XVI (16) turas:

2012 Bir 09 12:18

XVI turo pradžia – Alytaus stadione: „Dainava“ – „Tauras“
8 Bir

Po pertraukos, skirtos nacionalinių rinktinių kovoms, į Lietuvos stadionus grįžta Lietuvos futbolo federacijos A lygos „General financing“ čempionatas. Pirmosios turo varžybos – Alytaus stadione, kur šeimininkė „Dainava“ priims Tauragės „Taurą“. „Vėl aplaužyti žemaičiams ragučius“, – tokio plano neslepia dzūkai, kuriems balandžio 18-osios išvyką į Tauragę buvo pergalinga – nugalėta 2:4 (0:2), o pirmauta netgi 0:4. Tai buvo vienas skaudžiausių „Tauro“ pralaimėjimų šiame čempionate. Praėjusiais metais tarpusavio dvikovos sėkmingesnės buvo ne mums. Nors viename paskutinių turų Tauragėje pirmauta, vietoj pergalės sužaista lygiosiomis 2:2 (0:1) ir tai prisidėjo prie to, kad „Dainava“, galėjusi finišuoti penkta, turnyro lentelėje liko aštunta. Kitus kartus alytiškiai „Taurui“ pralaimėjo – 2:1 (2:0) Tauragėje ir 1:2 (0:1) namuose.

Praėjusią savaitę tauragiškiai 1:0 draugiškame susitikime nugalėjo FK „Jūrmala“ (Latvija) komandą, o „Dainavos“ pasitikrinimas su Suvalkų (Lenkija) „Wigry“ neįvyko Alytų užklupusios liūties. Atvykusi į mūsų stadioną, apžiūrėjusį jį, lenkų komanda, siekdama išvengti traumų, nusprendė atsisakyti draugiško susitikimo, tam neprieštaravo ir „Dainava“, kuriai tai bus pirmasis susitikimas po dviejų savaičių pertraukos.

Re: XVI (16) turas:

2012 Bir 11 09:40

Kovingos lygiosios 2:2
2012-06-10

Šiandien žaistose Lietuvos A lygos rungtynėse Vilniaus futbolo klubas „REO“ savo aikštėje 2:0 pirmavo prieš Pakruojo „Kruoją“, bet persvaros neišsaugojo. Atkakli dvikova baigėsi lygiosiomis 2:2 (1:0).

„Toks jau futbolas. Galėjo baigtis ir blogiau“, – po rungtynių sakė „REO“ treneris Viačeslavas Sukristovas. Kaip pagrindinę priežastį, kodėl nepavyko iškovoti pergalės, jis nurodė žaidėjų ligas ir traumas, išretinusias komandos gretas. „Gynybos grandyje žaidęs Karolis Jasaitis dvi dienas prieš rungtynes karščiavo, varžybų metu jis pasijuto blogai, todėl buvome priversti jį pakeisti ir į gynybą atitraukti kitą saugą. Deja, spragos gynyboje nepavyko užpildyti. Po traumos dar neatsigavęs T. Ražanauskas, koją skauda M. Grigalevičiui, yra ir kitų traumuotų futbolininkų, todėl darėme priverstinius keitimus, o lygiavertės pamainos pagrindiniams žaidėjams trūksta. Tikimės, kai tik bus galimybė, komandą papildyti naujais futbolininkais“, ­– sakė „REO“ treneris.

Pirmas rungtynių kėlinys vyko apylygiai. 38 min. vieną gražiausių sezono įvarčių įmušė „REO“ saugas Andrius Lipskis, iš 22-23 m atstumo stipriu smūgiu pasiuntęs kamuolį į viršutinį Pakruojo komandos vartų kampą. Antro kėlinio pradžioje, 48 min., po vilniečių puolėjo Mindaugo Grigalevičiaus smūgio kamuolys atsitrenkė į varžovų gynėją ir rikošetu antrą kartą atsidūrė „Kruojos“ vartuose. Po antro įvarčio „REO“ atsitraukė ir atidavė iniciatyvą Pakruojo futbolininkams. 72 min. „Kruojos“ saugas Artūras Žulpa smūgiu galva rezultatą sušvelnino, o dar po dešimties minučių Sergejus Žygalovas (Sergii Zhygalov) rezultatą išlygino. Rungtynių pabaigoje pergalę galėjo išplėšti ir viena, ir kita komanda. 89 min. po jauno „REO“ puolėjo Igno Bagdono smūgio atrodė, kad kamuolys tuoj kirs „Kruojos“ vartų liniją, bet Pakruojo vartininkas išgelbėjo savo komandą.