14 Turas
S.Dariaus ir S.Girėno stadionas
Žiūrovai: 100

NETIKĖTA AUTSAIDERIŲ PERGALĖ PRIEŠ ČEMPIONUS

Vilniaus „Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą Kaune patyrė skaudų pralaimėjimą, o iš A lygos turnyrinės lentelės dugno neišlipančiam „Kauno Žalgiriui“ tai – pirmoji pergalė šiame sezone. Keletas vilniečių klaidų leido šeimininkams pelnyti net 2 įvarčius ir iškovoti tris taškus.

3–ąją minutę vilniečiai surengė ataką viduriu. Po Serge Nyuiadzi perdavimo Darvydas Šernas įsiveržė į baudos aikštelę, bet smūgiavo gerokai virš vartų.

14–ąją minutę kauniečiai surengė pirmą išpuolį. Kontratakos metu kamuolys buvo pasiųstas link Ernesto Mickevičiaus, kuris smūgiavo nesėkmingai. Netrukus į žaidimą teko įsitraukti Modestui Stoniui. Patyręs vartininkas sugavo stipriai iš toli Matija Ljujičius spirtą kamuolį.

27–ąją minutę per save bandė smūgiuoti Aurimas Raginis, tačiau smūgiuodamas užgavo R.Baravyką. Pražanga. Po akimirkos, 28–ąją minutę, šeimininkai surengė gražią kontrataką, kuri pasibaigė įvarčiu. A.Raginis surado įkertantį E.Mickevičių, išnaudojusį savo šansą akistatoje su Sauliumi Klevinsku.

Vilniečiai iš karto atsakė dviem atakom: D.Šernas pažeme smūgiavo į vartininką, o S.Nyuiadzi bandymas buvo netikslus.

35–ąją minutę kauniečiai surengė dar vieną labai pavojingą kontrataką. A.Raginis išbėgo vienas prieš vartininką, tačiau S.Klevinsko perkelti nesugebėjo.

Po pirmo kėlinio šeimininkai netikėtai pirmavo rezultatu 1:0.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, du keitimai: vietoje M.Ljujičiaus aikštėje pasirodė Linas Klimavičius, o Vytautas Lukša pakeitė Bahrudiną Atajičių.

54–ąją minutę abi komandos kėlė kampinius, tačiau iš jų išpešti nieko nepavyko. Vilniečiams buvo sunku rasti skylių tankioje varžovų gynyboje.

Netrukus Tomą Bučmą pakeitė Povilas Malakas. Aktyviai kairiajame krašte rungtyniavo S.Nyuiadzi, o Edvino Kloniūno smūgis iš toli skriejo tolokai nuo tikslo.

66–ąją minutę kauniečiai pelnė antrą įvartį. Po Manto Kuklio prarasto kamuolio šeimininkai surengė ataką, kuri baigėsi gražiu Mario Duque įvarčiu į tolimąjį vartų kampą. Tuoj pat vietoje Rolando Baravyko į aikštę žengė Egidijus Vaitkūnas.

70–ąją minutę po M.Kuklio pakelto kampinio D.Šernas krūtine susistabdė kamuolį, bet smūgiavo virš vartų. Po akimirkos V.Lukša iš toli smūgiavo netiksliai.

84–ąją minutę šeimininkams nusišypsojo sėkmė. Po E.Vaitkūno aštraus perdavimo Levano Chapodzės vos nenukreipė kamuolio į savo vartus, kuris atsimušė nuo virpsto ir kirto galinę liniją.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, M.Kuklio baudos smūgį puikiai atrėmė M.Stonys, L.Klimavičiaus ir Donovano Slijngardo šūviai skriejo šalia vartų, taip pat kamuolio į savo vartus vos nenukreipė Igoris Jasinskis.

Po akimirkos įspūdingos progos neišnaudojo S.Nyuiadzi, kurio smūgį į tuščius vartus atmušė L.Chapodze.

Dvikova baigėsi netikėta čempionato autsaiderių pergale rezultatu 2:0 (1:0).

Meda Piečytė, alyga.lt

L.Bičkauskas: „Manau, kad galime žaisti dar geriau“: https://www.youtube.com/watch?v=GtFevgNfRW0" onclick="window.open(this.href);return false;

V.Dambrauskas: „Šiandien pasiekėm dugną“: https://www.youtube.com/watch?v=wfCKCMF0Pvs" onclick="window.open(this.href);return false;

BE LAUKTOS PERGALĖS – IR „ATLANTAS“, IR „UTENIS“

Nelaimėtų rungtynių seriją planavusių nutraukti tiek Klaipėdos „Atlanto“, tiek Utenos „Utenio“ akistata baigėsi taikiai. Be rezultatyviausio lygos žaidėjo Andrejaus Paniukovo rungtyniavusi uostamiesčio komanda dusyk išlygino rezultatą, bet pergalės neiškovojo jau šeštą mačą iš eilės – 2:2 (1:2). Lygiosios daug džiaugsmo neatnešė ir keturis turus nelaiminčiai Aukštaitijos ekipai, kuri turnyro lentelėje šoktelėjo laipteliu aukščiau – į penktąją vietą.

Rungtynių pradžioje svečiai klaipėdiečius apipylė šaltu vandeniu, jau 7-ą minutę išsiverždami į priekį po Vladislavo Nikitino smūgio galva standartinės situacijos metu.

„Atlantui“ suaktyvinus žaidimą, išlyginti rezultatą privalėjo Sergejus Obivalinas. Saugo pozicijoje rungtyniavęs legionierius visiškai laisvas baudos aikštelėje įsigudrino kamuolį pasiųsti virš vartų.

Sužaidus pusvalandį, grubiai suklydo pirmą sykį šiame sezone „Utenio“ vartus gynęs patyręs Pavelas Leusas, po jo perdavimo aikštės šeimininkai perėmė kamuolį, bet pirmą Jurijaus Vereščiako smūgį blokavo gynėjas, o pakartotinį bandymą sugebėjo atremti savo klaidą ištaisęs vartininkas.

Vis tik, po kelių minučių „Atlantui“ pavyko pasižymėti. Svečiai savo baudos aikštelėje užmiršo Olegą Dmitrijevą, kuris įmušė po S.Obivalino perdavimo nestipriu, bet tiksliu smūgiu 32-ą minutę.

Persvara išsilaikė vos 4 minutes. Progų išpuoliams laukęs „Utenis“ išnaudojo Šachromo Suleimonovo greitį. Po perdavimo iš gilumos prieš vartus iššokęs tadžikas kovoje su Robertu Freidgeimu sugebėjo nukreipti kamuolį į tinklą.

Kėliniui baigiantis, už galvos griebėsi Andrius Bartkus. Iš puikios pozicijos smūgiavusio galva saugo bandymą atrėmė neįtikėtiną reakciją pademonstravęs P.Leusas, o suskubę gynėjai pakartoti smūgio aikštės šeimininkams neleido.

Iškart po pertraukos uostamiesčio futbolininkai dar sykį išlygino rezultatą. Į baudos aikštelę įsiveržęs Linas Pilibaitis buvo nugriautas. Jis pats ramiai realizavo skirtą baudinį.

Pergalės norėjo abi komandos, todėl drąsiai skubėjo į priekį, kamuolys aikštės viduryje neužsilaikydavo, tačiau netrūko netikslių perdavimų, todėl vartininkams daug darbo nebuvo.

Kėlinio viduryje aikštėje pasirodęs Edvinas Baniulis kampinio metu galva vos neįsimušė į savo vartus. Darsyk reakciją demonstruoti teko P.Leusui, o nuo vartų linijos kamuolį išmušė Aleksandras Kuganas. Vėliau smūgis nepavyko Jurijui Vereščiakui.

Mačui artėjant prie pabaigos, „Atlantas“ vietoje gynėjo Vyto Gašpuičio į aikštę metė atakuojantį saugą Donatą Kazlauską, vėliau – ir Roką Gedminą, bet pavojingų momentų prie svečių vartų sukurti nesisekė, uteniškių gynėjai perskaitydavo visus perdavimus bei laimėdavo oro dvikovas.

Surengus paskutinį vartų šturmą, geriausią progą turėjo S.Obivalinas, tačiau jo smūgį blokavo pasiaukojamai sužaidęs ir jam po kojomis kritęs V.Nikitinas.

Jau per arbitro pridėtą laiką už galvų griebėsi ir „Utenio“ futbolininkai, kai standartinės situacijos metu šalia virpsto kamuolį nukreipė E.Baniulis.

Martynas Pocius, alyga.lt

R. Žvingilas: „Antras rungtynes į aikštę žengėme lyg ant adatų“: https://www.youtube.com/watch?v=Gy3ulFonArA" onclick="window.open(this.href);return false;

D. Campana: „Mes nusipelnėme daugiau“: https://www.youtube.com/watch?v=hX70W4dG820" onclick="window.open(this.href);return false;