2014 Bal 25 09:53

F.C. ŠIAULIAI 0 : 0 FC ŽALGIRIS

Naujienos gyvai

Rungtynės baigėsi

90' Raziūnui rodoma geltona kortelė
90' Nyuadzi pelno ir ketvirtąjį įvartį iš nuošalės
89' Žalgiriečiai muša trečiąjį įvartį iš nuošalės. Šį kartą arti tikslo buvo Wilkas
88' Raziūnas pasirodo vietoje Tokičiaus
87' Šeimininkai aikštėje sunkiai gaudo kvapą
86' Šiauliečiai iš paskutinių jėgų surezgė kontrataką, kurią žalgiriečiams paskutinę akimirką pavyko sustabdyti
85' "Šiauliai" visus savo žaidėjus išrikiavo gynybos linijoje
83' Leliūga suklaidina kelis varžovus, bet neranda atakos tęsinio ir siunčia kamuolį tiesiai į Plūko rankas
81' Švrljuga po standartinės situacijos atlieka dar vieną smūgį ir vėl iš nuošalės
80' Žalgiriečiai skuba bei stengiasi pelnyti vartį
75' Vilniečiai savo atakos metu galėjo nubausti šeimininkus. Švrljuga antrą kartą šios dienos rungtynėse siunčia kamuolį į vartų tinklą, bet ir vėl iš nuošalės. "Žalgirio" atsarginių žaidėjų suolelis protestuoja prieš šį teisėjo sprendimą
74' Tokičius po žalgiriečių klaidos atsiduria vienas prieš Vitkauską ir pasielgia labai neapgalvotai. Puolėjas siunčia kamuolį iš tolimos distancijos aukštai virš vartų
73' Medžiaušis pasirodo vietoje Gedmino
70' Prieš atliekant keitimą, Nyuadzi vėl buvo atsidūręs atakos smaigalyje. Šį kartą prancūzas smūgiavo iš kur kas patogesnės pozicijos, tačiau smūgis labai netikslus
70' Leliūga keičia Andreou
65' Nyuiadzi sėkmingai baudos aikštelėje grumiasi su varžovų gynėjais ir tik per plauką nenukreipia kamuolio į vartų tinklą
63' Vitukynas pasirodo vietoje Keitos
60' Švrljugą siunčia kamuolį į vartų tinklą, bet teisėjas fiksuoja nuošalės taisyklės pažeidimą. Kroatas būtų pelnęs įvartį po standartinės situacijos
57' Zagurskas pasirodo vietoje Janušausko
55' "Šiauliai" po ilgokos pertraukos pabandė surengti kontrišpuolį, nuo kurio vilniečiai apsigynė
52' Andreou aukštai iššokęs pavojingai smūgiuoja galva. Kamuolys skrieja šalia skersinio
50' Žalgiriečiai nuo pirmųjų minučių spaudžia varžovus

Antrasis kėlinys prasideda

46' Švrljuga pasirodo vietoje Jedigaryano

Baigėsi pirmasis kėlinys, kuriame komandos turėjo tik po vieną progą pasižymėti

44' Wilkas ir Nyuiadzi kėlinio pabaigoje apsikeitė pozicijomis
42' Radavičius atranda spragą "Šiaulių" gynyboje ir siunčia kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten Janušauskui nepavyksta jo susistabdyti
40' Zubas nelabai patenkintas rungtynių eiga
39' Žaidimas pastarosiomis minutėmis persikėlė į aikštės vidurį
35' Jasaičiui rodoma geltona kortelė
32' Žalgiriečiams antroje kėlinio pusėje priklauso iniciatyva
29' Jedigaryanui rodoma geltona kortelė
24' Po puikaus Wilko perdavimo iš baudos aikštelės progą pasižymėti turėjo Andreou. Kipriečio smūgį šiauliečiai spėjo blokuoti
23' Vitkauskui vėl tenka padirbėti iš peties po pakelto "Šiaulių" ekipos kampinio
22' Wilkas smūgiuoja virš vartų
21' Andreou griaunamas baudos aikštelės prieigose. Wilkas stoja prie kamuolio
17' Tokičiui rodoma geltona kortelė
15' Wilko labai pavojingas smūgis iš po varžovo kojų. Plūkas gelbsti "Šiaulius" nuo įvarčio
14' Pilibaitis turėjo daug erdvės baudos aikštelėje, tačiau ja pasinaudoti saugui nepavyko
8' Po Jedigaryano perdavimo Andreou netiksliai smūgiuoja galva
7' Pirmosiomis minutėmis kamuolį ilgiau kontroliuoja "Šiauliai"
5' Rungtynes stadione stebi maždaug pusantro tūkstančio sirgalių
4' Tokičiaus labai pavojingas smūgis į "Žalgirio" vartus. Vitkauskas pirštų galais nukreipia kamolį už galinės linijos
2' Komandai padėti negali Šemberas, kuris sulaukė nuobaudos už praėjusiame ture gautą raudoną kortelę
1' Šiandien vilniečių pagrindinėje sudėtyje yra keletas pasikeitimų: vidurio gynėjų tandemą sudaro Jankauskas ir Fridrikas, po traumos sveikstančio Žulpos vietą užima Janušauskas

Rungtynės prasidėjo

...

2014 Bal 25 09:54

"Šiauliai" 0 - 0 "Žalgiris"

Geltonos kortelės: Niko Tokičius (17 min.), Edvinas Jasaitis (35 min.), Justas Raziūnas (90 min.); Artakas Jedigaryanas (29 min.)

"Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Artakas Jedigaryanas (46' Andro Švrljuga), Algis Jankauskas, Mantas Fridrikas, Ramūnas Radavičius, Jakubas Wilkas, Linas Pilibaitis, Paulius Janušauskas (57' Eivinas Zagurskas), Andrezinho, Serge'as Nyuiadzi, Kristis Andreou (70' Rytis Leliūga)

"Šiauliai": Ignas Plūkas, Vytas Gašpuitis, Edvinas Jasaitis, Rokas Gedminas (73' Dovydas Medžiaušis), Yamadou Keita (63' Titas Vitukynas), Edvardas Pšelenskis, Edvardas Gaurilovas, Aivaras Renusas, Filipas Zderičius, Modestas Vorobjovas, Niko Tokičius (88' Justas Raziūnas)

...

2014 Bal 25 09:55

Keturių tikslių smūgių pergalei neužteko

Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" komanda ketvirtadienį kamuolį į "Šiaulių" vartų tinklą siuntė net keturis kartus, tačiau tiek pat sykių žalgiriečių įvarčius lydėjo šoninio teisėjo pakelta vėliavėlė, fiksavusi nuošalės taisyklės pažeidimus

Šiauliuose vykęs "SMScredit.lt A lygos" X turo susitikimas baigėsi lygiosiomis 0:0, kuriomis kur kas labiau patenkinti liko aikštės šeimininkai.

Po tašką į savo sąskaitas įsirašiusios ekipos po tarpusavio akistatos turnyro lentelėje išliko savo pozicijose. "Žalgiris" (22 tšk.) ir toliau pirmauja šalies pirmenybėse, "Šiauliai" (8 tšk.) vis dar priversti tenkintis priešpaskutiniąja - devintąja vieta.

Rungtynes Lietuvos čempionai pradėjo kiek pasikeitusia sudėtimi. Vidurio gynėjų porą sudarė Algis Jankauskas ir Mantas Fridrikas, gynybos kraštuose rungtyniavo Artakas Jedigaryanas ir Ramūnas Radavičius.

Komandos kapitono Deivido Šembero bei po traumos sveikstančio Artūro Žulpos vietas aikštėje greta Lino Pilibaičio užėmė Paulius Janušauskas ir Andrezinho. Puolamąją jėgą tradiciškai sudarė Jakubas Wilkas, Serge'as Nyuiadzi ir Kristis Andreou..

Dvikovos autsaideriais laikyti "Šiauliai" jau pirmosiomos minutėmis pademonstravo, jog neketina be kovos dalinti taškų. 4 minutę Armantui Vitkauskui teko gelbėti žalgiriečius nuo įvarčio, kuomet labai pavojingai smūgiavo Niko Tokičius.

15 minutę jau A. Vitkausko buvęs komandos draugas, nuomos pagrindais "Šiauliuose" rungtyniaujantis "Žalgirio" vartininkas Ignas Plūkas, nepriekaištingai atliko savo darbą atremdamas įvarčio vertą Jakubo Wilko smūgį.

Abiejų ekipų vartų sargai vėliau galėjo atsipūsti. Žalgiriečiai laikė žaidimo gijas savo rankose, tačiau didelio pavojaus "Šiauliai" nejuto visą likusį pirmąjį kėlinį. Šeimininkai užtikrintai griovė "Žalgirio" atakas, patys retai pereidami į kontrpuolimą.

Tokia rungtynių eiga žaliai balti nebuvo patenkinti. Lietuvos čempionų vairininkas Marekas Zubas ėmėsi permainų į aikštę po pertraukos iškart išleisdamas Andro Švrljugą bei kiek vėliau Eiviną Zagurską, pakeitusius Artaką Jedigaryaną ir Paulių Janušauską. Iki 70 minutės savo vietą aikštėje Ryčiui Leliūgai užleido ir Kristis Andreou.

Nuo pat pirmųjų antrojo kėlinio akimirkų vilniečiai aktyviai spaudė varžovus jų pačių aikštės pusėje. Agresyvesnis žaidimas leido svečiams antroje susitikimo pusėje susikurti kur kas daugiau progų nei pirmajame kėlinyje.

Sužaidus valandą, Andro Švrljuga pirmą kartą po standartinės situacijos nukreipė kamuolį į vartų tinklą. Teisėjo sprendimu įvartis nebuvo įskaitytas.

Po šio epizodo dvi progas pasižymėti turėjo ir Serge'as Nyuiadzi, atsidūręs atakų smaigalyje. Vis tik akylai varžovų gynėjų prižiūrimam prancūzui pritrūko tikslumo.

74 minutę itin dėkingos progos po žalgiriečių klaidos neišnaudojo "Šiaulių" vienuolikės puolėjas Niko Tokičius. Kroatas greitos atakos metu pasirinko ne itin teisingą sprendimą - smūgiuoti iš toli, kuomet jau buvo atitrūkęs nuo "Žalgirio" gynėjų.

Paskutinės penkiolika rungtynių minučių buvo paženklintos svečių džiaugsmu ir nusivylimu, palydimu "Šiaulių" ekipos sirgalių šypsenomis ar net juoku.

75 minutę Andro Švrljuga antrą kartą nukreipė kamuolį į vartų tinklą, bet teisėjo nuomone vėl ne pagal taisykles.

89 ir 90 minutėmis šiauliečiai vėl atsiduso su palengvėjimu, kuomet nebuvo įskaityti Jakubo Wilko ir Serge'o Nyuiadzi tikslūs smūgiai.

...

2014 Bal 25 09:57

Komanda ieško žaidimo

Vilniaus miesto futbolo draugijos “Žalgiris” komandai nepavyko iš saulės miesto parsivežti trijų taškų. “Šiauliai”, kaip tampa įprasta šį sezoną, atsitvėrė savo vartus gynėjų siena

Vilniečių treneris Marekas Zubas įsitikinęs – komandos nebeilgai galės taip žaisti prieš čempionus

Devyniasdešimt minučių trukusi kova virš galvų skraidant NATO naikintuvams baigėsi “sausai” – 0:0, nors net keturi vilniečių smūgiai skriejo į vartus, tiksliau – iš nuošalių.

Žaidimą ant gynybos baudos aikštelėje pastatę šiauliečiai po lygiųjų džiaugėsi it po pergalės, tokia nuotaika tvyrojo ir tribūnose, į kurias susirinko apie pusantro tūkstančio žiūrovų, nors skaniausio patiekalo – įvarčių, nesulaukė.

“Noriu atsiprašyti žiūrovu, kad tokią gražią popietę praradote. Mes nesugebėjome įspirti, o “Šiauliai” net nenorėjo atakuoti, tad toks ir bendras vaizdas”, – sakė treneris.

M. Zubas kalbėjo, kad nėra patenkintas pasiektomis lygiosiomis. Komanda žinojo kokio žaidimo šiandien reikės tikėtis. Visgi, greitu laiku žalgiriečiai gali surasti priešnuodį tokiai gynybai.

“Mums vis dar sunku žaisti prieš tiek besiginančias komandas, bet ką mums daugiau daryti. Bandome ieškoti išeities. Bandome konstruoti žaidimą kitaip, pritaikyti jį pagal kiekvieno žaidėjo atskiras savybes. Mes esame kūrimo procese”, – sakė M. Zubas.

“Žalgiriui” negalėjo padėti du starto sudėties žaidėjai – trejoms rungtynėms diskvalifikuotas Deividas Šemberas ir po traumos sveikstantis Artūras Žulpa. Nors komandos kaptinos D. Šemberas ir nėra puolėjas, bet žaidėjo patirtis būtų pravertusi šiose rungtynėse.

“Sunku dabar ką pasakyti. Deividas nėra puolimo žaidėjas, bet kartas nuo karto jo geras, protingas perdavimas mums padėda sukurti pavojingų progų. Šiandien jo nebuvo, bet buvo ir kitų tokio rezultato priežasčių” – sakė treneris.

...

2014 Bal 25 10:03

Varžovai kiti - braižas toks pat

Vilniaus miesto futbolo draugijos “Žalgiris” legionieriui iš Prancūzijos Serge’ui Nyuadziui rungtynėse prieš “Šiaulius” buvo galimybė dar kartą šiame sezone tapti savo komandos didvyriu, visgi, žaidėjo įvarčio teisėjas neįskaitė

Žalgiriečiams nepavyko įveikti varžovų gynybos. Kaip ir įprasta šiame sezone – varžovų pagrindinis prioritetas buvo savo vartų prieigų apsauga ir žalgiriečiams liko nedaug ginklų.

“Tokiose rungtynėse reikia įmušti geitai. Buvo sunkios rungtynės, daug fizinio kontakto. Mes žinojome, kad jos tokios ir bus, bet taip ir nepavyko įmušti”, – sakė žaidėjas.

Rungtynių pabaigoje žalgiriečiai neapsikentė tokio varžovų žaidimo ir pradėjo rengti vis sėkmingesnes atakas varžovų vartų link. Keturis kartus kamuolys skrodė šiauliečių tinklą, bet nekart, teisėjas taip ir neįskaitė įvarčio. Iš jo pozicijos žaidėjai visus kartus buvo nuošalėje.

“Šiandien mes turėjome daug progų, aš irgi turėjau. Buvo įvarčių, bet iš nuošalės. Negaliu pasakyti jos buvo teisingos ar ne, bet toks teisėjo sprendimas, o rezultatas 0:0. Šiandien buvo ne ta diena. Žinau tik, kad kitą dieną kamuolys tikrai bus vartuose”, – žadėjo S. Nyuiadzis.

Anot jo, tik nuo pačių žaidėjų priklauso ar jie sugebės rasti priešnuodį tokiam varžovų žaidimui.

“Visos komandos prieš mus taip žaidžia, visi žino, kad mes geriausi, kad demonstruojame kokybišką žaidimą ir gerus įgūdžius. Jie tiesiog aikštės gale laukia savo šanso kontratakoms. Tai buvo nuo sezono pradžios ir tik nuo mūsų priklauso ar rasime išeitį nugalėti tokiose rungtynėse”, – sakė jis.

...

2014 Bal 25 10:08

Trūksta aštrumo

Nors X “SMScredit.lt A lygos” varžybų turas tarp Vilniaus miesto futbolo draugijos “Žalgiris” ir Šiaulių “Šiaulių” baigėsi be įvarčių, bet rungtynės nebuvo lengvas pasivaikščiojimas ne vienam žaidėjui

Dviems “Žalgirio” gynybos linijos žaidėjams – Deividui Šemberui ir Artrūrui Žulpai negalint atstovauti komandai, vietą aikštėje rado gynėjas Mantas Fridrikas.

“Buvo kovingos rungtynės, teisėjas davė daug laisvės žaidime. Ne visas baudas sušvilpė. Tiesiog kovingos rungtynės, kurios atnešė tokį rezultatą, kokį turime”, – sakė jis.

“Šiauliai” nenustebino Lietuvos futbolo gerbėjų ir pasirinko tokią pat taktiką, kaip ir kitos komandos, kovojančios su čempionų “Žalgirio” ekipa – gili gynyba ties savo vartais ir retos kontratakos.

Nors didžioji žaidimo dalis ir vyko prie šeimininkų “Šiaulių” vartų, bet buvo progų, kai ir gynėjams teko paplušėti iš peties. Kelios aikštės šeimininkų atakos vos nesibaigė įvarčiais.

“Futbole pasitaiko klaidų. Galvojome, kad varžovai buvo nuošalėje, bet teisėjas nesušvilpė jos. Taip aikštė, kad ir gera, bet pasitaikė joje grumstų. Taip ir atsirado “Šiaulių” progos”, – sakė futbolininkas.

Jei “Šiauliams” nuošalės teisėjas ir nešvilpė, tai žalgiriečiai švilpuką išgirdo daugiau kartų nei norėjo. Net keturi įvarčiai antrajame kėlinyje nebuvo įskaityti.

“Na žinoma, visi būtų pikti. Dabar galime tik spėlioti ir kalbėti. Dabar reikia pamiršti tokias rungtynes”, – kalbėjo M. Fridrikas.

Žaidėjas pasakojo, kad per pertrauką rūbinėje treneris nebuvo itin patenkintas savo auklėtinių žaidimu. Marekas Zubas stengėsi pakelti į kovą žaidėjus, nevengė piktesnių žodžių, liepė vienas ant kito užpykti, kad nekartotų pirmo kėlinio klaidų.

O klaidas M. Fridrikas įvardijo paprastai, tik kiek sunkesnis jų sprendimo kelias.

“Trūksta veržlumo priekyje, atakos smaigalyje. Reikėtų daugiau antrų kamuolių susirinkti, žaisti agresyviau. Bet tai mato trenerių štabas, renka duomenis ir analizuoja. Analizuojame ir mes tai. Prieš ir po kiekvienų rungtynių. Ruošiamės tam, bet nėra lengva viską, ką planuojame, įgyvendinti”, – sakė žaidėjas.

Anot jo, prieš “Žalgirį” visi taip stengsis žaisti ir kiekvienos rungtynės bus didelė kova

...

2014 Bal 25 10:14

Po rungtynių NIKO NIKO Mindaugas nuspyrė tuščią vandens buteliuką nahrien, iš veido matėsi, kad piktas, o kažkoks diedkuas šiaulietis, kai žalgiriečiai išeidinėjo iš aištės kažkokį PYPT šūkaliojo. nesupratau, ar girtas, ar tiesiog emocionalus suskis ten buvo.