[0-2] 60' Karolis Laukžemis

A lyga, 12 Turas
Žiūrovai: 110

PO PERGALĖS KAUNE „SŪDUVA“ ĮSITVIRTINO ANTROJE VIETOJE

Marijampolės „Sūduva“ saulėtą antradienio vakarą Kaune antrą kartą šiame sezone įrodė savo pranašumą prieš „Kauno Žalgirį“. Dvi šeimininkų klaidas įvarčiais pavertę marijampoliečiai šventė pergalę 2:0 (1:0) ir įtvirtino savo pozicijas A lygos antroje vietoje.

Dvikovos pradžioje abi ekipos nestokojo ryžto įmušti greitą įvartį. Jau 5 min. po Marjano Altiparmakovskio nestipraus smūgio kamuolys atsitrenkė į „Kauno Žalgirio“ vartų virpstą. Po kelių akimirkų išpuoliu atsakė šeimininkai, bet Povilo Malako smūgį ramiai atrėmė „Sūduvos“ vartininkas Ivanas Kardumas.

„Kauno Žalgiris“ dažnai puolime ieškojo pagrindinio savo ginklo Roko Krušnausko. Po eilinio tolimo vartininko perdavimo kauniečių puolėjas susikūrė gerą progą, bet po stipraus smūgio iš maždaug 18 metrų kamuolys skriejo virš vartų.

„Sūduva“ stengėsi kuo daugiau remtis krašto saugais. Ypač aktyvus buvo marijampoliečių dešinysis atakos kraštas, kuris ir buvo vainikuotas sėkme. Po aštraus perdavimo iš krašto kauniečių vartininkas Nemanja Bjelanas sužaidė nesėkmingai ir suteikė šansą „Sūduvos“ futbolininkams du kartus atlikti pakartotinus smūgius – Pauliaus Janušausko šūvis buvo tikslus ir „Sūduva“ išsiveržė į priekį (1:0).

Po pirmojo įvarčio rungtynių tempas kiek nukrito ir atkakliausia kova vyko aikštės viduryje.

Vis tik kėlinio pabaigoje „Kauno Žalgiris“ turėjo puikią galimybę į rūbinę keliauti pakilios nuotaikos. Eilinį kartą puolime surastas R.Krušnauskas ilgai klaidino „Sūduvos“ gynėjus, bet galiausiai atliktą puolėjo smūgį šuoliu atrėmė „Sūduvos“ vartininkas ir komandos išėjo ilsėtis svečiams turint minimalią persvarą.

Prie sienos priremti „Kauno Žalgirio“ futbolininkai antrąjį kėlinį pradėjo daug aktyviau už „Sūduvą“ ir vieni čempionato lyderių turėjo nelengvas 15 minučių. Visgi, grubi klaida gynyboje nubraukė visas kauniečių pastangas. Baudos aikštelėje suklydus Matui Gavrilovui šiam padėkoti turėjo Karolis Laukžemis, kuris stipriu smūgiu įtvirtino „Sūduvos“ persvarą (2:0).

Po antrojo praleisto įvarčio kauniečiai toliau daugiau kontroliavo kamuolį, bet „Sūduva“ gynėsi be klaidų, o po keitimo aikštėje pasirodęs Robertas Vėževičius komandos draugų buvo išvestas vienas prieš vartininką, bet šią dvikovą laimėjo N.Bjelanas.

„Sūduva“ pasiekė savo tikslą – iškovojo dar tris taškus, atitrūko nuo artimiausių persekiotojų ir yra solidžiai įsitaisiusi antroje vietoje. „Kauno Žalgirio“ bėdos nesibaigia – kauniečiai išlieka be pergalių ir su vos dviem iškovotais taškais.

Įvarčiai:

2017 Geg 18 12:37

ŽALGIRIS 1 : 1 TRAKAI
Įvarčiai:
32' Mantas Kuklys
49' Oscaras Dorley

Žiūrovai: 1750

„ŽALGIRIO“ IR „TRAKŲ“ LYGIOSIOS

Šventinės 70-mečio rungtynės tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir „Trakų“ susiklostė kovingai ir permainingai. Žalgiriečiai pirmi pasižymėjo, tačiau antrame kėlinyje praleido įvartį bei su varžovais 12-ojo A lygos turo mače sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0).

Tai buvo pirmosios čempiono lygiosios šiame čempionate, nutraukusios 9 iš eilės pergalių seriją. Savo rungtynes šiandien laimėjus Marijampolės „Sūduvai“, čempionato lyderių atotrūkis turnyro lentelėje sumažėjo iki 6 taškų. Tuo tarpu riteriai pasivijo ir dėl geresnių tarpusavio dvikovų rezultato į ketvirtąją vietą nustūmė rungtynėmis mažiau sužaidusį Klaipėdos „Atlantą“.

Prieš rungtynes Vilniaus klubas pagerbė ryškų pėdsaką jo istorijoje palikusį trenerį Benjaminą Zelkevičių ir atlikėją Andrių Glušakovą – Pushą, kuris sukūrė „Žalgiriui“ naują dainą.

Aikštės šeimininkai užtikrintai pradėjo rungtynes ir pirmosiomis mačo minutėmis surengė ne vieną ilgą pozicinę ataką, nuo kurių „Trakų“ gynėjai atsimušinėjo. Visgi svečiai kartą pavojingai kontratakavo, kai Vaidotas Šilėnas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o visiškai laisvas Aleksandras Byčenokas vienu lietimu smūgiavo tiesiai į vartininką.

Pastarasis „Trakų“ išpuolis pirmame kėlinyje buvo reta išimtis, savo ruožtu, vilniečių ekipoje pirmu smuiku griežė Mantas Kuklys. Šiose rungtynėse komandos kapitonu buvęs saugas klastingu baudos smūgiu pataikė į virpstą, o netrukus gausiai susirinkusius sirgalius privertė džiūgauti. 32-ąją minutę M.Kukliui dėkingai atšoko kamuolys, tad futbolininkas iš už baudos aikštelės nedvejodamas smūgiavo kaire koja ir privertė Igną Plūką kapituliuoti.

Po poros minučių įvartį įmušęs žalgirietis vėl sužibėjo. Šį kartą nuo dar vieno puikaus saugo įvarčio „Trakus“ ir vėl išgelbėjo virpstas. Kėlinio pabaigoje varžovai surengė aštrų išpuolį, tačiau į ataką nuskubėjusio gynėjo Almos Wakili smūgį atrėmė Saulius Klevinskas.

Per pertrauką treneris Valdas Dambrauskas į aikštę metė Egidijų Vaitkūną, kuris pakeitė Rolandą Baravyką. Visgi 49-ąją minutę čempionai buvo pakišti po šaltu dušu: kamuolys baudos aikštelėje dėkingai atšoko „Trakų“ saugui Oscarui, kuris iš arti smūgiavo neatremiamai.

Įsibėgėję svečiai perėmė iniciatyvą ir dar tris kartus pagrasino S.Klevinsko ginamiems vartams. Vartininkas sugavo tiek Maksimo Maksimovo, tiek Valdemaro Borovskio smūgiuotus kamuolius, o dar vėliau apsigynė ir nuo prieš vartus iššokusio Arūno Klimavičiaus stipraus smūgio.

Kitoje aikštės pusėje I.Plūkas taip pat nesnaudė ir išgelbėjo komandą nuo dar dviejų M.Kuklio tolimų šūvių.

Atakos ritosi ir į vieną, ir į kitą pusę: po keitimo aikštėje pasirodęs Vytautas Lukša gražia trajektorija vos nepasiuntė kamuolio į tolimąjį vartų kampą, o nuo V.Šilėno smūgio pavyko apsiginti E.Vaitkūnui, kuris buvo beveik ant vartų linijos.

Paskutinis žodis šiame mače galėjo priklausyti V.Lukšai, kuris 89-ąją minutę surengė puikų reidą pro kelis varžovus, tačiau saugo smūgį I.Plūkas sugebėjo atremti.

2017 Geg 18 12:38

UTENIS 0 - 0 STUMBRAS
12 Turas
Žiūrovai: 600

UTENOJE STARTUOTA LYGIOSIOMIS

“Utenio” ekipa pirmose rungtynėse Utenoje likę dešimtyje nuo 33’ rungtynių minutės iškovojo tašką rungtyniaudami su “Stumbro” komanda
Rungtynes aktyviau pradėję uteniškiai pirmąsias penkias minutes kontroliavo rungtynių kamuolį, bet pavojingesnių atakų sukurti nepavyko.

Svečiai iš Kauno surengė pirmąją pavojingą ataką po “Utenio” vartininko klaidos. M. Papšys galėjo nubausti uteniškius, bet buvo užfiksuota nuošalė.

Prabėgus dešimčiai rungtynių minučių V. Nikitinas prasižengė prieš “Stumbro” žaidėją netoli savo vartų. Baudos smūgį už galinės linijos galva išsmūgiavo tas pats V. Nikitinas, o kauniečiai kėlė kampinį, bet jis buvo nepavojingas.

Netrukus pavojus ir vėl kilo prie “Utenio” komandos vartų. A. Tručinskui prasižengus prieš “Stumbro” žaidėją smūgiuotas baudos smūgis pasiekė kauniečių žaidėją ir buvo nukreiptas į L. Paukštės ginamus vartus, bet vartininkas neklydo.

Pavojinga ataka atsakė ir uteniškiai. Po pakelto kampinio prie “Stumbro” vatų, kamuolys atsidūrė ties šešiolikos metrų atžyma, bet V. Jeriomenkos smūgiuotas kamuolys skriejo. virš vartų.

Įpusėjus pirmajam rungtynių kėliniui abi ekipos apsikeitė pavojingomis atakomis. Kauno “Stumbro” smūgiuotą kamuolį nesunkiai pagavo uteniškių vartininkas, o E. Baniulis smūgiavo pavojingiau ir kamuolys skriejo šalia skersinio.

Likus penkiolikai minučių iki pirmosios rungtynių pusės G. Zagurskas smūgiavo baudos smūgį iš 30 metrų, bet kamuolys skriejo toli nuo tikslo.

Kitoje atakoje, Gabrielius Zagurskas šalia varžovų vartų sužaidė pavojingai prieš “Stumbro” gynėją ir jam buvo parodyta raudona kortelė. Uteniškiai rungtyniauti aikštėje liko dešimtyje.

Po pašalinimo “Utenis” surengė pavojingą ataką, kaip E. Baniulis baudos aikštelėje atsidūrė vienas prieš vartininką, bet smūgiuotą kamuolį “Stumbro” vartininkas sugavo.

Artėjant pertraukai kauniečiai perėmė iniciatyvą ir užspaudė uteniškiu jų aikštės pusėje, bet svečiams pasižymėti nepavyko.

Per pridėtą pirmojo kėlinio laiką “Utenis” dar galėjo nubausti svečius iš Kauno po galva smūgiuoto S. Cebaros smūgio, bet kauniečių vartininkas ir vėl nekildo.

Į rūbines abi ekipos iškeliavo esant lygiam rezultatui 0:0.

Prasidėjus antrajam kėliniui pavojingą ataką sukūrė “Stumbro” žaidėjai. M. Papšio galva smūgiuotas kamuolys skriejo šalia virpsto.

Svečiai iš Kauno ir toliau bandė kurti pavojingas atakas prie “Utenio” vartų, bet vis pritrukdavo tikslumo iki paskutinės smūgio stadijos.

Įpusėjus antrajam kėliniui rungtynių iniciatyva ir toliau priklausė svečiams iš Kauno.

Artėjant antrajam kėliniui į pabaigą, 80’ rungtynių minutę “Utenio” gynėjas prasižengė prieš “Stumbro” žaidėją, o smūgiuotas kamuolys nuo šešiolikos metrų atžymos skriejo virš skersinio.

Per pridėtą antrojo kėlinio laiką Kauno “Stumbro” futbolininkai bandė šturmuoti “Utenio” vartus, o uteniškiai patikimai gynėsi ir iškovojo tašką.

D.Campana: „Didžiuojuosi savo žaidėjais“: https://www.youtube.com/watch?v=9CGdPovuqt8" onclick="window.open(this.href);return false;

M.Barreto: „Sukūrėme pakankamai progų“: https://www.youtube.com/watch?v=M7ZFzJeKwtg" onclick="window.open(this.href);return false;

M.MARUSIČIAUS ĮVARTIS PADOVANOJO „JONAVAI“ PERGALĘ KLAIPĖDOJE

Sugrįžimas į centrinį miesto stadioną Klaipėdos „Atlantui“ nebuvo sėkmingas. Pastaruoju metu į duobę papuolusi uostamiesčio ekipa savo žiūrovų akivaizdoje buvo priversta pripažinti „Jonavos“ pranašumą minimaliu rezultatu 0:1 (0:0). Pergalingą įvartį aukštaičiams pelnė legionierius iš Ukrainos Maksimas Marusičius.

Trečiasis pralaimėjimas per ketverias rungtynes nustūmė klaipėdiečius į ketvirtąją turnyro lentelės vietą, tuo tarpu „Jonava“ sumažino atsilikimą nuo penktoje vietoje įsikūrusio Utenos „Utenio“ iki trijų taškų.

Svečiai, kuriems vadovavo diskvalifikuotą Donatą Vencevičių pavadavęs Mindaugas Čepas, aktyviai pradėjo rungtynes ir kėlė nemalonumus varžovams atakomis dešiniu flangu, kur tiek Davidas Makaradze, tiek Klaudijus Upstas ne sykį aštriai perduodavo kamuolį link vartų. Pastarasis žaidėjas po vieno reido griuvo baudos aikštelėje ir ėmė reikalauti baudinio, tačiau arbitras pražangos neįžvelgė.

Pamažu įsibėgėjęs „Atlantas“ turėjo savo argumentų. Žiūrovų plojimų susilaukė efektingai, bet netiksliai į vartus smūgiavę Andrejus Paniukovas ir Jurijus Vereščiakas. Varžovų vartininkui Karoliui Salikui teko šuoliu palydėti šalia virpsto Lino Pilibaičio pasiųstą kamuolį.

„Jonavos“ vartininkas išgelbėjo savo komandą kėlinio viduryje, kai po perdavimo iš aikštės gilumos prieš vartus iššoko J.Vereščiakas, bet jam po kojomis kritęs K.Salikas pavojų likvidavo. Vėliau jis be didesnių problemų sugavo dar vieną tolimą L.Pilibaičio šūvį.

Iškart po pertraukos vartininkui iš Lenkijos teko gaudyti Sergejaus Obivalino smūgį pažeme standartinės situacijos metu. Netrukus po to „Atlantas“ tikėjosi baudinio po to, kai Marko Benetos perduotas kamuolys atsimušė į Kirilo Aleksijano ranką, bet arbitro švilpukas tylėjo.

Pavojingą išpuolį surengė ir jonaviškiai, kai prieš vartus iššokęs Julius Aleksandravičius sudelsė smūgiuoti iš aštraus kampo, o Karoliui Šilkaičio bandymą blokavo suskubę gynėjai.

Netrukus apie savo gebėjimus mušti iš toli priminė Olegas Dmitrijevas, iš baudos aikštelės prieigų patikrinęs virpsto tvirtumą, kiti du jo smūgiai praskriejo šalia vartų.

Dar vieną stiprų legionieriaus šūvį K.Salikas sugavo šuoliu, nesuteikdamas vilties pakartoti smūgio prie jo prišokusiam A.Paniukovui.

Nors iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, įvartį 80-ą minutę pelnė svečiai. Įsiveržusio į baudos aikštelę Maksimo Marusičiaus smūgį bandė blokuoti po kojomis kritęs S.Obivalinas, tačiau po rikošeto kamuolys praskriejo virš vartininko Deivido Mikelionio ir atsidūrė vartų tinkle.

Tašką rungtynėse padėti privalėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Tomas Salamanavičius. Grubiai suklydus gynėjui, jis iššoko prieš vartus, tačiau prasimesti kamuolio pro vartininką nesugebėjo, o bandymu įmušti po kelių akimirkų paglostė skersinį.

Nors buvo pridėtos penkios kompensuoto laiko minutės, desperatiški bandymai išgelbėti rungtynes „Atlantui“ sėkmės neatnešė.

Martynas Pocius, alyga.lt

K.Sarsanija: „Kai kurie žaidėjai nesupranta, kur jie žaidžia“: https://www.youtube.com/watch?v=TuteEEYatQg" onclick="window.open(this.href);return false;

M.Čepas: „Atlantas“ namuose visada labai grėsmingas: https://www.youtube.com/watch?v=9I3spjtfVDc" onclick="window.open(this.href);return false;

2017 Geg 18 12:44