Vytautas Šimkus
Ingrida Siliūnienė
Robertas Valikonis

KARŠTAME IR LIETINGAME LYDERIŲ MŪŠYJE – LYGIOSIOS

Kova dėl titulo nepaaštrėjo. „Trakai“ du baudinius įmušus Arūnui Klimavičiui pirmavo A lygos lyderių dvikovos antrajame kėlinyje, tačiau persvaros neišlaikė ir su Vilniaus „Žalgiriu“ pasidalijo po tašką – 2:2 (1:1).

Turnyro lentelėje čempiono atotrūkis, riteriams turint rungtynes atsargoje, nesikeitė – 9 taškai.

Riterių vartininkui Ignui Plūkui jau mačo pradžioje teko šuoliu gelbėti komandą po Slavko Blagojevičiaus smūgio, tačiau jis negalėjo padėti savo komandai 13-ą minutę, kai krašte pabėgęs Serge Nyuiadzi tiksliu perdavimu surado Darvydą Šerną, kuris vienu lietimu nukreipė kamuolį į tinklą.

Po minutės arbitrui teko stabdyti rungtynes ir palaukti, kol išsisklaidys švenčiančios įvartį ištikimiausios „Žalgirio“ gerbėjų tribūnos paleisti dūmai.

Pauzė labiau naudinga buvo „Trakams“, kurie netrukus išlygino rezultatą. Aleksandras Byčenokas perėmė kamuolį netoli baudos aikštelės ir, pranėręs pro kelis varžovus, joje buvo nugriautas. Baudinį 20-ą minutę realizavo A.Klimavičius.

Netrukus jau D.Šernas negalėjo patikėti, kad I.Plūkas sugebėjo atremti pavojingą jo smūgį. Kitos atakos metu, „Trakų“ gynėjams blokavus tolimą Manto Kuklio bandymą, S.Nyuiadzi smūgis buvo tikslus, bet arbitras įžiūrėjo nuošalę.

Nominalūs aikštės šeimininkai atsakė pavojingu laisvės gavusio A.Byčenoko šūviu, kurį Armantas Vitkauskas palydėjo šuoliu.

Vilniečių legionierius iš Prancūzijos turėjo puikią progą įmušti sužaidus pusvalandį, tačiau atsidūręs greitos atakos smaigalyje į vartus nepataikė.

Prieš pertrauką Deivido Česnauskio smūgį pažeme vartininkas sugavo, tuo tarpu kitoje aikštės pusėje puikus Donovano Slijngardo reidas flangu baigėsi nemažu gaisru „Trakų“ vartininko aikštelėje, nuo kurį riteriai užgesino ne be vargo.

Antrajame kėlinyje karštį aikštėje pakeitė didžiulė liūtis. Sąlygos žaisti kokybišką futbolą tapo labai sunku.

Po varžovų pražangos šalia baudos aikštelės, D.Šernas baudos smūgiu mušė aukštai virš vartų. Vėliau lygiai taip pat tolimas bandymas nepavyko ir Vytautui Lukšai.

58-a minutę „Trakai“ išsiveržė į priekį. Po perdavimo iš gilumos prieš vartus iššokusi Maksimą Maksimovą nugriovė A.Vitkauskas, o į žalgiriečių vartus skirtą antrąjį baudinį vėl realizavo A.Klimavičius.

Riterių persvara laikėsi tik kelias minutes. Standartinės situacijos metu Linas Klimavičius galva kamuolį numetė link vartų, kur kilęs gaisras baigėsi Elivelto į vartus įgrūstu kamuoliu 61-ą minutę.

Abi komandos ir toliau stengėsi atakuoti. Po pražangų, nutraukusių pavojingus išpuolius, arbitrui teko vieną po kitos rodyti futbolininkams geltonas korteles. Vis tik, nurimus liūčiai, mažiau pavojingos tapo ir atakos, padaugėjo netikslių perdavimų, tikslo nepasiekė ir tolimi smūgiai.

Tik mačui artėjant prie pabaigos po dar vienos standartinės situacijos trakiškius privertė pasijaudinti Linas Klimavičius, mušęs virš vartų.

Martynas Pocius, alyga.lt

O.Vasilenko: „Gali keistis viskas aplink mus, bet mūsų žaidimas turi likti toks pat“: https://www.youtube.com/watch?v=Q-s2eLvAowE" onclick="window.open(this.href);return false;

V.Dambrauskas: „Jaučiasi išsibalansavimas, mes galime ir turime žaisti geriau“: https://www.youtube.com/watch?v=vAANy_I_f38" onclick="window.open(this.href);return false;

2017 Rgp 14 10:48

STUMBRAS 0 : 3 ATLANTAS

Įvarčiai:
31' Tadas Labukas
35' Tadas Labukas
47' Davidas Andronikas - iš tikrųjų įvartį pelnė Andrėjus Čiofu. :shock:

T.LABUKAS DUBLIU PADĖJO „ATLANTUI“ PRISIMINTI PERGALĖS SKONĮ

Daugiau nei prieš tris mėnesius paskutinį kartą pergalę šventęs Klaipėdos „Atlantas“ nutraukė 12-os nelaimėtų rungtynių seriją. Uostamiesčio komanda svečiuose 3:0 (2:0) įveikė Kauno „Stumbrą“. Dar pirmajame kėlinyje dusyk pasižymėjęs Tadas Labukas labiausiai prisidėjo prie klaipėdiečių taip ilgai laukto rezultato.

Traumų ir suspendavimų išretintam „Stumbrui“ jau pirmosiomis dvikovos minutėmis ėmė skambėti pavojaus varpai, kai tik paskutinę akimirką Jardeliui Nazare pavyko pasivyti prieš vartus iššokusį Andrejų Čofu ir išmušti kamuolį.

Netrukus Andre Almeida krisdamas blokavo T.Labuko smūgį. Vėliau svečių puolėją aplenkė vartininkas Rodrigo Josviakis, spėjęs sugriebti kamuolį po Marko Benetos perdavimo sukelto gaisro prie kauniečių vartų.

Savo ruožtu puolime aikštės šeimininkai jokių žygdarbių neatliko. Iš toli mušė Lucas Villela, labai tolimu baudos smūgiu į vartus nepataikė Klaidas Janonis.

Sužaidus pusvalandį, savo žodį tarė T.Labukas. Be priežiūros paliktas komandos veteranas triuškinamu šūviu vienu lietimu po idealaus Dmitrijaus Mazalevskio perdavimo išvedė „Atlantą“ į priekį.

Po kelių minučių uostamiesčio futbolininkai dar sykį sveikino savo puolėją, kuris smūgiu galva kampinio metu į savo sąskaitą įsirašė dublį.

Prieš pat pertrauką kamuolys trečią kartą galėjo atsidurti „Stumbro“ vartuose, kai prie puolimo prisijungusio svečių gynėjo Justo Raziūno perdavimas vos nevirto klastingu smūgiu visa šalia skersinio.

Nors nuo antrojo kėlinio pradžios kauniečiai į aikštę metė iškart du naujus žaidėjus, bet visą šeimininkų entuziazmą „Atlantas“ tuo pat numušė dar vienu įvarčiu, kai iš toli pykštelėjo A.Čofu.

Susikrovęs solidžią persvarą „Atlantas“ atsitraukė link savo vartų ir laukė varžovų klaidų, o laimę smūgiais iš toli pabandė Donatas Kazlauskas ir Maksimas Čyžas.

„Stumbras“ pavojingą momentą sukūrė tik kėlinio viduryje. Įsiveržęs į baudos aikštelę smūgiu vartininko nuginkluoti nesugebėjo Jaisenas Cliffordas. Vėliau laisvam Donatui Konikui nepavyko pasiekti gero L.Villelos perdavimo iš krašto.

Mačui baigiantis, L.Villela iššokęs prieš vartus permesti kamuolio per D.Mikelionį ir sušvelninti rezultato nesugebėjo, vartininkas varžovo ketinimus perskaitė ir pavojų likvidavo.

Paskutinę mačo minutę R.Josviakis apsidrausdamas šuoliu sugavo šalia vartų skriejusį Rimvydo Sadausko muštą kamuolį.

M. Barreto: „Žaidėjai turi laimėti, o ne tik žaisti“: https://www.youtube.com/watch?v=HyyX3DfUwMs" onclick="window.open(this.href);return false;

Paskutinį kartą redagavo 1 Makenzis. Iš viso redaguota 2017 kartus.

ATAKUOJANTĮ FUTBOLĄ ŽAIDĘS „UTENIS“ NUGALĖJO JONAVOJE

Rezultatyviausias rungtynes A lygoje sužaidęs Utenos „Utenis“ triumfavo Jonavoje. Kovojančių dėl 4-os vietos turnyro lentelėje ekipų akistata baigėsi svečių pergale 3:1 (1:1).

Tris taškus į savo sąskaitą įsidėję uteniškiai neleido atitrūkti šiandien taip pat laimėjusiam Klaipėdos „Atlantui“.

Iniciatyvą į savo rankas nuo pirmųjų minučių paėmęs „Utenis“ į vartų stačiakampį pataikė tik kėlinio viduryje, tačiau ši ataka virto įvarčiu. Standartinės situacijos metu Ikero Berruezo galva smūgiuoto kamuolio rankose neišlaikė Tadas Simaitis, leisdamas pakartotiniu smūgiu pasižymėti Guillermo Smitarello.

Nuo gynybos žaidusi ir progų greitoms atakos laukusi „Jonava“ jau po kelių minučių išlygino rezultatą. Žaibiško išpuolio metu Mindaugas Grigaravičius nepagailėjo perdavimo Tadui Eliošiui. Kapitonas kiek per toli atleido kamuolį, bet, bandydamas nutraukti ataką, gynėjas Asieras Goni jį nukreipė į jonaviškio koją, padėdamas įmušti įvartį.

35-ą minutę aikštės šeimininkų komanda reikalavo baudinio, kai, įsiveržęs į baudos aikštelę, po kontakto su A.Goni krito įvarčio autorius Td.Eliošius. Kiek pagalvojęs arbitras nusprendė pražangos neskirti. Įsiaudrinusį „Jonavos“ trenerių štabą mačo arbitrui teko nuraminti į tribūnas išsiunčiant Mindaugo Čepo asistentą Eisviną Utyrą.

Vėliau „Utenis“ surengė aštrų išpuolį, kai A.Goni puikiu reidu įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, bet jo smūgį pažeme T.Simaitis sugavo.

Prieš pertrauką dusyk pasižymėti galėjo šeimininkai. Kampinio metu į Martyno Dapkaus link vartų nestipriai pamuštą kamuolį nepataikė Borja Aizpunas. Jo laimei, kamuolys atsitrenkė į virpstą. Vėliau M.Grigaravičius iššoko prieš vartus, bet bandydamas perkelti kamuolį per Luką Paukštę į vartus nepataikė.

Antrajame kėlinyje iniciatyva vėl priklausė „Uteniui“, bet pavojingų epizodų sukurti svečiams nesisekė. Didžiausią grėsmę varžovų vartams jie kėlė standartinėmis situacijomis.

Sužaidus valandą, du kartus svečiams grasino M.Grigaravičius. Iš pradžių, perėmęs kamuolį, jis smūgiavo netiksliai iš toli. Po to, įsiveržęs į baudos aikštelę jis vėl mušė šalia virpsto.

Penkių minučių užteko Yassine’ui Kharbouchui dar sykį išversti „Utenį“ į priekį. Po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas „uždarė“ Johno Hernandezo perdavimą 67-ą minutę.

Uteniškis Lukas Paukštė išgelbėjo svečius po Artiomo Osipovo baudos smūgio. Vartininkas šuoliu nukreipė kamuolį į virpstą, o gynėjai pavojų likvidavo.

Pavojingiau atakavęs „Utenis“ vėl įmušė 83-ą minutę. Prieš tai smūgiu į vartus patikrinęs T.Simaičio reakciją, J.Hernandezas kitu savo šūviu varžovų vartininkui nepaliko jokių šansų.

Į šturmą pakilusi „Jonava“ sukūrė porą momentų, bet rezultato nesušvelnino. Pro šalį mušė Klaudijus Upstas, baudos smūgiu į vartus nepataikė M.Grigaravičius.

D. Campana: „Mes pasiruošėme šioms rungtynėms“: https://www.youtube.com/watch?v=CGmA-Gf5tO0" onclick="window.open(this.href);return false;

2017 Spa 12 12:03

SŪDUVA 5 : 0 KAUNO ŽALGIRIS

Įvarčiai:
8' Povilas Leimonas
12' Karolis Laukžemis
42' Semiras Kerla
63' Semiras Kerla
89' Robertas Vėževičius

ANTROJE VIETOJE „TRAKUS“ KEIČIA „SŪDUVA“

Šeštąją pergalę iš eilės iškovoję Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pakilo į antrąją vietą A lygoje. Trečiadienį marijampoliečiai atidėtose 21 turo rungtynėse namie nesunkiai 5:0 pranoko turnyro autsaiderį „Kauno Žalgirį“.

Šį kartą „Sūduvai“ negalėjo padėti treniruotėje traumą patyręs saugas Jeremy Manzorro, bet ir be savo lyderio suvalkiečiai sužaidė solidžias rungtynes.

Pergalės pamatus „Sūduva“ paklojo jau dvikovos pradžioje. 8 minutę šeimininkai išsiveržė į priekį, kai puikiu tolimu smūgiu pasižymėjo Povilas Leimonas. 12 minutę nuo varžovų gynėjų pabėgęs Karolis Laukžemis suklaidino vartininką Modestą Stonį ir nukreipė kamuolį į vartus.

Tokia rungtynių pradžia iki minimumo sumažino intrigą, o Kauno komandai prireikė laiko atsitokėti ir perkelti žaidimą toliau nuo savų vartų. Pirmame kėlinyje aktyvumu išsiskyrė „Kauno Žalgirio“ legionierius iš Nigerijos Teremas Moffi, bet „Sūduvos“ gynėjai jį prižiūrėjo akylai.

Prieš pat pertrauką „Sūduvos“ pranašumas dar labiau išaugo. 42 minutę Radanfahas Abu Bakras baudos aikštelėje galva numetė kamuolį Semirui Kerlai ir šis pelnė trečią komandos įvartį - 3:0.

Antrame kėlinyje Marijampolės komandos treneris Vladimiras Čeburinas galimybę debiutuoti suteikė naujokui iš Portugalijos Sergio Semedo.

Suaktyvėję svečiai „Sūduvos“ vartininkui Ivanui Kardumui grasino pavojingais Igorio Jasinskio bei Luko Kochanausko smūgiais. Tačiau netrukus „Kauno Žalgirio“ entuziazmą atvėsino ketvirtas šeimininkų įvartis. 63 minutę po Ovidijaus Verbicko perdavimo S. Kerlos galva muštas kamuolys kirto vartų liniją - 4:0.

Kauniečiai dar galėjo pelnyti garbės įvartį besibaigiant rungtynėms. Tačiau po T. Moffi smūgio iš arti savo komandą gelbėjo I. Kardumas. O priešpaskutinę minutę tašką padėjo „Sūduvos“ saugas Robertas Vėževičius - 5:0.

Po šios pergalės į antrąją vietą pakilusi „Sūduva“ nuo lyderio Vilniaus „Žalgirio“ atsilieka 8 taškais bei dar yra sužaidusi vienomis rungtynėms mažiau. Tuo metu „Kauno Žalgiriui“ ši nesėkmė sunaikino net teorines viltis išlikti A lygoje, nes septintoji pozicija kauniečiams jau nepasiekiama.

V.Čeburinas: „Nepaisant pergalės rungtynės nebuvo paprastos“ https://www.youtube.com/watch?v=miKSuJ_bpls" onclick="window.open(this.href);return false;

J.McKinstry: „Nusileidome brandesnei ir atletiškesnei komandai“ https://www.youtube.com/watch?v=KNxAlADsGP0" onclick="window.open(this.href);return false;