16' Elivelto
26' Darvydas Šernas
37' Serge Nyuiadzi
64' Darvydas Šernas
77' Bahrudinas Atajičius

2017-08-02 | Martynas Pocius

Vilniaus „Žalgiris“ įvarčių fiesta pavaišino į svečius atvykusį Utenos „Utenį“. Antrajame A lygos rate be atsako pelnę keturis įvarčius, XIX turą pradėjusiose rungtynėse čempionai buvo rezultatyvesni – 5:0 (3:0). Dusyk pasižymėjęs Darvydas Šernas tapo čempionato snaiperių sąrašo lyderiu. Jo sąskaitoje yra 12 tikslių smūgių.

Dar pirmajame kėlinyje stadione susirinkę žiūrovai išvyko tris įvarčius. Nors abi komandos žaidė atakuojantį futbolą, visus juo mušė aikštės šeimininkai. „Utenio“ futbolininkai pirmieji patikrino varžovų vartininko budrumą tolimais Yassine’o Kharboucho ir Johno Hernandezo smūgiais.

Vis tik, jau pirmoji svečių gynybos klaida virto įvarčiu 16-ą minutę. Erdvės dešiniajame krašte gavęs Serge Nyuiadzi įsiveržė į baudos aikštelę ir stipriu smūgiu privertė prieš save kamuolį atmušti Francisco Ramirezą, o šalia atsidūręs Elivelto savo proga pasinaudojo.

Iki kėlinio vidurio uteniškiai dar pora sykių grasino čempionų vartams tolimais bandymais. Guillermo Smitarello smūgį liesdamas už galinės linijos nukreipė gynėjas, tuo tarpu dar vieną J.Hernandezo šūvį Armantui Vitkauskui teko palydėti šuoliu.

Nuskubėję lyginti rezultato svečiai buvo nubausti 26-ą minutę, kai greitos atakos metu Egidijus Vaitkūnas idealiu perdavimu surado Darvydą Šerną, kuriam beliko nukreipti kamuolį į vartus.

A.Vitkauskas išgelbėjo „Žalgirį“ sužaidus pusvalandį, kai po pavojingos varžovų atakos kamuolys nukrito visiškai laisvam Jose Ruzui, jo smūgį vartininkas atrėmė efektingu šuoliu.

37-ą minutę į aukštaičių vartus krito ir trečiasis įvartis. Žalgiriečiams grąžinus kamuolį į žaidimą iš užribio, M.Kuklys laimėjo oro dvikovą ir nukreipė kamuolį link vartų, kur perdavimo jau laukė S.Nyuiadzi, įsirašęs savo pavardę į protokolą.

Kėlinio pabaigoje dar sykį A.Vitkauską pasijaudinti privertė Y.Kharbouchas, šūviu iš toli pasiuntęs kamuolį visai šalia virpsto.

Po pertraukos svečiai pakeitė taktinį išsidėstymą, bet didesnių permainų žaidime jos neatnešė, įvarčius toliau mušė „Žalgiris“. Sužaidus kiek daugiau nei valandą, vėl tikslus buvo D.Šernas, greitos atakos metu smūgiavęs pažeme.

Vėliau po dar vienos greitos atakos D.Šernas nepagailėjo perdavimo į baudos aikštelę įkirtusiam Vytautui Lukšai, kuris po kontakto su varžovu griuvo. Žalgiriečiai neliko patenkinti arbitro sprendimu neskirti baudinio.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Philipas Atbashyanas privertė A.Vitkauską dar sykį demonstruoti reakciją ir viena ranka už galinės linijos nukreipti kamuolį. Kampinio metu kilus gaisrus, sostinės komandos vartininkas vėl gelbėjo savo komandą nuo galimų nemalonumų. Vėliau pasiaukojamai sužaidė ir Linas Klimavičius, kritęs po kojomis varžovui.

76-ą minutę įvartį pelnė vos kelias minutes aikštėje praleidęs Bahrudinas Atajičius. Prieš vartus iššokęs V.Lukša prametė kamuolį pro jį pasitikusį vartininką ir leido atskubėjusiam komandos draugui nukreipti jį į tinklą.

Realią galimybę, mačui baigiantis, įmušti turėjo Fofana Amara, įsijungęs į žaidimą nuo suolo. „Utenio“ legionieriui pritrūko centimetrų pasiekti kamuolį po aštraus Borjos Aizpuno perdavimo vienu lietimu. Paskutinę mačo minutę A.Vitkausko įveikti nepavyko ir Pablo Rocai.

---

D. Campana: „Žalgiris žaidė kaip žvėris“ https://www.youtube.com/watch?v=3m9C44VyM8g" onclick="window.open(this.href);return false;

V. Dambrauskas: „Daug dėmesio skyrėme šioms rungtynėms“ https://www.youtube.com/watch?v=ge7HLdx7Me4" onclick="window.open(this.href);return false;

2017 Rgp 04 11:08

ATLANTAS 1 : 1 KAUNO ŽALGIRIS

Įvarčiai:
[0-1] 38' Aurimas Raginis
[1-1] 72' Dmitrijus Germanas
* 88` Domantas Šimkus (Neįmuštas 11 m. baudinys)

NEREALIZAVĘS BAUDINIO „ATLANTAS“ VĖL NELAIMĖJO, „KAUNO ŽALGIRIS“ NEPRALAIMĖJO

Ilgiausia nelaimėtų rungtynių serija A lygoje nesibaigė. 10 rungtynių iš eilės nelaimėjęs Klaipėdos „Atlantas“ mačo pabaigoje nerealizavo skirto baudinio ir liko be pergalės dvikovoje prieš paskutinę vietą užimantį „Kauno Žalgirį“ – 1:1 (0:1).

Kauniečiai pratęsė seriją be pralaimėjimo jau iki šešių mačų bei turnyro lentelėje nuo Kauno „Stumbro“ atsilieka jau tik 2 taškais.

Sužaidus vos tris minutes geltoną kortelę prieš save išvyko „Atlanto“ vidury gynėjas Vytas Gašpuitis, po Domanto Šimkaus neatsargaus perdavimo nugriovęs galėjusį pabėgti Luką Kochanauską.

Vėliau klaipėdiečių vartininkui Evanui Alexandrow-Ridley teko šuoliu palydėti šalia skersinio Vako Bačiašvilio pasiųstą kamuolį.

Nors iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, didesnės grėsmės kauniečių vartams jie nesukūrė. Modestas Stonys susitvarkė su Dmitrijaus Germano bei Tado Labuko smūgiais.

Kėlinio viduryje žalgiriečiai tikėjosi skirto baudinio, kai, Aurimui Raginiui įsiveržus į baudos aikštelę, kamuolys atsitrenkė į Manto Fridriko ranką, bet arbitras taisyklių pažeidimo neįžvelgė. Vėliau gražiai išsisukęs nuo poros gynėjų priežiūros, netiksliai iš toli šovė L.Kochanauskas.

38-ą minutę „Kauno Žalgiris“ išsiveržė į priekį. Iš D.Germano kamuolį perėmęs Igoris Jasinskis puikiu perdavimu surado A.Raginį, kuris įmušė gražiu smūgiu vienu lietimu.

Po pertraukos „Atlanto“ spaudimas ėmė didėti. Iš pradžių kamuolio po labai aštraus D.Germano perdavimo nepasiekė T.Labukas, vėliau už galvos griebėsi po keitimo aikštėje pasirodęs Mikhailas Kaliadka, po dar vieno puikaus D.Germano perdavimo visiškai laisvas nepataikęs į vartus.

Rezultatą uostamiesčio ekipa išlygino 72-ą minutę. Greitoje atakoje Dmitrijus Mazalevskis perdavimu prieš vartus išvedė D.Germaną, kuris techniškai nukreipė kamuolį į tinklą pro jį pasitikusį M.Stonį, pelnydamas pirmąjį savo įvartį A lygoje.

„Atlantas“ nenusiramino ir po kelių minučių ėmė reikalauti baudinio apeliuodami, kad perdavimą krisdamas ant žemės nutraukęs žalgirietis sužaidė ranka. Teisėjo švilpukas tylėjo ir šį kartą.

Dublį į savo sąskaitą įsirašyti galėjo D.Germanas. Gavęs erdvės baudos aikštelėje, jis sulaukė perdavimo, bet labai stipriu smūgiu mušė virš vartų.

Retai į varžovų pusę antrajame kėlinyje pereidavę svečiai turėjo nuostabią galimybę vėl išsiveržti į priekį, kai prieš vartus iššoko Tomas Bučma, tačiau saugui pergudrauti puikiai sužaidusio varžovų vartininko nepavyko. Kitos „Kauno Žalgirio“ atakos metu M.Fridrikas suskubo savo vartininkui į pagalbą ir blokavo Mario Duques smūgį po to, kai E.Alexandrow-Ridley šuoliu atmušė pavojingą Brunno perdavimą į baudos aikštelę.

Likus žaisti 3 minutes, „Atlantas“ galėjo išplėšti pergalę ir nutraukti nelaimėtų rungtynių seriją. D.Šimkus idealiu perdavimu prieš vartus išvedė D.Mazalevskį, puolėjas prasimetė kamuolį pro M.Stonį ir buvo nugriautas. Arbitras nedvejodamas parodė į 11 m žymą.

Skirtą baudinį realizuoti stojo D.Šimkus, bet „Kauno Žalgirio“ vartininkas pademonstravo puikią reakciją ir smūgį atrėmė.

Martynas Pocius, alyga.lt

---

J.McKinstry: „Sunku, kai esi turnyro lentelės dugne“: https://www.youtube.com/watch?v=by_9z1S2WuM" onclick="window.open(this.href);return false;

2017 Rgp 04 11:20

Super Pankratjevo mintys, jaučiasi, kad pas jį lemputė dega galvoje :)

2017 Rgp 06 18:31

Jonavai reikia pasirodyti prieš naują trenerį, o trakai dar atsigavę neturėtų būti. Tai toks rezas ir bus.

Stumbras turetu buti iveikiamas suduvai nebent vel altiparnakovskis i dangu prisaudys

2017 Rgp 06 19:36

turėtų Simaitis gauti progą pastovėti vartuose, po šitų rungtynių.

PIRMIEJI PRALEIDĘ ĮVARTĮ „TRAKAI“ ATSITIESĖ JONAVOJE

Pralaimėjimas Europos lygos atrankos varžybose „Trakų“ neišmušė iš vėžių A lygos čempionate. Nors riteriai pirmieji praleido įvartį Jonavoje, tačiau vėliau pelnė tris įvarčius ir įveikė vietos „Jonavą“ 3:1 (1:1). Pakeitusi vyriausiąjį trenerį Aukštaitijos ekipa nelaimi jau šešias rungtynes iš eilės.

Mindaugo Čepo vadovaujama „Jonava“ aktyviai pradėjo rungtynes prieš keletą pagrindo žaidėjų nusprendusius patausoti riterius ir jau mačo pradžioje Pavelas Krukas buvo priverstas blokuoti Tautvydo Eliošiaus smūgį po gero brolio Tado Eliošiaus perdavimo.

11-ą minutę aikštės šeimininkų ataka virto įvarčiu. Td.Eliošius labai lengvai išvengė Arūno Klimavičiaus priežiūros ir be didesnių problemų smūgiu į vartų kampą išvedė savo komandą į priekį.

Be Maksimo Maksimovo ir Oscaro rungtynes pradėję „Trakai“ po praleisto įvarčio ėmė daugiau kontroliuoti kamuolį, bet rimtesnio pavojaus surengti nesugebėjo. Kėlinio viduryje Artūras Rocys blokavo Justino Marazo bandymą, vėliau iš toli šalia vartų mušė Dovydas Norvilas.

Sužaidus pusvalandį, Ignas Plūkas išgelbėjo riterių komandą, kai M.Marusičius prieš vartus išvedė Td.Eliošių, bet jonaviečių kapitonui įmušti dar sykį nepavyko, vartininkas smūgį sugebėjo atremti.

Prieš pat pertrauką iki tol progų neturėję „Trakai“ išlygino rezultatą. Po Aleksandro Byčenoko idealaus perdavimo 43-ą minutę Modestas Vorobjovas vienu lietimu mušė tiksliai. Povilas Valinčius kamuolį lietė, bet atremti smūgio nesugebėjo.

Nors antrojo kėlinio pradžioje svečių komandos treneris į aikštę metė Maksimą, bet pavojingesnes progas kūrė „Jonava“. Sužaidus 10 minučių, po Mindaugo Grigaravičiaus perdavimo M.Marusičius pasiuntė kamuolį į tinklą, bet arbitras užfiksavo nuošalę. Netrukus dar sykį savo komandą gelbėjo I.Plūkas, sugebėjęs koja atremti prieš vartus iššokusio M.Grigaravičiaus smūgį.

Sužaidus valandą, fortūna šypsojosi jonaviečiams. Kampinio metu P.Valinčiui nepavyko kumščiais sėkmingai išmušti kamuolio, kuris po rikošeto nuo Lukos Peričiaus kojos vos neatsidūrė tinkle, bet vartininkui pavyko susiorientuoti ir jį sugauti.

Po šio momento „Trakai“ įjungė kitą pavarą. Atakų organizavimą į savo rankas perėmus A.Byčenokui, svečių komanda ėmė kurti atakas. Po jo perdavimo į baudos aikštelę L.Peričius nukreipė kamuolį į savo vartus, bet arbitras svečių veiksmuose įžvelgė taisyklių pažeidimą.

67-ą minutę, trakiškiai išsiveržė į priekį. A.Byčenoko perdavimas į baudos aikštelę pasiekė Arūną Klimavičių. Pirmą gynėjo smūgį P.Valinčius atmušė, bet antruoju bandymu jau gulėdamas ant žemės trakiškis įvartį įmušė.

Be įvarčio neliko ir M.Maksimovas. Atrodė, kad puolėjas po Oscaro perdavimo pametė kamuolį, bet šis veiksmas suklaidino A.Paškevičių. Nuo jo priežiūros išsivadavęs puolėjas apsisuko ir smūgiavo tiksliai 75-ą minutę.

Po kelių minučių M.Maksimovas buvo arti dublio, po dar vieno puikaus A.Byčenoko perdavimo legionierius iššoko prieš vartus, bet pergudrauti P.Valinčiaus nesugebėjo. Vėliau rusas grasino ir tolimu smūgiu pažeme, kurį „Jonavos“ vartininkui teko atremti šuoliu.

Jau per arbitro pridėtą laiką pavojingai mušė daug erdvės prie baudos aikštelės gavęs A.Byčenokas.

O. Vasilenko: „Siekėme saugoti pavargusius žaidėjus“ https://www.youtube.com/watch?v=J-6l1LsdSdA" onclick="window.open(this.href);return false;

M. Čepas: „Šiandien liūdim, rytoj kimbam į darbus“: https://www.youtube.com/watch?v=FDkmiFhX8G8" onclick="window.open(this.href);return false;

2017-08-07 | alyga.lt

Abi komandos čempionate pastaruoju metu tikrai neblizgėjo: „Sūduva“ buvo susikoncentravusi į Europos lygos atrankos etapą ir iki šiandien nebuvo laimėjusi jau penkerių rungtynių iš eilės, o „Stumbras“ įvarčių nemušė ketveriuose paskutiniuose susitikimuose. Šio vakaro mačas statistiką pakeitė ir marijampoliečiai namuose įveikė svečius rezultatu 4:2 (3:0).

6–oji minutė po susidūrimo skausminga buvo Semirai Kerlai, bet gynėjas galėjo tęsti kovą. Vos po minutės „Sūduva“ apdovanojo svečius šaltu dušu: po grubios gynėjų klaidos į tuščius vartus mušė Karolis Laukžemis – 1:0.

Netrukus „Stumbro“ vartininkas vėl buvo nuginkluotas. Aplenkęs kelis varžovų gynėjus smūgiavo Robertas Vėževičius, kamuolys atšoko nuo virpsto, o pakartotinai ir sėkmingai į vartus galva jį pasiuntė K. Laukžemis. Ta proga kauniečių treneris Mariano Barreto nedelsdamas atliko pirmąjį keitimą: vietoje Tomo Snapkausko pasirodė Dominykas Barauskas.

11–ąją minutę ant vejos atsidūrė Alexandras Kore, tačiau po suteiktos gydytojų pagalbos grįžo į aikštę. Panašu, kad kiekvienas šeimininkų pajudėjimas link Rodrigo Josviakio saugomų vartų kėlė pavojų. „Sūduva“ spaudimo nemažino ir toliau aktyviai kūrė progas.

Neužilgo geros progos neišnaudojo Vaidas Slavickas, o 35–ąją minutę pirmąją rungtynių geltoną kortelę už pasikarščiavimą prieš save išvydo A. Kore. Būtent šio puolėjo prieš kelias akimirkas atliktas netikslus smūgis galva marijampoliečių vartų link šiandien ir buvo vienintelė reali „Stumbro“ sukurta proga.

Likus minutei iki pertraukos, „Sūduva“ užsidirbo kampinį ir vos prieš mėnesį marijampoliečių gretas papildęs S. Kerla įmušė trečiąjį įvartį. Pirmasis kėlinys baigėsi akivaizdžia šeimininkų persvara – 3:0.

Į aikštę abi komandos grįžo beveik tokių pat sudėčių: tik „Stumbro“ gretose vietoje A. Kore išvydome naujoką Ericką Kassi. Praėjus vos penkioms antrojo kėlinio minutėms, būtent šis puolėjas ir pralaužė ledus kauniečių ekipoje: prasiveržęs link vartų pelnė debiutinį savo įvartį.

Pirmasis keitimas šeimininkų komandoje: pasižymėjusį S. Kerlą pakeitė Algis Jankauskas.

Sužaidus valandą, progą turėjo ir Dominykas Galkevičius, smūgiavo iš toli, tačiau atsidūrė nuošalėje. Jis motyvaciją šiandien, žaidžiant prieš buvusį klubą, aktyviai demonstruoja jau ne pirmą kartą.

Po akimirkos – dar viena sėkmingai „Sūduvai“ pasibaigusi standartinė situacija: pasižymėjo ką tik aikštėje pasirodęs Povilas Leimonas.

Atsakymo laukti ilgai nereikėjo: po įspūdingo Jaiseno Cliffordo perdavimo, „Stumbrui“ įvartį dovanojo naujokas Lucas Villela. Svečiai įsivažiavo.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, puikios progos po Marcoso Junioro perdavimo vėl neišnaudojo D. Galkevičius. Tuoj pat po eilinės standartinės pasižymėti nepavyko ir šeimininkams.

„Sūduva“ nutraukė nelaimėtų rungtynių seriją ir turnyrinėje lentelėje priartėjo prie „Trakų“. Galutinis rezultatas Marijampolėje 4:2.