Dovydas Sužiedėlis
Arūnas Dapkus
Jurijus Paškovskis

LEGIONIERIŲ ĮVARČIAI NULĖMĖ „ATLANTO“ PERGALĘ JONAVOJE

Klaipėdos „Atlanto“ legionieriai Andrejus Paniukovas ir Olegas Dmitrijevas įsirašė savo pavardes į statistikos protokolą, o uostamiesčio ekipa – dar tris taškus A lygos čempionate. Klaipėdiečiai svečiuose 2:0 (1:0) įveikė „Jonavą“ ir pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą, aplenkdami rungtynėmis mažiau sužaidusią Marijampolės „Sūduvą“.

Futbolas gali būti neteisingas. Tą savo kailiu pirmajame kėlinyje pajuto antrąjį iš eilės pralaimėjimą patyrusi „Jonavos“ ekipa. Jonaviečiai iki pertraukos žaidė geriau už varžovą, bet neišnaudojo kelių puikių momentų ir praleido įvartį „į rūbinę“.

Nesužaidus nei 15 minučių, aikštės šeimininkai dusyk sudrebino vartų konstrukciją. Iš pradžių į virpstą pataikė vienu lietimu kamuolį į vartus pabandęs nukreipti Maksimas Marusičius. Netrukus toks pat likimas ištiko ir Tadą Eliošių, kuris smūgiavo iš labai aštraus kampo.

Kėlinio viduryje kamuolys atsidūrė „Atlanto“ vartuose. Po pavojingo Davido Makaradzės šūvio „Atlanto“ vartininkas Deividas Mikelionis jį atrėmė prieš save, leisdamas Tautvydui Eliošiui įmušti pakartotinu smūgiu. Tačiau arbitras prieš tai užfiksavo nuošalę dėl atšokusio kamuolio kovojusiam jo broliui Tadui.

Nors iki tol „Jonavos“ vartams klaipėdiečiai grasino tik pora netaiklių Lino Pilibaičio ir Andriaus Bartkaus tolimų šūvių, būtent jie išsivežė į priekį po tikslaus O.Dmitrijevo tolimo bandymo prieš pat pertrauką. Rusas įmušė tiesiog fantastiškai – neleisdamas gynėjų atmuštam kamuoliui nusileisti ant žemės.

Iškart po pertraukos Td.Eliošius nepasinaudojo dar viena puikia proga. Saugas gražiai suklaidino jį prižiūrėjusį Sergejų Obivaliną, tačiau smūgiu pažeme į vartus nepataikė. „Atlantas“ atsakė labai pavojingu išpuoliu, kurio smaigalyje atsidūręs Jurijus Vereščiakas privertė Karolį Saliką šuoliu reaguoti į visa šalia virpsto praskriejusį kamuolį.

Vėliau idealų šansą pasižymėti ir priartinti savo komandą prie pergalės turėjo Andrejus Čofu. Po gynėjo klaidos perduodant kamuolį prieš vartus iššokęs moldavas nesugebėjo įveikti ji pasitikusio „Jonavos“ vartininko.

Už galvos griebėsi ir A.Paniukovas. Rezultatyviausią lygos futbolininką pasiekė perdavimas iš krašto, tačiau smūgiu vienu lietimu jis pataikė į šalia buvusį Eduardą Ževnerovą. Pakeitusį kryptį kamuolį sugavo K.Salikas.

Į aikštę „Jonavos“ trenerių mesti puolimą turėję sustiprinti Klaudijus Upstas, Tomas Salamanavičius ir Laurynas Stonkus norimų pokyčių neatnešė. Nors, artėjant mačo pabaigai, aikštės šeimininkai įsikūrė „Atlanto“ aikštės pusėje, tačiau D.Mikelionis darbo daug neturėjo.

Svečių vartininko ginamiems vartams grėsmė kilo tik sykį, kai standartinės sitaucijos metu visai šalia vartų galva mušė E.Ževnerovas.

Jau per arbitro pridėtą laiką „Atlantas“ surengė greitą išpuolį, kurio smaigalyje atsidūręs A.Paniukovas padidino savo įvarčių sąskaitą čempionate, įtvirtindamas komandos pergalę.

D.Vencevičius: „Kartais futbolas būna žiaurus“: https://www.youtube.com/watch?v=lOEs13yV5uA" onclick="window.open(this.href);return false;

K.Sarsanija: „Pirmasis kėlinys blogiausias, kol esu "Atlante": https://www.youtube.com/watch?v=8tCGle4kKxc" onclick="window.open(this.href);return false;

SVEČIUOSE „ŽALGIRIS“ ĮVEIKĖ „STUMBRĄ“, RUNGTYNIŲ HEROJUMI TAPO D. ŠERNAS

Po V turų 12 taškų turėjęs „Žalgiris“ šįvakar sąskaitą papildė dar trimis. A lygos lyderiai Kaune 1:3 (0:1) palaužė vietos „Stumbrą“ ir toliau puikuojasi turnyrinės lentelės viršuje.

4–ąją minutę svečiai surengė aštrų išpuolį dešiniuoju kraštu. Po Serge’o Nyuiadzi perdavimo kaire koja vienu lietimu mušė Darvydas Šernas. Šį kartą – arti virpsto.

Tuoj pat smūgiu atsakė ir šeimininkai. Fabio Lopezas gavo kamuolį šalia baudos aikštelės, bet mušė pro šalį. D. Šernas sulaukė kamuolio baudos aikštelėje, tačiau pirmasis jo perdavimas buvo blokuotas, o po to ataka baigėsi smūgiu nuo vartų.

22–ąją minutę gerą progą smūgiui turėjo Mantas Kuklys. Žalgirietis mušė vienu lietimu iš 16 metrų, bet kamuolys skriejo virš vartų. Po perdavimo iš dešiniojo krašto kamuolys atšoko Alexandre Kore, bet prancūzo perdavimas adresatų nesurado.

Netrukus kauniečiai uždirbo pavojingą baudos smūgį. Marius Papšys mušė į gyvatvorę, o Marcoso Junioro pakartotinis bandymas buvo nesėkmingas. 32–ąją minutę grubiai prieš M. Kuklį prasižengė ir įspėtas buvo Lukas Artimavičius.

Netrukus itin pavojingai į baudos aikštelę įsiveržė Komnenas Andričius, tačiau Klaidas Janonis sugebėjo apsiginti. Žalgiriečiai surengė pavojingą kontrataką, jos metu kamuolys baudos aikštelėje atšoko Elivelto, bet vartininkas Rodrigo Josviakis sugebėjo likviduoti pavojų.

K. Andričius aštriai smūgiavo vienu lietimu, tačiau Elivelto, būdamas šalia vartininko, atsidūrė nuošalėje. 47–ąją minutę D. Šernas varžovų baudos aikštelėje pasitaisė kamuolį ir neatremiamu smūgiu pasiuntė jį į kauniečių vartus!

Padirbėti tuoj pat teko ir Sauliui Klevinskui: „Stumbro“ žaidėjas Jardelis Nazare smūgiavo į vartus, bet „Žalgirio“ vartininkas smūgį atrėmė.

Sužaidus valandą, kampinis: Linas Klimavičius atsiliepė į M. Kuklio perdavimą, bet kamuolys skriejo virš „Stumbro“ vartų.

D. Šernas pajuto įvarčių skonį ir ėmė jais mėgautis: po išradingo Elivelto perdavimo jis įmušė antrą įvartį. 70–ąją minutę „Žalgirio“ vartininkas S. Klevinskas paliko aikštę, jį pakeitė Pijus Petkevičius.

Netrukus Elivelto pasidalino kamuoliu su K. Andričiumi, serbas smūgiavo, bet varžovų vartus išgelbėjo virpstas.

75–ąją minutę „Stumbras“ atkūrė intrigą: Levanas Mačarašvilis suklaidino Mamadou Mbodjį ir iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį į vartus.

Tuoj pat atakos smaigalyje ir vėl atsidūrė D. Šernas. S. Mikoliūnas iš kairiojo krašto atliko tikslų perdavimą, D. Šernas smūgiavo vienu lietimu, bet pataikė į vartininką.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, D. Šernas savo tikslą vis dėlto pasiekė: įsiveržęs į baudos aikštelę „Žalgirio“ puolėjas galingu smūgiu nepaliko vilčių „Stumbro“ vartų sargui.

Čempionai aikštę ir vėl paliko iškeltomis galvomis. Dar viena pergalė, dar trys taškai.

2017-04-13 | Meda Piečytė

Rezultatyvi rungtynių pradžia ir vienas po kito į vartus skrieję įvarčiai. Po atkaklios kovos Marijampolės „Sūduva“ 3:1 (1:0) įveikė „Kauno Žalgirį“ ir išlieka vienintele komanda, šį sezoną nepatyrusia pralaimėjimų A lygos pirmenybėse.

Vos apšilę ir susipažinę su aikšte, „Kauno Žalgirio“ žaidėjai sukūrė intrigą: po puikaus Aurimo Raginio perdavimo, 8–ąją minutę įvartį įmušė Ernestas Mickevičius.

„Sūduvos“ fanams ilgai liūdėti neteko, netrukus po standartinės situacijos, puikiai Andro Švrljugos pakelto kampinio, įvarčiu atsakė ir Povilas Leimonas.

Karolis Laukžemis aktyviai kūrė progas ir privertė svečių gynėjus padirbėti.

Tuoj pat pavojingai ir vėl reagavo žalgiriečiai: 25–ąją minutę Mario Gonzalez Duque stipriai smūgiavo, buvo netoli antrojo įvarčio, tačiau Ivanas Kardumas vartus apsaugojo.

34–ąją minutę standartinė situacija prie kauniečių vartų baigėsi lengva Nemanja Bjelano treniruote.

„Sūduvos“ žaidimas ėmė strigti, vis kažko trūko progų realizavimui. Čia pat ir pirmieji neramumai aikštėje: prieš Ovidijų Verbicką grubiai prasižengė Brunno.

Staigus sujudimas, vėl puikus A. Švrljugos perdavimas. ErnestasVeliulis kėlinio pabaigoje puikiai išnaudojo progą ir įmušė svarbų įvartį. Po pirmojo kėlinio „Sūduva“ priekyje 2:1.

Po pertraukos abi ekipos grįžo tokių pat sudėčių. Aikštės šeimininkai antrąjį kėlinį pradėjo aktyviai: ir toliau laikė užgulę kauniečių vartus,

50–oji minutė skaudi buvo Tomui Bučmai, E.Veliulis smūgiuodamas koja kliudė jo veidą ir užsidirbo geltoną kortelę. T. Bučma negalėjo tęsti rungtynių, žalgiriečiai buvo priversti atlikti pirmąjį keitimą: aikštėje pasirodė Anestis Karakostas.

Eilinis kampinis prie Kauno ekipos vartų baigėsi jų atsimušinėjimu.

Sužaidus valandą, Domantas Antanavičius įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau užbaigti atakos rezultatyviai nepavyko.

Netrukus standartinėje situacijoje puikiai pasirodė Henris Junioras Ndongas ir 56–ąją rungtynių minutę pelnė trečiąjį „Sūduvos“ įvartį.

Abi komandos atliko po keitimą: Kauno ekipoje A. Raginį pakeitė Lukas Sendžikas, o šeimininkų gretose vietoje D. Antanavičiaus pirmą kartą šį sezoną į aikštę žengė traumą išsigydęs Paulius Janušauskas.

68–ąją minutę progą turėjo A. Švrljuga, tačiau adresatų kamuolys šį kartą nesurado.

Neužilgo puikios galimybės neišnaudojo K. Laukžemis: po P. Janušausko perdavimo per ilgai užlaikė kamuolį ir smūgiavo netiksliai.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, svarbaus įvarčio autorių E. Veliulį pakeitė Marjanas Altiparmakovskis.

Tik pasirodęs aikštėje Marijampolės ekipos atstovas aktyviai įsijungė į žaidimą: M. Altiparmakovskis smūgiavo kaire koja, tačiau kamuolys nuskriejo šalia vartų.

Daugiau įvarčių pelnyti nepavyko nei aikštės šeimininkams, nei svečiams. „Kauno Žalgiris“ namo išvyko be pergalės.

2017-04-13 | Martynas Pocius

Išplėšęs tašką Klaipėdoje, Maksimas Maksimovas pelnė antrąjį iš eilės įvartį, kuriuo padovanojo savo naujajai komandai ir ilgai lauktą pergalę A lygos čempionate. Nelaimėję keturių iš eilės rungtynių „Trakai“ namuose palaužė Utenos „Utenį“ minimaliu rezultatu 1:0 (0:0) ir turnyro lentelėje pakilo į ketvirtąją vietą.

Iniciatyva nuo pirmųjų minučių priklausė šeimininkams, kurie daugiau valdė kamuolį, tačiau varžovų klaidų laukęs „Utenis“ kūrė pavojingesnius išpuolius ir jau rungtynių pradžioje galėjo išsiveržti į priekį, kai prieš vartus iššokęs Edvinas Baniulis iš aštraus kampo mušė šalia virpsto.

Vėliau greitos atakos metu Timotėjus Dodlekas pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur aplenkęs gynėją Takuya Matsunaga galva smūgiavo virš vartų, o Aurimas Tručinskas privertė pasijaudinti riterių gerbėjus kėlinio viduryje, bet, puikiu reidu pro kelis gynėjus įsiveržęs į baudos aikštelę, mušė tiesiai į Igną Plūką.

Artėjant pertraukai, T.Matsunaga perėmė dar vieną kamuolį iš gausiai klydusių trakiškių. Jo šūvis į artimą vartų kampą buvo netikslus.

„Trakai“ geriausią savo momentą sukūrė tik kėlinio pabaigoje, kai po aštraus Oscaro perdavimo link vartų įkirtęs Deividas Česnauskis pasiuntė kamuolį aukštai virš skersinio. Netrukus už galvos griebėsi ir pats Oscaras. Be priežiūros paliktas legionierius apmaudžiai nepataikė į kamuolį galva, būdamas visai šalia vartų.

Antrąją mačo pusę riteriai pradėjo įjungę aukštesnę pavarą. Kėlinio pradžioje Aurimas Tručinskas išgelbėjo svečius, neleisdamas perdavimo „uždaryti“ Tadui Labukui.

Vėliau ekipos apsikeitė labai pavojingomis atakomis. Iš pradžių greito išpuolio metu visai šalia vartų iš toli mušė į priekį iš gynybos nuskubėjęs A.Tručinskas. Kitoje aikštės pusėję skersinį sudrebino Vaidotas Šilėnas.

„Trakų“ spaudimas augo. Dar sykį taiklumo pritrūko V.Šilėnui, už galvos vėl griebėsi Oscaras, pasiuntęs kamuolį visai šalia virpsto. Po keitimo aikštėje pasirodęs Darius Kazubovičius aktyviai įsijungė į žaidimą ir iššoko prieš vartus, tačiau paskutiniu momentu gaisrą užgesino atskubėjęs Rudinilsonas Silva.

80-ą minutę būtent po D.Kazubovičiaus smūgio galva D.Garača atmušė kamuolį prieš save. J.Mamajevas jį mestelėjo link M.Maksimovo, kuris savo šanso nepraleido, pasižymėdamas ir antrose rungtynėse „Trakų“ gretose.

Po įvarčio „Utenio“ gynyba prarado koncentraciją ir tik svečių vartininko akrobatinio šuolio dėka iš toli įmušti nepavyko J.Mamajevui. Netrukus jis atrėmė ir dar vieną M.Maksimovo šūvį.

Nuskubėjusi gelbėti rungtynių, Aukštaitijos komanda buvo labai arti išlyginamojo įvarčio mačo pabaigoje. Gabrieliaus Zagursko link vartų pasiųstas kamuolys atsimušė į skersinį ir grįžo į aikštę. Uteniškiams pratęsus ataką, puiki I.Plūko reakcija išgelbėjo riterius nuo nemalonumų, po labai pavojingo Šachromo Suleimonovo smūgio.

O.Vasilenko: M.Maksimovas daro tai, ko čia atvyko https://www.youtube.com/watch?v=xgx4oQkpnY8" onclick="window.open(this.href);return false;

Z.Miloševičius: Vienu metu praradome koncentraciją https://www.youtube.com/watch?v=O9Q7V_0AB6o" onclick="window.open(this.href);return false;