Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Reitingai

2021 Spa 31 01:14

Didžiausių Lietuvos futbolo talentų „TOP 20“
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-1587420

Prie Lietuvos rinktinės vairo stojęs Valdas Ivanauskas nevengdavo primygtinai pabrėžti, kad sieks stipriai atjauninti komandą, bet pirmieji naujo stratego mėnesiai su komanda parodė, kad žodžiai stipriai skiriasi nuo darbų. Visgi 15min kiek nuodugniau pasižvalgė į šalies futbolo atžalyną ir sudarė perspektyviausių Lietuvos futbolo talentų dvidešimtuką.

Ši rikiuotė yra subjektyvi ir sudaryta po pokalbių su jaunimą ugdančių komandų treneriais, agentais ir klubų atstovais. Į reitingą įtraukti žaidėjai, kurie yra gimę ne anksčiau nei 2000 metais. Palyginti skirtingo amžiaus ir pozicijų futbolininkus nėra paprasta – rikiuotė sudaryta atsižvelgiant į žaidėjų turimą įgūdžių paketą, galimą potencialą ir projektuojamą karjeros piką.


1 vieta – Edgaras Utkus (21 metai, gynėjas/saugas, „Cercle Brugge“)

Iš Radviliškio kilęs 190 cm ūgio futbolininkas žaidžia proveržio sezoną. Nuo 2018-ųjų metų Edgaras priklausė „Monaco“ klubui, tačiau debiutuoti kunigaikštystės ekipos pagrindinėje komandoje taip ir nesugebėjo. Prieš šį sezoną persikėlė į Belgiją ir sėkmingai įsitvirtino šios šalies aukščiausioje „Jupiler“ lygoje žaidžiančiame „Cercle Brugge“ klube. Jo treneriai Edgarą iš atraminio saugo pozicijos nuleido į trijų vidurio gynėjų liniją, tačiau naujame amplua lietuvis sušvito dar naujomis spalvomis. E.Utkus pradėtas kviesti į nacionalinę rinktinę ir savo ilgais tiksliais perdavimais tapo ypač naudingas lietuviams pradedant atakas. Minusas – dėl jaunatviško maksimalizmo vis dar prisirenka nemažai geltonų kortelių.


2 vieta – Karolis Uzėla (21 metai, saugas, Vilniaus „Žalgiris“)

Po nesėkmingo blaškymosi Italijoje ir bandymo įsitvirtinti Feraros SPAL klube, šį sezoną žengė tvirtą žingsnį į priekį vyrų futbole. Vidurio saugu žaidžiantis vilnietis išsiskiria universalumu bei garsėja tvirtu charakteriu, kuris Karoliui leido įsitvirtinti A lygos čempionų klube tarp kur kas labiau patyrusių legionierių. Deividas Šemberas šį futbolininką prieš keletą metų yra pavadinęs talentingiausiu „Žalgirio“ žaidėju, tačiau tuomet įsitvirtinti Vilniaus ekipoje jam trukdė agentų ir klubo vadovų nesutarimai bei aštrokas charakteris. Dabar abiem stovykloms smailius kampus, panašu, jog pavyko bent kažkiek apšlifuoti – K.Uzėla žaidžia daug ir gerai A lygoje, yra Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės lyderis, jau spėjo debiutuoti ir nacionalinėje komandoje.


3 vieta – Benas Šatkus (20 metų, gynėjas, „Nurnberg II“)

Dvidešimtmetis gargždiškis B.Šatkus į Vokietiją persikėlė būdamas vos šešiolikos. Dėmesį lietuviui rodė ir dar vienas tuometinis „Bundesliga“ atstovas Brėmeno „Werder“, bet futbolininkas nusprendė sukirsti rankomis su bavarais. Lietuvoje Benas dažniausiai rungtyniaudavo atraminio saugo pozicijoje, bet persikėlus į Vokietiją „Nurnberg“ treneriai iš jo pradėjo „lipdyti“ vidurio gynėją. Šioje pozicijoje futbolininkas rungtyniauja iki šiol. 190 cm ūgio futbolininkas pasižymi gera kova antrame aukšte bei žaidimo skaitymu. Nacionalinėje komandoje U-21 rinktinės kapitonas debiutavo dar 2019-ųjų rudenį draugiškame mače su Naująja Zelandija. Šiemet jis tapo tvirtu pagrindinės sudėties žaidėju ir pastaruosiuose keliuose pasaulio čempionato atrankos mačuose buvo vienas geriausių Lietuvos rinktinės žaidėjų.

4 vieta – Matas Vareika (21 metai, saugas, Vilniaus „Žalgiris“)

Išskirtinio talento vaikinas, kuriam atsiskleisti trukdo traumos. Lengvas, dinamiškas, kūrybingas, daug judantis aikštėje ir techniškas – šiomis savybėmis išsiskiriantis jonaviškis Lietuvos futbolui artimiausioje ateityje būtų neįkainojama vertybė. Tokių specifinių žaidėjų pilkoje mūsų šalies futbolo padangėje pasitaiko ypač retai. Lietuvos rinktinėje turėtų potencialo keisti Justą Lasicką, bet traumų istorija yra raudona vėliava, kuri metams bėgant plevėsuoja vis smarkiau. Stresiniai pėdos lūžiai griauna Mato karjerą, nors blykstelėjimai Vilniaus „Žalgirio“ komandos pagrindinėje sudėtyje buvo iš tiesų įspūdingi. Potencialas – milžiniškas, jei pavyktų sutvirtėti fiziškai ir ilgesnį laiką išvengti traumų, Lietuva gali turėti labai įdomų ir originalų žaidėją.

5 vieta – Artemijus Tutyškinas (18 metų, gynėjas, „Crotone“)

Aštuoniolikmečio pavardė žiniasklaidos antraštėse šiemet plačiai nuskambėjo, kai Artemijų į nacionalinę komandą iškvietė Valdas Ivanauskas. Rungtynėse su Europos čempionais italais A.Tutyškinas netgi gavo šešias minutes ir tokiu būdu tapo jauniausiu Lietuvos futbolininku, debiutavusiu oficialiose rungtynėse. Viktoro Osetrovo auklėtinis anksti išvyko į Lenkiją, kur lankė Varšuvoje įkurtą „Barcelona“ akademijos filialą. Ten gražiausiomis spalvomis atsiskleidęs talentas domino ne vieną Lenkijos „Ekstraklasa“ komandą, bet šiemet pasirinko „Crotone“. 190 cm ūgio vidurio gynėjui prasibrauti į startinį Italijos „Serie B“ klubo vienuoliktuką kol kas nepavyko, bet Artemijus džiaugiasi, kad gali tobulėti treniruodamasis su pagrindine klubo komanda.

6 vieta – Meinardas Mikulėnas (19 metų, puolėjas, Vilniaus „Žalgiris“)

Žinomo Lietuvos rinktinės žaidėjo Gražvydo Mikulėno sūnus – vienas ryškiausių šalies futbolo talentų, šiemet jau sulaukęs ir V.Čeburino dėmesio bei A lygoje sužaidęs penkis mačus. Didžiąją sezono dalį praleido „Žalgiris B“ komandoje, kurioje buvo aiškus atakų lyderis. Progresą sustabdė rugsėjo viduryje diagnozuotas padikaulio lūžis, bet iki jo Meinardo forma buvo įspūdinga. V.Čeburinas taip pat liko patenkintas jauno žaidėjo forma treniruotėse. Fizinės žaidėjo savybės tiesiog unikalios. Pagal treniruočių metu fiksuojamus greičio ir jėgos rodiklius Meinardas lenkia daugelį pagrindinės „Žalgirio“ sudėties žaidėjų.

7 vieta – Tomas Kalinauskas (21 metai, saugas, „Barnsley“)

21-erių atakuojantis kūrybingas saugas šiemet atsiskleidė Mariaus Stankevičiaus vadovaujamoje U21 rinktinėje. Neblogai palaiko kamuolį, mato aikštę, gali sėkmingai surasti komandos draugą, turi neblogą smūgį. Tomas per trumpą laiką tapo jaunimo rinktinės lyderiu ir kapitonu. Liepos mėnesį pasirašė sutartį su Anglijos „Championship“ žaidžiančiu „Barnsley“ klubu, bet kol kas atstovauja rezervinei komandai, kuri žaidžia jaunimo „Premier“ lygoje. Būdamas keturiolikos prisijungė prie „Conquest“ futbolo akademijos Londone.

8 vieta – Nauris Petkevičius (21 metai, puolėjas, Kauno „Hegelmann Litauen“)

Šį sezoną 21-erių metų kaunietis atsiskleidė ryškiausiomis spalvomis ir A lygos čempionate yra vienas aštriausių A.Skerlos peilių. Rezultatyviausių A lygos žaidėjų sąraše Nauris su 14 įvarčių nusileidžia vieninteliam Alytaus „Dainavos“ puolėjui Saidui Hamuličiui (15). Apie N.Petkevičiaus perspektyvas kalbėta jau prieš ketverius metus, kai būdamas septyniolikos tuometinio Kauno „Stumbro“ talentas sudomino Prancūzijos „Lille“ klubą. Visgi dabartinių Prancūzijos čempionų sistemoje puolėjas neįsitvirtino ir pernai sugrįžo į gimtąjį miestą bei sėkmingai atgaivino karjerą.

9 vieta – Vilius Armalas (21 metai, gynėjas, Kauno „Hegelmann Litauen“)

Prieš keletą metų Vilius buvo laikomas vienu ryškiausių Lietuvos futbolo talentų ir 2019-aisiais iš tuometinio Kauno „Stumbro“ pakėlė sparnus į garsiausią Portugalijos futbolo klubą Lisabonos „Benfica“. Visgi Cristiano Ronaldo tėvynėje prasimušti augalotam vidurio gynėjui sekėsi sunkiai. Šių metų vasarį nuomos pagrindais Vilius grįžo į Kauną ir prisijungė prie A lygoje debiutuojančio Pakaunės klubo. Andrius Skerla į Lietuvą talentą sugrąžino ne veltui – V.Armalas visą sezoną buvo tvirtas „Hegelmann Litauen“ gynybos ramstis ir A lygoje sužaidė 28 mačus bei pelnė 2 įvarčius.

10 vieta – Gustas Jarusevičius (18 metų, saugas, Vilniaus „Žalgiris“)

Labai perspektyvus aštuoniolikmetis iš Alytaus, kuris šį sezoną sulaukia ir Vilniaus „Žalgirio“ stratego Vladimiro Čeburino dėmesio. Jėga, veržlumas, puikus kūnas, gerai valdomas kamuolys – Gustas turi visas profesionaliam futbolininkui reikalingas fizines savybes, koją stipriai kiša mentaliniai įgūdžiai ir problemos moksluose. Žaidėjas labai kūrybingas, bet ir linkęs į traumas. G.Jarusevičius nestokoja sprogstamosios jėgos, o tokie žaidėjai iš rikiuotės išeina kur kas dažniau.

11 vieta – Vilius Piliukaitis (20 metų, saugas, Vilniaus „Žalgiris“)

Labai įdomus dvidešimtmetis atakuojantis vidurio saugas iš Tauragės. Geras charakteris, imlus, sveikas požiūris į darbą. Nepaisant jauno amžiaus, žaidžia „vyrišką“ futbolą ir nevengia imtis iniciatyvos. Įsitvirtinti „Žalgiryje“, kuris aikštės viduryje turi didelį legionierių pasirinkimą, futbolininkui dar sunku, bet potencialas tikrai nemažas. Viliui praverčia ir užsienyje įgyta patirtis – jis yra ragavęs legionieriaus duonos „Blackburn Rovers“ (Anglija), „Torino“ ir „Ascoli“ (abu – Italija) jaunimo komandose.

12 vieta – Motiejus Burba (18 metų, saugas/puolėjas, Kėdainių „Nevėžis“)

Vienas jauniausių šio sąrašo žaidėjų. Užaugęs „Žalgiriečio“ akademijoje, bandė laimę Anglijoje, kur žaidė „Tunbridge Wells“ komandoje ir Londono „Crystal Palace“ akademijoje. Aštuoniolikmetį futbolininką Vilniaus „Žalgiris“ šio sezono pradžioje paskolino Kėdainių „Nevėžiui“ ir jis A lygoje sužaidė 28 mačus, įmušė įvartį bei atliko rezultatyvų perdavimą. Galbūt M.Burba ir turi aiškias lubas, tačiau netenka abejoti, jog po 2–3 metų bus geras futbolininkas. Kol kas žaidėjas yra greitesnis už mintį, reikia, kad subręstų. Treneriams dirbti su Motiejumi lengva – jis gyvena futbolu, treniruotėse labai darbštus, gerų fizinių savybių, solidžiai kontroliuoja kamuolį. Sprendimų priėmimas kol kas šlubuoja, bet viename ar kitame lygyje durys šiam žaidėjui po kelerių metų tikrai atsidarys. Svarbus jaunimo rinktinių narys ir futbolo specialistai neabejoja, kad po kelerių metų pravers ir nacionalinės rinktinės duris.

13 vieta – Titas Buzas (17 metų, saugas, Kijevo „Dinamo“)

Jauniausias šio sąrašo žaidėjas. Įdomus ir perspektyvus futbolininkas, kuriam po aikštę tenka lakstyti su psichologine kuprine dėl spalvingo tėvo. Titas yra įtakingo LFF Vykdomojo komiteto nario ir Marijampolės apskrities futbolo federacijos prezidento Žydrūno Buzo sūnus. Išskirtine technika pasižymėjęs Ž.Buzas savu laiku netgi beldėsi į SSRS jaunimo rinktinę, bet vėliau sporto perspektyvas užgožė marijampoliečio polinkis į verslą. Neišsipildžiusią svajonę Ž.Buzas dabar bando įgyvendinti per savo sūnų, o tai pačiam žaidėjui labiau kenkia nei padeda.

Nereikia net abejoti, kad Titas yra vienas talentingiausių savo kartos žaidėjų, bet tėvo bandymas įbrukti žaidėją A lygos klubų treneriams ar žinomiems užsienio klubams paskui šio žaidėjo karjerą palieka ne patį maloniausią kvapą. Bandytas Alytaus „Dainavoje“, portugalų „Belenenses“, o pastaruoju metu kelią skinasi Kijevo „Dinamo“ devyniolikmečių komandoje. Kaip ir tėvas, žaidžia atakuojančio saugo pozicijoje, gerai kontroliuoja kamuolį, energingas, landus, techniškas, bet reikia pripažinti, kad į Lietuvos U-19 rinktinę vis dar kviečiamas avansu, veikiausiai dėl tėvo svorio ir pozicijos šalies futbolo piramidėje, o ne dėl to, jog yra galva geresnis už savo bendraamžius. Ateityje privalo sutvirtėti ir fiziškai.

14 vieta – Matas Ramanauskas (21 metai, saugas, Vilniaus „Riteriai“)

Iš Kėdainių kilęs vidurio saugas nepasižymi labai išskirtinėmis savybėmis ir turi gana aiškias talento ribas, bet šį sezoną yra svarbi „Riterių“ figūra aikštės centre ir žaidžia daug (29 A lygos mačai) bei patikimai. Kibus, nevengiantis pastatyti kojos ir sužaisti kiečiau, improvizacijos arsenalas ribotas, bet darbu ir noru savo minusus pridengia. Gali būti solidus A lygos žaidėjas, bet kilti į stipriai aukštesnį lygį bus sudėtinga.

15 vieta – Natanas Žebrauskas (19 metų, gynėjas, „Greuther Fürth II“)

Iš Gargždų kilęs devyniolikmetis dešinysis gynėjas atstovauja Vokietijos „Bundesliga“ žaidžiančio „Greuther Fürth“ klubo jaunimo rezervinei komandai ir nepaisant jauno amžiaus jau yra kviečiamas į Lietuvos U-21 rinktinę. Prieš išvykdamas į Vokietiją, Natanas treniravosi su pagrindine Gargždų „Bangos“ komanda. 2018-aisiais bandė įsitvirtinti „Nurnberg“ U-17 komandoje, o šią vasarą pakeitė Bavarijos klubą.

16 vieta – Dominykas Kodzis (21 metai, puolėjas, Vilniaus „Riteriai“)

Prieš keletą metų Dominykas beldėsi į Vilniaus „Žalgirio“ sudėtį, tačiau 2019-ųjų vasarį atliko staigų posūkį ir bandydamas gauti daugiau žaidybinės praktikos persikėlė į „Riterius“. Nestandartinis ir įdomus žaidėjas, kūrybingas, netipinis lietuvis – vikrus, techniškas, protingas. Geras charakteris. Progresą jaukia sunki kryžminio raiščio trauma.

17 vieta – Justinas Marazas (20 metų, saugas, Vilniaus „Riteriai“)

Iš Vievio kilęs atakuojantis krašto saugas prieš keletą metų laikytas vienu didžiausių Lietuvos talentų ir netgi buvo kviečiamas į nacionalinę komandą. Būdamas jaunas bandė pradėti legionieriaus karjerą, tačiau Plocko „Wisla“ klube neįsitvirtino ir grįžo atgal į Vilnių. Bene vienintelis „Ateities“ futbolo mokyklos auklėtinis, kuris vis dar tęsia karjerą kiek aukštesniame lygyje. Karjerą jaukia daug traumų. Šį sezoną atsinaujino ta pati trauma, su kuria saugas grįžo iš Lenkijos, tad A lygoje sužaidė vos penkerias rungtynes ir 222 minutes.

18 vieta – Gabrielis Nikonovas (18 metų, gynėjas, Vilniaus „Žalgiris“)

Kairiakojis aštuoniolikmetis priklauso Vilniaus „Žalgirio“ sistemai, bet kol kas atstovauja dubleriams Pirmoje lygoje. Jaunasis futbolo „profesorius“ pagal žaidimo supratimą ir mąstymą jau šiuo metu galėtų kabintis vyrų futbole, tačiau inteligentiškosios savybės kartais stipriai kiša koją, nes Gabrielis privengia dvikovų, privalo išmokti žaisti kur kas kiečiau. Techniškas, pasižymi universalumu, gali žaisti tiek kairiajame gynybos krašte, tiek atraminėje zonoje.

19 vieta – Deividas Dovydaitis (18 metų, saugas, „Šiauliai FA“)

Įdomus atakuojantis saugas, kuris daug prisidėjo prie to, jog Šiaulių komanda šiemet kautųsi dėl Pirmos lygos titulo ir iškovotų kelialapį į stipriausią divizioną. Per 26 rungtynes aštuoniolikmetis įmušė penkis įvarčius. Kviečiamas į U-19 rinktinę. Tikrą potencialą galėsime įvertinti kitąmet, kai D.Dovydaitis su šiauliečiais žais A lygoje.

20 vieta – Džiugas Aleksa (17 metų, gynėjas, Vilniaus „Žalgiris B“)

Septyniolikmetis dešinio krašto gynėjas išsiskiria išskirtinėmis fizinėmis savybėmis ir yra projektuojamas kaip Vilniaus „Žalgirio“ kapitono Sauliaus Mikoliūno įpėdinis. Kai A lygos čempionų simbolis galiausiai pakabins sportinius batelius ant vinies, Džiugas tikrai gaus šansą užimti šią poziciją. Geras greitis, daug sprogstamos jėgos.

Pirmi už brūkšnio
Artūras Dolžnikovas (21 metai, saugas/puolėjas, Vilniaus „Riteriai“)

Geras futbolininkas, su ypač sudėtingu charakteriu, kuris smarkiai kiša koją. Vienas talentingiausių 2000-ųjų kartos žaidėjų „Riterių“ marškinėlius vilkėjo ir prieš trejus metus. Tuometinis treneris Aurelijus Skarbalius sezono starte pasitikėjo jaunuoju savo auklėtiniu, tačiau netrukus neliko nei pasitikėjimo, nei paties auklėtinio.

„Nesusitvarkiau su galva ir tiek žinių. Žmonės man sakė, kad nešvaistyčiau savo talento, bet, kaip ir kiekvienam jaunam žmogui, prireikė laiko, kad tai suvokčiau“, – apie savo klystkelius kalbėjo šiemet į „Riterius“ vėl sugrįžęs futbolininkas. Visgi treneriams dirbti su šiuo žaidėju yra sunku, disciplinos trūksta, potencialas švaistomas vėjais. Reikia palinkėti, kad susitupėtų ir persilaužtų. Šį sezoną A lygoje – 16 rungtynių, 1 įvartis ir 1 rezultatyvus perdavimas.

Danas Šimkevičius (18 metų, vartininkas, „Panevėžys“)

Dar vienas perspektyvus Panevėžio vartininkų mokyklos atstovas, praėjusiais metais gana solidžiai debiutavęs A lygoje. Kai Aukštaitijos klubą išretino traumos, aštuoniolikmetis stojo į vartus ir vaizdo tikrai negadino. Šiemet Danas taip pat jau gavo 17 A lygos rungtynių. Kaip šiuolaikiniam vartininkui, šiek tiek trūksta ūgio (184 cm), bet perspektyvos žengti Emilijaus Zubo ir Vytauto Černiausko išmintais takais – neblogos.

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Reitingai

2022 Sau 07 17:57

Lietuvos futbolo trenerių „Top 10“
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-1623968

Lietuvos rinktinės treneris – klausimas, kuris praėjusiais metais buvo bene dažniausiai aptarinėjamas Lietuvos futbolo federacijos koridoriuose ir kuluaruose. Karšta kėdė dar vieneriems metams buvo patikėta Valdui Augustinui Ivanauskui, tačiau problema niekur nedingo. 15min atliko apklausą ir surikiavo geriausių šiuo metu Lietuvos futbolo specialistų reitingą. 15min sudarytoje apklausoje sutiko dalyvauti 22 mūsų šalies futbolą nušviečiantys žiniasklaidos atstovai. Visų jų buvo prašoma sudaryti geriausių trenerių penketuką, už pirmą vietą skiriant 5 balus, antrąją – 4, trečiąją – 3, ketvirtąją – 2, penktąją – 1.

Visų respondentų balsai buvo susumuoti, tad jums pateikiame apibendrintą geriausių Lietuvos futbolo trenerių dešimtuką.

Apklausoje dalyvavo Mindaugas Augustis, Marius Bagdonas, Aurimas Budraitis, Evaldas Gelumbauskas, Lukas Gintautas, Žydrūnas Grudzinskas, Paulius Jakelis, Giedrius Janonis, Vaidotas Januška, Zigmantas Jurevičius, Nerijus Kesminas, Arūnas Klimavičius, Ervinas Kvitkauskas, Mantas Krasnickas, Dalius Matvejevas, Naglis Miknevičius, Gintaras Radauskas, Vilmantas Remeika, Aurimas Tamulionis, Karolis Tretjakas, Tautvydas Vencevičius ir Rytis Vyšniauskas.

1 vieta – Valdas Dambrauskas (110 balų)

Absoliutus dominavimas. Valdui Dambrauskui pirmas vietas skyrė visi 22 apklausoje dalyvavę žurnalistai.

2 vieta – Andrius Skerla (65 balai)

A.Skerlą paminėjo 21 iš 22 respondentų, o aštuoni iš jų šiame reitinge paskyrė antrąją vietą.

3 vieta – Valdas Urbonas (47 balai)

Trenerį paminėjo 16 apklausos respondentų, iš kurių net septynis skyrė antrąją vietą.

4 vieta – Rokas Garastas (36 balai)

R.Garasto pavardę 15min apklausoje paminėjo net 15 žurnalistų.

5 vieta – Aurelijus Skarbalius (22 balai)

A.Skarbaliaus pavardę paminėjo septyni apklausos dalyviai, bet net keturi iš jų jam skyrė antrąją vietą.

6 vieta – Mindaugas Čepas (15 balų)

Šio specialisto pavardę į savo penketuką įtraukė aštuoni respondentai, o vienas skyrė antrąją poziciją.

7 vieta – Tomas Ražanauskas (10 balų)

T.Ražanauską į savo penketukus įtraukė šeši respondentai: vienas skyrė antrą vietą, vienas – ketvirtą, keturi – penktą.

8 vieta – Edgaraa Jankauskas (9 balai)

Sulaukė keturių paminėjimų: po vienąkart antroje ir trečioje vietose ir dukart penktoje.

9 vieta – Valdas Augustinas Ivanauskas (6 balai)

Skaudi realybė. Lietuvos rinktinei šiuo metu vadovauja specialistas, už kurį apklausos dalyviai mato net aštuonis geresnius trenerius net mūsų šalyje. Valdas Augustinas Ivanauskas užėmė devintą reitingo poziciją ir surinko 6 balus. Savo penketukuose 55-erių kaunietį paminėjo penki respondentai, iš kurių vienas skyrė trečią vietą, likusieji trys – penktą.

Praėjusiais metais V.A.Ivanauskas galiausiai įgyvendino savo svajonę ir stojo prie nacionalinės komandos vairo, tačiau trys mėnesiai laikinai einant pareigas buvo sudėtingi. Per septynis mačus rinktinė su V.A.Ivanausku iškovojo vieną pergalę, sensacingai patiesusi Bulgariją, bei sužaidė nuviliančias lygiąsias su Kuveitu. Kiti penki mačai – pralaimėti. Visgi nepaisant to, jog nei vaizdo, nei rezultatų nebuvo, su treneriu buvo pratęstas bendradarbiavimas. To priežastis – taip pat daugiau nei aiški, nes V.A.Ivanauskas yra geras įtakingiausių LFF narių Žydrūno Buzo ir Arūno Pukelio bičiulis.

10 vieta – Marius Stankevičius (4 balai)

Vienas geriausių nepriklausomos Lietuvos gynėjų trenerio darbo ėmėsi netgi nebaigęs profesionalo karjeros, kai 2018-ųjų lapkritį tapo ketvirtoje Italijos lygoje žaidusio „Crema“ žaidžiančiuoju treneriu. Į naują karjeros etapą pradedantį kaunietį labai greitai dėmesį atkreipė ir LFF, kurios prezidentas – geras Mariaus bičiulis Tomas Danilevičius.

Kurį laiką 40-metis specialistas derino pareigas federacijoje ir Italijos žemesnių lygų klubuose, kol 2021-ųjų sausį buvo paskirtas Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės treneriu ir pakeitė šias pareigas ėjusį D.Vencevičių. Kuluaruose kalbama, jog M.Stankevičiui ateityje yra ruošiama vieta ir prie nacionalinės rinktinės vairo, tiesa, kol kas trūksta tiek patirties, tiek „svorio“, tiek UEFA Pro licencijos.

Giriamas už tai, jog jaunąją futbolininkų kartą moko žaisti šiuolaikinį futbolą, stengiantis kuo ilgiau kontroliuoti kamuolį, tačiau bent jau kol kas tai į taškus turnyro lentelėje konvertuoti pavyksta retokai. Inteligentiškas, komunikabilus ir taktiškas, bet pastaruoju metu sulaukė nemažai kritikos už tai, jog į rinktinės sudėtį kviesdavo savo sūnų Kajų, nors šis atstovavo tik Alytaus „Dainavos B“ komandai.

15min apklausoje M.Stankevičius gavo dvi ketvirtas vietas.

Iš viso apklausoje buvo paminėta 12 Lietuvos trenerių, o šalia dešimtuko liko su Telšių „Džiugu“ solidžiai A lygoje pernai debiutavęs Marius Šluta (2 balai) ir kaimyninėje Lenkijoje šaknis įleidęs bei Suvalkų „Wigry“ treniruojantis Donatas Vencevičius (3 balai).

karys
Pranešimai: 9169
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Reitingai

2022 Sau 08 12:45

Pirmą kart matau, kad Ivanas be Valdo dar ir Augustinas :)

Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Reitingai

2022 Sau 08 12:54

keista kad Edgaras Jankauskas įtrauktas, jis gi jau kurį laiką netreniruoja :roll:

Makenzis
Pranešimai: 7351
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Reitingai

2022 Sau 08 16:12

keista kad Edgaras Jankauskas įtrauktas, jis gi jau kurį laiką netreniruoja :roll:
Nieko nesuprantate. Gi kiek iš tų žurnalisčių buvo moterys? Ne viena ir ne dvi. Jos težino kelias pavardes, o Edgariukas koms pats gražiausias. Sėdi ir net nežino, kuo jis ten užsiima: ar mokosi arabiškai, ar liežuviu tenkina Olialia pupytes. Svarbu, kad gražus. Kol bus gražus, tol bobos už jį balsuos.

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Reitingai

2022 Sau 08 20:15

Pirmą kart matau, kad Ivanas be Valdo dar ir Augustinas :)
Bagdono neskaitai ir nesiklausai? Čia jo obsesija visąlaik vadinti pilnu vardu.

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Reitingai

2022 Sau 08 20:19

keista kad Edgaras Jankauskas įtrauktas, jis gi jau kurį laiką netreniruoja :roll:
Nieko nesuprantate. Gi kiek iš tų žurnalisčių buvo moterys? Ne viena ir ne dvi. Jos težino kelias pavardes, o Edgariukas koms pats gražiausias. Sėdi ir net nežino, kuo jis ten užsiima: ar mokosi arabiškai, ar liežuviu tenkina Olialia pupytes. Svarbu, kad gražus. Kol bus gražus, tol bobos už jį balsuos.
:mrgreen: Aš tai 0 matau, tai dabar laukiu įvardijimų. Noninclusive specializacija.

Makenzis
Pranešimai: 7351
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Reitingai

2022 Sau 08 20:52

keista kad Edgaras Jankauskas įtrauktas, jis gi jau kurį laiką netreniruoja :roll:
Nieko nesuprantate. Gi kiek iš tų žurnalisčių buvo moterys? Ne viena ir ne dvi. Jos težino kelias pavardes, o Edgariukas koms pats gražiausias. Sėdi ir net nežino, kuo jis ten užsiima: ar mokosi arabiškai, ar liežuviu tenkina Olialia pupytes. Svarbu, kad gražus. Kol bus gražus, tol bobos už jį balsuos.
:mrgreen: Aš tai 0 matau, tai dabar laukiu įvardijimų. Noninclusive specializacija.
Sorry, sąrašą būsiu pražiūrėjęs.. tada bus nulis.

Apklausoje dalyvavo Mindaugas Augustis, Marius Bagdonas, Aurimas Budraitis, Evaldas Gelumbauskas, Lukas Gintautas, Žydrūnas Grudzinskas, Paulius Jakelis, Giedrius Janonis, Vaidotas Januška, Zigmantas Jurevičius, Nerijus Kesminas, Arūnas Klimavičius, Ervinas Kvitkauskas, Mantas Krasnickas, Dalius Matvejevas, Naglis Miknevičius, Gintaras Radauskas, Vilmantas Remeika, Aurimas Tamulionis, Karolis Tretjakas, Tautvydas Vencevičius ir Rytis Vyšniauskas.

Bet šitie irgi ne kažką, nelabai ką supranta, tik daug kalba. Kaip sako vienas mano pažįstamas, diletantai. Jegu reikia sudaryti TOP, tai imi daimius- garsius vardus, kad niekas nedrįstų ginčytis, nesvarbu, kad į trenerio darbą spjovė, ar nieko nėra įrodęs kaip treneris. labiau pajuokos objektu tapęs.... Tokie ir tie žinovai. Imasi ekspertų vaidmens, o tampa klounais. :lol:

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Reitingai

2022 Sau 17 05:09

Lietuvos futbolo įtakingiausių asmenų „Top 10“
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-1626884

Straipsnyje LFF vykdomasis komitetas + Nikoličius ir Venslovaitienė.

1 vieta – Arūnas Pukelis – 104 balai
2 vieta – Žydrūnas Buzas – 59 balai
3 vieta – Edgaras Stankevičius – 35 balai
4 vieta – Vidmantas Butkevičius – 30 balų
5 vieta – Vilma Venslovaitienė – 29 balai
6 vieta – Mindaugas Nikoličius – 26 balai
7 vieta – Artūras Krukis – 10 balų
8 vieta – Mindaugas Bondauskis – 9 balai
9–10 vieta – Tomas Danilevičius – 7 balai
9–10 vieta – Janas Nevoina – 7 balai

Anbo
Pranešimai: 9593
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Reitingai

2022 Sau 17 19:12

o koks dešimtukas gavosi, gal kas mato visą straipsnį ir gali surašyti? :) neturiu prenumeratos, tad matau tik 10-9 vietas :roll:

Tobex
Pranešimai: 10887
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Reitingai

2022 Sau 17 19:33

o koks dešimtukas gavosi, gal kas mato visą straipsnį ir gali surašyti? :) neturiu prenumeratos ir matau tik 10-9 vietas
per skriejantį kamuolį sakė, kad VK nariai + Vilma ir Niko.
Pirmas Pukelis

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Reitingai

2022 Sau 27 16:33

Geriausių Lietuvos vartininkų „Top 10“
https://www.15min.lt/sportas/naujiena/f ... 24-1632624

15min sudarytoje apklausoje sutiko dalyvauti 22 mūsų šalies futbolą nušviečiantys žiniasklaidos atstovai. Visų jų buvo prašoma sudaryti geriausių vartininkų penketuką, už pirmą vietą skiriant 5 balus, antrąją – 4, trečiąją – 3, ketvirtąją – 2, penktąją – 1.

Visų respondentų balsai buvo susumuoti, tad jums pateikiame apibendrintą sąrašą.

Apklausoje dalyvavo Mindaugas Augustis, Marius Bagdonas, Aurimas Budraitis, Evaldas Gelumbauskas, Lukas Gintautas, Žydrūnas Grudzinskas, Paulius Jakelis, Giedrius Janonis, Vaidotas Januška, Zigmantas Jurevičius, Nerijus Kesminas, Arūnas Klimavičius, Ervinas Kvitkauskas, Mantas Krasnickas, Dalius Matvejevas, Naglis Miknevičius, Gintaras Radauskas, Vilmantas Remeika, Aurimas Tamulionis, Karolis Tretjakas, Tautvydas Vencevičius ir Rytis Vyšniauskas.

Apklausoje buvo paminėta dvylika vartininkų. Jei du futbolininkai surinko vienodai balsų, aukštesnę vietą reitinge lėmė didesnis pirmumo balsų skaičius.

1 vieta – Ernestas Šetkus – 99 balsai
2 vieta – Emilijus Zubas – 71 balsas
3 vieta – Giedrius Arlauskis – 50 balsų
4 vieta – Džiugas Bartkus – 24 balsai
5 vieta – Titas Krapikas – 24 balsai
6 vieta – Tomas Švedkauskas – 21 balsas
7 vieta – Edvinas Gertmonas – 19 balsų
8 vieta – Vytautas Černiauskas – 15 balsų

9 vieta – Ignas Plūkas – 4 balsai

Dar vienas kaunietis. 28-erių Ignas savo profesionalo kelią pradėjo tuometinėje „FBK Kaunas“ sistemoje ir per pastarąjį dešimtmetį gerokai pasiblaškė po mūsų šalies klubus.

28-erių 195 cm ūgio vartų sargas yra atstovavęs Vilniaus „Žalgiriui“, „Šiauliams“, Utenos „Uteniui“, „Kauno Žalgiriui“, tuometiniams „Trakams“, o vėliau – ir Vilniaus „Riteriams“, Marijampolės „Sūduvai“. Nuo praėjusio sezono vilki Kauno rajono „Hegelmann“ marškinėlius ir pernykštis jo pasirodymas buvo vienas geriausių karjeroje.

Specialistai Igną neretai traukdavo į simbolines A lygos turų rungtynes, o solidus žaidimas atkreipė ir nacionalinės rinktinės trenerių dėmesį. Kaunietis vis sulaukdavo kvietimų į rinktinės stovyklas, bet nacionalinėje komandoje vis dar nedebiutavo. Kita vertus, Lietuvos čempionate I.Plūkas turėjo 10 „sausų“ rungtynių ir žinant, jog atstovavo penktąją vietą užėmusiai ekipai, tai yra puikus rezultatas.

Bendrai, vartininkas buvo viena kertinių puikiai A lygoje debiutavusio „Hegelmann“ figūrų, tad klubo vadovai dar lapkritį pratęsė su I.Plūku sutartį iki 2022-ųjų pabaigos.

10 vieta – Deividas Mikelionis – 3 balai

26-erių kaunietis savo sportinę karjerą pradėjo Kauno futbolo mokykloje, vėliau tapo tuometinio „Spyrio“ atstovu, o 2017-ųjų sezoną buvo skolinamas Klaipėdos „Atlantui“. Vėliau sugrįžo į gimtąjį miestą ir nuo to laiko yra „Kauno Žalgirio“ pagrindinis vartų sargas.

Keletą pastarųjų metų Deividas neabejotinai yra vienas geriausių šios pozicijos žaidėjų A lygoje. Pernai šalies čempionate jis sužaidė 31 rungtynes ir 11 kartų jas užbaigė nepraleisdamas įvarčio. Tai buvo geriausias rezultatas visoje lygoje kartu su Vilniaus „Žalgirio“ vartininku Edvinu Gertmonu.

Labai svarbu, kad vartininkas geba žaisti geriausiai svarbiausiuose mačuose. Kilti į dar aukštesnį lygį D.Mikelioniui trukdo ūgio stoka. 188 cm ūgis šiuolaikiniame futbolo pasaulyje yra per menkas ir vien dėl fizinių savybių vartininkas negauna šanso savęs išbandyti stipresniuose klubuose, nors A lygoje jau beveik viską įrodė. Pasižymi puikia reakcija, ypač žaisdamas ant linijos, bet išeiti toliau iš vartų dėl anksčiau įvardintų priežasčių kiek privengia.

D.Mikelionis yra daugiausia rungtynių A lygoje „Kauno Žalgirio“ klube per istoriją sužaidęs futbolininkas. Praėjusį sezoną jis pasiekė 100 rungtynių žymą, o dabar savo sąskaitoje turi jau 138 susitikimus.

Vartininko sutartis su žalgiriečiais baigėsi po praėjusio sezono, tad klubo vadovams buvo garbės reikalas savo simbolį komandoje išlaikyti. Tai pavyko – nors D.Mikelionis turėjo pasiūlymų ir iš kitų klubų, nusprendė likti gimtajame mieste ir toliau atstovaus „Kauno Žalgiriui“.

Makenzis
Pranešimai: 7351
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Reitingai

2022 Sau 27 23:54

Apklausos dalyviai pavarė... :lol: gal bijojo, kad atsidurs bagažinėje, kad taip skirsto balus.

Respublik
Pranešimai: 8734
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Reitingai

2024 Sau 22 23:46

Statistikai atnaujino šalies populiacijos lenteles, įdomybėms miestų statistika pagal galimų klubų skaičių:

 • Ribiniai miestai: Joniškis, Šalčininkai, Naujoji Akmenė.
 • 1 klubo miestai: Prienai, Biržai, Kaišiadorys, Raseiniai, Vilkaviškis, Rokiškis, Garliava, Jurbarkas, Lentvaris, Grigiškės, Kuršėnai, Druskininkai, Elektrėnai;
 • Ribiniai 2 klubų miestai (atsižvelgiant į pop mažėjimą, infliaciją - 1 klubo): Radviliškis, Palanga, Šilutė, Visaginas, Plungė, Kretinga, Gargždai, Ukmergė.
 • 2 klubų miestai: Utena, Tauragė, Telšiai, Kėdainiai;
 • 3 klubų miestas: Jonava;
 • 4 klubų miestai: Mažeikiai, Marijampolė;
 • 5 klubų miestas: Alytus;
 • 9 klubų miestas: Panevėžys;
 • 13 klubų miestas: Šiauliai;
 • 22 klubų miestas: Klaipėda;
 • 39 klubų miestas: Kaunas;
 • 85 klubų miestas: Vilnius.

Jeigu taip pagalvosime Lietuvos mastu, per paskiausią laikotarpį A Lygoje nebuvo tik Mažeikių (kurie turėjo porą atėjimų į LKL'ą) ir Tauragės, o jų vietoje atsirado overperforminantys Gargždai (A Lyga + LKL) ir Palanga. Viskas maždaug logiška...

šiaip
Pranešimai: 3829
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 17:49

Re: Reitingai

2024 Sau 23 08:23

Statistikai atnaujino šalies populiacijos lenteles, įdomybėms miestų statistika pagal galimų klubų skaičių:

 • Ribiniai miestai: Joniškis, Šalčininkai, Naujoji Akmenė.
 • 1 klubo miestai: Prienai, Biržai, Kaišiadorys, Raseiniai, Vilkaviškis, Rokiškis, Garliava, Jurbarkas, Lentvaris, Grigiškės, Kuršėnai, Druskininkai, Elektrėnai;
 • Ribiniai 2 klubų miestai (atsižvelgiant į pop mažėjimą, infliaciją - 1 klubo): Radviliškis, Palanga, Šilutė, Visaginas, Plungė, Kretinga, Gargždai, Ukmergė.
 • 2 klubų miestai: Utena, Tauragė, Telšiai, Kėdainiai;
 • 3 klubų miestas: Jonava;
 • 4 klubų miestai: Mažeikiai, Marijampolė;
 • 5 klubų miestas: Alytus;
 • 9 klubų miestas: Panevėžys;
 • 13 klubų miestas: Šiauliai;
 • 22 klubų miestas: Klaipėda;
 • 39 klubų miestas: Kaunas;
 • 85 klubų miestas: Vilnius.

Jeigu taip pagalvosime Lietuvos mastu, per paskiausią laikotarpį A Lygoje nebuvo tik Mažeikių (kurie turėjo porą atėjimų į LKL'ą) ir Tauragės, o jų vietoje atsirado overperforminantys Gargždai (A Lyga + LKL) ir Palanga. Viskas maždaug logiška...
Žinant, kad tiek A lyga, tiek LKL yra savivaldybių lygos, tai vertinti reiktų per savivaldybių dydį, o ne atskirų miestų. Miestas gali būti ne pats didžiausias, bet savivaldybė gerokai didesnė, atitinkamai ir jos biudžetas yra gerokai didesnis. Pavyzdžiui, Garliava yra maža, tačiau Kauno rajono savivaldybė yra viena didžiausių ir turtingiausių.

Grįžti į