...

Ukmergės

2012 Kov 27 17:51

Ukmergę sudrebino viena po kitos atliktos kratos

Loreta EŽERSKYTĖ

Antradienį gausus būrys Vilniaus ir Ukmergės policijos pareigūnų atliko kratą uždarojoje akcinėje bendrovėje „Izobara“. Trečiadienio rytą krata atlikta rajono savivaldybėje. Taip pat policijos pareigūnai antradienį krėtė vieno iš UAB „Izobara“ savininkų, buvusio generalinio direktoriaus, dabar einančio šilumos ūkio direktoriaus pareigas, rajono Tarybos nario Juozo Armanavičiaus namus.
Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, gavusi informacijos, susijusios su Ukmergės stadiono pastato rekonstrukcija, pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 22 str. ir 182 str. 2 d., 300 str. 1 d. numatytų nusikalstamų veikų požymius. Vasario 15 d. Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro sprendimu, šį ikiteisminį tyrimą organizuoti ir jam vadovauti pavesta Ukmergės rajono apylinkės prokuratūrai. Kaip „Gimtajai žemei“ sakė Apylinkės prokuratūros prokuroras Darius Krogertas, byla buvo perduota tirti Ukmergės policijos komisariatui.
Byloje pradėjus ikiteisminį tyrimą, nuspręsta antradienį UAB „Izobara“ atlikti kratą. Kaip teigė rajono Policijos komisariato viršininkas Rolandas Kiškis, ankstų antradienio rytą į bendrovę nuvyko 24 Ukmergės, 4 Vilniaus policijos ir 2 Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai.
„Kadangi viešojoje erdvėje pasklidę informacijos dėl galimai neskaidrios ūkio subjekto – UAB „Izobara“ veiklos, buvo pavesta pareigūnams tuo pačiu atlikti ir įmonės patikrinimą“, – sakė R. Kiškis.
Vieni pareigūnai antradienį tikrino visus į įmonę įvažiuojančius ir išvažiuojančius automobilius, jų bagažines, vairuotojų dokumentus, kiti dirbo bendrovės teritorijoje, administraciniame pastate esančiuose kabinetuose. Neoficialiomis žiniomis, kratą atlikę pareigūnai paėmė įvairių dokumentų ir ne vieną dešimtį kompiuterių.
Trečiadienio rytą rajono Policijos komisariato pareigūnai atvyko į rajono savivaldybę ir prisistatė merui Algirdui Kopūstui bei atostogaujantį savivaldybės administracijos direktorių pavaduojančiai direktoriaus pavaduotojai Jolantai Kanapeckienei.
Rajono Policijos komisariato viršininko teigimu, rajono savivaldybėje pareigūnus domino tik dokumentai, susiję su atliekamu minėtuoju ikiteisminiu tyrimu.
Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja J. Kanapeckienė trečiadienį patvirtino, jog lankėsi policijos pareigūnai, tačiau jų atliktų veiksmų nekomentavo.
„Vyksta ikiteisminis tyrimas, jį komentuoti gali tik policija. Nesu įpareigota ir įgaliota teikti kokią nors informaciją“, – sakė J. Kanapeckienė.
„Valdyba nusprendė šių įvykių nekomentuoti“, – tokį UAB „Izobara“ vadovų ir akcininkų sprendimą trečiadienį perdavė įmonės sekretorė.
UAB „Izobara“ šilumos ūkio direktorius, šiuo metu 10 proc. įmonės akcijų valdantis J. Armanavičius, paklaustas, kaip vertina viešai išsakytus komentarus, kad kratos sutapo su bendrapartiečio, vidaus reikalų ministro Raimondo Palaičio pasitraukimu, patikino, jog tarp šių dalykų nėra jokio ryšio.
„Gerbiamas ministras Palaitis tikriausiai nė nežino, kad yra tokia įmonė „Izobara“. Nors esu tos pačios Liberalų ir centro sąjungos narys, su juo nesu turėjęs jokių ryšių, jo nieko nesu prašęs“, – tvirtino J. Armanavičius.
2010 metų vasarą UAB „Izobara“ kartu su UAB „IZO turtas“ (šiai įmonei Vilniaus apygardos teismas 2011 metais yra iškėlęs bankroto bylą – L. E.) laimėjo konkursą dėl Ukmergės stadiono pastato rekonstrukcijos rangos darbų. Su rajono savivaldybės administracija pasirašytos sutarties bendra vertė – 749,4 tūkst. Lt. Viešųjų pirkimų tarnyba, patikrinusi šį viešąjį pirkimą, nustatė įstatymo pažeidimų ir konstatavo, jog tai „galėjo turėti įtakos pirkimo rezultatams“. Kai vyko konkursas, UAB „Izobara“ vadovavo jos savininkas ir rajono Tarybos narys J. Armanavičius.
Rajono savivaldybės administracija su minėtomis įmonėmis darbų atlikimo sutartį pasirašė 2010 metų spalį. Pagal ją stadiono rekonstrukcijos darbai turėjo būti baigti per metus. Tačiau įmonė darbus pradėjo tik tuomet, kai jie jau turėjo būti baigti.
Nepriklausomybės akto signataras Kęstutis Grinius viešai yra paskelbęs informaciją, kad savivaldybės administracijos direktorius stadiono rekonstrukcijos atliktų darbų aktą (beveik 200 tūkst. litų sumai) pasirašė UAB „Izobara“ dar nepradėjus darbų.
Laikraštyje esame rašę, kad praėjusių metų vasarą 90 proc. UAB „Izobara“ akcijų įsigijo Lietuvoje ir Rytų Europos regione veikianti investicinė kompanija „Amber Capital Partners“.
„Įsigydami UAB „Izobara“ atsižvelgėme į jos esamą potencialą statybų sektoriuje, kuris ypatingai nukentėjo nuo šalyje siautusios ekonominės krizės. Mūsų turima statybų sektoriaus patirtis valdant AB „Raseinių melioracija“ pravers gaivinant ir plėtojant „Izobaros“ statybų sektoriaus paslaugas. Šioje vietoje matome daug plėtros ir sinergijos galimybių. Mus taip pat domina ir šildymo sektorius, kuriame „Izobara“ taip pat pakankamai aktyviai dirba“, – po sandorio išplatintame pranešime spaudai teigė „Amber Capital Partners“ vadovas Adomas Kanopka.
„UAB „Izobara“ apyvarta 2010 m. siekė 17,8 mln. Lt. Pajamos iš statybų sektoriaus sudarė 8,5 mln. Lt, šilumos ūkio eksploatacijos paslaugų pajamos siekė 7,6 mln. Lt, kitos pajamos – 1,7 mln. Lt. 2011 metais įmonė planavo pasiekti panašią apyvartą kaip 2010 m.,“ – skelbiama pranešime spaudai.
Bendrovės generalinis direktorius A. Kanopka praėjusią vasarą teigė, kad per artimiausius dvejus metus planuojama įmonės apyvartą padidinti iki 50 mln. Lt. Taip pat ketinama modernizuoti šilumos ūkį, diegiant šiuolaikinius energetikos sprendimus.
Nuo 2011 metų gruodžio UAB „Izobara“ generalinio direktoriaus pareigas eina Daumantas Kraujelis.
Pagrindinės UAB „Izobara“ veiklos sritys – šilumos tiekimas ir šilumos ūkio priežiūra, projektavimo, statybos, montavimo, elektros, vėdinimo darbai, komunalinės ir kitos paslaugos. Skelbiama, jog šiuo metu „Izobara“ teikia šilumos ir šilumos ūkio eksploatacijos paslaugas daugiau nei 130 objektų visoje Lietuvoje. Pagrindiniai įmonės veiklos regionai – Vilniaus, Ukmergės, Kėdainių miestai ir rajonai, taip pat Tauragės, Raseinių, Kelmės bei kiti rajonai.

2012-03-22
______________________________________________________________________________________
http://www.gzeme.lt/?s_id=1&n_id=6507
Paskutinį kartą redagavo 1 .... Iš viso redaguota 2012 kartus.

...

Re: Ukmergės

2012 Kov 27 17:53

IZOBAROJE ir savivaldybėje atliktos kratos

Paveikslėlis
_________________________________________________________________
http://ukzinios.lt/archyvas-mainmenu-40 ... ratos.html

Grįžti į