtynės – 8.28
 • Macevičius Gediminas – 8 rungtynės – 8.28
 • Paulauskas Vilius – 10 rungtynių – 8.27
 • Lavrenovaitė Justina – 6 rungtynės – 8.27
 • Gerasimov Vladimir – 7 rungtynės – 8.26
 • Butkus Julius – 11 rungtynių – 8.24
 • Gutovskij Artiom – 5 rungtynės – 8.22
 • Mačikunytė Jurgita – 9 rungtynės – 8.20
 • Vasiliauskas Nerijus – 4 rungtynės – Nesireitingavo
Asistentai:
 • Vingilys Aidas – 8 rungtynės – 8.40
 • Zagurskas Justinas – 8 rungtynės – 8.40
 • Skipitienė Vaiva – 10 rungtynių – 8.39
 • Ramanauskienė Ieva – 8 rungtynės – 8.39
 • Kemėža Ernestas – 17 rungtynių – 8.38
 • Korotkovas Edvardas – 10 rungtynių – 8.38
 • Stepanovas Aleksandras – 10 rungtynių – 8.38
 • Kartašovas Aldras – 10 rungtynių – 8.38
 • Juozaitis Arnas – 9 rungtynės – 8.38
 • Citavičius Edgaras – 5 rungtynės – 8.38
 • Imanalijeva Rasa – 5 rungtynės – 8.38
 • Dievinas Arūnas – 14 rungtynių – 8.37
 • Yla Žilvinas – 13 rungtynių – 8.37
 • Raudys Dainius – 12 rungtynių – 8.37
 • Petrovas Fiodoras – 11 rungtynių – 8.37
 • Duchnovič Kęstutis – 11 rungtynių – 8.37
 • Kaprašovas Irmantas – 11 rungtynių – 8.37
 • Pozdejeva Irina – 7 rungtynės – 8.37
 • Jonušis Lukas – 14 rungtynių – 8.36
 • Strolė Aurimas – 14 rungtynių – 8.36
 • Kikutis Benas – 13 rungtynių – 8.36
 • Skiudulaitė Deimantė – 12 rungtynių – 8.36
 • Kartočius Simas – 5 rungtynės – 8.36
 • Norkus Dominykas – 7 rungtynės – 8.36
 • Starkus Mindaugas – 13 rungtynių – 8.35
 • Suchovas Raimundas – 15 rungtynių – 8.33
 • Tubis Marius – 14 rungtynių – 8.33
 • Eidinzonaitė Gerda – 9 rungtynės – 8.33
 • Svietlikauskas Edvinas – 9 rungtynės – 8.33
 • Pliuškys Osvaldas – 9 rungtynės – 8.31
 • Skladaitytė Lina – 5 rungtynės – 8.24
 • Ragelis Titas – 3 rungtynės – Nesireitingavo
 • Pukas Dovydas – 2 rungtynės – Nesireitingavo
 • Cyvaniuk Timur – 2 rungtynės – Nesireitingavo
 • Kaušas Simas – 4 rungtynės – Nesireitingavo
 • Klimas Deividas – 1 rungtynės – Nesireitingavo
 • Kubulkis Henrikas – 1 rungtynės – Nesireitingavo
 • Ličkus Mantas – 1 rungtynės – Nesireitingavo

Anbo
Pranešimai: 7474
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Teisėjavimas

2017 Gru 13 17:34

Reitingai labai panašūs. Keista matyti tokius mažus skirtumus, bet gal čia įprasta praktika Lietuvoje :)

Anbo
Pranešimai: 7474
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Teisėjavimas

2017 Gru 13 18:56

Kritinę klaidą “Sūduva” – “Žalgiris” rungtynėse padaręs teisėjas diskvalifikuojamas iki balandžio
Visą straipsnį galite rasti https://www.futbolas.lt/naujiena/402448 ... -balandzio" onclick="window.open(this.href);return false;

Lemiamose A lygos penktojo rato rungtynėse Marijampolėje tarp “Sūduvos” ir Vilniaus “Žalgirio” antrasis rungtynių įvartis buvo įmuštas nuo skersinio kamuoliui atšokus Karoliui Laukžemiui, kuris tuo metu maždaug dešimt metrų buvo nuošalėje. Arbitro asistentas Vytautas Šimkus to neužfiksavo ir už tai sulaukė diskvalifikacijos iki 2018 metų balandžio 1 dienos.

Dar ilgiau teisėjauti negalėtų karjerą po konflikto su nepilnamečiu baigęs Saulius Dirda. Pastarojo narystė LFTA suspenduojama iki 2018 metų pabaigos.

Remiantis 2017 metų teisėjų reitingais, dvi paskutines vietas užėmę aikštės teisėjai Darius Petraška ir Robertas Šmitas iš A lygos teisėjų sąrašo perkelti į rezervą.

Respublik
Pranešimai: 2176
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Teisėjavimas

2017 Gru 13 22:38

Tas pats ką buvau įmetęs, tik ten originalus šaltinis :)

Anbo
Pranešimai: 7474
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Teisėjavimas

2017 Gru 14 07:23

Taip, nepastebėjau :)

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 10864
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjavimas

2020 Geg 08 23:59

FIFA eksperimentas: iki 2020-ųjų pabaigos visose varžybose leis penkis keitimus
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-1315484

FIFA pranešė, jog iki šių metų pabaigos visose savo organizuojamose varžybose taikys naujovę-eksperimentą – vietoj trijų keitimų bus leidžiami penki. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į koronaviruso pandemiją. Anot FIFA taisyklių kūrėjų, tokiu būdu žaidėjams bus lengviau sugrįžti į įprastą formą, o klubams sužaisti daugiau rungtynių suspaustų grafiku. Dėl šios taisyklės taikymo turės apsispręsti kiekvienos šalies varžybų organizatoriai. Pasibaigus metams, FIFA ir Tarptautinė futbolo asociacijos taryba (IFAB) spręs, ar taisyklę reikės pratęsti toliau.

Grįžti į