Re: XVIII (18) turas:

2015 Bir 23 10:32

Utenos „Utenis“ – Kauno „Spyris“

Birželio 23 dieną 18 val. Utena, „Utenio“ stadionas. Pirmame rate – 1:2.

Dramatišką pergalę praėjusiame mače iškovoję uteniškiai savų žiūrovų akivaizdoje bandys atsirevanšuoti kauniečiams už skaudų pralaimėjimą pirmame rate. „Utenio“ stadione susirinksiančių žiūrovų laukia įdomi turnyro lentelės kaimynų akistata. Mindaugo Čepo kariauna pastaruoju metu yra retinama traumų: dėl sužeidimų kurį laiką nerungtyniavo tiek Mindaugas Grigaravičius, tiek pagrindinis centro gynėjas Mantas Fridrikas, tiek dar keletas žaidėjų. Vis dėlto stratego pasitikėjimą pateisina mažiau rungtyniaujantys futbolininkai, kurie, džiugindami M. Čepą ir klubo sirgalius, patikimai atlieka savo funkcijas aikštėje. Kad ir kokios sudėties uteniškiai kovotų ateinančiame mače, jų tikslas tik vienas – revanšas. Anot „Spyrio“ lyderio Dmitrijaus Rekišo, kauniečiai turi ambicijų pakovoti dėl vietų, suteiksiančių kitais metais teisę žaisti Europos lygoje. Norint šį tikslą paversti realybe, būsimus oponentus įveikti privaloma. Tačiau šį kartą Laimis Bičkauskas negalės verstis visais futbolininkais: centro gynėjas Klimas Gusočenka užsidirbo šeštą geltoną kortelę šiame sezone ir dvikovą su „Uteniu“ bus priverstas praleisti.

...

2015 Bir 23 10:34

Pakruojo „Kruoja“ – Kauno „Stumbras“

Birželio 25 dieną 18 val. Pakruojis, Pakruojo miesto stadionas. Pirmame rate – 0:2.

Kauniečiai šiame sezone Pakruojo klubą jau įveikė, tačiau tai buvo kiek kita komanda negu dabartinė „Kruoja“. Vicečempionų pasirodymas su čempionato favoritais nuteikė pozityviau ne tik prieš artėjantį startą Europos lygoje su Balstogės „Jagiellionia“, bet ir suteikė pagrindo manyti, jog aštuntoje pozicijoje esantys mažo miestelio futbolininkai ilgai ten netūnos. „Kruojos“ nelaimėtų rungtynių serija – šiuo metu ilgiausia „SMScredit.lt A lygoje“. Pakruojiečiai trijų taškų neiškovojo jau nuo šeštojo turo, kai buvo įveiktas „Spyris“. Pademonstruotas žaidimas rungtynėse su „Žalgiriu“ ir Klaipėdos „Atlantu“ turėtų nuteikti gana pozityviai: jeigu dar gynyboje veiksmai būtų labiau suderinti – „Kruoją“ būtų galima laikyti gana akivaizdžia dvikovos favorite. Vis dėlto Aidas Dambrauskas šį kartą negalės remtis Alfredu Skroblu, kuris dėl surinktų geltonų kortelių yra diskvalifikuotas. Tačiau net ir be jo praėjusio sezono vicečempionai sieks prieš čempionato pertrauką nudžiuginti mažo miestelio sirgalius pirma pergale, iškovota Pakruojo stadione. „Stumbras“, praėjusioje akistatoje nors ir neparodęs geriausio žaidimo gynyboje, sugebėjo praleisti tik vieną įvartį bei sutriuškinti „Klaipėdos granitą“. Po rungtynių su klaipėdiečiais komandos vartininkas Giedrius Kvedaras akcentavo šios pergalės svarbą, teigdamas, jog žaidėjams nuo pečių nukris psichologinė našta. Nors kauniečių gretose į rikiuotę grįžo krašto saugas Klaudijus Upstas, tačiau Darius Gvildys visais futbolininkais verstis negalės. Jaunimo rinktinės narys Rimvydas Sadauskas dėl surinktų geltonų kortelių šiam mačui yra diskvalifikuotas.

...

2015 Bir 23 10:36

Šiaulių „Šiauliai“ – : - „Klaipėdos granitas“

Birželio 25 dieną 20 val. Šiauliai, Šiaulių savivaldybės stadionas. Pirmame rate – 2:2.

Pirmame rate dvikova tarp trenerių, kurie prieš tai dirbo priešingose komandose, buvo itin įdomi. „Šiauliai“ tada paskutinę minutę išplėšė lygiąsias, o dabar gali apkarpyti deficitą iki artimiausių varžovų. Tai – itin svarbus mačas abiems klubams. Šiauliečiams pralaimėjimas Utenoje buvo itin skaudus – Saulės miesto ekipa ne tik praleido įvartį paskutinėmis minutėmis, bet ir prarado vieną tašką, kuris gali būti svarbus kovoje dėl išlikimo. Prieš artėjantį mačą „Šiauliai“ atsisveikino su trenerio asistentu Andrejumi Kupcovu, dirbusiu klube nuo sezono pradžios. Birželio 22-ą dieną atidarytas perėjimų langas turėjo suteikti granitiečiams daugiau gaivaus oro, kadangi klubas vertėsi itin ribotais ištekliais. Sunku pasakyti, ar iki dvikovos su „Šiauliais“ bus pranešta apie naujus pirkinius, tačiau artėjančioje akistatoje Gediminas Jarmalavičius negalės verstis dviejų gynėjų paslaugomis: Rokas Urbelis dėl diskvalifikacijos rungtynes Šiauliuose praleis, o Kazimieras Gnedojus sugrįžo į kitą miesto komandą – „Atlantą“. Tačiau net ir gana kukliomis pajėgomis uostamiesčio futbolininkai demonstruodavo charakterį bei iškovodavo taškus. Šiauliečiams bus išties sunku stabdyti į rikiuotę grįžusį Marių Papšį, bet ir pastaruoju metu įspūdingą sportinę formą demonstruojantį Karolį Laukžemį.

...

2015 Bir 25 13:32

UTENIS 2 - 3 SPYRIS
2015-06-23 | 18 turas | "Utenio" stadionas | Teisėjas: Artiomas Gutovskis | Žiūrovų: 600

Tik antrajame kėlinyje po keitimo aikštėje pasirodęs Andrius Velička uždirbo ir pats realizavo baudinį paskutinę mačo minutę, atnešdamas dar vieną pergalę Kauno „Spyriui“, turnyro lentelės kaimynių dvikovoje, kuri išsiskyrė gynėjų pažeistomis taisyklėmis prie abiejų vartų. Rungtynių arbitrui Artiomui Gutkovskiui teko net keturis sykius parodyti į 11 m. žymą. Baudinių lietus sėkmingesnis buvo čempionato debiutantui, įveikusiam Utenos „Utenį“ 3:2 (2:1) ir šoktelėjusiam į ketvirtą vietą.

Utenos komanda svečius priėmė labai nesvetingai ir jau 6-ą minutę išsiveržė į priekį, kai, Pauliui Daukšai baudos aikštelėje sužaidus ranka, buvo skirtas baudinys. Jį užtikrintai realizavo Povilas Krasnovskis.

Be Andriaus Veličkos mačą pradėjusiam „Spyriui“ pamažu pavyko išlyginti žaidimą, tačiau pavojingas progas ir toliau kūrė aikštės šeimininkai. 17-ą minutę po Lino Savasto perdavimo Edgarui Mastianicai pasiekti kamuolį pritrūko kelių centimetrų. Už jo buvusį P.Daukšą lydėjo sėkmė. Gynėjas bandė išmušti kamuolį, bet vos nenukreipė jo į savo vartus, pataikydamas į virpstą.

Kėlinio viduryje „Utenis“ sukūrė idealią progą rezultatui padvigubinti. Po puikaus P.Krasnovskio perdavimo iš aikštės gilumos prieš vartus iššoko Robertas Freidgeimas, tačiau jo per vartininką perkeltas kamuolys atsitrenkė į skersinį.

Neįmuši tu - įmuš tau. Ši klasikinė futbolo taisyklė eilinį kartą pasitvirtino atsakomosios kauniečių atakos metu, kai įkirtusio į baudos aikštelę Dmitrijaus Rekišo smūgį ranka sustabdė jam po kojomis kritęs Julius Aleksandravičius. Arbitro skirtą baudinį ramiai realizavo Lukas Sendžikas.

Tuo „Utenio“ nemalonumai nesibaigė. Kėliniui baigiantis, susižeidė ir rungtynių tęsti nebegalėjo labai aktyviai žaidęs R.Freidgeimas. Negana to, 42-ą minutę svečiai išsiveržė į priekį, kai kamuolį į vartų tinklą tiksliu smūgiu pažeme pasiuntė antrąjį savo ir komandos įvartį pelnęs L.Sendžikas.

Sužaidus trečdalį antrojo kėlinio, į „Spyrio“ vartus buvo skirtas dar vienas baudinys, Mariui Miškiniui sužaidus ranka prie savo vartų standartinės situacijos metu. Nuo 11 m. žymos vėl smūgiavęs P.Krasnovskis dar kartą nepaliko jokių vilčių Deividui Mikelioniui.

Kauno ekipos trenerių į aikštę mestas A.Velička jau pirmuoju lietimu galėjo pasižymėti, tačiau po idealaus baltarusio D.Rekišo perdavimo prieš vartus atsidūrusio puolėjo smūgis pažeme buvo netikslus.

„Utenio“ lygiosios savo žiūrovų akivaizdoje netenkino, todėl aikštės šeimininkai ėmė skubėti į priekį, atverdami erdves kauniečių greitos atakoms. Jų metu porą kartų labai pavojingai į vartus iš toli smūgiavo „Spyrio“ legionierius iš Baltarusijos.

Paskutinę mačo minutę po pražangos aikštės viduryje D.Rekišas tolimu perdavimu baudos aikštelėje surado A.Veličką. Rezultatyviausias „Spyrio“ futbolininkas pranėrė tarp dviejų varžovų ir buvo nugriautas. Arbitras ketvirtą kartą parodė į 11 m. žymą. Skirtą baudinį realizavo pats A.Velička, padovanodamas komandai pergalę.

Martynas Pocius/alyga.lt

...

2015 Bir 26 12:11

KOMENTARAI

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Rungtynės buvo pakankamai sunkios, ką ir kalbėjome su žaidėjais, kad „Utenis“ - labai kovinga komanda, žaidžia nuo pirmos iki paskutinės minutės. Žiūrint į rezultatą, taip ir gavosi. Aišku pradžioje rungtynių toks nesėkmingas baudinys į mūsų vartus mus šiek tiek išmušė iš pusiausvyros, bet žaidėjai rado vidinių resursų, perlaužėme žaidimą ir pavyko pasiekti pergalę. Nemažai esame laimėję rungtynių, kai varžovas pirmauja, o mums pavyksta išlyginti ir persverti rezultatą. Neatsimenu tokių rungtynių, kada tektų tai matyti, bet turbūt visi baudiniai buvo. Teisėjai buvo arti situacijos ir matė gerai.“

Lukas Sendžikas („Spyris“): „Susitiko lygiaverčiai varžovai. Aikštė - ganėtinai sunki. Galėjo laimėti bet kuri komanda. Be galo daug baudinių - neįprasta A lygai. Šį kartą laimėjome mes. Galbūt daugiau turėjome sėkmės, galbūt progų realizacija geresnė buvo. Iš tikro labai nustebino šitas trenerio sprendimas leisti mane į puolimą - ganėtinai neprates ten. Gal ir pasiteisino, o A.Veličką pavaduoti visada smagu.“

***

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Visų pirma noriu pasveikinti varžovus su pergale. Nei vienam savo komandos žaidėjui neturiu pretenzijų dėl atsidavimo aikštėje. Pralošėme aikštės vidurį, nesugaudėme jų vidurio saugų, per daug jiems suteikėme laisvės. Varžovas užvaldė aikštės vidurį, mes ėmėme strigti ypač gynyboje ir „Spyris“ susikūrė per daug momentų šiose rungtynėse. Prieš kiekvienas rungtynes ir treniruočių procese akcentuojame, kad turi būti agresyvi ir kibi gynyba. Šiandien galėjome sužaisti geriau.“

...

2015 Bir 26 12:12

KRUOJA 1 - 1 STUMBRAS
2015-06-25 | 18 turas | Pakruojo miesto stadionas | Teisėjas: Nerijus Dunauskas | Žiūrovų: 100

Praėjusio sezono „SMScredit.lt A lygos“ vicečempionai Pakruojo „Kruojos“ futbolininkai nelaimėjo jau dvyliktame mače iš eilės. Aštuonioliktojo turo akistatoje pakruojiečiai namuose sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:1) su Kauno „Stumbru“. Abu turnyro lentelės kaimynai išlaikė savo pozicijas: kauniečiai žengia septintoje vietoje, o „Kruoja“ – aštunta.

Pakruojo klubą sustiprino sezoną „Šiaulių“ komandoje pradėjęs saugas Tadas Eliošius. Futbolininkas jau anksčiau gynė „Kruojos“ garbę, o dvikovoje su „Stumbru“ pasirodė 70-ąją minutę.

Dvikovos pradžioje pranašumą turėjo svečiai, kurie kėlė keletą kampinių ir aktyviai rungtyniavo kraštuose, tačiau vicečempionams pavyko apsiginti nuo visų kauniečių išpuolių.

Įpusėjus kėliniui, pakruojiečiai sugebėjo perimti iniciatyvą ir įsitvirtinti „Stumbro“ aikštės pusėje. Vis dėlto šiek tiek savo gynybą apnuoginę šeimininkai 28-ąją minutę buvo nubausti.

Greitos kontratakos metu Nerijus Mačiulis surado Artūrą Rimkevičių, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį. Kamuolys atšoko tiek nuo vartininko, tiek nuo puolėjo, tačiau atsidūrė vartų tinkle. Valdo Pocevičiaus bandymas išgelbėti komandą buvo nesėkmingas.

Visgi 38-ąją minutę „Kruojai“ pavyko išlyginti rezultatą: standartinės padėties metu Ričardas Beniušis galva numušė kamuolį link tinkamoje vietoje atsidūrusio Edelino, nuo kurio šis atsimušė ir įskriejo į vartus.

Po pertraukos pakruojiečiai akivaizdžiai perėmė rungtynių gijas ir užvaldė aikštės vidurį. Aido Dambrausko auklėtinai ne kartą pavojingai kėlė kampinius, po kurių kildavo nemenki gaisrai.

Viename epizode nuo Donato Strockio smūgio „Stumbrą“ išgelbėjo Giedrius Kvedaras, o netrukus vartininkas ir vėl patikimai išmušė kamuolį.

69-ąją minutę puikią progą pelnyti įvartį turėjo svečiai. Greitos atakos metu N.Mačiulis smūgiavo iš arti, tačiau tinkamą poziciją užsiėmęs Horia Crisanas išmušė kamuolį beveik nuo vartų linijos.

Akistatos pabaigoje netruko skausmingų epizodų: futbolininkai ne kartą gulėjo ant vejos, o „Stumbro“ saugas Mohamedas Djabrailovas patyrė traumą.

Rungtynių likimą galėjo nulemti dvylika įvarčių šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone pelnęs A.Rimkevičius. Puolėjas sulaukė Valdo Pocevičiaus klaidos ir, pabėgęs nuo oponentų, įsiveržė į baudos aikštelę bei smūgiavo visai šalia vartų. Per šešias pridėtas minutes nė vienai komandai nepavyko pelnyti pergalingo įvarčio.