20:00 | "Spyris" - "Trakai", S. Dariaus ir S. Girėno stadionas

18:00 | "Utenis" - "Šiauliai", Utenos m. stadionas

Birželio
21
Sekmadienis

17:00 | "Kruoja" - "Atlantas", Pakruojo stadionas
19:00 | "Klaipėdos granitas" - "Stumbras", Klaipėdos centrinio stadiono atsarginė aikštė

Re: XVII (17) turas:

Parašytas: 2015 Bir 18 11:36
...
Nesėkmingai rungtyniaujančiai Pakruojo „Kruojai“ per trumpą atkarpą teks susigrumti su praėjusio sezono prizininkais – Vilniaus „Žalgiriu“ ir Klaipėdos „Atlantu“.

Parašytas: 2015 Bir 18 11:38
...
Kauno „Spyris“ – : - Trakų „Trakai“

Birželio 18 dieną 20 val. Kaunas, S. Dariaus ir S. Girėno stadionas. Pirmame rate – 0:2.

Kauniečiai ir toliau stebina: jeigu užtikrintai penktoje vietoje įsitaisę „Spyrio“ futbolininkai artėjančioje akistatoje iškovos pergalę, tada galės kuriam laikui šoktelėti net į trečią turnyro lentelės poziciją. Laikinosios sostinės atstovai per dešimt pastarųjų rungtynių iškovojo net šešias pergales, įveikdami Marijampolės „Sūduvą“ ir „Atlantą“. Ši atkarpa turbūt jau leido kauniečiams pamiršti prieš sezoną keltus tikslus išlikti lygoje ir susitelkti ties įsitvirtinimu pirmoje lentelės pusėje. Komandos gynyba pagerėjusi, o Andrius Velička vis dažniau atsuka laikrodį atgal, tad „Spyrio“ ekipos neįvertinti būtų nuodėmė. „Trakų“ žaidėjai reabilitavosi po netikėto kluptelėjimo Utenoje ir, be vargo sutriuškindami „Klaipėdos granitą“, sugrįžo į pergalingą ritmą. Pertraukos metu „riteriai“ nešvaistė laiko veltui: Valdo Urbono kariauna žvangino ginklais draugiškoje akistatoje Baltarusijoje, kur sužaidė lygiosiomis 1:1 su pajėgia Borisovo BATE komanda. Maža to, „Trakai“ sudarė sutartį su šiame sezone „Sūduvos“ garbę gynusiu Vaidotu Šilėnu. Nors trakiškiai yra šios dvikovos favoritai, tačiau lengvų rungtynių jiems nederėtų tikėtis.

Parašytas: 2015 Bir 18 11:44
...
Pakruojo „Kruoja“ – : - Klaipėdos „Atlantas“

Birželio 21 dieną 17 val. Pakruojis, Pakruojo miesto stadionas. Pirmame rate – 1:3.

Po mūšio su čempionu „Kruojos“ laukia dar vienas nelengvas išbandymas: į Pakruojį atvyks „Žalgirį“ ant žemės nuleidę atlantiečiai. Per pertrauką klaipėdiečiai treniravosi ir paskelbė, jog komandą papildė buvęs „Kruojos“ saugas Dominykas Galkevičius. Peržiūroje šiuo metu dalyvauja galimi naujokai iš Serbijos ir Kroatijos, o apie jų tolesnį likimą „Atlanto“ klube bus pranešta netrukus. Ekipą paliko ketverias rungtynes sužaidęs 20-metis gynėjas Lukas Artimavičius. Pergalė prieš „Žalgirį“ turėtų suteikti daugiau pasitikėjimo atlantiečiams, tad „Kruojos“ laukia dar vienas sunkus išbandymas, nepaisant to, jog vienerias rungtynes bus priverstas praleisti saugas Donatas Navikas.

Parašytas: 2015 Bir 18 11:48
...
„Klaipėdos granitas“ – : - Kauno „Stumbras“

Birželio 21 dieną 19 val. Klaipėda, centrinio stadiono dirbtinė aikštė. Pirmame rate – 1:1.

Iš nesėkmių liūno išlipusiems klaipėdiečiams akistatoje dėl šešių taškų teks kovoti be komandos lyderio ir kito svarbaus žaidėjo. Savo ruožtu „Stumbras“ sieks tuo pasinaudoti ir iškovoti pergalę, kuria Dariaus Gvildžio treniruojama ekipa nesidžiaugė nuo devinto turo. Panašu, jog Gedimino Jarmalavičiaus išsakyta kritika po rungtynių su „Trakais“ pasiteisino: granitiečiai iškovojo svarbią pergalę ir atitrūko nuo turnyro lentelės dugne esančių „Šiaulių“. Tačiau trys taškai pareikalavo aukos, kadangi dėl surinktų kortelių komandai negalės padėti Marius Papšys ir Dmitrijus Šiškinas. Abu šie futbolininkai klubui yra labai svarbūs, tad be jų „Klaipėdos granito“ akcijos prieš rungtynes tikrai nėra itin patrauklios. „Stumbras“ kurį laiką kovėsi su turnyro lyderiais, tačiau silpnesnių komandų taip pat įveikti nepavyko. Kauniečiai turėjo tris savaites laiko išsigydyti traumas, susitelkti bei pasiruošti artėjančiam mačui. Proga nutraukti nelaimėtų dvikovų seriją pasitaikė tikrai puiki – klaipėdiečiai žais be svarbių žaidėjų, tad Laikinosios sostinės atstovai turi tuo pasinaudoti. Ši dvikova tarp koja kojon žengiančių varžovių bus bene įdomiausia šiame ture.

Parašytas: 2015 Bir 18 11:51
...
Utenos „Utenis“ – : - Šiaulių „Šiauliai“

Birželio 19 dieną 18 val. Utena, „Utenio“ stadionas. Pirmame rate – 2:0.

Puikiai antrame rate rungtyniaujantys „Utenio“ futbolininkai pertrauką pasitiko skausmingai pralaimėję „Klaipėdos granitui“, tačiau prasmės žvalgytis atgal nebėra – į Uteną atvyksta iš dugno siekiantys pakilti „Šiauliai“. Pirma klubų akistata Šiauliuose pavirto į kovą su vėju, tad šį kartą galime tikėtis gerokai kokybiškesnio abiejų komandų futbolininkų žaidimo. Akis į akį stos vienos iš nerezultatyviausių turnyro komandų, tačiau „Utenio“ gynyba yra gana patikima, o jos kartais neįveikia ir čempionato lyderiai. Sunku tikėtis rezultatyvaus mačo tarp šių varžovų, tačiau reikia pripažinti, jog drausmingiau rungtyniaujantys uteniškiai šiai dienai turi daugiau šansų pradėti naują pergalių seriją. Šiauliečiai rodė atsigavimo ženklus, tačiau beviltiškas pralaimėjimas „Sūduvai“ turėjo šiek tiek apkarpyti išdygusius sparnus. Pertraukos metu Saulės miesto atstovai sužaidė draugiškas rungtynes su Jelgavos „Jelgava“ ekipa, kuriai pralaimėjo rezultatu 0:1. Sudėtyje buvo galima pamatyti patyrusį gynėją Sergejų Kožaną ir saugą Donatą Petrauską. Gali būti, jog šie futbolininkai bus atsigavę po traumų ir padės komandai artėjančiame mače. Vis dėlto Tomas Ražanauskas nuostolių turės: raudoną kortelę dvikovoje su „Sūduva“ užsidirbęs kapitonas Ramūnas Radavičius yra diskvalifikuotas.

Parašytas: 2015 Bir 18 11:54
...
dar vienas turo mačas bus nukeltas šiek tiek..

SPYRIS 0 - 3 TRAKAI
2015-06-18 | 17 turas | S.Dariaus ir S.Girėno stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovų: 1000

Senosios sostinės riteriai pasivijo Pakruojyje kluptelėjusį Vilniaus „Žalgirį“. Neįprasta gynėjų linija rungtyniavusi „Trakų“ komanda svečiuose be didesnių problemų nugalėjo Kauno „Spyrį“ rezultatu 3:0 (2:0) bei panaikino čempionų atotrūkį turnyro lentelėje. Dusyk pasižymėjęs Davidas Aršakianas snaiperių sąraše pakilo į trečiąją vietą.

Svečiai, kurių gynybos krašte teko rungtyniauti Aleksandrui Byčianokui, o cente Nikolozui Apakidzei, nuo pirmųjų minučių ėmė dominuoti aikštėje ir įsikūrė varžovų aikštė pusėje. Trakiškiams padėjo ir „Spyris“, nusprendęs atiduoti iniciatyvą ir laukti progų greitoms atakoms.

„Trakai“ savo didžiulį žaidybinį pranašumą jau 15-ą minutę pavertė įvarčiu. A.Byčianokas baudos smūgiu kliudė gyvatvorę, uždirbdamas kampinį. Jį įžaidus, Jurijus Mamajevas perdavė kamuolį link vartų, kur aukščiau už visus iššoko Davidas Aršakianas ir galva pelnė pirmąjį įvartį.

Kėlinio viduryje svečiai buvo arti antrojo įvarčio. Lukas Kochanauskas parideno kamuolį Jevgenijui Zasavitskiui, kuris tolimu smūgiu vienu lietimu sudrebino vartų konstrukciją, pataikydamas į virpstą. Smūgis buvo netikėtas Deividui Mikelioniui, kuris tik žvilgsniu palydėjo kamuolį.

Netrukus antrąjį savo įvartį galėjo įmušti D.Aršakianas. Rusas po perdavimo iš aikštės gilumos krūtine susistabdė kamuolį baudos aikštelėje, bet stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

Karolis Šilkaitis 35-ąją minutę privertė atsidusti stadione susirinkusius žiūrovus. Po kampinio jam nukrito kamuolys, bet stiprus saugo smūgis iš maždaug 17 metrų praskriejo virš skersinio.

„Spyrio“ legionieriui Giuseppei Palmai pasisekė, kad prieš save neišvydo raudonos kortelės 40-ą minutę. Tik ką už pražangą prieš L.Kochanauską įspėtas italas jau kitos atakos metu darsyk pavojingoje vietoje nugriovė „Trakų“ puolėją, bet arbitras apsiribojo žodiniu įspėjimu.

42-ą minutę Jevgenijaus Morozo pavojingas smūgis po nedidelio rikošeto galėjo įskrieti į Mariaus Rapalio ginamus trakiškių vartus, bet kamuolį iš tinklo teko išimti D.Mikelioniui. Po „Spyrio“ pakelto kampinio svečiai surengo žaibišką išpuolį. Prieš vartus iššokusio A.Byčianoko smūgį vartininkas atrėmė prieš save ir šalia buvęs L.Kochanauskas savo šanso nepraleido.

Po pertraukos „Trakų“ spaudimas ir žaidimo tempas sumažėjo, tačiau aikštės šeimininkams ir toliau nesisekė ilgiau palaikyti kamuolio ar surengti pavojingų atakų. Kauniečiai bandė savo laimę smūgiais iš toli, bet tiek Luko Sendžiko, tiek Dmitrijaus Rekišo tolimi šūviai skriejo virš vartų ir pavojaus M.Rapaliui nekėlė.

Riteriai stengėsi kontroliuoti kamuolį ir 71-ą minutę išsprendė visus rungtynių klausimus. J.Mamajevas eiliniu puikiu perdavimu prieš vartus išvedė D.Aršakianą. Ruso smūgį D.Mikelionis lietė, bet kamuolys vis vien atsidūrė vartų tinkle.

Rungtynėms baigiantis D.Mikelioniui teko gelbėti komandą po svečių įžaisto baudinio. Vartininkas negaudė pavojingo Artiomo Gurenkos smūgio pažeme ir nukreipė kamuolį už galinės linijos.

Teisėjas - D. Rumšas (Palanga)
Įvarčiai: 15, 71 min. D. Arshakyan, 42 min. L. Kochanauskas (Trakai)
Įspėti: 20 min. K. Gusočenko, 39 min. G. Palma, 85 min. E. Moroz (Spyris)

***

Kai SPYRIS vakar žaidė, tai tipiška patrankų mėsytė buvo..

Parašytas: 2015 Bir 19 13:52
1000 žiūrovų yra labai daug. Aišku tiek jų būti negalėjo. Bet būsimas futbolo klubas Kauno Žalgiris pradeda formuoti savo fanų armiją. Ypač tinkamas laikas, kai krepšinis baigėsi, laimint eilinį kartą Lietuvos čempionatą sutriuškinant Vilniaus klubą.

Parašytas: 2015 Bir 19 14:03
...
Nuobodžiaujantys kaimiečiai.. ups, kauniečiai nuėjo pasižiūrėti į riterius spindinčiais šarvais..

Parašytas: 2015 Bir 19 19:02
...
Po pirmojo kėlinio Utenoje rezultatas lygus - 0:0.

Parašytas: 2015 Bir 20 09:17
...
UTENIS 1 - 0 ŠIAULIAI
2015-06-19 | 17 turas | "Utenio" stadionas | Teisėjas: Saulius Karka | Žiūrovų: 700

Nerezultatyviausių „SMScredit.lt A lygos“ komandų akistatoje buvo įmuštas vos vienas įvartis, o jo autoriumi tapęs Ilja Tračynskis padovanojo savo ekipai svarbią pergalę. Utenos „Utenio“ futbolininkai septynioliktojo turo dvikovoje po dramatiškos kovos namuose 1:0 (0:0) nugalėjo turnyro autsaiderę „Šiaulių“ ekipą.

Uteniškiai varžovus palaužė antrą kartą šiame sezone bei, iškovodami penktą pergalę, dar labiau įsitvirtino šeštoje turnyro lentelės pozicijoje. Savo ruožtu Saulės miesto atstovams tai buvo vienuoliktasis pralaimėjimas 2015 metų „SMScredit.lt A lygoje“.

Šeimininkai pirmoje kėlinio dalyje turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolės persvarą, neleisdami varžovams įsitvirtinti savo aikštės pusėje ir suteikdami progų tik pavieniams išpuoliams.

7-ąją minutę uteniškiai galėjo išsiveržti į priekį: Mykolas Krasnovskis ataką pradėjo puikiu reidu, o po kelių perdavimų jos smaigalyje atsidūręs Robertas Freidgeimas iššoko prieš vartininką. Futbolininkui pavyko perkelti kamuolį per Povilą Valinčių, tačiau tinkamą poziciją užsiėmęs Sergejus Kožanas likvidavo pavojų.

Antroje kėlinio dalyje šiauliečiai perkėlė veiksmą į šeimininkų pusę bei ne kartą bandė laimę standartinių padėčių metu. Visgi rimtesnių išbandymų „Utenio“ vartininkas Pavelas Leusas nesulaukė.

Gana nykiame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko palepinti sirgalių efektingais momentais. Buvo akivaizdu, jog tarpusavyje kovojo dvi nerezultatyviausios pirmenybių komandos.

Po pertraukos vaizdas kiek pasikeitė: „Utenis“ kėlinio pradžioje perėmė iniciatyvą ir turėjo dvi geras progas pelnyti įvartį.

Pirmą sykį arti tikslo buvo Linas Savastas. Saugas, sulaukęs perdavimo iš dešiniojo krašto, pavojingai smūgiavo pažeme, bet tinkamą poziciją užsiėmęs P.Valinčius kamuolį sugavo. Netrukus vartininkas nesėkmingai sužaidė epizode, kai iš toli mušė Jurijus Vereščiakas, o atšokęs kamuolys nuskriejo iki Dariaus Kazubovičiaus. Vis dėlto puolėjas dėkinga proga nepasinaudojo ir smūgiavo tiesiai į vartų sargą.

Kiek vėliau po pakelto kampinio „Šiaulių“ baudos aikštelėje kilo sumaištis, kuria pasinaudojo Martynas Dūda. Gynėjas nedelsdamas mušė vienu lietimu, bet P.Valinčius buvo savo vietoje.

Atrodė, jog komandos išsiskirs taikiai, tačiau akistatos pabaigoje šeimininkams pavyko nubausti varžovus už neapdairumą ir pelnyti pergalingą įvartį. Edgaras Mastianica baudos aikštelėje surado laisvą I.Tračynskį, o baltarusis 89-ąją minutę puikiu smūgiu į tolimąjį vartų kampą nepaliko vartininkui nė menkiausios galimybės.

Per teisėjo pridėtą laiką šiauliečiams išplėšti lygiųjų nepavyko. „Utenis“ patikimai valdė situaciją ir netgi galėjo įtvirtinti rezultatą, kai R.Freidgeimas baudos smūgio metu privertė P.Valinčių nukreipti kamuolį už galinės linijos.